Team Results Management

Meet Info

6th grade boys6th grade girls7th grade boys7th grade girls8th grade boys8th grade girls
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  6th grade boys - Finals

1.6Trevor Wochnick13.23APacific (Vancouver)
2.6Carson Brucher13.51APacific (Vancouver)
3.6Alex Kuhn13.90APacific (Vancouver)
 

100 Meters  7th grade boys - Finals

1.7Gabe Mullin12.44aFrontier
2.7Aaron Naphaivong12.46aFrontier
3.7Joseph Gandarillas12.58aFrontier
4.7Alex BerFanger12.77APacific (Vancouver)
5.7Griffin Lake14.01APacific (Vancouver)
7Benjamin Garrison16.76APacific (Vancouver)
 

100 Meters  8th grade boys - Finals

1.8James Phillips12.77aFrontier
2.8Schyler Johnson13.47aFrontier
3.8Preston Dewey13.56aFrontier
4.8Brandon Edgerton13.77APacific (Vancouver)
5.8Stephen Reid13.77APacific (Vancouver)
6.8William Harrison14.15APacific (Vancouver)
 

200 Meters  6th grade boys - Finals

1.6Carson Brucher31.33APacific (Vancouver)
22.6Lucas Tropple32.47APacific (Vancouver)
3.6Jack Saunders32.94aFrontier
6Patrick Perkins34.69aFrontier
6Austin Cornell38.33aFrontier
 

200 Meters  7th grade girls - Finals

1.7Gabe Mullin27.07aFrontier
2.7Marcus Hendrickson29.38aFrontier
3.7John Palamaryuk29.59aFrontier
 

200 Meters  8th grade boys - Finals

1.8Nicholas Hughes28.53APacific (Vancouver)
2.8William Harrison29.72APacific (Vancouver)
3.8Josef Farogi30.83APacific (Vancouver)
 

400 Meters  6th grade boys - Finals

1.6Carson Brucher1:08.60APacific (Vancouver)
2.6Trevor Wochnick1:11.64APacific (Vancouver)
3.6Chris Berry1:14.58aFrontier
6Austin Cornell1:17.04aFrontier
5.6Alex Magee1:22.91APacific (Vancouver)
6.6Shanpreet Singh1:24.03APacific (Vancouver)
 

400 Meters  7th grade boys - Finals

7David Vu1:01.47aFrontier
2.7Alex BerFanger1:01.56APacific (Vancouver)
1.7Marcus Hendrickson1:07.54aFrontier
7Anthony Veilloux1:08.33aFrontier
5.7Griffin Lake1:08.37APacific (Vancouver)
6.7Ryan Erwin1:11.0APacific (Vancouver)
7Jonny Collier1:16.86aFrontier
 

400 Meters  8th grade boys - Finals

1.8Chris Friesen1:01.44APacific (Vancouver)
8Dmitriy Ostpanko1:05.41aFrontier
3.8Josiah McClanahan1:09.27APacific (Vancouver)
 

800 Meters  6th grade boys - Finals

1.6Evan Yackell2:45.19aFrontier
2.6Alex Magee3:10.76APacific (Vancouver)
3.6Payden Coffman3:17.89APacific (Vancouver)
 

800 Meters  7th grade boys - Finals

1.7Javier Martinez2:41.46aFrontier
2.7Jordan Moore2:44.97aFrontier
3.6Marc J. Castro2:45.38aFrontier
 

800 Meters  8th grade boys - Finals

1.8Luke Sparks2:17.38APacific (Vancouver)
2.8Dmitriy Ostpanko2:35.22aFrontier
3.8Keon King2:39.39aFrontier
 

1600 Meters  6th grade boys - Finals

1.6Evan Yackell5:46aFrontier
2.6Austin Cornell6:28aFrontier
3.6Alex Magee6:38APacific (Vancouver)
 

1600 Meters  7th grade boys - Finals

1.7Griffin Lake5:40.13APacific (Vancouver)
2.7Javier Martinez5:40.29aFrontier
3.7Kobey Eaton5:41.45aFrontier
 

1600 Meters  8th grade boys - Finals

1.8Luke Sparks5:01APacific (Vancouver)
2.8Jerimiah Reynolds5:23aFrontier
3.8Dmitriy Ostpanko5:34aFrontier
 

100m Hurdles - 27"  6th grade boys - Finals

1.6Alex Kuhn17.94APacific (Vancouver)
2.6Alex Vanin19.53aFrontier
3.6Jacob Martin20.76aFrontier
 

100m Hurdles - 30"  7th grade boys - Finals

1.7David Vu15.18aFrontier
2.7Jared Luedecker18.27aFrontier
3.6Marc J. Castro21.00aFrontier
4.7Jacob Huseby21.03APacific (Vancouver)
 

100m Hurdles - 30"  8th grade boys - Finals

1.8Nicholas Hughes14.65APacific (Vancouver)
2.8caleb Russell17.57aFrontier
3.8Schyler Johnson18.12aFrontier
4.8William Harrison18.84APacific (Vancouver)
5.8Max Hsiao25.55APacific (Vancouver)
 

4x100 Relay  6th grade boys - Finals

1.-Relay Team 57.59APacific (Vancouver)
6Alex Vanin
Evan Yackell
Chris Berry
Philip Mamantov
1:01.45aFrontier
 

4x100 Relay  7th grade boys - Finals

2.-Relay Team 58.81APacific (Vancouver)
 

4x100 Relay  7th grade girls - Finals

1.7Gabriel Mullin
Joseph Gandarillas
David Vu
Chris Eirhart
49.51aFrontier
 

4x100 Relay  8th grade boys - Finals

1.8Leon Siofele
Demitri Rodriguez
Devin Scott
James Phillips
51.22aFrontier
 

4x200 Relay  6th grade boys - Finals

1.6Jacob Martin
Ben Baker
Alex Vanin
Philip Mamantov
2:20.89aFrontier
2.-Relay Team 2:33.98APacific (Vancouver)
 

4x200 Relay  7th grade boys - Finals

1.-Marcus Hendrickson
Marc Castro
Dennis Hozen
Chris Eirhart
1:58.88aFrontier
2.-Relay Team 2:14.84APacific (Vancouver)
 

4x200 Relay  8th grade boys - Finals

8Leon Siofele
James Phillips
Demitri Rodriguez
Jerimiah Reynolds
1:45.49aFrontier
2.-Relay Team 2:05.56APacific (Vancouver)
 

Shot Put - 6lb  6th grade boys - Finals

1.6Carson Brucher38'5Pacific (Vancouver)
2.6Trevor Wochnick34'0Pacific (Vancouver)
3.6Philip Mamontov32' 8Frontier
6Jakob Wilber25'3Pacific (Vancouver)
6Nathan Brent24'3Pacific (Vancouver)
6Payden Coffman22'8Pacific (Vancouver)
6Riley Coyne22'2Pacific (Vancouver)
6Shanpreet Singh22'1Pacific (Vancouver)
 

Shot Put - 4kg  6th grade boys - Finals

3.7John Palamaryuk33' 11Frontier
 

Shot Put - 4kg  7th grade boys - Finals

1.7Joseph Gandarillas36' 4Frontier
2.7Jackson Wagner34' 1Frontier
7Eclipse Jasso31' 9Frontier
7Caleb Browning31'4Pacific (Vancouver)
7Austin Holloway28'10Pacific (Vancouver)
7Ryan Erwin27'5Pacific (Vancouver)
7Grant Alcorn26'10Pacific (Vancouver)
7Andrew Mueller26'3Pacific (Vancouver)
7Vinny Lam25'1Pacific (Vancouver)
7Rick Newbill24' 7Frontier
7Austin Cardon21'6Pacific (Vancouver)
7Benjamin Garrison20'8Pacific (Vancouver)
7Rafael Duenas-Clemente17' 6Frontier
 

Shot Put - 4kg  8th grade boys - Finals

1.8Leon Siofele43' 11Frontier
8Justin Strode39'6Pacific (Vancouver)
3.8Peau Portesano37' 2Frontier
8Cameron Wood32'3Pacific (Vancouver)
8Bailey Phelps31'4Pacific (Vancouver)
8Josef Farogi30'2Pacific (Vancouver)
8Ryan Wilson29'8Pacific (Vancouver)
8Grayson Apana28'5Pacific (Vancouver)
8Max Hsiao27'1Pacific (Vancouver)
 

Discus - 1kg  6th grade boys - Finals

1.6Jack Saunders67' 10Frontier
2.6Chris Wills63' 4Frontier
6Shanpreet Singh60'5Pacific (Vancouver)
6Riley Coyne58'10Pacific (Vancouver)
6Michael Billiar49'5Pacific (Vancouver)
6Jacob Martin47' 7Frontier
6Jeremy Hood40'10Pacific (Vancouver)
6Nathan Brent38'5Pacific (Vancouver)
 

Discus - 1kg  7th grade boys - Finals

1.7Jackson Wagner119' 1Frontier
7Alex BerFanger117'3Pacific (Vancouver)
7Caleb Browning89'10Pacific (Vancouver)
7John Palamaryuk87' 9Frontier
7Austin Holloway81'3Pacific (Vancouver)
7Eclipse Jasso77' 5.5Frontier
7Christian Seavey68'7Pacific (Vancouver)
7Avel Isupov63'10Pacific (Vancouver)
7Dalton White56'10Pacific (Vancouver)
7Jacob Billings53'0Pacific (Vancouver)
7Rick Newbill49' 1Frontier
7Rafael Duenas-Clemente47' 6Frontier
7Enzo Combs45'11Pacific (Vancouver)
7Bailey Huseby37'8.5Pacific (Vancouver)
 

Discus - 1kg  8th grade boys - Finals

1.8Leon Siofele136' 9Frontier
8Justin Strode103'8Pacific (Vancouver)
8Bailey Phelps99'Pacific (Vancouver)
8Luke Sparks90'4Pacific (Vancouver)
8Grayson Apana76'2Pacific (Vancouver)
8Stephen Reid74'9Pacific (Vancouver)
8Max Hsiao73'9Pacific (Vancouver)
8Jarin Mckaque52'4Pacific (Vancouver)
 

High Jump  6th grade boys - Finals

6Tyierre Zipperian4'4Pacific (Vancouver)
2.6Ben Baker4' 4Frontier
 

High Jump  7th grade boys - Finals

1.7Marcus Hendrickson4' 10Frontier
7Austin Holloway4'9Pacific (Vancouver)
2.7Kobey Eaton4' 9Frontier
7Chris Eirhart4' 8Frontier
7Anthony Veilloux4' 6Frontier
7Riley Ellison4'6Pacific (Vancouver)
6Marc J. Castro4' 2Frontier
7Grant Alcorn4'0Pacific (Vancouver)
7Austin Cardon4'0Pacific (Vancouver)
7Benjamin Garrison4'0Pacific (Vancouver)
 

High Jump  8th grade boys - Finals

8Justin Strode5'0Pacific (Vancouver)
8Sean Jones5'0Pacific (Vancouver)
8Devin Scott5' 0Frontier
8Demitri Rodriguez5' 0Frontier
8James Phillips5' 0Frontier
8Cameron Wood4'10Pacific (Vancouver)
 

Long Jump  6th grade boys - Finals

6Alex Kuhn14'7Pacific (Vancouver)
2.6Chris Berry14' 2Frontier
6Tyierre Zipperian14'Pacific (Vancouver)
6Lucas Tropple12'10Pacific (Vancouver)
6Mason Jackson12'5Pacific (Vancouver)
6Patrick Perkins12' 2Frontier
6Alex Magee10'11Pacific (Vancouver)
6Alex Vanin10' 0Frontier
6Travis Hullinger9'3Pacific (Vancouver)
6Parker Piedmont9'3Pacific (Vancouver)
6Payden Coffman8'3Pacific (Vancouver)
 

Long Jump  7th grade boys - Finals

1.7Joseph Gandarillas16' 8Frontier
7Alex BerFanger14'8Pacific (Vancouver)
3.7Jared Luedecker14' 6Frontier
7Zachary Nazarchyk12'10Pacific (Vancouver)
7Connor Clements12'Pacific (Vancouver)
7Grant Alcorn11'11Pacific (Vancouver)
7Andrew Mueller11'10Pacific (Vancouver)
7Benjamin Garrison11'10Pacific (Vancouver)
7Christian Seavey11'9Pacific (Vancouver)
7Jacob Huseby11'8Pacific (Vancouver)
7Avel Isupov10'2Pacific (Vancouver)
 

Long Jump  8th grade boys - Finals

1.8Preston Dewey17' 8Frontier
2.8Devin Scott16' 0Frontier
8Nicholas Hughes15'9Pacific (Vancouver)
8Ryan Wilson13'9Pacific (Vancouver)
8Tyler Benak13' 5Frontier
8Derek Williamson13'2Pacific (Vancouver)
8Chris Friesen13'1Pacific (Vancouver)
8Brian Keniston12'9Pacific (Vancouver)
 

Teams

Swipe to view all teams
Greater St. Helens Washington