Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

January
Friday, January 17
WSTFCA Convention Everett, WAEverett Holiday Inn
February
Sunday, February 2
UW Invite (High School) SeattleDempsey Indoor Fieldhouse
Saturday, February 22
Javelin Clinic RichlandHanford HS
Friday, February 28
CWU Pole Vault Clinic EllensburgNicholson Pavilion Field ...
March
Saturday, March 1
Centralia Polar Bear Hammer Meet CentraliaCentralia HS
CWU Pole Vault Clinic EllensburgNicholson Pavilion Field ...
Sunday, March 2
CWU Pole Vault Clinic EllensburgNicholson Pavilion Field ...
Runners Soul Track and Field Clinic CheneyEastern Washington Univer...
Monday, March 3
King's Time Trials ShorelineKing's Track
Practice begins SWSW
Sunday, March 9
Seattle Hammer Spring Throws Series #1 SeattleWest Seattle Stadium
Monday, March 10
Beaver Time Trial WoodlandBeaver Stadium
Thursday, March 13
Issy Distance Group Time Trial IssaquahIssaquah HS
Friday, March 14
Issy Sprint Group Time Trial IssaquahIssaquah HS
La Conner Intersquad La Conner, WALa Conner HS
Purple vs White AnacortesAHS
Scottie Time Trials Rockford Freeman HS
Shorewood Time Trials ShorelineShoreline Stadium
Saturday, March 15
Black and Red Jamboree ColvilleColville HS
Blue Devil Invitational Walla WallaMartin Field
Cascade Intersquad EverettCascade HS
Eisenhower Jamboree YakimaZaepfel Stadium
Intrasquad Meet VancouverSkyview
Logan Relays Bainbridge IslandBainbridge HS
RHS Intersquad PuyallupSparks
Richland Jamboree RichlandFran Rish Stadium
SPSL 2A/3A Jamboree SumnerSunset Stadium
Sunday, March 16
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
Monday, March 17
CKSD Jamboree SilverdaleSilverdale Stadium
Great Issy Throw Off IssaquahIssaquah HS
Mason Couny Jamboree SheltonShelton HS
Naches Jamboree NachesNaches Valley HS
Tuesday, March 18
Brigeport Jamboree Bridgeport WABridgeport HS
Chewelah Cougar Field Event Trials ChewelahStryder Field
Ephrata Icebreaker Ephrata Ephrata HS
Fort Vancouver @ Washougal WashougalFishback Stadium
Kelso Jamboree vs. RA Long and Evergreen KelsoKelso High
Lake Washington Intersquad Meet KirklandLake Washington
Lake Washington Intrasquad Meet KirklandLW
Napavine Time Trials NapavineNapavine
Skyview @ River VancouverColumbia River
Wednesday, March 19
Bell & Fern @ Nvhs NooksackNooksack
Cheney Jamboree Cheney Washington Cheney HS
G Prep Jamboree SpokaneG Prep
Kingston HS Intersquad Meet KIngston, Wa.Kingston HS
Lynden & Anacortes @ Sehome BellinghamCivic Stadium
Mt. Baker, Meridian, LC LyndenLynden Christian
PHS, SSHS, Riverview,W-P,DHS @ HHS RichlandHanford
Sedro Woolley @ Blaine BlaineBlaine HS
Squalicum @ B-E BurlingtonKirkby Field
Thursday, March 20
Auburn @ Auburn Mountainview AuburnAMHS
BHS, CHS, GF Jamboree Bothell Bothell HS
BHS, SLHS, ERHS Jamboree PuyallupEmerald Ridge HS
Bishop Blanchet Intrasquad SeattleWest Seattle Stadium
Central Valley Jamboree Spokane ValleyCentral Valley
CHS Intersquad Meet University PlaceCurtis HS
Davis JV Invite YakimaKumler Fld
Everett SD Jamboree EverettEverett Memorial Stadium
Fife @ Franklin Pierce ParklandFPHS
Foster Jamboree TukwilaNeudorff Stadium
Highline District Jamboree BurienHighline Memorial
Issaquah, Monroe @ Redmond Jamboree RedmondRHS
Kennewick-KiBe Take Off KennewickKennewick HS
Kent Jamboree KentFrench Field
Kings, Shorecrest & Shorewood Jamboree ShorelineShoreline Stadium
Lake Stevens @ Edmonds/Wooday EdmondsEdmonds/Woodway HS
Lake Washington Intersquad Meet II KirklandLake Washington
Mount Tahoma Jamboree TacomaMount Tahoma HS
Mukilteo Everett Jamboree EverettEverett Stadium
Nathan Hale Jamboree SeattleNathan Hale HS
Newport @ Skyline Sammamish, WASkyline HS
Nisqually #1-AWS,SC,CC,CHS,CWA TacomaCharles Wright Academy
Nisqually League Meet #2 EatonvilleEatonville HS
NW 1B/2B/1A Meet @ La Conner La Conner, WALa Conner HS
Oly & SK @ Yelm YelmYelm HS
Orting @ White River BuckleyWRHS
Pacific League Meet @ S.B. South BendSouth Bend HS
Pacific League Meet@Naselle NaselleNaselle HS
PB&Jamboree KirklandJuanita HS
Rainfest VancouverHeritage
Renton Jamboree, LHS, RHS, HHS Renton, WARenton Memorial Stadium
Royal Classic Royal CityRoyal HS
SeaTac 2B League Meet #1 Puyallup, Chief Leschi HS
Shelton, Capital @NT LaceySouth Sound Stadium
Sumner @ Clover Park LakewoodHarry Lang Stadium
Todd Beamer @ Puyallup PuyallupSparks Stadium
Viking time trials KenmoreInglemoor HS
Washington @ Steilacoom SteilacoomSteilacoom HS
Whidbey Island Jamboree Oak Harbor`Oak Harbor Memorial Stadi...
Woodland/La Center Jamboree Woodland, WABeaver Stadium
Friday, March 21
Bedlington Twilight LyndenLynden HS
M & M Classic Duel Meet RandleWhite Pass HS
Seattle Academy PV Jamboree Seattle, WASeattle Academy Gym
TBird Intersquad Jamboree TumwaterTumwater HS
Saturday, March 22
Cardinal Relays Invitational OrtingOrting HS Stadium
Chuck Randall Relays ArlingtonArlington HS
Crimson & White Intrasquad Meet SammamishEastlake HS
Longview Rotary Relays JV/Var LongviewLongview Memorial Stadium
Mihs*interlake*bellevue*shs Jamboree BellevueBellevue High
Papa Wells Invitational YakimaEast Valley HS
Port Angeles Invitational Port AngelesPort Angeles
Rainier "Icebreaker" Invitational RainierRainier HS
Ram Relays YakimaWest Valley HS
Ray Cockrum Relays WenatcheeWenatchee HS Track
Ray Cross Invitational Ephrata Ephrata HS
Richland Dual RichlandFran Rish Stadium
Seattle Academy Relays Shoreline, WAShoreline Stadium
SK - Kurt Wagner Relays- CANCELLED Port Orchard South Kitsap HS
West Valley Invitational Spokane Valley, WAWVHS
Sunday, March 23
Blue Bear Throw One Spokane ValleyCentral Valley HS
Monday, March 24
JV meet @ Monroe MonroeMonroe
Tuesday, March 25
Bridgeport League Meet BridgeportBridgeport HS
Camas @ Skyview VancouverSkyview
Caribou Trail League Meet ChelanChelan Track
Evergreen vs Battle Ground Battle GroundBattle Ground HS
Heritage vs Union 6201 NW Friberg StUnion HS
Mt. View vs Hudson's Bay VancouverHudson's Bay
Nisqually League Meet #3 KirklandJuanita HS
Prairie vs Kelso KelsoKelso HS
River @ Fort Vancouver VancouverFort Vancouver
SCAC Meet at Finley FinleyRiverview HS
WV-Y, WV-S, at Eastmont East WenatcheeWildcat stadium
Wednesday, March 26
Auburn Riverside @ Curtis University PlaceCurtis HS
Bremerton, Kingston @ Olympic BremertronOlympic High
District 9 1B/2B Meet Clarkston, WAClarkston HS
Enumclaw @ Decatur Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Foss vs Wilson TacomaMt. Tahoma
Jv#1 Kenn, Chia, Kam At Ww Walla WallaWalla Walla
Kentlake vs. Kentridge KentFrench Field
Klahowya, Port Townsend @ Sequim SequimSequim HS
Lynden, BE LyndenLynden HS
Mount Rainier v. Kent-Meridian BurienHighline Memorial
NW 1B/2B/1A Meet @ Concrete Concrete Concrete HS
Red vs. Blue Meet TumwaterBlack Hills HS Track
Rogers @ Bethel SpanawayArt Crate
SeaTac 2B League Meet #2 PuyallupChief Leschi HS
Thursday, March 27
1A Evergreen League Meet @ Hoquiam HoquiamSeabreeze Oval
1A Evergreen League Meet @Tenino TeninoTenino HS
1A Trico meet @ Ilwaco IlwacoPeterson Field
2B league Meet @ Onalaska OnalaskaOnalaska HS
Adna, MWP, Nap., Winl., C.R. @ Toutle ToutleToutle Lake
AM, Coup & LW @ Sultan SultanSultan HS
Anacortes vs. Blaine, Lynden Christian AnacortesAnacortes HS
Arlington vs. Monroe vs. Meadowdale ArlingtonArlington HS
Auburn @ Thomas Jefferson AuburnTJHS
Bainbridge vs. Sealth vs. West Seattle Bainbridge Bainbridge HS
Ballard @ Issaquah IssaquahIssaquah HS
Beach-Cleve.-Frank-OD-HNA SeattleRainier Beach
Bellevue @ Lake Washington KirklandLake Washington
Best in the Basin QuincyQuincy Track & Field Stad...
Bonney Lake Vs. Lakes Bonney LakeBonney Lake HS
Caribou Trail League Meet CashmereCashmere Track
Central Kitsap @ Bellarmine Tacoma Bellarmine
Clarkston, Logos at Pullman PullmanPullman HS
Clover Park @ White River 26928 120th Street EWhite River HS
Deleted meet LyndenLynden HS
Emerald Ridge @ Puyallup PuyallupSparks Stadium
Ferndale, Sedro @ Meridian LaurelMeridian HS
FHSvHazen,EHSvFHS,THSvFHS Renton, WARenton Memorial Stadium
GSHL Meet RA Long vs Hockinson JV/V HockinsonHockinson
GSHL vs. Mark Morris RidgefieldRidgefield HS
Highline v. Lindbergh, Renton v. Kennedy BurienHighline Memorial
Ingraham/Blanchet/Lakeside SeattleIngraham HS (NWAC)
Juanita vs. Liberty IssaquahLiberty
Jv#1 Pas, Rich, Sr At Hanford RichlandHanford Hs
Kentwood vs. Tahoma CovingtonTahoma HS
King's Hosting Ced. GF & SW Seattle Woolsey Stadium
Lake Stevens @ Mt. Vernon Mt. Vernon, WAMt. Vernon HS
Lakewood and Granite Falls @ Sultan SultanSultan HS
Lincoln/Timberline @ Shelton SheltonHighclimber Stadium
Lynnwood & Jackson @ Glacier Peak SnohomishVeterans Stadium
M-Getchell vs Cascade, Edmonds-Woodway MarysvilleQuil Ceda Stadium
Mariner @ Everett EverettEverett Memorial Stadium
Marysville-Pilchuck, Shorewood @ Kamiak MulkilteoGoddard Stadium
Mead, GP @ EV SpokaneEast Valley HS
MLT vs. Shorcrest EdmondsEdmonds Stadium
Mt Tahoma@ North Thurston LaceySouth Sound Stadium
Mt. Si @ Interlake Bellevue, WAInterlake HS
Newport @ Eastlake SammamishEastlake HS
NHale/Eastside Catholic/Seattle Prep SeattleNathan Hale HS
Nisqually - AWS, CC,LCA,EHS, VASH, CWA TacomaCharles Wright Academy
NKHS, North Mason, Port Angeles PoulsboNKHS
North Central @ Cheney CheneyCheney HS
NVHS vs FHHS vs MBHS DemingMt. Baker HS
NW 1B/2B/1A Meet @ Concrete ConcreteConcrete HS
Pacific League Meet @ North Beach OyehutNBHS
Pacific League Meet @ Raymond RaymondRaymond HS
Peninsula @ Auburn Mountainview AuburnAMHS
Redmond @ Bothell Bothell Bothell HS
Roosevelt/Inglemoor @ Woodinville WoodinvilleWoodinville HS
Sammamish at Mercer Island Mercer IslandMercerIsland HS
Seatac 1B League Meet TacomaWashington HS
Skyline@Garfield SeattleSWAC
South Kitsap, Gig Harbor @ Olympia OlympiaOlympia HS
Spanaway Lake @ Graham Kapowsin GrahamGKHS
Stadium @ Yelm YelmYelm HS
Stanwood, Snohomish, Oak Harbor StanwoodStanwood
Steilacoom @ Franklin Pierce TacomaFranklin Pierce
Sumner @ Orting OrtingCardinal Stadium
Todd Beamer @ Federal Way Federal WayFWMF
Trico @ STEV StevensonStevenson
Washington @Fife FifeFife HS
Friday, March 28
Bellingham City Meet BellinghamCivic Field
CBHS vs NBHS vs PAHS JV @ Crescent HS Joyce, WACrescent HS
Eastmont Cats Invite East Wenatchee, WAEastmont HS
Saturday, March 29
Curtis Viking Relay Championships University PlaceCurtis HS
Don Holder Relays YakimaEisenhower HS
Ezra Gordon Invitational ColvilleColville HS
Kent-Meridian Invite KentFrench Field
Lewis County Invitational CentraliaTiger Stadium
Liberty Invite RentonLiberty HS
Ray Ryan Memorial G.H. County Champ. (HS, UnA) ElmaElma HS
Terrace Relays Edmonds, WAEdmonds Stadium
Tiger Invite Battle GroundBattle Ground HS
Sunday, March 30
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
April
Tuesday, April 1
Aberdeen @ Centralia CentraliaTiger Stadium
Hermiston v. The Dalles W. Dual HermistonKennison Stadium
Hudson's Bay vs Prairie VancouverPrairie
Moses Lake JV invite Moses LakeMLHS
Mountain View vs Fort Vancouver VancouverMountain View HS
Wednesday, April 2
Black Hills @ Tumwater TumwaterTumwater Stadium
Camas v. Evergreen VancouverMcKenzie Stadium
Capital @ WF West ChehalisWF West
Curtis @ Federal Way Federal WayFederal Way
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin Walla Walla, WAMartin Field
GSL #1 Ferris JV/Varsity@ Mt. Spokane MeadMt. Spokane HS
GSL #1 NC, Mead @ SP SpokaneShadle Park HS
Varsity GSL #1 LC/UHI @ G-Prep SpokaneGonzaga Prep HS
Wfw,cap, Rr Chehalis, WaW.f. West Hs
Thursday, April 3
1A Evergreen League Meet @Elma ElmaElma HS
1A Evergreen League Meet @Rochester RochesterRochester HS
2B League Meet @ Wahkiakum WahkiakumWahkiakum HS
Achbishop, South Whidbey @ Sultan SultanSultan HS
Auburn @ Todd Beamer Federal WayFWMF
Auburn Mt. View vs Bonney Lake AuburnAuburn Mt. View
Battle Ground vs Union Battle GroundBattle Ground HS
Bellarmine @ Olympia OlympiaOlympia
Bothell At Ballard SeattleSWAC
Decatur @ Peninsula Gig HarborPeninsula HS
EHSvKC,THSvKC.EHSvHazen,THSvHazen Renton, WARenton Memorial Stadium
Fife @ Sumner SumnerSunset Chev Stadium
Flynn-vitational Clyde HillBellevue Christian School
Garfield @ Issaquah IssaquahIssaquah HS
Glacier Peak vs M-Getchell, Shorecrest SnohomishSnohomish HS
GSHL vs. Hockinson RidgefieldRidgefield HS
GSL #1 Rogers @ CV Spokane Valley HSCentral Valley HS
Highline v. Renton, Foster v. Lindbergh BurienHighline Memorial
Ing/Franklin/Chief Sealth/West Seattle SeattleIngraham HS (NWAC)
Juanita vs. Bellevue KirklandJuanita
Lake Wash @ Liberty RentonLiberty HS
Lakewood @ Sultan Sultan, WASultan HS
Lynnwood at Kamiak EverettGoddard Stadium
Mariner @ Edmonds-Woodway EdmondsEdmonds Stadium
Mead, ShadlePark, NCentral JV MeadMead HS
Meadowdale, Stanwood & SLC @ Shorewood ShorelineShoreline Stadium
MI @ Interlake BellevueInterlake
Monroe, Snohomish MonroeMonroe
Mountlake Terrace @ Marysville-Pilchuck MarysvilleQuil Ceda Stadium
NHale/Lakeside/Cleveland/O'Dea SeattleNathan Hale HS
North Thurston @ Timberline LaceySouth Sound Stadium
NW 1B/2B/1A Meet @ Friday Harbor Friday Harbor Friday Harbor HS
Pacific League Meet @ Ocosta Wesport, WAOcosta HS
R.Beach-B.Blanchet-S.Prep-Eastside SeattleRainier Beach
Redmond, Roosevelt @ Newport BellevueNewport HS
Sammamish @ Mount Si SnoqualmieMount Si HS
Seatac 1B League Meet TacomaFranklin Pierce HS
Skyline @ Inglemoor KenmoreIngleoor HS
Skyview @ Heritage VancouverHeritage
Steilacoom @ Orting OrtingCardinal Stadium
Thomas Jefferson @ Auburn Riverside AuburnAuburn Riverside
Toutle L, Mossy, Winlock @ White Pass Randle White Pass HS
Tri-District Meet @ S.B. South BendSouth Bend HS
Woodinville @ Eastlake SammamishEastlake HS
Yelm at Gig Harbor Gig HarborGig Harbor HS
Friday, April 4
Deer Park Invitational Deer ParkDeer Park HS
JV Meet #1 GP/LC/CV/ROG/U-High Spokane Valley, WACentral Valley HS
Shelton Interclass Red/Black Shelton, Wa Highclimber Stadium
Saturday, April 5
Arnie Young Invite Renton, WARenton Memorial Stadium
Birger Solberg Invitational BellinghamCivic Stadium
Central Valley Invitational Meet Spokane ValleyCentral Valley HS
Decatur Frosh/Soph Invite Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Monday, April 7
Conversions CamasUnion HS
JV Meet @ Lake Stevens Lake StevensLake Stevens
Time Trial 2 WoodlandBeaver Stadium
Tuesday, April 8
Brewster Relays BridgeportBridgeport HS
Ellensburg JV Meet EllensburgEllensburg HS
Ephrata JV Invite EphrataEphrata
Wednesday, April 9
Anacortes @ Nooksack Everson, WANooksack Valley
Blaine and Ferndale Civic StadiumBellingham
District 9 1B/2B Meet ClarkstonClarkston HS
GSHL Meet RA Long vs Washougal JV/V LongviewMemorial Stadium
LC vs. Bellingham, Meridian LyndenLynden Christian
Lynden-Sehome WALynden
Mt.Tahoma vs South Kitsap vs Wilson TacomaMount Tahoma
Sedro-Woolley with BE and MB SWSedro-Woolley
Thursday, April 10
Bainbridge vs. Odea/Holy Names Bainbridge IslandBainbridge Island
Bethel @ Emerald Ridge PuyallupEmerald Ridge HS
Cedarcrest Home #1 DuvallCedarcrest
Clover Park @ Washington TacomaWashington HS
Everett, Woodinville @ Shorecrest ShorelineShoreline Stadium
Forks League Meet ForksSpartan Stadium
Foss @ Lincoln TacomaLincoln Bowl
Franklin Pierce @ White River 26928 120th street EWhite River HS
G-K @ Rogers PuyallupSparks
Garfield/Ballard/Roosevelt SSD SeattleSWAC
Granite Falls vs. ATM & King's Granite FallsGranite Falls
Ing/Eastside Cath/Sea Prep/West Sea SeattleIngraham HS (NWAC)
Inglemoor @ Bothell BothellBothell HS
Jv#2 Rich, Pas, Chia At Kam Kennewick Kamiakin
Jv#2 Ww, Kenn, Han At Sr KennewickSouthridge Hs
Lake Stevens @ Arlington ArlingtonArlington HS
Lakes @ Enumclaw EnumclawTim Tubbs Track
Mt. Vernon, Jackson @ Cascade EverettEverett Stadium
NHale/Cleveland/Blanchet SeattleNathan Hale HS
NW 1B/2B/1A Meet @ MVC (MVHS) Mount Vernon Mount Vernon HS
Pacific League Meet @ Raymond RaymondRaymond HS
Puyallup @ Spanway Lake SpanawaySpanway Lake HS
R.Beach-Franklin-Chief Sealth SeattleRainier Beach
SeaTac 1B League Meet AuburnMuckleshoot HS
Shorewood @ Oak Harbor Oak HarborOak Harbor HS
Stadium and CK @ Gig Harbor Gig Harbor Joel Wingard Track & Fiel...
Sunnyside vs Grandview SunnysideSunnyside HS
Trico @Kalama KalamaKalama HS
Trico League @ CSRK Castle RockCastle Rock
Friday, April 11
Fast Times At Southridge High KennewickSouthridge Hs
SeaTac League Invitational PuyallupChief Leschi HS
Selah Intersquad SelahSelah Middle School
Saturday, April 12
Cashmere Invitational CashmereCashmere Track
Crescent Invitational JoyceCrescent HS
Davis Invational YakimaZaepfel Stadium
Lil' Norway Invitational PoulsboNorth Kitsap HS
Ocosta Invitational Westport, WAOcosta HS
Richland Dual RichlandFran Rish Stadium
Tacoma Invitational TacomaLincoln Bowl
Monday, April 14
JV Meet @ Mt. Vernon Mt. VernonMt. Vernon
Tuesday, April 15
Caribou Trail League Meet OkanoganOkanogan Track
Caribou Trail League Meet QuincyQuincy Track
Columbia River vs. Kelso KelsoKelso High
GSHL Meet RA Long vs Ridgefield JV/V LongviewMemorial Stadium
Hockinson @ Mark Morris LongviewMark Morris HS
LC vs B-E BuringtonBurlington-Edison HS
NE 1B/2B League Meet DavenportDavenport, WA
NE 1B/2B League Meet RitzvilleLind-Ritzville HS
SCAC League #1 @ Goldendale GoldendaleGoldendale HS
SCAC League Meet @ Connell ConnellConnell HS
Scac League Meet @ Riverview KennewickRiver View Hs
SCAC West League #1 @ Naches NachesNaches HS
Wednesday, April 16
Aberdeen, W.F. West @ Black Hills TumwaterTumwater Stadium
Bainbridge vs. Blanchet vs. Lakeside Bainbridge Island Bainbridge HS
Bellarmine,Lincoln @ Stadium TacomaLincoln Bowl
Capital, Tumwater @ Centralia CentraliaTiger Stadium
CK & Mt. Tahoma @ Shelton SheltonHighclimber Stadium
District 9 1B/2B Meet DaytonDayton HS
District 9 meet Milton-FreewaterShockman Field
ECL Meet SeattleWest Seattle Stadium
Kings @ Sultan SULTANSultan HS
NEA Meet NewportNewport HS
NEA-Lakeside & Chewelah @ Riverside ChattaroyRiverside HS
Nooksack, Lummi, Meridian, FH vs. LC LyndenLynden Christian
North Mason & Sequim @ Kingston KingstonKingston HS
O'Dea, Eastside & Seattle Prep SeattleNathan Hale HS
Tahoma vs. Kent-Meridian KentFrench Field
Trico @ WDLD WoodlandBeaver Stadium
Trico League StevensonStevenson
Wilson, Olympia @ North Thurston LaceySouth Sound Stadium
Thursday, April 17
1A Evergreen League Meet @Elma ElmaElma HS
1A Evergreen League Meet @Rochester RochesterRochester HS
2B League Meet @ Napavine NapavineNapavine
Bellevue City Championships Bellevue, Wa Newport HS
Blaine Hosts Lynden BlaineBlaine HS
Bonney Lake, Franklin Pierce @ Sumner SumnerSunset Stadium
Cheney@Pullman PullmanPullman HS
Clarkston, Colville @ East Valley SpokaneEast Valley HS
Eastmont JV Invitational East WenatcheeWildcat Stadium
Fife @ Steilacoom SteilacoomSteilacoom HS
Granite Falls vs. Cedarcrest & Sultan Granite FallsGranite Falls
GSL #2 LC, CV, Mead Spokane, WAHart Field
GSL #2 Varsity and JV SP @ Ferris SpokaneFerris HS
GSL# 2 Rogers @ UHI Var and JV Spokane ValleyUniversity HS
Gsl#2 Mshs/gp/nc @nc SpokaneNc Hs
HI v. Foster, EV-TY v. Renton BurienHighline Memorial
Jackson @ Mariner EverettMariner HS
Juanita vs. Mercer Island/Lake Washingto KirklandJuanita
Kamiak at Edmonds Woodway EdmondsEdmonds Stadium
Kentridge vs. Kentwood KentFrench Field
King's Hosting; Coupe, LW & SW SeattleWoolsey Stadium
LHSvHazen,KCvHazen Renton, WARenton Memorial Stadium
Liberty @ Mount Si SnoqualmieMount Si HS
Lynnwood @ Cascade EverettEverett Memorial Stadium
Meadowdale, Marysville-Getchell @ MPHS MarysvilleQuil Ceda Stadium
Monroe @ Lake Stevens Lake StevensLake Stevens HS
Mountlake Terrace, Everett @ Shorewood ShorelineShoreline Stadium
Mt. Rainier @ Kentlake KentFrench Field
Mt. Vernon, Snohomish Mt. VernonMt. Vernon
Nisqually - BCS, CHS, VHS, CWA TacomaCharles Wright Academy
Nisqually Meet @ Orting HS Ortining Orting HS
North Kitsap, Olympic @ Klahowya BremertonSilverdale Stadium
Orting @ Clover Park LakewoodClover Park
Pacific League Meet @ North Beach Ocean ShoresNorth Beach HS
PAHS vs BHS @ Port Townsend Port TownsendPort Townsend
Redmond @ Eastlake SammamishEastlake HS
Shorecrest @ Oak Harbor Oak HarborOak Harbor HS
Skyline @ Issaquah IssaquahIssaquah HS
Stanwood vs. GP vs. Arlington StanwoodStanwood
West Valley at Deer Park Deer Park Deer Park HS
White River @ Washington TacomaWashington HS
WVJV Invitational YakimaChuck Millard Track, West...
Friday, April 18
Interstate Rivals Invitational 14626 S Jackson RdFreeman HS
John Ingram Twilight Meet VancouverColumbia River
Jv Gsl Mshs/gp/nc SpokaneNc
JV/9th GSL MEAD/CV/LC SpokaneHart
K Valley Ralley KittitasKittitas Secondary School
Mountain Invite YelmYelm HS
Saturday, April 19
3rd Annual Add It Up Invite TacomaFranklin Pierce School Di...
Al McKee Invitational StevensonStevenson
Code Red Invitational Cheney, WashingtonCheney HS
ForksLionsClubInvitational Forks WaSpartanStadium
Larry Eason Invitational Snohomish, WASnohomish HS
Pasco Invitational PascoPasco HS
Quincy Invite Quincy Quincy Track
Monday, April 21
JV Meet (KR, KL, MTR @ KW) Covington, WAKentwood HS
JV Meet @ Arlington ArlingtonArlington
Tuesday, April 22
+Iceberg Invite/CANCELED MansfieldMansfield HS
Battle Ground vs Heritage VancouverHeritage HS
Caribou Trail League Meet OmakOmak Track
Comet Invite NaselleNaselle HS
Fort Vancouver vs Prairie VancouverPrairie HS
Hockins vs Washougal HockinsonHockinson
Kelso vs Hudson's Bay VancouverHudson's Bay
Lynden Christian Invite LyndenLynden Christian HS
Mt. View @ River VancouverColumbia River
MWP, Winlock, Toutle, Mossy @ Onalaska OnalaskaOnalaska
NE 1B/2B League Meet DavenportDavenport HS
NE 1B/2B meet CovilleColville HS
SCAC League #2 @ Zillah ZillahZillah HS
SCAC League Meet @ Columbia-Burbank BurbankColumbia HS
Scac League Meet @ Ki-Be Benton CityKiona-Benton Hs
SCAC West League #2 @ Naches NachesNaches HS
Union @ Camas CamasCamas HS
Wednesday, April 23
Aberdeen, Tumwater @ RR LaceySouth Sound Stadium
Black Hills, Capital OlympiaCapital HS
Caribou Trail League Meet TonasketTonasket Track
CBBN #1 Eastmont, ML @ Wenatchee WenatcheeWenatchee HS Track
Mt. Rainier vs. Kentridge KentFrench Field
N.Thurston, Lincoln, Foss, Wilson, MT TacomaMt. Tahoma
NEA Dual Riverside vs Freeman Rockford Freeman HS
NEA Meet NewportNewport HS
NEA Meet vs. Medical Lake/Kettle Falls Nine Mile FallsLakeside HS
North Thurston@ Lincoln TacomaLincolon Bowl
NWC JV BellinghamCivic
Olympic, Port Townsend @ North Mason BelfairNorth Mason High
Skyview @ Evergreen VancouverEvergreen HS
The Sun Classic JoyceCrescent
Trico @ Ridgefield RidgefieldRidgefield HS
W.F. West vs. Centralia ChehalisBearcat Stadium
Thursday, April 24
1A Trico meet @ Ilwaco IlwacoPeterson Field
Arlington @ Mt. Vernon Mt. VernonMt. Vernon
Auburn Mountainview @ Lakes LakewoodLakes
Auburn-Riverside @ Auburn AuburnAuburn Memorial Stadium
Ballard at Newport BellevueNewport HS
Bellarmine, Gig Harbor @ South Kitsap Port OrchardSouth Kitsap
Bethel @ Graham-Kapowsin GrahamGKHS
Bonney Lake @ Decatur Federal Way Federal Way Memorial Fiel...
Cascade @ Kamiak MukilteoFrank Goddard Stadium
CBBN #1: S. Side & Davis @ Ike YakimaZaepfel Stadium/Don Holde...
Cedarcrest Home # 2 DuvallCedarcrest Stadium
Central Kitsap at Yelm YelmYelm HS
Cheney and EV at Deer Park Deer Park Deer Park HS
CWAC League Meet - Oth/EV/Wap OthelloOthello HS
CWAC League Meet - Pro/EB/WV YakimaChuck Millard Track
CWAC League Meet - Top/Eph/Sel/GV GrandviewGrandview HS
Eastlake, Issaquah @ Bothell Bothell Bothell HS
Edmonds @ Jackson EverettEverett Memorial Stadium
Emerald Ridge @ Spanaway Lake SpanawaySpanaway Lake HS
Enumclaw @ Peninsula Gig HarborPeninsula HS
EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster BurienHighline Memorial
Federal Way @Thomas Jefferson Federal WayThomas Jefferson
Franklin Pierce @ Clover Park LakewoodHarry Lang Stadium
Glacier Peak, Oak Harbor @ Marysville-P MarysvilleQuil Ceda Stadium
GSL #3 LC/MSHS JV/Varsity@Hart Field SpokaneHart Field
Gsl #3 Nc @ Cv Spokane Valley, WaCentral Valley Hs
GSL #3 SP, GP, Rogers @ Rogers SpokaneRogers HS
GSL #3 UHi, Mead @ Ferris SpokaneFerris HS
Highline v Hazen,Highline v RHS Renton, WARenton Memorial Stadium
Interlake @ Liberty RentonLiberty HS
Juanita vs. Mt. Si SnoqualmieMt. Si
Kent-Meridian vs. Kentwood KentFrench Field
KHS vs PAHS @ KSS SilverdaleSilverdale Stadium
Kings & Lakewood @ Sultan SultanSultan HS
Lake Stevens @ Snohomish SnohomishSnohomish HS
Lake Washington @ Sammamish BellevueSammamish
Lynnwood & Mariner @ Monroe MonroeMonroe HS
Mcc #1 Chia, Kam, Ww @ Han RichlandHanford Hs
Mcc #1 Pas, Sr, Rich At Kenn KennewickKennewick Hs
Meadowdale vs. Terrace EdmondsEdmonds Stadium
MI @ Bellevue BellevueBellevue HS
NHale/Franklin/Ingraham/HNA/WSeattle SeattleNathan Hale HS
Nisqually - CHS, EHS, VHS, CWA TacomaCharles Wright Academy
Nisqually meet #7 EatonvilleEatonville HS
Olympia @ Stadium TacomaLincoln Bowl
Pacific League Meet @ Ocosta WestportOcosta HS
Pacific League Meet@SB South BendSouth Bend HS
Pullman,West Valley@Clarkston ClarkstonClarkston HS
R.Beach-Sealth-Cleveland-Lakeside SeattleRainier Beach
Redmond @ Inglemoor KenmoreInglemoor HS
Rogers @ Puyallup PuyllupSparks Stadium
Roosevelt @ Skyline SammamishSkyline HS
SeaTac 1B League Meet TacomaFranklin Pierce HS
SHS vs NKHS @ BHS BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Stanwood vs Everett, M-Getchell StanwoodStanwood HS
Steilacoom @ Sumner SumnerSumner HS
Tahoma vs. Kentlake KentFrench Field
Todd Beamer @ Curtis University PlaceCurtis HS
Washington @ Orting OrtingCardinal Stadium
Woodinville @ Garfield SeattleSWAC
WRHS @ Fife FifeFife
Friday, April 25
Bruin Invitational White SalmonColumbia River HS
Chehalis Activator's Invitational ChehalisW.F. West HS
Jv #3 Nc @ Cv Spokane Valley, WaCentral Valley Hs
JV GSL #3 Roger, G-Prep @ Shadle SpokaneShadle Park
JV Meet (Tah, KM, KW @ KL) KentKentlake HS
JV UHI, Mead @ Ferris SpokaneFerris HS
Jv#3 Han, Ww, Kam At Chia PascoChiawana Hs
Jv#3 Sr, Pas, Rich At Kenn KennewickKennewick Hs
Kalama Twilight KalamaKalama HS
NWC Championships BellinghamCivic
Rieke Invite CashmereCashmere Track
Timberline @ Shelton SheltonShelton
Wahluke Windbreaker MattawaWahluke HS
Saturday, April 26
2nd Annual Bremerton Invitational BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Bellevue Track & Field Open Meet BellevueBellevue HS
Bill Harris Invitational Federal WayFederal Way Memorial Stad...
Chehalis Activator's Classic ChehalisW.F. West HS
King's Invitational Shoreline WAWoolsey Stadium
Mooberry Relays SpokaneRogers HS
Mount Si Invitational Snoqualmie WaMount Si HS
Prosser Rotary Invite ProsserArt Fiker Stadium
Terrace Invite Edmonds, WAEdmonds Stadium
Undeberg Invitational RitzvilleLind-Ritzville HS
Viking Classic Lake Stevens, WALake Stevens HS
Sunday, April 27
Centralia Hammer Meet (HS, MS) CentraliaCentralia HS
Monday, April 28
JV Meet @ Stanwood StanwoodStanwood
Tuesday, April 29
Battle Ground @ Skyview VancouverSkyview
Evergreen vs Union CamasUnion HS
GSHL Ridgefield @ Washougal WashougalFishback
Heritage @ Camas CamasCamas
Hudson's Bay vs Fort Vancouver VancouverFort Vancouver
Iceberg Invite MansfieldMansfield HS
Mt. View vs. Kelso KelsoKelso High
NE 1B/2B League Meet Nine MileLakeside HS
Prairie vs Columbia River VancouverColumbia River HS
R.A. Long @ Mark Morris LongviewMark Morris HS
SCAC East League Meet MattawaWahluke HS
SCAC League #3 @ Highland CowicheHighland HS
SCAC League Meet @ Royal Royal CityRoyal HS
SCAC West League Meet #3 Cle ElumCERHS
Shelton, South Kitsap @ Olympia OlympiaIngersoll Stadium
Wednesday, April 30
108th Skagit County Championship Day 1 La Conner La Conner HS
Aberdeen, Capital AberdeenCapital HS
BHAM hosts Blaine, FHS, LC, and SQHS BellinghamCivic Stadium
Black Hills, River Ridge @ Centralia CentraliaTiger Stadium
CBBN #2A:Wen., M.Lake, S.Side@Ike YakimaEisenhower/Zaepfel Stadiu...
District 9 JV Meet @ Dayton Dayton, WADayton HS
Graham Kapowsin @ Emerald Ridge PuyallupEmerald Ridge HS
GSHL Meet RA Long vs Mark Morris JV/V LongviewMark Morris
Jv#4, Kenn, Kam, Rich @ Han Richland WaHanford Hs
JV/Frosh ( Fer, CV, GP) SpokaneG Prep
League at CSRK Castle RockCastle Rock
Mt Baker DemingMt Baker HS
Mt. Rainier vs. Tahoma CovingtonTahoma HS
Mt. Tahoma vs. Timberline vs. Wilson TacomaMt Tahoma
NE 1B/2B League Selkirk/Cusick NewportNewport HS
NEA Dual Chewelah @ Medical Lake Medical LakeMedical Lake
NEA Dual Lakeside, Kettle Falls, Freeman Rockford Freeman HS
NEA-Newport @ Riverside ChattaroyRiverside HS
North Olympic League Championships JoyceCrescent HS
Puyallup @ Bethel SpanawayArt Crate
Spanaway Lake @ Rogers PuyallupSparks Stadium
Thomas Jefferson @ Todd Beamer Federal WayFWMF
Trico @ CSAL White SalmonWhite Salmon
Trico League CSRK Pole Vault KalamaKalama HS
WF West @ Tumwater TumwaterTumwater District Stadium
White River @ Steilacoom Steilacoom Steilacoom HS
May
Thursday, May 1
1A Evergreen League Meet @Hoquiam Hoquiam, WaHoquiam HS
1A Evergreen League Meet @Rainier RainierRainier HS
Auburn Mt. View @ Enumclaw Enumclaw Tim Tubbs Track
Bainbridge v.s Seattle Prep Bainbridge IslandBainbridge HS
Ballard/Eastlake @ Inglemoor KenmoreInglemoor HS
Bonney Lake @ Peninsula Gig HarborPeninsula
Bothell, Garfield @ Newport BellevueNewport HS
Cascade & Monroe @ Mariner EverettMariner HS
Cascade @ Mariner MukilteoFrank Goddard Stadium
Cascade Christian Alumni Meet PuyallupSparks Stadium
CBBN #2B - Eastmont @ Davis YakimaKumler Field
Cedarcrest Home #3 DuvallCedarcrest Stadium
CK, Gig Harbor, Stadium @ Lincoln TacomaLincoln HS
Clover Park @ Fife FifeFHS
Colville, Cheney, West Valley SpokaneWest Valley HS
Curtis @ Auburn AuburnMemorial Stadium
CWAC League Meet - Wap/Pro/Eph EphrataEphrata HS
CWAC League Meet - WV/Sel/EV MoxeeEast Valley HS
Cwac Ohs - Eb - Gv @ Ths ToppenishToppenish
Decatur vs Lakes LakewoodLakes
Deer Park at Clarkston Clarkston Clarkston HS
East Valley@Pullman PullmanPullman HS
Edmonds-Woodway @ Lynnwood EdmondsEdmonds Stadium
EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS Renton, WARenton Memorial Stadium
Everett, Meadowdale @ Glacier Peak SnohomishVeterans Memorial Stadium
Federal Way @ Auburn Riverside AuburnAuburn Riverside
Foss @ North Thurston LaceySouth Sound Stadium
Granite Falls vs. Lakewood & Coupeville Granite FallsGranite Falls
GSL #4 GPrep/Ferris/CV SpokaneG Prep
GSL #4 LC @ Shadle Spokane, WAShadle Park
GSL #4 Rogers/Mead/MSHS JV/Varsity@Mead SpokaneMead US
GSL#4 NC @ UHi Var & JV Spokane ValleyUniversity HS
HIv.Hazen, HIv.Kennedy, Lindbgh v. Kendy BurienHighline Memorial
Ing/Eastside Cath/Blanchet/Cleveland SeattleIngraham HS (NWAC)
Issaquah @ Roosevelt SeattleSSD tbd
Juanita vs. Interlake KirklandJuanita
Jv Gsl #4 Sp Lc SpokaneShadle
Kamiak @ Jackson EverettEverett Memorial Stadium
Kent-Meridian vs. Kentridge KentFrench Field
Kentlake vs. Kentwood KentFrench Field
King's Hosting; SW & Sultan SeattleWoolsey Stadium
KSS vs NMHS @ BHS BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Liberty, Samm @ Bellevue HS BellevueBellevue HS
M-Getchell and M-Terrace at OH Oak HarborOak Harbor Memorial Stadi...
M-ville-Pilchuck, Stanwood @ Shorecrest ShorelineShoreline Stadium
Mcc #2 Kenn, Kam, Chia At Rich Kennewick WaRichland Hs
Mcc #2 Ww, Han, Pas At Sr KennewickSouthridge Hs
Mt Si/LW @ Mercer Island Mercer IslandMercer Island
NHale/Lakeside/O'Dea/HNA/Chief Sealth SeattleNathan Hale HS
Nisqually - CPC, CC, VHS, CWA TacomaCharles Wright Academy
Nisqually League Meet OrtingOrting HS
NKHS, Kingston, & Port Townsend Port TownsendPort Townsend
Olympic vs Sequim @ Port Angeles Port AngelesPort Angeles High
Orting @ Franklin Pierce TacomaFranklin Pierce
Pacific League Meet @ Naselle NaselleNaselle HS
Pacific League Meet @ North Beach OyehutNBHS
R.Beach-West Seattle-Franklin SeattleRainier Beach
Redmond @ Woodinville WoodinvilleWoodinville HS
Sea Tac 2B League Meet #3 PuyallupChief Leschi HS
SeaTac 1B League Meet AuburnMuckleshoot HS
Sehome@Meridian LaurelMHS
Shorewood @ Lake Stevens Lake StevensLake Stevens HS
Snohomish @ Arlington ArlingtonArlington
Sumner @ Washington TacomaWashington HS
Varsity GSL #4 LC @ SP SpokaneShadle Park HS
Yelm @ Bellarmine TacomaBellarmine
Friday, May 2
108th Skagit County Championship Day 2 La ConnerLa Conner HS
Bonney Lake/Sumner JV Bonney LakeBLHS
Connell Invitational ConnellConnell HS
Jeff Agar Invitational GlenwoodTom Eldred Field
Jv#4 Ww. Sr. Chia At Pasco PascoEdgar Brown Stadium
Kent JV Invite KentFrench Field
Panther Twilight WashougalFishback stadium
Riverside Twilight Invitational ChattaroyRiverside HS
Saturday, May 3
2014 Strandberg Spokane ValleyCentral Valley HS
54th Shelton Invitational SheltonHigh Climber Stadium
6th BCS Invite KirklandJuanita HS
DRAGGOO FINANCIAL-Oroville Invitational OrovilleOroville HS
Keith Jewett Inivitational EllensburgEllensburg HS
Lake Washington Invitational (Girls) KirklandLake Washington HS
RELAYS SeattleSeattle
Shelton Miles Converted to 1600 Shelton, WAShelton HS
Shoreline Invitational (Boys) ShorelineShoreline Stadium
SKTFC 2014 Meet #2 (HS, Club) Port OrchardSouth Kitsap HS Track
Tomahawk Track & Field Classic MarysvilleQuil Ceda Stadium
Sunday, May 4
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
Monday, May 5
Heritage @ EHS VancouverMcKenzie Stadium
Prairie vs Mountain View VancouverMcKenzie Stadium
Tuesday, May 6
Bridgeport Invite Bridgeport, WABridgeport HS
Cadet JV Invite YakimaZaepfel Stadium/Don Holde...
Camas vs Battle Ground Battle GroundBattle Ground HS
Columbia River vs Hudson's Bay VancouverHudson's Bay
GSHL Mark Morris @ Washougal WashougalFishback Stadium
Kelso vs. Fort Vancouver VancouverFort Vancouver HS
NE 1B/2B League Meet ColfaxColfax HS
NE 1B/2B League Meet OdessaOdessa HS
NE 1B/2B League Meet RepublicRepublic HS
Nw 1b/2b/1a League Championship Meet Mount VernonMount Vernon Hs
Pacific County Invite IlwacoPeterson Field
Prairie vs Mountain View VancouverMountain View HS
Skyview vs Union CamasUnion HS
Tahoma Throwers CovingtonTahoma HS
WESCO Frosh Champs Everett, WAEverett Stadium
WESCO JV Champs Everett, WAMariner HS
Wednesday, May 7
CBBN #3 Davis, Wenatchee@Moses Lake Moses LakeMoses Lake HS Track
Clover Park @ Steilacoom SteilacoomSteilacoom HS
District 9 2B Meet Clarkston, WA Clarkston HS
ECL Meet SeattleWest Seattle Stadium
Mount Rainier v. Kentwood BurienHighline Memorial
NEA Dual vs. Newport Nine Mile FallsLakeside HS
NEA Freeman, Chewelah, Kettle Falls ColvilleColville HS
NEA- Riverside @ Medical Lake Medical LakeMedical Lake HS
Nisqually Meet CPC HOST KirklandJuanita HS
North Olympic League Sub-Districts JoyceCrescent HS
South Sound JV Championship LaceySouth Sound Stadium
Spanaway Lake @ Bethel SpanawayBHS
Tacoma All City Meet Tacoma Mt. Tahoma
Thomas Jefferson @ Curtis University PlaceCurtis HS
Toledo, Kings Way, W.S., Toutle @ Kalama KalamaKalama
Trico @ WDLD WoodlandBeaver Stadium
Thursday, May 8
1A Evergreen League Meet @Forks Forks, WaForks HS
Anacortes vs. Lynden, Ferndale AnacortesAnacortes HS
Auburn-Riverside @ Todd Beamer Federal WayFWMF
Bainbridge vs. Beach vs Eastside Bainbridge IslandBainbridge HS
Bellevue VS. Mt. Si BellevueBellevue High
Blaine, L.C., & Squalicum @ Sehome BellinghamCivic Stadium
Bonney Lake Vs Enumclaw Bonney LakeBonney Lake HS
Cascade Conference League Finals SeattleWoolsey Stadium
CBBN #3: S. Side, Ike @ E. Mont East WenatcheeEastmont HS
Chief Sealth/ODea/H. Names/W. Seattle SeattleSWAC
Chinook v. Pacific; Sylvester v. Cascade (HS, MS) BurienHighline Memorial
Clarkston vs. Cheney CheneyCheney HS
CWAC League - Eph/EV/EB EllensburgEllensburg HS
CWAC League - Top/GV/Wap/WV YakimaChuck Millard Track
CWAC League Meet #3 ProsserArt Fiker Stadium
Decatur @ Auburn Mt. View AuburnAuburn Mt. View
Deer Park, Pullman, Colville ColvilleColville HS
Deleted meet
Emerald Ridge @ Rogers PuyallupSparks Stadium
EV, WV SpokaneWest Valley
Evergreen League Meet @Rochester RochesterRochester
Federal Way @ Auburn AuburnAuburn Memorial Stadium
Fife @ Orting OrtingCardinal Stadium
Franklin Pierce @ Washington TacomaWashington HS
Garfield @ Eastlake Sammamish, WAEastlake HS
GSL #5 CV/Shadle/Mt. Spokane @Mt. Spokan MeadMt. Spokane HS
GSL #5 GPrep vs Mead SpokaneMead
GSL #5 LC/Ferris/Rogers @ NC SpokaneNorth Central HS
Ingraham/Cleveland/Franklin SeattleIngraham HS (NWAC)
Interlake, Juanita, Sammamish@ Lake Washington KirklandLake Washington HS
Kentlake vs. Kent-Meridian KentFrench Field
Kentridge vs. Tahoma CovingtonTahoma HS
Liberty @ Mercer Island Mercer IslandMercer Island HS
Mcc #3 Chia, Sr, Pas At Kam KennewickKamiakin Hs
Mcc #3 Kenn. Rich, Han At Ww Walla Walla, WaMartin Track/field
Meridian @ B-E BurlingtonKirkby Field
Newport @ Issaquah IssaquahIssaquah HS
NHale/Lakeside/Seattle Prep/Blanchet SeattleNathan Hale HS
Nisqually- CC, EHS, LCA, AWS, CWA TacomaCharles Wright Academy
Northshore District Meet Woodinville Woodinville HS
Pacific League Meet @ Ocosta WestportOcosta HS
Pacific League Meet @ Raymond RaymondRaymond HS
Peninsula @ Lakes LakewoodLakes
Puyallup @ Graham-Kapowsin GrahamGKHS
Roosevelt @ Redmond RedmondRHS
SeaTac 1B League Championships TacomaFranklin Pierce HS
SeaTac 2B League Meet #4 PuyallupChief Leschi HS
Sedro-Woolley vs Bellingham SWSedro-Woolley
Shoreline vs. Mukilteo Champs ShorelineShoreline Stadium
SKYLINE at BALLARD SEATTLERainier Beach
Sumner @ White River 26928 120th Street EWhite River HS
Friday, May 9
3A GSHL Districts Day 1 Qualifier VancouverColumbia River
50th Bob Shaner Invite TumwaterTumwater District Stadium
Bellarmine v. Gig Harbor Gig HarborGig Harbor
Caribou Trail League Championships Tonasket Tonasket Track
District Qualifying Meet VancouverColumbia River
ESD Championship EdmondsEdmonds Stadium
Everett School District Championship EverettEverett Memorial Stadium
Foster vs. Kennedy Catholic Duel Tukwila, WANeudorff Statdium
HI v. EV-TY BurienHighline Memorial
JV District VancouverSkyview
Last Chance Qualifier SultanSultan HS
Liberty Bell Invite WinthropLiberty Bell HS
Marysville City Championships MarysvilleQuil Ceda Stadium
Mead JV/9 Twilight Meet SpokaneMead
NW 1B District Championship LummiLummi Nation HS
Pirate Invite BickletonBickleton HS
Renton All City Meet Renton, WARenton Memorial Stadium
Richland Twlight RichlandFran Rish Stadium
Ron Vanderholm Invitational Royal CityRoyal HS
SK at CK SilverdaleSilverdale Stadium
Spudder Track & Field Classic RidgefieldRidgefield HS
Stanwood Twilight Invite 7400 272nd St NWStanwood HS
Saturday, May 10
Davenport Twilight Invite DavenportDavenport, WA
Freshman Invitational CentraliaTiger Stadium
Olympic League Championships PoulsboNorth Kitsap HS
Monday, May 12
Narrows League Seeding Meeting TacomaBellarmine Prep School
Olympic League JV Championships BelfairNorth Mason HS
Tuesday, May 13
GSHL Meet All Comer's Meet JV LongviewMemorial Stadium
NE 1B/2B League Qualifier (HS, UnA) MeadMt.Spokane HS
Wednesday, May 14
1A District 1 Championships - Day 1 LyndenLynden Christian HS
1B Dist 2,4 Sub-Districts TacomaFranklin Pierce HS
2B Sub District Walla WallaMartin Field
3A KingCo Championships - Day 1 RedmondRedmond HS
4A KingCo Championships - Day 1 RedmondRedmond HS
Cascade/Kingco SubDistrict Day 1 DuvallCedarcrest Stadium
Chinook v. Sylvester; Cascade v. Pacific (HS, MS) BurienHighline Memorial
ECL Championship - Day 1 SeattleWest Seattle Stadium
GNL Junior Varsity Invite Deer Park Deer Park HS
Greater St. Helens 3A District Meet VancouverMcKenzie Stadium
GSHL 4A District Meet VancouverMcKenzie Stadium
Metro Championships Day 1 SeattleSWAC
Nisqually League Championships EatonvilleEatonville HS
NWC 2A Sub District Meet - Day 1 BellinghamCivic Stadium
Pacific League Sub-District Prelims NaselleNaselle HS
SPSL Sub-District Meet Day 1 KentFrench Field
WESCO 3A Champioinships Day 1 MarysvilleQuil Ceda Stadium
WESCO 4A Championships day 1 ArlingtonArlington HS
Thursday, May 15
3A JV Kingco Meet @ Interlake Bellevue, WAInterlake HS
3A SPSL/SEA Sub District Meet Day 1 Sumner, WASunset Stadium
CBBN Inter City Championships YakimaZaepfel Stadium/Don Holde...
Crest JV KingCO Kenmore Inglemoor HS
Crown JV KingCo SeattleRainier Beach
CWAC League - EB/Sel/Wapt WapatoWapato HS
CWAC League - GV/Pros/EV/Topp ToppenishToppenish HS
CWAC League - WV/Eph/Oth OthelloOthello HS
District 6- 1B District Meet EphrataEphrata HS
GSHL 4A District Meet Day 2 VancouverMcKenzie Stadium
GSL Districts Day 1 SpokaneSFCC
Metro All-Comers SeattleNathan Hale HS
Narrows League Championships Day 1 SheltonHighclimber Stadium
Friday, May 16
1A Distric 1 Championships - Day 2 LyndenLynden Christian HS
1A Evergreen Sub-Districts Rainier Rainier HS
1A Trico Sub-Districts Stevenson, WAStevenson HS
1B Dist 1 & 3/2B Dist 1 Championship StanwoodStanwood HS
1B Greater Columbia Gorge League BickletonBickleton HS
2A Evergreen Conference Sub-Districts TumwaterTumwater District Stadium
2B District Championship StanwoodStanwood HS
3A KingCo Championships - Day 2 RedmondRedmond HS
4A KingCo Championships - Day 2 RedmondRedmond HS
Cascade/Kingco SubDistrict Day 2 DuvallCedarcrest Stadium
District Six 1A Championship (Qualifier) Quincy Quincy Track & Field Stad...
ECL Championships - Day 2 SeattleWest Seattle Stadium
GSHL Sub District RidgefieldRidgefield HS
GSL Districts SpokaneSFCC
Hammer Exhibition BremertonBremerton Memorial Stadiu...
MCC Districts RichlandRichland
Metro Championships Day 2 SeattleSWAC
Nisqually League Championships EatonvilleEatonville HS
NWC 2A Sub District Meet - Day 2 BellinghamCivic Stadium
NWC 2A/3A Sub District "B"Heat Finals BellinghamCivic Stadium
Pacific League Sub-District Finals NaselleNaselle HS
SCAC East Sub Districts MattawaWahluke HS
SCAC West Sub Districts GoldendaleGoldendale HS
SeaTac 2B League Championship Meet PuyallupChief Leschi HS
SPSL Sub-District Meet Day 2 KentFrench Field
Sub District--Championships OrovilleOroville HS
Sub-District @ Napavine NapavineNapavine
WESCO 3A Championships Day 2 MarysvilleQuil Ceda Stadium
WESCO 4A Championships Day 2 ArlingtonArlington HS
Saturday, May 17
2A Olympic League Sub-District BremertonBremerton HS
2A/3A SPSL/SEA Sub District Meet SumnerSunset Stadium
5/6 2B South Sub District KittitasKittitas Secondary School
JV/9 GSL District Championship Meet Spokane ValleyCentral Valley HS
Narrows League Championships Day 2 SheltonHighclimber Stadium
NEA District Meet ChattaroyRiverside HS
Sunday, May 18
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
Tuesday, May 20
NE 1B District Meet SpokaneWhitworth University
NE 2B District Meet SpokaneWhitworth University
Wednesday, May 21
4A NW Regional Day 1 Lake StevensLake Stevens HS
Northwest/SeaKing Bi-District Day 1 DuvallCedarcrest Stadium
NW District 1 3A Championships Day 1 ShorelineShoreline Stadium
Sea-King District 2 Championships SeattleSWAC
Thursday, May 22
1B Quad- Districts: Districts 1-2-3-4 Port AngelesPort Angeles
1A Tri-District Meet Prelims Shoreline, WashingtoWoolsey Stadium
2A District 7 Championships Spokane ValleyWest Valley HS
2B District 4 Championships RaymondRaymond HS
2B District 9 Championships Day1 MoscowUniversity of Idaho
3A WCD/GSL District Meet Day 1 Sumner,Sunset Chev Stadium
Cascade v. Chinook; Pacific v. Sylvester (HS, MS) BurienHighline Memorial
District 6 4A Championship Day 1 East WenatcheeEastmont Stadium
NH/BB 1600m time trial SeattleNathan Hale HS
SCAC District Meet Royal CityRoyal HS
Friday, May 23
1A BI-District 6/7 T&F Championships Cashmere Cashmere
1A District 4 Championships VancouverMcKenzie Stadium
2A Dist 4 Championship OlympiaIngersol Stadium
2A District 5/6 Championships EphrataEphrata HS
2A District 7 Championships Spkane ValleyWest Valley HS
2B District 9 Championships Day 2 MoscowUniversity of Idaho
4A NW Regional Day 2 Lake StevensLake Stevens HS
Dist 5/6 1B Regional Meet Toppenish WAToppenish HS
GSL/MCC Regionals Day 1 PascoEdgar Brown Stadium
Northwest/SeaKing Bi-District Day 2 DuvallCedarcrest Stadium
NW District 1 3A Championships Day 2 ShorelineShoreline Stadium
Sea-King District 2 Championships SeattleSWAC
WCD 4A Meet Day 1 KentFrench Field
WCD/Southwest 3A/4A TBDTBD
Saturday, May 24
1A Tri-District Finals ShorelineWoolsey Stadium
2B - District Championships EphrataEphrata HS
3A WCD/GSL District Meet Day 2 SumnerSunset Stadium
District 6 4A Championship Day 2 YakimaZaepfel Stadium/Don Holde...
GSL/MCC Regionals PascoEdgar Brown Stadium
WCD 4A Meet Day 2 KentFrench Field
WCD/Southwest 3A/4A TBDTBD
Tuesday, May 27
Sample A kirkland Juanita HS
Wednesday, May 28
CNW All-Comers Meet #1 ShorelineShoreline Stadium
Friday, May 30
1A, 1B & 2B State Championships Cheney WashingtonEWU
Saturday, May 31
1A, 1B & 2B State Championship Cheney Washington EWU
4A, 3A & 2A State Championships Tacoma WashingtonMt Tahoma
June
Sunday, June 1
Washington State HS Hammer Championships CentraliaCentralia HS
Wednesday, June 4
Mariner Track Banquet Everett,Mariner HS Commons
Thursday, June 5
South Sound All-Comer #1 TumwaterTumwater HS
Friday, June 6
Practice WashingtonVancouver
Washington State Multi - Day 1
Saturday, June 7
Bremerton Jaguars Track BremertonBremerton HS Memorial Sta...
INTF Association Championship SpokaneShadle Park HS
Washington State Multi Day 2 Lake StevensLake Stevens HS
Monday, June 9
All Comers Meet Battle Ground Battle Ground HS
Tuesday, June 10
Post Season Celebration Banquet & Awards AuburnTJHS
Wednesday, June 11
Club Northwest All-Comers #3 ShorelineShoreline Stadium
Monday, June 16
MI Time Trial #1 MIMI
Un-Offical Titan Multi-Event III Spokane ValleyUniversity HS
Wednesday, June 18
EGTC All Comers Meet VancouverMcKenzie Stadium
Friday, June 20
INTF JO Championship Spokane ValleyCentral Valley HS
Saturday, June 21
Brooks PR Invitational RentonRenton Stadium
USATF Inland Northwest Association Junior (HS, Club) SpokaneCentral Valley
Saturday, June 28
Alki Beach Vault seattleAlki Beach
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
Sunday, June 29
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
July
Friday, July 4
Region 13 JO Championship Multi Day 2 Spokane ValleyCentral Valley HS
Saturday, July 5
Region 13 JO Championship Day 1 Spokane ValleyCentral Valley HS
Sunday, July 6
Region 13 JO Championship Day 2 Spokane ValleyCentral Valley HS
Thursday, July 10
Mercer Island all Comers Meet #1 MIMercer Island
Saturday, July 12
Liberty Lake Loop (HS, UnA) Liberty LakePavillion Park
O-Town Showdown (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) OrtingCardinal Stadium
Sunday, July 13
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
Thursday, July 17
O-Town Showdown (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) OrtingCardinal Stadium
Thursday, July 24
O-Town Showdown (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) OrtingCardinal Stadium
Friday, July 25
USATF JO National Championships Houston, TXTurner Stadium - Humble H...
Tuesday, July 29
Centralia Hammer Meet CentraliaCentralia HS
Last PV of the summer SpokaneMead HS
Wednesday, July 30
Shoreline All Comers ShorelineAll Comers
October
Sunday, October 5
Test Spokane Valley, WASpokane Valley, WA
Thursday, October 9
Pacific, Sylvester, Chinook (HS, MS) BurienHighline Memorial Stadium
Thursday, October 16
Cascade, Pacific, Sylvester (HS, MS) BurienHighline Memorial Stadium
Thursday, October 23
Chinook, Cascade, Pacific (HS, MS) BurienHighline Memorial Stadium
Thursday, October 30
Sylvester, Chinook, Cascade (HS, MS) BurienHighline Memorial Stadium

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results