Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Jesse Dunn11.57a (-.2)Pomona
2.11Curtis Santero11.89a (-.2)Bear Creek
3.10Jacob Manzaneres12.09a (-.2)Standley Lake
4.11Cory Witt12.12a (3.2)Ralston Valley
5.11Dillon Zamora12.19a (-.2)Arvada West
6.10Jorge Marquez12.22a (3.2)Dakota Ridge
7.11Aarmond Proctor12.22a (-.2)Standley Lake
8.10Mitch Colin12.28a (3.2)Pomona
9.11Justin Tadlock12.29a (-.2)Bear Creek
10.12Cory Lane12.30a (-.2)Chatfield
11.9Kietrich Griffin12.32a (-.2)Bear Creek
12.9Casey Lewis12.43a (3.2)Arvada West
13.12Collin Tucker12.50a (3.2)Lakewood
14.9Kyle French12.57a (3.2)Chatfield
15.9Austin Steinhoff12.63a (3.2)Chatfield
16.11Brenden Ryan12.77a (3.2)Pomona
17.11Reilly Hauptman13.04a (-9.3)Ralston Valley
18.9Nick Moye13.08a (-9.3)Columbine
19.12Justin Bralish13.24a (-9.3)Ralston Valley
20.10Evan Guisto13.36a (-9.3)Lakewood
21.11Tre Willingham13.58a (-9.3)Columbine
22.11Matthew Chacon13.70a (-9.3)Dakota Ridge
23.11Nicholas Bakker13.88a (-9.3)Dakota Ridge
24.11Ian Kinnear13.91a (-9.3)Arvada West
25.10Marcus Washington14.06a (-9.3)Standley Lake
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jesse Dunn23.24a (1.8)Pomona
2.11Treamon Edwards23.85a (1.8)Bear Creek
3.12Isaac Vigil23.97a (1.8)Pomona
4.11Raj Randolph24.26a (3.6)Bear Creek
5.12Jamar Herbert24.29a (3.6)Pomona
6.12Cory Lane24.54a (3.6)Chatfield
7.11Aarmond Proctor24.56a (1.8)Standley Lake
8.11Noah Thompson25.84a (1.8)Columbine
9.11Nicholas Bongiardina25.86a (3.6)Standley Lake
10.11Tre Willingham25.88a (3.6)Columbine
11.11Justin Tadlock26.29a (3.6)Bear Creek
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Erik Gaytan53.31aChatfield
2.12Isaac Vigil53.34aPomona
3.12Jamar Herbert54.47aPomona
4.11Kyle Johnson54.63aBear Creek
5.10Keenan Gibson55.38aRalston Valley
6.11Galen Elisha56.43aRalston Valley
7.12Colton Johnson56.98aBear Creek
8.10Nathan Moore58.17aChatfield
9.11Michael Sirles58.63aBear Creek
10.12Juan Acosta58.95aRalston Valley
11.12Kevin Mayer59.20aStandley Lake
12.10Dominic Martinez59.60aPomona
13.11Travis Skrdlant1:00.65aStandley Lake
14.10Kyle Wille1:01.38aChatfield
15.11Phil Temple1:02.32aLakewood
16.9Tristan Rios1:03.40aArvada West
17.11Cale Grenillio-Weam1:04.26aLakewood
18.9Joseph Taylor1:09.93aArvada West
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Mitchell Larson2:09.94aArvada West
2.11Graham Williams2:10.39aChatfield
3.10Spencer Rivera2:10.94aRalston Valley
4.12Matt Peterson2:11.34aLakewood
5.11Thomas Paryz2:14.45aChatfield
6.11Dylan Hayes2:14.85aPomona
7.11Brenden Jones2:14.97aChatfield
8.11Chris Chavez2:18.05aColumbine
9.10Sebastian O'Dell2:19.27aLakewood
10.11David Lee2:23.77aStandley Lake
11.10Grant Baca2:26.60aColumbine
12.10Robert Abbott2:27.86aStandley Lake
13.10Benjamin Tyus2:32.07aArvada West
14.12Kurt Luce2:34.02aRalston Valley
15.9Austin Fisher2:35.76aPomona
16.9Isaiah Ybarra2:36.17aPomona
17.11Alex Waugh2:37.67aBear Creek
18.11Alexander Menk2:38.22aArvada West
19.10Grant Hudson2:39.61aRalston Valley
20.10DJ Dechand2:49.75aBear Creek
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Daniel Blasczyk4:57.22aStandley Lake
2.10Spencer Rivera4:58.32aRalston Valley
3.11Eric Lucia5:08.18aBear Creek
4.10Thomas Vavrik5:11.67aPomona
5.11Tom Williams5:13.82aPomona
6.10Panos Smyrnios5:18.34aChatfield
7.11Robert Scrivner5:18.47aPomona
8.11Robert Chado5:19.51aLakewood
9.11Colton Thomas5:20.43aBear Creek
10.11Orion Tallmadge5:20.60aColumbine
11.11Mike Glade5:20.96aDakota Ridge
12.10Nicholas Sevcik5:24.27aArvada West
13.12Tim Taylor5:27.44aLakewood
14.10David Guettlein5:28.92aArvada West
15.10Michael Molliconi5:30.55aBear Creek
16.10Jeremy Rapp5:31.12aChatfield
17.11Tyler D'Ovidio5:33.02aChatfield
18.9Zac Petrie5:35.77aRalston Valley
19.10James Hill5:36.05aLakewood
20.12Marcus Schulz5:40.94aRalston Valley
21.12Nick Bernhardt5:41.17aColumbine
22.9Chase Haymond5:41.71aArvada West
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Chris Kartchner10:34.11aPomona
2.11Stefan Lowe10:35.14aBear Creek
3.12Michael Rainey10:57.38aPomona
4.11Justin Shaver10:57.66aChatfield
5.11Daniel Blasczyk11:07.06aStandley Lake
6.9Tyler Hale11:08.14aChatfield
7.11Robert Scrivner11:22.24aPomona
8.11Alexander AJ Armstrong11:22.48aColumbine
9.11Derrick Shaver11:33.17aChatfield
10.11Tanner Corah11:50.54aColumbine
11.10James Hill11:50.89aLakewood
12.9Scott Mayer11:51.16aStandley Lake
13.10Jackson Snyder11:57.42aLakewood
14.12Killian Horan12:16.79aDakota Ridge
15.12Derek Sanchez12:39.19aLakewood
16.11Joeseph Abeyta13:24.09aColumbine
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Jake Williams16.67a (-1.0)Bear Creek
2.9Danny Flanagan16.81a (3.1)Bear Creek
3.12Colton Zimmerman16.91a (3.1)Lakewood
4.10Brad Crowther17.02a (-1.0)Columbine
5.12Zack Rago17.04a (-1.0)Pomona
6.11William Baermann17.34a (3.1)Arvada West
7.11Dylan Carter17.37a (-1.0)Pomona
8.11Galen Elisha17.57a (-1.0)Ralston Valley
9.11John Eberle17.62a (-1.0)Ralston Valley
10.12Chris Kuther17.71a (-1.0)Ralston Valley
11.11Ben Grote18.69a (3.1)Columbine
12.11Barton Beckley19.01a (3.1)Chatfield
13.10Cody Candler19.22a (3.0)Chatfield
14.11Wayne Jeffers19.59a (3.0)Pomona
15.11Adam Mader19.99a (3.1)Lakewood
16.11Austin Parr20.39a (3.0)Columbine
17.10Garrett Lane20.69a (3.1)Chatfield
18.9Tristan Fields20.71a (3.0)Arvada West
19.11Keith Gallegos21.46a (3.0)Standley Lake
20.9Connor Lockwood24.34a (3.0)Arvada West
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Jake Williams43.47aBear Creek
2.12Zack Rago43.62aPomona
3.10Brad Crowther44.28aColumbine
4.11John Eberle46.08aRalston Valley
5.12Devon Beck46.43aArvada West
6.12Stephen Algiene46.63aRalston Valley
7.11Cole Golightly47.10aColumbine
8.11Austin Parr47.85aColumbine
8.11Colton Loyd47.85aRalston Valley
10.12Colton Zimmerman49.82aLakewood
11.11Adam Mader50.25aLakewood
12.10Richard Sotiros50.87aBear Creek
13.10Will Halligan51.15aPomona
14.10Cody Candler53.03aChatfield
15.10Garrett Lane53.16aChatfield
16.11Keith Gallegos53.65aStandley Lake
17.9Kyler Post57.29aArvada West
18.9Eduardo Soderberg57.86aArvada West
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Treamon Edwards
Curtis Santero
Justin Tadlock
Raj Randolph
45.70aBear Creek
2.-Relay Team 47.73aLakewood
3.-Aarmond Proctor
Travis Skrdlant
Nicholas Bongiardina
Jacob Manzaneres
47.78aStandley Lake
---Dante Baca
Alec Feland
Dakota Bowers
Ricky Rodriguez
DQPomona
---Relay Team DQRalston Valley
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Walter Peterson
Michael Brown
Isaac Fairbairn
Sean Leslie
1:33.28aArvada West
2.-Relay Team 1:36.73aRalston Valley
3.-Treamon Edwards
Curtis Santero
Raj Randolph
Justin Tadlock
1:37.10aBear Creek
4.-Kyle French
Cory Lane
Shane Millard
Kyle Wille
1:42.06aChatfield
5.-Aarmond Proctor
Travis Skrdlant
Kevin Mayer
Jacob Manzaneres
1:42.87aStandley Lake
6.-Relay Team 1:44.21aLakewood
7.-Dante Baca
Mitch Colin
Alec Feland
Dominic Martinez
1:45.01aPomona
8.-Nick Bakker
Matthew Chacon
Quaid Theander
Luke Renoe
1:45.68aDakota Ridge
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jake Anna
Colton Johnson
Kyle Johnson
Jake Williams
4:04.53aBear Creek
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Hale
Derrick Shaver
Justin Shaver
Graham Williams
8:53.47aChatfield
2.-Matt Peterson
Robert Chado
Jeff Carroll
Tim Taylor
9:07.22aLakewood
3.-Dalton Ellis
DJ Dechand
Stefan Lowe
Eric Lucia
9:24.79aBear Creek
4.-Isaiah Ybarra
Michael Rainey
Dylan Hayes
Austin Fisher
9:36.68aPomona
5.-Relay Team 9:40.59aColumbine
6.-Relay Team 9:54.67aRalston Valley
7.-Jon Hudson
Lucas Fedyk
Kevin Larson
Luke Erickson
10:54.77aArvada West
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jake Jones46-01.50Lakewood
2.11Matt Woolem45-00.25Pomona
3.11Kenny Shinley43-09.50Pomona
4.11Tyler Lefholz43-07.50Arvada West
5.12Tony Campton42-11.75Columbine
6.12Patrick Schall42-02.75Standley Lake
7.12Ben Clarke42-00.25Chatfield
8.11Cody Nitzel40-02.25Bear Creek
9.12Harry Ulricksen39-10.00Columbine
10.11Robert Carlson38-08.25Pomona
11.12Nick Brown38-00.00Chatfield
12.10Matthew Evans37-10.25Arvada West
13.11Taylor Vann36-09.00Arvada West
14.10Tyler Conley35-02.50Bear Creek
15.12Kyle Piller34-10.75Columbine
16.11Jheanni Kaup-Castro34-08.50Bear Creek
17.11Cole Porter34-00.75Dakota Ridge
18.11Ryan Panion34-00.25Lakewood
19.10Cameron Skeen31-07.50Chatfield
19.10Kevin Brown31-07.50Standley Lake
21.10Connor Lee31-07.00Standley Lake
22.10Caleb Kimball31-01.00Lakewood
23.12Charles Sindt28-06.25Dakota Ridge
24.9Brandon Krattenmaker27-01.00Ralston Valley
25.9Conner Carter23-02.00Ralston Valley
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Josh Croy148-05Columbine
2.12Jake Jones144-10Lakewood
3.11Nate Hutchison117-08Pomona
4.11Cody Nitzel117-01Bear Creek
5.12Nick Brown113-05Chatfield
6.12Eric Sandercedarlof109-09Columbine
7.12Patrick Schall108-00Standley Lake
8.11Taylor Estes106-11Lakewood
9.12Anthony Hoehler106-00Chatfield
10.12Sawyer Rone105-06Arvada West
11.12Ben Clarke104-02.50Chatfield
12.10Jesse Wymer103-00Pomona
13.12Tony Campton98-07Columbine
14.12Ian Rabideau98-02Arvada West
15.12Matt Erickson96-07Lakewood
16.10Tyler Conley94-11.50Bear Creek
17.11Jheanni Kaup-Castro94-05.50Bear Creek
18.10Kevin Brown92-03.50Standley Lake
19.11Cole Porter91-06.75Dakota Ridge
20.11Kenny Shinley90-02Pomona
21.9Brandon Krattenmaker87-05Ralston Valley
22.10Anthony Ochiato80-07Standley Lake
23.12Grant Ingle76-02Arvada West
24.11Coalton Dillard70-09Ralston Valley
--10Brandon FeyadNDDakota Ridge
--12Charles SindtNDDakota Ridge
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Brad Crowther5-08.00Columbine
2.12Louis LJ Lavecchia5-08.00Chatfield
3.11William Baermann5-06.00Arvada West
3.9Danny Flanagan5-06.00Bear Creek
5.12Adam Nyre5-06.00Pomona
6.11Travis Hastings5-06.00Standley Lake
7.12Kyle Griffin5-04.00Ralston Valley
8.10Deshon Mayes5-04.00Pomona
9.10Marcus Washington5-02.00Standley Lake
9.10Anthony AJ Dembiczak5-02.00Chatfield
9.12Dennis Dalton5-02.00Columbine
9.12Peter Agede5-02.00Standley Lake
13.12Nate Grigsby5-00.00Ralston Valley
13.11Colton Loyd5-00.00Ralston Valley
13.10Evan Guisto5-00.00Lakewood
13.9Kietrich Griffin5-00.00Bear Creek
13.11Russell Anderson5-00.00Arvada West
13.11Jordan Bargas5-00.00Arvada West
--10Ruben NolascoNHPomona
--11Austin ParrNHColumbine
--12Richard SeidelNHChatfield
--11Lance HoggattNHLakewood
 

Pole Vault  Varsity - Finals

--12Louis LJ LavecchiaNHChatfield
--12Michael LinnemanNHChatfield
--10Keller HaymanNHChatfield
--11Nick DaltonNHBear Creek
--11Dylan BartusiakNHRalston Valley
--11Andrew HastingsNHStandley Lake
--12Mark TruaxNHArvada West
--12Matt WadeNHArvada West
--11Gabe AndersonNHStandley Lake
--12Mark HallNHRalston Valley
--12Justin BralishNHRalston Valley
--12Drew McDougallNHPomona
--11Wayne JeffersNHPomona
--10Kyle McDuffeeNHPomona
--12Jack TaylorNHArvada West
--10Zach CouronNHStandley Lake
--9Michael ChadoNHLakewood
 

Long Jump  Varsity - Finals

2.11Curtis Santero21-02.25 (2.7)Bear Creek
3.11Treamon Edwards19-03.50 (.5)Bear Creek
4.10Jorge Marquez18-08.25 (2.9)Dakota Ridge
5.12Peter Agede18-03.00 (-.7)Standley Lake
6.11Davis Butler18-02.75 (1.7)Dakota Ridge
7.10Deshon Mayes17-10.50Pomona
8.12Nate Grigsby17-07.25 (3.1)Ralston Valley
9.11Cory Witt17-06.50 (-2.0)Ralston Valley
10.10Patrick Elsenbast17-04.75 (4.7)Chatfield
11.11Lance Hoggatt17-02.25 (4.3)Lakewood
12.11Reilly Hauptman16-08.50 (3.0)Ralston Valley
13.11Quaid Theander16-07.50 (-.4)Dakota Ridge
14.10Ruben Nolasco16-06.50 (-1.2)Pomona
15.11Russell Anderson16-02.25 (-3.1)Arvada West
16.12Nick Brown16-01.00 (-1.6)Chatfield
17.10Anthony AJ Dembiczak16-00.00 (-.6)Chatfield
18.10Scott Phillips15-04.25 (2.1)Pomona
19.11Daniel Acunto13-11.00 (-1.5)Standley Lake
--11Jordan BargasNDArvada West
1.12Michael Brown29-11.50 (1.3)Arvada West
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Chris Kuther41-07.00 (3.6)Ralston Valley
2.12Mitchell Larson41-02.25Arvada West
3.12Richard Seidel38-03.25 (1.8)Chatfield
4.12Jake Williams37-08.50 (.4)Bear Creek
5.12Adam Nyre37-08.25 (-.1)Pomona
6.12Nate Grigsby37-06.50 (2.9)Ralston Valley
7.11Cole Golightly36-09.50 (1.9)Columbine
8.12Peter Agede36-05.00 (6.9)Standley Lake
9.10Deshon Mayes34-09.50 (-.9)Pomona
10.11Lance Hoggatt34-06.00 (5.6)Lakewood
11.10Anthony AJ Dembiczak33-07.25Chatfield
12.10Kevin Larson33-02.25 (6.7)Arvada West
13.12Nick Brown32-09.25 (.3)Chatfield
14.10Scott Phillips31-00.00 (9.3)Pomona
15.10Richard Sotiros29-01.00 (4.5)Bear Creek
16.11Phil Vesey26-10.00 (3.4)Lakewood