Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

March
Sunday, March 1
Judson SalemJudson MS
Monroe All-Time List EugeneMonroe Middle School
Sheridan, Willamina, Nestucca SheridanSheridan HS
Trials ALMS VS. SMS HermistonHermiston HS
Waldo/ Leslie/ Claggett Creek South
Thursday, March 5
Houck Regular Season results
Thursday, March 12
Ponderosa Vs. McLoughlin Middle School Klamath FallsKlamath Union HS
Time Trial Grants PassNew Hope Christian
Tuesday, March 17
Eagle Point Middle v. South GP Middle Eagle PointEagle Point HS
Wednesday, March 18
Crusader Invitational MedfordSt. Mary's School
Sacred vs White Mountain White CityWhite Mountain
White Mountain vs Grace Christian,Sacred Heart, Pr... White CityWMMS
Thursday, March 19
Harper Jr. High Invitational Harper Harper
Hedrick Preview Medford
Inner Squad RRHS
Saturday, March 21
All Time Records PortlandRon Russell
Wednesday, March 25
Canby All-Comers CanbyCanby HS
Thursday, March 26
Spring Break Time Trial MurphyHidden Valley HS
Tuesday, March 31
Crow vs WCS Duel EugeneCrow HS
Fleming vs Talent Lorna Byrne, Ruch Grants PassNorth Valley HS
McLoughlin vs Eagle Point MedfordMcLoughlin Middle School
Time Trials Philomath
April
Wednesday, April 1
Hanby vs White Mt & Ruch Gold HillCrater
Lincoln Savage vs Ashland AshlandAshland Middle School
North Grants Pass vs. South Grants Pass Grants PassGPHS
Sacred Heart vs SC/Prospect/BF MedfordSt. Mary's
Thursday, April 2
Days Cr, Elkton, Glide, Riddle, New Hope GlideGlide
Ponderosa, Rogue River vs Grace MedfordSt. Mary's HS
Scenic v. Hedrick MedfordBowerman Field
Friday, April 3
All League Meet@Stanfield StanfieldStanfield HS
Oakland, Camas Valley, No. Douglas, Yoncalla, Umpq... OaklandOakland
Stanfield StanfieldStanfield HS
Saturday, April 4
CYO Developmental Meet 1A MilwaukieLa Salle HS
CYO Developmental Meet 1B BeavertonValley Catholic HS
CYO Developmental Meet 1C VancouverColumbia River HS
Joseph Jn. High Invite Joseph
Monday, April 6
Mark Twain, North Marion, Cascade SilvertonSilverton HS
OMS Home Meet RedmondOMS
Sheridan, Willamina, Nestucca SheridanSheridan HS
YC, St.Paul, Dayton, Amity, Falls City YamhillYamhill Carlton HS
Tuesday, April 7
Emerald Youth League OakridgeOakridge
Emerald Youth League @ Harrisburg HarrisburgHarrisburg HS
Emmitt Havemann Invitational Eagle PointEagle Point HS
Jefferson, Blanchet @ Mt. Angel Mt AngelMt Angel HS
McLoughlin vs Scenic MedfordSouth Medford HS
Riddle/New Hope/N.Douglas/Glendale RiddleRiddle MS
Trjc @ Elca LebanonEast Linn Christian
Willamette Christian, Gervais @ Jefferson JeffersonJefferson High
Wednesday, April 8
Ashland MS vs North Grants Pass AshlandAshland Middle School
Banks vs St. Helenes, Rainier, Clatskanie, Vernoni... BanksBanks HS
BMS vs Star, Warrenton, Knappa, Astoria SeasideSeaside HS
Dayton JH Meet with Willamina, St.Paul DaytonDayton Jr-Sr High
Fleming vs Hanby, Rogue River Grants PassNorth Valley HS
LaCreole vs Phil vs Newb vs Val DallasDallas HS
Lorna Byrne vs Lincoln Savage Murphy Hidden Valley HS
Pleasant Hll, Oaklea, vs Fern Ridge ElmiraElmira HS
Ponderosa vs. Eagle Point Middle School Klamath FallsKlamath Union HS
Ruch, Sacred Heart vs Grace Christian White CityWhite Mtn Middle School
Talent vs White Mountain, Butte Falls PhoenixPhoenix HS
Talmadge/Duniway/Molalla/Santiam Christian IndependenceCentral HS
TMMS/Nestucca/Sheridan vs. Amity AmityAmity
Walt Morey7/8 @ Sandy7/8 SandySandy HS
Thursday, April 9
Canby vs. Wood WilsonvilleWilsonville HS
Clear Creek 7/8 vs Dexter McCarty 7/8 GreshamGresham HS
Coquile vs. HLMS, Blanco, Powers CoquilleCoquille HS Track
Creswell vs. Lincoln & St. Paul/O'Hara CreswellCreswell HS
Crossroads (MCL) Portland Portland Christian
Elkton, Glide, Oakland, UVC GlideGlide
Floyd Light 7/8 @ Hood River/WyEast 7/8 Hood RiverHood River Valley HS
Gilkey (MCL) Catlin Gable
Gordon Russell 7/8 vs. Reynolds 7/8 GreshamGordon Russell
Harper Jr. Hi. Invitational Harper Harper Jr.Hi. Invitationa...
Hblee7/8 Vs Centennial7/8 PortlandCentennial Middle School
Little Fir League: CV, NH, DC, SM MedfordSt. Mary's School
McFarland McFarland JR High
Mt. Angel Mt. Angel
NB vs Azalea, Siuslaw North BendNorth Bend
Parkrose7/8 and Estacada7/8 vs Alice Ott7/8 PortlandAlice Ott
Ron Russell 7/8 vs Damascus/Orient 7/8 PortlandRon Russell
South Grants Pass v. Hedrick Medford
Stayton, French Prairie, Neil Armstrong, Patton StaytonStayton
Sunset vs Myrtle Crest, Reedsport, Riley Creek Coos BaySunset Junior High
Friday, April 10
hdms time trials bendhdms
Joseph Junior High Joseph
Neah-Kah-Nie vs Scappoose
Riverside Boardman
Riverside Jr. High Invitational BoardmanRiverside HS
Sherman County Middle School Meet MoroSherman County HS
Sunridge Middle School Meet PendletonSunridge Middle School
Weston Invite Milter FreewaterMilton Freewater
Saturday, April 11
Union Jr. High UnionUnion Athletic Complex
Monday, April 13
Gervais, W. Christian @ Jefferson JeffersonJefferson Middle School
Newberg Vs. LaCreole, Philomath, N. Marion NewbergNewberg HS
Ron Russell6 @ Sandy6 SandySandy HS
Willamette Christian vs Jefferson JeffersonJefferson middle school
Tuesday, April 14
Alice Ott6 @ Dexter Mccarty6 GreshamDexter Mccarty
Damascus-Orient 6 @ Floyd Light 6 PortlandFloyd Light
Days Cr, Glide, St. Mary's, UVC GlideGlide
Emerald Youth League @ Mapleton MapletonMapleton
Gervais, Willamette Christian, WVCS, at Jefferson Jefferson
Life Christian/SW Christian Middle School AlohaLife Christian School
Lincoln Savage vs White Mountain White CityWhite Mountain Middle sch...
Monroe MS Invite Monroe HS
N. Douglas/Yoncalla GlendaleGlendale
Oakland/Riddle/New Hope/Camas Valley RiddleRiddle MS
White Mountain vs Lincoln Savage,Grace Christian, ... White CityWhite Mountain
Wednesday, April 15
Alder Creek vs Waluga, Ogden MilwaukieAlder Creek Middle School
Astoria vs Tillamook, NC Christian, Jewell, Star o... AstoriaAstoria Middle School
Clatskanie vs BMS, Knappa, Rainier ClatskanieClatskanie Middle/High Sc...
Cottage Grove, Elmira vs Oaklea Junction City Junction City
Damascus/orient7/8 @ Dexter Mccarty7/8 GreshamDexter Mccarty
Estacada vs Gordon Russell EstacadaEstacada HS
EYL WCS, Crow, Lowell, Mohawk, Eugene Christian, E... MonroeMonroe HS
Gardiner, LOJH @ Rowe MilwaukieMilwaukie HS
Hblee6 Vs Clear Creek6 GreshamClear Creek
meet moved to 4/20 White CityWhite Mountain Middle Sch...
Molalla/Stayton/Mark Twain/ Fr. Prairie MolallaHeckard Field
Nestucca, Willamina, Dayton, Sheridan CloverdaleNestucca HS
North Grants Pass Vs. Scenic Grants PassNGP Middle school
Oes (mcl) PortlandOes
Parkrose6 @ Walt Morey6 TroutdaleWalt Morey
Reynolds6 v Clear Creek6 & HBLee6 FairviewReynolds
South Grants Pass vs MAC Grants Pass
St. Helens MS vs Scappoose, Vernonia, Banks St. HelensSt. Helens HS
St. Paul League Meet St. PaulSt. Paul HS
Thursday, April 16
Alice Ott7/8 vs Floyd Light7/8 PortlandFloyd Light
Athey Creek vs. Wood WilsonvilleWilsonville HS
Blanco vs Brookings, Riley Creek, Myrtle Crest Pacific HS
Cascade/Obsidian/St. Francis BendCascade Middle School
Chiliquin ChiliquinChiliquin HS
Coffenberry / Jo Lane Tri CitySouth Umpqua HS
Cougar Invite (JR HI ONLY) Milton FreewaterShockman Field
Creswell,Pleasant Hill vs St Paul/Ohara EugeneMarist
Fremont Vs Sutherlin and Winston Sutherlin High
Gregory M.s. (high Desert,pilot Butte) RedmondGregory
HB Lee7/8, Ron Russell7/8 @ Sandy 7/8 SandySandy HS
HLMS vs. Sunset, North Bend BandonBandon Track
Hood River 7/8, Wyeast 7/8 @ Clear Creek 7/8 GreshamClear Creek Middle School
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters Madras Madras HS
Linus Pauling Track & Field Invitational CorvallisCorvallis HS
Little Fir League Glide HS
Newport, Waldport, Lincoln City, Siletz, East Coun... Newport HS
Newport/LC/East Co/Waldport NewportNewport
Park Rose 7/8 @ Centennial 7/8 PortlandCentennial Middle School
Ponderosa v. Hedrick MedfordHedrick
Prospect Invitational Prospect
Reynolds7/8, HBLee7/8, Walt Morey7/8 @ RHS TroudaleReynolds HS
Sacred Heart vs Shady Cove Shady CoveShady Cove
Siuslaw vs. Coq.,Reeds.,Powers FlorenceSiuslaw
Sky View/Lapine/3 Rivers/Gilcrist BendSky View Middle School
Stephens vs. Houck SalemMcKay HS
Sylvan, Sellwood, Riverdale at Jackson PortlandJackson Middle School
Taft @ Newport NewportNewport HS
Talent vs Hanby, Rogue River PhoenixPhoenix HS
The Dalles The DallesThe Dalles Middle School
Waldo, Claggett Creek and Leslie SalemSouth Salem
Walker at Whiteaker KeizerMcNary
Winston, Sutherlin, Fremont SutherlinSutherlin
Friday, April 17
Gordon Russell 6 @ Hood River WyEast 6 Hood RiverHood River Valley HS
Heppner Invitational HeppnerHeppner HS
Heppner/Ione Invitational HeppnerHeppner
Kraxberger, Sunrise @ Kraxberger GladstoneGladstone HS
TRJC @ Mill City Mill CityMill City MS
Umatilla Invite UmatillaUmatilla
Saturday, April 18
CYO Developmental Meet 2A VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 2B MilwaukieLaSalle HS
CYO Developmental Meet 2C BeavertonValley Catholic HS
South Wasco County Middle School Meet MaupinSouth Wasco County HS
Union Jn. High Invite UnionUnion
Monday, April 20
Ashland, White mountain v. Eagle Point White CityWhite Mountain Middle Sch...
NAMS vs.Philomath, Mark Twain, and Stayton Forest GroveForest Grove HS
Prospect Fun Meet ProspectProspect
Tillamook vs BMS, Star, Scapoose, Warrenton TillamookTillamook HS
Tuesday, April 21
6/Ron Russell vs 6/Damascus/Orient GreshamBarlow HS
6th Grade Conference Meet Eagle PointWhit Mountain Middle Scho...
Camas Valley, Elkton, Riddle RiddleRiddle
Crossroads @ Salem Academy SalemSalem Academy
Dexter Mccarty7/8 @ Alice Ott7/8 PortlandAlice Ott
Fremont vs Coffenberry RoseburgJoLane Middle School
High Desert M.s. (cascade) BendHigh Desert M.s.
McLoughlin vs Hedrick MedfordNorth Medford HS
meet moved to 4/13 Eagle PointEagle Point HS
Wednesday, April 22
Alder Creek, Rowe vs Sunrise ClackamasClackamas HS
Ashland MS vs Fleming MS AshlandAshland Middle School
Astoria vs St. Helens, Rainier, Clatskanie, Vernon... AstoriaAstoria Middle School
Banks vs. Neah-kah-nie, Knappa, Jewell Banks
Clear Creek6 @ Walt Morey6 TroutdaleWalt Morey
Crook County/3 Rivers/Elton Gregory PrinevilleCrook County Track
Dayton JH Meet with Amity, Nestucca, Willamina DaytonDayton Jr-Sr High
Dexter McCarty 6@ Hood River/WyEast 6 Hood RiverHood River Valley HS
Gardiner @ Ogden Oregon CityOgden Middle School
Gilchrist Middle School Meet GilchristGilchrist Schools
Gordon Russell 6 vs. Floyd Light 6 GreshamGordon Russell
Hanby vs Lincoln Savage & Grace Gold HillCrater
LaCreole, Sweet Home, Molalla, Talmadge DallasDallas HS
LOJ, Kraxberger @ Waluga Lake OswegoLakeridge HS
Myrtle Crest vs. Coquille Myrtle PointMyrtle Crest
NB vs Sunset, Gold Beach North BendNorth Bend
Pleasant Hill, Elmira vs. Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Reynolds6 @ Parkrose6 PortlandParkrose HS
Salem Academy SalemSalem Academy
Sandy6 @ Alice Ott6 PortlandAlice Ott
Sheridan, St. Paul, Y-C SheridanSheridan HS
Siuslaw vs. Reedsport, HLMS, Blanco FlorenceSiuslaw HS Track
Steve Haugen Memorial OakridgeOakridge HS
White Mountain vs Lorne Byrne, Rogue River White CityWhite Mountain
Thursday, April 23
ST.Paul Ohara vs Junction City,Creswell EugeneMarist
7/8 Sandy vs 7/8 Damascus/Orient GreshamBarlow HS
Armand Larvie Invite HermistonHHS
Bonanza BonanzaBonanza HS
CCC Mixer Oregon CityClackamas Community Colle...
Centennial7/8 @ Walt Morey7/8 TroutdaleWalt Morey
Duniway Vs. Patton, Newberg, N. Marion McMinnvilleMcMinnville HS
Estacada vs Reynolds FairviewReynolds
French Prairie, Cascade, Santiam Christian @ Valor WoodburnWoodburn HS
Glide, Oakland, UVC, Yoncalla, North Douglas OaklandOakland
Gordon Russell7/8, Floyd Light7/8 @ Parkrose7/8 PortlandParkrose HS
Harper Jr. High Meet HarperHarper
HB Lee7/8 @ Hood River/WyEast 7/8 Hood RiverHood River Valley HS
Hines/Burns Lincoln Junior High Inv BurnsBurn HS
Houck, Waldo, Judson McKay
Little Fir League: NH, DC, SM, Glendale, SM MedfordSt. Mary' School
LPMS Intrasquad CorvallisLinus Pauling Middle Scho...
MS Meet Stayton
Myrtle Crest vs Coquille Myrtle PointMyrtle Crest
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters RedmondRedmond HS
Parrish vs Claggett SalemNorth Salem HS
Ponderosa vs. South Grants Pass Middle School & Ru... Klamath Falls Klamath Union High
Reynolds 7/8 vs. Estacada 7/8 FairviewReynolds
Ron Russell 7/8 vs Clear Creek 7/8 PortlandRon Russell
Sandstone Middle School Meet HermistonHermiston HS
Sandy7/8 @ Damascus/Orient7/8 Barlow HS
Shady Cove Shady Cove
Shady Cove vs Prospect, Butte Falls Shady CoveShady Cove Middle School
St. Francis/Tumalo/Pilot Butte/SKyview BendPilot Butte
Stephens, Crossler, at Walker SalemWest Salem HS
Sylvan, Sellwood, Riverdale at Jackson PortlandJackson Middle School
Talent vs Scenic Central PointCrater HS
Whiteaker vs Leslie SalemSouth Salem
Winston / Sutherlin / Jo Lane WinstonDouglas HS
Winston, JoLane, Sutherlin WinstonWinston DHS
Wood vs. Canby CanbyCanby HS
Friday, April 24
Catlin Gabel Invitational PortlandCatlin Gabel
Condon Invitational Condon
Eagle Point MS vs. North MS Grants PassGrants Pass HS
Jefferson Twilight Jefferson
Neil Armstrong vs Phil vs MrkTwn vs Staytn Forest GroveForest Grove HS
Pendleton Invite PendletonSunridge Middle School
Scio Scio
Willamette Christian vs Stayton Stayton
Saturday, April 25
Brookings Invitational vs. Coquille, Harbor Lights... BrookingsBrookings
Crane Middle School Inv CraneCrane School
CYO Developmental Meet 3A VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 3B MilwaukieLa Salle HS
CYO Developmental Meet 3C HillsboroCentury HS
Enterprise Jn. High Invite Joseph
Newport, Waldport, Lincoln City, Siletz, East Coun... NewportNewport HS
Taft vs. Waldport NewportNewport HS
Willamette Christian vs Jefferson Jefferson
Monday, April 27
Salem Academy Salem
Tuesday, April 28
@ Silverton SilvetonSilverton HS
Centennial Invitational 7/8 PortlandCentennial Middle School
Emerald Youth League @ Harrisburg HarrisburgHarrisburg HS
La Pine (high Desert,3 Rivers,culver,gilchrist) LapineLa Pine
Life Christian/Horizon Middle School Meet AlohaLife Christian School
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity SistersSisters Middle School
SOMSAC Girls Prelims MedfordNorth Medford High
St. Helens vs Evergreen, Brown HillsboroGlencoe HS
TRJC @ Mt. Angel Mt. AngelKennedy HS
Wallowa County Meet Joseph
WCS Monroe T-Lake Eugene Mohawk MapletonMapleton
WyEast/Hood River 6 @ Floyd Light 6 PortlandFloyd Light
Wednesday, April 29
Alder Creek vs Lake Oswego Jr High MilwaukieAlder Creek Middle School
Astoria vs Knappa vs vernonia vs jewell vs Rainier RainierRainier HS
Brixner Klamath FallsMazama HS
Clatskanie vs Scappoose ClatskanieClatskanie MHS
Creswell, Oaklea vs Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill HS
Estacada vs Damacus EstacadaEstacada HS
N. Marion vs. Newberg, Patton, Stayton N. Marion HS
Neah-Kah-Nie vs BMS, Banks, Warrenton, Tillamook Neah-Kah-NieNeah-Kah-Nie HS
Nestucca, St. Paul, Sheridan CloverdaleNestucca HS
OES Relays PortlandOES HS
Parkrose6 vs DamascusOrient6 vs Alice Ott6 PortlandAlice Ott
Philomath vs SC vs LP vs Nwpt vs Mlla PhilomathPhilomath HS
Reynolds 6 vs. Sandy 6 FairviewReynolds
Ron Russell 6 vs Gordon Russell 6 PortlandRon Russell
Southern Oregon Small School's District Eagle PointEagle Point HS
ST. Paul/Ohara/C. Grove vs. Elmira ElmiraElmira
Sunrise, Waluga @ Gardiner Oregon CityOregon City HS Pioneer St...
Sweet Home vs LaCreole Sweet HomeSweet Home HS
TMMS/Willamina/Dayton vs. Amity AmityAmity
Walt Morey6 @ Dexter McCarty6 GreshamDexter McCarty
Thursday, April 30
Cascade/Sky View BendCascade Middle School
Claggett Creek vs Stephens SalemMcKay HS
Crosler vs Waldo vs Whiteaker KeizerMcNary
Fremont, Coffenberry, Sutherlin SutherlinSutherlin High
Glendale/St.Mary's/New Hope/Days Creek/UVC/Glide GlendaleGlendale HS
Gordon Russell 7/8 vs. Centennial 7/8 GreshamGordon Russell
Hblee7/8 Vs Parkrose7/8 PortlandHb Lee
Hosanna Meet Klamath FallsOIT Track
Jo Lane / Winston RoseburgJo Lane
Leslie, Walker, at Parrish SalemNorth Salem HS
MS Meet Regis
obsidian, Tumalo, Pilot Butte RedmondGREGORY
Reynolds 7/8 @ Floyd Light 7/8 PortlandFloyd Light
Riddle, Oakland, North Douglas, Days Creek, Camas ... OaklandOakland
Ron Russell7/8 @ Dexter Mccarty7/8 GreshamDexter Mccarty
Rowe, Ogden @ Kraxberger GladstoneGladstone HS
Sandy7/8 @ Hood River 7/8 Hood RiverHood River Valley HS
SOMSAC Boys Prelims Eagle PointEagle Point HS
Sylvan, Sellwood, Riverdale at Jackson PortlandJackson Middle School
TDMS May Day Meet The DallesThompson St. Track
Walt Morey7/8, Alice Ott7/8 @ Clear Creek7/8 FairviewClear Creek
Willamtte Christian vs Lebanon JeffersonJefferson
Wood vs. Rosemont West LinnRosemont Ridge Middle Sch...
May
Friday, May 1
Canby Invitational Canby HS
GRA Records La GrandeEOU
Helix Invite HelixHelix HS
High Desert League Jr. High HarperHarper
Ione Invitational HeppnerHeppner
La Grande Middle School Invite La GrandeLa Grande HS
May Day Meet CondonCondon HS
Saturday, May 2
CYO Developmental Meet 4A VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 4B MilwaukieLa Salle HS
CYO Developmental Meet 4C BeavertonValley Catholic HS
CYO Developmental Meet 4D HillsboroCentury HS
EYL District Meet @ Harrisburg HarrisburgHarrisburg HS
Far West North Sub-District FlorenceSiuslaw
Far West South SubDistrict @ Bandon BandonBandon Community Track
Far West Sub-District @ NB North BendNorth Bend
GUHS/MVMS Invite John Day GUHS
North Coast MS Invitational ClatskanieClatskanie MS/HS
SOMSAC DISTRICT Finals Central PointCrater HS
USATF Oregon JO Dev Meet TigardTigard HS
Monday, May 4
Trjc @ Elca LebanonEast Linn Christian Acade...
Tuesday, May 5
Alder Creek @ Rowe MilwaukieMilwaukie HS
Blanchet, Mt. Angel @ Mill City Mill CityMill City MS
Culver/Gregory/Sisters/3 Riv/Tumalo CulverCulver HS
CVL 6th grade District Meet DaytonDayton JR SR HS
French Prairie vs LaCreole, Valor & Neil Armstrong WoodburnWoodburn HS
High Desert/St. Fran/Skyview/Gilchrist BendHigh Desert Middle School
Kraxberger @ Gardiner Oregon CityGardiner Middle School
MCL East Sub-District Portland Portland Christian
MCL West Sub-District PortlandCatlin Gabel
Scappoose vs St. Helens, Jewell, Vernonia, Banks ScappooseScappoose HS
Seaside vs Tillamook, Rainier SeasideSeaside HS
Wednesday, May 6
Cascade vs Phil vs Stn vs MT vs Ptn vs SC vs Tlm TurnerCascade HS
Clear Creek 6 vs Floyd Light 6 GreshamClear Creek Middle School
Coast Valley 7&8 District Meet YamhillYamhill Carlton HS
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS PrinevilleCrook County
Damascus/Orient6 @ Sandy6 SandySandy HS
Dexter6, Damascus/orient6 @ Sandy6 Sandy Hs
Hood River/Wy'East6 @ Parkrose6 PortlandParkrose HS
N. Marion Vs. Newberg, Duniway, Molalla N. Marion HS
Ogden vs. Sunrise Clackamas HS
Pleasant Hill, Creswell vs Oaklea Junction CityJunction City HS
Ron Russell 6 vs Reynolds 6 PortlandRon Russell
St.Paul/Ohara/Elmira vs. C. Grove Cottage GroveCottage Grove
Walt Morey 6 @ Gordon Russell 6 GreshamGordon Russell
Waluga @ LOJ Lake OswegoLake Oswego HS
Wood vs. Athey Creek West LinnAthey Creek
Thursday, May 7
Baker Middle School Meet Baker CityBaker HS
Clear Creek 7/8, Damascus/Orient 7/8 @ Reynolds 7/... FairviewReynolds Middle School
Dexter McCarty7/8 @ Sandy7/8 SandySandy HS
Districts NewportNewport HS
Estacada7/8 @ Walt Morey7/8 TroutdaleWalt Morey
Floyd Light7/8 @ Centennial 7/8 PortlandCentennial Middle School
Fremont, Jo Lane, Sutherlin RoseburgJo Lane
Hblee7/8 Vs Gordon Russell7/8 PortlandHb Lee
Hood River/Wy East7/8 vs Alice Ott7/8 PortlandAlice Ott
Lakeview Lakeview Lakeview HS
Linus Pauling @ Cheldelin CorvallisChedlelin Middle School
Little Fir League Championships MedfordSt. Mary's School
Newport, Waldport, Lincoln City, Siletz, East Coun... Taft HS
Parrish vs Stephens SalemMcKay HS
Pendleton Pendleton
Pilot Butte, Lapine, Cascade BendPilot Butte
Reynolds 7/8 vs. Clear Creek 7/8, Damascus Orient ... FairviewReynolds
Ron Russell 7/8 vs Parkrose 7/8 PortlandRon Russell
Sunridge PendltonSunridge
Walker at Waldo SalemWest Salem HS
Whiteaker vs Claggett Creek KeizerMcNary HS
Willamette Christian vs Gervais Gervais
Winston vs Coffenberry S.U.H.S
Friday, May 8
UMMSAA Championship UmatillaUmatilla HS
UMMSAA Chapionship Meet 6/7th Grade UmatillaUmatilla
UMMSAA Chapionship Meet 8th Grade UmatillaUmatilla
Saturday, May 9
CYO Roadrunner Finals MilwaukieLaSalle HS
Far West League District Track Meet 2009 Coos Bay Steve Prefontaine Track
Middle School Invitational AstoriaAstoria Middle School
Sylvan, Sellwood, Riverdale at Wilson HS PortlandWilson HS
USATF Oregon JO Dev Meet SherwoodSherwood HS
Tuesday, May 12
Coffenberry / Fremont / Jo Lane Tri CitySouth Umpqua HS
Estacada vs Ron Russell EstacadaEstacada HS
Gordon Russell 7/8 vs. Alice Ott 7/8 GreshamGordon Russell
MCL District PortlandPortland Christian
Rosemont vs. Wood WilsonvilleWilsonville HS
Sandy7/8 @ Floyd Light7/8 PortlandFloyd Light
Sky-Em youth League Districts CreswellCreswell HS
Sub District McMinnvilleMcMinnville HS
Sub-District Meet IndependenceCentral HS
Winston vs Sutherlin WinstonDouglas HS
Wednesday, May 13
Alder Creek, Kraxberger @ LOJ Lake OswegoLake Oswego HS
C.o. District Championship BendSummit Hs
Colton Colton
County Qualifier Centennial7/8, Reynolds7/8 @ Dext... GreshamDexter McCarty
County Qualifier-- Hblee7/8 Vs Clear Creek7/8 GreshamClear Creek
County Qualifier--Walt Morey7/8 @ Parkrose7/8 PortlandParkrose HS
CQ-7/8 Hood R/Wy'East vs 7/8 Damascus/Orient GreshamBarlow HS
Rowe, Sunrise @ Ogden Oregon CityOgden Middle School
Sub Districts - Molalla/Stayton/Cascade/Fr. Prairi... MolallaHeckard Field
Willamette Christian vs Colton Colton
Thursday, May 14
6th Championship-Walt Morey6, Reynolds6 @ HB Lee6 PortlandHB Lee
Alice Ott 6, Floyd Light 6 @ Ron Russell 6 PortlandRon Russell
Baker Middle School Baker CityBaker HS
Cheldelin @ Linus Pauling CorvallisLinus Pauling Middle Scho...
Floyd Light 6 @ Ron Russell 6 Ron Russell
GBSD Championship Meet @ Gordon Russell GreshamGordon Russell
MS Meet Lebanon
Newberg Vs. N. Marion, Mark Twain, Duniway NewbergNewberg HS
Sutherlin Vs. Winston Winston Douglas HS
Friday, May 15
6th Grade Championship Meet-- Sandy6, Hood River/W... PortlandParkrose HS
Claggett Creek, Crossler, Houck, Judson, Leslie, P... SalemWest Salem HS
Gardiner @ Waluga Lake OswegoLakeridge HS
Saturday, May 16
CYO Meet of Champions PortlandJesuit HS
Lincoln County Middle School District meet. NewportNewport HS
USATF Oregon JO Dev Meet GreshamSam Barlow HS
Sunday, May 17
CYO Meet of Champions Portland Jesuit HS
Monday, May 18
Sixth Grade Districts RoseburgRoseburg HS
Tuesday, May 19
6th - 7th -8th grade Girls District Meet
7/8 County Meet GreshamMT. HOOD COMMUNITY COLLEG...
Girls 7th/8th Grade Districts RoseburgRoseburg HS
Lutheran School Track Meet BeavertonValley Catholic HS
Wednesday, May 20
District Championships - Small School GilchristGilchrist
Willamette River League Championship Day 1 MilwaukieAlder Creek Middle School
Thursday, May 21
Boys 7th/8th Grade Districts RoseburgRoseburg HS
District Meet Sweet HomeSweet Home HS
Last Chance Time Trial! Grants PassHidden Valley HS
Mitchell Junior Olympics MitchellMitchell
MS Meet Regis
Regis Midde School Invitational (CIL Districts) StaytonRegis HS
Willamette Christian vs St Marys StaytonRegis HS,
Willamette River League Championship Day 2 MilwaukieAlder Creek Middle School
Saturday, May 30
Middle School State Championships La PineLa Pine OR
June
Saturday, June 6
all jumps and throws meet turnercascade HS
USATF Oregon JO Dev Meet GreshamSam Barlow HS
Saturday, June 13
Northwest Youth Classic SalemWillamette University
Portland Track Festival PortlandLewis and Clark College
Monday, June 15
Ashland All Comers AshlandAshland HS
Friday, June 26
Oregon Association Jr. Olympic Multi Events Champi... Willamette University
Track City International Classic EugeneHayward Field
Saturday, June 27
Oregon JO State Championships SalemWillamette University
Sunday, June 28
Oregon JO State Championships SalemWillamette University
July
Thursday, July 9
KEZI-9 All Comers EugeneHayward Field
Saturday, July 11
Lincoln City All Comers Meet Lincoln City
Region XIII JO Track & Field Championships SalemWillamette University
State Games of Oregon MHCC
Sunday, July 12
Region XIII JO Track & Field Championships SalemWillamette University
Thursday, July 16
All-Comers Meet Hayward Field
Saturday, July 18
Track City International Classic 09 EugeneHayward Field
Thursday, July 23
KEZI-9 All Comers EugeneHayward Field
Thursday, July 30
All-Comers Meet NewportHayward Field
August
Thursday, August 6
All-Comers Meet NewportHayward Field

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results