Athletic.net Team Results Management

HJPC Meet (SMCS)

Monday, April 19, 2010

St. Thomas HS, Houston

Meet Info Teams Meet Schedule X Close
Teams
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Divisions | 8th Grade | 7th Grade | 6th Grade    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Eliott Cleveland11.76aFirst Baptist Academy
2.8Ethan Hackett12.02aSecond Baptist
3.8Gabe Velez12.35aSecond Baptist
4.8Kennedy Powell12.47aSt Michael
5.8Alex Allen12.50aFirst Baptist Academy
6.Pearce Cash12.69aThe Village School
7.8Stephen O'Suji12.76aRiver Oaks Baptist
8.8Hamilton Paret12.93aFirst Baptist Academy
9.Nicholas Vafiadis13.35aThe Village School
10.Michael Wong13.38aThe Village School
11.8Justin Vincent13.75aSt John's
12.8Taylor Ferris13.77aSt Michael
13.8Daniel Treat13.83aSt John's
14.8J.P Enriquez13.91aSt Michael
15.8Michael Dial13.94aRiver Oaks Baptist
16.8Ben Krantz14.10aKinkaid
17.Tyler Cox14.22aThe Village School
18.8Rohan Naik14.38aKinkaid
19.8Christian Quinn14.39aAnnunciation Orthodox
20.8Foster Corrigan14.41aPresbyterian
21.8Ryan Ogilvie15.23aSt Francis Episcopal
22.8Laurence Clarke15.33aPresbyterian
8Kelly OubreNTPresbyterian
8Chris SimonNTAnnunciation Orthodox
8Zach MullinsNTRiver Oaks Baptist
8Nate FreemanNTKinkaid
 
 
X 100 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Alec Lubrano12.32aAnnunciation Orthodox
2.7Andrew Jing12.51aSt John's
3.7Thomas Wood12.70aPresbyterian
4.7Kamil Lawal12.79aKinkaid
5.7Henry Heyser12.92aAnnunciation Orthodox
5.7Nicholas Ho12.92aKinkaid
7.7Emmanuel Aruho13.07aPresbyterian
8.7Carson Storie13.16aSt Michael
9.7Chase Whertheimer13.22aSecond Baptist
10.7Michael Suber13.42aRiver Oaks Baptist
11.7Chase Onyekwelu13.78aRiver Oaks Baptist
12.7Evan Reynolds13.90aRiver Oaks Baptist
13.7Mathew Morico14.17aKinkaid
15.7Jimmy Richardson14.33aSecond Baptist
16.7Jacob Larimore14.55aSt Michael
17.7Tony Busa15.05aSt Michael
18.7Alex Bogaev15.15aFirst Baptist Academy
7Andrew WinnNTAnnunciation Orthodox
7Nicholas DodsonDQSecond Baptist
7Harrison SchmidtNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 100 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Ian Taggart12.52aFirst Baptist Academy
2.6Alex Goeringer12.96aKinkaid
3.6Demian Gass13.09aKinkaid
4.6William Heck13.46aAnnunciation Orthodox
5.6John Thomas Hildebrand13.58aRiver Oaks Baptist
6.6Michael Cowan14.07aSt John's
7.6Toby Emiola14.11aSt John's
8.Michael Wille14.15aThe Village School
9.6Connor Lehane14.33aFirst Baptist Academy
10.6Matthew Ho14.39aRiver Oaks Baptist
11.6Christopher Borders14.41aPresbyterian
12.Nirvan Velmurugan14.51aThe Village School
13.6John Hathorn14.54aRiver Oaks Baptist
14.6MAson McIntyre14.56aSt Francis Episcopal
15.6Drew Coglin14.84aSt Francis Episcopal
16.6Will Clay14.90aSt Francis Episcopal
17.6Ben Shou14.98aSt John's
17.6Mo Chapa14.98aSt Michael
19.6Mason Meeks15.01aSt Michael
20.6Nathan DeRueda15.33aAnnunciation Orthodox
21.6Nick Bogaev15.51aFirst Baptist Academy
22.6Trey King16.06aPresbyterian
23.Chris Zhn16.09aThe Village School
24.6Rock Morille16.95aPresbyterian
25.6James Cravens17.03aKinkaid
6Joseph BergnerNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 200 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Eliott Cleveland25.10aFirst Baptist Academy
2.8Jack Miller25.27aPresbyterian
3.8Ethan Hackett25.44aSecond Baptist
4.8William Clutterbuck25.85aSt John's
5.8Risher Randall26.04aRiver Oaks Baptist
6.8Gabe Velez26.25aSecond Baptist
7.8Robby Carty26.76aSt Michael
8.8Alex Allen27.09aFirst Baptist Academy
9.Pearce Cash27.28aThe Village School
10.8Hamilton Paret27.88aFirst Baptist Academy
11.Nicholas Vafiadis28.32aThe Village School
12.Michael Wong28.73aThe Village School
13.8Daniel Treat29.24aSt John's
14.Tyler Cox29.64aThe Village School
15.8Taylor Ferris30.01aSt Michael
16.8Perry Oster30.06aKinkaid
17.8Edward Briggs32.66aSecond Baptist
18.8Trenton Cox36.45aPresbyterian
8Kennedy PowellDQSt Michael
8Kelly OubreNTPresbyterian
8J.P EnriquezNTSt Michael
8Christian QuinnNTAnnunciation Orthodox
8Rohan NaikNTKinkaid
8Nate FreemanNTKinkaid
 
 
X 200 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Lee Hampton26.16aRiver Oaks Baptist
2.7Alec Lubrano26.18aAnnunciation Orthodox
3.7Thomas Wood26.21aPresbyterian
4.7Henry Heyser26.42aAnnunciation Orthodox
5.7Emmanuel Aruho26.45aPresbyterian
6.7Nicholas Ho26.86aKinkaid
7.7Carson Storie27.97aSt Michael
8.7Parker Johnson28.34aSecond Baptist
9.7Chris Stuchly28.36aSt Michael
10.7Mathew Morico28.39aKinkaid
11.7Jimmy Richardson30.13aSecond Baptist
13.7Nicholas Dodson31.61aSecond Baptist
14.7Alex Bogaev32.17aFirst Baptist Academy
15.7Whit Davis33.15aRiver Oaks Baptist
7Turner HinrichsNTSt John's
7Frank SpenceNTSt John's
7Reece WallaceNTSt John's
7Wilson FosheeNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 200 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Ian Taggart26.43aFirst Baptist Academy
2.6Brice Maddison27.27aRiver Oaks Baptist
3.6Matthew Goodrich28.14aPresbyterian
4.6Jax Schaeffer28.79aRiver Oaks Baptist
5.6Michael Cowan29.15aSt John's
6.6T. Reckling29.27aKinkaid
7.Bao-Tri Le29.44aThe Village School
8.6Reed Peterson29.88aRiver Oaks Baptist
9.6Thomas Gardner30.96aAnnunciation Orthodox
10.6MAson McIntyre31.14aSt Francis Episcopal
11.6Christopher Borders31.88aPresbyterian
12.6Drew Coglin31.98aSt Francis Episcopal
13.6Tucker Brown32.00aAnnunciation Orthodox
14.6John Viguet32.23aSt John's
15.6Connor Lehane32.31aFirst Baptist Academy
16.6Will Clay33.01aSt Francis Episcopal
17.6Remy Velarde33.09aFirst Baptist Academy
18.6Alex Hammerman33.36aSt John's
19.6Robert Sigal34.14aAnnunciation Orthodox
20.6Earl Chase34.15aKinkaid
21.6Trey King34.86aPresbyterian
22.Chris Zhn34.93aThe Village School
23.6Stephen LeBeau37.03aKinkaid
6George ZennerNTSt Michael
6Rock MorilleNTPresbyterian
 
 
X 400 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Eliott Cleveland57.25aFirst Baptist Academy
2.8Risher Randall57.56aRiver Oaks Baptist
3.8Kennedy Powell59.16aSt Michael
4.8Sean Yuan59.23aSt John's
5.Pearce Cash59.64aThe Village School
6.8Robby Carty59.93aSt Michael
7.8Jack Miller1:01.21aPresbyterian
8.8Alex Allen1:01.79aFirst Baptist Academy
9.8Harry Patterson1:03.00aAnnunciation Orthodox
10.8Hamilton Paret1:03.46aFirst Baptist Academy
11.8Rohan Naik1:05.00aKinkaid
12.8Zach Lee1:06.65aSt John's
13.8Justin Vincent1:13.15aSt John's
14.8Taichi Akiyama1:16.86aAnnunciation Orthodox
8Alejandro GambiniDQSt Francis Episcopal
8Foster CorriganNTPresbyterian
8Kelly OubreNTPresbyterian
 
 
X 400 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Thomas Wood59.22aPresbyterian
2.7Alec Lubrano1:00.22aAnnunciation Orthodox
3.7Rod Ojeda1:02.90aSt John's
4.7Emmanuel Aruho1:04.96aPresbyterian
5.7Chase Whertheimer1:07.10aSecond Baptist
6.7Skyler Quine1:07.40aRiver Oaks Baptist
7.7Santiago Henning1:07.64aSt John's
7.7Frank Spence1:07.64aSt John's
8.7Preston Quine1:07.70aRiver Oaks Baptist
9.7Chris Stuchly1:07.77aSt Michael
10.7Carter Scott1:09.02aRiver Oaks Baptist
11.7Travis Ames1:10.41aAnnunciation Orthodox
12.7Timothy Nguyen1:11.09aSecond Baptist
13.7Shehzad Charania1:13.19aSt John's
14.7Wilson Foshee1:14.41aAnnunciation Orthodox
15.7Eddie Hufsttler1:16.99aSecond Baptist
16.7Barret Kaul1:17.32aSt Michael
17.7Jared Enochs1:18.60aSt Michael
7Nicholas HoNTKinkaid
7Mathew MoricoNTKinkaid
 
 
X 400 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Ian Taggart1:01.51aFirst Baptist Academy
2.6Brice Maddison1:03.34aRiver Oaks Baptist
3.6Matthew Goodrich1:04.77aPresbyterian
4.6Egan Harper1:09.20aKinkaid
5.6Jeffrey Paine1:10.27aRiver Oaks Baptist
6.6Mo Chapa1:11.52aSt Michael
7.6Brendan Martin1:13.34aRiver Oaks Baptist
8.6Tucker Brown1:13.84aAnnunciation Orthodox
9.6Thomas Gardner1:14.82aAnnunciation Orthodox
10.6Q. Tabarestani1:15.30aKinkaid
11.6Alvin Lubetkin1:15.61aSt John's
12.6Kyle Perras1:16.35aSt Francis Episcopal
13.6Charles Dorfman1:17.06aSt John's
14.6Ben Shou1:20.70aSt John's
15.6Andrew Rowden1:25.87aAnnunciation Orthodox
16.6Pedro Coutinho1:27.40aPresbyterian
17.6Reagor Wagnon1:27.88aKinkaid
18.6Chris Reul1:28.12aSt Michael
19.6Rock Morille1:32.24aPresbyterian
20.6Trey King1:33.70aPresbyterian
6Alex GoeringerNTKinkaid
 
 
X 600 Meters - 6th Grade - Finals
1.Ravi Amin1:48.01aThe Village School
2.6Nicholas Fernandez1:50.59aKinkaid
3.6Chris Randall1:51.82aRiver Oaks Baptist
4.6Joe Faraguna1:52.78aSt John's
5.Iker Rodriguez1:54.65aThe Village School
6.6Brendan Martin1:56.64aRiver Oaks Baptist
7.6Harrison Swiggart1:58.29aFirst Baptist Academy
8.6Henry Fisher1:59.64aPresbyterian
9.6Jimmy Winston2:01.46aRiver Oaks Baptist
10.6Kyle Perras2:01.74aSt Francis Episcopal
11.6Will Turley2:02.03aSt John's
12.6Hunter Hasley2:03.66aAnnunciation Orthodox
13.6Joseph Edwards2:03.83aKinkaid
14.6Nato Sandweiss2:06.37aAnnunciation Orthodox
15.6Kevin Ruiz2:08.19aKinkaid
17.6Pedro Coutinho2:17.49aPresbyterian
18.6Magnus Fyhr2:17.65aPresbyterian
19.6Charles Dorfman2:24.44aSt John's
20.6Patrick Sullivan2:26.87aAnnunciation Orthodox
 
 
X 800 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Michael Oramas2:12.71aSt John's
2.8Xavier Gonzalez2:13.79aSt John's
3.8Kelly McGee2:22.19aAnnunciation Orthodox
4.8Sheldon Gray2:23.53aSt Francis Episcopal
5.8Teddy Gajewski2:25.77aRiver Oaks Baptist
6.8Max Melcher2:31.10aSt John's
7.8Connor Thompson2:38.61aPresbyterian
8.8Douglas Moody2:44.58aAnnunciation Orthodox
9.8Alejandro Gambini2:44.81aSt Francis Episcopal
10.8Sam Thurston2:45.08aSt Michael
11.8Nick Comis2:48.35aFirst Baptist Academy
12.Colton Cox3:19.92aThe Village School
13.8Austin Peters3:48.74aPresbyterian
8Will DurieNTSecond Baptist
8Harry PattersonNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 800 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Orion Hicks2:19.02aSt John's
2.7Barclay Davis2:23.18aSt Francis Episcopal
3.7Luke Kramer2:25.99aSt John's
4.7Preston Quine2:32.31aRiver Oaks Baptist
5.7Skyler Quine2:33.14aRiver Oaks Baptist
6.7Reagan Czuba2:35.87aFirst Baptist Academy
7.7Ben Bieser2:39.71aSt John's
8.7Riki Kobayashi2:48.48aSt Francis Episcopal
9.7Jared Enochs2:52.20aSt Michael
10.7Micah Henderson2:53.27aSecond Baptist
11.7Eddie Hufsttler2:54.81aSecond Baptist
12.Erin Dindoruk2:55.33aThe Village School
13.7Daniel Kendrick2:55.66aKinkaid
14.7Cole Peveto2:57.87aFirst Baptist Academy
15.7Matthew Beall3:09.50aSecond Baptist
16.7Matthew Novelli3:23.98aPresbyterian
7Wilson FosheeNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 1200 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Orion Hicks3:46.42aSt John's
2.7Barclay Davis3:56.90aSt Francis Episcopal
3.7Luke Kramer4:00.07aSt John's
4.7Ben Bieser4:12.63aSt John's
5.7Riki Kobayashi4:37.83aSt Francis Episcopal
6.7Barret Kaul4:48.54aSt Michael
7.7Daniel Kendrick4:49.65aKinkaid
8.7Grant Gallagher4:52.60aSecond Baptist
9.Erin Dindoruk4:53.55aThe Village School
10.7Jack Malanga4:58.49aRiver Oaks Baptist
11.7Daniel Sweat5:06.96aSecond Baptist
12.7Matthew Novelli5:21.31aPresbyterian
13.7John Woodhouse5:21.64aKinkaid
7Reagan CzubaNTFirst Baptist Academy
7Matthew BeallNTSecond Baptist
 
 
X 1200 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Joe Faraguna4:10.62aSt John's
2.6Chris Randall4:16.91aRiver Oaks Baptist
3.6Will Turley4:18.05aSt John's
4.6Richmond Keeling4:21.75aRiver Oaks Baptist
5.6Henry Fisher4:22.00aPresbyterian
6.6Matthew Hunt4:22.61aRiver Oaks Baptist
7.6Tucker Brown4:40.08aAnnunciation Orthodox
8.6Nato Sandweiss4:42.48aAnnunciation Orthodox
9.6Davis Sheffield4:53.31aKinkaid
10.6Michael VerMeulen4:56.66aAnnunciation Orthodox
11.6Conner Gilliam5:10.00aKinkaid
12.6Yo Akiyama5:14.49aSt John's
13.6Pedro Coutinho5:27.63aPresbyterian
14.6Magnus Fyhr5:30.46aPresbyterian
6Cole GreenNTKinkaid
 
 
X 1600 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Michael Oramas4:58.29aSt John's
2.8RJ Ammons5:01.97aRiver Oaks Baptist
3.8Xavier Gonzalez5:06.30aSt John's
4.8Kelly McGee5:28.28aAnnunciation Orthodox
5.8Teddy Gajewski5:28.57aRiver Oaks Baptist
6.8Sheldon Gray5:30.27aSt Francis Episcopal
7.8Max Melcher5:48.00aSt John's
8.8Connor Thompson5:56.92aPresbyterian
9.8Douglas Moody6:32.80aAnnunciation Orthodox
10.Cody Yao7:32.85aThe Village School
11.Sachit Bhasker7:53.98aThe Village School
12.8Austin Peters8:23.71aPresbyterian
8Alejandro GambiniNTSt Francis Episcopal
 
 
X 80m Hurdles - 30" - 6th Grade - Finals
1.6John Thomas Hildebrand13.82aRiver Oaks Baptist
2.6Egan Harper14.33aKinkaid
3.6Jeffrey Paine14.51aRiver Oaks Baptist
4.6Joseph Hanson15.25aSt John's
5.6Sellars Levy15.35aRiver Oaks Baptist
6.6Arjun Reddy15.47aKinkaid
7.6Pete Bechtol15.69aSt John's
8.6Levi Wilkins15.70aSt Francis Episcopal
9.6Trey Lewis15.88aSt John's
10.6Travis Anderson16.53aAnnunciation Orthodox
11.6Kyce Darouiche16.63aAnnunciation Orthodox
12.6Paolo Cannatella17.54aAnnunciation Orthodox
13.Nirvan Velmurugan18.38aThe Village School
14.6Worthley Burke18.40aKinkaid
15.6Chris Reul19.28aSt Michael
6George ZennerNTSt Michael
 
 
X 100m Hurdles - 30" - 8th Grade - Finals
1.8Will Thompson15.36aSecond Baptist
2.8Jay Prince16.01aSecond Baptist
3.8Justin Bernard16.90aPresbyterian
4.8Max Rank17.84aPresbyterian
5.8Taichi Akiyama18.80aAnnunciation Orthodox
6.8Spencer Winn18.88aAnnunciation Orthodox
7.8William Mercado19.07aSt John's
8.8J.T. Trauber19.09aRiver Oaks Baptist
9.8Laurence Clarke19.32aPresbyterian
8Edward BriggsNTSecond Baptist
 
 
X 100m Hurdles - 30" - 7th Grade - Finals
1.7Andrew Jing14.83aSt John's
2.7Parker Johnson14.91aSecond Baptist
3.7Kamil Lawal17.03aKinkaid
4.7Travis Ames17.43aAnnunciation Orthodox
5.7Walker Adams18.07aSecond Baptist
6.7Blake Dow18.39aSecond Baptist
7.7Raymond Yuan18.81aSt John's
8.7Braxton Cody19.26aRiver Oaks Baptist
9.7Rob Sanford19.31aRiver Oaks Baptist
10.7Tony Busa20.06aSt Michael
11.7Nick Anderson23.06aAnnunciation Orthodox
 
 
X 200m Hurdles - 30" - 8th Grade - Finals
1.8Justin Bernard29.93aPresbyterian
2.8Max Rank30.73aPresbyterian
3.8Will Thompson30.92aSecond Baptist
4.8J.T. Trauber31.00aRiver Oaks Baptist
5.8Spencer Winn34.11aAnnunciation Orthodox
6.8Laurence Clarke35.55aPresbyterian
7.8Taichi Akiyama35.89aAnnunciation Orthodox
8.8Ryan Ogilvie37.94aSt Francis Episcopal
8Jay PrinceNTSecond Baptist
 
 
X 200m Hurdles - 30" - 7th Grade - Finals
1.7Andrew Jing30.09aSt John's
2.7Kamil Lawal30.38aKinkaid
3.7Raymond Yuan32.97aSt John's
4.7Chase Onyekwelu33.01aRiver Oaks Baptist
5.7Blake Dow33.05aSecond Baptist
6.7Walker Adams33.11aSecond Baptist
7.7Rob Sanford35.50aRiver Oaks Baptist
8.7Jack Rentz37.51aRiver Oaks Baptist
9.7Andrew Emerson37.87aSt Michael
10.7Nick Anderson40.84aAnnunciation Orthodox
11.7Jared Enochs41.36aSt Michael
7Travis AmesNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 200m Hurdles - 30" - 6th Grade - Finals
1.6Chris Randall32.47aRiver Oaks Baptist
2.6Pete Bechtol34.67aSt John's
3.6Kyce Darouiche34.74aAnnunciation Orthodox
4.6Trey Lewis34.95aSt John's
5.6Sam Saxton35.59aRiver Oaks Baptist
6.6Demian Gass35.82aKinkaid
7.6Sellars Levy36.05aRiver Oaks Baptist
8.6Levi Wilkins36.16aSt Francis Episcopal
9.6Scott Short36.50aSt Francis Episcopal
10.6Paolo Cannatella37.94aAnnunciation Orthodox
11.6Joseph Hanson40.18aSt John's
12.Evan Halas41.31aThe Village School
13.6Ty Doran41.64aKinkaid
14.6Mason Mings42.37aKinkaid
15.6Travis Anderson43.14aAnnunciation Orthodox
 
 
X 4x100 Relay - 8th Grade - Finals
1.-Jay Prince
Gabriel Velez
Will Thompson
Ethan Hackett
49.45aSecond Baptist
2.-J.T. Trauber
Risher Randall
Stephen O'Suji
Zach Mullins
50.73aRiver Oaks Baptist
3.-Connor Thompson
Jack Miller
Max Rank
Justin Bernard
53.37aPresbyterian
4.-Daniel Treat
William Clutterbuck
Sean Yuan
William Mercado
54.15aSt John's
5.-Carson Storie
Jacob Larimore
Tony Busa
Chris Stuchly
55.69aSt Michael
-Kelly McGee
Harry Patterson
Charlie Card-Childers
Chris Simon
DQAnnunciation Orthodox
 
 
X 4x100 Relay - 7th Grade - Finals
1.-Walker Adams
Will Burns
Chase Whertheimer
Parker Johnson
52.45aSecond Baptist
2.-Evan Reynolds
Chase Onyekwelu
Michael Suber
Lee Hampton
52.90aRiver Oaks Baptist
3.-Robby Carty
Sam Thurston
Taylor Ferris
Clay Kiatta
55.83aSt Michael
4.-Andrew Winn
Nick Anderson
Jack Brady
Harrison Schmidt
59.45aAnnunciation Orthodox
4.-John Lilly
William Heck
Rutger Heijermans
Patrick Sullivan
59.45aAnnunciation Orthodox
 
 
X 4x100 Relay - 6th Grade - Finals
1.-Jax Schaeffer
John Hathorn
Brice Maddison
John Thomas Hildebrand
54.03aRiver Oaks Baptist
2.-Demian Gass
Alex Goeringer
Cole Green
Egan Harper
54.19aKinkaid
3.Relay Team57.10aThe Village School
4.-Toby Emiola
Michael Cowan
Trey Lewis
Pete Bechtol
58.24aSt John's
5.-John Lilly
William Heck
Rutger Heijermans
Patrick Sullivan
59.19aAnnunciation Orthodox
5.-Andrew Winn
Nick Anderson
Jack Brady
Harrison Schmidt
59.19aAnnunciation Orthodox
6.-Will Clay
Levi Wilkins
Drew Coglin
Scott Short
1:00.54aSt Francis Episcopal
-Mason Meeks
Mo Chapa
George Zenner
Chris Reul
NTSt Michael
 
 
X 4x400 Relay - 8th Grade - Finals
1.-William Clutterbuck
Sean Yuan
Michael Oramas
Xavier Gonzalez
4:13.13aSt John's
 
 
X 4x400 Relay - 7th Grade - Finals
1.-Preston Quine
Michael Suber
Skyler Quine
Lee Hampton
4:19.65aRiver Oaks Baptist
2.-Rod Ojeda
Raymond Yuan
Luke Kramer
Orion Hicks
4:30.51aSt John's
3.-Micah Henderson
Eddie Hufsttler
Timothy Nguyen
Jimmy Richardson
5:10.31aSecond Baptist
-Relay Team NTAnnunciation Orthodox
 
 
X SMR 100-100-200-400m - 6th Grade - Finals
1.-John Hathorn
Brendan Martin
Jax Schaeffer
Jeffrey Paine
2:06.36aRiver Oaks Baptist
2.Relay Team2:06.90aThe Village School
3.-Nicholas Fernandez
T. Reckling
Arjun Reddy
Will Roff
2:10.83aKinkaid
4.-Trey King
Christopher Borders
Henry Fisher
Matthew Goodrich
2:14.45aPresbyterian
5.-Thomas Gardner
William Heck
Kyce Darouiche
Rutger Heijermans
2:19.85aAnnunciation Orthodox
6.-Will Turley
Toby Emiola
Chapman Caddell
Joe Faraguana
2:22.98aSt John's
 
 
X Shot Put - 6lb - 8th Grade - Finals
1.8Kennedy Powell36-07.00St Michael
2.8Aaron Chu33-07.00St John's
3.8Taylor Ferris30-04.00St Michael
4.8Robby Carty29-09.00St Michael
5.8Connor Landrum26-07.00St John's
6.8Perry Oster25-11.00Kinkaid
7.8Matthew O'Connor25-09.00Annunciation Orthodox
8.8Ben Krantz24-09.00Kinkaid
9.8Teddy Gajewski24-02.00River Oaks Baptist
10.8Troy Everist23-06.00First Baptist Academy
11.8Rem Anderson23-05.00Annunciation Orthodox
12.8Zach Coton22-11.00St John's
13.8Peter Staartjes22-03.00First Baptist Academy
14.8Trenton Cox22-01.00Presbyterian
15.8Austin Peters19-01.00Presbyterian
16.8Eric Hill18-11.00First Baptist Academy
17.8Jay Bhandari17-00.00Annunciation Orthodox
7Levi BriscoeNDSecond Baptist
 
 
X Shot Put - 6lb - 7th Grade - Finals
1.7Stuart Cook30-02.00First Baptist Academy
2.7Rammy Allouche29-07.00Second Baptist
3.7Christopher Hatam28-04.00St Francis Episcopal
4.7Marwan Charafeddine27-00.00Presbyterian
5.7Reggie Hill26-09.00Second Baptist
6.7Michael McCreight26-00.00First Baptist Academy
7.7Issa Cook23-00.00Kinkaid
8.Renwich Brocklehurst22-00.00The Village School
9.7Jacob Larimore21-10.00St Michael
10.7Nathan Malone21-08.00Second Baptist
11.7Braxton Cody21-05.00River Oaks Baptist
12.7Adam Kobs21-03.00First Baptist Academy
13.7Barret Kaul20-11.00St Michael
14.7Andrew Emerson20-02.00St Michael
14.7Stephen Enyart20-02.00Annunciation Orthodox
16.7Andrew Winn19-01.00Annunciation Orthodox
17.7Sanders Keller18-11.00Kinkaid
18.7Mitch McCaffrey15-07.00River Oaks Baptist
7Henry HeyserNDAnnunciation Orthodox
 
 
X Shot Put - 6lb - 6th Grade - Finals
1.Bernardo Leal31-11.00The Village School
2.6William Heck30-01.00Annunciation Orthodox
3.6John Lilly27-07.00Annunciation Orthodox
4.6Hunter Hasley26-05.00Annunciation Orthodox
5.6Paul Labanowski25-11.00St John's
6.6Ryan Johnson25-09.00First Baptist Academy
7.6William Kennedy25-04.00River Oaks Baptist
8.6Chris Reul25-00.00St Michael
9.6Clarke Weiss24-08.00River Oaks Baptist
10.Ammannel Mosfin24-03.00The Village School
10.6Jax Schaeffer24-03.00River Oaks Baptist
10.6Mason Mings24-03.00Kinkaid
13.6Andrew Donaldson24-00.00St Francis Episcopal
14.6Christopher Zimmerman23-09.00St John's
15.6Arturo Cabezut23-08.00First Baptist Academy
16.6Ty Doran21-01.00Kinkaid
17.6Worthley Burke20-01.00Kinkaid
18.6Remy Velarde20-00.00First Baptist Academy
19.6Alex Gajewski19-03.00St John's
20.Pavlik Polunin19-02.00The Village School
21.6Andy Gambini16-09.00St Francis Episcopal
 
 
X Discus - 1.6kg - 8th Grade - Finals
1.8Kennedy Powell106-05St Michael
2.8Aaron Chu93-10St John's
3.8Perry Oster76-01Kinkaid
4.8Robby Carty75-05St Michael
5.8Connor Landrum74-00St John's
6.8Rem Anderson72-06Annunciation Orthodox
7.8Peter Staartjes63-02First Baptist Academy
8.8Douglas Moody61-01Annunciation Orthodox
9.8Jay Bhandari60-08Annunciation Orthodox
10.8Ben Krantz60-00Kinkaid
11.8Troy Everist56-10First Baptist Academy
12.8Zach Coton55-11St John's
13.8Eric Hill52-07First Baptist Academy
14.8Austin Peters49-00Presbyterian
15.8Trenton Cox43-08Presbyterian
8Matthew O'ConnorNDAnnunciation Orthodox
7Levi BriscoeNDSecond Baptist
 
 
X Discus - 1.6kg - 7th Grade - Finals
1.7Reggie Hill76-08Second Baptist
2.7Parker Johnson76-03Second Baptist
3.7Stuart Cook75-10First Baptist Academy
4.7Michael McCreight71-04First Baptist Academy
5.7Marwan Charafeddine70-05Presbyterian
6.7Davis Smith69-09First Baptist Academy
7.7Rammy Allouche69-05Second Baptist
8.7Carson Storie66-01St Michael
9.7Issa Cook59-05Kinkaid
10.7Braxton Cody57-09River Oaks Baptist
11.7Stephen Enyart54-00Annunciation Orthodox
12.7Barret Kaul50-01St Michael
13.7Sanders Keller49-03Kinkaid
14.7Andrew Winn46-05Annunciation Orthodox
15.7Jacob Larimore46-02St Michael
16.7Mitch McCaffrey40-11River Oaks Baptist
7Christopher HatamNDSt Francis Episcopal
 
 
X Discus - 1.6kg - 6th Grade - Finals
1.6Clarke Weiss64-11River Oaks Baptist
2.6Christopher Zimmerman60-05St John's
3.6Hunter Hasley60-00Annunciation Orthodox
4.6William Kennedy59-08River Oaks Baptist
5.6Antonio De Pinho56-06River Oaks Baptist
6.6Ryan Johnson55-06First Baptist Academy
7.6Craig Fiedorek51-06St John's
8.6Mason Mings48-00Kinkaid
9.6Kevin Ruiz46-09Kinkaid
10.6Dimitri Brown45-08Annunciation Orthodox
11.6Matthew Brown45-04St John's
12.6Worthley Burke45-02Kinkaid
13.6Trey Elder43-00First Baptist Academy
14.6Kyce Darouiche37-05Annunciation Orthodox
15.6Josiah Stine34-07First Baptist Academy
6Andrew DonaldsonNDSt Francis Episcopal
6Andy GambiniNDSt Francis Episcopal
 
 
X High Jump - 8th Grade - Finals
1.8Charlie Card-Childers5-08.00Annunciation Orthodox
2.8Risher Randall5-02.00River Oaks Baptist
3.8Harry Patterson5-02.00Annunciation Orthodox
4.8William Mercado4-10.00St John's
5.8Sam Thurston4-06.00St Michael
6.8Justin Vincent4-04.00St John's
8Chris SimonNHAnnunciation Orthodox
8Kelly OubreNHPresbyterian
8Zach MullinsNHRiver Oaks Baptist
 
 
X High Jump - 7th Grade - Finals
1.7Parker Johnson5-00.00Second Baptist
2.7Nick Crawford5-00.00Kinkaid
3.7Kamil Lawal4-08.00Kinkaid
4.7Lee Hampton4-08.00River Oaks Baptist
4.7Alec Lubrano4-08.00Annunciation Orthodox
6.7Andrew Jing4-08.00St John's
7.7Thomas Wood4-06.00Presbyterian
8.7Chase Onyekwelu4-02.00River Oaks Baptist
7Tony BusaNHSt Michael
7Timothy NguyenNHSecond Baptist
 
 
X High Jump - 6th Grade - Finals
1.6Jax Schaeffer4-08.00River Oaks Baptist
2.6John Thomas Hildebrand4-06.00River Oaks Baptist
3.6Demian Gass4-06.00Kinkaid
4.6MAson McIntyre4-04.00St Francis Episcopal
5.6Reed Peterson4-04.00River Oaks Baptist
6.6Alvin Lubetkin4-00.00St John's
6.6Joseph Edwards4-00.00Kinkaid
8.6Trey Lewis4-00.00St John's
9.6Paul Labanowski3-10.00St John's
9.6Thomas Gardner3-10.00Annunciation Orthodox
9.6Jimmy Scarbrough3-10.00St Francis Episcopal
9.6Kyce Darouiche3-10.00Annunciation Orthodox
6Conner GilliamNHKinkaid
6Paolo CannatellaNHAnnunciation Orthodox
 
 
X Long Jump - 8th Grade - Finals
1.8Zach Mullins16-08.75River Oaks Baptist
2.8Sean Yuan16-08.00St John's
3.8Justin Bernard16-07.00Presbyterian
4.8Jay Prince16-05.75Second Baptist
5.Pearce Cash16-03.25The Village School
6.8Charlie Card-Childers15-02.00Annunciation Orthodox
7.8Ethan Hackett14-09.00Second Baptist
8.8Stephen O'Suji14-05.50River Oaks Baptist
9.8William Mercado14-02.50St John's
10.8Michael Dial13-09.50River Oaks Baptist
11.8Taichi Akiyama13-01.50Annunciation Orthodox
12.8Clay Kiatta13-01.00St Michael
12.8Gabe Velez13-01.00Second Baptist
14.8Sam Thurston11-04.00St Michael
8Max RankNDPresbyterian
8Nick ComisNDFirst Baptist Academy
8Christian QuinnNDAnnunciation Orthodox
 
 
X Long Jump - 7th Grade - Finals
1.7Lee Hampton16-04.50River Oaks Baptist
2.7Henry Heyser16-00.00Annunciation Orthodox
3.7Thomas Wood15-08.50Presbyterian
4.7Alec Lubrano15-00.00Annunciation Orthodox
5.7Andrew Jing14-07.50St John's
6.7Kamil Lawal14-04.00Kinkaid
7.7Chris Stuchly14-03.00St Michael
8.7Mathew Morico14-02.00Kinkaid
9.7Michael Suber13-11.25River Oaks Baptist
10.7Emmanuel Aruho13-09.50Presbyterian
11.7Chase Onyekwelu13-07.00River Oaks Baptist
12.7Nicholas Ho13-06.00Kinkaid
13.7Travis Ames13-04.00Annunciation Orthodox
14.7Jacob Larimore12-11.50St Michael
15.7Carson Storie12-11.00St Michael
16.7Timothy Nguyen12-08.00Second Baptist
17.7Jimmy Richardson11-08.00Second Baptist
7Cole PevetoNDFirst Baptist Academy
7Matthew NovelliNDPresbyterian
7Alex BogaevNDFirst Baptist Academy
7Shehzad CharaniaNDSt John's
7Pierce AnonNDFirst Baptist Academy
 
 
X Long Jump - 6th Grade - Finals
1.6Demian Gass15-09.75Kinkaid
2.6Brice Maddison15-06.00River Oaks Baptist
3.6John Thomas Hildebrand15-03.50River Oaks Baptist
4.6MAson McIntyre14-11.25St Francis Episcopal
5.6T. Reckling14-07.00Kinkaid
6.6William Heck13-11.75Annunciation Orthodox
7.Bao-Tri Le13-11.00The Village School
8.6Trey Lewis13-05.50St John's
9.6Matthew Goodrich13-05.00Presbyterian
10.6Reed Peterson13-02.25River Oaks Baptist
11.Ravi Amin13-01.00The Village School
12.6Thomas Gardner12-09.00Annunciation Orthodox
13.Michael Wille12-08.75The Village School
14.6Levi Wilkins12-07.50St Francis Episcopal
15.6Jimmy Scarbrough12-05.00St Francis Episcopal
16.6Mo Chapa12-03.50St Michael
17.6John Lilly12-00.00Annunciation Orthodox
18.6Mason Meeks11-09.75St Michael
19.6Pete Bechtol11-09.00St John's
20.6Franz Brotzen Smith11-08.25St John's
21.6Christopher Borders11-06.00Presbyterian
22.6George Zenner11-01.75St Michael
23.6Nicholas Fernandez9-04.50Kinkaid
24.6Remy Velarde9-01.00First Baptist Academy
 
 
X Triple Jump - 8th Grade - Finals
1.8Risher Randall36-03.25River Oaks Baptist
2.8Justin Bernard35-10.50Presbyterian
3.8Jay Prince35-06.50Second Baptist
4.8Sean Yuan33-07.25St John's
5.8Ethan Hackett33-07.00Second Baptist
6.8Chris Simon31-10.25Annunciation Orthodox
7.8William Mercado29-10.75St John's
8.8Gabe Velez28-11.00Second Baptist
8Max RankNDPresbyterian
 

Womens Results

 
X 100 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Nenye Okoro12.74aDASH
2.8Aisha Matin12.80aKinkaid
3.8Sarah Gifford13.21aSt Michael
4.Emily Freeman13.75aThe Village School
5.8Morgan Malouf13.82aDASH
6.8Kendall Chancellor13.84aRiver Oaks Baptist
7.8Grace Haddad13.99aSt Michael
8.8Kayla Banks14.09aDASH
9.8Madeline Kennedy14.20aSt Michael
11.8Raquel Moore14.37aFirst Baptist Academy
12.8Meredith Ammermanm14.38aSecond Baptist
13.Talyor Aycock14.45aThe Village School
14.8Christy Jacobs14.52aPresbyterian
15.8Abigail Henningsen14.53aSt Francis Episcopal
16.8Megan Friedman14.60aKinkaid
17.8Sarah Harris15.28aKinkaid
18.8Taylor Newhouse15.34aSt Francis Episcopal
8Haley NeedhamNTFirst Baptist Academy
8Caroline MizellNTSt Francis Episcopal
8Dara GeorgeNTSecond Baptist
 
 
X 100 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Claudia Krogmeier13.46aDASH
2.7Kirby Bowers13.53aPresbyterian
3.7Amber Tribble13.59aRiver Oaks Baptist
4.7Melissa Maynard13.60aSt John's
5.7Alex Eastman13.76aKinkaid
6.7Sofie Morales-Bello13.86aDASH
7.7Annie Miller14.04aDASH
8.7Claire Hoffman14.06aPresbyterian
9.7Georgia Wahl14.12aRiver Oaks Baptist
10.7Elizabeth Shu14.13aSecond Baptist
11.7Nicole Vickers14.80aSt Francis Episcopal
12.Claire Foster14.90aThe Village School
13.7Morgan Dickson14.94aAnnunciation Orthodox
14.Aura Reyna15.15aThe Village School
15.7Saunaz Moradi15.22aSt Francis Episcopal
16.7Samantha Lejune15.28aSt Michael
17.Hanna Mcmorris15.44aThe Village School
18.7Olivia Lovoi15.48aSt Michael
19.7Paula Ajumboi16.09aKinkaid
20.7Anna Cauthorn16.18aSt John's
21.7Amanda Thompson16.35aSt Francis Episcopal
22.7Katherine Stevenson16.47aKinkaid
23.7Taylor Thompson16.80aSecond Baptist
7Bridget McGettiganNTSt Michael
7Brenton SmithNTPresbyterian
8Katherine FisherNTSecond Baptist
 
 
X 100 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Caroline Ankoma-Sey13.14aPresbyterian
2.6Lenox Butcher13.82aKinkaid
3.6Jessica Vlasek13.87aRiver Oaks Baptist
3.6Renee Roberts13.87aSt John's
5.6Kendall Sill14.28aRiver Oaks Baptist
6.6Sasha Mireskandra14.29aKinkaid
7.6Sara Bobb14.47aRiver Oaks Baptist
8.6Margo Cox14.48aPresbyterian
9.6Morgan Marrs14.49aAnnunciation Orthodox
10.6Channing Fatjo14.51aKinkaid
11.6Gabby Otey14.52aSt John's
12.6Sydney Watkins14.60aSt John's
13.6Morgan Stevens14.96aDASH
14.6Annie Hill15.28aFirst Baptist Academy
15.6Kiarra Alleyne15.36aDASH
15.Brarathi Selvan15.36aThe Village School
17.6Jillian Cordova15.39aSt Michael
19.6Julia Douglas15.52aSt Michael
20.6Mia Simon16.19aAnnunciation Orthodox
21.6Shannon Lewis16.76aAnnunciation Orthodox
22.6Valentina Mendoza17.45aSt Michael
6Caroline ClarkNTDASH
 
 
X 200 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Nenye Okoro27.10aDASH
2.8Aisha Matin27.76aKinkaid
3.8Morgan Malouf28.77aDASH
4.8Kendall Chancellor29.25aRiver Oaks Baptist
5.8Meredith Ammermanm29.46aSecond Baptist
6.Meredith Burch29.66aThe Village School
7.8Taylor Newhouse30.27aSt Francis Episcopal
8.8Elizabeth McGee30.63aKinkaid
8.8Christy Jacobs30.63aPresbyterian
10.8Emily Hood30.69aSt Michael
11.8Kayla Banks30.89aDASH
12.8Grace Haddad31.23aSt Michael
13.8Abigail Henningsen31.74aSt Francis Episcopal
14.8Megan Friedman31.93aKinkaid
15.8Raquel Moore31.98aFirst Baptist Academy
16.Grace Craven33.78aThe Village School
17.8Haley Emerson34.37aSt Michael
8Haley NeedhamNTFirst Baptist Academy
8Caroline MizellNTSt Francis Episcopal
8Monica BuesoNTPresbyterian
 
 
X 200 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Ana Matamoros28.30aSt Francis Episcopal
2.7Kirby Bowers28.40aPresbyterian
3.7Claudia Krogmeier29.50aDASH
4.7Ava Wilson29.82aRiver Oaks Baptist
5.7Amber Tribble29.83aRiver Oaks Baptist
6.7Kinnidy Jones29.96aDASH
7.7Sofie Morales-Bello29.97aDASH
8.7Alex Eastman30.21aKinkaid
9.7Georgia Wahl30.23aRiver Oaks Baptist
10.7Melissa Maynard30.52aSt John's
11.7Anna Needham31.06aFirst Baptist Academy
12.Claire Foster31.24aThe Village School
13.7Nicole Vickers31.32aSt Francis Episcopal
14.7Saunaz Moradi31.52aSt Francis Episcopal
15.Hanna Mcmorris32.30aThe Village School
16.Nao Masuya32.50aThe Village School
17.7Jessie Ames33.23aAnnunciation Orthodox
18.7Olivia Lovoi33.29aSt Michael
19.7Katherine Towne34.29aSecond Baptist
20.7Linnea McAuley34.34aKinkaid
21.7Zsofi Cohen34.45aAnnunciation Orthodox
22.7Paula Ajumboi34.53aKinkaid
23.7Anna Cauthorn34.79aSt John's
24.7Melissa Metyko36.14aSt Michael
25.7Taylor Thompson36.51aSecond Baptist
7Nikki NelsonNTSt Michael
 
 
X 200 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Caroline Ankoma-Sey28.01aPresbyterian
2.6Jessica Vlasek29.71aRiver Oaks Baptist
3.6Gracey Wallace29.79aPresbyterian
4.6Leah Vogel29.99aSt John's
5.Mirella Brocklehurst30.19aThe Village School
6.6Kendall Sill30.39aRiver Oaks Baptist
7.6Casey Mullins30.40aRiver Oaks Baptist
8.6Lenox Butcher30.46aKinkaid
9.6Channing Fatjo30.48aKinkaid
10.6Nalyah Johnson30.80aSt John's
11.6Hallie Wilson30.84aKinkaid
12.6Bryanna Dalco31.23aPresbyterian
13.6Alice Chambers32.60aSt John's
14.6Caitlin Hall33.64aAnnunciation Orthodox
15.6Annie Hill33.78aFirst Baptist Academy
16.6Rachel Plaskett33.84aAnnunciation Orthodox
17.6Kate Kemple35.23aDASH
18.6Julie McLamb37.31aAnnunciation Orthodox
19.6Mackenna Bright39.21aSt Michael
20.6Emilia Fishburn40.26aSt Michael
21.6Raquel Herra40.70aSt Michael
6Kiarra AlleyneNTDASH
6Morgan StevensNTDASH
 
 
X 400 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Emily Chen1:03.70aRiver Oaks Baptist
2.8Elise Viguet1:05.22aDASH
3.8Drewe Molin1:08.05aDASH
4.8Aria Pearlman-Morales1:08.39aKinkaid
5.8Raquel Moore1:08.73aFirst Baptist Academy
6.8Katie Hood1:09.20aSt Michael
7.8Katelyn Wallace1:11.30aKinkaid
8.8Taylor Newhouse1:11.45aSt Francis Episcopal
9.8Bailey Blocker1:11.81aDASH
10.8Emily Nip1:13.46aKinkaid
11.8Roma Patel1:13.82aRiver Oaks Baptist
12.8Kristen Santiago1:14.48aAnnunciation Orthodox
13.Talyor Aycock1:17.33aThe Village School
14.8Grace Haddad1:18.07aSt Michael
15.8Abigail Henningsen1:18.45aSt Francis Episcopal
16.Reem Alturki1:19.45aThe Village School
17.8Alana Mitchell1:19.95aFirst Baptist Academy
18.8Caroline Craddock1:21.28aSt John's
19.Noopur Parikh1:25.29aThe Village School
20.8Faith Evans1:30.34aSt Michael
8Coco GarrettNTSt Francis Episcopal
7Raffaella SymmansNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 400 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Ana Matamoros1:04.28aSt Francis Episcopal
2.Carla Sganderlla1:04.93aThe Village School
3.7Mackenzie Smith1:05.68aRiver Oaks Baptist
4.7Anna Needham1:11.57aFirst Baptist Academy
5.7Rachel Daniel1:12.34aRiver Oaks Baptist
6.7Kelsey Roe1:13.76aDASH
7.7Caroline Adams1:13.84aDASH
8.7Winnie Johnson1:13.97aDASH
9.Lauren Fernandez-Miller1:14.33aThe Village School
10.7Madelyn Hilyard1:15.28aRiver Oaks Baptist
11.7Raffaella Symmans1:17.85aAnnunciation Orthodox
12.7Jenny Howie1:18.52aKinkaid
13.7Amanda Thompson1:18.88aSt Francis Episcopal
14.7Sarah Jacobson1:20.27aKinkaid
15.7Sara Jane Gage1:20.68aKinkaid
16.7Melissa Metyko1:30.48aSt Michael
7Fernanda Gonzalez-BlancoNTAnnunciation Orthodox
7Shelby ZimmermanNTPresbyterian
7Bridget McGettiganNTSt Michael
7Brenton SmithNTPresbyterian
7Alex SheinbaumNTSt John's
7Paige RaunNTSt John's
7Natalie GeislerNTPresbyterian
7Robin GranberryNTAnnunciation Orthodox
 
 
X 400 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Caroline Ankoma-Sey1:02.71aPresbyterian
2.6Hannah Herrold1:07.15aRiver Oaks Baptist
3.6Emily Fraser1:09.82aRiver Oaks Baptist
4.6Emily Boswell1:11.46aRiver Oaks Baptist
5.6Morgan Marrs1:11.51aAnnunciation Orthodox
6.6Lindsey McKone1:11.83aSt John's
7.6Hallie Wilson1:13.00aKinkaid
8.6Paige Avery1:14.23aSt John's
9.6Jillian Bass1:15.11aKinkaid
10.6Katherine Wallis1:15.31aAnnunciation Orthodox
11.6Mia Mirkovic1:17.38aSt John's
12.Megan Delgrego1:18.75aThe Village School
13.6Caroline Rossettie1:19.08aDASH
14.Julia Rowley1:20.22aThe Village School
15.6Meredith O'Neal1:20.71aPresbyterian
16.6Carolina Moskosky1:21.47aDASH
17.6Hannah Goulden1:22.30aAnnunciation Orthodox
18.6Catie Asarch1:22.96aKinkaid
19.6Annie Hill1:25.13aFirst Baptist Academy
20.6Mackenna Bright1:29.38aSt Michael
21.6Emilia Fishburn1:32.91aSt Michael
22.6Raquel Herra1:35.55aSt Michael
6Lindsey DurantNTDASH
 
 
X 600 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Gracie Firestone1:56.20aSt John's
2.6Abby Eymontt1:58.05aRiver Oaks Baptist
3.6Jordan Dunaway-Barlow2:00.74aKinkaid
4.6Lindsey McKone2:01.41aSt John's
5.6Emily Welter2:02.01aSt Michael
6.6Lexie Ammons2:04.74aRiver Oaks Baptist
7.6Kallie Brown2:06.28aRiver Oaks Baptist
8.6Alexandra Wallis2:06.63aAnnunciation Orthodox
9.6Julia Moody2:07.08aAnnunciation Orthodox
10.6Caroline Rossettie2:07.28aDASH
11.6Alena Peters2:07.68aPresbyterian
12.6Louise Stephens2:07.97aKinkaid
13.Sabrina Wong2:08.50aThe Village School
14.6Hannah Jones2:09.08aSt John's
15.6Carlye Dierkman2:10.87aSt Michael
16.6Meredith O'Neal2:11.89aPresbyterian
17.6Alejandra Castro2:15.18aDASH
18.6Kelly Liang2:16.88aKinkaid
19.6Addison Deaton2:26.53aDASH
20.6Evie Stathatos2:29.22aAnnunciation Orthodox
 
 
X 800 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Emily Chen2:31.24aRiver Oaks Baptist
2.8Aria Pearlman-Morales2:36.77aKinkaid
3.8Elise Viguet2:37.91aDASH
4.8Molly Vitek2:45.65aRiver Oaks Baptist
5.8Alezeh Rauf2:52.83aSt John's
6.Cristi Keeter2:54.86aThe Village School
7.8Christie Dawson2:58.18aSt John's
8.8Lily Dang2:59.89aDASH
9.8Laura Grove3:03.24aRiver Oaks Baptist
10.Sorcha Walshe3:04.31aThe Village School
11.8Chelsea Wang3:10.01aDASH
12.8Taylor Daniel3:27.17aKinkaid
13.8Claire Dorfman3:36.40aSt John's
13.8Elisabeth Andreef3:36.40aSt John's
8Coco GarrettNTSt Francis Episcopal
8Grace WangNTKinkaid
 
 
X 800 Meters - 7th Grade - Finals
1.Carla Sganderlla2:33.31aThe Village School
2.7Courtney Greer2:35.97aRiver Oaks Baptist
3.7Maddie Hendrickson2:40.14aRiver Oaks Baptist
4.7Mary Harvey2:42.28aSt John's
5.7Meagan Roberts2:50.33aSt Francis Episcopal
6.7Natalie Geisler2:52.15aPresbyterian
7.7Camille Cassilas2:55.13aAnnunciation Orthodox
8.Lauren Fernandez-Miller2:56.59aThe Village School
9.7Jennifer Melcher2:56.96aSt John's
10.7Winnie Johnson2:57.86aDASH
11.7Eleni McGee2:58.62aAnnunciation Orthodox
12.7Elizabeth Ducote2:59.97aRiver Oaks Baptist
13.7Anna Hada3:04.76aSt Francis Episcopal
14.7Victoria Hartman3:06.33aSecond Baptist
15.7Zoe Margolis3:10.87aSt John's
16.7Madeleine Hamilton3:13.47aKinkaid
17.7Teresa Haney3:20.05aDASH
18.7Kanika Kumar3:24.92aKinkaid
19.7Adele Perrier3:32.57aSt Michael
7Addie KimNTSecond Baptist
7Ana MatamorosNTSt Francis Episcopal
7Tara VirginilloNTDASH
7Taylor RoushNTSt Michael
7Emma EgglestonNTKinkaid
 
 
X 1200 Meters - 7th Grade - Finals
1.7Courtney Greer4:17.77aRiver Oaks Baptist
2.7Maddie Hendrickson4:25.09aRiver Oaks Baptist
3.7Mary Harvey4:27.09aSt John's
4.7Robin Granberry4:38.56aAnnunciation Orthodox
5.7Camille Cassilas4:44.23aAnnunciation Orthodox
6.7Tara Virginillo4:44.63aDASH
7.7Jennifer Melcher4:46.46aSt John's
8.7Eleni McGee4:57.39aAnnunciation Orthodox
9.7Zoe Margolis5:08.05aSt John's
10.7Michela Newhouse5:15.66aDASH
11.7Bianca Verar5:17.86aDASH
12.7Adele Perrier5:42.45aSt Michael
7Meagan RobertsNTSt Francis Episcopal
7Taylor RoushNTSt Michael
7Anna HadaNTSt Francis Episcopal
7Victoria HartmanNTSecond Baptist
7Madeleine HamiltonNTKinkaid
7Emma EgglestonNTKinkaid
7Arianna FingerNTKinkaid
 
 
X 1200 Meters - 6th Grade - Finals
1.6Gracie Firestone4:26.82aSt John's
2.6Lexie Ammons4:28.76aRiver Oaks Baptist
3.6Jordan Dunaway-Barlow4:33.19aKinkaid
4.6Hannah Jones4:35.66aSt John's
5.6Noel Higgason4:42.04aSt John's
6.6Louise Stephens4:49.90aKinkaid
7.6Bradlee Few4:53.50aKinkaid
8.6Alena Peters4:55.35aPresbyterian
9.Julia Rowley4:55.62aThe Village School
10.6Abby Eymontt4:59.11aRiver Oaks Baptist
11.6Katie Wasden4:59.52aRiver Oaks Baptist
12.6Daphne Kokkinis5:20.49aAnnunciation Orthodox
6Natalie SpenceNTAnnunciation Orthodox
6Alexandra WallisNTAnnunciation Orthodox
6Kate KempleNTDASH
6Kallie BrownNTRiver Oaks Baptist
 
 
X 1600 Meters - 8th Grade - Finals
1.8Emily Chen5:52.95aRiver Oaks Baptist
2.8Molly Vitek6:09.89aRiver Oaks Baptist
3.Erin Merrifield6:27.21aThe Village School
4.8Alezeh Rauf6:27.43aSt John's
5.Cristi Keeter6:29.91aThe Village School
6.8Claire Dorfman6:40.67aSt John's
7.8Lexie Wilkinson6:46.41aDASH
8.8Laura Grove6:57.60aRiver Oaks Baptist
9.8Ariana Lee7:02.47aDASH
10.8Grayson Myers8:15.48aDASH
11.Kiana Arfa9:22.03aThe Village School
 
 
X 80m Hurdles - 30" - 7th Grade - Finals
1.7Christiana Sullivan13.23aKinkaid
2.7Grace VanLoh13.32aSt John's
3.7Sarah Lewis14.07aPresbyterian
4.7Elizabeth Shu14.08aSecond Baptist
5.7Jessica Nyquist14.88aSt John's
6.7Lily Austin15.47aSt Michael
7.7Nikki Ereli15.68aKinkaid
8.7Kinnidy Jones15.82aDASH
9.7McKenzie Griffin16.27aAnnunciation Orthodox
10.7Raffaella Symmans16.33aAnnunciation Orthodox
11.7Hollyn Coleman16.42aSecond Baptist
12.7Rachel Faust16.56aAnnunciation Orthodox
13.7Michela Newhouse17.46aDASH
14.7Marielle Langlois17.53aDASH
15.7Katherine Towne17.81aSecond Baptist
16.7Susie Alcorn18.66aSt Michael
7Madeleine AustinNTSt Michael
7Gillespie GabbyNTKinkaid
 
 
X 80m Hurdles - 30" - 6th Grade - Finals
1.6Cameron Weiner15.04aSt John's
2.6Kirby Matohca15.42aSt Michael
3.6Taylor J Cowan15.89aKinkaid
4.6Victoria Murra15.90aRiver Oaks Baptist
5.6Kallie Brown16.02aRiver Oaks Baptist
6.6Natalie Spence16.05aAnnunciation Orthodox
7.6Claire Dameris16.09aAnnunciation Orthodox
8.6Mia Bonner16.39aKinkaid
9.6Gentry Barton16.57aPresbyterian
10.6Emily Boswell17.33aRiver Oaks Baptist
11.6Aliza Kajani17.80aKinkaid
11.6Alanna Flores17.80aSt John's
13.6Emlynn Smith18.02aSt John's
14.6Kate Mahoney18.24aDASH
15.6Katherine Furse18.59aDASH
16.6Linleigh Alford19.36aSt Michael
17.6Abigail Martinez19.85aAnnunciation Orthodox
 
 
X 100m Hurdles - 30" - 8th Grade - Finals
1.8Helen Galli17.39aSt John's
2.8Melissa Caldera17.46aDASH
3.8Monica Bueso18.28aPresbyterian
4.8Kaitlin Sanchez18.33aRiver Oaks Baptist
5.8Kristen Santiago18.35aAnnunciation Orthodox
6.8Ellie Hurwitz18.37aKinkaid
7.8Anna Witte19.41aDASH
8.8Madison Tharp19.61aSecond Baptist
9.8Blair Baldwin21.22aDASH
10.8Kelsey Siegler22.08aSt Francis Episcopal
8Elizabeth CarlNTKinkaid
8Katherine FisherNTSecond Baptist
8Anna Louise BuckleyNTRiver Oaks Baptist
 
 
X 200m Hurdles - 30" - 8th Grade - Finals
1.8Helen Galli33.32aSt John's
2.Emily Freeman33.60aThe Village School
3.8Sarah Gifford33.92aSt Michael
4.8Kaitlin Sanchez34.09aRiver Oaks Baptist
5.8Anna Louise Buckley34.10aRiver Oaks Baptist
6.8Melissa Caldera34.22aDASH
7.8Monica Bueso34.44aPresbyterian
8.8Kristen Santiago34.83aAnnunciation Orthodox
9.8Sydney Fucci35.08aSt Michael
10.8Ellie Hurwitz36.08aKinkaid
11.8Mary Kelly McConn37.01aKinkaid
12.8Elizabeth Carl37.15aKinkaid
13.8Kelsey Siegler38.98aSt Francis Episcopal
14.8Alice Phipps41.91aSt Michael
8Katherine FisherNTSecond Baptist
8Madison TharpNTSecond Baptist
8Blair BaldwinNTDASH
 
 
X 200m Hurdles - 30" - 7th Grade - Finals
1.7Mackenzie Smith32.37aRiver Oaks Baptist
2.7Christiana Sullivan32.54aKinkaid
3.7Sarah Lewis33.88aPresbyterian
4.7Mary Bennett Sigal35.51aAnnunciation Orthodox
5.7Nikki Ereli36.08aKinkaid
6.7Hollyn Coleman36.24aSecond Baptist
7.7McKenzie Griffin36.87aAnnunciation Orthodox
8.Aura Reyna37.77aThe Village School
9.7Bianca Verar40.28aDASH
10.7Susie Alcorn41.07aSt Michael
7Gillespie GabbyNTKinkaid
7Jessica NyquistDQSt John's
 
 
X 200m Hurdles - 30" - 6th Grade - Finals
1.6Natalie Spence34.56aAnnunciation Orthodox
2.6Taylor J Cowan34.58aKinkaid
3.6Macie Mateja34.68aAnnunciation Orthodox
4.6Cameron Weiner35.41aSt John's
5.6Mia Bonner35.79aKinkaid
6.6Claire Dameris36.75aAnnunciation Orthodox
7.6Kallie Brown36.89aRiver Oaks Baptist
8.6Audrey Thomson37.73aRiver Oaks Baptist
9.6Sloan Rucker38.09aRiver Oaks Baptist
10.6Kirby Matohca38.56aSt Michael
11.6Emlynn Smith39.15aSt John's
12.6Gentry Barton40.83aPresbyterian
13.6Jennifer Jacobe41.16aKinkaid
14.6Linleigh Alford42.75aSt Michael
6Leah VogelNTSt John's
 
 
X 4x100 Relay - 8th Grade - Finals
1.-Sydney Fucci
Katie Hood
Emily Hood
Sarah Gifford
54.41aSt Michael
2.-Kayla Banks
Morgan Malouf
Drewe Molin
Nenye Okoro
54.75aDASH
3.-Channing Fatjo
Hallie Wilson
Lennox Butcher
Sophie Mireskandra
56.54aKinkaid
-Katherine Fisher
Meredith Ammermanm
Madison Tharp
Dara George
NTSecond Baptist
-Relay Team NTSt Francis Episcopal
 
 
X 4x100 Relay - 7th Grade - Finals
1.-Amber Tribble
Rachel Daniel
Georgia Wahl
Ava Wilson
55.80aRiver Oaks Baptist
2.-Annie Miller
Sofie Morales-Bello
Kinnidy Jones
Claudia Krogmeier
55.82aDASH
3.-Emma Eggleston
Nikki Ereli
Christiana Sullivan
Alex Eastman
57.10aKinkaid
4.-Claire Hoffman
Kirby Bowers
Brenton Smith
Shelby Zimmerman
57.36aPresbyterian
5.-Alex Sheinbaum
Jessica Nyquist
Melissa Maynard
Grace VanLoh
58.25aSt John's
6.-Katherine Towne
Elizabeth Shu
Addie Kim
Hollyn Coleman
1:01.73aSecond Baptist
7.-Madeleine Austin
Nikki Nelson
Samantah Lejune
Lily Austin
1:03.04aSt Michael
-Anna Hada
Saunaz Moradi
Meagan Roberts
Nicole Vickers
DQSt Francis Episcopal
-Morgan Dickson
Raffaella Symmans
Jessie Ames
Zsofi Cohen
DQAnnunciation Orthodox
 
 
X 4x100 Relay - 6th Grade - Finals
1.-Emily Fraser
Hannah Herrold
Sara Bobb
Jessica Vlasek
54.13aRiver Oaks Baptist
2.-Sarah Harris
Elizabeth McGee
Aisha Matin
Mary Kelly McConn
56.69aKinkaid
3.-Gabby Otey
Alice Chambers
Nalyah Johnson
Renee Roberts
57.54aSt John's
4.-Bryanna Dalco
Gracey Wallace
Gentry Barton
Margo Cox
59.59aPresbyterian
5.-Relay Team 59.65aAnnunciation Orthodox
6.Relay Team1:01.59aThe Village School
7.-Kiarra Alleyne
Mikaela Mandola
Caroline Clark
Morgan Stevens
1:01.83aDASH
8.-Darby Sorrels
Emily Welter
Kirby Matohca
Jillian Cordova
1:02.13aSt Michael
 
 
X 4x400 Relay - 8th Grade - Finals
1.-Bailey Blocker
Helen Hammon
Drewe Molin
Elise Viguet
4:43.01aDASH
2.-Elizabeth Carl
Elizabeth McGee
Katelyn Wallace
Aria Pearlman-Morales
4:50.55aKinkaid
3.-Sydney Fucci
Madeline Kennedy
Katie Hood
Emily Hood
4:51.10aSt Michael
4.-Caroline Craddock
Christie Dawson
Claire Dorfman
Helen Galli
5:42.17aSt John's
 
 
X 4x400 Relay - 7th Grade - Finals
1.-Courtney Greer
Ava Wilson
Rachel Daniel
Mackenzie Smith
4:38.38aRiver Oaks Baptist
2.-Shelby Zimmerman
Natalie Geisler
Claire Hoffman
Sarah Lewis
4:46.49aPresbyterian
3.Relay Team4:51.99aThe Village School
4.-Caroline Adams
Annie Miller
Winnie Johnson
Kelsey Roe
4:59.20aDASH
5.-Zoe Margolis
Mary Harvey
Alex Sheinbaum
Grace VanLoh
5:02.38aSt John's
-Samantah Lejune
Madeleine Austin
Bridget McGettigan
Lily Austin
NTSt Michael
 
 
X SMR 100-100-200-400m - 6th Grade - Finals
1.-Gabby Otey
Nalyah Johnson
Leah Vogel
Gracie Firestone
2:09.24aSt John's
2.-Casey Mullins
Sara Bobb
Kendall Sill
Emily Boswell
2:10.06aRiver Oaks Baptist
3.Relay Team2:16.43aThe Village School
4.-Bryanna Dalco
Gracey Wallace
Margo Cox
Alena Peters
2:18.56aPresbyterian
5.-Katherine Wallis
Bailey Carr
Macie Mateja
Sidney Phillips
2:19.20aAnnunciation Orthodox
6.-Sophie Mireskandra
Jenny Miller
Madison Frandina
Jillian Bass
2:20.41aKinkaid
7.-Darby Sorrels
Julia Douglas
Emily Welter
Jillian Cordova
2:20.86aSt Michael
8.-Kate Kemple
Mikaela Mandola
Caroline Clark
Caroline Rossettie
2:31.05aDASH
 
 
X Shot Put - 6lb - 8th Grade - Finals
1.Fisayo Jebutu26-01.00The Village School
2.8Sydney Fucci25-03.00St Michael
3.8Mariah Odermann23-06.00Second Baptist
4.8Emily Hood21-00.00St Michael
7.8Alina Velera20-09.00River Oaks Baptist
8.8Natasha Ubaldo20-04.00DASH
5.8Ashley Vaughan20-00.50DASH
6.8Grace Haddad20-00.00St Michael
9.8Kennedy Nabors19-08.00Second Baptist
10.8Paige Nicolaou19-00.00DASH
11.8Laura Grove18-03.00River Oaks Baptist
12.8Corinna Smith17-04.00First Baptist Academy
13.8Elizabeth Carl15-06.00Kinkaid
14.8Roma Patel14-10.50River Oaks Baptist
8Kathryn BoomNDSt John's
8Sarah HarrisNDKinkaid
 
 
X Shot Put - 6lb - 7th Grade - Finals
1.7Kinnidy Jones30-04.00DASH
2.7Christian Cain27-05.00Annunciation Orthodox
3.7Lily Austin26-08.00St Michael
4.7Amber Tribble24-10.00River Oaks Baptist
5.7Kimia Ariannejad23-08.00Second Baptist
6.7Paige Raun23-00.00St John's
7.7Samantha Lejune22-10.00St Michael
8.7Nikki Nelson22-04.00St Michael
9.7Veronica Barrera21-08.00St Francis Episcopal
10.7Emma Brasher21-05.00Annunciation Orthodox
11.7Alexis Eliff20-00.00First Baptist Academy
12.7Taylor Thompson19-08.00Second Baptist
13.7Haley James19-07.00DASH
14.7Hailey Bishop19-00.00Annunciation Orthodox
15.7Sassy Smith18-05.00DASH
16.7Katherine Towne16-10.00Second Baptist
17.7Sophie Gershenwald13-06.00St John's
7Lindsey MunsonNDRiver Oaks Baptist
 
 
X Shot Put - 6lb - 6th Grade - Finals
1.6Mackie Gilchrist26-10.00River Oaks Baptist
2.6Alice Chambers24-11.00St John's
3.6Annie Hill24-10.00First Baptist Academy
4.Folusho Jebutu23-08.00The Village School
5.6Emily Fraser23-04.00River Oaks Baptist
6.6Victoria Murra21-05.00River Oaks Baptist
7.6Catherine Grace Catechis21-00.00Annunciation Orthodox
8.6Margo Cox20-06.00Presbyterian
9.6Morgan Marrs20-01.00Annunciation Orthodox
10.6Macie Mateja19-06.00Annunciation Orthodox
11.6Christie Fatica18-10.00DASH
12.6Gage Williams18-08.00St John's
13.6Lauren Smith18-06.00St John's
14.6Mikaela Mandola18-02.00DASH
15.6Jillian Cordova17-00.00St Michael
16.6Halle Brazda16-05.00Kinkaid
17.6Sita Yeramsetti16-01.00Kinkaid
18.6Addison Deaton15-08.00DASH
19.6Valentina Mendoza15-01.00St Michael
20.6Aine Carolan14-06.00Kinkaid
21.6Darby Sorrels14-00.00St Michael
6Sarika LeggeNDKinkaid
 
 
X Discus - 1kg - 8th Grade - Finals
1.8Corinna Smith63-00First Baptist Academy
2.8Mariah Odermann59-03Second Baptist
3.8Sydney Fucci57-11St Michael
4.8Kathryn Boom54-01St John's
5.8Addison Tapp53-06DASH
6.8Natasha Ubaldo49-07DASH
7.8Paige Nicolaou47-07DASH
8.8Faith Evans44-04St Michael
9.8Roma Patel43-10River Oaks Baptist
10.8Kennedy Nabors43-00Second Baptist
11.8Alice Phipps42-00St Michael
12.8Alina Velera41-11River Oaks Baptist
13.8Laura Grove40-01River Oaks Baptist
14.8Caroline Craddock35-09St John's
 
 
X Discus - 1kg - 7th Grade - Finals
1.7Emma Brasher58-03Annunciation Orthodox
2.7Nikki Nelson58-00St Michael
3.7Kinnidy Jones54-05DASH
4.7Amber Tribble52-09River Oaks Baptist
5.7Haley James51-04DASH
6.7Alexis Eliff50-01First Baptist Academy
7.7McKenzie Griffin49-05Annunciation Orthodox
8.7Hailey Bishop47-11Annunciation Orthodox
9.7Paige Raun46-01St John's
10.7Kimia Ariannejad44-10Second Baptist
11.7Katherine Towne41-03Second Baptist
12.7Taylor Thompson41-00Second Baptist
13.7Adele Perrier40-10St Michael
14.7Bridget McGettigan40-08St Michael
15.7FeFe Malton40-04DASH
16.7Sophie Gershenwald32-05St John's
7Veronica BarreraNDSt Francis Episcopal
7Lindsey MunsonNDRiver Oaks Baptist
 
 
X Discus - 1kg - 6th Grade - Finals
1.6Mackie Gilchrist62-00River Oaks Baptist
2.6Annie Hill59-02First Baptist Academy
3.6Tessa Twifford51-09River Oaks Baptist
4.6Casey Mullins51-01River Oaks Baptist
5.6Sita Yeramsetti50-06Kinkaid
6.6Claire Dameris49-08Annunciation Orthodox
7.6Macie Mateja48-02Annunciation Orthodox
8.6Alice Chambers47-08St John's
9.6Halle Brazda46-09Kinkaid
10.6Mikaela Mandola46-00DASH
11.6Brooke Kushwaha43-05St John's
12.6Christie Fatica42-03DASH
13.6Gage Williams42-02St John's
14.6Katherine Wallis39-04Annunciation Orthodox
15.6Aine Carolan36-08Kinkaid
16.6Addison Deaton33-01DASH
 
 
X High Jump - 8th Grade - Finals
1.8Nenye Okoro5-00.00DASH
2.8Morgan Malouf4-08.00DASH
3.8Katie Hood4-06.00St Michael
4.8Kaitlin Sanchez4-02.00River Oaks Baptist
5.8Helen Galli4-02.00St John's
6.8Mary Kelly McConn4-02.00Kinkaid
7.8Sarah Harris4-00.00Kinkaid
8.8Lexie Wilkinson4-00.00DASH
9.8Faith Evans3-10.00St Michael
9.8Christie Dawson3-10.00St John's
8April Van AnglenNHSecond Baptist
8Meredith AmmermanmNHSecond Baptist
 
 
X High Jump - 7th Grade - Finals
1.7Claudia Krogmeier4-08.00DASH
2.7Sofie Morales-Bello4-06.00DASH
3.7Lily Austin4-06.00St Michael
4.7Nikki Ereli4-04.00Kinkaid
5.7Shelby Zimmerman4-04.00Presbyterian
6.7Christiana Sullivan4-04.00Kinkaid
7.7Georgia Wahl4-04.00River Oaks Baptist
8.7Madeleine Austin4-02.00St Michael
9.7Winnie Johnson4-00.00DASH
10.7Jenny Howie3-10.00Kinkaid
7Christian CainNHAnnunciation Orthodox
7Nikki NelsonNHSt Michael
7Fernanda Gonzalez-BlancoNHAnnunciation Orthodox
7Hollyn ColemanNHSecond Baptist
 
 
X High Jump - 6th Grade - Finals
1.6Lenox Butcher4-06.00Kinkaid
2.6Kirby Matohca4-04.00St Michael
3.6Jessica Vlasek4-02.00River Oaks Baptist
3.6Hannah Herrold4-02.00River Oaks Baptist
5.6Kelsey Bing4-02.00St John's
6.6Gracie Firestone4-02.00St John's
7.6Sara Bobb4-00.00River Oaks Baptist
8.6Natalie Spence4-00.00Annunciation Orthodox
9.6Hannah Goulden3-10.00Annunciation Orthodox
9.6Julia Moody3-10.00Annunciation Orthodox
9.6Hallie Wilson3-10.00Kinkaid
9.6Jordan Dunaway-Barlow3-10.00Kinkaid
13.6Leah Vogel3-08.00St John's
 
 
X Long Jump - 8th Grade - Finals
1.8Nenye Okoro15-10.00DASH
2.8Kaitlin Sanchez14-05.00River Oaks Baptist
3.8Abigail Henningsen13-06.50St Francis Episcopal
4.8Kendall Chancellor13-04.00River Oaks Baptist
5.8Ellie Hurwitz13-01.50Kinkaid
6.8Emily Hood12-09.00St Michael
7.8Taylor Newhouse12-08.00St Francis Episcopal
8.8Meredith Ammermanm12-05.00Second Baptist
9.8Elizabeth McGee12-04.50Kinkaid
10.8Madeline Kennedy12-04.00St Michael
11.8Melissa Caldera12-01.50DASH
12.8Christy Jacobs12-01.00Presbyterian
13.8Bailey Blocker11-08.00DASH
14.8Katelyn Wallace11-03.50Kinkaid
15.8Kelsey Siegler11-02.50St Francis Episcopal
16.8Haley Emerson10-09.00St Michael
17.8April Van Anglen10-08.50Second Baptist
8Dara GeorgeNDSecond Baptist
8Haley NeedhamNDFirst Baptist Academy
8Monica BuesoNDPresbyterian
 
 
X Long Jump - 7th Grade - Finals
1.7Claudia Krogmeier15-02.00DASH
2.7Georgia Wahl14-11.00River Oaks Baptist
3.7Anna Needham14-07.00First Baptist Academy
4.7Ana Matamoros14-06.00St Francis Episcopal
5.7Kelsey Roe14-05.00DASH
6.7Sofie Morales-Bello14-04.00DASH
7.7Fernanda Gonzalez-Blanco14-01.50Annunciation Orthodox
8.7Christian Cain14-01.00Annunciation Orthodox
9.7Kirby Bowers13-11.00Presbyterian
10.7Rachel Daniel13-02.00River Oaks Baptist
10.7Melissa Maynard13-02.00St John's
12.Claire Foster13-01.00The Village School
13.7Grace VanLoh13-00.00St John's
14.7Christiana Sullivan12-11.00Kinkaid
15.Lauren Fernandez-Miller12-08.00The Village School
16.7Alex Eastman12-07.00Kinkaid
17.7Madeleine Austin12-06.50St Michael
18.7Zsofi Cohen12-06.00Annunciation Orthodox
19.7Sarah Lewis11-11.00Presbyterian
20.7Sara Jane Gage11-08.00Kinkaid
21.7Hollyn Coleman10-08.00Second Baptist
22.7Adele Perrier10-02.00St Michael
23.7Melissa Metyko8-08.00St Michael
7Addie KimNDSecond Baptist
7Elizabeth ShuNDSecond Baptist
7Shelby ZimmermanNDPresbyterian
7Ava WilsonNDRiver Oaks Baptist
 
 
X Long Jump - 6th Grade - Finals
1.6Hannah Herrold14-01.00River Oaks Baptist
2.6Jessica Vlasek14-00.25River Oaks Baptist
3.6Gabby Otey13-10.75St John's
4.6Channing Fatjo13-07.00Kinkaid
5.6Sara Bobb13-05.25River Oaks Baptist
6.Mirella Brocklehurst13-02.75The Village School
7.6Morgan Marrs12-09.50Annunciation Orthodox
8.6Gracie Firestone12-09.25St John's
9.6Natalie Thurman12-04.00Kinkaid
10.6Lindsey McKone12-02.25St John's
11.6Darby Sorrels11-10.50St Michael
12.6Kiarra Alleyne11-08.00DASH
13.6Caroline Orr11-07.25Kinkaid
13.6Bailey Carr11-07.25Annunciation Orthodox
15.6Kirby Matohca11-04.00St Michael
15.6Gracey Wallace11-04.00Presbyterian
17.6Addison Deaton11-03.75DASH
18.6Caroline Ankoma-Sey10-07.25Presbyterian
19.6Linleigh Alford10-04.25St Michael
20.6Caitlin Hall10-03.75Annunciation Orthodox
21.6Morgan Stevens10-03.50DASH
6Margo CoxNDPresbyterian
 
 
X Triple Jump - 8th Grade - Finals
1.8Katie Hood29-03.75St Michael
2.8Morgan Malouf29-00.50DASH
3.8Kaitlin Sanchez28-10.00River Oaks Baptist
4.8Bailey Blocker27-09.50DASH
5.8Melissa Caldera26-11.75DASH
6.8Elizabeth McGee26-08.50Kinkaid
7.8Helen Galli26-06.25St John's
8.8Sarah Gifford25-10.00St Michael
9.8Abigail Henningsen25-05.00St Francis Episcopal
10.8Grace Haddad25-03.00St Michael
11.8Katelyn Wallace24-06.50Kinkaid
12.8Christie Dawson24-00.50St John's
8April Van AnglenNDSecond Baptist
8Meredith AmmermanmNDSecond Baptist
8Monica BuesoNDPresbyterian
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.