Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.9Kailo Moore10.60aWest Bolivar District
2.12Josh Myers10.70aBassfield
3.12Fredrick Wesley10.99aHollandale Simmons
4.9Roderick Williams11.17aBassfield
5.12Colton Jackson11.18aBroad Street
6.12Devin Campbell11.58aBay Springs
7.11Demarius Howard11.83aCalhoun City
8.11Darian Ragsdale13.27aPelahatchie
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Myers21.2hBassfield
2.9Kailo Moore59.00West Bolivar District
3.10Jamel Mosby59.00Broad Street
4.9Ray Gibson59.00Hollandale Simmons
5.12Paul Medders59.00West Bolivar District
6.11Nat Simmons59.00Puckett
7.12Jerome Reese59.00Bassfield
8.10Jeremy Wolfe59.00East Marion
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.9Kailo Moore50.2hWest Bolivar District
2.12Jerome Reese59.00Bassfield
3.12Eugene Mcgee59.00Broad Street
4.10Djarvis Gatewood59.00J Z George
5.11Derwyn Butler59.00Hinds County Agricul...
6.10Steven Arche59.00West Bolivar District
7.12Jamario Funches59.00Hinds County Agricul...
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Djarvis Gatewood2:05.5hJ Z George
2.12Robert Jones2:07.1hJ Z George
3.11Justin Davis2:08.2hHinds County Agricul...
4.12Davionte Stewart2:09.2hHinds County Agricul...
5.12Kiera Scott2:10.8hWest Bolivar District
6.12Moses Oliphant2:12.6hNewton
7.10Eddie Kouleh2:12.9hPiney Woods
8.12Christopher Mosby2:17.9hBroad Street
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Justin Davis4:34.7hHinds County Agricul...
2.10Tquan Partlow4:47.3hJ Z George
3.12Robert Jones4:52.1hJ Z George
4.10Lakendrick Usry4:55.9hWest Bolivar District
5.9Demetrius McLin5:11.8hEast Marion
6.12Samuel Gebru5:12.0hPiney Woods
7.10John Carney5:24.6hSt Joseph (Madison)
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Justin Davis10:13.63Hinds County Agricul...
2.10Tquan Partlow10:46.94J Z George
3.12Robert Jones10:56.14J Z George
4.12Samuel Gebru11:15.37Piney Woods
5.9Demetrius McLin11:21.05East Marion
6.11Jabreil Thompson11:33.19Bassfield
7.10Lakendrick Usry12:26.36West Bolivar District
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Fredrick Wesley14.57aHollandale Simmons
2.11Marcelus Grant16.02aPisgah
3.12Stephen Cofer16.10aSt Joseph (Madison)
4.10Adrian Hunter16.44aCoahoma County
5.12Antonio Partlow16.49aJ Z George
6.12Rondrick Ragsdale16.60aPisgah
7.11Donald Hennly16.80aWest Lowndes
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Darius Newton41.3hHinds County Agricul...
2.12Paul Medders59.00West Bolivar District
3.12Stephen Cofer59.00St Joseph (Madison)
4.11Louis Hemphill59.00J Z George
5.11Javonte Robinson59.00Hinds County Agricul...
6.12Jack Anderson59.00West Tallahatchie
7.10Aaron Thompson59.00Calhoun City
8.9Deandrey Johnson59.00East Marion
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 42.8hBassfield
2.-Relay Team 59.00Broad Street
3.-Relay Team 59.00East Marion
4.-Relay Team 59.00Pisgah
5.-Relay Team 59.00Calhoun City
6.-Relay Team 59.00West Tallahatchie
7.-Relay Team 59.00West Lowndes
8.-Relay Team 59.00Hinds County Agricul...
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:27.89aBassfield
2.-Relay Team 1:28.94aBroad Street
3.-Relay Team 1:29.57aWest Bolivar District
4.-Relay Team 1:31.56aJ Z George
5.-Relay Team 1:31.96aCalhoun City
6.-Relay Team 1:32.11aHinds County Agricul...
7.-Relay Team 1:33.88aSt Joseph (Madison)
---Relay Team DQPiney Woods
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:31.9hBroad Street
2.-Relay Team 3:33.8hWest Bolivar District
3.-Relay Team 3:36.1hBassfield
4.-Relay Team 3:36.6hJ Z George
5.-Relay Team 3:42.8hJohn F Kennedy
6.-Relay Team 3:43.3hHinds County Agricul...
7.-Relay Team 3:53.1hPisgah
8.-Relay Team 4:18.6hNewton
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jimmy White49-00.50Hinds County Agricul...
2.10Ladarion Robinson45-06.50Hinds County Agricul...
3.12Michael Ross42-06.25Taylorsville
4.11Roy Pate41-03.25J Z George
5.11Travis Stokes41-02.50Pisgah
6.10Taborris Coffey39-08.50Calhoun City
7.10Korey Wilson39-02.50West Lowndes
8.12David Young36-07.00Walnut
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Jimmy White152-10Hinds County Agricul...
2.12Dimitri Gayden133-05J Z George
3.10Reginaid Warnsley126-09Hinds County Agricul...
4.11Demitri Brown115-07Taylorsville
5.12Marcus Hosey115-01Bassfield
6.11Brandon Andrewa109-05O'Bannon
7.8Ladarius Tucker109-03West Bolivar District
8.10Taborris Coffey99-06Calhoun City
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Marcus Jackson7-02.25J Z George
2.10Jalen Price6-04.00Hinds County Agricul...
3.12Rodrell Johnson6-02.00West Tallahatchie
4.12Rondrick Ragsdale6-00.00Pisgah
4.12Jeffery Crosby6-00.00Bay Springs
6.11Marino Daggans5-10.00Bassfield
6.12Clinton Alexander5-10.00Broad Street
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.-Desmond Goyden11-06.00J Z George
2.9Chase Roberts9-06.00Mize Attendance Center
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Fredrick Wesley23-01.25 (1.7)Hollandale Simmons
2.11Shaquille Perry22-10.00 (1.9)Walnut
3.11Jamal Walker21-07.25 (3.2)Piney Woods
4.11Marcus Jackson21-07.00 (.8)J Z George
5.11Nick Pernell21-04.00 (2.0)St Joseph (Madison)
6.10Marion McMillion21-01.75 (1.8)Coahoma County
7.12Stephen Cofer20-11.00 (1.5)St Joseph (Madison)
8.11Darian Ragsdale19-10.75 (1.7)Pelahatchie
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Marcus Jackson44-03.00J Z George
2.11Demarius Howard44-01.00Calhoun City
3.10Marion McMillion43-00.00Coahoma County
4.9Dominick Watts42-03.00East Marion
5.10Antone Smith41-09.50Pisgah
6.10Ladarion Robinson41-06.75Hinds County Agricul...
7.11Trae Pratt40-01.50Calhoun City
8.11Demarcus Ulmer39-08.00Taylorsville