Team Results Management

Meet Info

7th Grade8th Grade
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  7th Grade - Finals

7Joe Aleshire13.30Rowe
7Nathaniel Kundert13.42Rowe
7Joey Carroll13.81Lakeridge
7Jacob Zeller13.88Happy Valley
7Vance Quarton14.07Rowe
7Jake Reiff14.11Lakeridge
7Tanner Parks14.20Happy Valley
7Newton Blair14.29Happy Valley
7Keith Weiss14.51Happy Valley
7Michael Kiever14.71Lakeridge
7Joey McComish14.78Lakeridge
7Nicholas Parker14.85Lakeridge
7Wyatt Sinay15.06Lakeridge
7Marvin Huang15.28Happy Valley
7Tyler Perin15.32Rowe
7TJ Cano15.42Happy Valley
7Jacob Hoppel17.11Rowe
7Mikey Trueherz17.66Lakeridge
7Garrett Knowles18.33Lakeridge
7Robbie Walker19.16Rowe
 

100 Meters  8th Grade - Finals

8Jared Malone12.09Happy Valley
8Dominic Eros12.18Lakeridge
8Merrick Sanders12.36Lakeridge
8Alec Home12.52Lakeridge
8Brandon Shroyer12.72Lakeridge
8Craig Hodges12.74Lakeridge
8Nathaniel Kirkpatrick13.20Lakeridge
8Edgar Pantoja13.24Rowe
8Brandon Emroe13.22Lakeridge
8Chase Marshall13.47Lakeridge
8Griffin North13.73Happy Valley
8Dante Meade13.73Rowe
8Sam Freeman13.83Happy Valley
8Hunter Collins14.06Lakeridge
8Jake O'Neill14.27Lakeridge
8Randall Sam14.32Rowe
8Justice Jacoby17.33Rowe
8Kaylem Schwichtenberg17.86Lakeridge
 

200 Meters  7th Grade - Finals

7Joe Aleshire28.41Rowe
7Nathaniel Kundert29.59Rowe
7Keith Weiss30.64Happy Valley
7Jake Reiff31.54Lakeridge
7Marvin Huang32.31Happy Valley
7McKay Burg33.40Lakeridge
7William Alvarado34.14Lakeridge
7Joey McComish34.78Lakeridge
7Tim Jordan35.49Lakeridge
7Tyler Clapsaddle35.54Lakeridge
7Robbie Walker46.51Rowe
 

200 Meters  8th Grade - Finals

8Brandon Shroyer25.5Lakeridge
8Merrick Sanders25.95Lakeridge
 

400 Meters  7th Grade - Finals

7Newton Blair64.97Happy Valley
7Taylor Anhorn1:08.48Rowe
7Vance Quarton1:09.43Rowe
7Kevin Tschumi1:17.56Lakeridge
7Marvin Huang78.00Happy Valley
7Elias Morales78.0Happy Valley
7Remington Mederos1:19.16Lakeridge
7Tyler Clapsaddle1:20.32Lakeridge
7Nick Johnston1:21.54Rowe
7Mikey Trueherz1:29.93Lakeridge
 

400 Meters  8th Grade - Finals

8Alec Home1:00.50Lakeridge
8Brandon Emroe1:01.18Lakeridge
8Bryce Anderson1:02.15Lakeridge
8Isaac Lee1:04.34Lakeridge
8Reilly Kirk1:06.18Lakeridge
8Griffin North67.63Happy Valley
8Justin Goerges1:08.32Lakeridge
8Cameron Topham1:08.31Rowe
8Jacob Huey1:09.40Rowe
8Eric Bailey73.92Happy Valley
8Alex Parini79.51Happy Valley
 

800 Meters  7th Grade - Finals

1.7Nicholas Rooney2'41.84Lakeridge
 

800 Meters  8th Grade - Finals

1.8Max Minervini2'42.74Lakeridge
2.8Ren Hope2'54.36Lakeridge
3.8Corrado Pitari2'59.51Lakeridge
4.8Chase Marshall3'08.23Lakeridge
5.8Ryan Koh3'09.67Lakeridge
6.8Quinn Milionis3'10.11Lakeridge
8Jack Kessel3:20.64Lakeridge
8.8Thomas Shearer3'24.23Lakeridge
9.8Skyler Glass3'32.36Lakeridge
 

1500 Meters  7th Grade - Finals

7Remington Mederos5'43.33Lakeridge
7Josiah Simon6:13.22Rowe
7Tomas Novak6:18.16Rowe
7Stephen Parisi6'39.11Lakeridge
 

1500 Meters  8th Grade - Finals

8Ren Hope5:41.92Lakeridge
8Corrado Pitari5'46.29Lakeridge
8Nicholas Rush5'47.29Lakeridge
8Ryan Koh6'03.46Lakeridge
8Jacob Huey6:10.32Rowe
8Thomas Shearer6'19.67Lakeridge
8Kevin Deming6'37.95Lakeridge
8Kieran Laird6:59.23Rowe
8Skyler Glass7'11.43Lakeridge
 

80m Hurdles - 30"  7th Grade - Finals

7Logan Insinga14.16Lakeridge
7Jacob Zeller14.82Happy Valley
7Zach Greenleaf14.99Lakeridge
7TJ Cano15.35Happy Valley
7Tanner Parks15.32Happy Valley
7Michael Kiever15.36Lakeridge
7Sean Spencer15.51Lakeridge
7Nicholas Parker16.02Lakeridge
7Kevin Tschumi16.28Lakeridge
7William Larson16.83Lakeridge
7Joseph Erickson16.99Rowe
7Jakob Theissen17.17Happy Valley
7Garret Jamison18.49Happy Valley
7Eddie Escobar18.89Happy Valley
7Zach Stuart19.18Happy Valley
 

80m Hurdles - 30"  8th Grade - Finals

8Dominic Eros12.13Lakeridge
8Reilly Kirk13.14Lakeridge
8Griffin North13.25Happy Valley
8Edgar Pantoja13.73Rowe
8Nethaniel Redfield14.03Rowe
8Sam Freeman14.05Happy Valley
8Jordan Stromvig14.43Rowe
8Cole Bartkowski15.16Lakeridge
8James McKinney15.46Happy Valley
8Justin Goerges16.13Lakeridge
8Randall Sam18.65Rowe
 

4x100 Relay  7th Grade - Finals

7Nicholas Rooney
Joey McComish
Logan Insinga
Joey Carroll
57.74Lakeridge
7Vance Quarton
Rhys Fields
Tyler Perin
Joe Aleshire
58.38Rowe
7TJ Cano
Tanner Parks
Jakob Theissen
Jacob Zeller
1:02.89Happy Valley
 

4x100 Relay  8th Grade - Finals

8Merrick Sanders
Alec Home
Brandon Shroyer
Dominic Eros
48.06Lakeridge
8Jackson West
Dante Meade
Randall Sam
Edgar Pantaja
52.68Rowe
8Jared Malone
Eric Bailey
James McKinney
Sam Freeman
55.76Happy Valley
 

4x400 Relay  7th Grade - Finals

7Scout Sinay
Jack Bartlett
Sean Spencer
Reminton Mederos
5:07.55Lakeridge
7Connor Evans
Marvin Huang
Keith Weiss
Newton Blair
5:22.01Happy Valley
7Nick Johnston
Josiah Simon
Nathaniel Kundert
Taylor Anhorn
5:28.51Rowe
 

Shot Put - 8lb  7th Grade - Finals

7Michael Kiever30'5"Lakeridge
7William Alvarado25'4.75"Lakeridge
7Jakob Theissen22' 7"Happy Valley
7Zach Stuart22' 3"Happy Valley
7Nicholas Parker21'9.5"Lakeridge
7Tim Jordan21'3"Lakeridge
7Garrett Knowles19'9"Lakeridge
7Aaron Orona19'8.5"Rowe
7Devon Payne18'6.5"Rowe
 

Shot Put - 8lb  8th Grade - Finals

8Henry Mondeaux40'10.75"Lakeridge
8Jared Malone38' 10.50"Happy Valley
8Edgar Pantoja37'7.75"Rowe
8Ian Joyce34'5"Rowe
8John Ayala34'4"Rowe
8Cody Tattoo32'9"Rowe
8Nic Brumfield31'2.75"Lakeridge
8Cole Bartkowski30'10.5"Lakeridge
8John McClory28'3"Lakeridge
8Hunter Collins27'6"Lakeridge
8Andrew Grunden27' 3"Happy Valley
8Chad Poloni26'3.5"Lakeridge
8James McKinney25' 10.25"Happy Valley
8Gabriel Edwards24'11"Lakeridge
8Kevin Deming18'6"Lakeridge
8Kaylem Schwichtenberg17'7.5"Lakeridge
 

Discus - 1kg  7th Grade - Finals

7Tyler Perin76'0.25"Rowe
7Stephen Parisi60'6"Lakeridge
7Zach Greenleaf60'2"Lakeridge
7Joseph Erickson53'10"Rowe
7Connor Evans51' 2"Happy Valley
7Jakob Theissen50' 4"Happy Valley
7Aaron Orona46'3"Rowe
7Zach Stuart40' 7.75"Happy Valley
7William Larson37'3"Lakeridge
7Carl Butz36' 4"Happy Valley
7Eddie Escobar29' 11"Happy Valley
 

Discus - 1kg  8th Grade - Finals

8Henry Mondeaux109'11"Lakeridge
8John Ayala99'0.75"Rowe
8Nic Brumfield82'6"Lakeridge
8John McClory79'7.5Lakeridge
8Joe Sindlinger76'8"Lakeridge
8Cody Tattoo72'8"Rowe
8Cole Bartkowski67'8.25"Lakeridge
8Gabriel Edwards67'4"Lakeridge
8Joseph Ellis65'5.5"Rowe
8Chad Poloni63'7"Lakeridge
8Ian Joyce57'11"Rowe
8Andrew Grunden57' 9.75"Happy Valley
8Ryan Siefke-Roberts55'10"Rowe
8James McKinney54' 1.5"Happy Valley
8Alex Parini48' 3.25"Happy Valley
 

High Jump  7th Grade - Finals

7Tanner Parks4' 2"Happy Valley
7Zach Greenleaf4'2"Lakeridge
7Sean Spencer4'0"Lakeridge
7Joseph Erickson4'0"Rowe
7McKay Burg4'0"Lakeridge
 

High Jump  8th Grade - Finals

8Craig Hodges5'3"Lakeridge
8Jackson West4'8"Rowe
8Jordan Stromvig4'8"Rowe
8Dante Meade4'8"Rowe
8Joe Sindlinger4"4"Lakeridge
8Isaac Lee4'2"Lakeridge
8Griffin North4' 0"Happy Valley
 

Long Jump  7th Grade - Finals

8Craig Hodges16'1.5''Lakeridge
8Bryce Anderson16'1.5''Lakeridge
7Joe Aleshire14'10"Rowe
8Brandon Emroe14'3''Lakeridge
8Reilly Kirk14'2''Lakeridge
8Jake O'Neill13'11''Lakeridge
8Max Minervini13'7.5''Lakeridge
7Jacob Zeller12' 11"Happy Valley
7Wyatt Sinay12'6''Lakeridge
7Newton Blair12' 4"Happy Valley
8Quinn Milionis12'1.5''Lakeridge
7Rhys Fields12'0"Rowe
7Josiah Simon11'8"Rowe
7Nicholas Rooney11'7''Lakeridge
7Logan Insinga11'7''Lakeridge
8Justin Goerges11'4.5''Lakeridge
7Mark Lehecka11'2''Lakeridge
7Jack Bartlett11'1''Lakeridge
7Tyler Perin11'0.5"Rowe
7Keith Weiss10' 1"Happy Valley
8Ren Hope10'1''Lakeridge
7Joey Carroll10'0''Lakeridge
7Garrett Knowles6'11''Lakeridge
7Robbie Walker6'4"Rowe
8Kaylem Schwichtenberg6'4''Lakeridge
 

Long Jump  8th Grade - Finals

8Jared Malone16' 1.50Happy Valley
8Dante Meade15'10.5"Rowe
8Jackson West14'6.75"Rowe
8Nethaniel Redfield13'0"Rowe
8Randall Sam12'10"Rowe
8Jordan Stromvig12'8.5"Rowe
8Sam Freeman12' 1"Happy Valley
8Cameron Topham10'11"Rowe
8Kieran Laird10'6"Rowe
8Justice Jacoby9'11.5"Rowe
8Joseph Ellis9'10"Rowe
8Ryan Siefke-Roberts9'3"Rowe
8Alex Parini7' 11.50"Happy Valley
 

Teams

Swipe to view all teams
Willamette River Oregon

Meet Schedule

Track Finals
880m Hurdles4:45 PM
780m Hurdles4:45 PM
81500 Meters5:05 PM
71500 Meters5:05 PM
84x100 Relay5:25 PM
74x100 Relay5:25 PM
8400 Meters5:45 PM
7400 Meters5:45 PM
8100 Meters6:00 PM
7100 Meters6:00 PM
8800 Meters6:25 PM
7800 Meters6:25 PM
8200 Meters6:40 PM
7200 Meters6:40 PM
84x400 Relay6:55 PM
74x400 Relay6:55 PM
Field Finals
8Discus4:45 PM
7Discus4:45 PM
8Long Jump4:45 PM
7Long Jump4:45 PM
8Shot Put5:45 PM
7Shot Put5:45 PM
8High Jump5:45 PM
7High Jump5:45 PM
Track Finals
880m Hurdles4:45 PM
780m Hurdles4:45 PM
81500 Meters5:05 PM
71500 Meters5:05 PM
84x100 Relay5:25 PM
74x100 Relay5:25 PM
8400 Meters5:45 PM
7400 Meters5:45 PM
8100 Meters6:00 PM
7100 Meters6:00 PM
8800 Meters6:25 PM
7800 Meters6:25 PM
8200 Meters6:40 PM
7200 Meters6:40 PM
84x400 Relay6:55 PM
74x400 Relay6:55 PM
Field Finals
8Shot Put4:45 PM
7Shot Put4:45 PM
8High Jump4:45 PM
7High Jump4:45 PM
8Discus5:45 PM
7Discus5:45 PM
8Long Jump5:45 PM
7Long Jump5:45 PM