Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Frosh/Soph - Finals

1.10Eric Perkins12.10aKewaskum
2.9Teddy Wollner12.30aKewaskum
3.9Austin Field12.37aKiel
4.10Austin Dewhurst12.47aNew Holstein
5.10Trevor Stageman12.60aCampbellsport
6.10Nathan Luedtke12.88aCampbellsport
7.9Sean McKinster12.90aSheboygan Falls
8.10Jacob Boening13.00aPlymouth
9.10Josh Riehn13.10aKiel
10.9Austin Kerkela13.18aCampbellsport
11.10Nick Hietala13.28aSheboygan Falls
12.9Cameron West13.30aSheboygan Falls
13.10Cody Gilbert13.32aTwo Rivers
14.9Matt Klansky13.75aTwo Rivers
15.10Hunter Nelson13.99aNew Holstein
16.9Willy Carter15.15aNew Holstein
17.10Aaron Woodke16.55aPlymouth
 

200 Meters  Frosh/Soph - Finals

1.10Eric Perkins24.68aKewaskum
2.10Brett Erdmann24.98aPlymouth
3.9Teddy Wollner25.62aKewaskum
4.10Nick Hammann25.65aKiel
5.9Sean McKinster26.09aSheboygan Falls
6.10Trevor Stageman26.42aCampbellsport
7.10Nick Owens26.52aSheboygan Falls
8.10Austin Dewhurst26.55aNew Holstein
9.9Brenden Meyer26.85aKiel
10.9Erik Gleichner27.09aTwo Rivers
11.9Austin Kerkela27.55aCampbellsport
12.10Ross Klapperich27.70aNew Holstein
13.10Cody Gilbert27.72aTwo Rivers
14.10Nick Hietala27.89aSheboygan Falls
15.10Hunter Nelson28.82aNew Holstein
16.9Devin Krahn30.86aPlymouth
9Nick GeigerNTTwo Rivers
 

400 Meters  Frosh/Soph - Finals

1.10Nick Hammann54.63aKiel
2.10Erik Goessl55.39aTwo Rivers
3.9Zachary Gassner56.69aCampbellsport
4.10Josh Kluever57.09aNew Holstein
5.10Dustin Schulz58.13aPlymouth
6.9Ben Behnke58.56aKiel
7.9Alex Gleichner58.80aTwo Rivers
8.9Cameron West1:00.19aSheboygan Falls
9.9Mitch Tournour1:00.69aPlymouth
10.9Matthew Koenig1:09.17aTwo Rivers
11.9Willy Carter1:10.70aNew Holstein
9Jordan HansonNTKewaskum
 

800 Meters  Frosh/Soph - Finals

1.10David Esswein2:08.54aKiel
2.10Cody Terp2:17.49aTwo Rivers
3.10Nick Reel2:21.86aTwo Rivers
4.9Devin Mittnacht2:26.63aNew Holstein
5.10Kevin Wollner2:28.33aPlymouth
6.10Erik Maurer2:30.23aKiel
7.10Jon Schad2:37.41aSheboygan Falls
8.9Tyler Kohlman2:43.71aCampbellsport
9.10Jake Kisolek2:51.32aKiel
10.10AJ Reicher3:10.77aKewaskum
 

1600 Meters  Frosh/Soph - Finals

1.9Josh Krahn5:03.18aTwo Rivers
2.10David Helf5:07.72aKiel
3.10Erik Maurer5:16.49aKiel
4.10Robert Novak5:24.83aPlymouth
5.10Jon Schad5:40.51aSheboygan Falls
6.9Alex Dykstra5:44.89aPlymouth
7.10Tyler Schmitz5:44.97aNew Holstein
8.9Tyler Kohlman5:49.96aCampbellsport
9.9Matt Ritger6:03.30aKiel
 

3200 Meters  Frosh/Soph - Finals

1.10David Helf11:18.96aKiel
2.9NIck Pearce11:32.68aPlymouth
3.10Austin Chervenka12:32.87aTwo Rivers
4.10Tyler Schmitz13:49.41aNew Holstein
10Dustin EssweinNTKiel
 

110m Hurdles - 39"  Frosh/Soph - Finals

1.9Seth Woods18.42aKiel
2.9Derek Aupperle19.62aKewaskum
3.10Shawn Shillcox19.86aTwo Rivers
4.9Jake Groth20.42aKiel
5.9Eric Leinen21.09aPlymouth
6.9Adam Schmitz21.29aNew Holstein
7.9Josh Nisler23.63aNew Holstein
 

300m Hurdles - 36"  Frosh/Soph - Finals

1.9Cole Sippel47.21aCampbellsport
2.9Josh Nisler47.44aNew Holstein
3.9Seth Woods49.01aKiel
4.9Andrew Meyer49.43aPlymouth
5.9Adam Schmitz49.78aNew Holstein
6.9Jake Groth50.78aKiel
7.9Derek Aupperle54.41aKewaskum
8.9Morgan Freund56.57aNew Holstein
9.10Shawn Shillcox1:07.99aTwo Rivers
 

4x100 Relay  Frosh/Soph - Finals

1.-Jacob Boening
Franz Tadych
Eric Roberts
Dylan Tripoli
47.92aPlymouth
2.-Brad Jaeger
Mitch Goecks
Dusten Landolt
Brenden Meyer
48.76aKiel
3.-Nick Hietala
Nick Owens
Sean McKinster
Cody Nysse
49.49aSheboygan Falls
4.-Aaron Glysch
Ashton Novy
Bracken Tadych
Cody Gilbert
51.59aTwo Rivers
 

4x200 Relay  Frosh/Soph - Finals

1.-David Esswein
Josh Riehn
Austin Field
Brenden Meyer
1:41.56aKiel
2.-Derek Aupperle
Corey Burdick
Teddy Wollner
Eric Perkins
1:43.55aKewaskum
3.-Aaron Glysch
Bracken Tadych
Cody Gilbert
Ashton Novy
1:46.78aTwo Rivers
4.9Tim Edwards
Jake Ohman
Kevin Frederichs
Nick Jetzer
1:47.27aPlymouth
 

4x400 Relay  Frosh/Soph - Finals

1.-David Esswein
Nick Hammann
Jake Groth
Ben Behnke
3:51.41aKiel
2.-Trevor Stageman
Zachary Gassner
Austin Kerkela
Cole Sippel
3:54.27aCampbellsport
3.-Relay Team 3:55.59aTwo Rivers
4.-Kody Babler
Cormick Hnilicka
Andrew Meyer
Nathaniel Nygaard
4:01.47aPlymouth
5.-Josh Kluever
Ross Klapperich
Devin Mittnacht
Hunter Nelson
4:03.42aNew Holstein
 

4x800 Relay  Frosh/Soph - Finals

1.-Erik Goessl
Nick Reel
Cody Terp
Josh Krahn
9:14.54aTwo Rivers
2.-Willy Carter
Morgan Freund
Devin Mittnacht
Tyler Schmitz
10:02.72aNew Holstein
3.-Kody Babler
Kevin Wolner
Mitch Tournour
Fred Phelps
10:02.85aPlymouth
4.-Josh Riehn
Jake Kisolek
Matt Ritger
Dustin Esswein
10:26.38aKiel
 

Shot Put - 12lb  Frosh/Soph - Finals

1.10Brad Jaeger43-06.75Kiel
2.10Dusty Salm42-03.50Kiel
3.10Nick Swoverland37-00.50Sheboygan Falls
4.10Andy Doll33-04.50Kewaskum
5.10Kurt Schmitz33-03.25Plymouth
6.10Travis Averill33-00.50Kewaskum
7.9Zachary Gassner31-07.50Campbellsport
8.10Josh Kasuboski31-03.75Plymouth
9.9Christopher Smith29-10.75Two Rivers
10.10Blaine Nielson28-11.00New Holstein
11.9Ryan Hollis27-05.50Sheboygan Falls
12.9Ben Claerbout26-09.25Sheboygan Falls
13.9Morgan Freund26-07.75New Holstein
14.9Mike Gilhuber24-00.50Plymouth
10Bracken TadychNDTwo Rivers
 

Discus - 1.6kg  Frosh/Soph - Finals

1.10Andy Doll124-11Kewaskum
2.10Brad Jaeger120-03Kiel
3.10Dustin Salm114-07Kiel
4.10Kurt Schmitz97-05Plymouth
5.10Blaine Nielson96-01New Holstein
6.10Nick Swoverland95-08Sheboygan Falls
7.10Travis Averill95-05Kewaskum
8.10Joe McMullen91-10Plymouth
9.9Derek Aupperle90-07Kewaskum
10.9Zachary Gassner88-05Campbellsport
11.9Mitchell Petrie81-07Plymouth
12.9Ryan Hollis68-10Sheboygan Falls
13.9Christopher Smith66-11Two Rivers
14.9Ben Claerbout66-04Sheboygan Falls
15.9Devin Mittnacht53-09New Holstein
10Bracken TadychNDTwo Rivers
 

High Jump  Frosh/Soph - Finals

1.9Jordan Hanson5-08.00Kewaskum
2.10Ross Klapperich5-08.00New Holstein
3.10Franz Tadych5-06.00Plymouth
4.9Corey Burdick5-04.00Kewaskum
5.9Austin Kerkela5-02.00Campbellsport
6.9Austin Field5-02.00Kiel
7.9Kevin Frederichs4-10.00Plymouth
8.10Aaron Glysch4-10.00Two Rivers
 

Pole Vault  Frosh/Soph - Finals

1.10Joey Wollner11-06.00Kewaskum
2.9Ashton Novy10-00.00Two Rivers
3.10Ross Klapperich10-00.00New Holstein
4.10Brett Erdmann9-06.00Plymouth
5.9Corey Burdick9-00.00Kewaskum
6.9Peter Xiong8-00.00Two Rivers
7.10Nick Owens8-00.00Sheboygan Falls
8.10Hunter Nelson8-00.00New Holstein
9.9Erik Gleichner7-06.00Two Rivers
10.9Jake Ohman7-06.00Plymouth
11.9Cody Nysse7-06.00Sheboygan Falls
9Corey UngerNHPlymouth
 

Long Jump  Frosh/Soph - Finals

1.10Shawn Shillcox19-07.50Two Rivers
2.9Jordan Hanson19-00.00Kewaskum
3.10Austin Dewhurst18-08.00New Holstein
4.10Eric Perkins17-08.00Kewaskum
5.10Aaron Glysch17-05.50Two Rivers
6.10Nick Hammann16-11.00Kiel
7.10Nathaniel Nygaard16-09.00Plymouth
8.9Nick Jetzer16-04.00Plymouth
9.10Nick Hietala16-00.00Sheboygan Falls
10.9Alex Gleichner15-11.50Two Rivers
11.10Nathan Luedtke15-09.50Campbellsport
12.9Adam Schmitz15-06.00New Holstein
13.10Mitch Goecks15-01.00Kiel
13.9Morgan Freund15-01.00New Holstein
15.9Tim Edwards14-03.50Plymouth
16.10Jon Schad13-11.50Sheboygan Falls
 

Triple Jump  Frosh/Soph - Finals

1.10Shawn Shillcox39-09.00Two Rivers
2.9Dylan Tripoli38-09.75Plymouth
3.9Eric Roberts38-03.50Plymouth
4.10Joey Wollner35-02.50Kewaskum
5.10Austin Dewhurst34-09.00New Holstein
6.9Seth Woods34-01.75Kiel
7.10Josh Riehn33-03.25Kiel
9Jake GrothNDKiel
 

Teams

Swipe to view all teams