Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Myles Calhoun
10.97
May 11
Marion Invitational
2.
12
Anthony Brinson
11.12
(-1.2)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
12
Marquis Gaskins
11.56
(-1.2)
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
12
Darrick Smith
11.78
(.9)
PR
May 12
Royal Comet Invitational
5.
12
Kobe Lewis
11.84
PR
May 11
Marion Invitational
6.
12
Sirel Eissa
11.92
PR
May 19
Monroe County Championships
7.
12
Jon Hanna
12.28
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
8.
9
Alex Fischette
12.60
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
10
Giovan McKnight
12.72
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
10.
9
John Catena
12.94
PR
May 19
Monroe County Championships
11.
12
Haoxian Zhen
13.00
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
12.
9
Daniel Phommachamh
13.46
PR
May 19
Monroe County Championships
13.
10
Jamal Moore
15.47
PR
May 19
Monroe County Championships
14.
9
Bazil Gillani
16.90
PR
May 19
Monroe County Championships
200 Meters
1.
12
Myles Calhoun
21.77
(1.7)
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
11
Ben Hulbert
22.79
(1.3)
PR
May 12
Royal Comet Invitational
3.
12
Sirel Eissa
23.87
PR
May 19
Monroe County Championships
4.
12
Jon Hanna
24.06
(1.9)
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
10
Giovan McKnight
24.49
(1.4)
May 12
Royal Comet Invitational
6.
12
Stephen Beckham
24.74c
PR
May 4
Golden Bear Invitational
7.
10
Lukas Denis
25.96
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
8.
9
Taj Felton
26.75
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
12
Haoxian Zhen
26.87
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
10.
9
Daniel Phommachamh
26.98
PR
May 19
Monroe County Championships
11.
11
Brian Monclus
27.93
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
12
Johnathon Lu
28.58
PR
May 19
Monroe County Championships
13.
10
Jamal Moore
31.24
PR
May 19
Monroe County Championships
400 Meters
1.
11
Ben Hulbert
48.57
PR
May 19
Monroe County Championships
2.
12
Noah Brown
50.67
PR
May 19
Monroe County Championships
3.
12
Aiden Daniels
51.46
PR
May 19
Monroe County Championships
4.
11
Jason Boykins
51.71
May 19
Monroe County Championships
5.
12
Stephen Beckham
52.44
PR
May 12
Royal Comet Invitational
6.
11
Miles Boykins
52.75
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
7.
10
Giovan McKnight
53.45
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
8.
12
Sirel Eissa
53.70
PR
May 11
Marion Invitational
9.
10
Colin Ambrose
54.88
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
10.
11
Jonathan Saysamone
55.48
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
11.
10
Kyle Thompson
57.59
May 19
Monroe County Championships
12.
12
Adam Benjamin
58.31
PR
May 19
Monroe County Championships
800 Meters
1.
12
Noah Brown
1:57.89
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
11
Chase Ritchie
2:05.42
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
11
Charlie Freeman
2:06.45
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
11
David Ficarra
2:07.98
May 19
Monroe County Championships
5.
10
Lukas Denis
2:09.37
PR
May 19
Monroe County Championships
6.
11
Jonathan Saysamone
2:09.65
Apr 28
His and Hers Invitational
7.
10
Colin Ambrose
2:20.67
PR
May 11
Marion Invitational
8.
12
Adam Benjamin
2:21.70
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
12
Ricky Keenan
2:29.12
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
10.
12
Tristan Badger
2:33.43
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
11.
9
Gabe Adamson
2:34.16
PR
May 11
Marion Invitational
12.
11
ALEX LUC
2:58.37
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
1500 Meters
1.
11
Peter Breen
4:34.68
PR
May 19
Monroe County Championships
2.
10
Cyrus Clinkscale
5:19.39
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
9
Joshua Gregg
5:24.28
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
4.
9
Tyler Clay
5:33.06
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
10
Jaqui White
5:35.27
PR
May 11
Marion Invitational
1600 Meters
1.
11
Charlie Freeman
4:36.81
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
11
Chase Ritchie
4:38.32
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
3.
11
Trey Felton
4:43.09
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
12
Joey Tyner
4:51.57
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
5.
12
Ricky Keenan
4:53.41
PR
May 19
Monroe County Championships
6.
11
ALEX LUC
5:02.51
May 19
Monroe County Championships
7.
9
Aidan Croft
5:07.77
May 19
Monroe County Championships
8.
9
Gabe Adamson
5:18.86
May 19
Monroe County Championships
9.
12
Tristan Badger
5:21.23
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
9
Tim Hentschel
5:29.15
May 19
Monroe County Championships
11.
10
Joshua Denton
5:45.06
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
9
Bradford Richenberg
5:57.43
PR
May 19
Monroe County Championships
3200 Meters
1.
11
Charlie Freeman
10:33.93
PR
May 19
Monroe County Championships
2.
11
Trey Felton
10:35.53
PR
May 12
Royal Comet Invitational
3.
12
Joey Tyner
10:43.3h
May 4
Golden Bear Invitational
4.
10
Kyle Smith
11:03.93
May 19
Monroe County Championships
5.
9
Frederick Miller
11:18.66
May 19
Monroe County Championships
6.
9
Aidan Croft
11:26.83
PR
May 11
Marion Invitational
7.
9
Gabe Adamson
11:42.58
PR
May 19
Monroe County Championships
8.
10
Joshua Denton
13:13.36
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kobe Lewis
15.25
(-.3)
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
2.
11
Tamaree Haygood
15.86
(-.3)
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
3.
11
Peter Breen
18.66
PR
May 19
Monroe County Championships
4.
10
Cyrus Clinkscale
18.68
(-1.4)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
9
Tyler Clay
19.63
(-.1)
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
6.
12
Haoxian Zhen
20.01
PR
May 19
Monroe County Championships
7.
10
Jaqui White
21.31
PR
May 11
Marion Invitational
8.
10
Ryan Worden
22.35
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
9
Murtaza Aminalhaq
22.99
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
9
Joshua Gregg
24.77
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
12
Aiden Daniels
56.09
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
12
Jon Hanna
1:04.71
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
3.
9
Tre Jones
1:07.63
May 11
Marion Invitational
4.
12
Haoxian Zhen
1:10.81
PR
May 12
Royal Comet Invitational
5.
9
Murtaza Aminalhaq
1:13.85
May 19
Monroe County Championships
6.
10
Ryan Worden
1:14.92
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
3k Steeplechase
1.
12
Joey Tyner
10:37.53
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
9
Aidan Croft
13:04.85
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
42.73
May 19
Monroe County Championships
2.
Kobe Lewis
Myles Calhoun
Marquis Gaskins
Anthony Brinson
43.62
Apr 28
124th Penn Relays
3.
Anthony Brinson
Kobe Lewis
Myles Calhoun
Marquis Gaskins
44.34
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
4.
Tre Jones
Taj Felton
Cyrus Clinkscale
Josh Wallace
48.10
May 5
Sodus Spartan Showdown
5.
Dasun Neil
Jon Hanna
Tre Jones
Alex Fischette
48.76
May 11
Marion Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:19.15
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
2.
Stephen Beckham
Aiden Daniels
Ben Hulbert
Noah Brown
3:20.37
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.
Ben Hulbert
Aiden Daniels
Stephen Beckham
Noah Brown
3:21.05
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
4.
Ben Hulbert
Aiden Daniels
Noah Brown
Stephen Beckham
3:23.11
Apr 28
124th Penn Relays
5.
Jason Boykins
Colin Ambrose
Miles Boykins
Kyle Truong
3:36.96
May 5
Sodus Spartan Showdown
6.
Stephen Beckham
Miles Boykins
Lukas Denis
Sirel Eissa
3:41.95
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:06.05
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
2.
Noah Brown
Charlie Freeman
Aiden Daniels
Jonathan Saysamone
8:42.47
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
3.
Frederick Miller
Aidan Croft
Kyle Thompson
Gabe Adamson
9:43.95
May 11
Marion Invitational
4.
Adam Benjamin
Gabe Adamson
Joshua Gregg
Tim Hentschel
9:46.32
May 5
Sodus Spartan Showdown
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Anthony Brinson
Marquis Gaskins
Ben Hulbert
Noah Brown
1:36.31
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Anthony Brinson
Sirel Eissa
Ben Hulbert
Aiden Daniels
2:01.92
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Matthew Blue
Marquis Gaskins
Ben Hulbert
Noah Brown
3:30.99
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
2.
Ben Hulbert
Anthony Brinson
Marquis Gaskins
Noah Brown
3:34.50
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
3.
Stephen Beckham
Marquis Gaskins
Peter Breen
Sirel Eissa
3:50.82
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Charlie Freeman
Aiden Daniels
Jonathan Saysamone
Chase Ritchie
11:06.50
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Kobe Lewis
Tamaree Haygood
Haoxian Zhen
Peter Breen
1:11.43
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
2.
Ryan Worden
Tyler Clay
Cyrus Clinkscale
Jon Hanna
1:26.60
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Jake McPherson
58' 11
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
12
Jayson Gray
43' 10.25
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
12
DJ Mathis
42' 1.5
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
12
Josh Wallace
39' 4.75
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
11
James McDonough
35' 8
May 19
Monroe County Championships
6.
11
Abdi Hassan
35' 7.25
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
7.
11
Josh Manning
34' 5
May 19
Monroe County Championships
8.
11
Peter Breen
30' 1.5
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
9.
11
Ryan Connorton
29' 8
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
10
Cyrus Clinkscale
28' 10.25
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
11.
10
Jason Wu
28' 8.75
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
11
Robert Weiler
28' 5
May 19
Monroe County Championships
13.
9
JaAli Williams
27' 6
PR
May 19
Monroe County Championships
14.
9
Michael Watts
24' 11
PR
May 19
Monroe County Championships
15.
9
Joshua Gregg
23' 11.5
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
16.
9
Tyler Clay
23' 2.5
PR
May 19
Monroe County Championships
17.
11
Joe Latus
22' 11.5
PR
May 19
Monroe County Championships
18.
10
Jaqui White
22' 11
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
19.
9
Bazil Gillani
18' 4
May 19
Monroe County Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Jake McPherson
164' 4
PR
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
2.
12
Jayson Gray
122' 3
PR
May 19
Monroe County Championships
3.
11
Abdi Hassan
117' 11
PR
May 4
Golden Bear Invitational
4.
11
Robert Weiler
100' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
5.
11
Josh Manning
97' 2
May 5
Sodus Spartan Showdown
6.
9
JaAli Williams
80' 10
PR
May 19
Monroe County Championships
7.
11
James McDonough
80' 7
May 5
Sodus Spartan Showdown
8.
10
Jason Wu
68' 2
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
9
Michael Watts
58' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
11
Ryan Connorton
58' 3
PR
May 19
Monroe County Championships
11.
11
Joe Latus
57' 9
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
9
Bazil Gillani
50' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
13.
10
James Kinder
39' 7
PR
May 19
Monroe County Championships
High Jump
1.
11
Tamaree Haygood
6' 2
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
12
Zach Hoffman
5' 8
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
12
Kobe Lewis
5' 8
May 4
Golden Bear Invitational
4.
11
Peter Breen
5' 5.75
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
10
Jaqui White
5' 5.75
May 11
Marion Invitational
6.
12
LeVonte Smith
5' 3
PR
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
7.
10
Cyrus Clinkscale
5' 2.25
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
8.
9
Tyler Clay
4' 6.75
May 19
Monroe County Championships
9.
9
Joshua Gregg
4' 6
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
Pole Vault
1.
11
Phoenix Palmer
13' 0
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
12
Quinn Nguyen
11' 6
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
11
John Sullivan
9' 9
May 11
Marion Invitational
4.
12
Ken Call
9' 6
PR
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
5.
9
Alex Fischette
7' 0
May 19
Monroe County Championships
9
John Catena
7' 0
PR
May 19
Monroe County Championships
11
Brian Monclus
7' 0
PR
May 19
Monroe County Championships
Long Jump
1.
12
Kobe Lewis
21' 9.25
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
11
Tamaree Haygood
21' 0
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
11
Jason Boykins
20' 5
May 12
Royal Comet Invitational
4.
12
LeVonte Smith
19' 1.5
PR
May 19
Monroe County Championships
5.
11
Miles Boykins
19' 0.5
May 5
Sodus Spartan Showdown
6.
12
Myles Calhoun
19' 0.25
PR
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
7.
11
Peter Breen
18' 5.75
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
8.
10
Kyle Truong
18' 0
May 19
Monroe County Championships
9.
12
Sirel Eissa
17' 11.5
PR
May 4
Golden Bear Invitational
10.
9
Tyler Clay
17' 3.25
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
11.
10
Cyrus Clinkscale
16' 5.25
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
12.
10
Jaqui White
15' 9.5
May 5
Sodus Spartan Showdown
13.
9
Alex Fischette
15' 8
PR
May 19
Monroe County Championships
14.
9
John Catena
15' 7
PR
May 19
Monroe County Championships
15.
9
Joshua Gregg
14' 2.25
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
Triple Jump
1.
12
Kobe Lewis
44' 7.5
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
2.
12
LeVonte Smith
40' 8.5
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
3.
10
Kyle Truong
37' 9.5
May 19
Monroe County Championships
4.
11
Jason Boykins
37' 8
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
5.
9
Joshua Gregg
33' 9
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
6.
9
Taj Felton
33' 7
May 19
Monroe County Championships
Pentathlon (Outdoor) -
1.
11
Peter Breen
2555
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
10
Cyrus Clinkscale
2160
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
9
Tyler Clay
1799
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
10
Jaqui White
1713
PR
May 11
Marion Invitational
5.
9
Joshua Gregg
1380
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Lanae-Tava Thomas
11.65
(1.6)
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
10
Jaelyn Davis
12.30
(1.9)
May 12
Royal Comet Invitational
3.
12
Stephanie Hyde
12.69
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
4.
9
Oumou Donzo
12.88
(-1.8)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
9
Zsayla Simlin
13.85
(-1.6)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
6.
11
Katelyn Dang
14.57
PR
May 19
Monroe County Championships
7.
10
Bethany Beru
14.63
PR
May 19
Monroe County Championships
8.
9
Maryam Alghazi
14.65
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
9
Amari Neison
14.75
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
9
Rose Al Qaisi
14.78
PR
May 19
Monroe County Championships
11.
9
Eriyana Franklin
14.83
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
10
Gweneth Antonio
15.14
PR
May 19
Monroe County Championships
13.
9
Jennifer Nguyen
15.61
PR
May 19
Monroe County Championships
14.
10
Madelyn Sleve
15.85
PR
May 19
Monroe County Championships
15.
9
Olivia Flack
16.31
PR
May 19
Monroe County Championships
16.
10
Kahlan Poltorak
16.33
PR
May 19
Monroe County Championships
17.
10
Lilliana Weldeslassie
16.98
PR
May 19
Monroe County Championships
200 Meters
1.
12
Lanae-Tava Thomas
23.64
(3.1)
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
12
Stephanie Nwachi
25.79
(1.0)
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
9
Oumou Donzo
26.32
PR
May 19
Monroe County Championships
4.
10
Jaelyn Davis
26.91
May 19
Monroe County Championships
5.
9
Maryam Alghazi
30.81
PR
May 19
Monroe County Championships
6.
9
Eriyana Franklin
30.95
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
7.
9
Rose Al Qaisi
30.99
PR
May 19
Monroe County Championships
8.
9
Amari Neison
31.72
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
9
Jennifer Nguyen
33.50
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
10
Kahlan Poltorak
34.41
PR
May 19
Monroe County Championships
11.
10
Lilliana Weldeslassie
35.93
PR
May 19
Monroe County Championships
400 Meters
1.
11
Haley Riorden
57.54
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
12
Stephanie Nwachi
59.03
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
12
Lexi Peters
1:02.55
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
4.
9
Anne Fabre
1:03.77
PR
May 19
Monroe County Championships
5.
9
Alliyah Allen
1:04.04
May 11
Marion Invitational
6.
9
Meagan Picard
1:04.92
PR
May 11
Marion Invitational
7.
10
Kaelin Shepard
1:06.14
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
8.
11
Connie Coraci
1:10.93
PR
May 19
Monroe County Championships
9.
9
Sabine Kelley
1:14.38
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
10
Allison Goodman
1:16.45
PR
May 19
Monroe County Championships
800 Meters
1.
11
Haley Riorden
2:09.86
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
12
Lexi Peters
2:24.18
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
11
Monica Gregg
2:24.53
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
11
Lily Oliver
2:29.27
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
12
Bailey Pierce
2:30.1h
PR
May 4
Golden Bear Invitational
6.
11
Makenzie Pearce
2:35.88
May 11
Marion Invitational
7.
12
Lanae-Tava Thomas
2:36.30
PR
May 19
Monroe County Championships
8.
12
Stephanie Hyde
2:36.88
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
9.
12
Jenny Bartholomay
2:39.92
PR
May 12
Royal Comet Invitational
10.
9
Meagan Picard
2:40.79
May 11
Marion Invitational
11.
11
Liz Haley
2:48.60
May 12
Royal Comet Invitational
12.
9
Danielle Thompson
2:59.20
PR
May 11
Marion Invitational
13.
9
Sabine Kelley
3:08.74
PR
May 19
Monroe County Championships
1500 Meters
1.
11
Haley Riorden
4:43.56
PR
May 12
Royal Comet Invitational
2.
12
Bailey Pierce
4:56.01
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
11
Monica Gregg
5:02.81
May 19
Monroe County Championships
4.
11
Lily Oliver
5:06.70
PR
May 19
Monroe County Championships
5.
9
Madison Serapilio
5:16.74
May 19
Monroe County Championships
6.
12
Jenny Bartholomay
5:30.46
PR
May 19
Monroe County Championships
1600m Racewalk
1.
11
Kateryna Fetsyak
9:23.93
Apr 28
His and Hers Invitational
2.
10
Allison Goodman
9:41.94
PR
May 19
Monroe County Championships
3000 Meters
1.
12
Bailey Pierce
10:51.02
PR
Apr 28
His and Hers Invitational
2.
9
Alexandra Ventresca
11:40.50
May 12
Royal Comet Invitational
3.
9
Madison Serapilio
11:48.6h
May 4
Golden Bear Invitational
4.
12
Jenny Bartholomay
12:35.0h
PR
May 4
Golden Bear Invitational
5.
12
Abby Goodman
12:55.15
PR
May 19
Monroe County Championships
100m Hurdles - 33"
1.
12
Stephanie Hyde
15.22
(.4)
PR
May 12
Royal Comet Invitational
2.
12
Lanae-Tava Thomas
15.24
PR
May 19
Monroe County Championships
3.
11
Lydia Slattery
17.68
(-1.2)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
10
Kayla Vorasane
17.91
(-1.2)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
9
Alliyah Allen
18.81
(.1)
PR
May 12
Royal Comet Invitational
6.
11
Makenzie Pearce
18.86
May 5
Sodus Spartan Showdown
7.
11
Liz Haley
18.91
(-.6)
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
8.
10
Bethany Beru
19.55
PR
May 19
Monroe County Championships
400m Hurdles - 30"
1.
12
Lanae-Tava Thomas
1:02.28
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
2.
9
Alliyah Allen
1:05.03
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
11
Milan Linzy
1:07.15
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
11
Christina Gates
1:09.07
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
10
Kaelin Shepard
1:09.58
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
6.
11
Lydia Slattery
1:18.46
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
7.
10
Kayla Vorasane
1:21.67
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
2k Steeplechase
1.
9
Madison Serapilio
8:17.95
May 12
Royal Comet Invitational
4x100 Relay
1.
Stephanie Nwachi
Jaelyn Davis
Oumou Donzo
Lanae-Tava Thomas
46.61
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
Relay Team
47.01
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
3.
Alliyah Allen
Jaelyn Davis
Stephanie Nwachi
Lanae-Tava Thomas
47.91
Apr 28
124th Penn Relays
4.
Lanae-Tava Thomas
Stephanie Hyde
Stephanie Nwachi
Jaelyn Davis
49.43
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
5.
Maryam Alghazi
Eriyana Franklin
Kayla Vorasane
Bethany Beru
56.26
May 5
Sodus Spartan Showdown
6.
Chloe Breen
Lydia Slattery
Kayla Vorasane
Bethany Beru
56.63
May 11
Marion Invitational
4x400 Relay
1.
Milan Linzy
Haley Riorden
Stephanie Nwachi
Lanae-Tava Thomas
3:52.52
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
Milan Linzy
Alliyah Allen
Stephanie Nwachi
Lanae-Tava Thomas
3:55.07
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.
Relay Team
3:55.82
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
4.
Stephanie Nwachi
Lanae-Tava Thomas
Haley Riorden
Oumou Donzo
3:59.22
Apr 28
124th Penn Relays
5.
Alliyah Allen
Oumou Donzo
Christina Gates
Kaelin Shepard
4:14.01
May 11
Marion Invitational
6.
Kaelin Shepard
Meagan Picard
Milan Linzy
Jordyn Pullyblank
4:36.36
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
7.
Connie Coraci
Christina Gates
Meagan Picard
Kateryna Fetsyak
4:38.83
May 5
Sodus Spartan Showdown
4x800 Relay
1.
Monica Gregg
Haley Riorden
Bailey Pierce
Lily Oliver
9:10.29
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
2.
Haley Riorden
Lily Oliver
Monica Gregg
Bailey Pierce
9:16.11
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.
Relay Team
9:25.51
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
4.
Bailey Pierce
Haley Riorden
Monica Gregg
Lily Oliver
10:05.63
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
5.
Connie Coraci
Makenzie Pearce
Danielle Thompson
Liz Haley
11:05.36
May 5
Sodus Spartan Showdown
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Jaelyn Davis
Lanae-Tava Thomas
Stephanie Nwachi
Haley Riorden
1:49.83
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Jaelyn Davis
Stephanie Nwachi
Lanae-Tava Thomas
Haley Riorden
2:19.33
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Stephanie Nwachi
Jaelyn Davis
Lanae-Tava Thomas
Haley Riorden
4:04.20
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
2.
9
Alexandra Ventresca
Oumou Donzo
Anne Fabre
Zsayla Simlin
4:51.00
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Monica Gregg
Anne Fabre
Lily Oliver
Bailey Pierce
12:55.31
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Stephanie Hyde
Miranda Hughes
Lydia Slattery
Alliyah Allen
1:09.85
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
2.
Liz Haley
Bethany Beru
Grace Nevol
Kayla Vorasane
1:19.41
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Lindsay Johnson
39' 2
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
2.
12
Renee LaSalle
34' 8.5
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
3.
12
Stephanie Hyde
33' 3.5
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
4.
12
Annika Gates
31' 8
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
12
Katey Ringo
31' 1.5
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
6.
12
Lanae-Tava Thomas
30' 10.25
PR
May 19
Monroe County Championships
7.
10
Kirtana Subramaniam
29' 10
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
8.
11
Maleenah Ortiz
26' 8.25
May 5
Sodus Spartan Showdown
9.
10
Loryn Tisdale
25' 7.5
May 19
Monroe County Championships
10.
11
Liz Haley
24' 8.5
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
11.
10
Paylah Jackson
23' 10
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
9
Emilee Martini
23' 9
May 19
Monroe County Championships
13.
9
Maria Elena Morales
21' 1
PR
May 19
Monroe County Championships
14.
11
Makenzie Pearce
20' 10
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
15.
10
Chanya Bryant
20' 2.5
May 19
Monroe County Championships
16.
12
Rose Reed
20' 1
PR
May 19
Monroe County Championships
17.
11
Jessica Ferra
19' 7.5
PR
May 19
Monroe County Championships
18.
10
Desire Nnamonah
19' 6.5
PR
May 19
Monroe County Championships
19.
10
Shyasia McNair
18' 8.25
PR
May 19
Monroe County Championships
20.
12
Allison Wilson
18' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
21.
10
Kelly O'Brien
18' 3
PR
May 19
Monroe County Championships
22.
9
Lyric Jones
15' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
Discus - 1kg
1.
12
Katey Ringo
125' 9
PR
May 19
Monroe County Championships
2.
12
Jacklyn Capozzi
104' 4
PR
May 4
Golden Bear Invitational
3.
12
Lindsay Johnson
96' 3
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 5 State Qualifier
4.
11
Maleenah Ortiz
92' 4
May 19
Monroe County Championships
5.
12
Annika Gates
91' 11
PR
May 19
Monroe County Championships
6.
12
Kiara Tarricone
79' 7
May 19
Monroe County Championships
7.
10
Kirtana Subramaniam
71' 10
May 19
Monroe County Championships
8.
9
Emilee Martini
63' 5
May 5
Sodus Spartan Showdown
9.
11
Jessica Ferra
61' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
10.
10
Paylah Jackson
60' 2
May 19
Monroe County Championships
11.
10
Desire Nnamonah
57' 5
PR
May 19
Monroe County Championships
12.
10
Loryn Tisdale
55' 8
May 19
Monroe County Championships
13.
12
Rose Reed
50' 8
PR
May 19
Monroe County Championships
14.
9
Maria Elena Morales
44' 6
PR
May 19
Monroe County Championships
15.
10
Kelly O'Brien
40' 8
PR
May 19
Monroe County Championships
16.
12
Allison Wilson
39' 1
PR
May 19
Monroe County Championships
17.
10
Chanya Bryant
34' 3
PR
May 19
Monroe County Championships
18.
9
Lyric Jones
26' 9.25
PR
May 19
Monroe County Championships
High Jump
1.
12
Lanae-Tava Thomas
5' 2
PR
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
2.
12
Stephanie Hyde
5' 0.75
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.
12
Grace Sinsebox
4' 8
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
11
Liz Haley
4' 6
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
5.
11
Makenzie Pearce
4' 4
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
12
Miranda Hughes
4' 4
May 4
Golden Bear Invitational
7.
9
Danielle Thompson
4' 2
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
8.
9
Grace Nevol
3' 10
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Pole Vault
1.
11
Becca Gregg
7' 6
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
11
Katelyn Dang
7' 6
PR
May 4
Golden Bear Invitational
Long Jump
1.
12
Lanae-Tava Thomas
20' 1.75
(3.4)
Apr 28
124th Penn Relays
2.
12
Stephanie Hyde
17' 7
May 19
Monroe County Championships
3.
12
Alexis Correa
16' 6.75
PR
May 12
Royal Comet Invitational
4.
12
Grace Sinsebox
15' 7
PR
Apr 14
CNS Co-Ed Relays
5.
9
Elaina Hughes
14' 3.5
May 19
Monroe County Championships
12
Miranda Hughes
14' 3.5
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
7.
11
Makenzie Pearce
13' 5.5
May 19
Monroe County Championships
8.
10
Bethany Beru
13' 0.5
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
9.
11
Liz Haley
12' 10
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
10.
11
Kateryna Fetsyak
12' 8.25
PR
May 11
Marion Invitational
11.
11
Lydia Slattery
12' 5.5
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
12.
9
Chloe Breen
11' 4.5
PR
May 5
Sodus Spartan Showdown
13.
9
Brianna O'Brien
10' 10
PR
May 19
Monroe County Championships
Triple Jump
1.
12
Alexis Correa
33' 11.25
PR
May 19
Monroe County Championships
2.
12
Grace Sinsebox
33' 10
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
3.
9
Elaina Hughes
33' 3.25
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
4.
10
Keren Park
31' 8.5
PR
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.
9
Chloe Breen
26' 11
PR
Apr 21
Rush-Henrietta Spring Break Relays
6.
9
Brianna O'Brien
24' 0.5
PR
May 19
Monroe County Championships
Hammer - 4kg
1.
12
Lindsay Johnson
91' 11
PR
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
Pentathlon (Outdoor) -
1.
12
Stephanie Hyde
3237
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
12
Lanae-Tava Thomas
3085
PR
May 19
Monroe County Championships
3.
11
Makenzie Pearce
2020
May 19
Monroe County Championships
4.
11
Liz Haley
1990
May 25
NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
*Recent improvement