Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2010
2009
2008
2007
2004
2003
2002
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Tyler McCarrick
12.22
May 7
Sodus Showdown
2.
11
Aiden Budd
12.29
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
12
Payson Nield
15.17
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
200 Meters
1.
11
Aiden Budd
24.18
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
8
Aiden Bryant
25.24
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
9
Jonah Spangenberg
29.33
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
400 Meters
1.
11
Zachary Rozelle
55.98
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
800 Meters
1.
11
Zachary Rozelle
2:00.41
Jun 3
Section 5 State Qualifier
2.
12
Evan Raes
2:17.36
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
9
Ethan Brodman
2:22.41
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
1500 Meters
1.
11
Zachary Rozelle
4:29.77
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
1600 Meters
1.
12
Evan Raes
5:14.75
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
9
Ethan Brodman
5:26.31
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Zachary Rozelle
20.89
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
10
Andrew Briggs
1:06.26
May 7
Sodus Showdown
2.
11
Noah Frere
1:09.18
PR
May 7
Sodus Showdown
3.
11
David Jankowski
1:17.99
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
9
Jonah Spangenberg
1:21.11
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.65
May 7
Sodus Showdown
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:47.76
May 7
Sodus Showdown
Shot Put - 12lb
1.
12
Zachary Crawford
39' 7
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
11
Tyler Lantrip
39' 1.5
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
11
Jack DeJonge
31' 10.25
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
12
Spencer Searls
27' 2.5
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
5.
11
David Jankowski
26' 7.75
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
6.
11
Zachary Rozelle
24' 2.5
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Tyler Lantrip
124' 4
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
12
Zachary Crawford
91' 1
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
3.
12
Spencer Searls
83' 6
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
11
Jack DeJonge
77' 5
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
5.
11
David Jankowski
73' 0
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
6.
11
Jacob Frere
63' 3
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
High Jump
1.
11
Zachary Rozelle
5' 10.75
May 13
Victor Twilight Invitational
Pole Vault
1.
11
Tyler McCarrick
7' 6
May 7
Sodus Showdown
Long Jump
1.
8
Aiden Bryant
19' 4
May 7
Sodus Showdown
2.
11
Tyler McCarrick
18' 10
PR
May 7
Sodus Showdown
3.
10
Andrew Briggs
17' 2.25
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
11
Zachary Rozelle
16' 10
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
5.
9
Jonah Spangenberg
14' 6.5
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Triple Jump
1.
8
Aiden Bryant
38' 1
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
10
Andrew Briggs
37' 7
May 7
Sodus Showdown
Pentathlon (Outdoor) -
1.
11
Zachary Rozelle
2392
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Olivia Tufano
14.77
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
9
Lorelai Lane
14.92
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
3.
8
Lily Roth
15.81
May 7
Sodus Showdown
4.
12
Madison Penrith
16.10
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
200 Meters
1.
9
Lorelai Lane
31.95
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
8
Lily Roth
32.24
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
8
Makenzie Davis
32.42
PR
May 7
Sodus Showdown
4.
9
Sienna Lowe
35.85
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
5.
12
Madison Penrith
36.00
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
6.
9
Brianna Barrios
36.37
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
400 Meters
1.
10
Alyssa Crance
1:00.94
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
8
Makenzie Davis
1:10.70
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
3.
11
Nauvoo Dorr
1:14.65
PR
May 7
Sodus Showdown
4.
9
Brianna Barrios
1:24.22
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
800 Meters
1.
10
Alyssa Crance
2:27.35
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
9
Hayden Wells
3:09.91
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
11
Jennifer Iraci
3:16.24
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
1500 Meters
1.
11
Katelyn Wilkes
5:03.46
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
11
Emma Ubbink
5:46.94
PR
May 7
Sodus Showdown
3.
9
Leah Newton
6:03.58
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
3000 Meters
1.
11
Katelyn Wilkes
10:35.75
PR
Jun 3
Section 5 State Qualifier
2.
11
Emma Ubbink
13:08.68
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
100m Hurdles - 33"
1.
9
Hayden Wells
21.86
May 7
Sodus Showdown
400m Hurdles - 30"
1.
9
Hayden Wells
1:26.31
PR
May 7
Sodus Showdown
2k Steeplechase
1.
11
Emma Ubbink
8:55.72
PR
Jun 3
Section 5 State Qualifier
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.91
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:31.37
Jun 3
Section 5 State Qualifier
2.
Katelyn Wilkes
Emma Ubbink
Makenzie Davis
Alyssa Crance
4:46.71
May 13
Victor Twilight Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
13:19.72
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
Mari Spooner
26' 4
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
10
Hailey Barber
24' 11
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
9
Heather Belcher
21' 4.75
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
12
Izzy Raes
19' 2
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
5.
9
Hayden Wells
18' 4.5
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
6.
10
Sydney Bell
16' 0
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Discus - 1kg
1.
10
Mari Spooner
79' 10
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
10
Hailey Barber
72' 2
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
3.
12
Izzy Raes
67' 8
PR
May 7
Sodus Showdown
4.
9
Heather Belcher
58' 1
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
5.
10
Sydney Bell
53' 2
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
6.
11
Isabella Herendeen
36' 2
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
High Jump
1.
10
Kianna Naval
5' 0
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
2.
9
Hayden Wells
3' 10
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
Pole Vault
1.
9
Lorelai Lane
6' 0
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Long Jump
1.
10
Kianna Naval
16' 6.75
Jun 3
Section 5 State Qualifier
2.
10
Alyssa Crance
15' 3
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
12
Olivia Tufano
15' 0.5
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
4.
11
Nauvoo Dorr
12' 11.5
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
5.
9
Hayden Wells
12' 6.5
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
6.
9
Lorelai Lane
12' 5
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
7.
8
Makenzie Davis
11' 11.5
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
8.
8
Lily Roth
11' 7
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
9.
12
Madison Penrith
11' 5.5
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Triple Jump
1.
10
Kianna Naval
34' 3
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
12
Olivia Tufano
31' 11
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
3.
11
Nauvoo Dorr
28' 7.5
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
4.
8
Makenzie Davis
25' 11.5
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
5.
9
Sienna Lowe
25' 5
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Pentathlon (Outdoor) -
1.
9
Hayden Wells
1183
PR
May 13
Victor Twilight Invitational
*Recent improvement