Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2003
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Khavon Bryan
11.20
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Stanley Cadet
11.31
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
3.
12
Rodney Green
11.58
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
12
Isaiah Youngblood
11.78
PR
May 26
Section XI Division Championships
5.
12
Ryan Thompson
12.00
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
6.
9
Justin Arranz
12.41
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
7.
9
James Wallace
12.57
PR
May 7
St. Anthony's Invite
8.
11
Meerza Ahmed
13.07
PR
May 7
St. Anthony's Invite
9.
10
Abraham Pierre
13.50
PR
May 7
St. Anthony's Invite
10.
11
Iyan Morel
14.15
PR
May 7
St. Anthony's Invite
200 Meters
1.
12
Stanley Cadet
22.39
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Khavon Bryan
22.42
PR
Jun 3
Section 11 State Qualifier
3.
11
Jalen Logan
23.77
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
12
Rodney Green
23.88
PR
May 7
St. Anthony's Invite
5.
12
Isaiah Youngblood
24.05
PR
May 7
St. Anthony's Invite
6.
12
Ryan Thompson
24.37
PR
May 7
St. Anthony's Invite
7.
10
Donavan Sibblies
25.38
PR
May 7
St. Anthony's Invite
8.
11
Arthur Konopka
26.14
May 7
St. Anthony's Invite
9.
9
Fitzgerald Pusey
26.29
PR
May 7
St. Anthony's Invite
10.
11
Iyan Morel
28.93
PR
May 7
St. Anthony's Invite
400 Meters
1.
12
Stanley Cadet
49.63
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Marcus Murray
53.70
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
10
Donavan Sibblies
55.25
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
4.
11
Arthur Konopka
55.76
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
5.
11
Meerza Ahmed
1:00.94
PR
May 7
St. Anthony's Invite
6.
9
Billy Sierra
1:01.57
PR
May 7
St. Anthony's Invite
800 Meters
1.
12
Nicholas DiGiovanna
2:06.45
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
8
Erick Radtke
2:07.68
May 7
St. Anthony's Invite
3.
11
Anthony Gardner
2:08.12
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
11
Kevin Mckeown
2:15.41
May 7
St. Anthony's Invite
1500 Meters
1.
9
Joseph Shepherd
5:00.10
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Khavon Bryan
6:02.39
PR
May 26
Section XI Division Championships
1600 Meters
1.
8
Erick Radtke
4:57.53
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
3200 Meters
1.
12
Nicholas DiGiovanna
9:56.55
PR
May 7
St. Anthony's Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Rodney Green
15.25
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
11
Jalen Logan
15.42
May 26
Section XI Division Championships
3.
9
Joseph Shepherd
21.38
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
4.
9
Khavon Bryan
22.81
PR
May 26
Section XI Division Championships
5.
12
Stanley Cadet
22.96
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
400m Hurdles - 36"
1.
9
Jordan Fuentes
1:05.96
May 7
St. Anthony's Invite
2k Steeplechase
1.
11
Anthony Gardner
7:07.40
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
11
Ryan Cherry
7:37.50
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
12
Jason Wu
7:38.80
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
11
Damiano Bagemihl
7:39.40
PR
May 7
St. Anthony's Invite
5.
11
Kevin Mckeown
7:44.70
PR
May 7
St. Anthony's Invite
6.
11
Mateo Steiner
7:59.90
PR
May 7
St. Anthony's Invite
7.
11
Terrence Sullivan
8:27.40
May 7
St. Anthony's Invite
3k Steeplechase
1.
12
Nicholas DiGiovanna
10:54.72
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
2.
11
Anthony Gardner
11:40.16
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
3.
12
Jason Wu
12:09.00
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
4.
11
Ryan Cherry
12:18.06
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
5.
11
Damiano Bagemihl
12:24.96
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
6.
11
Terrence Sullivan
12:32.07
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
7.
11
Kevin Mckeown
12:48.56
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
8.
11
Mateo Steiner
13:05.36
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
4x100 Relay
1.
Khavon Bryan
Isaiah Youngblood
Stanley Cadet
Rodney Green
43.03
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
Relay Team
43.65
May 7
St. Anthony's Invite
3.
Justin Arranz
Jalen Logan
Marcus Murray
Iyore Odigie
45.64
Jun 19
New Balance Nationals Outdoor
4.
Jahjuan Winters
Rodney Green
Ryan Thompson
Isaiah Youngblood
47.34
May 14
Loucks Games
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:28.11
Apr 30
The 122nd Penn Relays
2.
Justin Arranz
Jalen Logan
Marcus Murray
Stanley Cadet
3:36.69
May 26
Section XI Division Championships
3.
Justin Arranz
Donavan Sibblies
Joseph Shepherd
Arthur Konopka
3:41.94
Jun 3
Section 11 State Qualifier
4.
Donavan Sibblies
Joseph Shepherd
Jordan Fuentes
Arthur Konopka
3:45.41
May 14
Loucks Games
4x800 Relay
1.
Erick Radtke
Anthony Gardner
Jordan Fuentes
Nicholas DiGiovanna
8:30.29
May 26
Section XI Division Championships
2.
Relay Team
9:14.70
May 7
St. Anthony's Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Nick Popino
45' 8
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Steven Marx
37' 9.25
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
3.
9
Khavon Bryan
33' 2.75
PR
May 26
Section XI Division Championships
4.
12
Andrew Digiacomo
30' 10
PR
May 7
St. Anthony's Invite
5.
9
Bobby Shepherd
28' 2.5
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
6.
9
Joseph Shepherd
27' 6
PR
May 26
Section XI Division Championships
Discus - 1.6kg
1.
11
Nick Popino
125' 2
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
2.
12
Steven Marx
93' 5
May 7
St. Anthony's Invite
3.
9
Bobby Shepherd
66' 0
May 7
St. Anthony's Invite
High Jump
1.
12
Marcus Murray
6' 0
May 14
Loucks Games
2.
10
Robert Calhoun
5' 6
PR
May 14
Loucks Games
3.
9
Khavon Bryan
5' 2
PR
May 16
Chris Urban & Brittney Walsh Memorial
Long Jump
1.
12
Ryan Thompson
19' 4.75
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
12
Iyore Odigie
18' 5.75
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
12
Iyore Odigi
18' 1.25
(.9)
PR
May 14
Loucks Games
4.
12
Isaiah Youngblood
18' 1
PR
May 26
Section XI Division Championships
5.
9
Joseph Shepherd
17' 7
PR
May 26
Section XI Division Championships
6.
9
Khavon Bryan
15' 5.5
PR
May 26
Section XI Division Championships
Triple Jump
1.
12
Iyore Odigie
43' 1.5
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
12
Isaiah Youngblood
41' 3
PR
May 7
St. Anthony's Invite
Pentathlon (Outdoor) -
1.
9
Joseph Shepherd
1646
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Khavon Bryan
1610
PR
May 26
Section XI Division Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Taylor Figueroa
12.34
(5.0)
PR
Jun 11
NYSPHSAA State Championships
2.
10
Nicola Calabrese
13.17
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
10
Samantha Quigley
13.25
May 26
Section XI Division Championships
4.
9
Crystal Blackman
13.68
Apr 16
Red Raiders Relay
5.
11
Zyndasha Farris
13.69
Apr 16
Red Raiders Relay
6.
10
Cameron Charles
14.04
May 7
St. Anthony's Invite
7.
12
Ashna Bouaz
14.44
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
8.
9
Kellee Channer
14.47
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
9.
11
Ayanna Moonah
14.55
PR
May 7
St. Anthony's Invite
10.
9
Arianna Chavez
14.61
Apr 16
Red Raiders Relay
11.
10
Jennifer Collins
14.91
PR
May 7
St. Anthony's Invite
12.
10
Thamarah Bouaz
14.93
Apr 16
Red Raiders Relay
200 Meters
1.
12
Taylor Figueroa
25.90
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Tara Hernandez
26.02
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
10
Nicola Calabrese
26.30
PR
May 26
Section XI Division Championships
4.
10
Samantha Quigley
27.41
Apr 16
Red Raiders Relay
5.
11
Zyndasha Farris
28.58
Apr 16
Red Raiders Relay
6.
10
Eva Zepeda
28.87
Apr 16
Red Raiders Relay
7.
10
Cameron Charles
28.89
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
8.
10
Cecilia Ali
29.12
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
9.
11
Ayanna Moonah
29.24
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
10.
9
Lindsay Mccollin
29.36
May 7
St. Anthony's Invite
11.
9
Kellee Channer
29.59
Apr 16
Red Raiders Relay
12.
10
Hope Cuomo
29.83
PR
May 7
St. Anthony's Invite
13.
9
Arianna Chavez
30.56
PR
May 7
St. Anthony's Invite
14.
10
Jennifer Collins
30.93
May 7
St. Anthony's Invite
15.
10
Thamarah Bouaz
31.07
PR
May 7
St. Anthony's Invite
16.
12
Natalie Kanaan
31.61
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
17.
10
Julia Stanger
32.54
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
18.
10
Kaylah Jackson
32.79
PR
May 7
St. Anthony's Invite
400 Meters
1.
12
Tara Hernandez
57.60
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Margaret McKeever
1:04.69
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
11
Emily Michele
1:04.83
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
12
Natalie Kanaan
1:12.58
PR
May 7
St. Anthony's Invite
800 Meters
1.
11
Emily Michele
2:27.45
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Margaret McKeever
2:35.61
May 26
Section XI Division Championships
3.
12
Natalie Kanaan
2:47.77
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
1500 Meters
1.
11
Emily Michele
5:03.80
PR
May 26
Section XI Division Championships
1500m Racewalk
1.
12
Amanda Liantonio
8:29.98
PR
May 26
Section XI Division Championships
1600 Meters
1.
10
Margaret McKeever
5:28.90
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
2.
11
Emily Michele
5:41.07
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kayla Bryant
15.59
PR
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
9
Alexis Nesbitt
17.13
Jun 3
Section 11 State Qualifier
3.
12
Ashna Bouaz
17.41
May 7
St. Anthony's Invite
4.
10
Thamarah Bouaz
18.34
May 26
Section XI Division Championships
400m Hurdles - 30"
1.
12
Tara Hernandez
1:00.34
PR
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2k Steeplechase
1.
10
Margaret McKeever
7:44.82
May 26
Section XI Division Championships
4x100 Relay
1.
Samantha Quigley
Taylor Figueroa
Nicola Calabrese
Tara Hernandez
48.70
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
Taylor Figueroa
Tara Hernandez
Nicola Calabrese
Samantha Quigley
48.72
May 26
Section XI Division Championships
3.
Nicola Calabrese
Tara Hernandez
Taylor Figueroa
Samantha Quigley
48.79
Jun 11
NYSPHSAA State Championships
4.
-
Taylor Figueroa
Alexis Griffith
Nicola Calabrese
Tara Hernandez
49.02
May 14
Loucks Games
5.
Alexis Griffith
Taylor Figueroa
Nicola Calabrese
Tara Hernandez
50.40
Apr 30
The 122nd Penn Relays
6.
Nicola Calabrese
Alexis Griffith
Tara Hernandez
Alexis Nesbitt
50.48
Apr 16
Red Raiders Relay
7.
Relay Team
51.23
May 7
St. Anthony's Invite
8.
Kellee Channer
Samantha Quigley
Crystal Blackman
Arianna Chavez
53.99
Apr 16
Red Raiders Relay
4x200 Relay -
1.
Ashna Bouaz
Kayla Bryant
Crystal Blackman
Cameron Charles
1:56.93
Apr 16
Red Raiders Relay
4x400 Relay
1.
Tara Hernandez
Alexis Nesbitt
Ayanna Moonah
Nicola Calabrese
4:18.05
Apr 30
The 122nd Penn Relays
2.
Eva Zepeda
Samantha Quigley
Margaret McKeever
Nicola Calabrese
4:23.10
May 14
Loucks Games
3.
Eva Zepeda
Cecilia Ali
Ayanna Moonah
Alexis Nesbitt
4:24.10
May 26
Section XI Division Championships
4.
Relay Team
4:26.76
May 7
St. Anthony's Invite
5.
Cecilia Ali
Hope Cuomo
Ayanna Moonah
Samantha Quigley
4:31.37
Apr 16
Red Raiders Relay
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:21.95
May 7
St. Anthony's Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Margaret McKeever
Eva Zepeda
Cameron Charles
Nicola Calabrese
4:24.68
Apr 16
Red Raiders Relay
2.
Arianna Chavez
Hope Cuomo
Margaret McKeever
Emily Michele
4:41.04
Apr 16
Red Raiders Relay
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Ashna Bouaz
Thamarah Bouaz
Kayla Bryant
Alexis Nesbitt
1:13.23
Apr 16
Red Raiders Relay
Shot Put - 4kg
1.
11
Sade Meeks
38' 9.25
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
12
Sarah Ansman
30' 1.5
PR
May 26
Section XI Division Championships
3.
9
Raiana Brown
27' 2
May 7
St. Anthony's Invite
4.
9
Hijab Nasir
26' 0
May 7
St. Anthony's Invite
5.
11
Renee Rooney
24' 3.25
Apr 16
Red Raiders Relay
6.
10
Maham Baig
21' 5.75
PR
May 7
St. Anthony's Invite
Discus - 1kg
1.
11
Sade Meeks
119' 0
May 14
Loucks Games
2.
11
Renee Rooney
65' 8
May 7
St. Anthony's Invite
3.
10
Maham Baig
61' 3
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
9
Hijab Nasir
57' 4
May 7
St. Anthony's Invite
5.
12
Sarah Ansman
54' 4
PR
May 7
St. Anthony's Invite
6.
9
Raiana Brown
48' 2
May 7
St. Anthony's Invite
High Jump
1.
11
Ayanna Moonah
5' 2
Apr 16
Red Raiders Relay
2.
11
Ayana Moonah
5' 0
PR
May 14
Loucks Games
3.
10
Cecilia Ali
4' 10
PR
May 26
Section XI Division Championships
4.
10
Julia Stanger
4' 8
Apr 16
Red Raiders Relay
5.
10
Hope Cuomo
4' 6
May 7
St. Anthony's Invite
11
Renee Prince
4' 6
PR
May 7
St. Anthony's Invite
Long Jump
1.
10
Nicola Calabrese
15' 3.25
(.5)
May 14
Loucks Games
2.
12
Kayla Bryant
14' 9.25
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
10
Thamarah Bouaz
13' 9
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
10
Cameron Charles
12' 9
Apr 16
Red Raiders Relay
5.
9
Arianna Chavez
12' 4
Apr 16
Red Raiders Relay
Triple Jump
1.
12
Kayla Bryant
35' 0
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
12
Alexis Griffith
34' 5.5
PR
Apr 16
Red Raiders Relay
3.
9
Kellee Channer
29' 3.5
Apr 16
Red Raiders Relay
*Recent improvement