Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

January
Saturday, January 19
Univ of Washington Indoor Preview SeattleUniv of Washington Dempse...
February
Saturday, February 9
2 Mile Race Series SeattleNathan Hale HS
Sunday, February 17
University of Washington Indoor Open Invitational SeattleUniversity of Washington ...
March
Saturday, March 1
Holy Trinity AuburnAuburn Stadium
Orting Records OrtingOrting
Skyridge Records 2008
WP School Record
Monday, March 3
KSS Season Records SilverdaleKSS
Wednesday, March 19
North Beach vs Mary M Knight, Wishkah, Taholah, Qu... Ocean ShoresNorth Beach HS
Oakville. South Bend, Valley,Ocosta WestportOcosta HS
Onalaska League ONALASKAONALASKA HS
Raymond, Ilwaco, Naselle, North River RaymondRaymond HS
Tenino TeninoTenino HS
Wahkiakum vs. Toutle,Winlock,Napavine, Toutle LakeToutle Lake
Wednesday, March 26
Naselle, MMK, North River, Valley @Ilwaco IlwacoIlwaco HS
Rainier RainierRainier HS
Raymond, Oakville, Ocosta, Quinault RaymondRaymond HS
South Bend vs North Beach, Wishkah, Taholah South BendSouth Bend HS
Toutle Lake vs Adna, Morton, Napavine, Winlock Toutle LakeToutle Lake
Toutle, Morton ToutleToutle Lake HS
Wahkiakum WahkiakumWahkiakum HS
Thursday, March 27
Glenwood GlenwoodTom Eldred Field
April
Tuesday, April 1
Middle Chinook League Championship Meet TacomaCharles Wright Academy
Middle Chinook meet, hosted by Charles Wright TacomaCharles Wright Academy
Middle Chinook meet, hosted by Christian Faith To be determinedTo be determined
Middle Chinook meet, hosted by Showalter TukwilaFoster HS
Middle Chinook Meet, hosted by Tacoma Baptist TacomaWashington HS
Wenatchee WenatcheeWHS
Tuesday, April 8
WV, EV, CE at Naches NachesNaches HS
Wednesday, April 9
North River, Raymond, Willapa Valley @South Bend South BendSouth Bend HS
Ocosta vs North Beach, Oakville, Taholah WestportOcosta HS
Rainier League RainierRainier HS
Raymond, South Bend, Willapa Valley, North River South BendSouth Bend HS
Toutle Lake vs Toledo, Mossyrock, Tenino TeninoTenino
Wahkiakum vs Napavine,Adna,Morton,PeEll,Mossyrock NapavineNapavine
Thursday, April 10
All League meet OrovilleOroville
Blue Mtn. League Jamboree DaytonDayton track
Mabton MabtonMabton
Tuesday, April 15
Granger, Sierra Vista, Highland at WVJH YakimaWest Valley HS
Toppenish, GV, EB ,Cle Elum Cle ElemCle Elem HS
Wednesday, April 16
League Meet @Napavine NapavineNapavine HS
Mossyrock MossyrockMossyrock HS
White Pass RandleWhite Pass HS
Thursday, April 17
GCD vs Brewster, Liberty Bell, Nespelem Grand CouleeGrand Coulee Dam Middle S...
Goldendale GoldendaleGoldendale
league meet OmakOmak
Toppenish, Wapato, Prosser, Granger GrangerGranger HS
Saturday, April 19
King's Invite ShorelineKing's HS
SAAS Middle School Invitational SeattleWest Seattle Stadium
Seattle Academy Meet SeattleSeattle academy
Sunday, April 20
Seattle Academy Invitational West SeattleWest Seattle Stadium
Monday, April 21
Ocosta-Naselle, WestportOcosta
Raymond, North Beach, Quinault, Taholah, Wishkah RaymondRaymond HS
Whitman County Middle School Meet ColfaxColfax HS
Tuesday, April 22
JH Meet La ConnorLa Connor
Mill A StevensonStevenson
Toppenish, Sierra Vista, Selah, Naches NachesNaches HS
WV, Wap, GV at Pros ProsserProsser HS
Wednesday, April 23
Cavelero and LSMS vs Marysville Lake StevensCavelero
Centennial vs. Northlake and Monroe SnohomishCentennial MS
Cougar Mt/Spanaway/Columbia TacomaFife HS
Eagles vs Spartans ForksForks HS
Haller ArlingotnArlington HS
Illahee Vs Sequoia Federal WaySequoia Middle School
Jr. High Cascade League ShorelineKings
Kumler Meet YakimaKumler Field
League Meet @White Pass RandleWhite Pass HS
Morton-- Winlock, Toutle Lake, Tenino MortonMorton HS
North Beach vs Raymond, Wishkah, Valley, Ocosta, O... Ocean ShoresNorth Beach HS
Onalaska League ONALASKAONALASKA HS
Panarama SpringdaleMary Walker
Sager vs Waitsburg & Assumption College PlaceSager Track
Thursday, April 24
Blue Mtn. League Meet - Pomeroy Host PomeroyPomeroy track
Cashmere Meet CashmereCashmere HS
Central Kitsap/Fairview SilverdaleRidgetop Jr. High
Crosstown MS league meet KirklandJuanita HS
Curtis vs Cedarcrest University PlaceCurtis JH
Evergreen @ Rose Hill LWHS KirklandLake Washington HS
Inglewood vs. Finn Hill KirklandJuanita HS
Kamiakin vs. Redmond RedmondRedmond HS
league meet WinthropLiberty Bell
Mount Baker, Meridian, Assumption Deming, WAMount Baker HS
Nooksack vs. LC. and St. Pauls EversonNVHS
Okland Bay Vs Marcus Whitman Jr High Shelton, WaShelton HS
Oroville vs. Omak, Brewster, Grand Coulee OrovilleOroville
Pioneer Meet WenatcheeWenatchee
Sedgwick vs Cedar Heights Port OrchardCedar Heights Junior High
Friday, April 25
Wenatchee 6th Grade WenatcheeWenatchee HS
Monday, April 28
Meridian, Blaine, St. Paul BellinghamMeridian HS
Whitman County MS meet ColfaxColfax HS
Tuesday, April 29
JH Cascade League LakewoodLakewood
Jr. High Cascade League ShorelineKing's
Selah, Ellensburg at WVJH YakimaWest Valley HS
Wednesday, April 30
Anacortes AnacortesAnacortes HS
Cavelero, LSMS, Centennial, Marysville MarysvilleMarysville HS
Cedarcrest vs NorthLake and Monroe MarysvilleCedarcrest
Charles Wright Middle School meet TacomaCharles Wright
Crosstown MS league meet KirklandJuanita HS
Hockinson vs wind river, castle rock Brush PrairieHockinson
Huntington vs Cascade LongviewCascade
Ilwaco, Quinault, Raymond, South Bend IlwacoIlwaco HS
Kings JR. High Meet ShorelineKings
League Championship @ Wahkiakum RainierRaihier HS
League Championship @Rainier RainierRainier HS
Mattson vs. Cedar Heights KentKentwood HS
Naselle vs North Beach, Mary M Knight, Oakville NaselleNaselle HS
North River, Taholah, Wiskah, Valley @Ocosta OcostaOcosta HS
Pioneer vs Lochburn SteilacoomSteilacoom HS
Totem @Valley View
View Ridge (VR,LC,K,JM) RidgefieldRidgefield HS
May
Thursday, May 1
Bickleton Bickleton
Bickleton BickletonBickleton
Blue Mtn. League Meet - Pomeroy Host PomeroyPomeroy
Cedar Heights vs Marcus Whitman Port OrchardCedar Heights Junior High
Cedar Heights vs. Mattson CovingtonMattson Middle School
Central Kitsap vs John Sedgewick SilverdaleCentral Kitsap
Eagles vs Herons Port TownsendBlue Heron Middle School
Goldendale GoldendaleGoldendale
Icicle River Meet PeshastinPeshastin Track
Lynden Christian v. Meridian LyndenLynden Christian
Lynden vs. Mount Baker LyndenLynden MS
Meridian vs. Northwood KentNorthwood
Mill Creek vs Tahoma Gold RavensdaleTahoma JR
Nooksack Valley NooksackNooksack HS
Nooksack vs. ? EversonNooksack HS
Oakland Bay SilverdaleRidgetop Jr. High
Pacific vs Sylvester & Chinook vs Cascade BurienHighline Stadium
Panarama Republic
Quincy Meet QuincyQuincy
Republic Jr. High RepublicRepublic school
TJH blue vs Mkr KentKentridge
Tonasket Invite TonasketTonasket
Zillah, Naches, Prosser, Toppenish ToppenishToppenish HS
Friday, May 2
Curtis vs Frontier University PlaceCurtis JH
Kirkland vs. Inglewood SammamishEastlake HS
Redmond vs. Evergreen RedmondRedmond HS
Rose Hill vs Kamiakin @ JHS KirklandKamiakin
Rose Hill vs. Kamiakin KirklandJuanita HS
Saturday, May 3
2008 Records WoodlandBeaver Stadium
Zion Lutheran Invitational Lake StevensLake Stevens HS
Sunday, May 4
Zion Lake StevensLake Stevens
Monday, May 5
JH Cascade League CoupevilleMickey Clark Field
Jr. High Cascade League ShorelineKing's
Lynden LyndenLynden
Mount Baker vs. Nooksack DemingMount Baker HS
Panarama League IoneSelkirk HS
Sub League - North Beach, Ocosta, Ilwaco, Wishkah,... WestportOcosta HS
Sub-League @Naselle NaselleNaselle HS
Whitman County MS meet ColfaxColfax HS
Tuesday, May 6
Cedar Heights vs Central Kitsap Port OrchardCedar Heights Junior High
Chelan Middle School Meet ChelanChelan
Marcus Whitman Port OrchardSouth Kitsap HS
Miler Vs. Hoquiam AberdeenMiller Jr iHgh
Oakland Bay Vs Fairfiew Jr High SheltonShelton HS
Pullman vs Moscow, Orofino, Logos PullmanPullman HS
Pullman vs Moscow, Orofino, Logos PullmanPullman HS
Toppenish, Cle Elum, Selah SelahSelah Middle School
WV, Zillah, Granger at Grandview GrandviewGrandview HS
Wednesday, May 7
Burlington BurlingtonBurlington HS
Cedar Heights vs. Tahoma Gold CovingtonCedar Heights Middle Scho...
Cedarcrest v. LS/Cavelero Lake StevensCavelero
Coweeman vs Huntington KelsoKelso HS
Cross Town Middle School Leauge Meet KirklandJuanita HS
Crosstown MS league meet KirklandLake Washington HS
Eagles vs Spartans ForksForks HS
Foothills vs Quincy vs Icicle WenatcheeWenatchee HS
Henkle White SalmonWhite Salmon
Illahee vs Kilo Federal WayFederal Way Stadium
Jemtegard WashougalJemtegard
Jr. High Cascade League SultanSultan
Mattson vs Tahoma Blue Tahoma Jr. HIgh
Meeker vs. Meridian KentMeridian
NorthLake vs Valley View and Monroe Lake Stevens Lake Stevens HS
Northwood vs Mill Creek KentFrench Field
Selkirk Ione Selkirk HS
Tjh vs Mattson Maple ValleyTJH
WRMS track meet Wd VRMS StevensonStevenson HS
Thursday, May 8
Blaine, Lynden Christian, Assumption, Mount Baker BlaineBlaine HS
Blue Mtn. League Meet - Dayton Host DaytonDayton track
Blue Mtn. League Meet - Sager Host College Place, WASager
Cedar Heights at Fairview JH BremertonFairview JH
Cedar Heights vs Fairview BremertonFairview Junior High
Central Kitsap vs Oakland Bay SilverdaleCentral Kitsap
Curtis vs Bethel SpanawayBethel HS
Foothills Track Meet WenatcheeWenatchee HS
Foster HS BurienFoster HS
GCD vs. Omak, Okanogan Grand CouleeGrand Coulee Dam Middle S...
Harbor Ridge vs. Key Peninsula Gig HarborKey Peninsula
Kopachuck vs Goodman @ Goodman Gig HarborGoodman M.S.
League Meet Ocean ShoresNorth Beach HS
league meet OmakOmak
Meridian, Lynden, Nooksack Valley BellinghamMeridian
Miller Vs. Chehalis Vs. Rochester RochesterRochester
Pacific vs Chinook & Cascade vs Sylvester BurienHighline Stadium
Pioneer vs Yelm SteilacoomYelm HS
Redmond vs Rose Hill @ LWHS Kirklandlake Washington HS
Ribbon Meet MabtonMabton
Sedgwick SilverdaleRidgetop Jr. High
Trout Lake GlenwoodTom Eldred Field
Friday, May 9
Kamiakin vs. Inglewood SammamishEastlake HS
Kirkland vs. Finn Hill kirklandJHS
League Championships @North Beach Ocean ShoresNorth Beach HS
Wenatchee 6th Grade WenatcheeWenatchee HS
Saturday, May 10
Panarama League Finals ColvilleColville
Monday, May 12
Hockinson vs Canyon Creek, View Ridge Brush PrairieHockinson MS
Marcus at Fairview BremertonFairview
Monticello vs Huntington KelsoKelso HS
White Salmon Henkle WRMS White SalmonWhite Salmon
Whitman County MS meet ColfaxColfax HS
Woodland WoodlandWoodland
Tuesday, May 13
All League Girls WapatoWapato HS
Centralia & Rochester @ Miller AberdeenMiller Jr High
Curtis vs Non League University PlaceCurtis JH
Eastmont Track Meet East WenatcheeEastmont Jr. High
Jr. High Cascade League CoupevilleCoupeville
League Championships GlenwoodTom Eldred Field
league meet WinthropLiberty Bell
League Meet Qualifier LyndenLynden HS
Orchard M.S. Meet WenatcheeWenatchee HS
Wednesday, May 14
Anacortes AnacortesAnacortes HS
Cedar Heights vs. Mill Creek KentFrench Field
Centennial v. LS/Cavelero Lake StevensCavelero
Huntington vs Mt Solo LongviewMt Solo
Illahee vs Saghalie Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Jemtegaard vs Hockinson, Woodland WahougalJemtegaard
League Qualifier - Mer, NV, Bl at LC LyendenLynden Christian
Mattson vs. Tahoma GOld KentKentwood HS
Meeker vs. Northwood RentonKentridge HS
Sedgwick at Fairview BremertonFairview
TJH blue vs Meridian Maple ValleyTJH
Totem vs Cedarcrest and NorthLake MarysvilleMarysville HS
View Ridge (VR,WS,CR) RidgefieldView Ridge
WRMS track meet LaCenter Kalama StevensonStevenson HS
Thursday, May 15
All League Boys YakimaEast Valley HS
Blue Mtn. League Championships DaytonDayton track
Central Kitsap vs Marcus Whitman SilverdaleCentral Kitsap
Cross Town Middle School League Meet KirklandJuanita HS
Crosstown MS league culminating event KirklandJuanita HS
Curtis vs Spanaway Lake SpanawaySpanaway Lake HS
Dimmitt vs Nelsen RentonRenton Stadium
Eagles vs Stevens Port AngelesStevens Middle School
Gms V Kpms Kpms
Kopachuck vs Harbor Ridge @ HRMS Gig HarborHarbor Ridge M.S.
Kopachuck vs. Harbor Ridge @ Harbor Ridge Gig HarborHarbor Ridge M.S.
Middle school meet Des MoinesHighline Community Colleg...
Miller Vs. Centralia CentraliaCentralia
Pacific vs Cascade & Chinook vs Sylvester BurienHighline Stadium
Ridgetop vs Cedar Heights Port OrchardCedar Heights MS
Friday, May 16
Finn Hill vs. Redmond RedmondRedmond HS
Inglewood vs Evergreen SammamishEastlake HS
Rose Hill vs Kirkland Kirklandlake Washington HS
Rose Hill vs Kirkland @ LWHS KirklandLake Washington HS
Wenatchee City Championships WenatcheeWenatchee HS
Saturday, May 17
Concordia Lutheran of Tacoma Invitational TacomaFranklin Pierce HS
Jr. Olympics CashmereCashmere
Monday, May 19
Burlington BurlingtonBurlington HS
Centennial vs. Valley View SnohomishCentennial Middle School
Jr. High Cascade League Prelims Whidbey IslandSouth Whidbey
Northlake vs Lake Stevens Middle School Lake StevensLake Stevens HS
Sub Dist - Huntington/Mt Solo/Cascade KelsoKelso HS
Whitman County MS meet ColfaxColfax HS
WRMS vs. Hockinson, Castle Rock StevensonStevenson HS
Tuesday, May 20
Middle school meet Tacoma Charles Wright
Montesano Vs. Miller AberdeenMiller Jr High
Olympic League Sub-Districts SheltonShelton Stadium
Sub Conference Championships TBD
Sub District SilverdaleCentral Kitsap Jr. High
WCL Miiddle School League Meet LaurelMeridian HS
Wednesday, May 21
Cedar Heights vs. Tahoma Blue CovingtonCedar Heights Middle Scho...
Illahee vs Totem Federal WayFederal Wqay Memorial Sta...
Jemtegaard WashougalWashougal
Mattson vs Meeker KentKentwood HS
Mill Creek vs Meridian KentMeridian
Northwood @ Tahoma Gold RavensdaleTahoma Junior High
Northwood vs. Tahoma Gold Maple ValleyTahoma Junior High
Tjh Blue vs CH CovingtonCH
Wind River StevensonWind River
Thursday, May 22
Conference Championships TBD
Dimmitt vs McKnight RentonRenton Stadium
Districts LongviewStadium
Eagles vs Wolves SequimSequim HS
Finn Hill vs. Evergreen SammamishEastlake HS
Gms V Hrms Gig HarborGms
Harbor Ridge vs. Goodman Gig HarborGoodman MS
Highline MS Conference Meet BurienHighline Stadium
Hope Lutheran Invitational SeattleWest Seattle Stadium
Inglewood vs Rose Hill @ LWHS KirklandLake Washington HS
Jr. High Cascade League Finals Whidbey IslandSouth Whidbey
Key Peninsula @ Kopachuck Gig HarborKopachuck M.S.
Kirkland vs. Kamiakin KirklandJuanita HS
KPMS vs Kopachuck @ Kopachuck Gig HarborKopachuck M.S.
Miller Vs. Hoquiam HoquiamSea Breeze Oval
Olympic Central JV Meet BremertonFairview Jr. High
Olympic Southern JV Meet Port OrchardCedar Heights Junior High
Pioneer vs Ridgeline YelmYelm HS
Prelims Oak HarborOak Harbor HS
Tuesday, May 27
South Sub Districts (VR,WS,WR,CC,JM) RidgefieldRHS
Subdistricts WoodlandWoodland
Wednesday, May 28
8th Grade Districts ChehalisChehalis
Cedar Heights vs. Northwood RentonNorthwood Middle School
Finals ArlingotnAnacortes HS
Gold vs Blue RavensdaleTJH
Mattson vs. Meridian KentMeridian
Mill Creek vs Meeker KentMeeker Middle School
Thursday, May 29
2008 North County Track Championships MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
6th Grade District Meet PurdyPeninsula HS
7th Grade District Meet PurdyPeninsula HS
7th Grade Districts ElmaElma HS
8th Grade District Meet PurdyPeninsula HS
District Finals HockinsonHockinson
Eagles vs ALL SequimSequim HS
Finn Hill vs. Kamiakin KirklandJuanita HS
Inglewood vs. Redmond SammamishEastlake HS
Kirkland vs. Evergreen kirklandLWHS
Kopachuck @ Goodman Gig HarborGoodman M.S.
Nelsen vs. McKnight RentonRenton Stadium
Olympic League District T & F Meet Port OrchardSouth Kitsap HS
Pioneer vs Eatonville SteilacoomSteilacoom HS
YSD MS All-City Championships YakimaZaepfel Stadium
Friday, May 30
All League Meet TacomaCharles Wright
Illahee vs Lakota Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Liberty Track & Field Records 2008 CamasLiberty Middle School
June
Sunday, June 1
All Time Records Yakima
Bellingham City Records BellinghamCivic Field
Club Northwest All-Comers Track Series ShorelineShoreline Stadium
Tuesday, June 3
Kent-Tahoma Track Prelims KentFrench Field
Thursday, June 5
District Finals @ Redmond HS RedmondRedmond HS
District Meet Gig HarborPeninsula HS
FWSD District Meet Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Kent-Tahoma Track Finals KentFrench Field
Lake Washington District Track Meet RedmondRedmond HS
Seamount League District Meet LakewoodClover Park HS
Friday, June 6
Renton All City Track Meet RentonRenton Stadium
July
Thursday, July 10
USATF Region 13 Championships (National Qualifyer) TBDInland Empire Assoc.
Sunday, July 13
USATF Junior Olympics Regional Championships SpokaneSpokane Falls Community C...
September
Wednesday, September 17
Langley Invite Langley
Wednesday, September 24
Port Susan MS StanwoodPort Susan
October
Thursday, October 2
North Cascades Invite Northern State
Wednesday, October 8
Granite Falls Granite FallsRiver Meadows
Saturday, October 11
Hole in the Wall LakewoodLakewood
Wednesday, October 15
Stanwood StanwoodStanwood MS
Wednesday, October 22
League Finals LangleyLangley MS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results