Team Results Management

Meet Info

4AA3AAFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  4AA - Finals

1.12Jacob Rollo11.25aSherman
2.11Darrell Ross11.80aSherman
3.10Justin Mullins12.13aChapmanville
4.9Dalton Hedrick12.14aPoca
5.11Josh Jordan12.38aHerbert Hoover
6.9Trevor Payne12.63aChapmanville
7.12Justin Slater12.70aPoca
8.11Michael Painter13.02aSissonville
 

100 Meters  3AA - Finals

1.11Dale Mitchell11.45aPikeview
2.11Adam Whitt11.47aIndependence
3.12Nathan Miller11.65aWestside
4.10Casey Talliver11.94aShady Spring
5.12Shane Anderson11.94aWebster County
6.9Jovare Brown12.14aOak Hill
7.11Alex Moore12.27aSummers County
8.10Jabez Fleming12.56aGreenbrier West
 

100 Meters  4AA - Prelims

1.12Jacob Rollo11.41aSherman
2.11Darrell Ross11.94aSherman
4.10Justin Mullins12.19aChapmanville
7.9Dalton Hedrick12.55aPoca
5.11Josh Jordan12.71aHerbert Hoover
8.9Trevor Payne12.88aChapmanville
3.12Justin Slater12.95aPoca
9.9Justin Clark12.95aSherman
6.11Michael Painter12.96aSissonville
10.11Tyler Spurlock13.22aScott
11.10Kent Smith13.30aSissonville
12.9Dustin Smith13.36aChapmanville
13.11Tyler Bellomy13.42aWayne
14.9Matt Wentz14.09aSissonville
15.10Kyle Sebastion15.93aWayne
--11Matt WestfallFSHerbert Hoover
 

100 Meters  3AA - Prelims

1.12Nathan Miller11.70aWestside
2.11Adam Whitt11.90aIndependence
3.11Dale Mitchell11.96aPikeview
4.12Shane Anderson12.04aWebster County
5.9Jovare Brown12.10aOak Hill
6.11Alex Moore12.32aSummers County
7.10Casey Talliver12.36aShady Spring
8.10Jabez Fleming12.54aGreenbrier West
9.9Nathan Gillian12.56aShady Spring
10.12Westley Blake12.72aPikeview
11.9Joe Collins12.85aWebster County
12.12Kyle Newcom12.91aSummers County
13.10Scott Hannah12.92aSummers County
14.10John Green13.21aOak Hill
15.10Charles Shawyer13.35aGreenbrier West
16.9Frank Huchens13.37aOak Hill
17.12Donavan Wilson13.42aIndependence
18.10Deontre Dickason13.44aBluefield
19.12Justin Copley13.62aWestside
20.10JR, Marquess Forney14.07aBluefield
21.9Dylan Hayslett14.19aJames Monroe
22.11Raymond Fuller14.57aJames Monroe
23.10Corey Shumate14.83aIndependence
24.12Sam Schrader15.86aWebster County
25.10Tyler Cook16.08aPikeview
 

200 Meters  4AA - Finals

1.12Jacob Rollo23.29aSherman
2.11Josie Pullen24.16aPoca
3.11Darrell Ross24.84aSherman
4.11Bill Walker24.89aSissonville
5.10Justin Mullins26.07aChapmanville
6.9Trevor Payne27.73aChapmanville
 

200 Meters  3AA - Finals

1.11Dale Mitchell23.59aPikeview
2.10Dylan Trout24.45aGreenbrier West
3.9Jovare Brown24.80aOak Hill
4.9Chevez Burress24.96aBluefield
5.12Anthony Jones24.98aWestside
6.11Alex Moore25.83aSummers County
 

200 Meters  4AA - Prelims

1.12Jacob Rollo23.57aSherman
2.11Josie Pullen24.09aPoca
3.11Darrell Ross24.65aSherman
5.10Justin Mullins25.09aChapmanville
7.11Bill Walker25.15aSissonville
4.11Matt Westfall25.30aHerbert Hoover
6.9Trevor Payne26.02aChapmanville
8.12Joey Bias26.52aHerbert Hoover
9.11Tyler Donellan27.11aScott
10.11Michael Painter27.32aSissonville
11.11Tyler Bellomy27.36aWayne
12.9Matt Huffman27.94aHerbert Hoover
13.11Tyler Collier29.44aChapmanville
14.10Kyle Sebastion33.38aWayne
 

200 Meters  3AA - Prelims

1.11Dale Mitchell23.72aPikeview
5.12Nathan Miller23.84aWestside
2.11Adam Whitt24.21aIndependence
3.9Jovare Brown24.58aOak Hill
4.10Dylan Trout24.58aGreenbrier West
6.9Chevez Burress24.71aBluefield
7.11Alex Moore24.86aSummers County
8.12Anthony Jones24.88aWestside
9.11Devin Marr-Madariaga25.03aSummers County
10.9David Flack25.07aBluefield
11.10John Green25.26aOak Hill
12.9Joe Collins25.47aWebster County
13.10Jordan Nelson25.74aPikeview
14.10Jabez Fleming25.84aGreenbrier West
15.12Randle Privett26.68aWestside
16.9Donte Huff27.05aBluefield
17.9Toby Williams27.45aWebster County
18.11Zach Pell27.49aIndependence
19.9Frank Huchens27.87aOak Hill
20.11Raymond Fuller29.63aJames Monroe
21.11Wes Short30.07aWebster County
22.10Corey Shumate30.19aIndependence
23.11Zane Daniels42.47aJames Monroe
 

400 Meters  4AA - Finals

1.11Josie Pullen51.46aPoca
2.11Marshall Dodson55.30aSissonville
3.11Dustin Parsons55.87aPoca
4.11Bill Walker56.81aSissonville
5.10Brandon Perdue57.00aSherman
6.11Tyler Bellomy59.61aWayne
7.12Chaddrick Trent1:00.06aHerbert Hoover
8.11Richard Estep1:00.77aSherman
9.11Jacob Smutko1:03.34aScott
10.11Colton Fleck1:04.85aSissonville
--9David WithrowFSHerbert Hoover
--9Justin ClarkFSSherman
 

400 Meters  3AA - Finals

1.12Brent Lake54.93aWebster County
2.10Hunter Runion55.34aShady Spring
3.12Anthony Jones55.99aWestside
4.12Nick White56.09aGreenbrier West
5.9David Flack56.30aBluefield
6.12Randle Privett56.36aWestside
7.11Bobby Cook57.22aGreenbrier West
8.12Jamie Newman57.57aLiberty (Raleigh)
9.10Jesse Howdershelt58.95aSummers County
10.9Matthew Copley59.43aWestside
11.11S. Sims59.65aGreenbrier West
12.11Zach Pell1:00.22aIndependence
13.9Toby Williams1:00.65aWebster County
14.9Jason Young1:00.72aShady Spring
15.10Curtis Manns1:01.59aBluefield
16.9Austin Ponce1:03.75aPikeview
17.10Nic Clay1:05.60aLiberty (Raleigh)
--11Zane DanielsNTJames Monroe
--9Guy CowgerNTWebster County
 

800 Meters  4AA - Finals

1.12Chase Nelson2:09.16aScott
2.9Will Shaffer2:10.99aScott
3.11Brandon Harless2:16.32aSherman
4.10Forrest Reed2:18.15aWayne
5.12Chaddrick Trent2:23.56aHerbert Hoover
6.9Ryan Honeycutt2:26.68aScott
7.10Alex Barlas2:29.92aSherman
8.9Robert Grayam2:32.00aHerbert Hoover
9.10Isaac Shamblin2:32.97aSissonville
10.10Elijah Saylor2:34.85aSissonville
11.9Brandon Hanson2:36.94aHerbert Hoover
12.11Philip Kennedy2:44.61aPoca
13.12Caleb Hensley2:45.80aSherman
 

800 Meters  3AA - Finals

1.12Nick White2:10.93aGreenbrier West
2.11David Swafford2:12.01aOak Hill
3.9Isaac Cales2:12.48aIndependence
4.12Brent Lake2:16.37aWebster County
5.11Bobby Striker2:17.38aOak Hill
6.10Michael Mckinney2:21.90aShady Spring
7.11Josh Hill2:24.74aPikeview
8.9Luther Stoots2:29.07aWebster County
9.11Jonathan Neal2:33.03aOak Hill
10.10Nic Clay2:38.36aLiberty (Raleigh)
--10Jeremy SaulsNTShady Spring
--9Matthew CopleyNTWestside
--9Zack FawNTShady Spring
--11Tyler FosterNTIndependence
--11Casey MorganNTWestside
--9James LindseyNTGreenbrier West
--10Jeffrey JamesNTBluefield
--11Bobby CookNTGreenbrier West
--8Hunter WalkerNTWestside
--12Matt ClevengerNTWebster County
--11Eric LawsonNTPikeview
--12Jordan WeitzelNTPikeview
 

1600 Meters  4AA - Finals

1.12Chase Nelson4:50.64aScott
2.9Will Shaffer4:53.00aScott
3.11Brandon Harless4:55.95aSherman
4.9Ryan Honeycutt5:01.26aScott
5.10Forrest Reed5:07.50aWayne
6.11Patrick Counts5:28.51aHerbert Hoover
7.10Alex Barlas5:40.03aSherman
8.11Joseph Payne5:49.82aSissonville
9.12Delbert Jones5:51.31aHerbert Hoover
10.9Cody Naylor5:53.12aHerbert Hoover
11.11Philip Kennedy5:57.19aPoca
12.10Ephiram Pittore6:06.61aWayne
13.12Caleb Hensley6:10.57aSherman
14.11Cole Johnson6:53.72aSissonville
 

1600 Meters  3AA - Finals

1.11Scotty Treadway4:51.09aOak Hill
2.11Bobby Striker4:54.20aOak Hill
3.9Camron Davis4:56.47aWestside
4.10Sam Wood5:10.95aIndependence
5.10Lucas Gardner5:15.59aOak Hill
6.11Zack Tincher5:16.75aGreenbrier West
7.12Jordan Weitzel5:17.90aPikeview
8.9Tyler Kosut5:25.77aShady Spring
9.9R.J. Elam5:29.09aLiberty (Raleigh)
10.9Marshall Hawkins5:30.61aWebster County
11.11Josh Hill5:32.71aPikeview
12.11Mike Horton5:35.81aIndependence
--11Casey MorganNTWestside
--8Hunter WalkerNTWestside
--10Jeffrey JamesNTBluefield
--9William StumpNTSummers County
--10Michael BurdetteNTJames Monroe
--9James LindseyNTGreenbrier West
--9Justin AllenNTJames Monroe
--9Travis PayneNTGreenbrier West
--11Eric LawsonNTPikeview
--11Ryan MartinNTWebster County
--10Michael MckinneyNTShady Spring
--10Jeremy SaulsNTShady Spring
--9William EdwardsNTWebster County
 

3200 Meters  4AA - Finals

1.9Will Shaffer10:45.15aScott
2.9Ryan Honeycutt10:46.32aScott
3.10Forrest Reed10:48.26aWayne
4.12Delbert Jones11:55.89aHerbert Hoover
5.12Caleb Hensley13:06.39aSherman
 

3200 Meters  3AA - Finals

1.11Scotty Treadway10:36.32aOak Hill
2.9Camron Davis10:59.07aWestside
3.12Jordan Weitzel11:04.36aPikeview
4.10Lucas Gardner11:17.67aOak Hill
5.9Tyler Kosut11:28.40aShady Spring
6.11Zack Tincher11:32.39aGreenbrier West
7.9R.J. Elam11:35.22aLiberty (Raleigh)
8.9William Edwards12:01.40aWebster County
9.9Justin Allen12:11.05aJames Monroe
10.11Mike Horton12:20.54aIndependence
11.9Travis Payne12:20.73aGreenbrier West
12.11Tyler Foster12:38.05aIndependence
--11Jonathan NealNTOak Hill
--9Torli BushNTWebster County
--9Zack FawNTShady Spring
--9Marshall HawkinsNTWebster County
 

110m Hurdles - 39"  4AA - Finals

1.12Jeffrey Cooper16.24aSherman
2.10Michael Aab17.67aHerbert Hoover
3.12Justin Matheney17.93aSissonville
4.11Nicholas Casto18.31aSissonville
5.9Christopher Pontier18.97aPoca
6.9Richard Pratt19.21aScott
7.12Jordan Mitchell19.62aScott
 

110m Hurdles - 39"  3AA - Finals

1.12Charles Propps15.91aGreenbrier West
2.10Dylan Trout16.58aGreenbrier West
3.11Chris Setliff16.94aShady Spring
4.12Justin Manspile17.13aGreenbrier West
5.9Zack Jordan18.61aWebster County
6.9Guy Cowger18.84aWebster County
7.10Jay Morey18.90aSummers County
8.11Dustin Miller19.88aWebster County
 

110m Hurdles - 39"  3AA - Prelims

1.12Justin Manspile17.13aGreenbrier West
2.10Dylan Trout17.36aGreenbrier West
3.11Chris Setliff17.38aShady Spring
4.12Charles Propps17.40aGreenbrier West
5.11Dustin Miller17.77aWebster County
6.9Zack Jordan18.66aWebster County
7.9Guy Cowger19.24aWebster County
8.10Jay Morey19.61aSummers County
9.11Weston Ponce19.67aPikeview
10.9Matthew Bailey21.12aLiberty (Raleigh)
11.9Zach Sanger21.45aOak Hill
12.12Brent Stacy21.55aWestside
13.10Jordan Bryant21.95aIndependence
--11John StoverFSLiberty (Raleigh)
 

300m Hurdles - 36"  4AA - Finals

1.11Jordan Brandon43.75aPoca
2.12Justin Matheney44.02aSissonville
3.12Jeffrey Cooper46.60aSherman
4.10Michael Aab46.75aHerbert Hoover
5.9Christopher Pontier47.72aPoca
6.9Travis Davis49.66aPoca
7.11Zachary Cummings50.30aSissonville
8.9Richard Pratt51.71aScott
9.12Jordan Mitchell53.39aScott
10.11Jacob Smutko54.21aScott
 

300m Hurdles - 36"  3AA - Finals

1.12Corey Showalter44.10aIndependence
2.10Dylan Trout44.13aGreenbrier West
3.12Nick White44.58aGreenbrier West
4.11Chris Setliff44.65aShady Spring
5.12Charles Propps45.20aGreenbrier West
6.9Matthew Rosberry46.08aShady Spring
7.10Jay Morey46.13aSummers County
8.9Cody Lowe46.34aShady Spring
9.9Caleb Chipps47.42aWebster County
10.9Matthew Bailey47.91aLiberty (Raleigh)
11.11Weston Ponce49.10aPikeview
12.11John Stover49.69aLiberty (Raleigh)
13.9Zack Jordan49.82aWebster County
14.12Donavan Wilson50.03aIndependence
15.9Aarron Kessler52.15aWebster County
16.9Zach Sanger52.27aOak Hill
17.10Jordan Bryant53.44aIndependence
 

4x100 Relay  4AA - Finals

1.-Matt Westfall
Joey Bias
Mason Schoolcraft
Josh Jordan
47.96aHerbert Hoover
2.-Relay Team 48.02aSissonville
3.-Justin Mullins
Dustin Smith
Andy Bender
Trevor Payne
49.69aChapmanville
4.-Relay Team 49.96aPoca
 

4x100 Relay  3AA - Finals

1.-Westley Blake
Corey Clark
Tommy Symns
Dale Mitchell
46.51aPikeview
2.-Grant Perrine
Joe Collins
Shane Anderson
Chad Brinson
47.00aWebster County
3.-Alex Moore
Devin Marr-Madariaga
Scott Hannah
Kyle Newcom
47.23aSummers County
4.-Nathan Gillian
Cody Lowe
Chris Setliff
Casey Talliver
47.40aShady Spring
5.-Adam Whitt
Corey Showalter
Ben Cadle
Donavan Wilson
48.66aIndependence
6.-Jovare Brown
John Green
Jayden Shephard
David Swafford
49.22aOak Hill
7.-Relay Team 49.36aGreenbrier West
8.-Relay Team 50.35aBluefield
9.-Relay Team 54.23aWestside
 

4x200 Relay  4AA - Finals

1.-Jordan Brandon
Dustin Parsons
Josie Pullen
Dalton Hedrick
1:35.99aPoca
2.-Nicholas Casto
Marshall Dodson
Andrew Jones
Bill Walker
1:40.46aSissonville
3.-Darrell Ross
Brandon Smith
Justin Clark
Richard Estep
1:41.83aSherman
4.-Justin Mullins
Dustin Smith
Andy Bender
Trevor Payne
1:42.41aChapmanville
5.-Matt Huffman
Josh Gurski
Joey Bias
Mason Schoolcraft
1:46.87aHerbert Hoover
 

4x200 Relay  3AA - Finals

1.-Jordan Nelson
Tommy Symns
Corey Clark
Dale Mitchell
1:35.22aPikeview
2.-Jovare Brown
John Green
Jayden Shephard
David Swafford
1:37.45aOak Hill
3.-Nathan Gillian
Hunter Runion
Jason Young
Casey Talliver
1:38.91aShady Spring
4.-Relay Team 1:39.50aGreenbrier West
5.-Alex Moore
Scott Hannah
Kyle Newcom
Devin Marr-Madariaga
1:39.76aSummers County
6.-Chad Brinson
Shane Anderson
Cody Taylor
Grant Perrine
1:41.90aWebster County
7.-Chevez Burress
David Flack
Donte Huff
Curtis Manns
1:43.05aBluefield
8.-Relay Team 1:44.20aWestside
9.-Relay Team 1:56.05aJames Monroe
 

4x400 Relay  4AA - Finals

1.-Jordan Brandon
Dustin Parsons
Dalton Hedrick
Josie Pullen
3:46.59aPoca
2.-Relay Team 3:56.74aSissonville
3.-Brandon Harless
Darrell Ross
Brandon Perdue
Justin Clark
4:08.14aSherman
4.-Tyler Spurlock
Jordan Mitchell
Jacob Smutko
Richard Pratt
4:41.32aScott
 

4x400 Relay  3AA - Finals

1.-Bobby Cook
Jabez Fleming
Joey Phillips
James Lindsey
3:47.91aGreenbrier West
2.-Jesse Howdershelt
Devin Marr-Madariaga
Scott Hannah
Kyle Newcom
3:49.43aSummers County
3.-Sam Wood
Ben Cadle
Isaac Cales
Corey Showalter
3:51.57aIndependence
4.-Justin Matherly
William Austin
Corey Clark
Tyler Rose
3:53.06aPikeview
5.-Brandon Rumney
Caleb Chipps
Bradley Bright
Cody Taylor
3:53.28aWebster County
6.-Camron Davis
Matthew Copley
Randle Privett
Anthony Jones
3:57.05aWestside
7.-Relay Team 3:57.38aShady Spring
8.-Curtis Manns
Donte Huff
David Flack
Jeffrey James
4:01.32aBluefield
9.-Frank Huchens
Michael Rader
Jonathan Neal
Zach Sanger
4:25.47aOak Hill
 

4x800 Relay  4AA - Finals

1.-Will Shaffer
Ryan Honeycutt
Jordan Nunnery
Chase Nelson
9:02.58aScott
2.-Dustin Parsons
Caleb Kennedy
Philip Kennedy
Travis Davis
9:35.57aPoca
3.-Brandon Harless
Caleb Hensley
Alex Barlas
Michael Layton
9:35.76aSherman
4.-Isaac Shamblin
Byron Black
Elijah Saylor
Joseph Payne
9:36.31aSissonville
5.-Relay Team 10:02.76aHerbert Hoover
 

4x800 Relay  3AA - Finals

1.-Lucas Gardner
Bobby Striker
David Swafford
Scotty Treadway
9:01.65aOak Hill
2.-Mike Horton
Sam Wood
Isaac Cales
Zach Pell
9:11.06aIndependence
3.-Eric Lawson
William Austin
Josh Hill
Jordan Weitzel
9:15.56aPikeview
4.-Relay Team 9:25.02aShady Spring
5.-Relay Team 9:47.33aWebster County
6.-Relay Team 10:10.73aGreenbrier West
 

4x55 Shuttle Hurdles - 39"  4AA - Finals

1.-Zachary Cummings
Nicholas Casto
Justin Matheney
Michael Painter
1:04.51aSissonville
2.-Richard Estep
Brandon Smith
Brandon Perdue
Jeffrey Cooper
1:07.44aSherman
3.-Relay Team 1:09.50aPoca
4.-Jordan Mitchell
Tyler Donellan
Tyler Spurlock
Richard Pratt
1:10.04aScott
5.-Michael Aab
Tyler Casillas
Josh Gurski
Mason Schoolcraft
1:10.84aHerbert Hoover
 

4x55 Shuttle Hurdles - 39"  3AA - Finals

1.-Charles Propps
Nick White
Justin Manspile
Dylan Trout
1:00.92aGreenbrier West
2.-Relay Team 1:05.83aShady Spring
3.-Tyler Rose
William Austin
Justin Matherly
Weston Ponce
1:07.74aPikeview
4.-Chad Brinson
Matt Clevenger
Dustin Miller
Tyler Chipps
1:07.74aWebster County
5.-Corey Showalter
Isaac Cales
Donavan Wilson
Jordan Bryant
1:10.76aIndependence
 

Shot Put - 12lb  4AA - Finals

1.12Tyler Thompson42-07.00Scott
2.11David Skeens40-06.00Poca
3.10John Toler39-07.00Chapmanville
4.11Chase Coffman39-04.50Sissonville
5.11Charles Lynch37-06.00Sissonville
6.12Ricky Clendenin34-08.00Poca
7.12Michael Layton34-03.00Sherman
8.10Thomas Belcher30-07.50Chapmanville
9.9Waylon Dingess30-06.00Chapmanville
10.12Chaddrick Trent30-01.00Herbert Hoover
11.12Jacob Potter28-05.00Scott
12.9Quentin Buckley28-01.50Poca
13.9David Withrow20-00.50Herbert Hoover
 

Shot Put - 12lb  3AA - Finals

1.12Nathan Ameling47-07.25Westside
2.11Eric Sharier41-09.50Liberty (Raleigh)
3.10Mike Green41-05.00Independence
4.11Anthony Trout41-04.00Greenbrier West
5.10Colton Cogar40-09.50Webster County
6.12Matt Clevenger38-11.00Webster County
7.10Rob StClair37-09.00Independence
8.11Hunter Smith34-05.50Pikeview
9.12Greg Chapman33-09.00Independence
10.10Brandon Woods33-04.50Pikeview
11.9D.J. Greene32-01.50Pikeview
12.10Andrew Spade31-11.00Greenbrier West
13.12Craig Moore30-07.00Summers County
14.11Tim Moran29-09.00Liberty (Raleigh)
15.10Jacob Jeffries29-08.00Summers County
16.11Nick Pennington29-07.00Oak Hill
17.10William Graff28-10.00Shady Spring
18.11Kevin Hall28-04.00Westside
19.10Austin Reed28-03.00Summers County
20.10Justin Matherly27-01.00Shady Spring
21.9Josh Epps26-10.00James Monroe
22.9Dylan Hayslett25-03.00James Monroe
23.11Zane Daniels14-11.00James Monroe
 

Discus - 1.6kg  4AA - Finals

1.12Tyler Thompson125-02Scott
2.12Michael Layton119-00Sherman
3.11Charles Lynch114-02Sissonville
4.9Quentin Buckley109-10Poca
5.11Chase Coffman102-06Sissonville
6.11Nicholas Casto95-11Sissonville
7.12Ricky Clendenin88-06Poca
8.9Waylon Dingess87-01Chapmanville
9.10John Toler86-09Chapmanville
10.12Jacob Potter85-10Scott
11.10Thomas Belcher73-03Chapmanville
12.12Chaddrick Trent71-01Herbert Hoover
13.12William Martin66-01Poca
 

Discus - 1.6kg  3AA - Finals

1.11Eric Sharier134-00Liberty (Raleigh)
2.11Anthony Trout110-07Greenbrier West
3.12Matt Clevenger109-09Webster County
4.10Ryan Bailey108-00Shady Spring
5.10Nick Johnson106-03Shady Spring
6.10Mike Green104-07Independence
7.10Logan Hartsog96-02Shady Spring
8.10Colton Cogar95-07Webster County
9.10Jacob Jeffries93-00Summers County
10.10Rob StClair92-02Independence
11.10Brandon Woods90-00Pikeview
12.9Josh Epps88-00James Monroe
13.10Andrew Spade87-03Greenbrier West
14.12Greg Chapman84-07Independence
15.11Tim Moran83-04Liberty (Raleigh)
16.12Craig Moore80-00Summers County
17.9D.J. Greene77-06Pikeview
18.10Austin Reed77-00Summers County
19.11Nick Pennington74-00Oak Hill
20.9Derek Stokes57-00Liberty (Raleigh)
--11Hunter SmithNDPikeview
 

High Jump  4AA - Finals

1.12Jacob Rollo6-00.00Sherman
2.9Jeffery Stowers5-02.00Sissonville
3.11Andrew Jones5-02.00Sissonville
4.11Marshall Dodson5-02.00Sissonville
5.12Justin Slater5-00.00Poca
6.11Thomas Davis4-09.00Poca
 

High Jump  3AA - Finals

1.11Tommy Symns5-10.00Pikeview
2.11Joey Phillips5-06.00Greenbrier West
3.11Tyler Chipps5-06.00Webster County
4.12Justin Manspile5-06.00Greenbrier West
5.9Luther Stoots5-04.00Webster County
6.12Brent Lake5-04.00Webster County
7.12Ben Cadle5-02.00Independence
8.10Sam Wood5-00.00Independence
 

Pole Vault  4AA - Finals

1.9Travis Davis8-06.00Poca
2.12Justin Matheney7-06.00Sissonville
--12Garrett RevealNHSissonville
--12Byron BlackNHSissonville
 

Pole Vault  3AA - Finals

1.11Chad Brinson11-01.00Webster County
2.9Dalton Miller9-06.00Webster County
3.10Issiah Hamrick8-00.00Webster County
4.12Justin Matherly7-06.00Pikeview
--11Tyler RoseNHPikeview
 

Long Jump  4AA - Finals

1.12Jacob Rollo19-09.50Sherman
2.12Justin Slater18-02.25Poca
3.12Brad Carpenter17-11.50Sissonville
4.9Jeffery Stowers17-01.25Sissonville
5.10Brandon Perdue16-09.25Sherman
6.11Richard Estep16-09.00Sherman
7.11Mason Schoolcraft16-01.50Herbert Hoover
8.12Jordan Nunnery15-10.75Scott
9.9Christopher Pontier15-03.25Poca
10.12Joey Bias14-09.00Herbert Hoover
11.11Tyler Spurlock13-04.00Scott
12.11Thomas Davis12-06.50Poca
13.11Tyler Collier11-10.25Chapmanville
 

Long Jump  3AA - Finals

1.11Tyler Chipps21-00.00Webster County
2.12Shane Anderson19-11.25Webster County
3.11Tommy Symns19-05.00Pikeview
4.12Ben Cadle18-10.25Independence
5.11Alex Moore18-05.25Summers County
6.11Tyler Rose18-01.50Pikeview
7.11Joey Phillips17-09.25Greenbrier West
8.9Zack Jordan17-02.00Webster County
9.12Jamie Newman16-11.00Liberty (Raleigh)
10.11John Stover16-08.00Liberty (Raleigh)
11.10Jordan Bryant16-05.25Independence
12.10Jordan Nelson15-06.00Pikeview
13.10Michael Burdette14-10.00James Monroe
14.11S. Sims14-03.00Greenbrier West
15.11Raymond Fuller13-02.00James Monroe
16.9Josh Epps12-02.00James Monroe
17.10Corey Shumate11-01.75Independence