Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

January
Saturday, January 19
Aloha Chat N Chew Track Coaches Clinic AlohaAloha HS
February
Friday, February 15
WPC 50/50 (Unattached) PortlandDavid Douglas HS
Monday, February 25
First Day of Practice
March
Friday, March 1
St. Mary's Time Trials MedfordSt. Mary's HS
Monday, March 4
Time trials TurnerCascade
Tuesday, March 5
PC Time Trials PortlandPortland Christian
Wednesday, March 6
Corbett Time Trials Meet CorbettCorbett
OC Red-White Day 1 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Ramtathalon- PortlandFernhill Park
Thursday, March 7
Franklin Time Trial PortlandFranklin HS
OC Red-White Day 2 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Purple V White Intrasquad Meet 2200 Talbot RdJefferson HS
Red & Gray Day 1 Portland, ORDavid Douglas HS
Summit Intrasquad Bend ORSummit HS
UHS Quadrathlon UnionUnion Athletic Complex
Warrior Intrsquad WarrentonWarrenton
Friday, March 8
Astoria Purple and Gold AstoriaAstoria HS
Challenger Time Trials White CityWhite Mt. MS
Cowboy Games/ Time Trials P-VilleWard Rhoden stadium
Red & Gray Day 2 Portland, ORDavid Douglas HS
Saturday, March 9
HRV Learn by Doing Clinic Hood RiverHood River Valley HS
Purple & White Intrasquad EugeneSouth Eugene HS Traack
Run for the Shamrock EugeneAlton Baker Park
UNATTACHED - CCC Open Oregon CityPioneer Stadium
Monday, March 11
Monday Night Miles NewbergNewberg HS
Tuesday, March 12
Black & Orange IntraSquad-Day 1 Roseburg, ORRoseburg HS
Brookings-Harbor Icebreaker Brookings, OrBrookings-Harbor HS
Panther Pentathlon Day 1 MedfordSMHS
Time Trials SpringfieldThurston HS
Wednesday, March 13
Black & Orange IntraSquad-Day 2 Roseburg, ORRoseburg HS
Blue and Gold Dual Day 1 EugeneMarist HS
Centennial,Gladstone @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Gold v Blue v Black Intrasquad Meet Day 1 GreshamSam Barlow HS
Hilhi/Liberty Ice Breaker HillsboroHare Field
Ice Breaker Meet AlohaAloha HS
Jefferson V Kennedy JeffersonJefferson HS
Lewis & Clark League Icebreaker BeavertonValley Catholic
MV Icebreaker BendMountain View HS
North Salem Invitational SalemNorth Salem HS
Panther Pentathlon Day 2 MedfordSMHS
Polar Bear Invite PortlandWestview HS
Raider Relays (intrasquad) CorvallisCrescent Valley HS
Red and White Intersquad Meet Portland OregonLincoln HS
Reynolds at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Tigard, Portland Christian @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tualatin,Horizon Christian at West Linn West LinnWest Linn HS
Wilsonville/Lakeridge Mini Meet Wilsonville Wilsonville HS
Thursday, March 14
Anderson Relays ScappooseScappoose HS
Basin Relays Klamath FallsModoc Field
Blue and Gold Dual Day 2 EugeneMarist HS
Breaking the ICE, Ice Breaker Meet Prineville Ward Rhoden stadium
Douglas County Icebreaker GlideGlide
ELCA Intrasquad LebanonEast Linn Christian
Glencoe Intrasquad HillsboroGlencoe
Gold v Blue v Black Intrasquad Meet Day 2 GreshamSam Barlow HS
Gresham/Heritage Ice Breaker GreshamGresham HS
Harrisburg @ Junction City Junction CityJunction City HS
Heppner Blue & Gold Games INTERSQUAD HeppnerHeppner HS Track
Jesuit @ Canby Canby Canby
Mapleton 300 MapletonMapleton HS
Maroon v. Gold Icebreaker RedmondRedmond HS
McMinnville Mini-Meet (Intrasquad) McMinnvilleWortman Stadium
Nestucca vs Sheridan,Willamina CloverdaleNestucca HS
YC Intrasquad YamhillYC HS
Friday, March 15
Blanchet, Creswell, Sweet Home Icebreaker Sweet HomeSweet Home HS - Husky Fie...
Crusader Relays MedfordSt. Mary's School
Damascus Christian Time Trials GreshamMount Hood Community Coll...
Hidden Valley vs Grants Pass Murphy, ORHidden Valley HS
Miller Quadathalon SpringfieldSilke Field
Saturday, March 16
Aloha Preview Frosh/Soph Invitational AlohaAloha HS
Mullin Leavitt Invite The DallesThe Dalles/ Wahtonka Camp...
Treasure Valley Track & Field Clinic ValeVale HS
Waldport Invite Waldport, oregonWaldport Athletic Complex
Monday, March 18
Buckaroo Team Try-Athlon St. PaulSt. Paul HS
Parent Meeting BeavertonBhs Upper Cafeteria
Tuesday, March 19
Buckaroo Team Try-Athlon St. PaulSt. Paul HS
intersquad lakeviewlakeview HS
KU, Lost River @ Henley Klamath FallsHenley HS
Ontario Icebreaker Ontario Ontario HS
South Eugene @ Churchill Eugene, OregonWinston Churchill HS
Wednesday, March 20
Aloha vs. Jesuit Portland, ORJesuit HS
Beaverton @ Lincoln PortlandLincoln HS
Buckaroo Team Try-Athlon St. PaulSt. Paul HS
CC @ Bend Relays BendBend High
Crater vs. North Medford Central PointCrater HS
Eagle Point @ South medfordSouth Medford HS
Gladstone vs. Banks GladstoneGladstone HS
GP and Thurston @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
Gresham at North Salem SalemNorth Salem HS
Madison @ Wilson PortlandWilson HS
MV vs. Redmond BendMountain View HS
Orange Express Intrasquad Meet Grants Pass Hidden Valley HS
Putnam, Benson @ Franklin Portland, ORFranklin HS
Reynolds @ Hood River Hood RiverHood River Valley HS
Ridgeview, Gilchrist, H.C. @ Summit HS Bend, OregonSummit HS
Roosevelt and Jefferson @ Cleveland PortlandCleveland
Sheldon Icebreaker EugeneLCC
Sherwood Coed Relays SherwoodSherwood HS
Skyhawk Innersquad Meet BeavertonSouthridge
Sprague Icebreaker vs. McNary Salem ORSpague HS
Sunset @ Westview PortlandWestview HS
Three Rivers League Relays Lake OswegoLake Oswego HS
Toledo High InterSquad Meet ToledoToledo HS
Tualatin, Portland Christian vs Centennial Gresham, OregonCentennial
Thursday, March 21
Barlow @ Newberg NewbergNewberg HS
Bucks Track Classic PendletonPendleton HS
Canby vs. DD (Ice Breaker) Portland, ORDavid Douglas HS
Central vs. Dallas IndependenceCentral HS
Coquille Intersquade Practice Meet CoquilleCoquille HS
Crescent Valley, Marist @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Daily Astorian Track Invitational SeasideSeaside HS
Darrell Deedon Ivitational Icebreaker Sweet HomeSweet Home HS
Glide Small Schools #1 GlideGlide
Hillsboro Relays HillsboroLiberty HS
Jim Barks/Grizzly Bear Open McMinnvilleMcMinnville HS
Pleasant Hill In Pleasant HILLPleasant Hill
Regis Coed Relays StaytonRegis HS
Royal Scot Rumble InterSquad SalemMcKay HS
Sandy Intrasquad Meet Day 1 SandySandy HS
Siuslaw Icebreaker Florence, ORSiuslaw HS
West Valley League Icebreaker @ Dayton DaytonDayton HS
Friday, March 22
Diane Thurmond Invitational HarperHarper HS
Enterprise/Joseph Ice Breaker JosephJoseph
Sandy Intrasquad Meet Day 2 Sandy, OrSandy HS
Saturday, March 23
Sherman Invitational MoroSherman Jr/Sr HS
Warrior Relays, 32nd Annual/coed Oakridge, Or.Oakridge HS
Wednesday, March 27
UNATTACHED - Canby All-Comers CanbyCanby HS
Thursday, March 28
UNATTACHED - Pirate Multi-event trials Day 1 Coos BayPrefontaine Track
Friday, March 29
UNATTACHED - Pirate Multi-event trials Day 2 Coos Bay, ORPrefontaine Track
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 1 Sweet HomeSweet Home HS
Saturday, March 30
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 2 Sweet HomeSweet Home HS
April
Tuesday, April 2
CRC JV The DallesThe Dalles Wahtonka HS
North Bend Invite North BendFrank Shriver Track
Wednesday, April 3
Century @ Hillsboro HillsboroHare Field
Crater @ Ashland AshlandAshland
Dallas @ Crescent Valley Corvallis Crescent Valley HS
Forest Grove at Tualatin TualatinTualatin HS
Hidden Valley, KU @ North Valley MerlinNorth Valley
Lebanon @ Corvallis CORVALLISCHS
Milwaukie @ St. Helens St. HelensSt. Helens HS
Newberg at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
North Medford at Grants Pass Grants PassGPHS
Parkrose@Sherwood Sherwood, OregonSherwood
Phoenix / Mazama @ Henley KLamath Falls, OrHenley High
PIL Relays @ Cleveland HS PortlandCleveland Track
Rex Putnam @ Liberty HillsboroLiberty HS
South Albany @ Silverton SilvertonSilverton HS
South Medford @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
Sprague & Cascade @ North Marion AuroraNorth Marion
Stayton @ McKay SalemMcKay HS
Summit JV BendSummit HS
Tigard @ Glencoe HillsboroGlencoe
West Valley League @ Westside Christian TigardTigard HS
Willamette, Springfield @ Thurston SpringfieldThurston HS
Wilsonville @ Sandy SandySandy HS
Woodburn@West Albany AlbanyWest Albany
Thursday, April 4
2A/1A Dist. 1 Regular Meet at Reedsport ReedsportRuppe Field
2A/1A Dist. 1 regular meet, OAKRIDGE Oakridge H. S.Oakridge
Blanchet, Santiam Christian @ Toledo ToledoToledo HS
Chemawa, Scio & Jefferson @ Salem Academy SalemSalem Academy
Clackamas + Grant+Canby CanbyCanby
Cottage Grove, Sisters @ Junction City Junction CityJunction City HS
Creswell & Harrisburg @ Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill HS
Elmira, LaPine @ Sweet Home Sweet HomeSweet Home
Franklin Intrasquad "Classic" PortlandFranklin HS
Jesuit vs. Beaverton BeavertonBeaverton
Kennedy vs Santiam Mill CitySantiam HS
LO @ OC (JV only) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Marshfield @ Marist EugeneMarist HS
North Eugene @ Churchill Eugene, OregonWinston Churchill HS
NWL Relays at NKN RockawayNeah-kah-nie
South Umpqua Invitational Myrtle CreekSouth Umpqua HS
Southridge @ Sunset PortlandSunset HS
Tri-River @ Wald Waldport Waldport Athletic Comples
Tri-River Meet @ East Linn LebanonEast Linn Christian
West Valley League @ Gervais (at Chemawa) SalemChemawa HS
Westview vs. Aloha AlohaAloha HS
Friday, April 5
Aaron & Marie Jones Invitational Finn RockAaron & Marie Jones Commu...
Carnival of Speed Milton FreewaterShockman Field
Coquille Twilight Meet CoquilleCoquille HS
Decathlon/Heptathlon StaytonRegis HS
Don Walker Invitational NyssaNyssa Oregon
East County Classic Gresham, ORMt. Hood CC
Laker Classic Invitational Lake OswegoLake Oswego HS
Oregon Trail Invitational - Full Vale, OregonFrank Hawley Stadium
Sheldon vs South Eugene EugeneSheldon
Saturday, April 6
Brookings-Harbor Rotary Invitational BrookingsBrookings-Harbor HS
Columbia River Invitational Boardman, OregonRiverside HS
Condon/Wheeler Invitational CondonCHS Track
Douglas Invitational Winston Douglas HS
Franzke Invitational PortlandMadison
Junction City Invitational Junction CityJunction City HS
Marist Track Classic EugeneMarist HS
Medford Rotary Relays MedfordNorth Medford HS (Bowerma...
North Bend Frosh/Soph Invite North Bend, ORFrank Shriver Track
Parsley Invitational RedmondRedmond HS
Sandy Invitational SandySandy HS
Tillamook Invitational ORTillamook
Sunday, April 7
none
Tuesday, April 9
Arlington Twilight ArlingtonArlington HS
Central Linn StaytonRegis
Central/Taft @ Cascade TurnerCascade HS
Culver Tri River Meet Culver, ORCulver HS
Far West League JV FlorenceSiuslaw HS
Junction City, Sweet Home @ Cottage Grove Cottage GroveCGHS
Lakeview vs Lost River,Chiloquin, Paisley LakeviewLakeview HS
Marshfield, Sheldon @ Springfield SpringfieldSilke Field
Pacific Invite Port OrfordPacific HS
Pendleton JV Invite Pendleton Pendleton HS
Philomath and Newport @ Stayton StaytonStayton HS
Tri-River Meet @ East Linn LebanonEast Linn
Wednesday, April 10
Sandy @ Rex Putnam MilwaukieRex Putnam
Aloha vs. Beaverton BeavertonBeaverton HS
Ashland vs. North Medford MedfordBowerman Field
Bend @ Redmond Redmond Redmond HS
CC @ Ridgeview RedmondRVHS
Century @ Glencoe HillsboroGlencoe HS
Churchill @ Willamette EugeneWillamette HS
Corvallis @ South Albany AlbanySouth Albany
David Douglas vs. Gresham Gresham, ORGresham HS
Ephs @ Gphs Grants PassGphs
Gary Barnes Invitational MilwaukieLa Salle
Grant @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Harrisburg, Santiam Christian @ Jefferson JeffersonJefferson HS
Hillsboro @ Newberg NewbergNewberg HS
Lakeridge at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Lebanon @ Silverton SilvertonSilverton HS
Liberty @ Parkrose PortlandParkrose HS
Marist @ N. Eugene EugeneN. Eugene HS
McKay @ McNary KeizerMcNary HS
McMinnville at Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
North Salem @ West Salem SalemWest Salem HS
Reynolds @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Roseburg @ Crater Central PointCrater HS
Sherwood @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie
South Salem @ Sprague SalemSprague HS
Southridge @ Jesuit BeavertonJesuit
St Mary's /Central Catholic GreshamCentennial HS
St. Helens @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Sunset @ Lincoln PortlandLincoln HS
Thurston @ South Eugene EugeneSouth Eugene
Tualatin @ Tigard TigardTigard HS
West Albany @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
West Linn @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Wilson and Jefferson @ Cleveland PortlandCleveland HS
Woodburn @ Dallas DallasDallas HS
Thursday, April 11
2A/1A Dist. 1 Regular Meet at Yoncalla Yoncalla, ORYoncalla HS
2A/1A Dist. 1 regular meet Monroe MonroeMonroe HS
Banks at Scappoose ScappooseScappoose HS
De La Salle 4-Way (Clat, Corb, OES) PortlandPortland Christian
Elmira, LaPine @ Sisters SistersSisters
Estacada Small School Invite EstacadaEstacada HS
Life Invitational AlohaLife Christian Track
Mountain View, Gilchrist @ Summit BendSummit HS
NWL Meet KnappaKnappa
Rainier 4-Way RainierRainier HS
Salem Academy & Pleasant Hill @ Chemawa KeizerChemawa HS
Scio, Blanchet, Toledo @ Creswell CreswellCreswell HS
Tillamook at Seaside Dual SeasideSeaside HS
West Valley League @ Amity AmityAmity HS
Yamhill Carlton @ Astoria AstoriaAstoria HS
Friday, April 12
105th annual Coos County Championship Coos BayPrefontaine Track
Canby Invitational CanbyCanby HS
Dick Horyna Invitational StanfieldStanfield Secondary/Art D...
Eastern Oregon 1A Invitational HarperHarper HS
JV Basin Invitational Klamath FallsModoc Field
La Grande Invitational La GrandeEastern Oregon University...
Springfield Rotary Twilight SpringfieldSilke Field
Westview Team Challenge PortlandWestview HS
Saturday, April 13
Barlow Relays GreshamSam Barlow HS
Burns Lions Invitational - Oster BurnsBurns HS
Jim Robinson's Twilight Invitational RoseburgRoseburg HS
Lower Columbia Inv. St. HelensSt. Helens HS
Maynard Mai/Glide Invite GlideMaynard Mai Track
Meet of Champions SalemWillamette University
The Willamette Falls Invitational Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tuesday, April 16
2nd Annual GUHS Field Event Meet (HS, MS) John DayGrant Union
Bandon Small Schools BandonBandon HS
Chiloquin Invitational Klamath FallsOIT
Columbia River Conference Preview Hood RiverHenderson Community Stadi...
FWL Invite North Bend, ORNorth Bend HS
MV vs. Crook County BendMountain View HS
OWC @ Newport NewportNewport HS
Philomath vs Central and Stayton Philomath, ORPhilomath HS
Springfield, South Eugene @ Churchill Eugene, OregonWinston Churchill HS
Wednesday, April 17
Ashland at Grants Pass Grants PassGPHS
Benson & Jefferson @ Roosevelt PortlandRoosevelt HS
Canby @ West Linn West LinnWest Linn
Central Catholic @ Barlow -CC Hosts GreshamBarlow HS
Century vs. Tualatin HillsboroCentury HS
Dallas, W.A., S.A., @ Lebanon LebanonLebanon HS
David Douglas vs. Centennial Gresham, OregonCentennial HS
Forest Grove @ Hillsboro HillsboroHare Field
Glencoe @ Newberg NewbergNewberg HS
Henley, Hidden Valley @ KU Klamath FallsModoc Field
Jesuit @ Sunset PortlandSunset HS
Lake Oswego at Grant PortlandMarshall HS
Lincoln vs. Aloha AlohaAloha HS
Madras, N Marion @ Molalla MolallaHeckard Field
Marshfield host Thurston Coos BayPrefontaine Track
McNary at North Salem SalemNorth Salem
Mid-Willamette 4-Way @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Milwaukie @ Sandy Sandy, OrSandy
Oregon City @ Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
Parkrose @ St. Helens St. Helens, ORSt. Helens HS
Rex Putnam @ Sherwood Sherwood, OregonSherwood High
Ridgeview @ Bend BendBend High
Santiam Christian vs Chem, Cres, Toledo CorvallisCresent Valley HS
Sheldon vs. North Eugene EugeneSheldon
South @ McKay SalemMcKay HS
South Medford @ North Medford MedfordNorth Medford HS
Sprague @ West Salem SalemWest Salem HS
St. Mary's, Gresham @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
StM v. CC v. Phoe double dual medfordSt. Mary's
Summit @ Redmond (Senior Day) RedmondRedmond
Tigard at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
West Valley League Meet ColtonColton HS
Westview @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Willamette @ Marist EugeneMarist HS
Wilson @ Franklin PortlandFranklin HS
Wilsonville @ Liberty HillsboroLiberty HS
WWVA 1 Milton FreewaterShockman Field
Thursday, April 18
2A/1A Dist. 1 Regular Meet at Oakland OaklandOakland HS
2A/1A Dist. 1 Regular Meet at Oakridge Oakridge, OROakridge HS
Astoria @ Tillamook TillamookTillamook HS
Blanchet & Salem Academy @ Harrisburg HarrisburgHarrisburg HS
Central Linn vs Kennedy Mt. AngelKennedy HS
Cleveland @ Madison PortlandMadison
Cleveland vs. Madison PortlandMadison
Cottage Grove, Junction City @ Elmira ElmiraElmira HS
Estacada vs. LaSalle/Gladstone EstacadaEstacada HS
Mountain West League Meet MapletonMapleton HS
NWL Meet at PC PortlandPortland Christian
Scappoose at YC YamhillYCHS
Scio, Jefferson, P.Hill ScioScio
Seaside vs Banks BanksBanks
Sisters, Sweet Home @ La Pine La Pine, ORLa Pine HS
Tri-River Meet @ East Linn LebanonEast Linn Christian
Waldport, Culver StaytonRegis
West Valley League @ Sheridan SheridanSheridan HS
Friday, April 19
25th Annual Wilson Invitational Portland Wilson HS
Baker Relays Baker CityBaker Track
Bonanza Twilight Invitational Bonanza Bonanza HS
Oregon Relays Day 1 EugeneHayward Field
River's Edge UmatillaMilt Durant Field
Saturday, April 20
13th annual Prefontaine Rotary Invitational Coos BayPrefontaine Track
28th Kiwanis Invitational Hermiston, ORArmand Larvie Middle Scho...
Banks Invitational Track Meet BanksBanks HS
CCC Cougar Open UNATTACHED Oregon CityPioneer Stadium
Crater Classic Central PointCrater HS
Elgin Invite ElginElgin HS
Elmira Relays ElmiraElmira HS
LaPine Invitational Lapine LaPine HS
Oregon Relays Day 2 EugeneHayward Field
Rancher's Invitational Track Meet CraneCrane Union HS
Wilsonville Invitational WilsonvilleWilsonville HS
Monday, April 22
LR JV MerrillLost River
Tuesday, April 23
Glide Small Schools #2 GlideGlide
Hood River @ The Dalles Wahtonka ORTDW
JZ Classic NewportNewport HS
Sutherlin Invite SutherlinSutherlin HS
Viking Invitational/Malheur County Championships ValeFrank Hawley Stadium
Wednesday, April 24
Aloha @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Ashland @ South Medford MedfordSouth Medford HS
Barlow & St. Mary's @ David Douglas PortlandDavid Douglas
Beaverton @ Westview PortlandWestview
Centennial @ Reynolds Troutdale, OregonReynolds HS
Churchill, S. Eugene @ Marist EugeneMarist HS
Clackamas @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Estacada, Molalla @ N Marion AuroraN Marion HS
Grants Pass at Crater Central PointCentral Point
Gresham vs Central Catholic Portland Fernhill Park
JV CorvallisCorvallis HS
JV Meet Century,Newberg,Tigard,Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
JV- McMinnville, Tualatin, Glencoe, at Hillsboro HillsboroHare Field
La Salle, Madras @ Gladstone GladstoneGladstone
Lakeridge @ Canby CanbyCanby HS
Lebanon, SAHS, WAHS @ Dallas JV Meet Dallas, ORDallas HS
Liberty @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Lincoln @ Jesuit PortlandJesuit HS
McKay @ Sprague SalemSprague HS
MV vs. Ridgeview BendMountain View
North Salem @ South Salem SalemSouth HS
Redmond @ Crook County (Senior Night) PrinevilleCrook County HS
Roseburg & Eagle Pt. @ North Medford MedfordNorth Medford HS
Sandy @ Parkrose PortlandParkrose
Sherwood @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Springfield @ North Eugene EugeneNorth Eugene
St. Helens @ Rex Putnam MilwaukieRex Putnam
Summit @ Bend High Bend, OregonBend HS
West Linn at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
West Salem @ McNary KeizerMcNary HS
YC vs Banks BanksBanks HS
Thursday, April 25
Catlin Gabel 4-Way (Clat, VC, Corb) PortlandCatlin Gabel
Chemawa & Jefferson @ Creswell Creswell OrCreswell HS
Culver/Central Linn vs Kennedy Mt. AngelKennedy HS
Harrisburg, Scio @ Toledo ToledoToledo HS
ICUE ElginElgin HS
La Pine, Junction City @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
No Meet Meet Springfield, OrThurston HS
NWL Dual Rockaway BeachNeah Kah Nie
OES 4-WAY (Warrenton, DLSN and Rainier PortlandOregon Episcopal School
Pac West @ Salem Academy (Blanchet) SalemSalem Academy
PIL JV/Frosh Track Classic PortlandWilson HS
Santiam Mill CitySantiam HS
Seaside @ Astoria AstoriaAstoria HS
Southwest Christian Invitational Sherwood, ORSherwood HS
Tillamook at Scappoose ScappooseScappoose HS
Tri-River @ Waldport WaldportWaldport Athletic Complex
West Valley League @ Dayton DaytonDayton HS
Friday, April 26
2A/1A Dist. 1 Regular Meet at Reedsport ReedsportRuppe Field
Bob Newland Frosh/Soph Invitational MedordSouth Medford
Central Coast Invitational Florence,ORSiuslaw HS
Dave Snook Frosh/Soph Invitational KeizerMcNary HS
Elden Kellar Invitational HillsboroHare Field
McMinnville Invitational (HS, MS) McMinnvilleWortman Stadium
Mt. West League Meet Finn Rock, Or Aaron & Marie Jones Commu...
Pendleton/Hermiston Dual PendletonPendleton HS
Pirate Mid-season time trial Coos BayPrefontaine Track
Saturday, April 27
49th Centennial Invitational ORGresham
7th Annual Pepsi Invitational UnionUnion Athletic Complex
Aloha Relays AlohaAloha HS
Bill Bowerman Invitational CondonCHS Track
Converted Centennial 1500's w/Milesplit. Gresham, ORGresham HS
Portland Christian Invitational PortlandPortland Christian
Sterling Invitational Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Summit Invitational BendSummit HS
Tuesday, April 30
Bandon Invitational BandonBandon HS
CC, Gilchrist @ Summit (Senior Night) BendSummit HS
Corbett 4-Way (OES, Warrenton, VC) PortlandPortland Christian
FWL JV Meet WinstonDouglas HS
Lost River Inivitational MerrillLRHS
Philomath/Taft @ Cascade TurnerCascade HS
Phoenix/NV/NH @ Hidden Valley Murphy, Hidden Valley HS
Stanfield JV StanfieldStanfield Secondary Schoo...
Stayton @ Central IndependenceCentral HS
Yamhill-Carlton/Gaston at Tillamook TillamookTillamook HS
May
Wednesday, May 1
Beaverton @ Sunset PorlandSunset HS
Benson vs Madison PortlandMadison
Clatskanie 4-Way (DLSN, CaGa, Rain) ClatskanieClatskanie Middle/High Sc...
Crater vs. Eagle Point Central PointCrater HS
Crescent Valley @ South Albany Albany South Albany HS
Crow Cinder Classic EugeneCrow HS
Dallas @ Corvallis CorvallisCHS
Franklin @ Cleveland PortlandCleveland HS Track
Gladstone vs. N. Marion vs Esstacada North MarionNorth Marion HS
Glencoe @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Hillsboro at Tigard TigardTigard
Jefferson and Roosevelt @ Wilson PortlandWilson
Jesuit @ Westview Beaverton, ORWestview HS
KU, North Valley @ Mazama Klamath FallsMazama HS
Lake Oswego @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Lincoln @ Southridge BeavertonSouthridge
Madras, Molalla @ LaSalle MilwaukieLaSalle HS
Marist @ Springfield SpringfieldSilke Field
Marshfield host North Eugene and Churchill Coos BayPrefontaine Track
McKay @ West Salem SalemWest Salem
McMinnville at Century HillsboroCentury HS
Mt. View @ Bend BendBend High
Newberg @ Tualatin TualatinTualatin HS
Novice City Meet: Centennial & Gresham @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Oregon City @ West Linn West LinnWest Linn HS
Parkrose @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Parlauf Relays MedfordSt. Mary's
Redmond @ Ridgeview RedmondRidgeview HS
Roseburg @ Ashland AshlandAshland HS
Sandy @ Liberty HillsboroLiberty HS
Scappoose at Seaside SeasideSeaside HS
Sheldon @ Thurston SpringfieldThurston HS
Sherwood @ St. Helens St. Helens, ORSt. Helens HS
South Eugene @ Willamette EugeneWillamette
South Medford at Grants Pass Grants PassGrants Pass HS
South Salem @ McNary Keizer McNary HS
Sprague at North Salem SalemNorth Salem HS
Var ONLY: D.Doug., C.Cath., St.Mary @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
West Albany @ Silverton SilvertonSilverton HS
Wilsonville @ Putnam Milwaukie Rex Putnam HS
Woodburn @ Lebanon LebanonLebanon HS
Thursday, May 2
2A/1A Dist. 1 Regular Meet At Monroe Monroe H. S.Monroe, Or
2A/1A Dist. 1 Regular Meet at Oakland Oakland, OROakland HS
Banks vs Astoria AstoriaAstoria HS
Creswell & Santiam Christian @ Scio ScioScio HS
Northwest League Meet CloverdaleNestucca
Novice Only David Douglas/Central Catholic/Reynold... PortlandMarshall HS
Pac West @ Harrisburg HarrisburgHarrisburg
Regis vs Kennedy Mt AngelKennedy HS
Second Annual Pappas Invitational OregonGlendale
Toledo, Jefferson, Blanchet @ Salem Academy SalemSalem Academy HS
Tri-River @ Waldport WaldportWaldport Athletic complex
Tri-River Meet @ East Linn (Central Linn Host) LebanonEast Linn
West Valley League @ Colton ColtonColton HS
West Valley League @ Willamina SheridanSheridan HS
Friday, May 3
Cotton Invite PortlandMarshall HS
Dean Nice Invitational GreshamGresham HS
Jo-High Invite JosephJoseph Track
Nike/Jesuit Twilight Relays Portland, ORJesuit HS
Rob Allen Invitational LebanonLebanon HS
Sisters Rotary Invitational SistersSisters HS
Stayton Twilight StaytonStayton HS
Saturday, May 4
Dick Baker Invitational GladstoneGladstone HS
Grants Pass Rotary Grants PassGrants Pass HS
Heinz OntarioOntario HS
Lakeview Invitational Lakeview,OregonLakeview HS
Mustang Invitational HEPPNERHeppner
PLS 1A Track Classic PortlandPortland Christian School
Toledo Twilight ToledoToledo HS
Tuesday, May 7
Brookings-Harbor Twilight Brookings, Or.Brookings-Harbor HS
City Meet: Barlow, Centennial @ Gresham GreshamGresham HS
Great White Invite NewportNewport HS
Lake Oswego and Oregon City @ Canby CanbyCanby HS
Marshfield host Willamette Coos BayPrefontaine Track
North Bend Last Chance Meet North BendFrank Shriver Track
PacWest JV Districts JeffersonJefferson HS
PIL JV/Frosh District Prelims PortlandMarshall
Sky Em JV Districts ElmiraElmira HS
Skyline JV District Klamath FallsModoc Field
Springfield, Sheldon @ Churchill EugeneChurchill
Tri River JV Invitational Mt. AngelKennedy HS
Valley Catholic 4-Way (DLSN, OES, Catlin Gabel) BeavertonValley Catholic HS
Warrenton 4-Way (Clat, Rain, Corb) WarrentonWarrenton Grade School
Wednesday, May 8
Ashland vs Eagle Point AshlandAshland High
Astoria at Scappoose ScappooseScappoose HS
CO JV Championships BendMountain View HS
Corvallis @ West Albany Albanyweast albany
Crater @ South Medford MedfordSouth Medford HS
Gladstone@ Molalla MolallaHeckard Field
Grant, Clackamas, West Linn @ Lakeridge Lake Oswego, ORLakeridge HS
Hillsboro, Tualatin, McMinnville @ Glencoe HillsboroGlencoe HS
Jefferson, Franklin @ Madison PortlandMadison HS
Jesuit Green & Gold Meet PortlandJesuit HS
La Salle, N. Marion @ Estacada EstacadaEstacada
Lebanon @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Marist @ S. Eugene EugeneS. Eugene HS
Milwaukie, Putnam, Parkrose, @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Newberg/Forest Grove/Tigard @ Century HillsboroCentury HS
North @ McKay Salem McKay HS
North Eugene @ Thurston SpringfieldThurston HS
Silverton @ Dallas DallasDallas HS
South Albany @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Southridge vs. Beaverton BeavertonBeaverton
Sprague vs. McNary SalemSprague
St. Helens-Sandy-Liberty@Sherwood Sherwood, OregonSherwood HS
Sunset vs. Aloha AlohaAloha HS
Sweet Home Sweet HomeHusky Field
West Salem @ South Salem SalemSouth Salem HS
Westview @ Lincoln PortlandLincoln HS
Wilson vs. Benson, Cleveland, Roosevelt PortlandWilson HS
Thursday, May 9
Ashland Intrasquad AshlandAshland HS
IMC Championships RedmondRedmond
MHC Novice Conference Meet GreshamSam Barlow HS
NWL Meet at PC PortlandPortland Christian
PIL JV/Frosh District Finals PortlandMarshall
Seaside at Yamhill Carlton YamhillYamhill Carlton HS
Tillamook vs Banks BanksBanks HS
Umatilla Finale UmatillaMilt Durant Field
Friday, May 10
Baker Invitational Baker CityBaker Athletic Complex
Central Valley JV Bash KeizerMcNary
CRC Last Chance Hermiston, ORArmand Larive MS
Jack Blum Invitational Twilight Meet ReedsportRuppe Field
John Oliver Invitational Indpendence, ORCentral HS
Metro League JV District Meet PortlandJesuit HS
Mid-Willamette JV Districts Albany West Albany HS
MWL JV Districts SpringfieldSilke Field
NWOC Novice Districts SandySandy HS
Oakland Twilight OaklandOakland HS
Pacific Conference JV District Meet NewbergNewberg HS
Regis Twilight StaytonRegis HS
Three Rivers League JV Championships Canby HS
Wally Ciochetti Invitational Cottage GroveCottage Grove HS
Saturday, May 11
Arlington Invite ArlingtonArlington HS
District 1 JV Meet Grants PassGrants Pass HS
Gilchrist Small Schools Invite Gilchrist Bennett Field
High Desert League Meet Crane Crane HS
SCL Hybrid Championship meet MerrillLost River HS
Monday, May 13
Cowapa JV District YamhillYC
JV Districts OWC TurnerCascade HS
Oregon West JV Conference Meet TurnerCascade HS
TriValley JV District AuroraN Marion HS
Tuesday, May 14
Mt. Hood Conference Championships Day 1 GreshamCentennial HS
Vale 3-way (Vale, Harper, Adrian) ValeVale HS
Wednesday, May 15
Central Valley District Meet Day 1 KeizerMcNary HS
Metro League Championships Day 1 AlohaAloha HS
Mid-Willamette Conference Championships -- Day 1 SalemWillamette University
Mt. Hood Conference Championships Day 2 GreshamCentennial HS
MWL Districts Day 1 SpringfieldSilke Field
PIL Varsity District Prelims PortlandMarshall
Thursday, May 16
6A District 1 Varsity District Day 1 RoseburgRoseburg HS
Cowapa District Meet Day 1 SeasideSeaside HS
Mid-Willamette Conference Championships -- Day 2 SalemWillamette University
NWOC Conference Championships Day 1 MilwaukieRex Putnam HS
Pacific Conference District Meet - Day 1 TualatinTualatin HS
PacWest Districts Pleasant HillPleasant Hill HS
PIL Varsity District Finals PortlandMarshall or Madison
Sky-Em League Championships Cottage GroveCottage Grove HS
Skyline Conference Championships, Day 1 Grants Pass, OregonGrants Pass HS
Three Rivers League Championships Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
TriValley Conference Championships MilwaukieLaSalle HS
Friday, May 17
1A Special District 4 Baker CityBaker Athletic Complex
1A-1 and 2A-1 District Meet (Day 1) PortlandPortland Christian
3A Special District 1 Regional Qualifier LakeviewLakeview HS
5A Special District 1 Qualifier Day 1 RedmondRedmond HS
Blue Mountain Conference Championships 2A Union, ORUnion HS Track
Central Valley District Meet Day 2 KeizerMcNary HS
Columbia River Conference Championships Day 1 Hood RiverHenderson Community Stadi...
Cowapa District Meet Day 2 SeasideSeaside HS
Farwest League Championships Day 1 North Bend, ORFrank Shriver Track
GOL District Meet Ontario Ontario HS
Lewis and Clark League Districts Day 1 PortlandCatlin Gabel
Metro League Championships Day 2 AlohaAloha HS
MWL Districts Day 2 SpringfieldSilke Field
NWOC Conference Championships Day 2 MilwaukieRex Putnam HS
Oregon West Conference Championships day 1 TurnerCascade
Pacific Conference District Meet - Day 2 TualatinTualatin HS
Three Rivers League Championships Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tri-River League Championships - Day 1 Stayton, OregonStayton HS
TriValley Conference Championships MilwaukieLaSalle HS
West Valley League District Day 1 DaytonDayton HS
Saturday, May 18
1A-1 and 2A-1 District Meet (Day 2) PortlandPortland Christian
1A-2 & 2A-2 District Championships Klamath FallsOregon Tech
3A Special District 1 Regional Qualifier LakeviewLakeview HS
5A Special District 1 Qualifier Day 2 RedmondRedmond HS
6A District 1 Varsity District Day 2 RoseburgRoseburg HS
Columbia River Conference Championships Day 2 Hood RiverHenderson Community Stadi...
District Championships Oakridge, Or.Oakridge HS
EOL District Meet BurnsBurns HS
Farwest League Championships Day 2 North Bend, ORFrank Shriver Track
GOL District Meet Day 2 Ontario Ontario HS
JO Developmental Meet GreshamSam Barlow HS
Lewis and Clark League Districts Day 2 PortlandCatlin Gabel
Mtn. West 1A District Championship Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Oregon West Conference Championships TurnerCascade HS
PacWest Districts Pleasant HillPleasant Hill HS
Sky-Em League Championships Cottage GroveCottage Grove HS
Skyline Conference Championships, Day 2 Grants Pass, OregonGrants Pass HS
Special District 3-1A Championships MoroSherman County JR/SR HS
Tri-River League Championships - Day 2 StaytonStayton HS
West Valley League District Day 2 DaytonDayton HS
Wednesday, May 22
Jesuit Last Chance (All comers) 9000 SW Beaverton HwJesuit High
Thursday, May 23
OSAA 1A State Championships - Day 1 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 2A State Championships - Day 1 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 3A State Championships - Day 1 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
Friday, May 24
OSAA 1A State Championships - Day 2 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 2A State Championships - Day 2 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 3A State Championships - Day 2 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 4A State Championships - Day 1 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 5A State Championships - Day 1 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 6A State Championships - Day 1 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
Saturday, May 25
OSAA 4A State Championships - Day 2 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 5A State Championships - Day 2 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA 6A State Championships - Day 2 EugeneUniversity of Oregon (Hay...
OSAA State Championships - WC (HS, MS) EugeneUniversity of Oregon (Hay...
Tuesday, May 28
Madison Decathlon PortlandMadison HS
Nestucca Decathlon CloverdaleNestucca HS
THS Decathlon/Heptathlon TillamookTillamook HS
Wednesday, May 29
Madison Decathlon PortlandMadison HS
Nestucca Decathlon CloverdaleNHS
SHS Decathlon SilvertonSilverton HS
THS Decathlon/Heptathlon TillamookTillamook HS
USA Miler's Club Meet Portland, ORLewis & Clark College
June
Saturday, June 1
BorderDuel Track Classic WilsonvilleWilsonville
Jumps/Throws Meet TurnerCascade
Multi-Event Meet Salem, ORSouth Salem HS
Sunday, June 2
Portland Track Festival - BAC Youth Meet (HS, MS, Club, UnA) HilsboroLiberty HS
Team Oregon Throwers Only Meet PortlandConcordia University Thro...
Thursday, June 6
Host Thurston Middle School EugeneThurston HS
Saturday, June 8
Bruin Multi's Day 1 (Open) GreshamSam Barlow HS
Portland Track Festival Portland, ORLewis & Clark College
Sunday, June 9
Amity TC Thowers Only Meet McMinnvilleLinfield College
Bruin Multi's Day 2 (Open) GreshamSam Barlow HS
Tuesday, June 11
Championship Prep (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandConcordia University Thro...
Friday, June 14
Confidence Booster PortlandConcordia University Thro...
Sunday, June 16
USATF NW Club Championships SandySandy HS
Monday, June 17
Nationals Tune Up PortlandConcordia University Thro...
Thursday, June 20
Junior Olympics Multi's SandySandy HS
USATF Oregon Championship - Day 1 SandySandy HS
Friday, June 21
Junior Olympic Multi's SandySandy HS
USATF Oregon Championship - Day 2 SandySandy HS
Saturday, June 22
JO Season Sandy Oregon
USATF Oregon Championship - Day 3 SandySandy HS
Sunday, June 23
USATF Oregon Championship - Day 4 SandySandy HS
July
Saturday, July 6
Smith Rock Summer Classic Bend, ORSmith Rock
Thursday, July 11
Oregon Track Club All Comers EugeneHayward Field
Saturday, July 13
Track City Classic EugeneUniversity of Oregon
Monday, July 15
Track City International Classic EugeneHayward Field
Thursday, July 18
OTC All Comers EugeneHayward Field
Thursday, July 25
Oregon Track Club All Comers Hayward FieldEugene
August
Thursday, August 1
Oregon Track Club All comers EugeneHayward Field
Thursday, August 8
Oregon Track Club All Comers (HS, UnA) EugeneHayward
Friday, August 9
Cancelled NewportOregon
Saturday, August 10
Newport Hep/Dec NewportOregon
Other Meets
Monday, January 27, 2014
Athletic.net Test (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Test CityTest Location

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results