Athletic.net Team Results Management

The Mini (Day #2)

Saturday, March 26, 2011

The Sports Dome, Anchorage

Meet Info Teams Meet Schedule X Close
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11Darrion Gray11.62aDimond      
2.10Dane Prince11.78aChugiak      
3.12Ryan Williams11.92aAnchorage Christian      
4.12James McCall12.04aPalmer      
5.12Myles Nichols12.05aEast Anchorage      
5.11Jared Pessetto12.05aSouth Anchorage      
7.12Ben Morse12.09aChugiak      
8.10Armani Tufaga12.22aDimond      
9.10Jakeil Bell12.24aEast Anchorage      
10.11Brady Freeman12.28aBartlett      
11.11AJ Gentz12.34aPalmer      
12.11Austin Gardner12.35aEast Anchorage      
13.12Frank Carney12.36aDimond      
14.11Michael Wilson Jr12.39aSouth Anchorage      
14.12Sean Casey12.39aChugiak      
16.10Kaylon Garner12.42aAnchorage Christian      
17.9Nyeem Johnson12.46aDimond      
18.11William Krolick12.48aSouth Anchorage      
19.12Alexander Yang12.50aService      
20.10Griffin Toomey12.52aSouth Anchorage      
21.10Diego Su'a-Te'o12.53aEast Anchorage      
22.11Quintavis Holley12.55aEast Anchorage      
23.11Terry Holtman12.56aWest Anchorage      
23.11Tarik Andrew12.56aEast Anchorage      
23.11Dakota Nicolson12.56aChugiak      
26.10Brad Smithwick12.57aKenai Central      
27.9Kade Bullard12.59aDimond      
28.10Brayton Johnson12.60aAnchorage Christian      
29.9Eric Jones12.62aService      
30.12A.J Marshall12.65aWasilla      
31.12Ryan Tracy12.66aWasilla      
32.11Doug Lutton12.70aDimond      
33.10Kristopher Roylance12.73aWest Anchorage      
34.10Joseph Provo12.79aPalmer      
35.10Dalton Arnes12.80aEast Anchorage      
36.9Andrew Couch12.85aBartlett      
37.12Josh Williams12.88aChugiak      
37.10Michael Jones12.88aDimond      
39.12Garrick Sargento12.91aDimond      
39.11Brandon Parsons12.91aDimond      
41.11Rex Newlun12.92aYakutat      
42.10Aaron Esplin12.99aSouth Anchorage      
42.10Jake Lessard12.99aWasilla      
44.11Theodore Engel13.21aSouth Anchorage      
45.12Levi Stone13.24aBartlett      
46.9Lucas Jones13.27aColony      
47.10Chris Starr-Enyard13.32aDimond      
48.10Connor Cullip13.35aWasilla      
49.11Samuel Banks13.38aEagle River      
50.10Stanford Liaga13.43aDimond      
51.10Fred Williams13.46aWest Anchorage      
52.10MacKenzie Franks13.48aService      
53.9Jin Chong13.50aDimond      
54.11Bradford Gaines13.54aWest Anchorage      
55.12Levi Turner13.55aSouth Anchorage      
56.12Eric Esplin13.61aSouth Anchorage      
57.10Brandon Corpuz13.65aDimond      
57.10Matt Aho13.65aKenai Central      
59.11Wesley Early13.74aBartlett      
60.11Randall Loveless13.75aWasilla      
61.11Brian Wise13.95aWest Anchorage      
62.9Kamon Jackson13.99aBartlett      
63.9Noah Spencer14.04aColony      
64.10Edrik Sanchez14.19aDimond      
65.11Zachary John14.29aChugiak      
66.10Duane Reitter14.34aKenai Central      
67.10Tonga Unga14.35aDimond      
68.12Marvin Weinrick14.43aYakutat      
69.10Miles Tuning14.67aColony      
70.9Christopher Hinther15.00aPalmer      
71.10Cole Deal15.25aService      
72.11Brian Lewis15.64aDimond      
73.10John Post15.65aChugiak      
74.12Todd Kruger15.75aKenai Central      
75.9Dayquan McKinnon17.97aChugiak      
9ZacK FleerDNSBartlett      
9Jacob FloydDNSEagle River      
11Malcolm BellDNSEagle River      
10Trevor RubleDNSBartlett      
10Jacob NohrDNSAnchorage Christian      
12Franklin GamboaDNSSouth Anchorage      
10Morhammed JobartehDNSSouth Anchorage      
12Deonn RichardsonDNSWasilla      
9Blaise ThompsonDNSDimond      
10Andony OlbriceDNSDimond      
10Alfonso GuzmanDNSDimond      
9Jason HsiDNSDimond      
10BJ McKoyDNSAnchorage Christian      
10Augustus SimmersDNSAnchorage Christian      
11John WhitingerDNSSouth Anchorage      
10Jason HuynhDNSSouth Anchorage      
10Levi TurnerDNSPalmer      
11Vernon EdwardsDNSWasilla      
12Steven LenfestyDNSColony      
12John OwolabiDNSEagle River      
11Connor MobleyDNSWasilla      
11D'Andre LawsDNSEast Anchorage      
12Scott PhanDNSEast Anchorage      
11Shawn MillerDNSColony      
12Rio StewartDNSColony      
12Elliott BauerDNSSouth Anchorage      
11Brody DeLoriaDQEast Anchorage      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Daquon Brunson2:01.00aBartlett      
2.12John Owolabi2:02.37aEagle River      
3.11Joe Day2:04.04aPalmer      
4.10Mason Minturn2:05.84aPalmer      
5.12Aaron Wheatall2:06.04aService      
6.10Thomas Dolan2:06.81aBartlett      
7.12Scott Wheeler2:06.82aWest Anchorage      
8.10Chris Kveseth2:08.33aChugiak      
9.12Benjamin Wheatall2:10.03aService      
10.12Tyler Mockta2:10.78aService      
11.10Lucas Schlemme2:10.98aService      
12.11Keith Thompson2:11.21aWasilla      
13.11Ben King2:11.36aPalmer      
14.9Jacob Inukai2:13.60aPalmer      
15.12Stephen Butler2:13.93aBartlett      
16.10Maxwell Dan2:14.55aWest Anchorage      
17.11Connor Mattson2:14.70aWasilla      
18.9Brandon Schafer2:15.18aColony      
19.11Alec Tenne2:15.33aBartlett      
20.12Adam Agosti2:15.42aKenai Central      
21.9Konnor Peterson2:15.85aWest Anchorage      
22.9Nate Simmers2:17.31aAnchorage Christian      
23.9Andrew Cooley2:17.64aWasilla      
24.12Philip Sebastiani2:17.72aBartlett      
25.11John Corr2:17.94aDimond      
26.12Ryan Tracy2:18.67aWasilla      
27.11Andrew Mole2:19.07aKenai Central      
28.11Joshua Pahkala2:19.25aWasilla      
29.11Noah Ripley2:19.97aWasilla      
30.12Michael Bramer2:21.11aBartlett      
31.11Kevin Greco2:23.10aChugiak      
32.9Andrew Tenne2:23.46aBartlett      
33.10Chris Smith2:23.99aPalmer      
34.9Eli Shayer2:25.14aWest Anchorage      
35.11Isaiah Montoya2:25.68aEast Anchorage      
36.10Tim Bramer2:26.01aBartlett      
37.12Levi Stone2:26.02aBartlett      
38.11Reeve Smith2:26.03aDimond      
39.9Lyon Kopsack2:27.58aColony      
40.10Brandon Viena2:29.43aEast Anchorage      
41.12Karel Marek2:30.51aChugiak      
42.11Tarik Andrew2:31.10aEast Anchorage      
43.11Wesley Early2:31.19aBartlett      
44.9Charles Chard2:32.00aEast Anchorage      
45.9Aedan Blazina2:33.19aYakutat      
46.12Riley Lyons2:39.39aAnchorage Christian      
47.10Roman Edmonds2:55.73aAnchorage Christian      
48.9Sawyer Birnbum2:57.52aWest Anchorage      
49.9Garrett Fisher3:15.93aEagle River      
9ZacK FleerDNSBartlett      
9Kamon JacksonDNSBartlett      
10Gage BradfordDNSChugiak      
9Andrew CouchDNSBartlett      
10Trevor RubleDNSBartlett      
9Johnathan DayDNSPalmer      
11Joe LurtsemaDNSEast Anchorage      
10Andony OlbriceDNSDimond      
10Diego Su'a-Te'oDNSEast Anchorage      
10Ronnie MooreDNSAnchorage Christian      
12Forest FisherDNSEagle River      
10Brandon KingDNSEagle River      
10Chris OsienskyDNSPalmer      
10Nathan DennisDNSChugiak      
11Jacory RiasDNSEast Anchorage      
9Sean HerrmannDNSPalmer      
12Jason DoyalDNSBartlett      
11Evan FisherDNSEagle River      
12Scott PhanDNSEast Anchorage      
 
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Jani Lane4:29.54aService      
2.9John Farr4:44.10aEast Anchorage      
3.12Benjamin Wheatall4:45.50aService      
4.9Tim Sorensen4:52.10aChugiak      
5.10Brandon King4:52.90aEagle River      
6.11Max Romey4:53.11aService      
7.10Lucas Schlemme4:53.45aService      
8.9Brandon Schafer4:55.05aColony      
9.10Chris Kveseth4:56.81aChugiak      
10.12Cameron Ginochio5:00.22aDimond      
11.11Alec Tenne5:00.96aBartlett      
12.10Maxwell Dan5:01.10aWest Anchorage      
13.12Erskine Frank5:03.19aDimond      
14.11Noah Ripley5:04.16aWasilla      
15.12Philip Sebastiani5:05.18aBartlett      
16.11Joshua Pahkala5:07.40aWasilla      
17.9Konnor Peterson5:11.96aWest Anchorage      
18.9Lyon Kopsack5:15.15aColony      
19.11Daniel Tedrick5:16.74aAnchorage Christian      
20.12Michael Bramer5:16.76aBartlett      
21.9Andrew Tenne5:18.33aBartlett      
22.10Chris Smith5:24.67aPalmer      
23.11Isaiah Montoya5:24.98aEast Anchorage      
24.11Evan Fisher5:25.08aEagle River      
25.9Eli Shayer5:28.03aWest Anchorage      
26.9Sean Herrmann5:28.19aPalmer      
27.12Karel Marek5:29.44aChugiak      
28.9Charles Chard5:29.68aEast Anchorage      
29.11Martin Foster5:33.11aWasilla      
30.10Kenai Ondelacy5:33.20aService      
31.11Josef Rutz5:33.63aChugiak      
32.9Jeremiah Williams5:36.81aYakutat      
33.11Richard Loveless5:39.35aWasilla      
34.10Tim Bramer5:39.41aBartlett      
35.9Keaton Evans5:42.63aAnchorage Christian      
36.11Patrick Duffy5:43.76aService      
37.10Richard McWhite5:46.86aDimond      
38.12David Lenahan5:52.57aService      
39.10Richard Abbott5:53.36aWasilla      
40.10Duane Reitter5:53.73aKenai Central      
41.11TJ White6:05.63aPalmer      
42.12Phuthimeth Anekkitphanich6:45.01aBartlett      
43.9Garrett Fisher7:01.40aEagle River      
9Sawyer BirnbumDQWest Anchorage      
9Douglas TorgersonDQWest Anchorage      
11Joe LurtsemaDNSEast Anchorage      
12Chris WolfordDQWasilla      
10Ronnie MooreDNSAnchorage Christian      
12Forest FisherDNSEagle River      
10Chris OsienskyDNSPalmer      
11Forest TarbathDNSService      
12Todd TaylorDNSWasilla      
12Scott WheelerDNSWest Anchorage      
 
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Elliott Bauer15.48aSouth Anchorage      
2.11John Corr16.83aDimond      
3.12Anthony Bricker16.91aColony      
4.11Brody DeLoria17.08aEast Anchorage      
5.11Doug Lutton17.68aDimond      
6.11Brandon Parsons17.90aDimond      
7.11Richard Predmore18.45aBartlett      
8.11Reeve Smith18.46aDimond      
9.11Joe Sandahl18.59aKenai Central      
10.12Ryan Williams18.62aAnchorage Christian      
11.12Eric Esplin18.76aSouth Anchorage      
11.12Jordan Tennant18.76aEast Anchorage      
13.11Miles Freed20.16aService      
13.10Aaron Esplin20.16aSouth Anchorage      
15.12Josh Williams20.45aChugiak      
16.11Jordan Railing20.53aAnchorage Christian      
17.11Patrick Duffy23.81aService      
9Leroy ElliottDNSWest Anchorage      
10Taj ShowalterDQBartlett      
10BJ McKoyDNSAnchorage Christian      
12Jason DoyalDNSBartlett      
12Elisha PowellDNSWest Anchorage      
11Joe DayDNSPalmer      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Taj Showalter
Andrew Couch
Eddie King
Daquon Brunson
3:41.47aBartlett      
2.-Armani Tufaga
Nyeem Johnson
Jake Alward
Stanson Afoa
3:43.97aDimond      
3.-Parker Collins
Ben Perrell
Kevin Greco
Chris Kveseth
3:44.21aChugiak      
4.-Jordan Railing
Nate Simmers
Brayton Johnson
Daniel Tedrick
3:45.57aAnchorage Christian      
5.-Jani Lane
Joseph Kalis
Tyler Mockta
MacKenzie Franks
3:46.41aService      
6.-Brandon Viena
Dalton Arnes
Jordan Tennant
Myles Nichols
3:46.79aEast Anchorage      
7.-Brad Smithwick
Andrew Mole
Joe Sandahl
Adam Agosti
3:48.32aKenai Central      
8.-Clarence Ess
Joe Day
Mason Minturn
Jacob Inukai
3:53.87aPalmer      
9.-Ryan Tracy
Andrew Cooley
Keith Thompson
Connor Mattson
3:56.63aWasilla      
10.-John Owolabi
Brandon King
Evan Fisher
Samuel Banks
3:57.10aEagle River      
11.-Levi Turner
Cameron Jackson
Griffin Toomey
Donald Roadifer
4:02.59aSouth Anchorage      
12.-Elisha Powell
Bradford Gaines
Leroy Elliot
Kristopher Roylance
4:12.70aWest Anchorage      
13.-Aedan Blazina
Marvin Weinrick
Jeremiah Williams
Rex Newlun
4:14.90aYakutat      
-Shawn Miller
Anthony Bricker
Rio Stewart
Steven Lenfesty
DNSColony      
 

Womens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11Morgan Dampier13.24aWasilla      
2.10Dajanae Harris13.52aWasilla      
3.12Shaai Ferguson13.65aService      
4.10MacKenzie Matthis13.69aChugiak      
5.12Rayana Jackson13.82aBartlett      
6.12Ellen Esbenshade13.84aYakutat      
7.10Leah Sandahl13.86aKenai Central      
8.9Olivia Lewis13.88aService      
9.11Jaley Bozeman13.96aDimond      
10.12Lauren Bassler13.98aSouth Anchorage      
11.11Marguerite Belanger13.99aDimond      
12.10Synclaire Butler14.03aEast Anchorage      
13.9Grace Kubitz14.04aWest Anchorage      
14.11Wenda Pole'o14.09aEast Anchorage      
15.12Cori Schleich14.16aWasilla      
17.9Virgin John-Baptiste14.25aEast Anchorage      
18.9Dreiny Rosario14.26aEast Anchorage      
19.11Elizabeth Wheatall14.27aService      
20.11Kianna Smith14.28aEast Anchorage      
21.12Ashanti Phillips14.29aEast Anchorage      
22.9Anel Miranda-Smith14.31aEagle River      
23.9D'Rhema Alston14.43aDimond      
16.12Tonya Parish14.2hDimond      
24.12Shaynee DeVito14.47aKenai Central      
25.9Vanessa Tufaga14.50aDimond      
26.12Kierra Forbush14.52aChugiak      
27.9Tara Dominguez14.55aEast Anchorage      
28.11Alyssa Jones14.69aDimond      
29.9Alexandria Vincent14.73aColony      
30.10Alyssa Randall14.74aEagle River      
31.9Natalie Lautrup14.78aColony      
32.12Ulandia Welch14.79aEast Anchorage      
33.11Alexandria Collins14.80aChugiak      
34.10Myna Lincoln14.83aBartlett      
35.12Chelsia Williams14.87aBartlett      
36.9Madison Ealum14.90aAnchorage Christian      
37.9Kasia Adams14.92aYakutat      
38.9Carina Campellone14.94aWest Anchorage      
39.10Deanna Cummings14.95aPalmer      
40.12Ciera Bell15.00aEast Anchorage      
41.10Kendra McPhail15.06aColony      
42.9Morgan Kuiper15.10aWest Anchorage      
43.10Tiffany Hubbard15.12aDimond      
44.12Valencia McPhail15.14aColony      
45.11Jasmine Reed15.16aDimond      
45.10Tatianna Coverdell15.16aAnchorage Christian      
45.10Arianne Audette15.16aAnchorage Christian      
48.9Sylvia Evern15.34aDimond      
49.9Michelle Coderre15.36aAnchorage Christian      
50.9Jamie McKoy15.60aAnchorage Christian      
51.9Kathryn Treder15.63aWest Anchorage      
52.9Jessie Magnan15.64aColony      
53.10Curlisa Rias15.75aEast Anchorage      
54.10Hope Spargo15.83aWasilla      
55.10Bonesha Christy15.85aEast Anchorage      
56.11Chaunti Hall15.86aEagle River      
57.9Rachel Moulton15.99aKenai Central      
59.10Aubrie Taylor16.17aColony      
60.10Lydia Sobek16.33aAnchorage Christian      
58.12Teresa Kennedy16.2hWasilla      
61.9Kari Wray16.46aDimond      
62.10Deb Castillo16.50aAnchorage Christian      
63.11Kwandre'a Horn16.53aEast Anchorage      
65.9Esha Nelson16.55aBartlett      
66.9Olivia Walker16.71aBartlett      
67.9Marissa Dunn16.79aColony      
63.12Kristina Cox16.6hAnchorage Christian      
68.9Joseline Phetphommasouk16.92aWest Anchorage      
69.9Sinead Bolton16.97aEagle River      
70.11Allison Thomas17.45aChugiak      
71.10Lily York17.47aSouth Anchorage      
72.11Ashley McDougal17.66aBartlett      
73.11Amanda Israelson17.97aYakutat      
74.11Dana Decter18.01aEast Anchorage      
12Brianne BohnDNSWasilla      
9Amber HudsonDNSAnchorage Christian      
11Julia IngoldDNSEast Anchorage      
10Gracen HanleyDNSWest Anchorage      
10Crystal McNabDNSDimond      
10Alexis WallisDNSWasilla      
12Octavia ButlerDNSEast Anchorage      
11Alyssa LeierDNSEast Anchorage      
11Kelli CantrellDNSWest Anchorage      
12Veronica MorthorpeDNSEagle River      
11Katie StamperDNSSouth Anchorage      
12Jenelle BennettDNSAnchorage Christian      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Bailey Beeson2:27.02aKenai Central      
2.10Audrey Michaelson2:30.22aColony      
3.10Jenette Northey2:31.14aService      
4.10Rachel Roelle2:32.02aWest Anchorage      
5.12Jessica Todd2:32.12aDimond      
6.11Alyssa Hutchins2:32.4hWasilla      
7.12Donniece Hoskins2:35.14aEast Anchorage      
8.12Gretchen Winter2:37.89aPalmer      
9.11Jessica Pahkala2:38.3hWasilla      
10.11Carolyn Kiefer2:38.43aKenai Central      
11.12Leisha Anderson2:39.85aAnchorage Christian      
12.10Mandi Ringgenberg2:40.38aWasilla      
13.12Haley Young2:40.95aWasilla      
14.11Tina Esbenshade2:41.23aYakutat      
15.11Kailey Wilson2:41.45aKenny Lake      
16.10Makenzie Thompson2:41.87aColony      
17.10Megin Southwick2:42.25aPalmer      
18.11Deven Inch2:42.26aEast Anchorage      
19.9Madeline Keegan2:42.53aWest Anchorage      
20.10Sarah Minturn2:43.10aPalmer      
21.9Hana Bohman2:44.13aPalmer      
22.11Molly Templin2:44.48aService      
23.9Liz Burt2:44.53aAnchorage Christian      
24.11Evdokyia Hail2:45.29aEagle River      
25.9Bailey Meier2:47.7hColony      
26.11Kalene Smith2:47.74aPalmer      
27.12Rachel Fore2:48.79aChugiak      
28.12Jocelyn Murchie2:53.2hEagle River      
29.11Sharea Holley2:54.41aBartlett      
30.10Kelly Ireland2:55.08aEagle River      
31.11Noelle Schmitter-Schrier2:55.2hKenai Central      
32.9Kirsten Duran2:58.9hKenai Central      
33.9Josselynn Schneider -Curry2:59.3hChugiak      
34.12Shannon Lamb2:59.7hBartlett      
35.10Aubrie Taylor3:00.3hColony      
36.12Chelsia Williams3:06.27aBartlett      
37.12Rachael Pierce3:07.4hWest Anchorage      
38.10Lydia Sobek3:09.1hAnchorage Christian      
39.12Taylor Hanley3:09.59aWest Anchorage      
40.11Morgan Frank3:10.0hEast Anchorage      
41.9Esha Nelson3:13.66aBartlett      
42.12Anna Bring-Clark3:20.35aEast Anchorage      
43.9Karoline Cox3:22.2hAnchorage Christian      
44.11Kianna Smith3:26.9hEast Anchorage      
45.12Ashanti Phillips3:34.95aEast Anchorage      
46.11Ashley McDougal3:44.86aBartlett      
47.11Dana Decter3:48.83aEast Anchorage      
11Julia IngoldDNSEast Anchorage      
12Ulandia WelchDNSEast Anchorage      
9Katherine WeddletonDNSWest Anchorage      
11Tress WhitfieldDNSPalmer      
10Madison ImigDNSDimond      
12Rayana JacksonDNSBartlett      
10Samantha BrownDNSEagle River      
 
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.10Jenette Northey5:26.1hService      
2.11Morgan Dampier5:27.42aWasilla      
3.10Audrey Michaelson5:28.0hColony      
4.9Mariah Burroughs5:45.87aWasilla      
5.9Kaitlyn Maker5:46.97aEagle River      
6.9Bailey Desaussure5:48.47aBartlett      
7.9Grace Graham5:52.3hEast Anchorage      
8.10Makenzie Thompson5:53.2hColony      
9.12Nikki Wray5:54.46aDimond      
10.9Erin Fichtner5:54.90aWasilla      
11.9Bailey Meier5:57.6hColony      
12.9Madeline Keegan6:00.3hWest Anchorage      
13.11Kailey Wilson6:01.3hKenny Lake      
14.9Hana Bohman6:01.35aPalmer      
15.10Sarah Minturn6:02.2hPalmer      
16.11Evdokyia Hail6:03.6hEagle River      
17.11Molly Templin6:06.4hService      
18.12Jocelyn Murchie6:06.91aEagle River      
19.12Morgan Lundt6:07.5hPalmer      
20.9Aubrey Taylor6:07.9hWasilla      
21.9Emily Biering6:09.1hEast Anchorage      
22.10Alex Okeson6:11.3hService      
23.11Maegan Lange6:18.57aChugiak      
24.12Shannon Lamb6:21.04aBartlett      
25.10Allison Abo6:21.8hEast Anchorage      
26.10Kelly Ireland6:22.79aEagle River      
27.11Noelle Schmitter-Schrier6:23.7hKenai Central      
28.9Kirsten Duran6:25.73aKenai Central      
29.11Lauren Summers6:27.1hDimond      
30.11Mandi Wright6:28.65aWasilla      
31.10Regina McDiffett6:34.7hEast Anchorage      
32.12Rachael Pierce6:35.5hWest Anchorage      
33.11Celeste Hamre6:37.46aService      
34.10Evie Anderson6:40.00aAnchorage Christian      
35.12Anna Bring-Clark6:55.1hEast Anchorage      
36.9Chelsea Williams7:01.05aDimond      
37.9Tressa Loveless7:04.32aWasilla      
38.10Maddie Bee7:06.89aDimond      
39.10Freya Hately7:11.5hWest Anchorage      
40.11Rebekah Lee7:12.29aBartlett      
41.12Hailley Myers7:12.8hYakutat      
42.10Lydia Weiss7:35.10aChugiak      
43.11Tatiana Caraus8:09.78aEast Anchorage      
9Astrid WilliamsDNSEast Anchorage      
10Sarah RedmonDNSBartlett      
9Katherine WeddletonDNSWest Anchorage      
11Shannon PetersenDNSDimond      
11Morgan FrankDNSEast Anchorage      
12Tonya ParishDNSDimond      
 
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.10Jaclyn Williams17.93aService      
2.12Kierra Forbush18.80aChugiak      
3.9Dreiny Rosario19.06aEast Anchorage      
4.11Haley Taylor19.14aWasilla      
5.10Malia McVee19.31aChugiak      
6.10Bonesha Christy19.69aEast Anchorage      
7.10Alicia Lucas19.73aBartlett      
7.11Deven Inch19.73aEast Anchorage      
9.9Emmalee LaRosa19.86aDimond      
10.9Jordan Jackman20.44aKenai Central      
11.10Heather Holmquist20.56aEagle River      
12.10Lucy Mason20.88aEast Anchorage      
13.10Myna Lincoln21.11aBartlett      
14.9Jamie McKoy21.14aAnchorage Christian      
15.9Rachel Moulton21.90aKenai Central      
16.11Mary Johns22.34aPalmer      
17.11Kaile Daniels22.87aPalmer      
18.10Madison Chan24.56aDimond      
11Kiera RustNTDimond      
9Samantha SimpsonDNSWest Anchorage      
10Nyamil GatkuothDNSBartlett      
9Amber HudsonDNSAnchorage Christian      
12Brianne BohnNTWasilla      
10Leah SandahlNTKenai Central      
10Alyssa RandallDNSEagle River      
12Nancy SourivongDNSEast Anchorage      
11Morgan KueterNTBartlett      
12Shanitta RandolphNTWest Anchorage      
12Shaynee DeVitoNTKenai Central      
12Lauren BasslerDNSSouth Anchorage      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Cori Schleich
Mandi Rinngenberg
Alyssa Hutchins
Morgan Dampier
4:25.42aWasilla      
2.-Leah Sandahl
Shaynee DeVito
Carolyn Kiefer
Bailey Beeson
4:32.95aKenai Central      
3.-Gretchen Winter
Megin Southwick
Sarah Minturn
Kalene Smith
4:37.79aPalmer      
4.-Synclaire Butler
Ulandia Welch
Chamira Cockerham
Donniece Hoskins
4:42.96aEast Anchorage      
5.-Elizabeth Burt
Michelle Coderre
Callie Quinlan
Leisha Anderson
4:46.03aAnchorage Christian      
6.-Grace Kubitz
Carina Campellone
Morgan Kuiper
Taylor Hanley
4:47.12aWest Anchorage      
7.-Natalie Lautrup
Kendra McPhail
Jessie Magnan
Alexandria Vincent
4:52.85aColony      
8.-Kasia Adams
Hailley Myers
Tina Esbenshade
Ellen Esbenshade
4:54.22aYakutat      
9.-Kelly Ireland
Jocelyn Murchie
Evdokyia Hail
Kaitlyn Mondl
5:04.25aEagle River      
10.-Victoria Bensel
Savannah Nelson
Kierra Forbush
Lydia Weiss
5:05.82aChugiak      
11.-Bailey Desaussure
Sharea Holley
Olivia Walker
Shannon Lamb
5:09.41aBartlett      
-Kiera Rust
Marguerite Belanger
Brea Walker
D'Rhema Alston
DQDimond      
-Lauren Bassler
Caroline Cole
Cayla Wiita
Lida Zakurdaew
DNSSouth Anchorage      
-Elizabeth Wheatall
Scottie Su LeClaire
Jenette Northey
Olivia Lewis
DNSService      
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.