Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

January
Saturday, January 1
ANET Test: Direct Athletics Parse Test MeetRule 70
February
Saturday, February 5
Berkeley AC UC Berkeley
March
Saturday, March 5
MCTF Two Person 16k Relay Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
UNATTACHED - Linfield Icebreaker McMinnvilleMaxwell Field
Monday, March 7
PC time trials PortlandPortland Christian
Wednesday, March 9
Blue and Gold Dual Day 1 EugeneMarist HS
Blue v Gold v Black Intrasquad Meet Day 1 GreshamSam Barlow HS
Orange & Black Challenge Roseburg
Red-White Meet Day 1 Oregon CityOC Pioneer Stadium
St. Mary's Time Trials MedfordSt. mary's
The Mini-Meet Day 1 McMinnvilleWortman Stadium
YC Intrasquad YamhillYamhill-Carlton HS
Thursday, March 10
Blue and Gold Dual Day 2 EugeneMarist HS
Blue v Gold v Black Intrasquad Meet Day 2 GreshamSam Barlow HS
Red-White Meet Day 2 Oregon CityOC Pioneer Stadium
SMHS Time Trials MedfordSMHS
Summit Intrasquad BendSummit HS
The Mini-Meet Day 2 McMinnvilleWortman Stadium
UHS Team Quadrathlon UnionAthletic Complex
Friday, March 11
Beaverton Intrasquad Meet BeavertonBHS
Cowboys Games PrinevilleWard Rhoden Stadium
Husky Intersquad Meet North Marion HS
Jaguar Time Trials Century HS
Lincoln Red and White Intersquad Meet PortlandLincoln HS
Raider Relays (Intrasquad) Corvallis Crescent Valley HS
Sandy Intrasquad Meet SandySandy HS
Saturday, March 12
Hood River "Learn By Doing" Clinic Hood RiverHood River Valley HS
Purple & White Meet EugeneSouth Eugene HS
Run for the Shamrock Alton Baker Park
Tuesday, March 15
Basin Co-ed Relays Klamath FallsModoc Field
Brookings-Harbor Icebreaker BrookingsBHHS HS
Crusader Relays MedfordSt. Mary's School
GU Small Schools John DayGrant Union HS
Hillsboro Relays HillsboroLiberty HS
Kennedy Ice Breaker Mt. AngelKennedy HS
Lewis & Clark League Icebreaker RainierRainier HS
Mapleton 300 Mapleton Track
North Medford v. Crater Crater HS
Ontario Icebreaker OntarioOntario HS
Wednesday, March 16
Aloha vs Westview AlohaAloha
Axemen Relays EugeneSouth Eugene
Beaverton @ Sunset PortlandSunset HS
Central vs. Monroe IndpendenceIndependence
Clackamas, Gladstone vs Centennial Gresham Centennial
Cleveland vs. Benson & Roosevelt PortlandCleveland
Crescent Valley & Mollala @ South Albany AlbanySouth Albany HS
Elmira v Cottage Grove, Sweet Home ElmiraElmira
Franklin @ Wilson Portland Wilson HS
Grants Pass, Thurston and Roseburg RoseburgRoseburg HS
Green vs. White Sheldon
Jason Addy Classic TigardTigard HS
La Pine, Sisters & Harrisburg vs Junction City Junction CityJunction City HS
Lebanon @ Corvallis CorvallisCHS
Madison vs. Jefferson & Marshall Marshall
Ranger Inter-Squad Pentathlon EstacadaEstacada HS
Reynolds vs Canby CanbyCanby HS
Rogue River Vs. Hidden Valley Dual Meet 2011 Rogue River
Roseburg vs. GP vs. Thurston RoseburgRoseburg
South Medford v. Eagle Point MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Southridge @ Jesuit Jesuit HS
Sprague vs. Bend BendBend HS
West Albany @ Woodburn Woodburn
West Linn/Horizon Christian at Tualatin TualatinTualatin HS
Thursday, March 17
3rd Annual Toledo Take Off ToledoToledo HS
Bob Anderson Relays ScappooseScappoose HS
Breaking the Ice, Ice Breaker PrinevilleWard Rhoden Stadium
Buck Classic PendletonPendleton HS
Cascade at North Salem SalemNorth Salem HS
Dallas @ Silverton SilvertonSilverton HS
Douglas County ICEBREAKER GlideGlide
ELCA Ice Breaker LebanonEast Linn Christian
Grizzly Bear Open McMinnvilleMcMinnville HS
Lewis and Clark Leagure Ice-Breaker RainierRainier HS
Liberty Vs Putnam HillsboroLiberty HS
Maroon vs Gold Intrasquad Meet RedmondRedmond HS
Marshfield @ Springfield SpringfieldSilke Field
Milwaukie vs St. Helens St. HelensSt. Helens HS
Mullen Leavitt Invite The DallesThe Dalles-Wahtonka HS
Nestucca v. Willamina, Santiam, Sheridan CloverdaleNestucca
Parkrose vs Sherwood SherwoodSherwood HS
Regis Coed Relays StaytonRegis HS
Siuslaw Icebreaker FlorenceSiuslaw HS
Summit, Barlow and PC @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Wilsonville @ Sandy SandySandy HS
Friday, March 18
Diana Thurmond Invitational HarperHarper HS
Highlander Intersquad EugeneNorth Eugene HS
Intra-Squad Mini Meet PhilomathPhilomath, OR
Mt West Preview Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Umatilla Icebreaker UmatillaUmatilla HS
UNATTACHED-Lewis and Clark Spring Break Open PortlandLewis and Clark College
Saturday, March 19
Lewis and Clark College Spring Break Open Portland, ORLewis and Clark COllege
Warrior Relay OakridgeOakridge HS
Wednesday, March 23
UNATTACHED - Canby All Comer's CanbyCanby HS
Friday, March 25
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 1 Sweet HomeSweet Home HS
Saturday, March 26
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 2 (HS, Collegiate) Sweet HomeSweet Home HS
Tuesday, March 29
Bandon Small Schools BandonBandon HS
Glide Small Schools #1 GlideGlide
Marshfield host North Bend Coos BayPrefontaine Track
NEHS @ Springfield SpringfieldSpringfield HS
North Valley/Mazama@Hidden Valley Grants PassHidden Valley HS
Practice AlohaLCS
Wednesday, March 30
@ Cascade w/ Sprague, McKay TurnerCascade
Canby @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
CC VS Summit BendSummit HS
Central Catholic @ Hillsboro HillsboroHare Field
Clackamas @ West Linn West Linn
Cleveland vs. Madison PortlandCleveland
Crater/Ashland Dual Ashland
Crc Jv #1 Hood RiverHrvhs
Crescent Valley @ Silverton Silverton, OregonSilverton HS
Gladstone vs Banks GladstoneGladstone
Grant at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego
Jaguar Classic HillsboroCentury HS
Jesuit @ Lincoln Lincoln HS
La Salle Icebreaker MilwaukieLa Salle Prep
Lebanon @ West Albany WAHS
McMinnville @ South Salem SalemSouth Salem
MV vs. Redmond BendMVHS
North Medford v. Grants Pass Grants Pass HS
Parkrose vs Liberty PortlandParkrose HS
Reynolds @ Newberg NewbergNewberg HS
Roosevelt & Jefferson @ FHS Franklin HS
Roseburg vs. South Medford RoseburgRoseburg HS
Sandy @ Putnam milwaukieRex Putnam HS
South Albany @ Dallas Dallas, OR
St. Helens @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Thurston @ Willamette EugeneWillamette HS
Wilson vs Benson & Marshall PortlandWilson HS
Woodburn @ Corvallis CorvallisCHS
Thursday, March 31
Aloha vs. Beaverton BeavertonBeaverton
Blanchet Catholic, Chemawa, McKenzie, Lowell & Eas... CreswellCreswell HS
Catlin Gabel 4-Way (Clat, Corb, DLSN) PortlandCatlin Gabel HS
Cottage Grove v La Pine, Sweet Home Cottage GroveCottage Grove HS
Elmira, Junction City, Monroe, Central Linn ElmiraElmira
Estacada Small School Invite EstacadaEstacada HS
Henley, Mazama @ KU Klamath FallsModoc Field
Hidden Valley vs North Valley Murphy, OregonHidden Valley HS
Marist @ Churchill EugeneChurchill
Mtn. West League (West Teams) Mapleton Track
North Salem at Gresham Gresham HS
OES vs Warrenton, Rainier, Valley Catholic MEET IS... PortlandOES
Pleasant Hill, Salem Academy, Waldport @ Jefferson JeffersonJefferson HS
Red & Gray Intrasquad (Day 1) Portland David Douglas HS
Santiam Christian, Toledo vs Harrisburg HarrisburgHarrisburg
Sherwood @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Sunset @ Southridge Southridge HS
WVL Icebreaker at Dayton DaytonDayton HS
April
Friday, April 1
Carnival Of Speed Milton FreewaterShockman Field
Coquille Twilight Meet Coquille Coquille HS
Don Walker Invitational NyssaNyssa HS
East County Classic GreshamMt Hood Community College
Kennedy Meet Kennedy HS
Laker Classic invitational Lake OswegoLake Oswego
Oregon Trail Invitational ValeVale
Red & Gray Intrasquad (Day 2) PortlandDavid Douglas HS
Sheldon @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
Saturday, April 2
24th Annual Tillamook Invitational TillamookTillamook HS
Condon Invitational CondonCondon HS
Junction City Invite Junction CityJunction City HS
Medford Rotary Relays MedfordBowerman Field, North Med...
North Bend Frosh-Soph Invitational North BendFrank Shriver Track
Sisters Rotary Invite SistersSisters HS
Sutherlin Invitational SutherlinSutherlin HS
Wilsonville Invitational WilsonvilleWilsonville
Monday, April 4
Blue/Gray InterSquad Runoff (Distance) MedfordSouth Medford HS
Daily Astorian SeasideSeaside HS
St. Mary's vs. Cascade Christian dual meet MedfordSt. Mary's
Tuesday, April 5
Grants Pass vs Eagle Point Eagle PointEagle Point
GU Small Schools John DayGrant Union HS
KU, Hidden Valley @ Henley Henley
Lakeview vs Chiloquin, Lost River, Paisley Lakeviewlakeview
Pacific Invite SixesPacific HS
Sheldon @ Churchill EugeneChurchill HS
South Eugene & Newport @ Springfield SpringfieldSilke Field
Thurston @ NEHS EugeneNorth Eugene HS
Wednesday, April 6
2A Spec Dist 1-Oakridge, Monroe, Crow OakridgeOakridge
Aloha @ Sunset PortlandSunset HS
Barlow vs. David Douglas PortlandDavid Douglas HS
Beaverton vs. Lincoln Lincoln
Bend @ Redmond RedmondRedmond HS
CC vs Mt View PrinevilleCrook County
Central Catholic & Saint Mary's @ Gresham Gresham Gresham HS
Crescent Valley @ Corvallis CorvallisCorvallis HS
Dallas at West Albany West Albany
Glencoe @ Newberg NewbergNewberg HS
Lake Oswego @ Canby CanbyCanby HS
Lebanon @ Woodburn WHS
McNary vs. McKay KeizerMcNary
Milwaukie @ Sandy SandySandy HS
North Medford v. Ashland MedfordBowerman Field, North Med...
North Salem at West Salem West Salem
Oregon City @ Clackamas ClackamasClackamas
Parkrose vs. St. Helens St. helensSt. Helens HS
PIL Varsity Relays-Field Events PortlandCleveland HS
Rex Putnam @ Sherwood SherwoodSherwood
Reynolds vs. Centennial Gresham Centennial
Roseburg vs. Crater Crater
South Albany @ Silverton SilvertonSilverton HS
Sprague vs. South Salem SalemSprague HS
Summit JV BendSummit HS
t ElginEHS - Member Only
Tigard vs Century TigardTigard HS
Tualatin @ Hillsboro HillsboroHare Field
West Linn @ Lakeridge Lakeridge
Westview @ Jesuit Jesuit HS
Willamette, Taft @ Marist EugeneMarist HS
Wilsonville @ Liberty HS HillsboroLiberty HS
Thursday, April 7
2A Spec Dist 1 - Days Creek, Reedsport, Yoncalla, ... OaklandOakland
Astoria vs Scappoose ScappooseScappoose HS
Forest Grove at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
FWL (JV) @ Siuslaw FlorenceSiuslaw
Gladstone vs Stayton GladstoneGladstone
Glide, North Valley,Creswell & Toledo @ Pleasant H... Plesant HillPleasant Hill HS
Harrisburg, Jefferson @ Chemawa SalemChemawa HS
Junction City v Cottage Grove, Elmira Junction City Junction City
Kennedy, Scio, Santiam, ELCA, NCC Kennedy HS
La Pine & Sisters vs Sweet Home Sweet HomeSweet Home HS
NWL Meet (Knappa host) KnappaKnappa
Ontario JV OntarioOntario HS
PIL Varsity Relays PortlandLincoln HS
Reedsport, Yoncalla & Days Creek @ Oakland OaklandOakland
Regis, Central Linn, Culver StaytonRegis HS
Riddle Invite RiddleRiddle HS
Salem Academy vs Blanchet - Santiam Christian-Walp... SalemSalem Academy
Seaside vs. Yamhill-Carlton/Gaston YamhillYamhill-Carlton HS
Tillamook vs. Banks Banks HS
WVL Meet at Amity AmityAmity HS
WVL Meet at Sheridan SheridanSheridan HS
Friday, April 8
Baker Relays BakerBaker High
Eastern Oregon 1A Invitational ValeFrank Hawley Stadium
Lost River 4 way MerrillLost River
McKenzie Invitational Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Regis Decathlon StaytonRegis HS
Saturday, April 9
Banks Invitational Track Meet BanksBanks HS
Brookings-Harbor Rotary Invitational BrookingsBH HS
Burns Lions Invitational BurnsBurns HS
CRC Kick-Off The DallesTDWHS
Elmira Relays ElmiraElmira HS
Pepsi's Jim Robinson Twilight Invitational RoseburgRoseburg HS
Portland Christian Invitational PortlandPortland Christian
Regis Decathlon
Riverside Invitational BoardmanRiverside HS
Sandy Invitational SandySandy HS
The Willamette Falls Invitational Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tuesday, April 12
Arlington Twilight ArlingtonArlington HS
Central vs. Cascade IndependenceCentral HS
Churchill, Springfield @ NEHS EugeneNorth Eugene HS
GU Small Schools John DayGrant Union HS
Harper Invitational HarperHarper HS
La Pine/Sweet Home/Junction City vs Sisters SistersSisters HS
Marist, Thurston @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Newport vs Taft Newport Newport HS
Phoenix/Klamath Union/New Hope Christian@North Val... Grants PassNorth Valley
Red & Black Challenge ReedsportReedsport HS
Roseburg vs. Eagle Point Eagle PointEagle Point
Sheldon host Marshfield EugeneSheldon
Stanfield StanfieldStanfield HS
Stayton Vs Philomath PhilomathPhilomath
The Dalles-Wahtonka @ Hood River Valley Hood RiverHRVHS
TRC League Meet (ELCA Host) LebanonEast Linn Christian
Wednesday, April 13
1st Annual Hammer and Hotdogs Intersquad Competiti... eugeneCrow HS
Ashland vs Grants Pass Grants Pass HS
Benson & Madison @ Marshall PortlandMarshall
Canby at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
CC @ Bend Relays BendBend HS
Central Catholic @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Century vs McMinnville HillsboroCentury HS
Cleveland @ Franklin PortlandCleveland HS Track
Corvallis @ Dallas Dallas
Gary Barnes Invitational MilwaukieLaSalle Catholic Preparat...
Grant @ West Linn West Linn
Gresham vs Reynolds TroutdaleReynolds HS
Jesuit vs. Beaverton BeavertonBeaverton
Lake Oswego @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Lebanon @ Silverton SilvertonSilverton HS
Liberty at Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Lincoln @ Southridge BeavertonSouthridge
Mountain View VS Summit BendSummit HS
Newberg at Tualatin TualatinTualatin HS
North Medford v. South Medford MedfordBowerman Field, North Med...
North Salem at McKay McKay
Sandy vs Parkrose Parkrose HS
Sherwood @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
South Eugene @ Willamette EugeneWillamette HS
Sprague vs. McNary SalemSprague HS
St. Helens @ Rex Putnam MilwaukieRex Putnam HS
Sunset vs Westview PortlandWestview HS
Tigard @ Glencoe Glencoe
West Albany @ Crescent Valley Corvallis Crescent Valley HS
West Salem at South Salem SalemSouth Salem
Wilson vs Roosevelt & Jefferson PortlandWilson HS
Woodburn @ South Albany AlbanySouth Albany
Thursday, April 14
2A Spec Dist - Yonc., Days Crk, Crow, Oakridge SutherlinSutherlin HS
2A Spec Dist 1-Reedsport, Monroe, Oakland ReedsportReedsport
Banks vs Scappoose ScappooseScappoose HS
Blanchet Catholic, Salem Academy vs Harrisburg HarrisburgHarrisburg
Chemawa,Santiam Ch., McKenzie@Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill
Clatskanie 4-Way (Rain, CG, OES) ClatskanieClatskanie HS
David Douglas, St. Mary's Gresham, ORCentennial HS
Hillsboro @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Mtn. West League (East Teams) Mapleton Track
NWL Meet (Rdale, Faith host) PortlandPortland Christian
Santiam, Culver, Regis Scio
Southwest Christian Invitational SherwoodSherwood HS
Tillamook vs. Seaside SeasideSeaside HS
Toledo, Creswell, Waldport @ Jefferson JeffersonJefferson HS
WVL Meet at Amity AmityAmity HS (Change from Day...
WVL Meet at Gervais GervaisGervais HS
Yamhill-Carlton/Gaston vs. Astoria Astoria
Friday, April 15
103rd Coos County Championship Coos BayPrefontaine Track
23rd Wilson Invitational PortlandWilson HS
Bonanza Twilight BonanzaBonanza
Dick Horyna Invitational StanfieldStanfield HS
La Grande Invitational La GrandeEastern Oregon University
Springfield Rotary Invitational SpringfieldSilke Field
Westview Team Challenge PortlandWestview HS
Saturday, April 16
Aloha Relay's BeavertonAloha HS
Barlow Relays GreshamSam Barlow HS
Crater Classic Central PointCrater HS
LaPine Invitational LaPineLaPine HS
Lower Columbia Invitational St. HelensSt. Helens HS
Maynard Mai/Glide Invitational GlideGlide
Meet of Champions SalemWillamette University
Rex Putnam Youth Track & Field Clinic MilwaukieRex Putnam HS
Sunday, April 17
Rex Putnam Youth Track & Field Clinic Rex Putnam HS
Tuesday, April 19
Elgin elginElgin
Far West League Meet North BendFrank Shriver Track
Gladstone vs La Salle vs Estacada GladstoneGladstone
Mazama, Phoenix @ KU Klamath FallsModoc Field
North Eugene @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
Pendleton JV PendletonPendleton HS
South Medford v. Ashland MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Springfield @ Thurston SpringfieldThurston HS
Taft Invitational Lincoln City, ORTaft High
Viking Invitational Vale
Wednesday, April 20
Barlow, St. Mary's @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Beaverton vs Westview PortlandWestview
Benson & Jefferson @ Marshall PortlandMarshall
Canby vs Grant PortlandGrant HS
Centennial vs Central Catholic PortlandFernhill Park
Chiloquin Invitational Klamath FallsOIT - Klamath Falls
Crescent Valley @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Forest Grove @ Tigard Dual Meet TigardTigard
Glencoe @ Hillsboro HillsboroHare Field
Grants Pass vs Crater Central PointCrater HS
Gresham vs. David Douglas PortlandDavid Douglas HS
Jesuit v. Oregon City (JV/Frosh only) Jesuit HS
Lakeridge @ Clackamas ClackamasClackamas
Lebanon @ Dallas DHS
Lincoln @ Sunset PortlandSunset HS
Marshfield, McKenzie @ Marist EugeneMarist HS
N Marion, Madras, Molalla MolallaHeckard Field
North Medford v. Eagle Point MedfordBowerman Field, North Med...
Sandy @ Liberty HillsboroLiberty HS
Santiam Christian,Jefferson,Blanchet, Pleasant Hil... CorvallisCrescent Valley
Sherwood vs. St. Helens St. helensSt. Helens HS
Silverton @ Corvallis CorvallisCHS
South Albany @ West Albany AlbanyWest Albany
South Salem at North Salem SalemNorth Salem
Southridge @ Aloha BeavertonAloha HS
Sprague @ McKay SalemMcKay
Summit @ Bend High BendBend HS
Tualatin at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
West Salem vs. McNary West Salem
Willamette Churchill @ Sheldon EugeneSheldon
Thursday, April 21
2A Spec Dist 1 - Oakridge, Reedsprot, Yoncalla OakridgeOakridge
2A Special District 1 - Days Creek, Monroe, Oaklan... EugeneCrow HS
Astoria vs. Tillamook TillamookTillamook HS
Banks vs Seaside BanksBanks HS
Buckaroo Roundup St PaulSt Paul HS
Culver, Central Linn, Santiam, Kennedy (Culver Hos... CulverCulver HS
De La Salle/Corbett vs Valley Catholic, Warrenton PortlandPortland Christian
Elmira & Sisters vs La Pine La PineLa Pine HS
Glide, Harrisburg & Waldport @ Creswell CreswellCreswell HS
Newberg vs Century NewbergNewberg HS
NWL Meet (NKN host) Rockaway BeachNeah-Kah-Nie
Parkrose at Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Philomath at Central Independence
PIL JV/Frosh Classic PortlandWilson HS
Regis, East Linn, Scio StaytonRegis HS
Salem Academy & Chemawa @ Toledo ToledoToledo HS
Scappoose vs Yamhill-Carlton/Gaston YamhillYamhill-Carlton HS
Stayton Vs. Cascade and Taft StaytonStayton HS
Sweet Home v Cottage Grove, Junction City Sweet HomeSweet Home
Wilsonville @ Putnam MilwaukieRex Putnam HS
WVL at Dayton DaytonDayton HS
WVL Meet at Colton ColtonColton HS
Friday, April 22
Bob Newland Classic (Frosh/Soph) MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Canby Invititational CanbyCanby HS
Cotton Invitational PortlandGrant HS
Cougar Relays BendMVHS
Oregon Relays Day 1 EugeneHayward Field
Ranchers Invitational CraneCrane HS
River's Edge Invitational UmatillaUmatilla HS
Saturday, April 23
11th Annual Prefontaine Rotary Invitational Track ... (HS, UnA) Coos BayPrefontaine Track
26th Kiwanis Invitational HermistonKennison Field
47th Centennial Invitational GreshamCentennial HS
Elgin Invite ElginElgin HS
Oregon Relays (HS, Club, Collegiate) EugeneUniversity of Oregon
Oregon Relays Day 2 EugeneHayward Field
Sherman Co. Invitational MoroSherman County JR/SR High
Summit Invitational BendSummit HS
Youth Track & Field Meet PortlandJefferson HS
Tuesday, April 26
Crane Crane
Crater, KU at Eagle Point Eagle PointEagle Point
Far West JV Meet WinstonDouglas HS
Glide Small Schools #2 GlideGlide
Hidden Valley/Henley @ Phoenix PhoenixPhoenix HS
Lost River Twilight MerrillLost River
Marshfield host Churchill, Siuslaw, and Bandon Coos BayPrefontaine Track
McKenzie Appreciation Meet Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
South Medford v Grants Pass Grants PassGrants Pass HS
Thurston @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
Umatilla Meet Umatilla HS
Wednesday, April 27
Aloha vs Jesuit BeavertonAloha HS
Clackamas at Grant PortlandGrant
Corvallis @ South Albany AlbanyAlbany
Dallas @ Woodburn Woodburn HS
District 9 2B Milton FreewaterMac Hi
Gladstone vs North Marion vs Madras North Marion
Hillsboro @ Century HillsboroCentury HS
JV Novice City Meet: Barlow & Gresham & Canby @ Ce... Gresham Centennial HS
Lakeridge at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego
Lebanon @ Crescent Valley CorvallisCVHS
Lincoln vs Westview PortlandWestview
Marshall, Benson, Jefferson PortlandMarshall HS
McKay at South Salem SalemSouth Salem
McMinnville at Glencoe HillsboroGlencoe HS
Milwaukie @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Molalla, LaSalle @ Estacada EstacadaEstacada HS
MV @ Bend BendBend HS
North Salem @ McNary KeizerMcNary HS
Oregon City @ West Linn West LinnWest Linn HS
Redmond, Crook County @ Summit BendSummit HS
Reynolds, David Douglas, Central Catholic @ Saint ... PortlandLewis & Clark College
Roosevelt & Madison @ FHS
Roseburg vs. Ashland Ashland
Sherwood vs Liberty SherwoodSherwood HS
Southridge vs. Beaverton BeavertonBeaverton
Sprague vs. West Salem SalemSprague
Springfield @ Willamette EugeneWillamette HS
Tigard at Tualatin TualatinTualatin HS
West Albany @ Silverton SilvertonSilverton HS
Wilson vs Cleveland PortlandCleveland HS
Thursday, April 28
2A Spec Dist - Oakland, Crow, Reedsport, Oakridge OaklandOakland
2A Spec Dist 1-Monroe, Yoncalla, Days Creek MonroeMonroe High
Blanchet, Chemawa, Toledo, & Waldport SalemChemawa
Cascade at Philomath Philomath, OR
Central, Stayton @ newport Newportnewport
Creswell & Santiam Christian @ Salem Academy SalemSalem Academy
Harrisburg, Jefferson @ Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill HS
JV/Frosh Track Classic PortlandWilson
Lion's Invitational AlohaLife Christian HS
Newberg @ Forest Grove FGHS
NWL Meet (Vernonia/PC host) PortlandPortland Christian
Practice Meet PortlandLincoln HS
Rex Putnam @ Parkrose Parkrose
Rey, SMA, DD vs CC (JV Only) PortlandFernhill Park
Santiam, Regis, Kennedy Mill CitySantiam
Seaside vs Astoria AstoriaAstoria HS
Sisters v Cottage Grove, Elmira Sisters Sisters HS
St. Helens vs. Sandy SandySandy HS
Sweet Home $ Junction City vs La Pine La PineLa Pine HS
Tillamook vs Scappoose ScappooseScappoose HS
Toledo, Waldport, Blanchet @ Chemawa Chemawa HS
TRC League Meet (ELCA Host) LebanonEast Linn Christian
Valley Catholic vs Corbett, Catlin Gabel, OES BeavertonValley Catholic
Warrenton 4-Way (Clat, Rain, DLSN) WarrentonWarrenton Elem
WVL Meet at Amity AmityAmity HS
WVL Meet at Gervais GervaisGervais HS
Yamhill-Carlton/Gaston vs. Banks BanksBanks
Friday, April 29
Basin JV Invitational Klamath FallsModoc Field
Dean Nice Invitational GreshamGresham HS
Elden Kellar Invitational HillsboroHare Field
Jesuit Twilight Invitational PortlandJesuit HS
Jo-High Invite Joseph
Maroon & Gold Meet OregonJunction City
Mustang Invitational Heppner Heppner JR/SR HS
Saturday, April 30
62nd Annual Grants Pass Rotary Invitational Track ... Grants PassGrants Pass HS
ANET Test Meet 2 (HS, MS) Test CityTest Location
Dick Baker Invitational GladstoneGladstone
Douglas Trojan Invitational WinstonTrojan Track
Fund Run-Everyone Must attend! PrinevilleWard Rhoden Stadium
Gilchrist Small Schools Invite GilchristBennett Field
Grant Union Invitational John DayGrant Union HS
Malheur County Track & Field Championships (HS, MS) ValeFrank Hawley Stadium
Pepsi Invitational UnionUnion Athletic Complex
Southern Cascade Hybrid Meet LakeviewLakeview, Oregon
Youth Track & Field Meet PortlandJefferson HS
May
Tuesday, May 3
@ Cascade w/ Stayton and Newport TurnerCascade
2A Spec Dist 1 Days Creek, Reedsport, Yoncalla, Oa... OaklandOakland HS
Bandon Invitational
Brookings-Harbor Twilight BrookingsBHHS HS
District 1 Make-up meet - Days Creek, Oakridge, Cr... OaklandOakland
Gladstone vs Estacada vs Molalla MolallaHeckard Field
Henley/North Valley@Mazama Klamath FallsMazama HS
Marist @ Springfield SpringfieldSilke Field
Marshfield host Willamette and North Eugene Coos BayPrefontaine Track
PacWest JV Districts CreswellCreswell HS
Philomath, Central @Taft Lincoln CityTaft
PIL JV/Frosh District Prelims PortlandMarshall HS
Ray Nelsen Track Meet North BendFrank Shriver Track
Regis Invitational JV Meet StaytonRegis High
Sheldon @ Thurston SpringfieldThurston HS
Sky-Em JV District Cottage GroveCottage Grove HS
South Eugene @ Churchill EugeneChurchill HS
South Umpqua Invitational Myrtle CreekSouth Umpqua HS
Varsity City Meet: Gresham & Centennial @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Wednesday, May 4
Aloha vs Lincoln PortlandLincoln HS
Benson @ Franklin PortlandFranklin HS
Cent/FG/Glencoe at Tual. (Varsity only) TualatinTualatin HS
Central Oregon JV Championships BendMVHS
Clackamas, WL, LO @ Canby CanbyCanby HS
Cleveland vs. Jefferson PortlandCleveland
Corvallis @ West Albany Albany
Dallas @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Eagle Point vs Ashland Dual AshlandAshland
Grant and Lakeridge @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
La Salle Tri-Valley Meet 3 MilwaukieLa Salle Prep
Lebanon & Sweet Home @ South Albany AlbanySAHS
McMinnville, Newberg, Tigard @ Hillsboro (Varsity ... HillsboroHare Field
McNary at South Salem SalemSouth Salem
Milwaukie at Putnam MilwaukieRex Putnam HS
Mountain West Open Finn RockAaron and Marie Jones Com...
Roseburg vs. North Medford RoseburgRoseburg
Sherwood @ Sandy SandySandy HS
South Medford v. Crater MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Sprague @ North Salem SalemNorth Salem
St. Helens vs. Liberty HillsboroLiberty HS
Sunset @ Jesuit Jesuit HS
West Salem vs. McKay McKay
Westview @ Southridge Southridge
Wilson vs Madison PortlandWilson HS
Wilsonville @ Parkrose Parkrose HS
Woodburn @ Silverton SilvertonSilverton HS
Thursday, May 5
Astoria vs Banks Astoria
Baker JV Baker CityBaker HS
CRC Last Chance HermistonKennison Field
ICUE - Imbler, Cove, Union, Elgin ElginElgin HS
IMC Championships BendSummit HS
MHC Novice District Meet PortlandGresham HS
NWL Meet (Nestucca host) CloverdaleNestucca
PIL JV/Frosh District Finals PortlandMarshall HS
Portland Lutheran Track Classic PortlandPortland Christian
Scappoose vs Seaside SeasideSeaside HS
Skyline Jv Disrtrict Klamath FallsHenley HS
Valley Catholic 4-Way (Clat, Corb, Rain) BeavertonValley Catholic HS
Warrenton 4 Way (Catlin Gabel, De La Salle, Oregon... WarrentonWarrenton Grade School
WVL Meet at Colton ColtonColton HS
WVL Meet at Sheridan SheridanSheridan HS
Yamhill-Carlton/Gaston vs. Tillamook TillamookTillamook HS
Friday, May 6
Baker Invite Baker CityBaker HS
Cascade DT TurnerCascade
CVC JV District KeizerMcNary
High Desert League Meet CraneCrane HS
Jack Blum Invitational Twilight Meet ReedsportRuppe Field
Metro League JV District Meet BeavertonSouthridge
Midwestern League JV Districts SpringfieldSilke Field
MWC JV District Meet SilvertonSilverton HS
NWOC Novice Districts MilwaukieMilwaukie HS
Oakland Twilight OaklandSutherlin HS
Oregon Twilight EugeneHayward Field
Oregon Twilight (HS, MS, Club, Collegiate) EugeneUniversity of Oregon
Pacific Conference JV District Meet Forest GroveForest Grove HS
Scio Twilight ScioScio
Stayton Twilight StaytonStayton HS
Three Rivers League JV District Meet West LinnWest Linn
Wally Ciochetti Invitational Cottage GroveCottage Grove
Saturday, May 7
Big Sky Invitational ArlingtonArlington HS
Chieftain Invitational Rogue RiverRC Gail Field
Columbia River Invitational BoardmanRiverside HS
Heinz Invitational OntarioOntario HS
Mt. Hood Track & Field Festival GreshamMHCC
Southern Oregon Jr.Varsity District Meet Central PointCrater HS
Sterling Bank Invitational Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Youth Track & Field Meet Portland Jefferson HS
Monday, May 9
JV District @ North Marion North Marion HS
Oregon West JV District Championship Cascade
Tuesday, May 10
Cowapa JV Districts YamhillYC HS
Mid Willamette Conference SalemWillamette University
Mt. Hood Conference Championships Day 1 GreshamCentennial HS
Tillamook JV Meet TillamookTillamook HS
WVL District, @Linfield McMinnvilleLinfield College
Wednesday, May 11
6A Special District #1 Championships EugeneLane Community College (H...
Metro League Championships Day 1 BeavertonAloha HS
Mid Willamette Conference SalemWillamette University
Midwestern League Districts Day 1 SpringfieldSilke Field
Mt. Hood Conference Championships Day 2 GreshamCentennial HS
NWOC District Meet, Day 1 HillsboroLiberty HS
PIL Varsity District Prelims PortlandLewis & Clark College
WVL District, Day 2 @Linfield McMinnvilleLinfield College
Thursday, May 12
5A PIL Varsity District Finals Portland Lewis & Clark College
Central Valley District Championships SalemNorth Salem
Cowapa League Championships Day 1 Forest GrovePacific University
Jesuit JV Last Chance Meet Jesuit HS
Pacific Conference Championships Day 1 McMinnvilleLinfield College
SCL/Sunset League Special District Day 1 Rogue River
SCL/Sunset League Special District Meet Rogue RiverGail Field
Sky-Em District Championships SistersSisters HS
Skyline District Meet-Day 1 AshlandSouthern Oregon Universit...
Three Rivers League Championships Day 1 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tri-Valley District Championships GladstoneGladstone HS
Friday, May 13
2A Spec Dist 1-Meet Day 1 MonroeMonroe High
5A Special District 1, 2A Tri-River Championships BendSummit HS
6A Special District #1 Championships EugeneLane Community College (H...
Blue Mountain Conference Championships UnionUnion Athletic Complex
Central Valley District Championships SalemNorth Salem HS
Cowapa League Championships Day 2 Forest GrovePacific University
CRC District (Day 1) The DallesTDW Track
Eastern Oregon League District Meet ValeFrank Hawley Stadium
Far West District Day 1 BrookingsBHHS
GOL District Meet Day 1 MILTON FREEWATERMAC-HI
Lewis and Clark League Districts Day 1 PortlandCatlin Gabel HS
Metro League Championships Day 2 BeavertonAloha HS
Midwestern League Districts Day 2 SpringfieldSilke Field
NWL/Casco/V10 District Meet (Day 1) PortlandPortland Christian
NWOC District Meet, Day 2 HillsboroLiberty HS
Oregon West District Championships NewportNewport HS
Pac-West District Meet - Day 1 SalemSprague HS
Pacific Conference Championships Day 2 McMinnvilleLinfield College
Three Rivers League Championships Day 2 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tri-Valley District Championships GladstoneGladstone HS
Saturday, May 14
2A Spec Dist 1-Meet Day 2 MonroeMonroe High
2A Special District 2 Championships Klamath FallsOregon Institute of Techn...
5A Special District 1, 2A Tri-River Championships BendSummit HS
Big Sky District Meet MoroSherman County JR/SR High
CRC District (Day 2) The DallesTDW Track
District 4- 1 A LaGrande, OreEOC
Eastern Oregon League District Meet - Day 2 ValeFrank Hawley Staduim
Far West District Day 2 BrookingsBHHS
GOL District Meet day 2 Milton-FreewaterMac Hi
Lewis and Clark League Districts Day 2 PortlandCatlin Gabel HS
Mountain Skyline District Championships Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Mtn. West 1A District Championship Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2) PortlandPortland Christian
Oregon West District Championships Day 2 Newport
Pac-West District Meet - Day 2 SalemSprague HS
SCL/Sunset League Special District Meet Rogue RiverGail Field
Sky-Em District Championships SistersSisters HS
Skyline District Meet-Day 2 AshlandSouthern Oregon Universit...
Youth Track & Field Meet PortlandJefferson HS
Tuesday, May 17
Elementary School Meet Rogue RiverBeck Field
Friday, May 20
OSAA 1A State Championships Day 1 MonmouthMonmouth
OSAA 2A State Championships Day 1 MonmouthMonmouth
OSAA 3A State Championships Day 1 MonmouthMonmouth
OSAA 4A State Championships Day 1 EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships Day 1 EugeneHayward Field
OSAA 6A Oregon State Championships EugeneHayward Field, University...
Saturday, May 21
OSAA 1A State Championships Day 2 MonmouthMonmouth
OSAA 2A State Championships Day 2 MonmouthMonmouth
OSAA 3A State Championships Day 2 MonmouthMonmouth
OSAA 4A State Championships Day 2 EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships Day 2 EugeneHayward Field
OSAA 6A Oregon State Championships EugeneHayward Field, University...
Tuesday, May 24
THS Decathlon Day 1 TillamookTillamook HS
Wednesday, May 25
Nestucca Decathlon CloverdaleNestucca
THS Decathlon Day 2 TillamookTillamook HS
Thursday, May 26
Nestucca Decathlon Day 2 CloverdaleNestucca HS
roster TurnerCascade
Friday, May 27
CO Multi Event Championships Redmond ORRedmond HS
Saturday, May 28
All Jumps & Throws Meet Turner, ORCascade HS
Mid Valley All Jumps and throws Meet TurnerCascade HS
Portland Track Festival - USATF Age Group Meet (HS, MS, Club, UnA) PortlandLincoln HS
June
Saturday, June 4
BorderDuel Track Classic PortlandLewis & Clark College
Salem Track Club Developmental Combined Events SalemWillamette University
Sunday, June 5
TC Series 'Post Pre' PortlandConcordia Throw Center
Saturday, June 11
Portland Track Festival - Open Meet (HS, MS, Club, UnA) PortlandLewis & Clark College
Portland Track Festival 2011 (HS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis & Clark
TC Series Portland ThRose Festival PortlandConcordia Throw Center
USATF Youth Club Championships SalemWillamette University
Saturday, June 18
TC Series Last Chance Prep PortlandConcordia Throw Center
Thursday, June 23
USA National Junior Championships Eugene, OregonHayward Field
USATF Oregon JO Championship SalemWillamette University
Friday, June 24
GTC Inter squad meet GlendaleGlendale HS
USATF Jr. National Outdoor Championship Eugene, OR Hayward Field
USATF Oregon JO Championship SalemWillamette University
Saturday, June 25
Nike Track Nationals EugeneHayward Field
USATF Oregon JO Championship SalemWillamette University
Sunday, June 26
USATF Oregon JO Championship SalemWillamette University
Wednesday, June 29
Centennial All-Comers GreshamCentennial HS
Thursday, June 30
Oregon TC All Comers Meet (HS, MS, Club) EugeneHayward Field
July
Saturday, July 2
TC Series Independence Day Throws PortlandConcordia Throw Center
Thursday, July 7
OTC All-Comer's Meet EugeneLane Community College
Saturday, July 9
State Games of Oregon Portland, OregonMt. Hood Community Colleg...
TC Series Summer Open I PortlandConcordia Throw Center
Tuesday, July 12
Foot Traffic All Comers PortlandGrant HS
Wednesday, July 13
Centennial All-Comer GreshamCentennial HS
TC Series Summer Open II PortlandConcordia Throw Center
Thursday, July 14
OTC All-Comer's Meet Eugene, ORLane Community College
Thursday, July 21
OTC All-Comer's Meet Eugene, ORLane Community College
Saturday, July 23
Willamette Striders Oaks Park RiverVault OregonPortland
Monday, July 25
TC Series JO Prep PortlandConcordia Throw Center
Thursday, July 28
McMinnville All-Comer's Meet McMinnvilleMcMinnville HS
OTC All-Comer's Meet EugeneLane Community College
August
Monday, August 1
Springfield All Comer's SpringfieldSpringfield HS
Wednesday, August 3
Willamette Striders End of the Summer Meet Oregon CityWillamette Striders
Saturday, August 6
Groove Factor Relays PortlandJefferson HS
TC Series August Throws Blast PortlandConcordia Throws Center
Saturday, August 13
TC Series End of Summer Challenge PortlandConcordia Throw Center
Thursday, August 25
Decathlon Clinic Stayton Regis HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results