Team Results Management

Nebraska Middle School 2016 Outdoor Track & Field

Switch to
Swipe to view all teams
Class A
District 1
District 2
District 3
District 4
Class B
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
Class C
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
District 7
District 8
District 9
District 10
District 11
Class D
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
District 7
District 8
District 9
District 10
District 11
Independent

Active Uncategorized Teams in Nebraska

Can't find your team?

100m8Joey Braasch11.56aNEColumbus
200m8Joey Braasch23.00aNEColumbus
400m8Andrew Mahoney51.64cNEBeatrice
800m8Cam Berry2:04.47aNEMcCook
1200m8Nicholas Bennett3:49.92a14NEDC West
1600m8Joel Bradley4:54.11aNENorth Platte
2400m7Peyton Seiler8:57.25aNEGering
100mH-30"8Cade Lutz16.94cNEDundy County Stratton
200mH-30"8Kysen Clyburn28.44cNEAlliance Saint Agnes Academy
300mH-30"8Maury Bautista46.34cNESutton
4x100mGage Dohren
Peyton Schlender
Tyler Wilson
Hayden Blitch
46.82aNENorfolk
4x200mRelay Team81.70NEMinatare
4x400mSkylar Heineman
Eli Ahrens
Zak Weiser
Sean Juengst
3:46.92aNESidney
4x800mKeegan Lavicky
Payton Davis
Braden Smith
Travis Roh
9:03.15aNEAquinas Catholic
Shot-4kg8Elliott Purdy49' 9.00NENorth Platte
Discus-1kg8Bryce Kitrell161' 10.00NEAshland-Greenwood
HJ8Morgan Conner5' 11.00NEYork
PV8Carson Cahoy12' 8.00NEBarr
LJ8Jasiya DeOllos19' 9.50NEScottsbluff
TJ8Seth Stroh39' 4.25NEHorizon
100m8Shamari Christian12.80aNEDavis
200m8Shamari Christian26.30aNEDavis
400m8Madison Smith59.63aNELexington
800m8Rylee Rice2:20.88aNEAinsworth
1200m8Bella Hogue4:08.99aNEConestoga
1600m8Rylee Rice5:11.35aNEAinsworth
2400m8Tukker Romey10:28.48aNEGering
3200m8Sable Lambley12:17.60NEDundy County Stratton
100mH-30"8Rylee Rice15.51aNEAinsworth
200mH-30"8Rylee Rice29.45aNEAinsworth
300mH-30"8Hallie Miller51.94cNESuperior
4x100mBlair Gutshall
Meg Schluns
Alyssa Eichelberger
Taya Rainforth
53.08aNEO'Neill
4x200mMilan Coggins
Jaedy Commins
Sierra Knaub
RaeAnna Scott
1:59.80NEOgallala
4x400mHannah Lytle
Marriah Buss
Addison Barnard
Carley Leners
4:22.36aNEBeatrice
Madaline Taake
Lydia Roskeland
Tria McLean
Riley Seifert
4:22.36aNEBattle Creek
4x800mLiliana Sitorius
Alexis Bliven
Maggie Aden
Jaiden Davis
10:39.34aNEGothenburg
Shot-4kg8Kalynn Meyer38' 4.50NESuperior
Discus-1kg8Kalynn Meyer139' 0.00NESuperior
HJ8Megan Skovsende5' 4.0014NEElkhorn Grandview
PV8Jaidyn Garrett10' 4.00NEColumbus
LJ8Gabrielle Moser16' 8.00NECentral City
TJ8Addison Barnard35' 0.75NEBeatrice

Standard Performance Lists

Custom Performance Lists

None have been requested. Would you like one?
Request a new Custom List