Team Results Management

Meet Info

VarsityAdaptive SportFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Perman Wilson10.74aLakeland
2.12Andre Waters10.78aLeesburg
3.11Karlos Williams10.80aRidge Community
4.11Jujuan Story10.84aNature Coast Technical
5.12Antwan Story10.86aNature Coast Technical
6.9Adam Lane11.02aWinter Haven
7.10Karando Douglas11.45aLake Weir
--12Angelo CabreraDNFDunnellon
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.12Andre Waters10.99aLeesburg
3.11Perman Wilson11.00aLakeland
5.11Karlos Williams11.07aRidge Community
2.11Jujuan Story11.11aNature Coast Technical
7.12Antwan Story11.14aNature Coast Technical
9.11Ricky Trinidad11.15aJ.W. Mitchell
4.9Adam Lane11.17aWinter Haven
6.12Angelo Cabrera11.25aDunnellon
8.10Karando Douglas11.26aLake Weir
10.11Derek Lewis11.28aKathleen
11.12James Boone11.29aSt Cloud
12.9James Clark11.34aNew Smyrna Beach Sr
13.9Wallace Swift11.40aEdgewater
14.12Blake Watson11.84aSeabreeze
15.11Shedrick Washington13.45aWest Port
--10Jamal RobertsDNFZephyrhills
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Benjamen McRoy21.43aLakeland
2.11Ricky Trinidad22.11aJ.W. Mitchell
3.11Jujuan Story22.32aNature Coast Technical
4.11Perman Wilson22.33aLakeland
5.12Andre Waters22.37aLeesburg
6.12David Foster22.38aLake Gibson
7.12Antwan Story22.39aNature Coast Technical
8.12Ricky Stills22.47aLake Gibson
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Benjamen McRoy21.74aLakeland
2.11Ricky Trinidad22.10aJ.W. Mitchell
3.11Perman Wilson22.11aLakeland
5.11Jujuan Story22.15aNature Coast Technical
7.12David Foster22.15aLake Gibson
4.12Andre Waters22.17aLeesburg
6.12Ricky Stills22.22aLake Gibson
9.12James Boone22.33aSt Cloud
8.12Antwan Story22.64aNature Coast Technical
10.10Karando Douglas22.86aLake Weir
11.11Luther McDowell23.39aLeesburg
12.11Tyler Osorio24.48aCelebration
--12Willie SolomonDNFOak Ridge
--12Angelo CabreraDNFDunnellon
--10Jamal RobertsFSZephyrhills
--11Ricardo HarperDNFOak Ridge
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Tyler Ross49.01aJ.W. Mitchell
2.11Tyler Osorio49.04aCelebration
3.12Quintrelle Howard50.04aEdgewater
4.12Theodore(Paul) Robinson50.08aCentral (Brooksville)
5.11Kelvon Davis50.66aEdgewater
6.10Thomas Watson51.34aSpringstead
7.11Kelvin Smith52.04aDunnellon
8.12Jacob Gonzalez53.66aDunnellon
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.11Tyler Osorio49.89aCelebration
3.12Quintrelle Howard50.05aEdgewater
2.11Kelvon Davis50.15aEdgewater
4.12Theodore(Paul) Robinson50.24aCentral (Brooksville)
5.10Tyler Ross50.74aJ.W. Mitchell
6.10Thomas Watson50.80aSpringstead
7.12Jacob Gonzalez50.86aDunnellon
8.11Kelvin Smith51.11aDunnellon
9.12Cherby Laguerre51.31aHaines City
10.12Tony Roberts51.78aSpringstead
11.12Darryl Roberts51.91aLakeland
12.12Desmin Williams51.98aLakeland
13.11Arthur Davis52.23aLake Weir
14.12Sebastian Gonzalez52.93aCelebration
--12Javonte SmithDNFLake Gibson
--12Antonol ThorntonDNFBelleview
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Isaiah Smith1:57.35aLake Weir
2.11Taylor Sumagpang1:58.16aEdgewater
3.12Dedric Bagley1:58.97aNorth Marion
4.9Christopher Jackson1:58.99aDunnellon
5.11Nicholas Smith1:59.48aLake Weir
6.11Sean Wood2:01.46aSt Cloud
7.11Josh Reilly2:02.08aWiregrass Ranch
8.12Samuel Olds2:03.78aGeorge Jenkins
9.11Marc Avadikian2:04.19aZephyrhills
10.12Tim Duclos2:04.91aWinter Haven
11.12Trent Jones2:05.20aLake Gibson
12.12Jared Beekman2:06.10aHarmony
13.12Fletcher Bell2:06.97aOviedo
14.12Fransua Estrada2:13.79aLake Region
--12Mason ChilimonezykDNFRidgewood
--10Tyler RossDNFJ.W. Mitchell
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Conner Bauer4:24.01aSebring
2.12Bruce Federico4:27.83aNature Coast Technical
3.12Mason Chilimonezyk4:29.90aRidgewood
4.11Alex Foss4:30.48aGeorge Jenkins
5.12Chris Rudloff4:31.72aMainland
6.11William Bridges4:35.09aEdgewater
7.10Jose Perez4:36.01aHaines City
8.11Robyel Kidane4:38.42aOak Ridge
9.10Timothy Wenger4:42.28aCitrus
10.12Joesph Lonsway4:43.32aLand O Lakes
11.11Dadron Smith, Jr.4:45.53aLake Weir
12.10Carlos Perez4:45.68aSt Cloud
13.11Logan Selzer4:46.07aWiregrass Ranch
14.12Timothy Knowles4:47.90aLeesburg
--12Fransua EstradaDNFLake Region
--12Robert CarlisleDNFLeesburg
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Matt Schwartz9:47.50aLand O Lakes
2.11Gary Salomon9:49.96aLake Region
3.11William Bridges9:50.91aEdgewater
4.11Ryan Pulsifer9:56.94aWiregrass Ranch
5.12Daniel Schmitt10:05.92aOviedo
6.12Chris Rudloff10:19.92aMainland
7.11Robyel Kidane10:19.96aOak Ridge
8.11Hendrix Lafontant10:22.97aLand O Lakes
9.11Alex Foss10:33.74aGeorge Jenkins
10.10Emery Ramaswami10:36.42aVanguard
11.10Timothy Wenger10:39.64aCitrus
12.11Evan Jones10:45.26aKathleen
13.11James Slack10:58.09aVanguard
14.12Robert Carlisle11:18.31aLeesburg
15.11Brawley Adams11:33.27aBartow
--12Bruce FedericoDNFNature Coast Technical
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Marcus George14.56aCelebration
2.12Alex Deleon15.07aBelleview
3.12Lorne Baker15.51aBartow
4.10Willie Wilkerson15.54aEdgewater
5.10Derek Nelson15.59aCitrus
6.10Daniel Foshee15.60aHarmony
7.12Brian Adams16.70aSunlake
8.11Jeff Allums16.71aWinter Haven
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Marcus George15.08aCelebration
3.12Alex Deleon15.44aBelleview
2.12Lorne Baker15.58aBartow
4.10Willie Wilkerson15.81aEdgewater
5.11Jeff Allums15.87aWinter Haven
7.10Daniel Foshee15.91aHarmony
6.10Derek Nelson15.94aCitrus
8.12Brian Adams15.99aSunlake
9.9Justin Battle16.13aCentral (Brooksville)
10.-Joe Fauntelory16.16aSunlake
11.11Christian McIntyre16.44aCitrus
12.10Josh Mcfarquar16.62aKathleen
13.12Steven Sanders16.65aOak Ridge
14.12Devon Brazeal16.68aVanguard
15.12Levi Hicks16.94aLakeland
--11Jeffrey WakefieldDNFJ.W. Mitchell
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11raheem Mostert39.35aNew Smyrna Beach Sr
2.12Luke Gardner40.10aSt Cloud
3.11Jeffrey Wakefield40.76aJ.W. Mitchell
4.10Karl Joseph40.81aEdgewater
5.11Larenz Johnson41.13aWiregrass Ranch
6.12Steven Sanders42.13aOak Ridge
7.-Joe Fauntelory42.61aSunlake
8.9Justin Battle43.44aCentral (Brooksville)
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.10Karl Joseph40.22aEdgewater
2.11raheem Mostert40.62aNew Smyrna Beach Sr
3.11Jeffrey Wakefield41.04aJ.W. Mitchell
5.11Larenz Johnson41.30aWiregrass Ranch
7.12Luke Gardner41.34aSt Cloud
4.9Justin Battle41.43aCentral (Brooksville)
6.12Steven Sanders41.52aOak Ridge
8.-Joe Fauntelory41.53aSunlake
9.11Anthony Gaines41.58aWinter Haven
10.12Kyle Graveson41.59aGeorge Jenkins
11.11Christian McIntyre42.06aCitrus
12.10Derek Nelson42.76aCitrus
13.10Jamarius Quary42.94aVanguard
14.12Kyle Whiteman43.04aLake Weir
15.10Damien Majors44.11aHaines City
--10Josh McfarquarDNSKathleen
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Benjamen McRoy
Perman Wilson
Kendrea Brewster
Kareem Givens
42.00aLakeland
2.-Isaac Bailey
Tevin Drake
Antwan Story
Jujuan Story
42.01aNature Coast Technical
3.-Steven Sanders
Willie Solomon
Ricardo Harper
Joshua Tatis
42.54aOak Ridge
4.-Benjamin Williams
Tyler Pojolainen
Jamal Roberts
Cody Van Buren
42.84aZephyrhills
5.-Relay Team 43.14aBartow
6.-Elijah Baker
Gerod Jackson
Walter Oneal
Karando Douglas
43.30aLake Weir
7.-Terrell Johnson
Ta'velle Wiley
Donnell Paine
Deonte Wilson
43.32aMainland
8.-Wallace Swift
Joe Anderson
Cquian Marcano
Alton Howard
45.35aEdgewater
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Isaac Bailey
Tevin Drake
Antwan Story
Jujuan Story
42.11aNature Coast Technical
2.-Steven Sanders
Willie Solomon
Ricardo Harper
Joshua Tatis
42.78aOak Ridge
3.-Benjamen McRoy
Perman Wilson
Kendrea Brewster
Kareem Givens
42.87aLakeland
4.-Benjamin Williams
Tyler Pojolainen
Jamal Roberts
Cody Van Buren
42.99aZephyrhills
5.-Relay Team 43.01aBartow
7.-Wallace Swift
Joe Anderson
Cquian Marcano
Alton Howard
43.04aEdgewater
6.-Elijah Baker
Gerod Jackson
Walter Oneal
Karando Douglas
43.20aLake Weir
8.-Terrell Johnson
Ta'velle Wiley
Donnell Paine
Deonte Wilson
43.25aMainland
9.-James Asi-Beybonsu
Luther McDowell
Hunter Short
Andre Waters
43.41aLeesburg
10.-Jamie Gilmore
Edgar Woods
Latroy Pittman
Tevin Hargrove
43.58aNorth Marion
11.-Donald Celiscar
Adam Lane
Andy Wooddell
Walt Bridges
43.64aWinter Haven
12.-Cree Franklin
Alex Greco
Brian Adams
Eddy Burgos
43.69aSunlake
13.-raheem Mostert
James Clark
Stephen Jackson
James Jackson
44.32aNew Smyrna Beach Sr
14.-Joe Farace
Steven Read
Artie Gartner
Jacquez Kincaid
44.39aCentral (Brooksville)
---Akeem Gibbs
Addison Holstein
Tim Jones
Vincent Armstrong
DQLecanto
---Jermaine Hicks
Ricky Stills
David Foster
Justin Rogers
DQLake Gibson
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Quintrelle Howard
Kelvon Davis
Alton Howard
Taylor Sumagpang
3:20.33aEdgewater
2.-Arthur Davis
Elijah Baker
Nicholas Smith
Isaiah Smith
3:21.56aLake Weir
3.-Willie Solomon
Ricardo Harper
Rodolfo Sanchez
Joshua Tatis
3:22.43aOak Ridge
4.-Kelvin Smith
Jacob Gonzalez
Christopher Jackson
Angelo Cabrera
3:24.20aDunnellon
5.-Benjamen McRoy
Chad Kirkman
Desmin Williams
Darryl Roberts
3:27.16aLakeland
6.-Adam Lane
Donald Celiscar
Jaharius Cherry
Eric Atmore
3:29.45aWinter Haven
7.-David Foster
Shane Doughty
Que Harris
Javonte Smith
3:29.79aLake Gibson
8.-Josh Reilly
Yemi Adetutu
Dylan Bordelon
Larenz Johnson
3:30.57aWiregrass Ranch
9.-Cory Taunton
Zack Brown
Tyler Osorio
Deatrick Green
3:31.38aCelebration
10.-Drew Fulcher
Tony Roberts
Thomas Watson
Lou Wendelstedt
3:31.57aSpringstead
11.-Antonol Thornton
Kameron Mitchell
Colin Mader
Bryan Hudson
3:31.80aBelleview
12.-Theodore(Paul) Robinson
Mason MacKenzie
Andre Gallo-Crespo
Artie Gartner
3:34.52aCentral (Brooksville)
13.-Chris Wilkinson
Vinny Spacone
Nick Czupryn
Darin Patmon
3:34.94aLand O Lakes
14.-Terrell Johnson
Donnell Paine
Chris Richards
Ta'velle Wiley
3:35.36aMainland
15.-Kyle Presnick
Edward Roberts
Kyle Martone
Devonte White
3:40.96aCitrus
16.-Relay Team 3:43.73aHaines City
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Kelvon Davis
Taylor Sumagpang
Alton Howard
Karl Joseph
8:09.69aEdgewater
2.-Fletcher Bell
Daniel Schmitt
Brandon Fetter
Justin Schanze
8:11.57aOviedo
3.-Sean Wood
Bailey Morgan
Carlos Perez
Matt Cole
8:12.85aSt Cloud
4.-Dadron Smith, Jr.
Michael Mobley
Nicholas Smith
Isaiah Smith
8:13.72aLake Weir
5.-Omar Ocampo
Fransua Estrada
Will Butz
Gary Salomon
8:15.92aLake Region
6.-Ian Cassette
Logan Selzer
Josh Reilly
Ermias Bireda
8:21.53aWiregrass Ranch
7.-Trent Jones
Shane Doughty
Javonte Smith
Terrance Watkins
8:23.90aLake Gibson
8.-Shawn Buxton
Jared Beekman
Cyle Smallwood
Matt Henning
8:27.88aHarmony
9.-Jose Galloza
Jose Perez
Kendrick Sapp
Jermiah Luster
8:32.92aHaines City
10.-Colby Sullivan
Taylor Hawks
Michael Irwin
Robbin Wallace
8:33.54aJ.W. Mitchell
11.-Colin Mader
William Clifford
Antonol Thornton
Bryan Hudson
8:35.42aBelleview
12.-Tim Duclos
Ben Tucker
Deric Adams
Eric Goodman
8:37.68aWinter Haven
13.-Matt Simoneau
Nick Czupryn
Chris Wilkinson
Christopher Dotson
8:42.34aLand O Lakes
14.-Jeff Van Natter
Cody Van Natter
Jason Black
Tyler Moore
8:47.25aNature Coast Technical
15.-Jonathan Mendez
Victor Chicas
Christopher Jackson
Bryan Castaneda
9:06.10aDunnellon
16.-Connor Dupler
Lance Butcher
Kyle Murray
Brandon Avery
9:54.15aLecanto
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Scott Kleitsch50-07.75George Jenkins
2.12Terry Horton49-06.25Haines City
3.12Kadeem Jones49-05.50Haines City
4.12Tevin Drake48-07.75Nature Coast Technical
5.12Vincent Auguste47-09.50Oak Ridge
6.12Lucktes Estievere46-02.50Oak Ridge
7.11Widson Charlemont45-00.50Winter Haven
8.10Tremaine Berry44-05.50Vanguard
9.12Chris Bolinger44-04.00Harmony
10.10Jeffrey Kruse44-02.25Gulf
11.12Clifton Davis43-02.50Central (Brooksville)
12.12Donald Walker42-10.50Leesburg
13.12Devonte White42-03.75Citrus
14.11Carsten Sherrod41-06.50Harmony
15.12Morgan Hendrix40-05.25Wiregrass Ranch
16.11Jonathan Russell40-04.50Lake Weir
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Chris Bolinger171-10Harmony
2.12Je-marc Sears158-02New Smyrna Beach Sr
3.11Deon Green154-06.50Edgewater
4.10Adam Schertzer150-05Kathleen
5.12Tyler Hisamoto142-09Sunlake
6.12Tyre Brooks139-09Bartow
7.11Brad Foulke139-06Harmony
8.11James Asi-Beybonsu139-01Leesburg
9.11Widson Charlemont136-06Winter Haven
10.12Morgan Hendrix135-10Wiregrass Ranch
11.11Adonis Kirkland135-07Winter Haven
12.10Andrew Steinemann134-04Belleview
13.12Donald Walker128-06Leesburg
14.10Jeffrey Kruse127-02Gulf
15.11Nathan Phleager123-11.50Gulf
16.12Eric Pugh120-10Lecanto
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Hercules Stancil6-06.00Bartow
2.12DeVonte Mack6-06.00Seabreeze
3.11Aaron Baysdon6-06.00Kathleen
4.11Victor Troutman6-04.00Kathleen
5.10Tony Hays6-04.00Ridgewood
6.11Zack Brown6-02.00Celebration
7.11Chilly Cancela6-00.00Celebration
7.10Thomas Rodriguez6-00.00Ridgewood
9.12Jordan Lyles6-00.00Zephyrhills
10.12William Ferguson6-00.00Wiregrass Ranch
11.12Jarred Haggins6-00.00Lakeland
12.10Jeloni Sammy5-10.00Citrus
13.10Najee Jamerson5-10.00Vanguard
14.12Jackson Shelton5-10.00Seabreeze
15.11Tim Jones5-08.00Lecanto
--11Kameron MitchellNHBelleview
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Alex Kazanski14-06.00Wiregrass Ranch
2.12James Ort14-00.00Belleview
3.12Tylet Heverly13-06.00Winter Haven
4.12Benjamin Rashley13-06.00Citrus
5.12Jason Roberts13-06.00Lecanto
6.12Rodney Havery13-00.00Sebring
7.10Josh McDaniel13-00.00Lakeland
8.9Steve James12-06.00Central (Brooksville)
9.11Andrew Bales12-00.00J.W. Mitchell
10.11Ryan Jerothe12-00.00J.W. Mitchell
11.10Colton Dillon11-06.00Sebring
12.12Martin Rios11-00.00Celebration
12.12Hunter Short11-00.00Leesburg
14.12Andrew Abrams9-06.00Celebration
14.9Michael Driscoll9-06.00Harmony
--12Justin ThieleNHOak Ridge
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Alton Howard21-11.00Edgewater
2.11Timothy Richardson21-09.00Oak Ridge
3.11Kameron Mitchell21-06.00Belleview
4.10Kenneth Williams21-00.00Vanguard
5.11Victor Troutman21-00.00Kathleen
6.11Tony Perez20-11.00Ridgewood
7.11Phillip Loydd20-02.00Ridge Community
8.12Terrell Johnson20-01.00Mainland
9.12Tevin Hargrove20-01.00North Marion
10.11Michael Easton20-00.00Winter Haven
11.11Matt Michaels20-00.00J.W. Mitchell
12.12James Jackson19-11.00New Smyrna Beach Sr
13.12Donald Celiscar19-10.00Winter Haven
14.10Latroy Pittman19-06.00North Marion
15.12Steven Read19-02.00Central (Brooksville)
16.12Tyler Pojolainen18-10.00Zephyrhills
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Aaron Baysdon43-06.00Kathleen
2.12Jeremy Bradley43-05.50Lecanto
3.11Chilly Cancela42-05.75Celebration
4.11Tony Perez42-05.25Ridgewood
5.12Cquian Marcano42-04.25Edgewater
6.11Matt Michaels42-03.25J.W. Mitchell
7.-Jermaine Hicks42-02.75Lake Gibson
8.12Desmond Parker42-01.00Winter Haven
9.10Adrian Sanchez40-11.75Zephyrhills
10.11Victor Troutman40-11.00Kathleen
11.11Kameron Mitchell40-08.75Belleview
12.9Naquon Shelton40-05.75Oak Ridge
13.11Walter Oneal40-01.50Lake Weir
--11Arthur DavisFOULLake Weir
--12Johnell TateSCREdgewater
--12Jamel ByrdDNSNature Coast Technical