Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

55 Meter Dash  Varsity - Finals

1.12Isiah Spofford6.92aWaterville
2.11Danny Pham7.22a SRWaterville
3.10Anthony Sementelli7.41a SRLawrence
4.10John Terhune7.44aWaterville
5.12Shawn Russell7.58aLawrence
6.9Robert Rose7.63a SRGardiner Area
7.12Ben Conary7.71aLincoln Academy
8.11Jourdain Francine7.76aMt Ararat
9.11Robert Cornelison7.84a SRMt Ararat
9.9Dakota White7.84aLawrence
11.10Chris Ried7.88aMt Ararat
12.9Trevor Quirion7.90aGardiner Area
13.12Evan Randazza7.96a PRLawrence
14.11Nicholas Hart8.00aMessalonskee
15.10Tim Wells8.03a SRLincoln Academy
16.-John Armstrong8.05a PRGardiner Area
17.9Ben Kinonen8.14a PRMessalonskee
18.11Dylan Cyr8.26a SRMt Ararat
19.9James Rose8.28aGardiner Area
20.9Evan Greatorex8.30a PRWaterville
21.12Kyle Duelly8.31a PRWaterville
22.9Duncan Works8.35aWaterville
23.12Kenneth Zahner8.46a PRLawrence
24.9Caleb Hall8.60aMt Ararat
25.10Jesse Pomeroy8.85aLawrence
26.12Jake Huerfano9.31a SRWaterville
27.11Nick Gerry10.56aWaterville
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Isiah Spofford23.69a SRWaterville
2.11McKenzie Gary23.69aMt Ararat
3.10Ryan Smith25.32a SRMt Ararat
4.10Anthony Sementelli25.70a PRLawrence
5.11Kellen Bonnar26.63aMt Ararat
6.12Shawn Russell26.67aLawrence
7.12Anthony Guimono27.10aMessalonskee
8.12Ben Conary27.23a PRLincoln Academy
9.12Henry Nashed27.25aWaterville
10.10Chris Ried27.41a PRMt Ararat
11.9TY Veno27.49a SRMt Ararat
12.9Dakota White27.51a SRLawrence
13.9Robert Rose27.55a SRGardiner Area
14.11Nicholas Hart28.10aMessalonskee
15.11Tyler Peters28.21aLawrence
16.11Dustin Petit28.40aWaterville
17.9Trevor Quirion28.67aGardiner Area
18.10Danny Catlin28.79a PRMt Ararat
19.11Jonathan Brown29.00aMt Ararat
20.9Evan Greatorex29.46aWaterville
21.11Jeff Cheney29.97aLincoln Academy
22.9Ellison Etnier30.11aMt Ararat
23.11Sal Azzaretti30.30a SRLincoln Academy
24.10Jaymes Robe31.89a PRWaterville
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Ryan Smith54.33aMt Ararat
2.12Josiah White54.63a PRLawrence
3.10Colton Burne58.05a SRMt Ararat
4.12Alex Rowe58.22a SRWaterville
5.11Tom Frasca59.45aMessalonskee
6.10Drew Bois59.75aLawrence
7.11Garrett Olson1:04.22a PRWaterville
8.12Tyler Parsons1:05.14a PRMessalonskee
9.11Jeff Cheney1:05.68a PRLincoln Academy
10.11Sal Azzaretti1:05.83a SRLincoln Academy
11.9Ellison Etnier1:06.91a SRMt Ararat
12.12Henry Nashed1:08.55a SRWaterville
13.10Tobias Schill1:09.88aLawrence
14.11Tyler Jones1:10.86aMessalonskee
15.10Jaymes Robe1:11.05a PRWaterville
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Harlow Ladd2:05.65a SRMessalonskee
2.10Will Hirnak2:08.94aMt Ararat
3.11Nathan Jackson2:13.52a PRMt Ararat
4.11Cody Whitcomb2:14.36a SRGardiner Area
5.11Nick Oram2:18.02a SRMt Ararat
6.12Jaron Jones2:19.91a PRMt Blue
7.10Kyle Holmsen2:24.38aMessalonskee
8.11Tom Frasca2:31.10a PRMessalonskee
9.10Tim Wells2:37.83a PRLincoln Academy
10.12Samuel Benham2:43.60a SRLawrence
11.12DJ Smith2:46.77a PRMt Ararat
12.9Anselm Scheck2:50.03a SRWaterville
13.9Nate Berger2:50.41a PRMt Ararat
14.9Nick Derosby2:51.26a SRWaterville
15.11Ian Klane3:20.76aLawrence
 

1 Mile  Varsity - Finals

1.11Harlow Ladd4:36.16aMessalonskee
2.12Jaron Jones4:40.06a PRMt Blue
3.11Andy Reifman-Packett4:47.54aMt Ararat
4.12Jeff Hale4:50.72a PRWaterville
5.12Jimmie Pershken4:53.94a PRLawrence
6.12Michael Zebiak5:09.47a SRLawrence
7.11Seth Bryant5:18.27aMt Ararat
8.11Cameron Dick5:20.35a PRMessalonskee
9.12Tyler Parsons5:56.38aMessalonskee
10.9Nick Derosby5:59.47a SRWaterville
11.9Emmitt Heath6:09.26aMessalonskee
12.9Anselm Scheck6:20.52aWaterville
13.11Ian Klane6:49.63aLawrence
 

2 Miles  Varsity - Finals

1.12Jaron Jones10:12.49aMt Blue
2.11Andy Reifman-Packett10:39.08a SRMt Ararat
3.12Jeff Hale10:54.37aWaterville
4.12Jimmie Pershken10:54.60a SRLawrence
5.11Cameron Dick11:24.27aMessalonskee
6.12Michael Zebiak11:54.73a SRLawrence
7.9Joseph Bellavia12:17.69aWaterville
8.11Nathan Bryant12:18.07a SRMt Ararat
9.9Brady Snowden12:54.83aMessalonskee
10.10Tim Wells13:48.38a PRLincoln Academy
11.9Patrick Hassen15:50.13a PRWaterville
 

55m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Alex Rowe8.89aWaterville
2.12Joey Fournier9.59a PRMt Ararat
3.10Nick Danner9.79aWaterville
4.12Anthony Guimono9.80aMessalonskee
5.11Anthony Bellavia10.48a SRWaterville
6.11Garrett Olson10.86aWaterville
7.10Colton Burne11.10a SRMt Ararat
8.11Dustin Petit11.18aWaterville
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Alden Talbot
Will Hirnak
Jourdain Francine
Ryan Smith
1:43.48aMt Ararat
2.-Devin Burgess
Nick Danner
Danny Pham
John Terhune
1:46.80aWaterville
3.-Joey Fournier
Kellen Bonnar
Keith Becker
Colton Burne
1:49.55aMt Ararat
4.-Relay Team 1:57.20aMt Ararat
5.-Chris Ried
Danny Catlin
Nate Berger
Seth Bryant
1:59.06aMt Ararat
6.-Relay Team 2:17.85aLawrence
---Relay Team DQLawrence
---Relay Team DQMessalonskee
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Will Hirnak
Nathan Bryant
Andy Reifman-Packett
Nathan Jackson
8:44.74aMt Ararat
2.-Relay Team 9:10.80aMessalonskee
3.-Relay Team 10:35.56aMt Ararat
4.-Relay Team 10:49.73aMessalonskee
5.-Joseph Bellavia
Jeff Hale
Patrick Hassen
Alan Brickett
10:56.19aWaterville
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Kyle Duelly41-06.50Waterville
2.12Kenneth Zahner40-10.50Lawrence
3.12Jake Huerfano40-05.00 PRWaterville
4.11Nick Margitza39-10.50Waterville
5.10Nick Danner39-08.00Waterville
6.11Robert Cornelison36-02.00Mt Ararat
7.12Shaun Shores35-02.50 PRLawrence
8.10Connor McCleod35-01.00Waterville
9.9James Rose32-05.50 SRGardiner Area
10.11Nick Gerry30-08.50Waterville
11.11Jeff Cheney30-05.50Lincoln Academy
12.12Connor Pillsbury30-04.50 PRLawrence
13.9Brian Jones28-04.00Messalonskee
13.10Steven Humphries28-04.00Waterville
15.9Duncan Works28-00.00Waterville
16.9Caleb Hall27-02.00Mt Ararat
17.9Trevor Marin25-08.50Lawrence
18.10Jesse Pomeroy25-05.00 PRLawrence
 

High Jump  Varsity - Finals

1.9Justin Pierce5-02.00 SRMt Ararat
2.11Nathan Jackson4-10.00Mt Ararat
3.11Garrett Olson4-10.00 PRWaterville
4.11Anthony Bellavia4-10.00 SRWaterville
5.11Nick Oram4-10.00Mt Ararat
6.11Dustin Petit4-08.00Waterville
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Joey Fournier11-06.00 PRMt Ararat
2.10Devin Burgess11-00.00Waterville
3.11Danny Pham9-00.00 PRWaterville
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11McKenzie Gary20-08.50Mt Ararat
2.12Isiah Spofford20-00.00 PRWaterville
3.10John Terhune16-11.50Waterville
4.11Alden Talbot16-06.00Mt Ararat
5.11Cody Whitcomb16-05.50Gardiner Area
6.10Devin Burgess16-05.00 SRWaterville
7.12Henry Nashed15-00.50Waterville
8.9Dakota White14-00.50 SRLawrence
9.12Kenneth Zahner13-09.00Lawrence
10.10Derek Guerrette13-05.50Messalonskee
11.12Evan Randazza13-04.50Lawrence
12.10Jaymes Robe12-11.50 PRWaterville
13.9Evan Greatorex10-10.00 PRWaterville
14.9Ellison Etnier10-05.00Mt Ararat
 

Triple Jump  Varsity - Finals

--11McKenzie Gary40-07.50Mt Ararat
1.12Alex Rowe38-06.00Waterville
--11Alden Talbot36-04.00 SRMt Ararat
2.11Anthony Bellavia36-04.00 SRWaterville
3.10Derek Guerrette29-07.50Messalonskee
 

Teams