Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Elenes Ramos11.29aBuhl
2.10Jordan Browning11.52aMinico
3.12Jessie Flinn11.65aBuhl
4.11Isaac Kreft11.66aFiler
5.12Josh Geary11.67aDeclo
6.10Ian Keys11.77aWood River
7.10Layne Hackworth11.83aJerome
8.11Kade Grover11.90a PRSnake River
9.10Winton Miller11.92aKimberly
10.11Michael Smith11.93a SRSnake River
11.12Jordan Jerke12.00a PRJerome
12.9Parker Scherer12.01a PRJerome
13.11Tyler Hatch12.06a SRSpring Creek
14.12Casey Pierson12.10aGooding
15.11Antonio Ramirez12.14aBurley
16.11Andrew Bart12.15a PRSpring Creek
17.9Chris Chandler12.20aKimberly
18.12Evan Wray12.39aBuhl
19.11Conner Cloward12.48aCanyon Ridge
20.11Cody Elliott12.54aFiler
21.10Tyler Knudsen12.55aSpring Creek
22.10Edgar Ramirez12.70aCanyon Ridge
23.10Brandyn Williams12.74aCamas County
24.10Ricky Godin12.79a SRRichfield
25.10Demar Lott12.88aFiler
26.11Tyler Carlson12.94aTwin Falls
27.9Brandon Carter13.01aTwin Falls
27.12Nik Brown13.01a PRDeclo
29.9Tim Arno13.19a PRTwin Falls
30.11Ben Robles13.21a PRRichfield
31.12Juan Lopez13.23a PRMinico
32.9Adam Wheeling13.42aGooding
33.10Eric Simmons13.47a PRGooding
34.9Jamen Cannon14.69a SRBurley
35.9Beau Boss16.76aWood River
9Brian TrejoNTWood River
9Morgan HuntNTBurley
12Kyle ZollingerNTDeclo
10Daryn TerryNTMinico
12Martin HrabikNTSnake River
11Alan CazeauNTKimberly
11Dallas GalanNTCanyon Ridge
 

100 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Jacoby Johnson11.61h PRSnake River
12CJ Toulouse12.02h PRSnake River
11Josh Dunkle12.76h PRSnake River
11Kade Grover14.03h PRSnake River
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Elenes Ramos22.57aBuhl
2.12Josh Geary23.77aDeclo
3.11Emmett Smith24.23aSnake River
4.10Ian Keys24.38aWood River
5.12Ryan Hatch24.76a PRSpring Creek
6.12Jordan Jerke24.95aJerome
7.10Daryn Terry25.11a SRMinico
8.9Chris Chandler25.43aKimberly
9.11Jaelen Matthews25.58aDeclo
10.10Tyler Knudsen25.65aSpring Creek
11.12Max Torres25.69a PRJerome
12.12Evan Wray25.72aBuhl
13.11Santiago Alvarado26.05a PRFiler
14.12Nick Arevalo26.18a SRJerome
15.12Zane Davis26.19a PRDeclo
16.9Caleb Rundle26.38a PRFiler
17.10Tyson Greener26.39a SRBurley
18.10Trae Bishop26.41aCanyon Ridge
19.11Tyler Carlson26.43aTwin Falls
20.10Ricky Godin26.50a SRRichfield
21.10Oran Agee26.85aGooding
22.11Ben Robles26.98a PRRichfield
23.12Juan Lopez27.32a PRMinico
24.10Edgar Ramirez27.33aCanyon Ridge
25.9Kyle Willes27.34a SRBurley
26.9Tim Arno27.65a PRTwin Falls
27.9Brandon Carter28.55aTwin Falls
28.9Adrian Medina29.51aWood River
29.9Beau Boss34.80aWood River
10Fedrico LlanosNT PRBurley
10Josh HullNTSpring Creek
10Demar LottNTFiler
10Jordan BrowningNT SRMinico
11Kade GroverNTSnake River
11Michael SmithNTSnake River
9Jorge MirelesNTGooding
12Casey PiersonNT PRGooding
10Jake PackhamNTCanyon Ridge
11Alan CazeauNTKimberly
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Emmett Smith23.47h PRSnake River
10Jacoby Johnson23.53h PRSnake River
11Kade Grover24.71h PRSnake River
11Michael Smith24.93h PRSnake River
11Michael Smith25.00hSnake River
11Chad VanOrden26.54hSnake River
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Cade Owen49.41a PRMinico
2.11Elenes Ramos50.95aBuhl
3.12Casey Ridley53.04aFiler
4.10Caleb Worley53.50a SRMinico
5.11Emmett Smith53.64aSnake River
6.9John Hunt54.51aSpring Creek
7.11Neil Kauppila54.75aCanyon Ridge
8.12Ryan Hatch55.29aSpring Creek
9.12Kenny Gneiting55.85aSpring Creek
10.10Austin Quinn56.25aKimberly
11.11Braden Wiersma56.42aCanyon Ridge
12.9Fernanado Sanchez56.46aTwin Falls
13.9Kellen Gillins56.78aBuhl
14.11Chad VanOrden56.81aSnake River
15.12Mitchell Stewart57.75aTwin Falls
16.11Jaxon Wrigley58.01aDeclo
17.11Airik Donohoe58.17aCamas County
18.10Jesse Smalley58.72aJerome
19.12Scott Harris59.01aBurley
20.9Thomas Lentz59.06aKimberly
21.12Chris Newell59.49aBuhl
22.9Beau Dunford59.79aTwin Falls
23.10Dom Grammer59.84aJerome
24.10Devin Moss1:00.21aDeclo
25.9Beau Boss1:03.45a PRWood River
26.9Adam Wheeling1:05.70a PRGooding
27.9Brian Trejo1:08.22a PRWood River
9Adrian MedinaNTWood River
11Cody HosteenNTBurley
9Hayden HansonNTDeclo
10Kolton ParsonsNTJerome
11Alan CazeauNTKimberly
10Jake PackhamNTCanyon Ridge
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Emmett Smith55.08h PRSnake River
11Chad VanOrden55.90h SRSnake River
12Jaxon Johnson57.38h PRSnake River
12Jaxon Johnson57.41hSnake River
10Jacoby Johnson58.02h SRSnake River
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Brian Crane2:05.50aKimberly
2.9Kellen Gillins2:07.73aBuhl
3.11Sam Loveless2:08.69aBuhl
4.11Trevor Anderson2:09.53aDeclo
5.11Kendall Lindley2:09.68a PRJerome
6.12Mike McHan2:09.86aGooding
7.11Ernie Whitworth2:11.57aSnake River
8.11Michael Sunderland2:12.86aMinico
11Wesley Kelly2:13hKimberly
10Kai Garner2:17hDeclo
10Davey Knowlton2:19.5hCamas County
12Jake Lancaster2:24h PRDeclo
10Charles Christensen2:25hDeclo
10Brody Simkins2:25hDeclo
10Brody SimkinsNTDeclo
10Kai GarnerNTDeclo
10Charles ChristensenNTDeclo
12Jake LancasterNTDeclo
10Bayden RigbyNTGooding
10Mark WoodlandNTGooding
10Kevin ArkooshNTGooding
10Oran AgeeNTGooding
12Caden EvansNTMinico
10Austin GilcrestNTMinico
11Logan AndersenNTMinico
11Dawson BinghamNTSnake River
11Sam BurtNTSnake River
10Joseph FifeNTSnake River
12Gio RodriguezNT PRBurley
9Joe GreenerNT SRBurley
12Kenny GneitingNTSpring Creek
12Kolby BeckNTBurley
12Kelepi 'ItaNTSpring Creek
11Thayne CarrollNTSpring Creek
9Bret AllenNTSpring Creek
11Ian McKenzieNTWood River
10Ketchum WiltNT PRWood River
10Zachary LeeNT PRTwin Falls
12Nate GossNTTwin Falls
9Matthew SchenkNT PRTwin Falls
10Zane LoughmillerNT PRTwin Falls
10Alfredo DiazNTFiler
9Matt BerheimNTFiler
9Gage MooreNTFiler
11Sergio CamposNTFiler
9Zak WoodNTRichfield
11Joel GariboNTRichfield
11Dalton WhitesellNTRichfield
10Davey KnowltonNTCamas County
11Wesley KellyNTKimberly
12Taj LarsonNTCanyon Ridge
10Trae BishopNTCanyon Ridge
11Jared BerryNTCanyon Ridge
11Garrett LottNTCanyon Ridge
9Lance TeskeNTCanyon Ridge
10Sawyer BaarNT SRJerome
11Matt AhrensNTJerome
11Drew WhislerNTJerome
11Caleb VanhoozerNTBuhl
10Daniel PeraltaNTBuhl
11Frank BeltranNTBuhl
12Chris NewellNTBuhl
10Winston SilvaNTBuhl
9Chase DavisNT PROwyhee
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Trevor Anderson2:14hDeclo
11Josh Dunkle2:20.12h PRSnake River
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Karl Lundgren4:41.02aTwin Falls
2.12Mike McHan4:47.31aGooding
3.11Wesley Kelly4:48.93aKimberly
4.11Trevor Anderson4:49.56aDeclo
5.11Parley Pickett4:51.89a SRBurley
6.9Gage Moore4:53.11aFiler
7.11Ernie Whitworth4:54.06a PRSnake River
8.11Sam Loveless4:56.56a SRBuhl
12Bryan John5:03.76hCamas County
11James Withers5:08hSnake River
9.11Ceaton Hammond5:12.68aFiler
10Carter Flora5:20hGooding
10Kevin Arkoosh5:24hGooding
10Jeff Schroeter5:24hGooding
10Joseph Fife5:25hSnake River
10Kai Baldwin5:32h PRSnake River
11Airik Donohoe5:35.9hCamas County
10Bayden Rigby5:36hGooding
10Charles Christensen5:36hDeclo
10Brody Simkins5:37hDeclo
10Max Christensen5:48hDeclo
10Eric OsterhoutNTDeclo
10Hayden WilbergerNTDeclo
10Brody SimkinsNTDeclo
10Robert SmyerNT SRDeclo
10Max ChristensenNTDeclo
10Charles ChristensenNTDeclo
12Jake LancasterNTDeclo
11Zach ThomanderNTDeclo
10Carter FloraNTGooding
10Kevin ArkooshNTGooding
10Bayden RigbyNTGooding
10Jeff SchroeterNTGooding
11Josh DunkleNTSnake River
10Kai BaldwinNTSnake River
10Joseph FifeNTSnake River
11James WithersNTSnake River
11Logan AndersenNTMinico
12Caden EvansNT SRMinico
11Steve HalversonNT SRMinico
11Sergio CamposNTFiler
10Alfredo DiazNTFiler
9Josh YoungNTFiler
11Dalton WhitesellNTRichfield
11Joel GariboNTRichfield
9Zak WoodNTRichfield
10Zachary LeeNT PRTwin Falls
10Brayden WarthNT SRTwin Falls
10Zane LoughmillerNT PRTwin Falls
9Matthew SchenkNT PRTwin Falls
10Jordan MechaleyNTSpring Creek
9Daniel SalleeNTSpring Creek
9Kyle VoegeleNT PRSpring Creek
11Nate GowanNTSpring Creek
10Nate BrownNTBurley
10Ethan JuddNTBurley
12Robbie AllredNTBurley
11David StephensNTSpring Creek
9Joe GreenerNT SRBurley
11Ian McKenzieNT SRWood River
10Chase EnglandNTWood River
12Andrew PfeifferNTWood River
10Jake AdicoffNT SRWood River
12Bryan JohnNTCamas County
12Brian CraneNTKimberly
11Airik DonohoeNTCamas County
11Jared BerryNTCanyon Ridge
11Garrett LottNTCanyon Ridge
10Kendall HallNTCanyon Ridge
12Taj LarsonNTCanyon Ridge
9Lance TeskeNT PRCanyon Ridge
11Caleb VanhoozerNTBuhl
11Logan HutchinsonNTBuhl
11Dylan JacobsonNTBuhl
10Daniel PeraltaNT SRBuhl
10Winston SilvaNTBuhl
10Brad CraigNTJerome
10Tommy TolmanNTJerome
11Blake OrchardNTJerome
11Terran TolmanNTJerome
10Sawyer BaarNT SRJerome
9Chase DavisNT PROwyhee
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Mike McHan10:13.00hGooding
2.11Karl Lundgren10:14.91hTwin Falls
3.11Wesley Kelly10:30.19hKimberly
4.10Chase England10:31.00hWood River
5.11Dylan Jacobson10:34.00hBuhl
6.11Ernie Whitworth10:43.13hSnake River
7.12Andrew Pfeiffer10:48.00hWood River
8.11Parley Pickett10:54.28hBurley
12Bryan John11:03.0hCamas County
11James Withers11:11hSnake River
11Ceaton Hammond11:21hFiler
10Jeff Schroeter11:33h SRGooding
10Joseph Fife11:39hSnake River
10Kai Baldwin11:50h PRSnake River
11Airik Donohoe11:57.0hCamas County
9Greg Darrington12:15hDeclo
10Max Christensen12:24hDeclo
10Hayden Wilberger12:29hDeclo
9Kyle Killian12:43h PRDeclo
10Eric Osterhout12:51hDeclo
10Alfredo Diaz13:28h PRFiler
10Alfredo DiazNTFiler
11Ceaton HammondNTFiler
9Jakob TsosieNTSpring Creek
9Daniel SalleeNTSpring Creek
9Kyle VoegeleNTSpring Creek
12Robbie AllredNTBurley
10Ethan JuddNTBurley
10Nate BrownNTBurley
12Creighton KingNT SRBurley
11David StephensNTSpring Creek
11Nate GowanNT SRSpring Creek
10Jake AdicoffNT SRWood River
10Ketchum WiltNT SRWood River
10Hayden WilbergerNTDeclo
10Max ChristensenNTDeclo
11Zach ThomanderNTDeclo
9Greg DarringtonNTDeclo
10Nich ThomanderNTDeclo
10Jeff SchroeterNTGooding
10Brayden PerkinsNTGooding
10Bayden RigbyNTGooding
10Kai BaldwinNTSnake River
10Joseph FifeNTSnake River
11James WithersNTSnake River
11Steve HalversonNTMinico
10Austin GilcrestNT PRMinico
12Bryan JohnNTCamas County
11Airik DonohoeNTCamas County
12Taj LarsonNTCanyon Ridge
10Kendall HallNTCanyon Ridge
10Trae BishopNT PRCanyon Ridge
11Jared BerryNTCanyon Ridge
11Caleb VanhoozerNTBuhl
11Logan HutchinsonNTBuhl
10Tommy TolmanNT SRJerome
11Terran TolmanNTJerome
11Blake OrchardNTJerome
10Brad CraigNTJerome
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Cade Owen15.20hMinico
2.12Ross Sanders15.81hDeclo
3.12Steven Newell16.91hBuhl
4.11Kendall Lindley17.41hJerome
5.10Carter Flora17.67hGooding
6.11Tanner Richardson18.45hSpring Creek
7.12CJ Toulouse18.85hSnake River
8.12Derek Bastian18.87hCanyon Ridge
9.10Aaron O'Dell19.37hCanyon Ridge
10.9Jordan Jenkins19.75h PRDeclo
11.9Curtis Mitchell20.03hSpring Creek
12.10James Yaunick20.18hSpring Creek
13.12Edgar Lora22.12hJerome
14.11Nathan Jensen22.45hJerome
10Leo CamposNTCanyon Ridge
12Skyler CrystalNTKimberly
11Kimball HardmanNTTwin Falls
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Kable Barnhart43.03aCanyon Ridge
2.11Tevan Brady44.12a PRKimberly
3.11Kendall Lindley44.15aJerome
4.12Ross Sanders44.16aDeclo
5.12Steven Newell44.80aBuhl
6.12Skyler Crystal45.77aKimberly
7.11Zakk Shaddy45.88aFiler
8.10Carter Flora45.94aGooding
9.10Cory Beach46.16aSpring Creek
10.10James Yaunick47.04aSpring Creek
11.12Carlos Robles47.81aCamas County
12.12Derek Bastian47.90aCanyon Ridge
13.11Tanner Richardson48.46aSpring Creek
14.12Bryan Baker48.49a SRBurley
15.9Jordan Jenkins48.60aDeclo
16.12Edgar Lora48.76aJerome
17.10Davey Knowlton51.07aCamas County
18.11Nathan Jensen53.76a PRJerome
19.10Mark Woodland53.84aGooding
20.9Kevin Blau1:01.28aDeclo
12Chase SmithNTCanyon Ridge
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Mark Knobbe
Josh Geary
Calum Webb
Justin Jenkins
45.98aDeclo
2.-Dustin Clements
Pablo Serrano
Jessie Flinn
David Murdoch
46.04aBuhl
3.-Jordan Browning
Edgar Espinoza
Brady May
Dallin Griffin
46.47aMinico
4.-Chris Chandler
Winton Miller
Austin Quinn
Jacob Howell
46.53aKimberly
5.-Zakk Shaddy
Isaac Kreft
Jacob Bogner
Sergio Campos
46.64aFiler
6.-Layne Hackworth
Jordan Jerke
Preston Miller
Nick Savage
46.84aJerome
7.-Zaki Abdul
Chase Smith
Dallas Galan
Edgar Ramirez
47.36aCanyon Ridge
8.-Cory Beach
Josh Hull
Tyler Hatch
Jordan Wilson
47.54aSpring Creek
9.-Kade Grover
CJ Toulouse
Derik Williams
Martin Hrabik
48.30aSnake River
10.-Andrew Simon
George Simon
Cody Lane
Carlos Robles
48.61aCamas County
11.-Branson Handy
Tyson Greener
Karsten Hinckley
Jesse Gochnour
49.92aBurley
12.-Relay Team 50.63aGooding
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Cade Owen
Brady May
Dallin Griffin
Caleb Worley
1:34.17aMinico
2.-David Murdoch
Dustin Clements
Steven Newell
Pablo Serrano
1:36.41aBuhl
3.-Tevan Brady
Matt Clements
Winton Miller
Austin Quinn
1:37.69aKimberly
4.-Jake Packham
Edgar Ramirez
Braden Wiersma
Neil Kappilla
1:37.94aCanyon Ridge
5.-Cory Beach
Josh Hull
Jordan Wilson
Ryan Hatch
1:38.16aSpring Creek
6.-Emmett Smith
Sam Burt
Michael Smith
Chad VanOrden
1:38.70aSnake River
7.-Justin Jenkins
Mark Knobbe
Calum Webb
Kyle Zollinger
1:39.46aDeclo
8.-Matt Ahrens
Jake Hollifield
Preston Miller
Dylan Mogensen
1:41.90aJerome
9.-Fernanado Sanchez
Beau Dunford
Andrew Wichern
Tyler Carlson
1:42.76aTwin Falls
10.-Demar Lott
Alex Lehman
Sergio Campos
Santiago Alvarado
1:44.38aFiler
11.-Jorge Mireles
Adam Wheeling
Brenden Harden
Alec Basterrechea
1:46.68aGooding
-Bryan Baker
Antonio Ramirez
Cody Hosteen
Scott Harris
DQBurley
-Josh King
Ian Keys
Adrian Medina
James Petzke
DQWood River
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Cade Owen
Michael Sunderland
Dallin Griffin
Brady May
3:32.19aMinico
2.-Jessie Flinn
David Murdoch
Elenes Ramos
Kellen Gillins
3:33.58aBuhl
3.-Ryan Hatch
Jordan Wilson
Tyler Hatch
John Hunt
3:36.08aSpring Creek
4.-Matt Ahrens
Jake Hollifield
Kendall Lindley
Kolton Parsons
3:40.73aJerome
5.-Seth Baker
Justin Jenkins
Josh Geary
Calum Webb
3:42.60aDeclo
6.-Jacoby Johnson
Jaxon Johnson
Chad VanOrden
Emmett Smith
3:46.70aSnake River
7.-Andrew Simon
George Simon
Cody Lane
Davey Knowlton
3:49.05aCamas County
8.-Skyler Crystal
Preston Terry
Jacob Howell
Matt Clements
3:52.01aKimberly
9.-Fernanado Sanchez
Nate Goss
Mitchell Stewart
Andrew Wichern
3:54.42aTwin Falls
10.-Derek Evans
Brenden Harden
Jose Rodriguez
Josh Faulkner
4:04.11aGooding
11.-Bryan Baker
Jake Garn
Cody Hosteen
Scott Harris
4:07.71aBurley
12.-Casey Ridley
Isaac Kreft
John Beer
Cody Elliott
4:18.06aFiler
-Jordan Bastian
Vincent Burk
Leo Campos
Zach Schrader
NTCanyon Ridge
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

1.-Josh King
Ian Keys
James Paris
Ben Stout
3:44.25hWood River
2.-Dustin Clements
Pablo Serrano
Jessie Flinn
Kellen Gillins
3:46.72hBuhl
3.-Michael Sunderland
Dallin Griffin
Brady May
Caleb Worley
3:50.81hMinico
4.-Casey Ridley
Isaac Kreft
Zakk Shaddy
Gage Moore
3:50.83hFiler
5.-Matt Ahrens
Charles Applewhite
Parker Scherer
Jesse Smalley
3:58.90hJerome
6.-Fernanado Sanchez
Matthew Schenk
Mitchell Stewart
Tyler Carlson
4:00.20hTwin Falls
7.-John Hunt
Thayne Carroll
Josh Hull
Cory Beach
4:01.37hSpring Creek
8.-Trevor Anderson
Seth Baker
Jalen Matthews
Ross Sanders
4:01.99hDeclo
9.-Jacob Howell
Austin Quinn
Winton Miller
Preston Terry
4:03.11hKimberly
10.-Jacoby Johnson
Jaxon Johnson
Michael Smith
Sam Burt
4:06.00hSnake River
11.-Derek Evans
Casey Pierson
Brenden Harden
Jose Rodriguez
4:08.28hGooding
12.-Nick Kytle
Tyler Myers
Neil Kappilla
Dunia Emmanuel
4:10.36hCanyon Ridge
13.-Kolby Beck
Antonio Ramirez
Scott Harris
Branson Handy
4:27.17hBurley
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jordan Jones45-06.00Burley
2.12Jacob Barclay45-05.00Minico
3.10Cameran Bartlett44-07.00Jerome
4.12Mark Knobbe44-00.50Declo
5.12Nick Castillo44-00.00Buhl
6.12Caleb Ussery43-10.50Buhl
7.12Aaron Tolman43-03.50Burley
8.12Jacob Bogner40-09.50Filer
12Jake Warner40'4Canyon Ridge
12Colton Mcnew40'0Canyon Ridge
10Jordon Robles39' 9"Camas County
11Igor Joezlic39'1.5 SRCanyon Ridge
11Garrett Martin39'1.5Canyon Ridge
11Siyavash Askari38'7Canyon Ridge
10Pablo Vega37'5Snake River
9Brigham Gentry36'Declo
9Brigham GentryNDDeclo
10Dakota MatthewsNDDeclo
10Whitt DavisNDDeclo
10Lucas HansenNDGooding
12Casey PiersonNDGooding
12Tanner BaumannNDGooding
12Joe SilveraNDGooding
11Anthony ArkooshNDGooding
10Cody BunnNDGooding
10Pablo VegaNDSnake River
12Martin CusseNDSnake River
12Jared SmithNDSnake River
11Brock PelletNDSnake River
10Matt BlakeNDSnake River
10Cole HepworthNDSnake River
12Mike DuffNDSnake River
11Dakota MadrigalNDMinico
10Brett ThompsonNDMinico
11Ian HayesNDMinico
10Jonathan ValeroNDMinico
12Brett PackhamNDFiler
11Zakk ShaddyNDFiler
9Alex LehmanNDFiler
9Jorden HutchinsonNDFiler
9Dylan BurnumNDFiler
9Kyle BrutkeNDFiler
11Ben RoblesNDRichfield
12Tyler CenarrusaNDRichfield
12Ben HancheyND PRTwin Falls
10Damien FurrND SRTwin Falls
11Calvin ChartierND SRTwin Falls
10Micheal EsparzaNDTwin Falls
12Trevor SecretoND SRTwin Falls
12Clayton RushingNDTwin Falls
10Chance ConnellND SRTwin Falls
10Jaime AyalaND PRTwin Falls
10Tyler BernhiselND SRTwin Falls
9Chris PattersonND PRTwin Falls
11John LynchNDSpring Creek
11John LenkersdorferNDBurley
11Andrew BartNDSpring Creek
12Ben KnightND PRSpring Creek
9Tyler HansonNDSpring Creek
10Bernardo SolisNDBurley
9Colyn TroutenND PRSpring Creek
12Jason TracyNDWood River
11Teague RuhterNDWood River
12Micah MerrittNDWood River
12Chris IsaacsNDWood River
11Siyavash AskariNDCanyon Ridge
11Garrett MartinNDCanyon Ridge
12Jake SilvesterNDCanyon Ridge
11Igor JoezlicNDCanyon Ridge
12Jake WarnerNDCanyon Ridge
12Colton McnewNDCanyon Ridge
12Paden GonzalesNDCanyon Ridge
12Braden ColemanNDCanyon Ridge
9Jammy FortinNDCanyon Ridge
10Jordon RoblesNDCamas County
11Jacob HansenNDCamas County
11Daniel NipperNDBuhl
12Willy LopezNDBuhl
9Ben MeiersNDBuhl
10Taylor OppedykeNDBuhl
11Rami MendezND SRJerome
10Josh ClarkNDJerome
12Jace BloomND PRJerome
9Mark ReyesND SRJerome
10Simon EspinozaND PRJerome
11Jade ParsonsNDJerome
12Dillon BoydNDJerome
12Tyler JensenNDJerome
10Jeremy JohnsonNDJerome
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Andrew Bart151-07Spring Creek
2.12Jacob Bogner139-06Filer
3.12Caleb Ussery138-05 PRBuhl
4.12Tim Wyatt129-06Jerome
5.12Jacob Barclay129-00Minico
6.10Jonathan Valero126-09Minico
7.10Josh Clark123-08 SRJerome
8.12Tyler Cenarrusa122-11Richfield
11Siyavash Askari121'8 PRCanyon Ridge
11Igor Joezlic121'7Canyon Ridge
11Garrett Martin116'1 SRCanyon Ridge
12Jake Warner116'Canyon Ridge
12Jake Silvester104'8Canyon Ridge
12Jake SilvesterNDCanyon Ridge
11Garrett MartinNDCanyon Ridge
11Siyavash AskariNDCanyon Ridge
12Jake WarnerNDCanyon Ridge
12Colton McnewNDCanyon Ridge
11Igor JoezlicNDCanyon Ridge
9Jammy FortinNDCanyon Ridge
12Paden GonzalesNDCanyon Ridge
12Braden ColemanNDCanyon Ridge
11Jacob HansenNDCamas County
10Jordon RoblesNDCamas County
11Dillon MillerNDCamas County
12Jace BloomNDJerome
10Will HopeND PRJerome
9Mark ReyesNDJerome
12Dillon BoydNDJerome
11Rami MendezND SRJerome
10Adam BrownNDJerome
10Jeremy JohnsonNDJerome
12Tyler JensenNDJerome
11Daniel NipperNDBuhl
10Taylor OppedykeNDBuhl
9Ben MeiersNDBuhl
12Willy LopezNDBuhl
12Nick CastilloNDBuhl
12Brett PackhamNDFiler
9Kyle BrutkeNDFiler
9Dylan BurnumNDFiler
9Jorden HutchinsonNDFiler
9Chris PattersonND PRTwin Falls
10Tyler BernhiselND SRTwin Falls
10Jaime AyalaND PRTwin Falls
10Chance ConnellND SRTwin Falls
12Ben HancheyND PRTwin Falls
12Clayton RushingNDTwin Falls
12Trevor SecretoNDTwin Falls
10Micheal EsparzaNDTwin Falls
11Calvin ChartierND SRTwin Falls
10Damien FurrND SRTwin Falls
11John LenkersdorferNDBurley
12Aaron TolmanNDBurley
10Bernardo SolisNDBurley
11Kyle CraigNDSpring Creek
12Ben KnightND PRSpring Creek
9Tyler HansonND PRSpring Creek
12Jordan JonesNDBurley
12Taylor TopeNDSpring Creek
9Colyn TroutenND PRSpring Creek
9Torre TogniniND SRSpring Creek
9Jose GoyenecheND SRSpring Creek
9Jacob BouletteND PRSpring Creek
12Chris IsaacsNDWood River
12Micah MerrittNDWood River
11Teague RuhterNDWood River
12Skylar TolmanNDWood River
12Jason TracyNDWood River
10Jake VegwertNDWood River
11Dakota MadrigalNDMinico
11Ian HayesND SRMinico
10Brett ThompsonNDMinico
12Mike DuffNDSnake River
12CJ ToulouseND SRSnake River
11Dawson BinghamNDSnake River
10Cole HepworthNDSnake River
10Matt BlakeNDSnake River
11Brock PelletNDSnake River
12Jared SmithNDSnake River
12Martin CusseNDSnake River
10Pablo VegaNDSnake River
11Anthony ArkooshNDGooding
12Joe SilveraNDGooding
12Tanner BaumannNDGooding
10Cody BunnNDGooding
11Alec BasterrecheaNDGooding
10Lucas HansenNDGooding
10Whitt DavisNDDeclo
11Jaxon WrigleyNDDeclo
12Mark KnobbeNDDeclo
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Derek Evans6-02.00Gooding
2.12Austin Thomas6-02.00 PRCanyon Ridge
3.11Justin Jenkins6-02.00Declo
4.12Kenny Gneiting6-02.00 PRSpring Creek
5.11Josh Dunkle6-00.00 PRSnake River
6.12Alex Ridgeway6-00.00 PRCanyon Ridge
7.11Andrew Simon5-10.00Camas County
8.12John Beer5-10.00Filer
11Cody Lane5' 6" SRCamas County
9Jade Matthews5' 4.00Declo
9Jade MatthewsNHDeclo
11Seth BakerNHDeclo
10Carter FloraNHGooding
10Josh FaulknerNHGooding
12CJ ToulouseNHSnake River
12Jaxon JohnsonNHSnake River
12Johnathan WiseNHFiler
9Star ItaNHSpring Creek
9Karsten HinckleyNHBurley
11Valentin VertnegNH PRWood River
11James PetzkeNHWood River
10Josh KingNHWood River
11Cody LaneNHCamas County
10Matt ClementsNHKimberly
12Jacob HowellNHKimberly
11Jameson BrownNHCanyon Ridge
12Francisco JimenezNHBuhl
12Trevor HiteNHBuhl
10Tyce PearsonNHBuhl
11Jake HollifieldNHJerome
9Skyler RienstraNHJerome
10Eric GratzerNHJerome
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Tevan Brady12-06.00Kimberly
2.12Braxton Schell12-00.00Minico
3.12Blake Mabey11-06.00Buhl
4.11Derek Evans11'06.0Gooding
4.11Derek Evans11-00.00Gooding
5.12Allen Andrae11-00.00Spring Creek
6.11Lane Barker11-00.00Canyon Ridge
7.11Callin Christensen10-06.00Burley
8.12Branson Handy10-06.00Burley
8.10Kai Garner10-06.00Declo
8.12Colton Sweesy10-06.00Canyon Ridge
8.11Dallas Galan10-06.00Canyon Ridge
12Francisco JimenezNHBuhl
12Evan WrayNHBuhl
9Colton AndersonNHJerome
9Tyler FrisbeyNHJerome
11Colt CallenNHJerome
12Dallin DarringtonNHDeclo
11Alex MortensenNHDeclo
11Alec BasterrecheaNHGooding
10Josh FaulknerNHGooding
12Dalton MickelsenNHMinico
12Kayd ChristensenNHMinico
10Shaun TurpinNHSnake River
11Nick SchubertNHSpring Creek
11Breckon HutchisonNHBurley
10Brendan McBrideNHSpring Creek
9Josh YoungNHFiler
9Caleb RundleNHFiler
9Alex LehmanNHFiler
9Kyle BrutkeNH PRFiler
10Drew StephensNH PRTwin Falls
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Kolton Parsons21-10.00 SRJerome
2.11Alan Cazeau21-02.25 SRKimberly
3.11Calum Webb21'0.5' SRDeclo
3.11Calum Webb20-09.00Declo
4.11Jake Garn20-06.00 PRBurley
5.12Jordan Wilson20-01.00 PRSpring Creek
6.11Ammon Clapier19-07.50 SRMinico
7.10Josh King19-03.50 PRWood River
7.12Johnathan Wise19-03.50Filer
7.11Nathan Sterner19-03.50 PRCanyon Ridge
10Brandyn Williams19' 1"Camas County
10Brandyn WilliamsNDCamas County
9Thomas LentzNDKimberly
10Aaron O'DellNDCanyon Ridge
10Hoang PotthoffNDCanyon Ridge
10Jesse SmalleyNDJerome
9Parker SchererNDJerome
9Kellen GillinsNDBuhl
9Kenny GutierrezNDBuhl
9Chase DavisNDOwyhee
9Josh YoungNDFiler
11Santiago AlvaradoND PRFiler
10Andrew WichernNDTwin Falls
9Adrian MedinaNDWood River
11James PetzkeNDWood River
11Tanner RichardsonNDSpring Creek
11Callin ChristensenNDBurley
9Kyle WillesNDBurley
12Dean CoplingNDSpring Creek
11Wyatt KoyleNDMinico
12Edgar EspinozaND PRMinico
11Kade GroverNDSnake River
11Josh DunkleNDSnake River
12Derik WilliamsNDSnake River
11Jaxon WrigleyNDDeclo
9Kevin BlauNDDeclo
12Jose RodriguezNDGooding
10Oran AgeeNDGooding
9Jorge MirelesNDGooding
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10David Murdoch41-10.00Buhl
2.10Kolton Parsons40-03.00Jerome
3.11Mckay Webb39-05.75Declo
4.11Jake Garn39-02.50 SRBurley
5.12Carlos Robles39-02.00Camas County
6.11Jake Hollifield38-09.50Jerome
7.11Ammon Clapier38-00.00Minico
8.9Thomas Lentz37-09.00Kimberly
9Jordan Jenkins35' 6.0Declo
9Jordan JenkinsNDDeclo
9Hayden HansonNDDeclo
12Jose RodriguezNDGooding
11Wyatt KoyleNDMinico
10Jacoby JohnsonNDSnake River
12Jaxon JohnsonNDSnake River
9Star ItaNDSpring Creek
9Kyle WillesNDBurley
11Valentin VertnegNDWood River
9Beau DunfordNDTwin Falls
10Matt ClementsNDKimberly
11Tevan BradyNDKimberly
12Austin ThomasNDCanyon Ridge
11Jameson BrownNDCanyon Ridge
12Alex RidgewayNDCanyon Ridge
10Slade SobotkaND PRJerome
10Devin DiasNDBuhl
 

Meet Schedule