Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

January
Saturday, January 10
USU Indoor Invite LoganUtah State University
Saturday, January 17
BYU Indoor Invite ProvoBrigham Young University
Friday, January 23
2009 Weber State HS Invitational OgdenWeber State University
February
Saturday, February 7
UHSTCA Indoor Championship KeansKearns Ice Oval
Monday, February 23
Cedar Run-Offs Cedar City
March
Sunday, March 1
Letter Awards
Monday, March 2
UNKNOWN MEET RIVERTONRIVERTON
Friday, March 6
Cedar Run-Offs Cedar City
Monday, March 9
Cedar Run-Offs Cedar City
Wednesday, March 11
Hillcrest, Skyline @ Brighton Cottonwood HeightsBrighton High
Taylorsville, Jordan, @ Alta SandyAlta HS
The Ralph B. Maughan Memorial Time Trials DraperJDCHS
Thursday, March 12
Colt/Bulldog Team Trials MurryCottonwood HS
Purple and White Meet Lehi HS
Friday, March 13
Blue and White Meet OremTimpanogos High
Hurricane Invitational HurricaneHurricane HS
Mt. View, Tooele @ Orem OremOrem HS
Region 7 Quad ProvoTimpview HS
Skyline/Hillcrest@Brighton Brighton
Viewmont Trials #1 BountifulViewmont HS
Saturday, March 14
Hurricane Invitational HurricaneHurricane HS
Monday, March 16
Cougar Games (intersquad) Kearns
Tuesday, March 17
@ Lone Peak HighlandLone Peak HS
Tri at American Fork American ForkAF High
Wednesday, March 18
Copper Hills, Judge @ Hillcrest Hillcrest HS
Davis Davis
Intrasquad Meet @ West Jordan High WEST JORDAN West Jordan High
Judge @ Hillcrest MidvaleHillcrest
Thursday, March 19
Alta Quad Meet Make Up Alta HS
Cedar Dual Meet Cedar CityCedar HS
Dugway Inaugural DugwayDugway
Saturday, March 21
Bulldog Invite ProvoProvo HS
Carbon Farm Bureau Invite PriceCarbon HS
Tuesday, March 24
@ Lehi LehiLehi HS
Davis Super Meet KaysvilleDavis HS
Spanish at Timpanogos OremTimpanogos HS
Wednesday, March 25
Davis Super Meet KaysvilleDavis HS
Dugway Open 1A DugwayDugway
Hillcrest, Skyline @ Jordan SandyJordan High
Hunter, West Jordan, Kearns West JordanWest Jordan
Tri-Meet MidvaleHillcrest HS
Thursday, March 26
Mt. Timpanogos Invite ProvoTimpview HS
Friday, March 27
McDonald's Invitational Manti HS
Mt. Timpanogos Invite ProvoTimpview HS
Pine View Invite St. GeorgePine View HS
Saturday, March 28
Pine View Invite St. GeorgePine View HS
UHSTCA Invitational TaylorsvilleTaylorsville
Tuesday, March 31
@ Spanish Fork Spanish Fork
Davis Co. Invite Syracuse
April
Wednesday, April 1
Copper Hills / Kearns Copper Hills High
Davis Co. Invite Syracuse
Dual Meet So. JordonBingham HS
Hillcrest, Jordan @ Alta SandyAlta High
Region 10 meet RooseveltUnion HS
Region 7 Quad SpringvilleSpringville HS
Riverton @ West Jordan West Jordan West Jordan High
Thursday, April 2
Red Rock Meet St. GeorgeSnow Canyon HS
Skyline/Brighton @ Taylorsville TaylorsvilleTaylorsville High
Friday, April 3
Timpanogos Asics Invitational OremTimpanogas HS
BIG RED Invite Salt Lake cityTalley Stevens Stadium
Saturday, April 4
Alta Invitational SandyAlta High
Asics Invite OremTimpanogos HS
Delta Invitational DeltaDelta Utah
North Sevier Salina
Tuesday, April 7
Fresh/Soph Invite ProvoProvo HS
Region 8 Meet at Salem Hills Salem Hills
Timpanogos Vs Lone Peak LindonLone Peak HS
Wednesday, April 8
Highland, Olympus, East, West Salt Lake CityWest
Soph/Frosh Hurricane Hurricane Utah
Taylorsville @ Copper Hills Copper Hills High
Uintah/Altamont/Union Union HS
Friday, April 10
Utah County Invite OremOrem HS
Saturday, April 11
Utah County Invite OremOrem HS
Tuesday, April 14
North SanPete Relays North SanPete HS
Panther Relays - Wash. Co. Meet Pine View HS
Wednesday, April 15
Brighton, Alta, @ Jordan SandyJordan HS
Copper Hills, Hunter @ Riverton Riverton HS
Dugway Open 1A DugwayDugway
Kearns / Bingham /West Jordan Bingham HS
Region 10 Meet Uintah HS
Viewmont Tri BountifulViewmont
Thursday, April 16
Basin Invitational RooseveltUnion HS
Friday, April 17
Dixie Invite St. GeorgeDixie HS
Frosh/Soph Meet MorganMorgan HS
Vernal Qualifier Uintah HS
Saturday, April 18
Dixie Invite St. GeorgeDixie HS
Grizzly Invite Logan
Old Capital Invitational FilmoreMillard HS
Taylorsville Invitational Taylorsville HS
Tuesday, April 21
Emery Qualifier Emery HS
Timpview Relays ProvoTimpview HS
Washington Co. Championships Pine View HS
Wednesday, April 22
Bingham/ West Jordan @ Copper Hills High West JordanCopper Hills High
Granger, Olympus, Cottonwood, East Salt Lake CityEast
Jordan/Alta/Hillcrest SandyJordan High
Kanab Soph/Frosh Kanab Utah
Kearns / Hunter /Riverton RivertonRiverton HS
Northridge/Viewmont Dual Northridge HS
Purple & White Intersquad TooeleTooele HS
Region 10 Meet Wasatch HS
Skyline/Brighton @ Taylorsville
Tri-Meet Heber CityWasatch HS
Thursday, April 23
Panguitch Inv. Panguitch
Friday, April 24
Central Utah Invite OremOrem HS
Coliseum Championships Cedar CitySouthern Utah University
Emery/Uintah/Union RooseveltUnion HS
Titan Make up Meet Syracuse
Saturday, April 25
Central Utah Invite OremOrem HS
Coliseum Championships Cedar CitySouthern Utah University
Davis High Invitational KaysvilleDavis High
Morgan Invitational MorganMorgan HS
Nyle Norris Inv. Richfield
Tooele High Invitational TooeleTooele HS
Tuesday, April 28
Washington Co. Meet Snow Canyon HS
Wednesday, April 29
Alta Meet Alta HS
Grantsville Open GrantsvilleGrantsville
Last Chance Meet ??
Region 10 Meet Park CityPark City HS
Region 7 Quad TooeleTooele HS
Taylorsville, Skyline, Brighton @ Hillcrest MidvaleHillcrest
Viewmont/Weber Copper Hills Tri Viewmont HS
West, Murray, Olympus, East Salt Lake CityOlympus
Thursday, April 30
Carbon 9/10 Meet Carbon HS
May
Friday, May 1
BYU
Saturday, May 2
BYU Invitational ProvoClarence Robison Track - ...
Tuesday, May 5
Reg. X Championships Park CityPCHS
Region 17 and 18 Championships DugwayDugway
Region XIII Track & Field Championships ParowanParowan HS
Wednesday, May 6
Reg. X Championships Park CityPCHS
Region 1 Championship Syracuse
Region 2 Championship Jordan High
Region 6 Meet Salt Lake CityEast
Region 7 Championships OremOrem HS
Region 9 Meet St. GeorgeDixie HS
Region II Championships Day 1 SandyJordan High
Region III Championships West Jordan West Jordan HS
Region IV Championships OremTimpanogos HS
Thursday, May 7
Region 1 Championships Syracuse
Region 10 Region Meet
Region 11 Championships MorganMorgan
Region 7 Championships OremOrem HS
Region 9 Meet St. GeorgeDixie HS
Region II Championships Day 2 SandyJordan High
Region III Championships West JordanWest Jordan
Region VIII Championship Salem Hills
Friday, May 8
Region 15 Milford
Tuesday, May 12
Region 1 JV Championships tba
Region II JV Championships MidvaleHillcrest High
Region III JV Kearns HS
Wednesday, May 13
Region 6 JV Meet Salt Lake CityHighland
Friday, May 15
State Championships ProvoClarence Robison Track - ...
Saturday, May 16
2009 Utah T&F State Championships ProvoClarence Robison Track - ...
June
Thursday, June 4
Great Southwest AlbuquerqueUniversity of New Mexico
Friday, June 5
Great Southwest AlbuquerqueUniversity of New Mexico
Saturday, June 6
Great Southwest AlbuquerqueUniversity of New Mexico
July
Friday, July 10
Region 10- UTAH- J.O. Championships ProvoProvo, UT
Saturday, July 11
Meet Split Provo, Utah

Hover over icons (, , etc...) to learn about meet status.

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams
30 or more teams
% of teams with results