Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

January
Tuesday, January 1
School Records (HS) PortagePortage HS
February
Friday, February 15
AAU national championships (MS) merrivilleMerriville
AAU National Indoors 2008 (HS) MerrivilleMerriville HS
Friday, February 29
MIC Indoor (HS) GreencastleDepauw University
March
Saturday, March 1
Bests (MS)
School Record (HS)
Taylor HS Qualifier (HS) UplandTaylor University
Monday, March 3
McCutcheon Vs, Lafayette Jeff (HS) lafayetteLafayette Jeff
Saturday, March 8
Cathedral Indoor track Classic (HS) Crawfordsville Wabash College
HSR Prelims (HS) West lafayetteLambert Field House
McCutcheon HS Vs. Harrison HS (HS) LafayeteMcCutcheon HS
Mideast Indoor CANCELLED (HS) BloomingtonIndiana University
Wildcat-Giant Invitational II (HS) MarionIndiana Wesleyan
Tuesday, March 11
Hanover Indoor PCC Meet (HS) Cedar LakeHanover Central HS
Wednesday, March 12
Chesterton Relays (HS) Chesterton Chesterton HS
Saturday, March 15
Marshall Goss Indoor (HS) BloomingtonIndiana University
McC vs. Tw. Lakes / Southmont (HS) LafayetteMcCutcheon HS
Sunday, March 16
@ Mooresville vs Center Grove (HS) MooresvilleMooresville
Tuesday, March 18
Greencastle HS Invitational (Indoor) (HS)
Wednesday, March 19
West Lafayette Relays (HS) West lafayetteWest lafayette Track Comp...
Thursday, March 20
Glenn vs. Fairfield (HS) WalkertonGlenn
Lake Central Indoor (HS) St. JohnLake Central HS
Madison v. South Dearborn (HS) AuroraSouth Dearborn
Polar Bear Invitational (Collegiate) MarianIndiana Wesleyan
Rushville/Morton Memorial (HS) RushvilleRushville
Southmont Indoor Time Trials (HS) Crawfordsville Wabash College
Saturday, March 22
Hoosier State Relays (HS) BloomingtonGladstein Fieldhouse
McCutcheon HS vs Benton Central HS (HS) LafayetteMcCutcheon HS
Rose-Hulman Early Bird Outdoor (Collegiate) Terre HauteRose-Hulman
Monday, March 24
Archdiocesan Meet (HS) Indianapolis Roncalli HS
Churubusco (HS) ChurubuscoChurubusco
Tuesday, March 25
Indian Creek vs Speedway & Beech Grove (HS) Beech GroveBeech Grove HS
Northridge vs Jimtown and Westview (HS) TopekaWestview
Southport/Brownsburg/Zionsville (HS) Southport
TC vs Morristown (HS) FairlandTC
Wednesday, March 26
Shenandoah vs 21st Charter at Fall Creek (HS) MiddletownShenandoah
Westview vs Concord (HS) TopekaWestview
Thursday, March 27
Indian Creek vs Edgewood (HS) EllettsvilleEdgewood HS
Northridge vs Lakeland (HS) LagrangeLakeland
Saturday, March 29
Gene and Rose Edmonds Invitational (Collegiate) RensselaerSt. Joseph's (IN)
Wawasee vs Westview (HS) SyracuseWawasee HS
April
Tuesday, April 1
Corydon vs Clarksville vs Henryville (HS) ClarksvilleClarksville
Delta vs Marion (HS) MuncieDelta HS
Gibson Southern VS Lincoln (HS) VincennesVincennes Lincoln
Glenn vs. South Bend Washington (HS) WalkertonGlenn
LaCrosse, Boone Grove vs Kouts (HS) KoutsKouts HS
Muncie South/Blackford/Jay County (HS) PortlandJay County
Northeast Dubois 4-way (HS) DuboisNortheast Dubois
Northridge vs Concord (HS) MiddleburyNorthridge
Northridge vs Northwood (HS) MiddleburyNorthridge
Reitz (HS) EvansvilleMemorial
Rising Sun vs South Dearborn (HS) Rising sunRising sun
Southridge vs. Tell City (HS) HuntingburgSouthridge
Twin Lakes vs Pioneer (HS) Royal CenterPioneer
Wes-Del Lapel (HS) MuncieWes-Del
Wednesday, April 2
GSSC Tri-meet Calumet, River Forest, Michigan City... (HS) New ChicagoRiver Forest HS
North Knox (HS) BicknellNorth Knox
Rossville vs Carroll (HS) FloraCarroll
Washington, Pike Central, Vincennes Lincoln (HS) VincennesVincennes Lincoln
Wawasee vs Warsaw/Goshen (HS) SyracuseWawasee
Thursday, April 3
Bellmont/Adams Central/Jay County (HS) PortlandJay County
Boone Grove (HS) PortagePortage
Burris & Wapahani @ Daleville (HS) DalevilleDaleville
Delphi/Twin Lakes/West Lafayette (HS) DelphiDelphi HS
Franklin County-Hagerstown-Seton (HS) HagerstownHagerstown
Glenn vs. Whitko/Rochester (HS) RochesterRCHS
Kouts, North White vs North Judson (HS) North JudsonNorth Judson HS
Lowell 3-Way (HS) LowellLowell HS
Monroe Central vs Delta vs Richmond (HS) Parker CityMonroe Central HS
Risning Sun vs Switzerlan County vs Jac-Cen-Del (HS) Rising SunRising Sun
SW, S. Ripley, Shawe v. Madison (HS) MadisonMCHS
Yorktown vs Cowan (HS) MuncieCowan
Friday, April 4
1600m Time Trial (MS) PortageFegely Middle School
Bloomfield, Eastern Greene (HS) LoogooteeLoogootee
Boys & Girls-Culver Invite (HS) CulverCMA
Saturday, April 5
Caston Invitational (HS) FultonCaston
Depauw Invitational (Collegiate) GreencastleDepauw
Harold Gourley Invitational - Varsity (HS) PrincetonPrinceton Community Schoo...
Manchester Invite (Collegiate) North ManchesterManchester
Mike Poehlein Invitational (Collegiate) West LafayetteDave Rankin Track
Northridge Relays (HS) MiddleburyNorthridge
Monday, April 7
Burris vs. Winchester (HS) MuncieBall State University Tra...
Indian Creek vs Waldron (HS) WaldronWaldron HS
South Knox Dual (HS) VerneSouth Knox
Tuesday, April 8
Bloomington North @ Center Grove (HS) GreenwoodCenter Grove
Boys-NCC #1 Andrean, Highland, Hobart (HS) MerrillvilleAndrean HS
BRV vs. Cowan (HS) Mt. SummitBlue River Valley
Carmel/Ben Davis Tri-Meet (HS) IndianapolisBen Davis
Crown Point & LaPorte (HS) Crown PointCrown Point HS
Eastern Hancock (HS) Eastern Hancock
Forest Park, Wood Memorial (HS) LoogooteeLoogootee
Franklin County-Batesville (HS) BrookvilleFranklin County
Girls-NCC#1 Andrean, Highland, Hobart (HS) HobartHobart
Griffith/Lowell/Munster (HS) GriffithGriffith HS
Indian Creek vs Hauser & Southwestern (HS) HopeHauser HS
LHS vs Milan, S. Ripley, Taylor, OH (HS) LawrenceburgLawrenceburg HS
Madison, Swizerland county, Madison Shawe, Rising ... (HS) MadisonMadison
Manual vs Northwest vs International vs Howe Acade... (HS) IndianapolisManual
Marian vs. Riley vs. St.Joe (HS) South BendMishawaka Marian
Morgan Twp, Washington Twp vs Kouts (HS) KoutsKouts HS
Muncie Southside vs Delta (HS) MuncieMuncie Southside HS
NC/way (HS) North Central
New Castle/Greensburg/Scecina Tri-Meet (HS) New CastleNew Castle
North Miami @ Southwood (HS) WabashSwouthwood
NW/SN/Rensselaer/Twin Lakes (HS) RensselaerRensselaer Central HS
Quad Meet (HS) MadisonMCHS
Richmond vs. Jay County (HS) PortlandJay County
shenandoah vs Yorktown/Pendleton (HS) MiddletownShenandoah
Webo vs. Danville, Indy Metro (HS) DanvilleDanville HS
Wednesday, April 9
Carroll vs Winamac (HS) WinamacWinamac
White's @ North Miami (HS) DenverNorth Miami
Thursday, April 10
BRV vs. Knightstown (HS) Mt. SummitBlue River Valley
Covenant Christian, Westville vs Kouts (HS) KoutsKouts HS
Delta/Yorktown/Jay County (HS) YorktownYorktown
Edinburgh,Morristown, Southwestern (HS) ShelbyvilleSouthwestern
Franklin County-Union County-Centerville (HS) BrookvilleFranklin County
Glenn vs. LaVille (HS) LakevilleLHS
Heritage Christian/Indiana Deaf/Scecina Tri-Meet (HS) IndianapolisHeritage Christian
L. Central CANCELLED (HS) IndianapolisLawrence Central
Linton, Washington, North Daviess (HS) LintonLinton
North Knox vs Vincennes Lincoln (HS) VincennesVincennes Lincoln
Shenandoah vs Muncie Southside (HS) MuncieMuncie South
South Ripley, Shawe, Oldenburg, Risng Sun (HS) VersaillesSouth Ripley
Twin Lakes vs Benton Central (HS) OxfordBenton Central HS
Warren Central Invite CANCELLED (HS) IndianapolisWarren Central
Friday, April 11
Muncie Burris vs. Indianapolis Howe (HS) Indianapolis Howe
North Montgomery Invitational (HS) CrawfordsvilleNorth Montgomery HS
Octathlon (MS) PortageFegely Middle School
Saturday, April 12
Clarksville Relays (HS) ClarksvilleClarksville HS
Fort Wayne Invitational (HS) Fort WayneFort Wayne Bishop Luers
Madison Invitational (HS) MadisonMadison HS
Midwest Prep Invite CANCELLED (HS) IndianapolisLawrence Central
North Knox Invitational (HS) BicknellNorth Knox
Northside Relays (HS) Fort WayneNorthside HS
Royal Relays Meet CANCELLED (HS) LafayetteLaffayette Jeff (Scheuman...
Terre Haute Patriot Challenge (HS) Terre HauteTerre Haute North
Sunday, April 13
Christ the King CYO Meet 1 (MS) IndianapolisPark Tudor
Monday, April 14
4 way Meet (HS) MichigantownClinton Central
Blue River Valley at Northeastern (HS) Fountain CityNortheastern
Caston/North Miami @ Manchester (HS) N. ManchesterManchester
Delta vs Parkview (new castle) (MS) MuncieDelta
Glenn vs. Culver/Oregon Davis (HS) CulverCHS
Medora & Crothersville (HS) MedoraMedora
Mississinewa vs. Jay County (HS) PortlandJay County
North Central/Palestine triangular (HS) BicknellNorth Knox
Springs Valley, Mitchell (HS) MitchellMitchell
Tuesday, April 15
Brebeuf (HS) IndianapolisBrebeuf HS
Carroll vs Lewis Cass (HS) WaltonLewis Cass
Forest Park vs Vincennes Lincoln (HS) Forest Park
Hamilton SE/Zionsville (HS)
Hobart/Lowell Dual (HS) HobartHobart HS
Howe vs University vs Eminence vs International (HS) IndianapolisHowe Academy
Johnson Co. Meet (HS) FranklinFranklin
Johnson County (HS) FranklinFranklin Community HS
L. North/N. Central (HS) IndianapolisPike HS
Lawrenceburg Tiger Relays (HS) LawrenceburgLawrenceburg HS
Marian vs. Elkhart Central (HS) ElkhartElkhart Central
McCutcheon/South Mont/Twin Lakes (HS) LafayetteMcCutcheon
Morristown/Morton Memorial (HS) KnightstownMorton Memorial
Muncie Southside vs Delta vs Muncie Central (HS) MuncieMuncie Southside HS
Northridge vs Wawasee/Plymouth (HS) PlymouthPlymouth HS
Park Tudor/Chatard/Brebeuf (HS) IndianapolisBrebeuf
Seymour v. Madison (HS) MadisonMCHS
Tiger Relays (HS) LawrenceburgLawrenceburg
Valparaiso & Chesterton (HS) ValparaisoValparasio HS
Wawasee vs Plymouth/Northridge (HS) PlymouthPlymouth HS
Yorktown vs Anderson (HS) YorktownYorktown
Wednesday, April 16
Blue River Valley, Muncie Burris, Monroe Central (HS) Muncie Ball State University
Shenandoah vs Daleville/Lapel (HS) MiddletownShenandoah
Thursday, April 17
Ben Davis, Lawrence North @ Center Grove JV (HS) GreenwoodCenter Grove
Bishop Chatard (HS) IndianapolisPike HS
Brebeuf 4-Way (HS) IndianapolisBrebeuf Jesuit
Carroll vs Clinton Prairie (HS) JeffersonClinton Prairie
Eastern Greene Dual (HS) BicknellNorth Knox
Lowell/Wheeler Dual (HS) LowellLowell HS
Pendleton Invitational (HS) PendletonPendleton
South Dearborn Invitational (HS) AuroraSouth Dearborn
Taft vs. Fegely (MS) Crown Pt and PortageBoys-Taft; Girls- Fegely
Wes-Del/Muncie Burris (HS) MuncieMuncie Burris
Willowcreek vs Hobart (MS) HobartHobart Middle School
Friday, April 18
Cascade Co-Ed Relays (HS) ClaytonCascade HS
Franklin Central Showcase (HS) IndianapolisFranklin Central
Hawk Invitational (HS) IndianapolisDecatur Central
Hobart "Little 5" (HS) HobartHobart HS
Howe Invitational (HS) IndianapolisHowe
Jasper vs Vincennes Lincoln (HS) JasperJasper
Lancer Relays (HS) EdinburghEdinburgh
Muncie Burris vs. Wes-Del and Knightstown (HS) MuncieBall State University Tra...
North Daviess Invitational (HS) OdonNorth Daviess
Otter Creek Vs. Honey Creek (MS) Terre HauteOtter Creek Middle School
Rose-Hulman Twilight Meet (Collegiate) Terre HauteRose-Hulman
Twin Lakes Relays (HS) MonticelloTwin Lakes HS
Warrior Relays (HS) DenverNorth Miami
Washington Twp, Kouts vs Oregon Davis (HS) HamletOregon Davis HS
Saturday, April 19
Dave Rankin Invitational (Collegiate) West LafayettePurdue
Frankfort Invitational (HS) FrankfortFrankfort HS
Goshen Relays (HS) GoshenGoshen HS
Indiana Invitational (Collegiate) BloomingtonIndiana (IN)
Muncie Relays (HS) MuncieMuncie Central
Mustang Invitatonal (HS) ElletsvilleEdgewood
North Central Invitational (HS) IndianapolisNorth Central
Penn Invite (HS) MishawakaPenn HS
Princess City Relays (HS) South BendPenn HS
Puma Invitational (Collegiate) RensselaerSt. Joseph's (IN)
Southport Relays (HS) SouthportSouthport HS
Spartan Classic (Collegiate) North ManchesterManchester
Talon Relays (HS) Little NashvilleBrown Co. HS
Tingley Invitational (HS) Howe Military Academy
West Lafayette Relays (HS) West LafayetteWest Lafayette HS
Sunday, April 20
Christ the King CYO Meet 2 (MS) IndianapolisPark Tudor
Monday, April 21
Andrean/Lowell Dual (HS) LowellLowell HS
Blue River Valley vs. Randolph Southern, Morton Me... (HS) Mt. SummitBlue River Valley
Carmel (HS) CarmelCarmel HS
Carroll vs Frontier (HS) ChalmersFrontier HS
Covenant Christian 4-Way (HS) IndianapolisNorthwest
Glenn vs. Bremen/North Judson (HS) NJHS
ICC (HS) IndianapolisPark Tudor
Princeton vs Vincennes Lincoln (HS) PrincetonPrinceton
Switzerland County, Rising Sun (HS) Rising SunRising Sun
Tuesday, April 22
Ben franklin vs Hobart (MS) ValparisoBen Franklin
Blue River Valley, Wes Del and Shenandoah (HS) GastonWes Del
Boys-NCC #3 Kankakee Valley, Griffith (HS) WheatfieldKankakee Valley
Crown Point Wheeler vs. Fegely (MS) Portage and Crown PtBoys-Fegely; Girls-Wheele...
Delta vs East Jay (MS) MuncieDelta
Fishers/Zionsville (HS) Fishers
Girls-NCC #3 Kankakee Valley, Griffith (HS) GriffithGriffith HS
Glenn vs. Knox/Triton (HS) WalkertonGlenn
Hanover Central vs Kouts (HS) KoutsKouts HS
Indian Creek & Whiteland (HS) TrafalgerIndian Creek
Indian Creek vs Whiteland & Edinburgh (HS) TrafalgarIndian Creek HS
Michigan City & Merrillville (HS) Michigan CityMichigan City HS
Milan, South Ripley, Rising Sun (HS) MilanMilan
Noblesville Invitational (HS) NoblesvilleNoblesville High Schol
Northridge vs. Warsaw (HS) MiddleburyNorthridge HS
Northwestern Relays (HS) KokomoNorthwestern
Otter Creek Vs. West Vigo (MS) Terre HauteOtter Creek Middle School
South Knox (HS) LoogooteeLoogootee
Wawasee vs Concord/Memorial (HS) GoshenConcord HS
Yorktown vs New Castle (HS) YorktownYorktown
Wednesday, April 23
Highland Invitational (HS) HighlandHighland HS
Muncie Burris vs. Cowan & Union (HS) MuncieCowan HS
Noblesville (HS) NoblesvilleNoblesville Middle School
Otter Creek Vs. Chauncey Rose (MS) Terre HauteChauncey Rose Middle Scho...
Princeton Invitational (HS) PrincetonPrinceton
Tri Central Invitational (HS) SharpsvilleTri Central HS
Thursday, April 24
Bloomfield Dual (HS) BicknellNorth Knox
Blue River Valley at Wapahani (HS) SelmaWapahani
Boys & Girls-Wheeler (HS) ValparaisoWheeler HS
Chesterton vs. Fegely (MS) Ches. and PortageBoys-CMS; Girls-Fegely
Connersville vs Delta vs New Castle (HS) ConnersvilleConnersville HS
Delta/Fort Recovery vs. Jay County (HS) PortlandJay County
Evansville Central vs Vincennes Lincoln (HS) EvansvileEvansville Central
Indian Creek vs Triton Central & Eminence (HS) FairlandTriton Central HS
International vs ISD vs Howe Academy (HS) IndianapolisInternational School of I...
Kankakee Valley vs Twin Lakes (HS) DemotteKankakee Valley HS
Lowell/Rensselaer Dual (HS) LowellLowell HS
Munster Invitational (HS) MunsterMunster HS
North Daviess, Shoals (HS) OdonNorth Daviess
Park Tudor/Lapel/Covenant Christian (HS) LapelLapel
Pendleton Relays (MS) PendletonPendleton
Pioneer/Cass @ North Miami (HS) DenverNorth Miami
Shenandoah vs Knightstown (HS) MiddletownShenandoah
South Decatur / Southwestern (HS) WestportSouth Decatur
Switzerland County Invitational (HS) Switzerland CountySwitzerland County
Thomas Jefferson vs Hobart (MS) HobartHobart Middle School
Friday, April 25
Big Blue Relays (HS) North Vernon Jennings Co. HS
Catholic City Meet (HS) IndianapolisIUPUI
City County Invitational (HS) LafayetteLafayette Jeff,
City/ County JV Invitational (HS) Lafayette Lafattet Jeff
Conferance Indiana Championship (HS) BloomingtonIndiana University
MIC Invitational (HS) IndianapolisBen Davis
Munster Invitational (HS) MunsterMunster HS
New Castle Invitational (HS) New CastleNew Castle
Northeastern Wayne Invitational (HS) Fountain CityNortheastern
Pendleton Heights Invitational (HS) PendletonPendleton Heights HS
Rensselaer JV Invitational (HS) RensselaerRensselaer HS
SCAC Championships (Collegiate) GreencastleDepauw
Tipton Invitational (HS) Tipton Tipton HS
Wawasee JV/V Invitational (HS) SyracuseWawasee HS
Saturday, April 26
Andrean Invitational (HS) MerrillvilleAndrean HS
Boys & Girls-Ridenhour Relays (HS) LogansportLogansport HS
Greensburg Invitational (HS) Greensburg
Kouts Invite (HS) KoutsKouts HS
Lime City Relays (HS) HuntingtonKriegbaum Field
Muncie Southside Invitational (HS) MuncieMuncie Southside
Norm Ebrite Relays (HS) DelphiDelphi HS
Pike Central Invitational (HS) PetersburgPike Central
Portage Relays (HS) PortagePortage HS
SCAC Championships (Collegiate) GreencastleDepauw
Sunday, April 27
North Deanery Meet (MS) IndianapolisBroad Ripple HS
Monday, April 28
DANVILLE vs. Terre Haute North, Covington (HS) Terre HauteTerre Haute North HS
Indy. Lutheran & Hauser (HS) IndianapolisIndy. Lutheran
Lancer Relays (HS) LakevilleLHS
South Knox vs Vincennes Lincoln (HS) VincennesVincennes Lincoln
Tuesday, April 29
Broad Ripple/Cathedral (HS) IndianapolisBroad Ripple HS
Calumet Invitational (HS) GaryCalumet HS
Calumet Relays (HS) CalumetCalumet HS
Carroll/White County (HS) MonticelloTwin Lakes HS
Crispus Attuks/Scecina (HS) IndianapolisCrispus Attuks
Delta vs Muncie North (MS) mUNCIEDelta
Henry County (HS) Middletown, IndianaShenandoah
Heritage Christian/Westfield/Zionsville (HS) Zionsville
Indian Creek / Brownstown / Eminence (HS) TrafalgerIndian Creek
Indian Creek vs Edinburgh & Eminence (HS) TrafalgarIndian Creek HS
International vs University vs Roncalli JV (HS) IndianapolisRoncalli
Jc / Na / Fc (HS) North VernonJennings Co. Hs
Kouts, South Central vs Hebron (HS) HebronHebron HS
Lake Central (HS) St. JohnLake Central HS
Lawrence North/Kokomo (HS) IndianapolisLawrence North
Lowell Relays (HS) LowellLowell HS
Memorial and Goshen (HS)
Milan, Batesville, Lawrenceburg, Risng Sun, Taylor (HS) lawrenceburgLawrenceburg
Muncie Burris vs. Wes-Del and Wapahani (HS) GastonWes-Del HS
NM/Lakeview@Wabash (HS) WabashWabash
North Daviess Dual (HS) OdonNorth Daviess
Pioneer Relays (HS) BoonvilleBoonville
Wawasee vs Northwood (HS) SyracuseWawasee HS
Yorktown vs Anderson Highland (HS) AndersonAnderson Highland
Wednesday, April 30
Glenn vs. New Prairie/Jimtown (HS) WalkertonGlenn
International vs Guerin vs Decatur JV vs Roncalli ... (HS) IndianapolisRoncalli
John Wheeler (CP) vs Hobart (MS) Crown PointJohn Wheeler (CP)
JV All Catholic (HS) IndianapolisBrebeuf
Willowcreek vs. Fegely (MS) PortageTrumble Field - Willowcre...
May
Thursday, May 1
Ben Franklin vs. Fegely (MS) Portage and ValpoBoys-Fegely; Girls-BF
Boys & Girls-NCC #4 Munster (HS) HobartHobart HS
Gibson Southern/South Knox/Washington Quad (HS) BicknellNorth Knox
Highland/KV/Lowell (HS) LowellLowell HS
Indian Creek vs Southwestern & Hauser & Brown Coun... (HS) NashvilleBrown County HS
JV Invitational (HS) Mt. Vernon
Kouts vs Knox (HS) KnoxKnox HS
Manual/Indiana Deaf/Scecina Tri-Meet (HS) IndianapolisISD
Miami CountyMeet (Mac,LC, NM, P) (HS) Bunker HillMaconaquah
NCCAA Nationals Day 1 (Collegiate) MarianIndiana Wesleyan
Northwestern / Tri-Central (HS) Kokomo, INNorthwestern HS
Otter Creek Vs. Sarah Scott (MS) Terre HauteOtter Creek Middle School
Rising Sun Invitational (HS) Rising sunRising Sun
RMD Relays (HS) RensselaerRensselaer Central HS
Stats (HS) IndianapolisCovenant Christian
UTMS Records (MS) Valparaiso, IndianaUTMS
Waldron & North Decatur (HS) WaldronWaldron
Yorktown vs Delta (MS) YorktownYorktown
Friday, May 2
Argyll Relays (HS) Madison Grant HS
Arsenal Tech Invite CANCELLED (HS) IndianapolisArsenal Tech HS
Blackford Invitational (HS) Hartford CityBlackford
Delaware County (HS) MuncieDelta HS
Gene Edmunds Relays (HS) RensselaerRensselaer HS
GLVC Outdoor Championships (Collegiate) IndianapolisIndianapolis
Kelley Relays (HS) Concord HS
Martinsville Relays (NO IND RESULTS) (HS) MartinsvilleMartinsville
NCCAA Nationals Day 2 (Collegiate) MarianIndiana Wesleyan
North Cetnral Conference (HS) MarionMarion HS
Oak Hill Relays (HS) ConverseOak Hill HS
Tiger Booster Invitational (HS) HagerstownHagerstown
Warsaw Max Truex Invitational (HS) WarsawWarsaw HS
Washington (HS) WashingtonLena Dunn
Saturday, May 3
Freshmen Marion County (HS) IndianapolisFranklin Central
GLVC Outdoor Championships (Collegiate) IndianapolisIndianapolis
Washington Twp Relays (HS) ValparaisoWashington Twp HS
Sunday, May 4
Christ the King CYO Meet 3 (MS) IndianapolisPark Tudor
Monday, May 5
City Trials (HS) IndianapolisArsenal Technical HS
Mt. Vernon vs Delta (MS) FortvilleMt. Vernon
Otter Creek Vs. Woodrow Wilson (MS) Terre HauteWoodrow Wilson Middle Sch...
Tuesday, May 6
Boys & Girls-NCC Trials (HS) HighlandHighland
Chesterton vs Hobart (MS) HobartHobart Middle School
Duneland Conference (HS) ChestertonChesterton HS
Girls Blue Chip (HS) DuboisNortheast Dubois
GSSC Preliminaries (HS) Lake StationLake Station HS
HHC (HS) FortvilleMt. Vernon
Hoosier Crossroads Conference - Girls (HS) FishersFishers HS
Hoosier Heratland Conference (HS) FloraCarroll HS
Hoosier Heritage Conference (HS) FortvilleMt. Vernon HS
Hoosier Hills Confernce (HS) New AlbanyNew Albany HS
Howe (HS)
Logansport vs Twin Lakes (HS) LogansportLogansport HS
Marion County - Women (HS) IndianapolisNorth Central
MHC (HS) ShelbyvilleSouthwestern
Mid Eastern Conference (HS) CowanCowan
Mid-Hoosier Conference Meet (HS) FairlandTriton Central HS
Muncie Central vs. Jay County (HS) MuncieMuncie Central
NLC Championships (HS) WarsawWarsaw HS
PCC Girls Meet (HS) HebronHebron HS
Thomas Jefferson vs. Fegely (MS) Valpo and PortageBoys-TJ; Girls-Fegely
WRAC Conference (HS) CharlottesvilleEastern Hancock
Wednesday, May 7
City Finals (HS) IndianapolisArsenal Technical HS
GSSC Finals (HS) Lake StationLake Station HS
Hobart vs. Fegely (MS) Portage and HobartBoys-Fegely; Girls-Bricki...
NCC Championships (HS) HighlandHighland HS
Northern State Conference (HS) WalkertonGlenn
Thursday, May 8
Big 8 Championship (HS) JasperJasper
Blue River Valley, Eastern Hancock, Lapel (HS) Mt. SummitBlue River Valley
Boys Blue Chip (HS) DuboisNortheast Dubois
Delaware County Meet (MS) MuncieDelta
Hoosier Heritage Conference (HS) FortvilleMt. Vernon
Indian Creek vs Greenwood (HS) GreenwoodGreenwood HS
North Decatur (HS) GreensburgNorth Decatur
O.R.V.C. Championship (HS) TBATBA
PCC Boys Meet (HS) HebronHebron HS
Shenandoah vs New Castle/Anderson (HS) New CastleNew Castle Chrysler High
Friday, May 9
Billy Hayes Invitational (Collegiate) BloomingtonIndiana (IN)
Freshman City Meet (HS) IndianapolisHeritage Christian HS
Hoosier Conference (HS) West LafayetteWest Lafayette Complex
Hoosier Crossroads Conference - Boys (HS) LafayetteLafayette Jefferrson HS
Marion County - Men (HS) IndianapolisNorth Central
Olympic Conference (HS) PortlandJay County
Saturday, May 10
CYO Track & Field City Meet Preliminaries (MS) IndianapolisIUPUI Track & Field Stadi...
DAC JV Meet (HS) MerrillvilleMerrillville HS
Huntington 9/10 Invitational (HS) HuntingtonHuntington North
Lake-Porter Conference Track and Field Championshi... (MS) PortagePortage HS
Purdue Outdoor Open (Collegiate) West LafayettePurdue
Tuesday, May 13
Girls Sectional (HS) ColumbusColumbus North
Girls sectional (HS) Franklin CountyFranklin County
Girls Sectional (HS) MuncieMuncie Southside HS
Girls Sectional (HS) Perry CentralPerry Central
Girls Sectional (HS) West LafayetteHarrison HS
Girls Sectionals (HS) ShelbyvilleShelbyville HS
Girls-IHSAA Sectional 18 (HS) LowellLowell HS
IHSAA Girls Sectionals (HS) WheatfieldKankakee Valley HS
IHSAA Sectional (HS) ChestertonChesterton HS
IHSAA Sectional (HS) ColumbusColumbus East
IHSAA Sectional (HS) IndianapolisBen Davis
IHSAA Sectional (HS) NoblesvilleNoblesville
IHSAA Sectional (HS) PendletonPendleton Heights
IHSAA Sectional - Women (HS) IndianapolisLawrence Central
IHSAA Sectional Championship (HS) IndianapolisSouthport HS
Princeton Sectional (HS) PrincetonPrinceton
Sectional (HS) ConnersvilleConnersville
Sectionals (HS) JeffersonvilleJeffersonville HS
Wednesday, May 14
CYO Track & Field City Meet Finals (MS) IndianapolisIUPUI Track & Field Stadi...
Vigo County Track & Field Championships - Prelims ... (MS) Terre HauteTerre Haute North Vigo HS
Thursday, May 15
Angola Sectional - Boys (HS) Angola Angola HS
Boys Sectional (HS) JasperJasper
Boys Sectional (HS) Kokomo, INKokomo HS
Boys Sectional (HS) LafayetteLafayette Jeff HS
Boys Sectional (HS) St. LeonEast Central
Boys Sectionals (HS) IndianapolisWarren Central HS
I.H.S.A.A. Sectional - Lafayette Jefferson (HS) CarmelCarmel HS
IHSAA Boys Sectionals (HS) RensselaerRensselaer HS
IHSAA Columbus North Sectional (HS) ColumbusColumbus North HS
IHSAA Huntington North Sctional (HS) HuntingtonKriegbaum Field
IHSAA Sectional (HS) Crown PointCrown Point HS
IHSAA Sectional (HS) FortvilleMt. Vernon
IHSAA Sectional (HS) GoshenGoshen HS
IHSAA Sectional (HS) IndianapolisDecatur Central
IHSAA Sectional (HS) PrincetonPrinceton
IHSAA Sectional (Highland Sectional) (HS) TBDTBD
IHSAA Sectional - Men (HS) IndianapolisNorth Central
Muncie Sectional (HS) MuncieMuncie Central
Friday, May 16
Vigo County Track & Field Championships - Finals (MS) Terre HauteTerre Haute North Vigo HS
Tuesday, May 20
IHSAA Bedford North Lawrence Regional - Women (HS) Bedford North Lawrence HS
IHSAA Ben Davis Regional - Women (HS) IndianapolisBen Davis
IHSAA Bremen Regional - Women (HS) Bremen HS
IHSAA Chesterton Regional - Women (HS) ChestertonChesterton HS
IHSAA Evansville Central Regional - Women (HS) Evansville Central HS
IHSAA Shelbyville Regional - Women (HS) ShelbyvilleShelbyville
IHSAA West Lafayette Regional - Women (HS) West LafayetteWest Lafayette Track Comp...
Wednesday, May 21
IHSAA Evansville Regional - Men (HS) Evansville HS
IHSAA Fort Wayne Regional - Men (HS) Fort Wayne HS
Thursday, May 22
IHSAA Bloomington North Regional-Men (HS) BloomingtonBloomington North HS
IHSAA Connersville Regional - Men (HS) Connersville HS
IHSAA Kokomo Regional - Men (HS) KokomoKokomo HS
IHSAA Lafayette Regional - Men (HS) LafayetteLafayette Jeff HS
IHSAA North Central Regional - Men (HS) IndianapolisNorth Central HS
IHSAA Valparaiso Regional - Men (HS) ValparaisoValparaiso HS
Friday, May 30
IHSAA State (HS) BloomingtonIndiana University
Saturday, May 31
Indiana IHSAA State Finals (HS) BloomingtonIndiana University
Other Meets
Thursday, March 01, 1962
NM (HS)
Wednesday, March 01, 1978
NM (HS)
Thursday, March 01, 1979
NM (HS)
Saturday, March 01, 1986
NM (HS)

Hover over icons (, , etc...) to learn about meet status.

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams
30 or more teams
% of teams with results