Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
2001
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Abel Flores
11.76
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
2.
10
Javar Tinsley
12.37
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
9
Tyleaf McGriff
12.38
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
200 Meters
1.
12
Abel Flores
23.64
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
2.
12
Malik Francis
24.32
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
10
Javar Tinsley
24.98
Apr 16
Warrior Track Classic
400 Meters
1.
12
Malik Francis
55.19
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
800 Meters
1.
11
Lucas Lopez
2:03.04
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
10
Robert Becker
2:05.88
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
9
Andy Lopez
2:07.32
May 26
Section IX Class A & D Championship
4.
10
Eddy Zajac
2:32.17
Apr 16
Warrior Track Classic
1500 Meters
1.
10
Giovanni Melchionne
4:49.52
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
2.
-
Emmanuel Arias
5:01.86
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
10
Eddy Zajac
5:06.01
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
1600 Meters
1.
10
Robert Becker
4:19.68
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
11
Jayson Hines
4:34.17
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
-
Sean Ryu
5:04.62
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
10
Eddy Zajac
5:21.55
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3000 Meters
1.
12
Thorr Trowbridge
8:58.87
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
2.
11
Jayson Hines
9:16.73
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
400m Hurdles - 36"
1.
9
Nick Smith
1:08.78
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
2.
11
Bruce Lent
1:13.25
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
10
Jonathan Pacheco
1:17.63
PR
Apr 2
Pirate Relays
4.
9
Cole Elmendorf
1:22.14
PR
Apr 2
Pirate Relays
2k Steeplechase
1.
12
Thorr Trowbridge
6:06.21
PR
Jun 19
New Balance Nationals Outdoor
2.
11
Jayson Hines
6:21.57
Jun 19
New Balance Nationals Outdoor
3.
10
Giovanni Melchionne
7:44.90
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3k Steeplechase
1.
12
Thorr Trowbridge
9:18.20
PR
Jun 11
NYSPHSAA State Championships
2.
11
Jayson Hines
9:39.48
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4x100 Relay
1.
Abel Flores
Malik Francis
Charles Robinson
Xavier Sharp
44.74
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
Abel Flores
Malik Francis
Charles Robinson
Javar Tinsley
45.64
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3.
Relay Team
46.05
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
Abel Flores
Keonee Gibbs
Prync Harold
Javar Tinsley
47.39
Apr 16
Warrior Track Classic
5.
Malik Francis
Prync Harold
Charles Robinson
Delane Martel
48.19
Apr 2
Pirate Relays
6.
Keonee Gibbs
Darius Gray
Tyleaf McGriff
Javar Tinsley
49.62
Apr 2
Pirate Relays
7.
Cole Elemendorf
Michael Gray
Seth Oreglio
Nick Smith
53.26
Apr 2
Pirate Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:38.00
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4x400 Relay
1.
Kevin Fajardo
Abel Flores
Malik Francis
Javar Tinsley
3:38.71
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
Relay Team
3:41.41
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
Malik Francis
Keonee Gibbs
Prync Harold
Javar Tinsley
3:45.95
Apr 16
Warrior Track Classic
4.
Kevin Fajardo
Malik Francis
Prync Harold
Charles Robinson
3:50.91
Apr 2
Pirate Relays
5.
Keonee Gibbs
Tyleaf McGriff
Nick Smith
Javar Tinsley
3:54.75
Apr 2
Pirate Relays
4x800 Relay
1.
Jayson Hines
Lucas Lopez
Robert Becker
Thorr Trowbridge
8:03.72
Apr 30
The 122nd Penn Relays
2.
Robert Becker
Jayson Hines
Andy Lopez
Lucas Lopez
8:08.80
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
Robert Becker
Jayson Hines
Lucas Lopez
Thorr Trowbridge
8:09.37
Apr 16
Warrior Track Classic
4.
Relay Team
8:39.31
Apr 30
Kingston Tiger Relays
5.
Andy Lopez
Giovanni Melchionne
Sean Ryu
Nick Smith
9:44.29
Apr 2
Pirate Relays
4x1600 Relay
1.
Robert Becker
Jayson Hines
Lucas Lopez
Thorr Trowbridge
18:16.15
Apr 2
Pirate Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Prync Harold
Javar Tinsley
Abel Flores
Malik Francis
1:40.75
Apr 15
Medley Relay Challenge
2.
Darius Gray
Tyleaf McGriff
Xavier Sharp
Kevin Fajardo
1:47.73
Apr 15
Medley Relay Challenge
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Charles Robinson
Javar Tinsley
Malik Francis
Abel Flores
2:10.79
Apr 15
Medley Relay Challenge
2.
9
Xavier Sharp
Cole Elemendorf
Tyleaf McGriff
Keonee Gibbs
2:18.05
Apr 15
Medley Relay Challenge
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Robert Becker
Lucas Lopez
Malik Francis
Charles Robinson
3:46.52
Apr 2
Pirate Relays
2.
Relay Team
3:55.78
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
Charles Robinson
Malik Francis
Abel Flores
Andy Lopez
4:01.25
Apr 15
Medley Relay Challenge
4.
Darius Gray
Cole Elemendorf
Keonee Gibbs
Ryan Kacur
4:04.07
Apr 15
Medley Relay Challenge
5.
Giovanni Melchionne
Eddy Zajac
Cole Elemendorf
Darius Gray
4:17.15
Apr 2
Pirate Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Thorr Trowbridge
Abel Flores
Lucas Lopez
Robert Becker
10:29.08
Jun 19
New Balance Nationals Outdoor
2.
Relay Team
10:41.54
Apr 30
Kingston Tiger Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Chris Brinkman
50' 6.75
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
11
Josh Yovella
40' 2
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
9
Jack McDonough
39' 6
May 26
Section IX Class A & D Championship
4.
12
Norman Serinsky
35' 6.75
PR
Apr 2
Pirate Relays
5.
11
Joe Mains
34' 2.75
Apr 2
Pirate Relays
6.
-
Harold Calhoun
28' 1
PR
Apr 2
Pirate Relays
7.
-
Da'Shawn Hassell
27' 3.75
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Chris Brinkman
128' 1
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
11
Josh Yovella
122' 8
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
12
Norman Serinsky
114' 7
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
9
Jack McDonough
108' 1
May 26
Section IX Class A & D Championship
5.
11
Joe Mains
92' 4
Apr 2
Pirate Relays
6.
-
Da'Shawn Hassell
81' 5
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
7.
-
Carlos Michaca
64' 9
Apr 30
Kingston Tiger Relays
Javelin - 800g
1.
9
Jack McDonough
118' 2
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
2.
12
Norman Serinsky
112' 4
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
12
Chris Brinkman
106' 6
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
11
Joe Mains
69' 8
May 26
Section IX Class A & D Championship
High Jump
1.
10
Darius Gray
5' 6
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
9
Nick Smith
5' 4
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
12
Prync Harold
4' 6
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
Pole Vault
1.
11
Bruce Lent
10' 6
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
Long Jump
1.
11
Charles Robinson
19' 3.5
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
12
Prync Harold
17' 6.5
PR
Apr 2
Pirate Relays
3.
9
Xavier Sharp
17' 4.5
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
9
Ben Osborn
16' 8
May 26
Section IX Class A & D Championship
5.
10
Javar Tinsley
14' 5
PR
Apr 2
Pirate Relays
Triple Jump
1.
9
Ben Osborn
37' 5
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
9
Xavier Sharp
28' 3.5
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
Hammer - 16lb
1.
12
Chris Brinkman
141' 6
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
11
Josh Yovella
92' 8
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
Womens
100 Meters
1.
9
Samara Herzog
12.73
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
12
Juliana Wyncoop
13.58
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
12
Dacia Brodhead
13.70
May 26
Section IX Class A & D Championship
4.
11
Jalynn Harrison
13.98
Apr 16
Warrior Track Classic
200 Meters
1.
9
Livi Longendyke
26.60
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
9
Samara Herzog
27.53
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
12
Juliana Wyncoop
28.36
Apr 16
Warrior Track Classic
4.
12
Dacia Brodhead
28.37
Apr 16
Warrior Track Classic
400 Meters
1.
12
Valeria Quezada
1:03.71
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
9
Vanessa Hill
1:04.86
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3.
11
Camille Rand
1:08.93
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
800 Meters
1.
9
Maggie Noe
2:34.48
Apr 16
Warrior Track Classic
2.
9
Madisyn Beisswenger
2:37.06
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
10
Clara Sensini
2:49.69
May 26
Section IX Class A & D Championship
4.
11
Tonyiel Ridge
3:30.36
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
1500 Meters
1.
12
Sarah Hack
5:13.04
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
8
Cindy Jiang
5:20.30
Apr 16
Warrior Track Classic
3.
11
Autumn Spyhalsky
5:31.63
May 26
Section IX Class A & D Championship
4.
-
Emma Guthrie
5:43.91
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3000 Meters
1.
12
Sarah Hack
11:41.63
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
2.
8
Cindy Jiang
12:11.83
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
100m Hurdles - 33"
1.
11
Tonyiel Ridge
18.73
May 26
Section IX Class A & D Championship
2k Steeplechase
1.
12
Sarah Hack
7:38.51
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4x100 Relay
1.
Chloe Chaffin
Jaid Harrell
Samara Herzog
Livi Longendyke
50.82
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
Jaid Harrell
Samara Herzog
Livi Longendyke
Juliana Wyncoop
51.18
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3.
Relay Team
51.40
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
Samara Herzog
Jaid Harrell
Chloe Chaffin
Livi Longendyke
52.90
Apr 2
Pirate Relays
5.
Samara Herzog
Jalynn Harrison
Juliana Wyncoop
Livi Longendyke
52.95
Apr 16
Warrior Track Classic
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:51.83
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4x400 Relay
1.
9
Samara Herzog
Vanessa Hill
Livi Longendyke
Maggie Noe
4:13.66
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
Relay Team
4:17.92
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4x800 Relay
1.
-
Kristen Brooks
Sarah Hack
Maggie Noe
Grace Regan
10:05.04
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
Madisyn Beisswenger
Kristen Brooks
Sarah Hack
Maggie Noe
10:10.76
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
Relay Team
10:31.27
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
Clara Sensini
Madisyn Beisswenger
Maggie Noe
Kristen Brooks
10:41.96
Apr 16
Warrior Track Classic
5.
Madisyn Beisswenger
Maggie Noe
Clara Sensini
Autumn Spyhalsky
11:10.31
Apr 2
Pirate Relays
6.
Lia Demosthenes
Carly Harjes
Ariana Lazala
Clara Sensini
11:42.70
Apr 2
Pirate Relays
7.
Lia Demosthenes
Emma Guthrie
Carly Harjes
Ariana Lazala
12:02.52
Apr 2
Pirate Relays
4x1600 Relay
1.
Sarah Hack
Cindy Jiang
Grace Regan
Autumn Spyhalsky
23:55.80
Apr 2
Pirate Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:15.88
Apr 15
Medley Relay Challenge
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Jayna Cherny
Zamaria Frazier
Gabrielle Karamanos
Alyssa Holland
2:56.71
Apr 15
Medley Relay Challenge
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Valeria Quezada
Juliana Wyncoop
Jalynn Harrison
Grace Regan
4:39.82
Apr 2
Pirate Relays
2.
Livi Longendyke
Jaid Harrell
Chloe Chaffin
Maggie Noe
4:39.86
Apr 2
Pirate Relays
3.
Vanessa Hill
Samara Herzog
Grace Longendyke
Madisyn Beisswenger
4:48.66
Apr 2
Pirate Relays
4.
Relay Team
4:50.15
Apr 30
Kingston Tiger Relays
5.
Camille Rand
Samantha Shaw
Ashly Costello
Emma Guthrie
5:24.66
Apr 2
Pirate Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:27.73
Apr 30
Kingston Tiger Relays
2.
Lia Demosthenes
Zamaria Frazier
Emma Guthrie
Carly Harjes
15:37.81
Apr 15
Medley Relay Challenge
Shot Put - 4kg
1.
12
Endi Nardi
35' 9.5
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
12
Brianna Robinson
30' 9
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
3.
12
Dacia Brodhead
30' 2
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
4.
11
Tonyiel Ridge
27' 1.75
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
5.
10
Jalynn Davis
26' 4.5
Apr 30
Kingston Tiger Relays
6.
-
Jurnee Blackwood
24' 1
Apr 2
Pirate Relays
Discus - 1kg
1.
12
Endi Nardi
113' 2
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2.
12
Brianna Robinson
98' 5
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
10
Jalynn Davis
83' 3
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
4.
9
Qyneice Hylton-Jackson
79' 7
May 26
Section IX Class A & D Championship
5.
-
Jurnee Blackwood
65' 5
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
6.
9
Elisabeth Demosthenes
45' 4
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
Javelin - 600g
1.
12
Brianna Robinson
111' 4
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
2.
9
Qyneice Hylton-Jackson
85' 9
May 26
Section IX Class A & D Championship
High Jump
1.
11
Samantha Shaw
5' 2
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
2.
10
Jaid Harrell
5' 1
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
11
Tonyiel Ridge
4' 9
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
4.
10
Claire Bernadine
4' 2
PR
Apr 30
Kingston Tiger Relays
5.
9
Samara Herzog
3' 9
PR
Apr 2
Pirate Relays
Pole Vault
1.
11
Jalynn Harrison
6' 0
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
Long Jump
1.
10
Grace Longendyke
15' 10.25
Apr 30
Kingston Tiger Relays
2.
11
Tonyiel Ridge
14' 10.75
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3.
10
Claire Bernadine
14' 2.5
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
4.
11
Ashly Costello
14' 2.25
PR
Apr 16
Warrior Track Classic
5.
9
Samara Herzog
11' 10.5
PR
Apr 2
Pirate Relays
Triple Jump
1.
10
Grace Longendyke
36' 3.75
(4.1)
PR
Jun 11
NYSPHSAA State Championships
2.
10
Claire Bernadine
32' 3
PR
May 26
Section IX Class A & D Championship
3.
11
Tonyiel Ridge
29' 3.25
Apr 16
Warrior Track Classic
Hammer - 4kg
1.
12
Endi Nardi
96' 7
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
*Recent improvement