Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

Saturday, March 7
Sea Gull Opener (Collegiate) SalisburySalisbury
Thursday, March 12
Flint Hill vs Bullis (HS) PotomacBullis
Saturday, March 14
International Relays (HS) LandoverPG Sportsplex
Scrimmage Meet (HS) BethesdaThe Landon School
Wednesday, March 18
Bullis Home Meet (HS) PotomacBullis
Saturday, March 21
Dragon Invitational (Collegiate) ColumbiaHoward (JC)
Loyola Invititational (HS) BaltimoreLoyola Blakefield HS
Morgan State Invitational (HS) Baltimore
Morgan State Invitational Classic (Collegiate) BaltimoreMorgan State
Navy vs Delaware, Maryland, American, Colgate (Collegiate) AnnapolisNavy
Screaming Eagle Invitational (HS) GermantownSeneca Valley HS
Tuesday, March 24
Bo Manor, CMW (HS) Chesapeake CityBo Manor
Gaithersburg vs Seneca Valley (HS) GermantownSeneca Valley
LaPlata, Leonardtown, Huntingtown, vs Patuxent (HS) LusbyPatuxent
North Point - Westlake - Northern (HS) Waldorf,North Point H.S
Northwest vs Watkins Mill (HS) GaithersburgWatkins Mill HS
Walter Johnson at Churchill (HS) PotomacChurchill HS
Wednesday, March 25
Damascus vs Paintbranch (HS) DamascusDamascus High
Governor Thomas Johnson @ Liberty (HS) SykesvilleLiberty HS
James Fraser/Valley Relays (HS) Middletown
Kennedy, Sherwood &BCC Triple Dual (HS) BethesdaBCC HS
PVAC Meet (HS) RockvilleCol. Zadok Magruder HS
Urbana, South Carroll, Westminster (HS) WestminsterWestminster HS
Whitman vs. Blake (HS) BethesdaWalt Whitman HS
Friday, March 27
Baltimore County Relays (HS) BaltimorePikesville HS
Saturday, March 28
Cougar Relays (HS) GaitherburgQuince Orchard HS
Maryland Invitational (Collegiate) College ParkMaryland
Navy vs Colgate, Penn, American (Collegiate) AnnapolisNavy
Patriot Invitational (HS) FrederickGovernor Thomas Johnson H...
Puma Invitational (HS) Upper MarlboroHenry A. Wise HS
Ralph L. Durant Relays (HS) BaltimoreCarver Vocational High
Towson Invitational (Collegiate) TowsonTowson
Tuesday, March 31
B-CC and Walter Johnson at Wheaton (HS) Silver SpringWheaton HS
Bel Air, CMW (HS) Bel AirCMW
Chopticon, North Point vs Patuxent (HS) LusbyPatuxent
Damascus vs Quince Orchard (HS) DamascusDamascus High
Frederick @ South Hagerstown (HS) HagerstownSouth Hagerstown HS
JV Invite (HS) CumberlandFort Hill
Meade Quad Meet (HS) Fort MeadeMeade HS
Northwood at Magruder (HS) RockvilleColonel Zadok Magruder HS
Quad @ Clear Spring (HS)
Whitman and Watkins Mill vs. Blair (HS) Silver SpringMontgomery Blair HS
Wednesday, April 1
All Comers Open (HS) OlneyGood Counsel HS
Magruder Quad Meet (HS) RockvilleCol. Zadok Magruder HS
North Carroll, Winters Mill, Westminster (HS) Hampstead,North Carroll HS
Tri-Meet (HS) SmithsburgSmithsburg HS
Thursday, April 2
Cougar Twilight Classic (HS) WaldorfThomas Stone
Southern Garrett Home Meet 1 (HS) OaklandSouthern Garrett HS
Friday, April 3
Quadrangular Meet (MS) BethesdaLandon
Saturday, April 4
Don Boyer Invite (HS) MiddletownMiddletown HS
Dwight Scott Battlefield Blast (HS) BoonsboroBoonsboro HS
Goucher College Track & Field Classic (Collegiate) BaltimoreGoucher
Judge C.W. Woodward Relays (HS) North BethesdaGeorgetown Prep
Pikesville Invitational (HS) Pikesville
Monday, April 6
North Carroll, Urbana and Francis Scott Key (HS) Union BridgeFrancis Scott Key HS
Tuesday, April 7
Aberdeen, North East, CMW (HS) Bel AirCMW
Century, Liberty and Westminster (HS) Eldersburg,Century HS
Quadrangular Meet (HS) BethesdaLandon
Walkesrville Dual (HS)
Wednesday, April 8
Baltimore Metro Invite (Collegiate) BaltimoreLoyola (MD)
Central Relays (HS) CentralCentral High
FlH, SF, NCS, Latin and Holton Arms (MS) BethesdaHolton-Arms
Frederick City Championship (HS) FrederickGovernor Thomas Johnson H...
Moultrie Invitational (Collegiate) BowieBowie State
Tri-Meet (HS) BrunswickBrunswick HS
Tri-Meet (HS) WilliamsportWilliamsport HS
Saturday, April 11
Charas Heurich Invitational (HS) SmithsburgSmithsburg HS
Freddie Hendricks Track Festival (HS) BaltimoreMergenthaler HS
Navy vs. Army (Star Meet) (Collegiate) AnnapolisNavy
Monday, April 13
Tri-Meet (HS) BoonsboroBoonsboro HS
Tuesday, April 14
Heptangular Meet (HS) BethesdaThe Landon School
Wednesday, April 15
Bullis vs. St. Andrews (HS) PotomacBullis
Bullis, SSSA, Washington Episcopal, Sidwell, Edmun... (MS) BethesdaHolton Arms School
Cumberland City Meet (HS) CumberlandGreenway Avenue Stadium
Sherwood, Walter Johnson, Georgetown Prep (HS) RockvilleGeorgetown Prep School
Sneca Valley, Quince Orchard@ Paint Branch (HS) BurtonsvillePaint Branch HS
South Hagerstown @ North Hagerstown (HS) HagerstownNorth Hagerstown HS
WJ Sherwood Georgetown Prep (HS) Bethesda
Wootton, Watkins Mill vs Blake (HS) Silver SpringBlake HS
Thursday, April 16
Chesapeake Divisional Championships (HS) Aberdeen Aberdeen High
Damascus vs Gaithersburg (HS) DamascusDamascus High
Patuxent, Lackey, vs Northern (HS) DunkirkNorthern High
PVAC Meet at Magruder (HS) RockvilleMagruder
Friday, April 17
Blue Ridge Relays (HS) FrederickFrederick HS
Field and WIS, St. Andrew's @ Landon (MS) BethesdaLandon
Knights Invitational (HS) Glen BurnieNorth County High
Newport Mill Invitational (MS) KensingtonEinstein HS
Rebel Relays (HS) HagerstownSouth Hagerstown HS
UCBAC Susquehanna Division Championships (HS) PylesvilleNorth Harford
Saturday, April 18
4th Annual Viking Invitational (HS) BethesdaWalt Whitman HS
Best Buy of Waldorf Invitational (HS) WaldorfNorth Point HS
CAA Championships (Collegiate) TowsonTowson
Clarksburg 5K (HS) ClarksburgClarksburg
Hawk Invitational (HS) ImjamivilleUrbana High
Meade Stampede Invitational (HS) Fort MeadeMeade HS
MSU Legacy Meet (Collegiate) BaltimoreMorgan State
Southern Garrett Invitational (HS) OaklandSouthern Garrett HS
Woodlawn Warrior Invitational (HS) BaltimoreWoodlawn HS
Tuesday, April 21
Elkton, Fallston, CMW (HS) ElktonElkton
Patuxent, Clavert vs Great Mills (HS) Lexington ParkGreat Mills
St. Alban's, NCS, Stone Ridge at Landon (HS) BethesdaThe Landon School
Tri-Meet (HS) WilliamsportWilliamsport HS
Wheaton, Churchill, Sherwood (HS) Sandy SpringSherwood
Whitman vs. Wootton (HS) PotomacThomas Wootton HS
Wednesday, April 22
All Comers Open (HS) OlneyGood Counsel HS
Jerry Calhoun Invitational (HS) FrostburgMt. Ridge HS
North Carroll, South Carroll, Walkersville (HS) HampsteadNorth Carroll HS
North Hagerstown Dual (HS)
Thursday, April 23
Carlos Parson's Relays (MS) BethesdaThe Landon School
Jerry Calhoun Invitational (HS) FrostburgMt. Ridge HS
Saturday, April 25
Chuck Zonis Invitational (HS) HagerstownNorth Hagerstown HS
FSK Invite (HS) WestminsterFrancis Scott Key High
Talley-Zimmerman Invitational (HS) WalkersvilleWalkersville HS
Sunday, April 26
Landmark Outdoor Championship (Collegiate) BaltimoreGoucher
Monday, April 27
City Meet (HS) CumberlandGreenway Avenue Stadium
Liberty Road Challenge Battle for Corridor 26 (HS) SykesvilleCentury HS
Tuesday, April 28
North East, CMW (HS) North EastNorth East High (Cecil)
Patuxent, Westlake, McDonough, vs Thomas Stone (HS) WaldorfThomas Stone
Potomac vs Bullis (MS) PotomacBullis School
Seneca Valley, Damascus@ Poolesville (HS) PoolesvillePoolsville
Walter Johnson, Kennedy and Georgetown Prep (HS) BethesdaGeorgetown Prep
Wheaton HS MCPS and Private School Meet (HS) Silver SpringWheaton HS
Whitman vs. Northwest (HS) GaithersburgNorthwest HS
Wednesday, April 29
All Comers Open (HS) OlneyGood Counsel HS
AMAC Conference Meet Day 1 (HS) CumberlandFort Hill
Bullis vs Landon, Potomac, St Albans, Heights, Hol... (MS) PotomacBullis
MVAL Blue Ridge Outdoor Track and Field Championsh... (HS) Union BridgeFrancis Scott Key HS
Springbrook @ Rockville (HS) RockvilleRockville HS
Thursday, April 30
AMAC Conference Meet Day 2 (HS) CumberlandFort Hill
MVAL Chesapeake Outdoor Track and Field Championsh... (HS) FrederickGovernor Thomas Johnson H...
Pole Vault Meet (HS) MarylandLandon
Friday, May 1
Antietam Conference Championship (HS) SmithsburgSmithsburg HS
Katie Jenkins Invitational@ Sherwood (HS) Sandy SpringSherwood High
MVAL Piedmont Conference Championship (HS) MiddletownMiddletown HS
Saturday, May 2
Anne Arundel County Relays (HS) AnnapolisAnnapolis HS
Clash of the Titans (HS) Owings MillNew Town HS
District Championships (Collegiate) ColumbiaHoward (JC)
Howard County Classics (HS) ColumbiaLong Reach HS
Katie Jenkins Invitational@ Sherwood (HS) Sandy SpringSherwood High
Mason-Dixon Conference Championships (Collegiate) FrostburgFrostburg State
Tuesday, May 5
CAC Championships (MS) BethesdaLandon
Carroll County JV Championships (HS) WestminsterWinters Mill HS
Landon, St. Albans, Heights and WES (MS) BethesdaHolton Arms School
Western MD Invitational (HS) FrostburgMt. Ridge HS
Wednesday, May 6
Anne Arundel County Championships (HS) AnnapolisAnnapolis HS
Carroll County Championships (HS) WestminsterWinters Mill HS
Holton 5 Team Meet (MS) BethesdaHolton -Arms
Howard County Championship (HS) ColumbiaLong Reach HS Track
Montgomery County Championships (HS) ClarksburgClarksburg HS
Thursday, May 7
Bayside Conference Championships (HS) Berlin,Stephen Decatur HS
Frederick County Track and Field Championship (HS) IjamsvilleLinganore @ Oakdale
Garrett County Championships (HS) OaklandSouthern Garrett HS
SMAC Championships (HS) Lexington ParkGreat Mills
UCBAC Championships (HS) Chesapeake CityBo Manor
Washington County Championship (HS) BoonsboroBoonsboro HS
Friday, May 8
Bullis @ Landon (MS) BethesdaLandon
UCBAC Championships (HS) Chesapeake CityBo Manor
Saturday, May 9
Baltimore County Championships (HS) BaltimorePikesville HS
Frederick County JV Championship (HS) FrederickGovernor Thomas Johnson
ISL/MAC Track & Field Championship-Day 2 (HS) BethesdaHolton-Arms School
Montgomery County Championships 'B' (HS) BethesdaWalt Whitman HS
PGCPS Outdoor Track and Field Championship (HS) Wise HS
SMAC Championships (HS) Lexington ParkGreat Mills
Tuesday, May 12
PVAC Championships (HS) RockvilleMagruder HS
Wednesday, May 13
3A West Reginal Meet @ Einstein (Day 1) (HS) KensingtonEinstein HS
4A East Regional Championships (HS) PasadenaChesapeake HS
I.A.C. Middle School Championships (MS) PotomacBullis School
Thursday, May 14
1A East Regional (HS) WortonKent County HS
2A West Regional Championship (HS) WestminsterWinters Mill HS
3A West Regional Meet @ Eistein (Day 2) (HS) KensingtonEinstein HS
4A West Regional Championship (Day 2) (HS) RockvilleMagruder HS
Friday, May 15
1A West Regional (HS) Clear Spring
WCAC Championship (HS) OlneyGood Counsel HS
Saturday, May 16
1A North Region Meet (HS) Owings MillsNew Town HS
1A South Regionals (HS) Havre de GraceHavre de Grace HS
2A East Regional Championship (HS) StevensvilleKent Island HS
2A North Region Meet (HS) Owings MillsNew Town HS
2A South Regionals (HS) ColumbiaLong Reach HS
3A East Regional (HS) Long Reach HS
3A North Regional Meet (HS) BaltimoreCatonsville
4A North Region Championships (HS) WoodlawnWoodlawn HS
4A South Regional (HS) Upper MarlboroHenry A. Wise HS
MIAA/IAAM Conference Championship (HS) BaltimoreCalvert Hall HS
Thursday, May 21
MPSSAA State Championships (HS) BaltimoreMorgan State University
Saturday, May 23
Maryland and DC Private State Meet Championships (HS) AlexandriaSt. Stephen's & St. Agnes
MPSSAA State Championships (HS) BaltimoreMorgan State University
Saturday, June 13
2009 AAU T&F Maryland District Championship (HS) Bel AirPatterson Mill HS,
Sunday, June 21
USATF Potomac Valley Association Junior Olympic Tr... (Club) Gaithersburg6/18-21/09
Sunday, July 12
USATF Region 3 Junior Olympic Track & Field Champi... (Club) Landover7/9-12/09

Hover over icons (, , etc...) to learn about meet status.

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams
30 or more teams
% of teams with results