Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Riley McFarlin12.06aKodiak
11William Sharp12.22aWest Anchorage
11Alex Perue12.59aWest Anchorage
4.12Jerick Corpuz12.66aKodiak
11Jacob Meriweather12.86aWest Anchorage
6.12Brandon Gilbert13.03aKodiak
7.11Johannes Holtz13.14aKodiak
8.9Darren Sene13.27aKodiak
9.11Mitchell Tacata13.34aKodiak
10.10Nathan Sterns13.47aKodiak
11.11Alex Lickfield13.80aKodiak
12.11David Castonguay13.6Kodiak
13.11Peter Pletnikoff14.7Kodiak
14.9Colton Holcomb16.2Kodiak
15.12Chris Kavanaugh16.7Kodiak
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Karsten Schick52.51aKodiak
2.11Caleb Nymeyer54.08aKodiak
3.10Jordan Fogle54.98aKodiak
4.12Chaven Davidson56.71aKodiak
10Pedro Pena58.05aWest Anchorage
6.10Arne Schick58.36aKodiak
7.12Brandon Gilbert58.88aKodiak
8.10Nathan Sterns60.18aKodiak
12Alex Odegaard1:00.92aWest Anchorage
10.11David Castonguay62.72aKodiak
11.11Johannes Holtz63.06aKodiak
12Ryan Bergerson1:03.29aWest Anchorage
13.10Shane Trout63.69aKodiak
14.10Nathan Sterns64.89aKodiak
15.11Alex Lickfield68.83aKodiak
16.11Peter Pletnikoff71.50aKodiak
17.9Colton Holcomb79.94aKodiak
 

800 Meters  Varsity - Finals

12Hans Roelle1:59.76aWest Anchorage
2.12Dylan Anthony2:02.73aKodiak
3.11James Osowski2:02.79aKodiak
4.12Chaven Davidson2:05.06aKodiak
11Scott Wheeler2:07.80aWest Anchorage
6.11Caleb Nymeyer2:08.00aKodiak
7.11Nathan Deer2:10.60aKodiak
8.9Cole Christiansen2:14.30aKodiak
12Alex Odegaard2:17.91aWest Anchorage
10.10Derrek Deal2:21.77aKodiak
11.11David Castonguay2:29.88aKodiak
12.11David Peterson2:30.92aKodiak
13.11Brad Hoyt2:33.69aKodiak
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Dylan Anthony9:35.87aKodiak
12Hans Roelle10:33.63aWest Anchorage
3.11James Osowski10:43.51aKodiak
4.9Cole Christiansen10:43.58aKodiak
11Scott Wheeler10:48.91aWest Anchorage
6.11Isaac Fields11:44.74aKodiak
7.11David Peterson12:10.80aKodiak
8.11Brad Hoyt12:11.33aKodiak
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Karsten Schick16.40aKodiak
10Pedro Pena16.73aWest Anchorage
3.12Michael Gilbert17.70aKodiak
4.10Nathan Sterns18.72aKodiak
12Ryan Bergerson21.13aWest Anchorage
6.9Ethan Stobbe23.50aKodiak
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Jerick Corpuz
Brandon Gilbert
Gage Cubbedge
Riley McFarlin
46.73aKodiak
-Justin Kauffman
Jacob Meriweather
Alex Perue
William Sharp
46.76aWest Anchorage
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Jerick Corpuz
Gage Cubbedge
Ronald Medina
Riley McFarlin
1:37.34aKodiak
2.-Chaven Davidson
Jordan Fogle
Caleb Nymeyer
Karsten Schick
1:39.54aKodiak
-Jacob Meriweather
Alex Perue
Pedro Pena
William Sharp
1:40.50aWest Anchorage
4.-Alex Lickfield
Derrek Deal
Darren Aitolu
Arne Schick
1:48.21Kodiak
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

12Justin Kauffman39'6.5West Anchorage
10Terry Holtman37'10West Anchorage
2.10Derrek Deal30' 7Kodiak
4.12Donnell Diesta30' 4Kodiak
5.11Will Vogt27' 5Kodiak
6.11Josh Gaudet26' 8.5Kodiak
7.9Darren Sene26' 1Kodiak
8.12Chris Kavanaugh17' 8.5Kodiak
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

10Terry Holtman128'0West Anchorage
12Justin Kauffman104'10West Anchorage
3.12Donnell Diesta84' 11Kodiak
4.10Derrek Deal82' 5Kodiak
5.11Will Vogt79' 1Kodiak
10Pedro Pena69'7West Anchorage
7.11Josh Gaudet66' 5Kodiak
8.9Darren Sene59' 2Kodiak
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Karsten Schick6' 00Kodiak
12Justin Kauffman5'4West Anchorage
11William Sharp5'2West Anchorage
3.10Jordan Fogle5' 2Kodiak
 

Long Jump  Varsity - Finals

10Terry Holtman19'0West Anchorage
11Scott Wheeler17'10.5West Anchorage
3.12Michael Gilbert17' 5Kodiak
4.10Jordan Fogle16' 10Kodiak
5.10Nathan Sterns16' 9.5Kodiak
8.11Mitchell Tacata16' 6.75Kodiak
10Pedro Pena16'5.5West Anchorage
7.12Brandon Gilbert16' 2Kodiak
9.10Arne Schick16' 0.75Kodiak
12Ryan Bergerson16'0West Anchorage
11.10Shane Trout14' 11Kodiak
12Alex Odegaard14'7.5West Anchorage
13.12Chris Kavanaugh10' 5Kodiak
 

Teams

Swipe to view all teams
III Alaska
IV Alaska

Meet Schedule

Track Finals
V110m Hurdles4:40 PM
V100 Meters4:55 PM
V800 Meters5:15 PM
V4x100 Relay5:40 PM
V400 Meters5:55 PM
V3200 Meters6:15 PM
V4x200 Relay6:40 PM
Field Finals
VLong Jump3:20 PM
VDiscus3:20 PM
VShot Put4:30 PM
VHigh Jump8:40 PM
Track Finals
V100m Hurdles4:30 PM
V100 Meters4:50 PM
V800 Meters5:00 PM
V4x100 Relay5:30 PM
V400 Meters5:45 PM
V3200 Meters6:00 PM
V4x200 Relay6:30 PM
Field Finals
VLong Jump3:00 PM
VDiscus3:00 PM
VShot Put4:15 PM
VHigh Jump8:20 PM