Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2003
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Devonnie Watson
11.27
PR
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
2.
11
Justin Arranz
11.38
PR
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
3.
11
Joseph Shepherd
12.29
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
200 Meters
1.
11
Justin Arranz
22.35
PR
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
2.
11
Devonnie Watson
22.46
(.5)
PR
May 12
Glenn Loucks Games
3.
11
Mike Coccaro
26.08
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
4.
11
Rene Amaya Ayala
26.41
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
400 Meters
1.
12
Donavan Sibblies
51.82
PR
May 12
Glenn Loucks Games
2.
11
Joseph Shepherd
53.03
Apr 14
Knighttime Invitational
3.
11
Justin Arranz
53.20
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
4.
11
Sean Carter
58.92
May 4
Saint Anthony's Invitational
800 Meters
1.
11
Conner McKeever
2:03.03
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
10
Jayden Ortiz
2:26.63
PR
Apr 14
Knighttime Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Rene Amaya Ayala
17.20
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
3k Steeplechase
1.
11
Kieron Bryan
12:57.5h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4x400 Relay
1.
Justin Arranz
Joseph Shepherd
Devonnie Watson
Donavan Sibblies
3:19.74
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
Justin Arranz
Joseph Shepherd
Donavan Sibblies
Devonnie Watson
3:27.45
May 12
Glenn Loucks Games
3.
Relay Team
3:28.05
May 4
Saint Anthony's Invitational
4.
Rene Amaya Ayala
Joseph Shepherd
Donavan Sibblies
Devonnie Watson
3:33.04
Apr 14
Knighttime Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Bobby Shepherd
38' 1
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
Discus - 1.6kg
1.
11
Bobby Shepherd
91' 8
Apr 14
Knighttime Invitational
2.
10
Sean Towey
81' 6
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
Long Jump
1.
12
Donavan Sibblies
17' 8
Apr 14
Knighttime Invitational
2.
11
Joseph Shepherd
17' 3
Apr 14
Knighttime Invitational
Triple Jump
1.
12
Donavan Sibblies
41' 6.25
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
11
Joseph Shepherd
40' 5.5
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
Womens
100 Meters
1.
10
Cherish Love
12.40
(.7)
Apr 20
Red Raider Relays
2.
11
Crystal Blackman
12.73
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
3.
12
Samantha Quigley
12.80
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
4.
12
Nicola Calabrese
13.52
(2.8)
Apr 20
Red Raider Relays
5.
8
Shannel Sibbles
13.54
(.5)
May 12
Glenn Loucks Games
6.
12
Cameron Charles
13.62
(3.4)
PR
Apr 20
Red Raider Relays
7.
9
Ryann Washington
13.64c
PR
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
8.
9
Kaycia Lewis
13.74c
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
9.
9
Chereyah Love
13.85
(2.4)
PR
Apr 20
Red Raider Relays
10.
8
Shyanne Sibblies
13.93
(2.1)
Apr 20
Red Raider Relays
11.
11
Mellissa Sanchez
14.06
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
12.
11
Adriana Harris
14.24c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
13.
9
Starrana Alexis
14.44c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
12
Eva Zapeda
14.44
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
15.
10
Marissa Butts
15.10
May 4
Saint Anthony's Invitational
16.
10
Sonia Casas
15.16
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
17.
12
Thamarah Bouaz
15.32
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
18.
9
Nicolemarie Mastrodardi
15.41
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
19.
11
Alyssa Grossnickle
15.73
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
20.
10
Cameron Lauro
16.04c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
21.
11
Rebecca Theuenin
16.09
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
22.
11
Diane Jean-Baptiste
16.24c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
23.
9
Eva Alvarez
17.04c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
200 Meters
1.
10
Cherish Love
26.07
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
12
Samantha Quigley
26.31
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
3.
8
Shannel Sibbles
27.28
(2.8)
PR
Apr 20
Red Raider Relays
4.
11
Ashanti Chandler
28.39
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
12
Eva Zepeda
28.54
(3.5)
PR
May 12
Glenn Loucks Games
6.
9
Kaycia Lewis
28.84c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
7.
12
Eva Zapeda
29.51
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
8.
11
Lakeyah Jackson
29.64c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
9.
9
Chereyah Love
29.67
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
10.
9
Ryann Washington
30.39
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
11.
9
Starrana Alexis
31.13
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
12.
9
Nicolemarie Mastrodardi
32.34c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
13.
11
Alyssa Grossnickle
33.34c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
14.
10
Marissa Butts
33.44c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
15.
10
Cameron Lauro
36.34c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
400 Meters
1.
12
Samantha Quigley
1:01.04c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
2.
8
Shannel Sibbles
1:02.96
May 12
Glenn Loucks Games
3.
12
Margaret McKeever
1:05.24
Apr 20
Red Raider Relays
4.
12
Eva Zapeda
1:07.12
PR
Apr 20
Red Raider Relays
5.
12
Eva Zepeda
1:07.94
May 12
Glenn Loucks Games
800 Meters
1.
12
Margaret McKeever
2:22.36
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
9
Gianna Scibelli
2:53.66
PR
Apr 20
Red Raider Relays
3.
11
Daniela Olarte
3:00.46
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
4.
10
Sara Madsen
3:08.92
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
12
Hope Cuomo
3:14.15
Apr 20
Red Raider Relays
1500 Meters
1.
9
Gianna Scibelli
6:02.9h
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
10
Sara Madsen
6:44.7h
May 4
Saint Anthony's Invitational
1500m Racewalk
1.
9
Eva Alvarez
9:48.1h
May 4
Saint Anthony's Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Alexis Nesbitt
17.12
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
9
Kaycia Lewis
17.13
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
3.
12
Hope Cuomo
17.32
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
4.
12
Thamarah Bouaz
18.04c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
5.
10
Sonia Casas
18.94c
PR
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
6.
10
Savannah Thomas
19.24c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
7.
8
Shannel Sibbles
19.76
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
400m Hurdles - 30"
1.
12
Margaret McKeever
1:11.41
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
10
Sonia Casas
1:18.64c
PR
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
2k Steeplechase
1.
12
Margaret McKeever
7:19.7h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4x100 Relay
1.
Crystal Blackman
Samantha Quigley
Nicola Calabrese
Cherish Love
48.48
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
Samantha Quigley
Crystal Blackman
Nicola Calabrese
Cherish Love
50.70
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
3.
Crystal Blackman
Cameron Charles
Alexis Nesbitt
Shannel Sibbles
53.69
Apr 20
Red Raider Relays
4.
Relay Team
53.94c
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
Starrana Alexis
Chereyah Love
Shyanne Sibblies
Shannel Sibbles
55.76
Apr 20
Red Raider Relays
4x400 Relay
1.
Ashanti Chandler
Cameron Charles
Shannel Sibbles
Margaret McKeever
4:09.10
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
Ashanti Chandler
Shannel Sibbles
Cameron Charles
Margaret McKeever
4:13.11
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
3.
Relay Team
4:15.1h
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4.
Ashanti Chandler
Shannel Sibbles
Samantha Quigley
Margaret McKeever
4:15.12
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
5.
Eva Zepeda
Cameron Charles
Alexis Nesbitt
Margaret McKeever
4:21.02
Apr 28
124th Penn Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Cherish Love
Nicola Calabrese
Samantha Quigley
Margaret McKeever
4:12.08
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
2.
Cherish Love
Samantha Quigley
Nicola Calabrese
Margaret McKeever
4:23.80
Apr 20
Red Raider Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Raiana Brown
35' 6.75
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
11
Rebecca Theuenin
28' 4.75
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
12
Hope Cuomo
27' 1
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
9
Chereyah Love
27' 1
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
11
Atiya Brown
23' 2.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Discus - 1kg
1.
11
Keyonie Bailey
91' 3
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
11
Rebecca Theuenin
80' 6.75
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
3.
11
Raiana Brown
77' 11
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
High Jump
1.
12
Julia Stanger
5' 1
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
11
Ashanti Chandler
4' 10
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
12
Cecilia Ali
4' 10
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
4.
12
Hope Cuomo
4' 9.5
Apr 20
Red Raider Relays
5.
9
Starrana Alexis
3' 5.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Long Jump
1.
12
Nicola Calabrese
16' 6.25
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
12
Cameron Charles
16' 6
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
11
Arianna Chavez
15' 9.25
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
4.
12
Hope Cuomo
15' 4.75
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
5.
8
Shyanne Sibblies
14' 5
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
6.
11
Kellee Channer
13' 9
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
Triple Jump
1.
12
Cameron Charles
35' 4.25
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
11
Arianna Chavez
30' 4.5
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
11
Kellee Channer
29' 6.75
Apr 20
Red Raider Relays
4.
8
Shyanne Sibblies
27' 11.5
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
5.
8
Shannel Sibbles
27' 10.5
PR
Apr 13
Suffolk Girls Coaches Meet
Pentathlon (Outdoor) -
1.
12
Hope Cuomo
2145
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
*Recent improvement