Team Results Management

Meet Info

4th Grade - Elemental5th Grade - Developmental6th Grade - Cadet7th Grade - Junior Varsity8th Grade - Varsity
Highlighter is active, an entry to highlight.

Mens Results Switch to

100 Meters  4th Grade - Elemental - Finals

4Zachary Antonio14.35St Albert the Great
4Jack Lavelle15.20Lakewood Catholic Ac...
4AJ Zubek15.39Incarnate Word Academy
4Max Pike15.84St Albert the Great
4Danny Roberge15.91Sts Joseph and John
4Ethan Rebar16.16St Columbkille
4Justin Tracy16.68St Columbkille
4Jack Reilly16.76Lakewood Catholic Ac...
4Eric Miranda17.06St Albert the Great
4Nedas Semaska17.14Incarnate Word Academy
4Aidan McCaffrey17.27Incarnate Word Academy
4Paul Kolbus17.57St Albert the Great
4David Priebe17.57St Peter-North Ridge...
4Tom Lazevnick17.53St Bernadette
4Eric Devney17.68St Albert the Great
4Timmy Tusick17.68Incarnate Word Academy
4Wrigley LaSpisa18.46Lakewood Catholic Ac...
4Anthony McCartney18.7St Albert the Great
4Owen Anderson18.80St Mary-Avon
4Colin Mangan18.99St Mary-Avon
4Terrance Steele19.44St Bernadette
4Ronan Rush19.59Lakewood Catholic Ac...
4Nick Dougher20.36St Mary-Avon
4Drew Alessandro22.89St Columbkille
4Andrew Boldy26.26Sts Joseph and John

100 Meters  5th Grade - Developmental - Finals

5Justin Sacha15.03Lakewood Catholic Ac...
5Michael Trentel15.13Lakewood Catholic Ac...
5Michael Dighero15.17St Columbkille
5Patrick Nolan15.25Lakewood Catholic Ac...
5Will Price15.77St Peter-North Ridge...
5Jacob Drlik15.71St Columbkille
5Seamus O'Malley15.91St Columbkille
5Jacob Dembiac16.30St Mary-Avon
5Connor Roddy17.12St Mary-Avon
5Daniel Rush17.11St Columbkille
5Justin Stepp17.19St Columbkille
5Chase Gardner17.34St Peter-North Ridge...
5Zachary Maxwell17.73Sts Joseph and John
5Nick Amato17.86St Mary-Avon
5Noah Schrader18.60St Albert the Great
5Demitri Cullen19.24St Mary-Avon
5Martin Fanta19.42St Bernadette

100 Meters  6th Grade - Cadet - Finals

6Jake Sawyer14.16St Albert the Great
6Justin Thomas14.26St Albert the Great
6Dean Ramicone14.41St Albert the Great
6Tom Fox14.43St Bernadette
6Vince Gargaro14.48St Mary-Avon
6Brady Strumbel15.59St Albert the Great
6Bobby Sessions16.29Lakewood Catholic Ac...
6Austin Bielek16.75St Bernadette
6Nick Shreckengast17.46St Albert the Great
6Aric Micko17.65Sts Joseph and John

100 Meters  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7David Dalton13.0St Albert the Great
7Matthew Saffell13.08St Columbkille
8Scott Arthrell13.16St Bernadette
7Nicholas Ludwick13.28Incarnate Word Academy
7Geoffrey DiMassa13.56St Bernadette
7Patrick McCarthy13.90St Columbkille
7Liam O'Halloran14.07St Peter-North Ridge...
6Nick Moss14.19Lakewood Catholic Ac...
7Geno Oradini14.31St Peter-North Ridge...
7Jeff Eben14.44St Albert the Great
7Erik Mohline14.55Lakewood Catholic Ac...
7Ian Ryan14.59St Bernadette
7Dean Supelak14.78Sts Joseph and John
7Robby Holowecky14.73St Mary-Avon
7Jacob Zamora14.90St Albert the Great
7Casey Sobecks15.05St Albert the Great
7Tyler Fike15.07St Bernadette
7Nicholas Stahl15.10St Columbkille
7Armando Polizzi15.16St Albert the Great
7Michael Walsh15.29St Bernadette
7Alex Yavornitzky15.74St Mary-Avon
6Colman Turner15.97St Bernadette
7Sean Devney16.54St Albert the Great
7Peter Jones18.81Lakewood Catholic Ac...
7Steven Wright19.10St Albert the Great

100 Meters  8th Grade - Varsity - Finals

8Anthony Ortiz12.04Incarnate Word Academy
8Arius Wright12.39Lakewood Catholic Ac...
8Danny Schmock12.53Incarnate Word Academy
8Nick Rebar12.59St Columbkille
8Jim Abraham12.91Incarnate Word Academy
8Jack Hyland12.91St Bernadette
7Nate Grose13.07St Bernadette
8Lucas Becker13.05St Peter-North Ridge...
8Phillip Zinicola13.17Sts Joseph and John
8Grant Wegryn13.49Incarnate Word Academy
8J. T. Rinehart13.64Lakewood Catholic Ac...
8Jonathan Nemes13.77Incarnate Word Academy
8Kurt Spaetzel14.01St Mary-Avon
8Brian Callahan14.12St Columbkille
8Patrick Hopkins14.46St Bernadette
8Louis Morris14.56Lakewood Catholic Ac...
8Kevin Coyne14.80St Bernadette
8Tom Manno14.93St Bernadette
8Dean Martens15.33St Bernadette
8Carl Shreckengast15.49St Albert the Great
8Justin Romito16.21Incarnate Word Academy

200 Meters  4th Grade - Elemental - Finals

4Jack Lavelle32.98Lakewood Catholic Ac...
4Max Pike34.43St Albert the Great
4Ethan Rebar34.59St Columbkille
4Chris Hradek34.85Lakewood Catholic Ac...
4Logan Joyce36.01St Mary-Avon
4Nedas Semaska36.16Incarnate Word Academy
4Wrigley LaSpisa36.18Lakewood Catholic Ac...
4Jack Lenehan36.18Lakewood Catholic Ac...
4Danny Roberge36.16Sts Joseph and John
4Aidan McCaffrey36.38Incarnate Word Academy
4AJ Zubek37.31Incarnate Word Academy
4Justin Tracy37.71St Columbkille
4Eric Miranda37.93St Albert the Great
4Matthew Golonka38.15Sts Joseph and John
4Tom Lazevnick38.22St Bernadette
4Eric Devney39.59St Albert the Great
4Joseph Juda39.89Incarnate Word Academy
4Anthony McCartney40.29St Albert the Great
4Paul Kolbus40.83St Albert the Great
4Colin Mangan43.52St Mary-Avon
4Nick Dougher44.95St Mary-Avon
4Jonny Roberge46.29Sts Joseph and John
4Andrew Boldy1:02Sts Joseph and John

200 Meters  5th Grade - Developmental - Finals

5Michael Trentel33.06Lakewood Catholic Ac...
5Jacob Drlik33.76St Columbkille
5Nicholas Snider35.29Lakewood Catholic Ac...
5Michael Revilock37.87Sts Joseph and John
5Brennan McQuinn38.86Sts Joseph and John
5Connor Roddy39.04St Mary-Avon
5Daniel Rush39.14St Columbkille
5Demitri Cullen40.86St Mary-Avon

200 Meters  6th Grade - Cadet - Finals

6Tim Trentel30.20Lakewood Catholic Ac...
6Justin Thomas30.9St Albert the Great
6Kolin Carney31.43St Mary-Avon
6Nick Moss31.65Lakewood Catholic Ac...
6Kyle McCafferty32.04St Bernadette
6Brady Strumbel32.76St Albert the Great
6Mitchell Brezina33.69St Bernadette
6Colman Turner35.13St Bernadette
6Andy Urban36.04St Albert the Great
6Scout Aswad37.27Sts Joseph and John

200 Meters  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Matthew Saffell27.39St Columbkille
7Liam O'Halloran29.38St Peter-North Ridge...
7Zac Tomko29.83Incarnate Word Academy
7Patrick McCarthy29.83St Columbkille
7Drew Dudukovich30.41St Mary-Avon
7Thomas Higgins30.51St Bernadette
7Jeff Eben30.92St Albert the Great
7Erik Mohline31.02Lakewood Catholic Ac...
7Jacob Zamora31.19St Albert the Great
7Robby Holowecky31.48St Mary-Avon
7Owen Knapp31.58Lakewood Catholic Ac...
7Colin Dedek31.77St Mary-Avon
7Austin Perkins33.20Sts Joseph and John
7Casey Sobecks33.20St Albert the Great
7Armando Polizzi34.08St Albert the Great
7Alex Yavornitzky34.18St Mary-Avon
7Brian Chambers34.79St Bernadette
7Sean Devney34.9St Albert the Great
7Alec Battistoni36.18St Mary-Avon
7Steven Wright36.53St Albert the Great
7Mason Mocho36.61Incarnate Word Academy

200 Meters  8th Grade - Varsity - Finals

8Anthony Ortiz25.76Incarnate Word Academy
8Phillip Zinicola27.37Sts Joseph and John
8Scott Arthrell27.71St Bernadette
8Danny Schmock27.89Incarnate Word Academy
8Grant Wegryn27.99Incarnate Word Academy
8Joseph Conroy28.28St Bernadette
8Jack Hyland28.29St Bernadette
8Keegan McCafferty29.60St Bernadette
8Dean Martens33.63St Bernadette
8Justin Romito35.06Incarnate Word Academy

400 Meters  4th Grade - Elemental - Finals

4Jared Meyer1:19.04Sts Joseph and John
4Timmy Tusick1:24.06Incarnate Word Academy
4Brock Robertson1:25.24St Mary-Avon
4Terrance Steele1:45.17St Bernadette
4Owen Anderson1:48.92St Mary-Avon

400 Meters  5th Grade - Developmental - Finals

5Justin Sacha1:11.84Lakewood Catholic Ac...
5Shawn Gaspar1:12.48Lakewood Catholic Ac...
5Adam Broadbent1:19.67St Mary-Avon
5Patrick McKee1:21St Albert the Great
5Kevin Ennis1:21.16St Columbkille
5Jacob Dembiac1:24.40St Mary-Avon
5Andrew Zedella1:25.12Incarnate Word Academy
5Matthew Cardello1:26.39Sts Joseph and John
5Chase Gardner1:28.65St Peter-North Ridge...
5Nick Amato1:30.09St Mary-Avon
5Max Shreckengast1:34St Albert the Great

400 Meters  6th Grade - Cadet - Finals

6Jake Sawyer1:04St Albert the Great
6Dean Ramicone1:06St Albert the Great
6Vince Gargaro1:10.33St Mary-Avon
6Tom Fox1:16.86St Bernadette
6Austin Bielek1:26.23St Bernadette
6Scout Aswad1:27.53Sts Joseph and John
6Brandon Short1:38.90St Mary-Avon

400 Meters  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Geno Oradini1:06.09St Peter-North Ridge...
7Michael Walsh1:11.29St Bernadette
7Cory Dedek1:12.23St Mary-Avon
6Peter Slater1:14.39St Bernadette
7Tyler Fike1:14.44St Bernadette
7Ben Amato1:16.14St Mary-Avon

400 Meters  8th Grade - Varsity - Finals

7Nate Grose59.48St Bernadette
8Jim Abraham59.82Incarnate Word Academy
8Ryan Boey1:01.53Lakewood Catholic Ac...
8Alex Tomoff1:02.12Sts Joseph and John
8Jonathan Nemes1:05.96Incarnate Word Academy
8Kevin Coyne1:06.65St Bernadette
8John Bodnar1:06.65St Bernadette
8Zach Zidek1:27.28St Mary-Avon

800 Meters  4th Grade - Elemental - Finals

4Jack Lenehan3:00.61Lakewood Catholic Ac...
5Patrick Bergen3:02.53St Bernadette
4Joseph Juda3:04.84Incarnate Word Academy
4Jacob Walcutt3:10.63Sts Joseph and John
4David Priebe3:10.94St Peter-North Ridge...
4Logan Joyce3:15.33St Mary-Avon
4Caleb Stalder3:44.5Sts Joseph and John

800 Meters  5th Grade - Developmental - Finals

5Stephen O'Sullivan2:52.05Lakewood Catholic Ac...
5Will Price3:02.71St Peter-North Ridge...
5Tommy Schemer3:04.64Sts Joseph and John
5Joshua Hoffman3:09.45St Mary-Avon
5Garrett Howenstine3:12.27St Columbkille
5Aidan Krevis3:29.65St Bernadette
5Christopher Dombrosky3:54.27Incarnate Word Academy

800 Meters  6th Grade - Cadet - Finals

6Tim Trentel2:24.27Lakewood Catholic Ac...
6Frank Tusick2:39.75Incarnate Word Academy
6Kolin Carney2:49.22St Mary-Avon
6Joseph Vicario2:50.95St Columbkille
6Mitchell Brezina2:59.90St Bernadette
6Tommy Hennie3:01.94Incarnate Word Academy
6Andy Urban3:11St Albert the Great

800 Meters  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Drew Dudukovich2:34.27St Mary-Avon
7Mark Bischof2:41.76Sts Joseph and John
7Zac Tomko2:43.00Incarnate Word Academy
7Nicholas Stahl2:43.94St Columbkille
7Colin Dedek2:44.15St Mary-Avon
7Brian Chambers2:51.62St Bernadette
7Mason Mocho2:54.04Incarnate Word Academy
7Mark Fleming3:01St Albert the Great
7Ben Mayo3:09.21Incarnate Word Academy
7Brendan O'Donnell3:23.33St Columbkille

800 Meters  8th Grade - Varsity - Finals

8Eric Bednar2:22.76St Columbkille
8Joseph Conroy2:24.48St Bernadette
8Patrick White2:26.40St Bernadette
7Nicholas Ludwick2:28.21Incarnate Word Academy
8Istvan Vozary2:33.84Lakewood Catholic Ac...
8Lucas Becker2:38.30St Peter-North Ridge...
8Jacob Simko2:54.92Sts Joseph and John

1600 Meters  4th Grade - Elemental - Finals

4Brock Robertson6:29.55St Mary-Avon
4Zachary Antonio6:33St Albert the Great
4Matthew Golonka6:52.8Sts Joseph and John

1600 Meters  5th Grade - Developmental - Finals

5Shawn Gaspar5:45.29Lakewood Catholic Ac...
5Nicholas Snider6:20.93Lakewood Catholic Ac...
5Colin Kern6:21.42Sts Joseph and John
5Adam Broadbent6:24.79St Mary-Avon
5Patrick McKee6:33St Albert the Great
5Andrew Zedella6:34.46Incarnate Word Academy
5Max Shreckengast6:53St Albert the Great
5Aidan Krevis7:13.27St Bernadette
5Christopher Dombrosky7:45.33Incarnate Word Academy

1600 Meters  6th Grade - Cadet - Finals

6Luke Wagner5:01.40Lakewood Catholic Ac...
6Kyle McCafferty5:50.86St Bernadette
6Alex Falkenberg6:08Sts Joseph and John
6Donovan Delassandro6:14.87Sts Joseph and John

1600 Meters  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Thomas Higgins5:51.64St Bernadette
7Cory Dedek5:52.17St Mary-Avon
7Ben Amato6:03.93St Mary-Avon
7Ben Mayo6:11.87Incarnate Word Academy
7Alec Battistoni6:20.42St Mary-Avon
7Grant Powers6:22.51Sts Joseph and John

1600 Meters  8th Grade - Varsity - Finals

8David Sinclair6:03.08St Bernadette

4x100 Relay  4th Grade - Elemental - Finals

-Jack Lenehan
Jack Reilly
Jack Lavelle
Chris Hradek
1:05.69Lakewood Catholic Ac...
-Jacob Walcutt
Matthew Golonka
Jared Meyer
Danny Roberge
1:06.9Sts Joseph and John
-Relay Team 1:08.20St Bernadette
-Aidan McCaffrey
Timmy Tusick
Nedas Semaska
AJ Zubek
1:08.86Incarnate Word Academy
-Relay Team 1:12St Albert the Great
-Relay Team 1:15.30St Mary-Avon
-Matthew Cardello
Jonny Roberge
Caleb Stalder
Andrew Boldy
1:29.65Sts Joseph and John

4x100 Relay  5th Grade - Developmental - Finals

5Michael Trentel
Shawn Gaspar
Justin Sacha
Stephen O'Sullivan
1:04.17Lakewood Catholic Ac...
5Seamus O'Malley
Michael Dighero
Garrett Howenstine
Jacob Drlik
1:06.79St Columbkille
-Relay Team 1:08St Albert the Great
-Justin Stepp
Justin Tracy
Kevin Ennis
Ethan Rebar
1:09.99St Columbkille
5Michael Revilock
Zachary Maxwell
Tommy Schemer
Colin Kern
1:10.84Sts Joseph and John
-Relay Team 1:11.04St Mary-Avon
-Andrew Zedella
Joseph Juda
Christopher Dombrosky
AJ Zubek
1:11.63Incarnate Word Academy
-Relay Team 1:12.16Lakewood Catholic Ac...
-Relay Team 1:13.74St Bernadette

4x100 Relay  6th Grade - Cadet - Finals

-Relay Team 1:00St Albert the Great
-Michael Trentel
Tim Trentel
Nick Moss
Bobby Sessions
1:00.36Lakewood Catholic Ac...
6Scout Aswad
Alex Falkenberg
Donovan Delassandro
Aric Micko
1:06.47Sts Joseph and John

4x100 Relay  7th Grade - Junior Varsity - Finals

-Relay Team 58.81St Bernadette
-Relay Team 59.08St Albert the Great
7Nicholas Stahl
Brendan O'Donnell
Patrick McCarthy
Matthew Saffell
1:01.48St Columbkille
7Mark Bischof
Dean Supelak
Grant Powers
Austin Perkins
1:05.4Sts Joseph and John
7Alex Yavornitzky
Alec Battistoni
Ben Amato
Robby Holowecky
1:05.59St Mary-Avon
-Frank Tusick
Ben Mayo
Mason Mocho
Tommy Hennie
1:07.89Incarnate Word Academy
-Relay Team 1:08St Albert the Great
7Ryan Homcy
Peter Jones
Owen Knapp
Erik Mohline
1:10.98Lakewood Catholic Ac...

4x100 Relay  8th Grade - Varsity - Finals

-Danny Schmock
Nicholas Ludwick
Jim Abraham
Anthony Ortiz
51.18Incarnate Word Academy
-Relay Team 51.92St Bernadette
8J. T. Rinehart
Istvan Vozary
Ryan Boey
Arius Wright
52.08Lakewood Catholic Ac...
-Relay Team 57.66St Bernadette
-Zac Tomko
Justin Romito
Grant Wegryn
Jonathan Nemes
57.95Incarnate Word Academy
-Phillip Zinicola
Dean Supelak
Jacob Simko
Alex Tomoff
58.11Sts Joseph and John
-Relay Team 1:01.24St Bernadette

Shot Put - 6lb  4th Grade - Elemental - Finals

4David Priebe19' 10.00St Peter-North Ridge...
4Jack Reilly19'6"Lakewood Catholic Ac...
4Anthony McCartney18' 5"St Albert the Great
4Andrew Boldy16'2Sts Joseph and John
4Wrigley LaSpisa15'11"Lakewood Catholic Ac...
4Jack Lavelle15'3"Lakewood Catholic Ac...
4Max Pike15' 2"St Albert the Great
4Eric Devney14' 7"St Albert the Great
4Danny Roberge14'7Sts Joseph and John
4Drew Alessandro14St Columbkille
4Terrance Steele13'4St Bernadette
4Paul Kolbus13' 4"St Albert the Great
4Owen Anderson12'3"St Mary-Avon
4Joseph Juda11'6"Incarnate Word Academy
4Jonny Roberge11'4Sts Joseph and John
4Ronan Rush9'4"Lakewood Catholic Ac...

Shot Put - 6lb  5th Grade - Developmental - Finals

5Michael Revilock19'11Sts Joseph and John
5Stephen O'Sullivan19'9"Lakewood Catholic Ac...
5Noah Schrader17' 7"St Albert the Great
5Andrew Zedella16'10"Incarnate Word Academy
5Zachary Maxwell16'8Sts Joseph and John
5Christopher Dombrosky16'6"Incarnate Word Academy
5Joshua Hoffman12'10St Mary-Avon

Shot Put - 8lb  6th Grade - Cadet - Finals

6Aric Micko21'9Sts Joseph and John
6Frank Tusick21'2"Incarnate Word Academy
6Scout Aswad17'8Sts Joseph and John
6Brandon Short15'4"St Mary-Avon

Shot Put - 8lb  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Matthew Saffell33' 10"St Columbkille
7Geoffrey DiMassa32'6St Bernadette
7Geno Oradini30: 8.00St Peter-North Ridge...
7Casey Sobecks29' 1"St Albert the Great
7Zac Tomko26'6"Incarnate Word Academy
7Thomas Higgins24'9St Bernadette
7Ben Amato23'7St Mary-Avon
7Sean Devney21' 4"St Albert the Great

Shot Put - 8lb  8th Grade - Varsity - Finals

8Brian Callahan37' 9"St Columbkille
8David Marinella34'9"Lakewood Catholic Ac...
8Patrick Hopkins33'6St Bernadette
8John Bodnar32'2St Bernadette
8Ryan Boey29'1"Lakewood Catholic Ac...
8Louis Morris24'7"Lakewood Catholic Ac...
6Colman Turner17'10St Bernadette

Discus - 1kg  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Robby Holowecky72'St Mary-Avon
7Dean Supelak58'4Sts Joseph and John
7Peter Jones47'0"Lakewood Catholic Ac...
7Alec Battistoni45'St Mary-Avon
7Mason Mocho41'4"Incarnate Word Academy
7Ryan Homcy38'4"Lakewood Catholic Ac...

Discus - 1kg  8th Grade - Varsity - Finals

8Eric Bednar94' 7"St Columbkille
8Brian Callahan84' 7"St Columbkille
8Jonathan Nemes83'5"Incarnate Word Academy
8David Marinella76'5"Lakewood Catholic Ac...
8Jacob Simko76'2Sts Joseph and John
8Louis Morris72'3"Lakewood Catholic Ac...
7Nate Grose69'7"St Bernadette
8Carl Shreckengast68' 11"St Albert the Great
8Justin Romito61'10"Incarnate Word Academy
8Joseph Conroy58'11"St Bernadette

High Jump  5th Grade - Developmental - Finals

5Will Price4' 4.00St Peter-North Ridge...
5Patrick Nolan3'10"Lakewood Catholic Ac...
5Colin Kern3'8Sts Joseph and John
4AJ Zubek3'8"Incarnate Word Academy
5Daniel Rush3'8"St Columbkille
5Patrick Bergen3'4St Bernadette
5Max Shreckengast3' 4"St Albert the Great

High Jump  6th Grade - Cadet - Finals

7David Dalton4' 10"St Albert the Great
6Brady Strumbel4' 4"St Albert the Great
5Michael Trentel4'4"Lakewood Catholic Ac...
6Vince Gargaro4'St Mary-Avon
6Mitchell Brezina3'10St Bernadette
6Tommy Hennie0'0"Incarnate Word Academy

High Jump  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Patrick McCarthy4' 6"St Columbkille
7Matt Marinella4'6"Lakewood Catholic Ac...
7Liam O'Halloran4' 2.00St Peter-North Ridge...
7Michael Walsh4'0St Bernadette

High Jump  8th Grade - Varsity - Finals

8Luke Janosik5'St Mary-Avon
8Jack Hyland4'10St Bernadette
8Lucas Becker4' 10.00St Peter-North Ridge...
8Jim Abraham4'8"Incarnate Word Academy
8Kurt Spaetzel4'2"St Mary-Avon

Long Jump  4th Grade - Elemental - Finals

4Zachary Antonio12' 8"St Albert the Great
4Jacob Walcutt11'9Sts Joseph and John
4Jack Lenehan11'4"Lakewood Catholic Ac...
4Justin Tracy11' 4"St Columbkille
4Chris Hradek10'11"Lakewood Catholic Ac...
4Aidan McCaffrey10'10"Incarnate Word Academy
4Logan Joyce10'9"St Mary-Avon
4Jared Meyer10'8Sts Joseph and John
4Ethan Rebar10'St Columbkille
4Caleb Stalder8'4Sts Joseph and John
4Nick Dougher7'9"St Mary-Avon
4Tom Lazevnick7'7St Bernadette

Long Jump  5th Grade - Developmental - Finals

5Justin Sacha12'6"Lakewood Catholic Ac...
5Tommy Schemer11'6Sts Joseph and John
5Shawn Gaspar11'2"Lakewood Catholic Ac...
5Nick Amato11'St Mary-Avon
5Seamus O'Malley11St Columbkille
5Adam Broadbent10'9St Mary-Avon
5Patrick McKee10' 4"St Albert the Great
5Garrett Howenstine9' 11"St Columbkille
5Chase Gardner9' 4.00St Peter-North Ridge...
5Nicholas Snider9'3"Lakewood Catholic Ac...
5Jacob Dembiac8'10St Mary-Avon

Long Jump  6th Grade - Cadet - Finals

6Kyle McCafferty13'2St Bernadette
6Justin Thomas12' 6"St Albert the Great
6Nick Moss12'5"Lakewood Catholic Ac...
6Alex Falkenberg11'4Sts Joseph and John
6Joseph Vicario11' 4"St Columbkille
6Andy Urban11' 3"St Albert the Great
6Austin Bielek11'1St Bernadette
6Bobby Sessions10'11"Lakewood Catholic Ac...

Long Jump  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Ian Ryan14'11St Bernadette
7Nicholas Ludwick14'1"Incarnate Word Academy
7Drew Dudukovich13'10St Mary-Avon
7Colin Dedek13'8"St Mary-Avon
7Jacob Zamora13'St Albert the Great
7Owen Knapp12'2"Lakewood Catholic Ac...
7Nicholas Stahl11' 7"St Columbkille
7Mark Bischof11'5Sts Joseph and John
7Brendan O'Donnell10' 8"St Columbkille
7Brian Chambers10.1St Bernadette
7Ryan Homcy7'4"Lakewood Catholic Ac...

Long Jump  8th Grade - Varsity - Finals

8Anthony Ortiz18'0"Incarnate Word Academy
8Luke Janosik16'2"St Mary-Avon
8Danny Schmock15'9"Incarnate Word Academy
8Istvan Vozary14'9"Lakewood Catholic Ac...
8Dean Martens12'6St Bernadette
8Jacob January11'8"Lakewood Catholic Ac...

Standing Long Jump  4th Grade - Elemental - Finals

4Caleb Stalder6'4Sts Joseph and John
4Timmy Tusick6'3"Incarnate Word Academy
4Matthew Golonka6'2Sts Joseph and John
4Max Pike6'St Albert the Great
4Nedas Semaska5'5"Incarnate Word Academy
4Colin Mangan4'11St Mary-Avon

Standing Long Jump  5th Grade - Developmental - Finals

5Michael Trentel7'0"Lakewood Catholic Ac...
5Matthew Cardello6'11Sts Joseph and John
6Brandon Short6'1St Mary-Avon
5Joshua Hoffman5'8St Mary-Avon
5Connor Roddy5'8St Mary-Avon
5Demitri Cullen5'8St Mary-Avon
5Brennan McQuinn5'8Sts Joseph and John
5Justin Stepp5' 3"St Columbkille
5Kevin Ennis4' 11"St Columbkille

Standing Long Jump  6th Grade - Cadet - Finals

6Jake Sawyer7' 8.5"St Albert the Great
6Dean Ramicone6' 10"St Albert the Great
6Donovan Delassandro6'9Sts Joseph and John
6Kolin Carney6'9"St Mary-Avon

Standing Long Jump  7th Grade - Junior Varsity - Finals

7Jeff Eben7' 9"St Albert the Great
7Armando Polizzi7' 3"St Albert the Great
8Tom Manno7'3St Bernadette
7Erik Mohline7'2"Lakewood Catholic Ac...
7Austin Perkins6'11Sts Joseph and John
7Alex Yavornitzky6'11St Mary-Avon
7Steven Wright6' 10"St Albert the Great
7Mark Fleming6' 8"St Albert the Great
6Peter Slater6'4St Bernadette
7Ben Mayo6'1"Incarnate Word Academy
7Grant Powers6'Sts Joseph and John
7Peter Jones5'1"Lakewood Catholic Ac...

Standing Long Jump  8th Grade - Varsity - Finals

7Nate Grose8'2St Bernadette
8Nick Rebar8' 0"St Columbkille
8Patrick White7'10St Bernadette
8J. T. Rinehart7'9"Lakewood Catholic Ac...
8Arius Wright7'8"Lakewood Catholic Ac...
8Alex Tomoff7'8Sts Joseph and John
8Kevin Coyne7'7St Bernadette
8Jacob January7'6.5"Lakewood Catholic Ac...
8Joseph Conroy7'5St Bernadette
8Grant Wegryn7'0"Incarnate Word Academy

Meet Schedule

Track Finals
V1600 Meters
JV1600 Meters
C1600 Meters
D1600 Meters
E1600 Meters
V100 Meters
JV100 Meters
C100 Meters
D100 Meters
E100 Meters
V400 Meters
JV400 Meters
C400 Meters
D400 Meters
E400 Meters
V200 Meters
JV200 Meters
C200 Meters
D200 Meters
E200 Meters
V800 Meters
JV800 Meters
C800 Meters
D800 Meters
E800 Meters
O4x100 Relay
V4x100 Relay
JV4x100 Relay
C4x100 Relay
D4x100 Relay
E4x100 Relay
Field Finals
VShot Put
JVShot Put
CShot Put
DShot Put
EShot Put
VHigh Jump
JVHigh Jump
CHigh Jump
DHigh Jump
EHigh Jump
VLong Jump
JVLong Jump
CLong Jump
DLong Jump
ELong Jump
VTriple Jump
JVTriple Jump
CTriple Jump
DTriple Jump
ETriple Jump
Track Finals
V1600 Meters
JV1600 Meters
C1600 Meters
D1600 Meters
E1600 Meters
V100 Meters
JV100 Meters
C100 Meters
D100 Meters
E100 Meters
V400 Meters
JV400 Meters
C400 Meters
D400 Meters
E400 Meters
V200 Meters
JV200 Meters
C200 Meters
D200 Meters
E200 Meters
V800 Meters
JV800 Meters
C800 Meters
D800 Meters
E800 Meters
O4x100 Relay
V4x100 Relay
JV4x100 Relay
C4x100 Relay
D4x100 Relay
E4x100 Relay
Field Finals
VShot Put
JVShot Put
CShot Put
DShot Put
EShot Put
VHigh Jump
JVHigh Jump
CHigh Jump
DHigh Jump
EHigh Jump
VLong Jump
JVLong Jump
CLong Jump
DLong Jump
ELong Jump
VTriple Jump
JVTriple Jump
CTriple Jump
DTriple Jump
ETriple Jump