Season:
2016 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
2003
2002
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2004
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Cameron Cacic
7.01
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
12
Brian Fabian
7.21
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
3.
10
Joseph Vivona
7.32
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
4.
11
Mike Harvey
7.40
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
-
Dan Radgowski
7.40
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
6.
9
Max Napoli
7.43
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
7.
12
Andrew Cho
7.49
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
8.
11
Avel Rivera
7.50
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
9.
10
Owen McNally
7.58
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
10.
10
Zach Himmel
7.67
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
11.
10
Joseph Liebler
7.74
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
12.
9
Vagnon Bamba
7.77
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
13.
10
Andrew Crofts
7.88
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
14.
10
Wiliam Nasta
7.99
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
15.
9
Charlie Uhrin
8.21
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
16.
9
Rob Monaco
8.34
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
17.
10
Austin Borina
8.59
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
18.
9
Lucas Ventouras
8.86
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
300 Meters
1.
12
Cameron Cacic
37.53
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
2.
11
Sean Inzerillo
38.41
PR
Dec 26
North Shore Invitational
3.
12
Tim Zeblinsky
38.60
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
4.
11
Avel Rivera
38.76
PR
Dec 26
North Shore Invitational
5.
10
Tyler Dollhausen
39.27
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
6.
11
Dan Radowski
39.37
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
7.
11
Tom McRae
40.00
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
8.
9
Max Napoli
40.10
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
9.
12
Ryan Tschirhart
40.30
PR
Dec 26
North Shore Invitational
10.
11
Mike Harvey
40.66
Dec 26
North Shore Invitational
11.
10
Isaiah Claiborne
41.16
Dec 26
North Shore Invitational
12.
12
Andrew Cho
41.62
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
13.
10
Joseph Vivona
42.02
PR
Dec 26
North Shore Invitational
14.
9
Charlie Uhrin
42.22
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
15.
10
Andrew Crofts
42.49
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
16.
11
Alex Atkinson
42.78
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
17.
10
Wiliam Nasta
46.05
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
18.
9
Rob Monaco
47.70
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
19.
9
Jacob Gross
54.38
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
20.
10
Matt Parness
55.87
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
21.
9
Alex Lubeck
1:08.12
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
600 Meters
1.
10
Tyler Dollhausen
1:26.10
Feb 8
NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.
12
Sam Napoli
1:26.17
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.
10
Eric Stehlik
1:28.05
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.
10
Matt Parness
1:28.20
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
5.
12
Joe Wetzel
1:28.36
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
6.
12
Vincent Ballarano
1:30.34
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
7.
11
Avel Rivera
1:30.99
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
8.
9
Max Napoli
1:31.78
PR
Dec 26
North Shore Invitational
9.
12
Ryan Tschirhart
1:32.74
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10.
9
Charlie Uhrin
1:34.50
PR
Dec 26
North Shore Invitational
11.
12
Dan Marino
1:35.94
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
12.
10
Ryan Ewanyk
1:36.70
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
13.
10
Dan O'Connor
1:37.07
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
14.
10
Matt Kutz
1:37.09
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
15.
11
Scott Marino
1:38.50
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
16.
10
John Cooney
1:40.95
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
17.
12
Andrew Cho
1:41.54
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
1000 Meters
1.
11
Shawn Weigand
2:38.30
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
11
Keith Pecora
2:39.04
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.
12
Ryan Tschirhart
2:39.82
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.
12
Vincent Ballarano
2:40.25
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
12
Sam Napoli
2:45.82
Jan 16
Molly Stanner Games
6.
11
Tom Thall
2:46.63
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
7.
10
Isaiah Claiborne
2:48.11
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
8.
11
Evan Atherton
2:48.23
Jan 16
Molly Stanner Games
9.
10
Eric Stehlik
2:51.53
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
10.
11
Scott Marino
2:52.85
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
11.
9
Julian Corbeaux
2:53.03
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
12.
10
Dan O'Connor
2:53.06
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
13.
12
Dan Marino
2:55.30
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
14.
12
Dan Behrens
2:58.42
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
15.
10
Tyler Dollhausen
3:02.78
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
16.
10
Ryan Ewanyk
3:03.56
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
17.
10
Matt Kutz
3:04.09
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
18.
10
John Cooney
3:04.69
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
19.
9
Ben Donohue
3:06.43
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
20.
8
Thomas Fodor
3:06.44
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
21.
10
Pat Ballarano
3:11.57
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
22.
9
Dan Longo
3:11.88
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
23.
11
James Heinzman
3:12.05
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
24.
10
Nick Lembo
3:12.90
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
25.
9
Kieran Weaver
3:13.42
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
26.
9
Sean Ryan
3:16.64
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
27.
10
Mike Deutsch
3:16.88
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
28.
9
Jason Gibbons
3:19.01
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
29.
10
Brian McDonagh
3:20.34
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
30.
9
Will Grillo
3:31.96
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
1600 Meters
1.
10
Isaiah Claiborne
4:32.09
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
11
Keith Pecora
4:35.31
Dec 26
North Shore Invitational
3.
11
Tom Thall
4:35.92
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
4.
11
Shawn Weigand
4:36.64
PR
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
5.
11
Sean Inzerillo
4:37.66
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
6.
11
Tom McRae
4:41.31
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
7.
10
Dan O'Connor
4:43.65
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
8.
12
Dan Behrens
4:45.92
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
9.
11
Eddie Obrien-Curcie
4:52.85
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
10.
12
Vincent Ballarano
4:55.02
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
11.
9
Julian Corbeaux
4:55.33
PR
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
12.
11
Evan Atherton
4:56.77
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
13.
11
Scott Marino
4:57.85
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
14.
8
Thomas Fodor
4:59.75
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
15.
12
Sam Napoli
5:01.55
Dec 26
North Shore Invitational
16.
9
Ben Donohue
5:12.27
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
17.
10
John Cooney
5:14.74
Dec 26
North Shore Invitational
18.
10
Pat Ballarano
5:29.79
Dec 26
North Shore Invitational
19.
10
Mike Deutsch
5:29.94
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
20.
9
Dan Longo
5:30.33
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
21.
10
Nick Lembo
5:30.71
PR
Dec 26
North Shore Invitational
22.
9
Kieran Weaver
5:37.02
Dec 26
North Shore Invitational
23.
10
Eric Stehlik
5:37.05
PR
Dec 26
North Shore Invitational
24.
9
Sean Ryan
5:38.18
Dec 26
North Shore Invitational
25.
9
Will Grillo
5:44.44
Dec 26
North Shore Invitational
1 Mile
1.
11
Keith Pecora
4:29.54
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
10
Isaiah Claiborne
4:37.84
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
12
Sam Napoli
4:41.15
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
12
Vincent Ballarano
4:41.72
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
11
Sean Inzerillo
4:42.33
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
11
Shawn Weigand
4:44.57
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
7.
11
Tom Thall
4:45.07
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
8.
10
Dan O'Connor
4:52.81
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
9.
11
Evan Atherton
4:52.89
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
10.
12
Dan Behrens
4:53.84
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
11.
10
Eric Stehlik
4:55.49
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
12.
10
Tyler Dollhausen
4:55.92
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
13.
11
Scott Marino
4:57.92
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
14.
8
Thomas Fodor
5:02.03
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
15.
12
Ryan Tschirhart
5:03.31
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
16.
10
John Cooney
5:13.83
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
17.
10
Matt Kutz
5:14.50
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
18.
11
James Heinzman
5:15.28
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
19.
9
Ben Donohue
5:19.18
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
20.
9
Julian Corbeaux
5:21.12
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
21.
10
Ryan Ewanyk
5:25.42
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
22.
9
Jason Gibbons
5:29.45
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
23.
10
Nick Lembo
5:31.29
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
24.
10
Pat Ballarano
5:34.15
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
25.
9
Will Grillo
5:50.27
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
26.
10
Mike Deutsch
5:50.48
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3200 Meters
1.
11
Evan Atherton
10:02.56
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
2.
12
Dan Behrens
10:06.58
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.
12
Vincent Ballarano
10:06.90
PR
Dec 26
North Shore Invitational
4.
11
Keith Pecora
10:07.46
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
5.
11
Shawn Weigand
10:11.05
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
6.
11
Tom Thall
10:11.21
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
7.
12
Pat Thall
10:11.98
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
8.
12
Sam Napoli
10:16.80
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
9.
10
Isaiah Claiborne
10:21.20
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
10.
11
Eddie Obrien-Curcie
10:24.31
PR
Dec 26
North Shore Invitational
11.
11
James Donohue
10:27.59
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
12.
11
Sean Inzerillo
10:34.52
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
13.
12
Mike Cossaro
10:37.69
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
14.
11
Cameron Jacobs
10:45.63
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
15.
11
Troy Odin
11:06.13
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
16.
9
Ben Donohue
11:38.29
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
17.
9
Julian Corbeaux
11:39.54
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
18.
11
Tim Zeblisky
11:40.47
PR
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
19.
9
Jason Gibbons
11:51.50
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
20.
10
Eric Stehlik
11:56.46
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
55m Hurdles - 39"
1.
11
Mike Harvey
8.21
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
12
Tim Zeblinsky
8.42
PR
Dec 26
North Shore Invitational
3.
11
Tim Zeblisky
8.48
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.
12
Charles Theofield
8.54
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
5.
12
Luke Roderka
8.86
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
6.
12
Cameron Cacic
9.39
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
7.
-
Garett Tetrault
10.06
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
8.
11
Alex Atkinson
10.14
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
9.
9
Charlie Uhrin
10.33
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
10.
12
Dillon Fallacaro
10.47
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
11.
12
Andrew Cho
10.56
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
12.
12
Ryan Schilling
11.12
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:38.68
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
2.
Cameron Cacic
Mike Harvey
Dan Radowski
Garett Tetrault
1:40.79
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:33.70
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
Vincent Ballarano
Avel Rivera
Keith Pecora
Tim Zeblisky
3:40.75
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.
Shawn Weigand
Sam Napoli
Keith Pecora
Tom Thall
3:52.00
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
4x800 Relay
1.
Vincent Ballarano
Isaiah Claiborne
Tyler Dollhausen
Sam Napoli
8:13.78
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
2.
Relay Team
8:14.34
Dec 30
Ocean Breeze Holiday Festival
3.
Sam Napoli
Isaiah Claiborne
Shawn Weigand
Keith Pecora
8:15.83
Feb 8
NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
4.
Keith Pecora
Shawn Weigand
Tom Thall
Sam Napoli
8:31.20
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.
Ryan Tschirhart
Isaiah Claiborne
Tyler Dollhausen
Sean Inzerillo
9:06.28
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
6.
James Donohue
Vincent Ballarano
Shawn Weigand
Sean Inzerillo
9:08.16
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Vincent Ballarano
Elijah Claiborne
Tyler Dollhausen
Sam Napoli
10:51.11
Feb 12
North Shore HS Pre-National Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Blake Borghard
45' 2.25
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
12
Jack Pica
44' 5
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
12
Paul Nakonieczny
38' 9.5
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
4.
12
Ryan Gangwish
37' 6
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
5.
12
Ryan Smith
36' 5.25
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
6.
10
Matt Tallman
32' 8.5
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
12
Joseph Fallacaro
32' 8.5
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
8.
11
Steve Anzalone
32' 7.5
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
High Jump
1.
11
Alex Atkinson
4' 9
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
Long Jump
1.
12
Cameron Cacic
20' 6.75
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
2.
11
Alex Atkinson
16' 1
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
3.
12
Josiah Mensah
16' 0
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
Triple Jump
1.
12
Tim Zeblinsky
38' 4.75
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
2.
9
Max Napoli
36' 11
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
3.
11
Tim Zeblisky
36' 3.75
PR
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
4.
12
Charles Theofield
35' 6.5
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
5.
12
Ryan Schilling
33' 10
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Olivia Schmidt
7.72
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
9
Olivia Mincone
8.08
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
11
Lauren Gordon
8.12
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4.
10
Theresa Reinesch
8.41
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
5.
10
Caeley Greuhm
8.45
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
6.
9
Erika Ramos-Pinto
9.38
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
200 Meters
1.
9
Olivia Mincone
29.71
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
2.
9
Summer Nolan
31.29
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
1.
11
Abigail Caulfield
44.16
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
12
Olivia Schmidt
44.22
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
11
Rachel Molzon
46.74
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4.
10
Alexandra Shanteau
47.29
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
5.
9
Olivia Mincone
47.31
Jan 16
Molly Stanner Games
6.
10
Kate Boland
47.99
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
7.
12
Julianna Santamaria
48.57
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
400 Meters
1.
12
Jackie Thorne
1:00.88
PR
Dec 30
Ocean Breeze Holiday Festival
2.
11
Abigail Caulfield
1:05.39
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
11
Rachel Molzon
1:09.20
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
9
Julia Friedman
1:10.21
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
10
Julia Fenton
1:10.36
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
10
Shannon Culhane
1:11.38
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
600 Meters
1.
11
Abigail Caulfield
1:43.73
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
2.
12
Elizabeth Hensley
1:44.59
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
3.
10
Alexandra Shanteau
1:50.20
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4.
11
Rachel Molzon
1:52.58
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
9
Sydney Rohme
1:53.47
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
6.
9
Olivia Mincone
1:54.15
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
7.
9
Julia Friedman
1:56.48
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
8.
11
Emily Briggs
1:56.59
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
9.
10
Shannon Culhane
1:57.13
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10.
10
Julia Fenton
1:59.19
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
11.
9
Lilit Kevorkian
1:59.98
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
800 Meters
1.
12
Jackie Thorne
2:17.48
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
2.
11
Abigail Caulfield
2:30.04
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
3.
12
Rebecca Macleod
2:36.45
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
4.
10
Jacqueline Stevens
2:36.63
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
5.
12
Elizabeth Hensley
2:37.39
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
11
Rachel Molzon
2:40.55
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
7.
10
Morgan VanDyke
2:43.85
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
8.
10
Amanda Kropp
2:44.82
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
9.
11
Emily Briggs
2:46.27
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
10.
9
Rachel Ewanyk
2:48.72
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
11.
12
Heather Caminske
2:48.93
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
12.
9
Margaret VanLaere
2:49.17
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
800m Racewalk
1.
12
Caroline Roseman
4:58.65
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
1000 Meters
1.
12
Jackie Thorne
2:57.65
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
12
Rebecca Macleod
3:21.41
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
3.
10
Jacqueline Stevens
3:25.61
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
4.
10
Morgan VanDyke
3:30.34
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
10
Amanda Kropp
3:30.71
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
6.
10
Shannon Culhane
3:38.02
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
7.
11
Emily Briggs
3:38.89
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
8.
9
Margaret VanLaere
3:39.57
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
9.
9
Julia Friedman
3:40.18
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
10.
10
Marnie Lipton
3:42.90
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
11.
10
Julia Fenton
3:44.84
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
12.
10
Nina Macagnone
3:44.86
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
13.
9
Anastasia Izraztsov
3:45.57
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
14.
9
Lilit Kevorkian
3:48.68
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
15.
12
Elizabeth Hensley
3:49.29
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
1500 Meters
1.
12
Jackie Thorne
4:54.92
PR
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
2.
10
Jacqueline Stevens
5:22.68
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
3.
12
Rebecca Macleod
5:23.47
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4.
10
Marnie Lipton
5:33.62
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
5.
10
Amanda Kropp
5:39.84
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
6.
10
Morgan VanDyke
5:43.65
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
7.
11
Emily Briggs
5:45.55
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
8.
9
Rachel Ewanyk
5:49.61
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
9.
10
Shannon Culhane
5:50.57
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
10.
9
Margaret VanLaere
5:58.70
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
11.
10
Alexa Molnar
6:13.77
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
1500m Racewalk
1.
12
Caroline Roseman
9:00.23
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
2.
9
Elizabeth Starin
10:43.02
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
1600 Meters
1.
12
Rebecca Macleod
5:54.41
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
10
Amanda Kropp
6:11.99
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
9
Margaret VanLaere
6:23.64
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
1 Mile
1.
12
Jackie Thorne
5:13.08
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
2.
10
Jacqueline Stevens
5:50.39
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
10
Marnie Lipton
6:12.33
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
10
Amanda Kropp
6:15.66
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3000 Meters
1.
12
Rebecca Macleod
11:54.83
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
2.
10
Morgan Van Dyke
12:16.12
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
3.
10
Marnie Lipton
12:38.73
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
4.
9
Margaret VanLaere
12:55.81
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
5.
9
Anastasia Izraztsov
13:33.72
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
2 Miles
1.
12
Rebecca Macleod
12:56.82
PR
Dec 30
Ocean Breeze Holiday Festival
55m Hurdles - 33"
1.
12
Sarah Loprieno
9.56
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
12
Sarah Lopreino
10.09
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
3.
10
Theresa Reinesch
10.38
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
4.
10
Brianna Zelman
10.53
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
10
Alexandra Shanteau
10.60
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
6.
11
Katherine Cianciot
10.79
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
7.
-
Alexandr Shanteau
10.88
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
8.
9
Madelyn Mullen
11.10
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
9.
11
Katherine Cianciotti
11.13
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
10.
9
Emily Payne
11.34
PR
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
11.
9
Sydney Rohme
12.65
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4x200 Relay -
1.
Abigail Caulfield
Lauren Gordon
Julianna Santamaria
Olivia Schmidt
1:52.92
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
2.
Olivia Minicone
Olivia Schmidt
Lauren Gordon
Brianna Zelman
1:53.93
Feb 3
Section XI Large School Championships
3.
Olivia Schmidt
Lauren Gordon
Olivia Minicone
Rachel Molzon
1:54.00
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
Relay Team
1:55.57
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
5.
Alexandra Shanteau
Brianna Zelman
Kate Boland
Shannon Culhane
1:59.34
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:17.13
Dec 30
Ocean Breeze Holiday Festival
2.
Julianna Santamaria
Abigail Caulfield
Emily Cerrito
Jackie Thorne
4:21.76
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
Abigail Caulfield
Sarah Loprieno
Rachel Molzon
Jackie Thorne
4:22.27
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4.
Sarah Loprieno
Rebecca Macleod
Theresa Reinesch
Elizabeth Hensley
4:25.31
Feb 3
Section XI Large School Championships
5.
Shannon Culhane
Rachel Ewanyk
Julia Fenton
Amanda Kropp
4:42.05
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
Heather Caminske
Elizabeth Hensley
Emily Briggs
Julia Friedman
4:47.60
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4x800 Relay
1.
-
Abigail Caulfield
Rachel Molzon
Alexandra Shanteau
Jackie Thorne
10:13.91
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
Relay Team
10:23.78
Jan 16
Molly Stanner Games
4x1600 Relay
1.
Relay Team
24:16.93
Jan 11
Jim Zeitler Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:37.80
Jan 11
Jim Zeitler Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:22.08
Jan 11
Jim Zeitler Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Charlotte Leon
31' 11.25
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
11
Alexa Friedman
28' 0
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
3.
10
Isabella Allocco
26' 10
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
4.
10
Nina McGahan
26' 6.5
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
5.
9
Sydney Rohme
25' 6.5
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
6.
9
Sarah Carr
21' 10
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
7.
9
Helena Labuskes
20' 9
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
8.
9
Isabella Hubbard
20' 0
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
9.
10
Rachel McGahan
19' 4
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
High Jump
1.
10
Nina McGahan
4' 6
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
9
Margaret VanLaere
4' 6
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
3.
9
Sydney Rohme
4' 3
Jan 20
Section 11 Girls Crossover Meet D1
Long Jump
1.
10
Alexandra Shanteau
15' 2.75
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
2.
9
Sydney Rohme
15' 0.75
Jan 11
Jim Zeitler Relays
3.
12
Sarah Loprieno
14' 5.5
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
4.
9
Ariana Ruggero
14' 4.5
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
5.
10
Nina Macagnone
14' 3
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
6.
-
Alexandr Shanteau
14' 2
PR
Dec 12
Jim Mitchell Invitational
7.
10
Brianna Zelman
14' 1.5
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
8.
11
Erin Ferro
13' 6.75
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
9.
9
Margaret VanLaere
12' 8.5
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
10.
10
Theresa Reinesch
12' 6
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
11.
9
Jillian Sepessy
12' 4
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
12.
9
Summer Nolan
12' 3.5
PR
Jan 31
Ocean Breeze HS Invitational
13.
9
Elizabeth Starin
10' 3.75
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
Triple Jump
1.
10
Nina McGahan
31' 7
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
2.
12
Sarah Loprieno
31' 5.5
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
10
Brianna Zelman
31' 2.5
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
4.
10
Theresa Zimblemann
29' 6
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
Weight Throw - 20lb
1.
11
Charlotte Leon
40' 3
Jan 9
Saint Anthony's B/G Dev.
2.
11
Alexa Friedman
30' 6.5
PR
Jan 9
Saint Anthony's B/G Dev.
*Recent improvement