Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016
2015
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Isaiah Olsen
11.26
May 19
West Region Championships
2.
9
Lucas Miller
11.66
May 14
Sophomore WDA
3.
9
Michael Suter
11.84
May 14
Sophomore WDA
4.
10
Mason Stotz
12.16
PR
May 19
West Region Championships
5.
11
Caleb Petrie
12.21
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
9
Michael Matthew
12.21
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
7.
10
Brady Mosset
12.43
May 14
Sophomore WDA
8.
10
Tommy Colby
12.46
PR
May 14
Sophomore WDA
9.
11
Noah Thomas
12.49
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
10.
11
Seth Norman
12.70
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
11.
10
Zane Falcon
12.72
PR
May 14
Sophomore WDA
12.
9
Riley Nunez
12.82
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
13.
9
Clayton Miesoloski
12.89
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
14.
10
Noah Fettig
13.17
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
15.
10
Devin Weigel
13.19
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
16.
10
Reaquan Maxwell-Bay
13.24
PR
May 14
Sophomore WDA
17.
11
Dawson Obrigewitch
13.65
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
18.
11
Keyshan Pfenning
14.41
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
19.
-
Gabe Vasquez
15.79
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
200 Meters
1.
11
Isaiah Olsen
22.75
May 19
West Region Championships
2.
12
David Kpadeh
23.14
PR
May 19
West Region Championships
3.
9
Lucas Miller
23.80
May 19
West Region Championships
4.
11
Ethan Hardy
24.01
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
5.
9
Michael Suter
24.27
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
12
Mark Stumpf
24.44
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
7.
10
Mason Stotz
24.53
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
8.
9
Michael Matthew
24.99
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
9.
12
Shondel Page
25.77
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
10.
9
Clayton Miesoloski
26.04
PR
May 14
Sophomore WDA
11.
11
Seth Norman
26.26
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
12.
10
Devin Weigel
27.18
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
13.
11
Noah Thomas
27.61
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
14.
11
Keyshan Pfenning
29.59
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
15.
10
Noah Fettig
30.43
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
16.
-
Gabe Vasquez
32.02
PR
May 14
Sophomore WDA
400 Meters
1.
11
Isaiah Olsen
49.32
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Preston Wachter
51.11
May 19
West Region Championships
3.
10
Joey Mills
54.79
May 14
Sophomore WDA
4.
11
Caleb Petrie
55.06
PR
May 19
West Region Championships
5.
10
Mason Stotz
57.69
PR
May 19
West Region Championships
800 Meters
1.
11
Preston Wachter
1:58.47
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Boston Bartholomay
2:00.89
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
9
Sean Korsmo
2:01.81
Apr 28
Charlie Denton Relays
4.
12
Jared Honeyman
2:04.50
PR
May 19
West Region Championships
5.
12
Harley Knodel
2:06.80
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
10
Michael Omvig
2:07.88
Apr 28
Charlie Denton Relays
7.
10
Joey Mills
2:07.91
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
8.
9
Lucas Wetzel
2:11.39
PR
May 14
Sophomore WDA
9.
12
Blake Rohrich
2:17.71
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
10.
9
Brayden Erickson
2:21.77
May 14
Sophomore WDA
11.
10
Joey Olheiser
2:28.88
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
12.
9
Kyler Kadrmas
2:30.80
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
13.
10
Tyler Hanson
2:35.08
May 14
Sophomore WDA
14.
11
Logan Hasper
2:35.29
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
1600 Meters
1.
9
Sean Korsmo
4:29.67
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
12
Morgan Fairbairn
4:32.55
May 26
NDHSAA Division A State Championships
3.
12
Nolan Maher
4:36.35
May 19
West Region Championships
4.
10
Michael Omvig
4:41.66
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
5.
11
Boston Bartholomay
4:44.56
May 5
Howard Wood Dakota Relays
6.
12
Jared Honeyman
4:51.11
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
7.
12
Blake Rohrich
5:04.31
May 19
West Region Championships
8.
9
Lucas Wetzel
5:11.37
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
9.
10
Joey Olheiser
5:14.47
PR
May 14
Sophomore WDA
10.
10
Tyler Hanson
5:14.67
May 14
Sophomore WDA
11.
12
Cory Kugel
5:21.15
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
12.
9
Kyler Kadrmas
5:26.38
PR
May 14
Sophomore WDA
13.
9
Kade Ironroad
5:38.37
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
14.
11
Logan Hasper
5:39.40
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
15.
9
Josiah Penn
5:57.53
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
3200 Meters
1.
9
Sean Korsmo
9:41.42
May 5
Howard Wood Dakota Relays
2.
12
Morgan Fairbairn
9:44.88
PR
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
12
Nolan Maher
10:00.88
May 5
Howard Wood Dakota Relays
4.
10
Michael Omvig
10:41.75
May 14
Sophomore WDA
5.
9
Micah Penn
10:51.89
PR
May 19
West Region Championships
6.
9
Isaac Anderson
11:29.65
May 14
Sophomore WDA
7.
12
Cory Kugel
11:51.14
May 19
West Region Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
David Kpadeh
14.92
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Christian Walth
15.38
(1.8)
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
10
Colton Kincaid
16.37
PR
May 14
Sophomore WDA
4.
9
Morningstar Williams
16.58
May 14
Sophomore WDA
5.
11
Chandler Miesaloski
18.08
May 19
West Region Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Christian Walth
39.15
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Colton Kincaid
42.77
May 19
West Region Championships
3.
11
Chandler Miesaloski
46.85
May 19
West Region Championships
4.
9
Morningstar Williams
46.99
May 14
Sophomore WDA
4x100 Relay
1.
Lucas Miller
Dane Allen
David Kpecleh
Isaiah Olsen
42.58
May 19
West Region Championships
2.
Lucas Miller
Christian Walth
David Kpecleh
Isaiah Olsen
43.78
May 26
NDHSAA Division A State Championships
3.
David Kpecleh
Dane Allen
Lucas Miller
Isaiah Olsen
44.45
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
4.
Relay Team
46.58
May 14
Sophomore WDA
5.
Michael Matthew
Michael Suter
Brady Mosset
Mason Stotz
48.08
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
4x200 Relay -
1.
Preston Wachter
Derek Leingang
David Kpecleh
Isaiah Olsen
1:29.11
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
Relay Team
1:30.99
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
Michael Suter
Derek Leingang
David Kpecleh
Christian Walth
1:33.06
May 19
West Region Championships
4.
David Kpecleh
Preston Wachter
Lucas Miller
Isaiah Olsen
1:33.11
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
5.
Lucas Miller
Mark Stumpf
David Kpecleh
Mason Stotz
1:34.06
Apr 28
Charlie Denton Relays
6.
Michael Matthew
Ethan Hardy
Michael Suter
Mason Stotz
1:39.50
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
4x400 Relay
1.
Preston Wachter
Isaiah Olsen
Harley Knodel
Boston Bartholomay
3:29.80
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
Preston Wachter
Caleb Petrie
Christian Walth
Harley Knodel
3:35.02
May 19
West Region Championships
3.
Boston Bartholomay
Preston Wachter
Joey Mills
Isaiah Olsen
3:36.55
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
4.
Preston Wachter
Christian Walth
Jared Honeyman
Joey Mills
3:37.20
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
Harley Knodel
Blake Rohrich
Ethan Hardy
Colton Kincaid
3:52.27
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
Relay Team
3:56.15
May 14
Sophomore WDA
4x800 Relay
1.
Preston Wachter
Boston Bartholomay
Jared Honeyman
Sean Korsmo
8:12.12
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
Sean Korsmo
Jared Honeyman
Harley Knodel
Preston Wachter
8:14.62
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
Harley Knodel
Joey Mills
Boston Bartholomay
Jared Honeyman
8:15.90
May 19
West Region Championships
4.
Relay Team
8:16.19
May 5
Howard Wood Dakota Relays
5.
Morgan Fairbairn
Nolan Maher
Sean Korsmo
Jared Honeyman
8:47.84
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
Tyler Hanson
Lucas Wetzel
Cory Kugel
Josh Kuhn
10:10.04
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Jared Rath
52' 11
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
2.
11
Chase Dockter
52' 8.5
May 26
NDHSAA Division A State Championships
3.
12
Bennett Beehler
49' 1
Apr 28
Charlie Denton Relays
4.
11
Dalton Gullickson
46' 0
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
11
Gauge Edwards
43' 11
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
6.
11
Dylan Sicble
42' 5.5
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
7.
11
Elijah Meidinger
41' 4
May 19
West Region Championships
8.
11
Kaden Letvin
39' 6
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
9.
9
Brady Bauman
36' 10
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
10.
11
Evan Graff
36' 9.5
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
11.
11
Corey Mahoney
34' 8
PR
May 12
Al Cassell Relays (59th Annual)
12.
10
Will Bryant
31' 1
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
13.
11
Andres Arriola
29' 6
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
Discus - 1.6kg
1.
12
Jared Rath
160' 11
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
2.
11
Dalton Gullickson
146' 6
May 19
West Region Championships
3.
11
Corey Mahoney
125' 0
May 12
Al Cassell Relays (59th Annual)
4.
11
Elijah Meidinger
120' 8
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
11
Kaden Letvin
119' 6
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
11
Chase Dockter
119' 2
Apr 28
Charlie Denton Relays
7.
11
Gauge Edwards
115' 2
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
8.
12
Bennett Beehler
111' 2
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
9.
11
Evan Graff
103' 7
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
10.
-
Hunter Edwards
96' 1
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
11.
11
Andres Arriola
83' 3
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
12.
10
Will Bryant
69' 11
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
Javelin - 800g
1.
12
Zack Kuhn
168' 7
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
12
James Laducer
154' 11
PR
May 19
West Region Championships
3.
12
Mark Stumpf
149' 5
May 19
West Region Championships
4.
12
Mason Steckler
140' 0
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
10
Isaac Steele
119' 10
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
10
Joey Laducer
110' 6
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
7.
10
Devin Weigel
101' 1
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
8.
9
Trenton Gibson
93' 0
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
9.
10
Terran Sheets
63' 2
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
High Jump
1.
12
Dane Allen
6' 8
PR
May 19
West Region Championships
2.
12
Derek Leingang
6' 4
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
12
Shondel Page
5' 4
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
4.
10
Noah Fettig
5' 2
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
10
Zane Falcon
5' 2
May 14
Sophomore WDA
6.
-
Pierce Helm
5' 0
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
Pole Vault
1.
12
Eric Krug
13' 0
Apr 28
Charlie Denton Relays
2.
9
Jakob German
12' 0
May 19
West Region Championships
3.
11
Brycen Just
11' 0
Apr 28
Charlie Denton Relays
4.
11
Cameron Erbele
10' 6
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
10
Terran Sheets
8' 6
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
Long Jump
1.
12
Derek Leingang
22' 6.5
(.0)
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
12
Dane Allen
22' 5.5
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
10
Colton Kincaid
20' 3
PR
May 14
Sophomore WDA
4.
11
Christian Walth
19' 11
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
11
Dylan Sicble
19' 2.5
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
6.
10
Zane Falcon
19' 0
PR
May 14
Sophomore WDA
7.
10
Tommy Colby
18' 2.5
May 14
Sophomore WDA
8.
11
Caleb Petrie
17' 7
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
9.
9
Clayton Miesoloski
17' 0
PR
May 14
Sophomore WDA
10.
12
Shondel Page
16' 9.25
Apr 28
Charlie Denton Relays
11.
10
Reaquan Maxwell-Bay
16' 9
PR
May 14
Sophomore WDA
12.
11
Noah Thomas
16' 7
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
13.
11
Brycen Just
16' 5
Apr 28
Charlie Denton Relays
14.
-
Gabe Vasquez
13' 0
PR
May 14
Sophomore WDA
Triple Jump
1.
12
Dane Allen
48' 1.75
PR
May 5
Howard Wood Dakota Relays
2.
12
Derek Leingang
43' 4.5
(-1.3)
May 26
NDHSAA Division A State Championships
3.
11
Dylan Sicble
41' 9
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
4.
10
Tommy Colby
37' 9
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
10
Colton Kincaid
36' 2
PR
May 14
Sophomore WDA
6.
12
Shondel Page
35' 10
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
7.
11
Caleb Petrie
35' 9
PR
Apr 19
Bismarck Kiwanis Invite
8.
10
Reaquan Maxwell-Bay
32' 11
PR
May 14
Sophomore WDA
9.
9
Clayton Miesoloski
31' 2
PR
May 19
West Region Championships
Womens
100 Meters
1.
10
Maddi Iverson
12.83
(.0)
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Kierra Barth
13.23
(4.8)
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
10
Kate Dillman
13.29
(2.4)
May 5
Howard Wood Dakota Relays
4.
9
Kenzie Moser
13.86
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
9
Marissa Roth
14.25
PR
May 19
West Region Championships
6.
9
Camrie Bartholomay
14.58
PR
May 19
West Region Championships
7.
9
Jordan Leighton
15.18
May 19
West Region Championships
200 Meters
1.
10
Maddi Iverson
27.23
Apr 28
Charlie Denton Relays
2.
10
Kate Dillman
27.93
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
10
Kierra Barth
28.14
Apr 28
Charlie Denton Relays
4.
9
Marissa Roth
29.35
PR
May 19
West Region Championships
5.
9
Camrie Bartholomay
29.63
PR
May 19
West Region Championships
6.
9
Jordan Leighton
31.85
May 19
West Region Championships
400 Meters
1.
11
Michaela Dora
1:02.26
PR
May 19
West Region Championships
2.
9
Gabrielle Gannon
1:05.79
May 19
West Region Championships
3.
10
Bailey Ackerman
1:07.53
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
800 Meters
1.
10
Callie Clausnitzer
2:23.26
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Mattie Shirley-Fairbairn
2:23.29
May 26
NDHSAA Division A State Championships
3.
11
Brooke Neideffer
2:29.17
PR
May 19
West Region Championships
4.
9
Jilee Golus
2:31.10
May 26
NDHSAA Division A State Championships
5.
12
Angeline Gannon
2:37.41
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
1600 Meters
1.
11
Mattie Shirley-Fairbairn
5:13.01
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
12
Angeline Gannon
5:25.25
PR
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
10
Callie Clausnitzer
5:25.93
May 26
NDHSAA Division A State Championships
4.
11
Brooke Neideffer
5:31.24
PR
May 19
West Region Championships
5.
9
Jilee Golus
5:36.51
May 19
West Region Championships
6.
12
Eliza Lofberg
6:12.81
May 19
West Region Championships
3200 Meters
1.
11
Mattie Shirley-Fairbairn
11:06.02
May 5
Howard Wood Dakota Relays
2.
12
Angeline Gannon
11:41.39
PR
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
10
Morgan Wald
11:59.98
PR
May 5
Howard Wood Dakota Relays
4.
11
Faith Wahl
12:23.43
May 19
West Region Championships
100m Hurdles - 33"
1.
11
MaKensie Maher
17.44
May 19
West Region Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Michaela Dora
48.80
PR
May 19
West Region Championships
2.
11
MaKensie Maher
50.03
May 19
West Region Championships
3.
9
Skylar Carufel
52.29
May 19
West Region Championships
4x100 Relay
1.
Kenzie Moser
Kate Dillman
Maddi Iverson
Kierra Barth
50.48
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
Relay Team
51.85
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
Mackenzie Johnson
Kenzie Moser
Maddi Iverson
Kierra Barth
52.46
May 19
West Region Championships
4.
Mackenzie Johnson
Kate Dillman
Maddi Iverson
Kierra Barth
52.77
Apr 28
Charlie Denton Relays
4x200 Relay -
1.
Kenzie Moser
Kate Dillman
Maddi Iverson
Kierra Barth
1:46.56
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
Mackenzie Johnson
Kenzie Moser
Maddi Iverson
Kierra Barth
1:52.42
May 19
West Region Championships
4x400 Relay
1.
Clausnitzer Callie
Kenzie Moser
Mattie Shirley-Fairbairn
Jilee Golus
4:14.87
May 19
West Region Championships
2.
Bailey Ackerman
Michaela Dora
Kenzie Moser
MaKensie Maher
4:27.63
Apr 28
Charlie Denton Relays
4x800 Relay
1.
Mattie Shirley-Fairbairn
Clausnitzer Callie
Brooke Neidefer
Jilee Golus
9:50.19
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
Relay Team
10:01.51
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
Clausnitzer Callie
Gabrielle Gannon
Bella Kraft
Morgan Wald
10:10.71
May 19
West Region Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
McKenna Shelky
38' 2.5
PR
May 19
West Region Championships
2.
10
Morgan Ohlhauser
36' 9
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
12
Demi Lorinser
36' 4.5
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
4.
9
Lindey Gullickson
35' 5.5
May 26
NDHSAA Division A State Championships
5.
9
Dannie Harrington
35' 0
PR
May 19
West Region Championships
6.
10
Abby Becker
34' 8
PR
May 19
West Region Championships
7.
10
Breece Hintz
33' 9
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
8.
10
Nicole Perkins
33' 6
Apr 28
Charlie Denton Relays
9.
11
Anna Roaldson
32' 10
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
10.
10
Carissa Albert
32' 1
May 5
Shiloh Christian Invite
Discus - 1kg
1.
11
Bailee Schell
116' 10
Apr 28
Charlie Denton Relays
2.
10
McKenna Shelky
107' 5
PR
May 19
West Region Championships
3.
10
Nicole Perkins
106' 3
May 5
Shiloh Christian Invite
4.
11
Anna Roaldson
103' 1
Apr 28
Charlie Denton Relays
5.
9
Emily Frieze
94' 3
Apr 28
Charlie Denton Relays
6.
11
Ashely Pfeiler
89' 4
May 5
Shiloh Christian Invite
7.
9
Lindey Gullickson
86' 6
Apr 28
Charlie Denton Relays
8.
9
Dannie Harrington
86' 0
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
9.
10
Taylor Wood
78' 8
May 5
Shiloh Christian Invite
10.
9
Mandy Pickard
78' 6
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
11.
-
MIa Wetzstein
71' 3
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
12.
10
JaeLeigh Gooden
67' 0
May 5
Shiloh Christian Invite
13.
-
Morgan Hartze
61' 6
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
Javelin - 600g
1.
12
Lexus Mosbrucker
118' 9
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
2.
11
BreAnn Sullivan
106' 3
May 19
West Region Championships
3.
10
Nicole Perkins
101' 10
May 26
NDHSAA Division A State Championships
4.
11
Danielle Korsmo
91' 3
PR
May 19
West Region Championships
High Jump
1.
12
Blythe Ehrmantraut
5' 5
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Megan Henderson
4' 11
May 5
Shiloh Christian Invite
3.
10
Olivia Dickerson
4' 9
May 19
West Region Championships
4.
10
Jenna Anderson
4' 7
May 19
West Region Championships
5.
9
Emily Just
4' 5
May 5
Shiloh Christian Invite
Pole Vault
1.
12
Blythe Ehrmantraut
10' 9
PR
May 19
West Region Championships
2.
11
Mackenzie Johnson
10' 0
May 5
Howard Wood Dakota Relays
3.
10
Maddi Iverson
8' 3
May 19
West Region Championships
10
MiKenna McMahon
8' 3
PR
May 19
West Region Championships
5.
10
Savannah Herslip
7' 9
PR
May 19
West Region Championships
Long Jump
1.
12
Blythe Ehrmantraut
18' 4
(-2.4)
PR
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Megan Henderson
15' 10
PR
May 19
West Region Championships
3.
9
Emily Just
15' 9.5
May 19
West Region Championships
4.
10
Cadee Ryckman
15' 4
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
5.
10
Jenna Anderson
15' 3.5
May 19
West Region Championships
6.
9
Mandie Picard
15' 3
Apr 28
Charlie Denton Relays
7.
11
Danielle Korsmo
14' 7
PR
Apr 28
Charlie Denton Relays
Triple Jump
1.
12
Blythe Ehrmantraut
38' 5
(.0)
May 26
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Jenna Anderson
33' 9.5
Apr 28
Charlie Denton Relays
3.
10
Cadee Ryckman
33' 7.75
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
4.
9
Emily Just
33' 3.5
May 19
West Region Championships
5.
11
Danielle Korsmo
33' 1
PR
May 5
Shiloh Christian Invite
6.
12
Lexus Mosbrucker
31' 6
May 19
West Region Championships
7.
11
Megan Henderson
30' 0
Apr 28
Charlie Denton Relays
*Recent improvement