Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Jerit Degering11.33aNiobrara County
2.12Brandon Jennings11.59aWind River
3.10Garrett Lewis11.60aBig Piney
4.12Austin Lang11.62aPine Bluffs
5.11Skyler Easton11.66aSoutheast
6.11Brodie Eklund11.66aBurns
7.10Matt Archibald11.67aKemmerer
8.12Dillon McCoy11.68aGreybull
10Carlos Sanchez11.91aPine Bluffs
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.12Jerit Degering11.30aNiobrara County
2.11Brodie Eklund11.46aBurns
4.11Skyler Easton11.57aSoutheast
5.12Brandon Jennings11.61aWind River
6.10Garrett Lewis11.62aBig Piney
7.10Matt Archibald11.69aKemmerer
3.12Austin Lang11.75aPine Bluffs
8.12Dillon McCoy11.76aGreybull
9.11Zac Zimmerer11.84aSoutheast
10.10Carlos Sanchez11.91aPine Bluffs
11.9Daniel Magana12.05aWright
12.11Casey Romero12.13aBig Piney
13.10Jake Fourman12.17aSaratoga
14.10Dylan Brenner12.20aGreybull
15.9Jayden Haslam12.27aShoshoni
16.12Sawyer Burkett12.40aBurns
--10Landon NaranjoFSPine Bluffs
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Jerit Degering22.89aNiobrara County
2.12Brandon Jennings23.40aWind River
3.12Taylor Heaps23.57aTongue River
4.10Matt Archibald23.61aKemmerer
5.11Skyler Easton23.77aSoutheast
6.12Shane Clucas23.77aGreybull
7.9Tyler Rupe24.21aWind River
8.12Dillon McCoy24.50aGreybull
10Landon Naranjo25.06aPine Bluffs
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Jerit Degering23.29aNiobrara County
2.12Taylor Heaps24.28aTongue River
4.12Brandon Jennings24.28aWind River
5.11Skyler Easton24.58aSoutheast
3.10Matt Archibald24.75aKemmerer
6.12Shane Clucas24.76aGreybull
7.12Dillon McCoy24.85aGreybull
8.9Tyler Rupe24.92aWind River
9.11Brodie Eklund25.02aBurns
10.10Landon Naranjo25.06aPine Bluffs
11.11Tim Benedict25.25aWright
12.10Garrett Bartel25.37aLingle-Fort Laramie
13.10Jake Fourman25.55aSaratoga
14.11Colton Lantz25.59aBig Piney
15.9Daniel Magana25.67aWright
16.10Beau Marx25.70aBig Piney
17.11Jace Musfelt26.76aNiobrara County
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Jerit Degering51.42aNiobrara County
2.12Taylor Heaps52.75aTongue River
3.10Joey Aragon53.30aWyoming Indian
4.12Dylan Stookey53.69aBig Horn
5.10Ben Gates53.83aSaratoga
6.9Tyler Rupe54.10aWind River
7.10Matthew Wigglesworth54.40aBig Horn
8.12Pat Thompson55.29aShoshoni
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.12Jerit Degering53.02aNiobrara County
2.12Taylor Heaps54.24aTongue River
3.10Matthew Wigglesworth54.25aBig Horn
4.10Joey Aragon54.28aWyoming Indian
5.12Dylan Stookey54.67aBig Horn
6.10Ben Gates55.10aSaratoga
7.12Pat Thompson55.13aShoshoni
8.9Tyler Rupe55.22aWind River
9.9Kodi French55.54aWright
10.12Brandon Jennings55.63aWind River
11.10Donald Clifford55.94aWyoming Indian
12.9Wyatt Berg56.02aBurns
13.11Anthony Samson56.16aSaratoga
14.11Chandler Lawrence56.27aMoorcroft
15.12Derek Smith57.51aNiobrara County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Taylor Heaps2:01.98aTongue River
2.11Alejandro Garcia2:03.58aPine Bluffs
3.11Bruce Stoutenburg2:04.61aBig Piney
4.11Collin McArthur2:06.04aLovell
5.10Joey Aragon2:06.57aWyoming Indian
6.10Ben Gates2:06.77aSaratoga
7.11Jesse Brown2:07.76aWind River
8.12Cole Jolovich2:08.76aTongue River
9.10Hank Jackson2:09.68aLingle-Fort Laramie
10.10Donald Clifford2:10.60aWyoming Indian
11.10Alvin Spoonhunter2:10.81aWyoming Indian
12.9Wilson Clifford2:13.01aWyoming Indian
13.10Cody Jolovich2:15.12aTongue River
14.12Steven Schimdt2:15.24aBurns
15.11Matthew Jackson2:16.15aBurns
16.12Clifford Swank2:18.07aSoutheast
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Alejandro Garcia4:41.86aPine Bluffs
2.11Collin McArthur4:48.29aLovell
3.10Alvin Spoonhunter4:50.48aWyoming Indian
4.9Wilson Clifford4:52.06aWyoming Indian
5.12Cole Jolovich4:52.28aTongue River
6.11Colin May4:54.46aLovell
7.11Bruce Stoutenburg4:54.83aBig Piney
8.11Thomas O'Connor4:54.84aSundance
9.9Hunter Dockery4:55.09aNiobrara County
10.11Matthew Jackson5:03.34aBurns
11.12Kenneth Moncur5:03.77aLovell
12.9Nolan Jones5:03.79aBig Piney
13.10Hank Jackson5:07.54aLingle-Fort Laramie
14.10Cody Jolovich5:10.97aTongue River
15.12Clifford Swank5:12.16aSoutheast
16.12J.R. Popp5:17.47aKemmerer
17.12Steven Schimdt5:21.80aBurns
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Alejandro Garcia10:22.90aPine Bluffs
2.11Collin McArthur10:30.62aLovell
3.10Alvin Spoonhunter10:36.07aWyoming Indian
4.12Cole Jolovich10:42.22aTongue River
5.9Wilson Clifford10:45.56aWyoming Indian
6.11Colin May10:50.22aLovell
7.11Matthew Jackson11:05.99aBurns
8.9Hunter Dockery11:11.53aNiobrara County
9.9Lawry Johnson11:29.39aWind River
10.10Ian Zerbe11:31.31aNiobrara County
11.12Dexter Waddle11:40.71aPine Bluffs
12.9Payton Pratt11:48.19aKemmerer
13.11Jacob Beck12:01.96aLovell
14.10Daniel Kerbs12:24.96aSaratoga
15.12Steven Schimdt12:52.99aBurns
--11Thomas O'ConnorDNFSundance
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Trent Johnson15.34aNiobrara County
2.12Wyatt Mirich15.64aBig Horn
3.11Garrett Meyer16.33aLingle-Fort Laramie
4.12Jordan Cooper16.49aBig Piney
5.12Clay Cundall16.57aGreybull
6.10Matthew Wigglesworth16.61aBig Horn
7.11Tim Benedict17.03aWright
8.10Colton Wright18.70aBurns
11Tim Person18.78aPine Bluffs
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Trent Johnson15.74aNiobrara County
2.12Wyatt Mirich16.36aBig Horn
3.11Garrett Meyer16.51aLingle-Fort Laramie
4.12Clay Cundall17.27aGreybull
5.12Jordan Cooper17.33aBig Piney
6.10Matthew Wigglesworth17.71aBig Horn
7.11Tim Benedict18.09aWright
8.10Colton Wright18.58aBurns
9.10Nathan Ballard18.64aLovell
10.11Tim Person18.78aPine Bluffs
11.11Nick Wright19.14aShoshoni
12.10Wyatt Good19.52aGreybull
13.9Dylan Lookingbill19.84aWind River
14.9R j Seaman20.55aWind River
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Trent Johnson41.65aNiobrara County
2.12Wyatt Mirich42.85aBig Horn
3.11Nate Plymell43.65aTongue River
4.12Jordan Cooper43.74aBig Piney
5.10Colton Wright44.04aBurns
6.11Shannon Morris44.58aSundance
7.10Garrett Lewis45.69aBig Piney
11Tim Person47.09aPine Bluffs
--12Clay CundallDQGreybull
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.12Trent Johnson41.98aNiobrara County
3.12Clay Cundall42.40aGreybull
2.12Wyatt Mirich42.85aBig Horn
4.11Nate Plymell43.40aTongue River
5.10Colton Wright43.61aBurns
6.12Jordan Cooper43.80aBig Piney
7.11Shannon Morris44.72aSundance
8.10Garrett Lewis44.79aBig Piney
9.11Garrett Meyer45.18aLingle-Fort Laramie
10.9Tyler Clemetson46.36aShoshoni
11.9Dylan Lookingbill46.57aWind River
12.10Nathan Ballard46.84aLovell
13.11Tim Person47.09aPine Bluffs
14.11Harley Giron47.25aKemmerer
15.9R j Seaman49.62aWind River
--12Reed MooreDNFSundance
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Ryan May
Carlos Sanchez
Landon Naranjo
Austin Lang
45.66aPine Bluffs
2.-Casey Romero
Zach Wenz
Colton Lantz
Garrett Lewis
45.81aBig Piney
3.-Shane Clucas
Clay Cundall
Dylan Brenner
Dillon McCoy
46.78aGreybull
4.-Ward Gordon
Tyler Rupe
Brandon Jennings
Sam Middelstadt
46.92aWind River
5.-Zac Zimmerer
Skyler Easton
Zach Eisenbarth
Jacob Preston
47.32aSoutheast
6.-Derek Smith
Colter Larson
Dakota Clark
Trent Johnson
48.14aNiobrara County
7.-Trent Peplow
Trent Bush
Reed Moore
Shannon Morris
49.95aSundance
---Sawyer Burkett
Jett Ebben
Taylor Kirkbride
Brodie Eklund
DQBurns
---Zach Miller
Corson Kerbs
Tate Stinson
Anthony Samson
DQSaratoga
---Garrett Bartel
Cameron Cook
Richard Brown
Garrett Meyer
DQLingle-Fort Laramie
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Bruce Stoutenburg
Zach Wenz
Jordan Cooper
Garrett Lewis
3:38.03aBig Piney
2.-Bryant Geouge
Taylor Fornstrom
Austin Lang
Ryan May
3:40.85aPine Bluffs
3.-Ryan Prather
Derek Smith
Kevin Christianson
Jerit Degering
3:42.11aNiobrara County
4.-Corson Kerbs
Anthony Samson
Zach Miller
Ben Gates
3:42.27aSaratoga
5.-Mark Grant
Cody Savage
Dino Collins
Kaleb Leithhead
3:43.02aLovell
6.-Tyler Rupe
Jesse Brown
Tyson Lone Bear
Ward Gordon
3:44.85aWind River
7.-Wyatt Berg
Taylor Kirkbride
James Keiper
Sawyer Burkett
3:49.42aBurns
8.-Colton Richter
Ryan Baker
Austin Cox
Chandler Lawrence
3:53.90aMoorcroft
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Joey Aragon
Wilson Clifford
Alvin Spoonhunter
Donald Clifford
8:31.64aWyoming Indian
2.-Nate Plymell
Cody Jolovich
Cole Jolovich
Taylor Heaps
8:43.64aTongue River
3.-Darren Ballard
Kenneth Moncur
Collin McArthur
Kaleb Leithhead
8:50.21aLovell
4.-Nolan Jeffres
Ryan May
Taylor Fornstrom
Alejandro Garcia
8:55.16aPine Bluffs
5.-Brody Lay
Preston Hunt
Ian Duncan
Hank Jackson
8:59.71aLingle-Fort Laramie
6.-Pat Thompson
Tyler Clemetson
Jay Jay Crichton
Casey LaGois
9:00.08aShoshoni
7.-Colter Larson
Hunter Dockery
Kevin Christianson
Ryan Prather
9:03.49aNiobrara County
8.-Rory Fitchner
James Keiper
Steven Schimdt
Matt Jackson
9:05.49aBurns
9.-Ben Gates
Cameron Collamer
Ben Falk
Luke Lineberry
9:11.29aSaratoga
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Aj Montanez49-10.75Lovell
2.12Sam Middelstadt49-05.25Wind River
3.11Brynnt Wood48-03.25Riverside
4.12Alex Sami44-09.75Tongue River
5.12Thomas Mason43-04.00Niobrara County
6.12Shane Copeland42-07.75Big Piney
7.11Tanner Housley41-00.00Kemmerer
8.11Trey Doherty40-08.00Kemmerer
9.10Tim Dwyer40-03.25Wind River
10.12Kyle Marsh38-04.75Tongue River
11.11Thomas Koenig37-10.50Saratoga
12.12Max Walbridge37-06.25Burns
13.9Travis Romsa36-02.50Burns
14.12Thomas Edmunds35-07.50Lingle-Fort Laramie
15.11David Baker35-04.25Pine Bluffs
16.12Jake Fenster35-02.50Wright
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Aj Montanez161-08Lovell
2.11Brynnt Wood154-04Riverside
3.12Blayne Gilbert150-09Pine Bluffs
4.12Alex Sami148-06Tongue River
5.11Garrett Meyer147-03Lingle-Fort Laramie
6.12Sam Middelstadt138-04Wind River
7.12Shane Copeland134-02Big Piney
8.12Thomas Mason131-07Niobrara County
9.9Lane Carter125-07Sundance
10.10Tanner Rohrer122-05Lovell
11.9Joe Lupher121-07Wind River
12.11Kaleb Morgan121-06Burns
13.11Trey Doherty115-00Kemmerer
14.12Coleman Stanger103-02Wind River
15.12Thomas Edmunds102-06Lingle-Fort Laramie
--12Reed MooreFOULSundance
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Wyatt Mirich6-02.00Big Horn
2.12Blayne Gilbert6-00.00Pine Bluffs
3.12Trent Johnson5-10.00Niobrara County
4.11Tim Benedict5-10.00Wright
5.9Colton Hodge5-08.00Riverside
6.10Kevin Christianson5-08.00Niobrara County
7.12Dylan Stookey5-06.00Big Horn
8.12Jordan Cooper5-06.00Big Piney
9.11Tyson Lone Bear5-04.00Wind River
9.11Nick Wright5-04.00Shoshoni
--9Kade EnglertNHLovell
--11Bryant GeougeNHPine Bluffs
--11Morgan BaxendaleNHLovell
--9Mason SteffenNHShoshoni
--12Sam MiddelstadtNHWind River
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Austin Lang12-06.00Pine Bluffs
2.11Brodie Eklund12-06.00Burns
3.12Nolan Jeffres12-06.00Pine Bluffs
4.11Nate Plymell12-06.00Tongue River
5.11Ryan Prather12-00.00Niobrara County
6.11Anthony Samson11-06.00Saratoga
6.12Kenny Grant11-06.00Lovell
8.9Ian Duncan11-06.00Lingle-Fort Laramie
9.10Nathan Grant11-06.00Lovell
10.11Rory Fitchner11-00.00Burns
11.9Kade Englert10-06.00Lovell
--10Craig ChristiansonNHNiobrara County
--9Garrett FormoNHBig Piney
--11Corson KerbsNHSaratoga
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Brandon Foster20-08.50Rocky Mountain
2.12Wyatt Mirich20-03.00Big Horn
3.10Cody Savage19-11.00Lovell
4.10Matthew Wigglesworth19-09.75Big Horn
5.12Ryan May19-08.00Pine Bluffs
6.11Colton Lantz19-01.75Big Piney
7.10Colton Wright18-11.00Burns
8.9Kade Englert18-09.75Lovell
9.10Ward Gordon18-08.50Wind River
10.9Matt VandeBossche18-07.75Niobrara County
11.12Nolan Jeffres18-06.50Pine Bluffs
12.12Dylan Stookey18-05.75Big Horn
13.12Shane Copeland18-00.50Big Piney
14.10Dino Collins17-10.75Lovell
15.10Jake Fourman17-09.50Saratoga
16.9Joe Jackson17-06.50Lingle-Fort Laramie
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Cody Savage43-08.50Lovell
2.12Brandon Foster43-00.25Rocky Mountain
3.11Tim Benedict42-11.50Wright
4.11Tyson Lone Bear42-01.75Wind River
5.10Matthew Wigglesworth40-11.25Big Horn
6.12Nolan Jeffres40-10.75Pine Bluffs
7.11Morgan Baxendale40-09.00Lovell
8.11Colton Lantz40-04.00Big Piney
9.10Colton Wright40-02.00Burns
10.11Zach Miller39-09.50Saratoga
11.10Dino Collins39-09.25Lovell
12.11Zac Zimmerer39-06.00Southeast
13.9Kodi French38-01.25Wright
14.9Joe Jackson38-00.75Lingle-Fort Laramie
15.12Jace Carver37-11.75Moorcroft
16.11Nick Wright36-09.75Shoshoni
17.11Shannon Morris35-11.00Sundance