Athletic.net Team Results Management

University of Minnesota HS Indoor Classic

Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 60 Meter Dash - Varsity - Finals
1.12Andrew Lewis6.90aSt Paul Central
2.12Devin Crawford-Tufts7.07aEdina
3.9Casey Lewis7.13aCoon Rapids
4.12Malik Glass7.19aSt Paul Central
5.10Jason Williams7.24aMinneapolis Washburn
6.11Tyler Smircina7.26aHudson
7.12Matt Glasgow7.30aWhite Bear Lake Area
8.12Ryan D'Kae7.31aWayzata
9.10David Moris7.32aForest Lake
 
 
X 60 Meter Dash - Varsity - Prelims
1.12Devin Crawford-Tufts6.98aEdina
1.12Andrew Lewis6.98aSt Paul Central
1.9Casey Lewis7.17aCoon Rapids
2.11Jake McGurran7.2aNorth St. Paul
2.10David Moris7.25aForest Lake
1.10Jason Williams7.26aMinneapolis Washburn
1.12Matt Glasgow7.26aWhite Bear Lake Area
1.12Malik Glass7.28aSt Paul Central
1.11Tyler Smircina7.28aHudson
1.12Ryan D'Kae7.31aWayzata
2.12Bobby Wills7.32aHenry Sibley
3.12Cedric Cheppel7.33aMinneapolis Washburn
1.10Elvis Barclay7.34aRoseville
2.12Kiemonte Fort-Baker7.34aCoon Rapids
2.12Mitch Krause7.34aMounds View
2.11Aaron Deloney7.37aMinneapolis North Co...
2.11Lavonte Sudberry7.38aBurnsville Senior
3.10Tyler Olsen7.39aBuffalo
3.10Mitch Underhill7.40aWayzata
4.12Dan Nguyen7.40aBurnsville Senior
5.11Tucker Malecha7.41aHudson
2.12Cole Laszlo7.43aMounds View
3.10Elijah Patrick7.43aPrior Lake
4.10Eric Brown7.43aChisago Lakes
6.11Shelby Deloney7.44aMinneapolis North Co...
1.12Dillon Miller7.46aBuffalo
2.12Tyler Maxwell7.49aPrior Lake
3.11Tanner Feine7.49aPrior Lake
2.11Cj Johnson7.50aEdina
3.12Justin Felton7.51aCaledonia
3.10Neal Burke7.51aWhite Bear Lake Area
3.12Terrance Williams7.52aSt Paul Como Park
4.12Justin Adams7.52aRoseville
3.12Jake Perzichilli7.54aNorth St. Paul
4.12Tommy Koehn7.54aMounds View
4.12Zach Greene7.57aForest Lake
4.11Aaron Kordiak7.57aCambridge Isanti
5.10Cameron Sanchez7.57aAndover
6.9David Stampley7.58aRoseville
7.11Shakeel Nelson7.58aMinneapolis Washburn
4.12Derrick Mugwaneza7.59aCoon Rapids
7.9Jamiah Newell7.59aLakeville North
4.11Marcel Williams7.60aWhite Bear Lake Area
5.9Jeff Jones7.61aMinneapolis Washburn
5.10Victor Itoka7.63aNorth St. Paul
5.11Nicholas Rallis7.63aEdina
6.12Morocco Ballard7.63aMinneapolis North Co...
4.12Nirmal Mekala7.65aMath & Science Academy
3.10Brandon D'Andrea7.66aHudson
5.11Luke Kabele7.66aSpirit Lake
5.11Aric Waltz7.69aSpirit Lake
6.10Kyle Hargrave7.69aRiver Falls
5.12Caleb Coleman7.72aSt Paul Como Park
6.10Jonah Remker7.72aOwatonna
4.10Sam Leclair7.73aAndover
5.10J.J. Johnson7.73aHenry Sibley
5.11David Kraus7.73aOwatonna
7.12Kish Daniels7.73aCambridge Isanti
8.11Mitch Koester7.73aAndover
6.10Josh Robinson7.74aLakeville North
6.11Scott Gilbertson7.74aRiver Falls
7.9Joshua Parks7.74aChisago Lakes
7.9Andrew Anyaogu7.75aLakeville North
8.11Ladra Kilgore Hodges7.79aSt Paul Central
7.9Marcus Berg7.81aThe Blake
8.9Robert Wettstein7.81aAquinas
6.12Eric Mielke7.82aCambridge Isanti
7.12Dalton McDermitt7.82aBurnsville Senior
8.11Lucas Simmons7.82aThe Blake
9.10Joey Merz7.83aBuffalo
6.11Brandon McKinney7.85aThe Blake
7.10Cody Poack7.85aSpirit Lake
8.10Nicholas Pitts7.85aWayzata
6.11Dante Grant7.88aHenry Sibley
9.12Alex Diersen7.90aCaledonia
8.9Aaron Peterson7.91aOwatonna
8.10Jonathan Helgeson7.95aRiver Falls
9.8Robert Adams8.08aMinneapolis Washburn
7.11Tim Hunt8.23aSt Paul Como Park
7.12Micheal Hammond8.32aMinneapolis Roosevelt
8.10Pierre Kuesah8.35aMinneapolis Roosevelt
8.9Jeremiah Jones8.55aChisago Lakes
9.8Juhar Tahir8.66aPark Center
9.8Andrew Wortmann9.77aMath & Science Academy
8.7Sammy Gruber11.08aMath & Science Academy
 
 
X 200 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
11Jake McGurran24.8North St. Paul
10J.J. Johnson25.0Henry Sibley
11Charlie Tiedman26.0Henry Sibley
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Isaac Scrantz51.44aOwatonna
2.12John McCoy51.83aWhite Bear Lake Area
3.12Bobby Wills52.15aHenry Sibley
4.12Mason Albright52.26aAndover
5.12Will Johnson53.92aHudson
6.10Jonah Remker53.92aOwatonna
7.11Dontarius Tyler54.09aMinneapolis North Co...
8.12McCarthy John54.20aSt Paul Central
9.11Josh McHenry54.42aHenry Sibley
10.9Casey Lewis54.66aCoon Rapids
11.11Tyler Urban55.34aWhite Bear Lake Area
12.11Otto Sanchez55.36aNorth St. Paul
13.10Rufus Saylee55.52aPark Center
14.11Ted Choudek55.66aPrior Lake
15.12Mike Sheridan55.80aSpirit Lake
16.11Rollie Miller55.85aBuffalo
17.11Daniel Maurer55.92aThe Blake
18.11Matt Berres55.96aRiver Falls
19.11Chris Severson55.99aMounds View
20.12Joel Krueger56.20aNorth St. Paul
21.11Dakota Lee56.33aNorth St. Paul
22.10Sam Loveland56.55aRoseville
23.10Mark Bjork56.59aBuffalo
24.11Taylor Case56.66aPrior Lake
25.12Esten Langlie56.71aMounds View
26.10Nick Dildy56.73aRiver Falls
27.12Javier Torres56.74aOwatonna
28.12Alex Rood56.77aCambridge Isanti
29.11Peter Toninato56.79aSt Paul Central
30.11Coraey Jones56.98aMinneapolis North Co...
31.10Andrew Ryan57.01aPrior Lake
32.12Eric Envie57.19aForest Lake
33.10Josh Robinson57.23aLakeville North
34.12Tyler Borowicz57.37aWhite Bear Lake Area
35.10Samuel Entenza57.38aHudson
36.12Dylan Triplett57.43aBuffalo
37.11Jon Head57.66aCambridge Isanti
38.10Chris Peterson57.69aLakeville North
39.12Lewis Jones57.76aMinneapolis Washburn
40.12Mitch Sellman57.85aAndover
41.9Lee Edwards58.33aLakeville North
42.11Alieu Kamara58.47aPark Center
43.10Kyle Wiklerson58.61aChisago Lakes
44.10Malik Brooks58.83aSt Paul Central
45.11Matt Seafolk58.90aCambridge Isanti
46.12Justin Brunnette58.92aMounds View
47.9Jeff Jones59.00aMinneapolis Washburn
48.11Jack O'Leary59.15aHenry Sibley
49.10Andrew Weber59.21aAquinas
50.10Eric Brown59.50aChisago Lakes
51.10Jacob Jankowski59.76aForest Lake
52.10Riley Goldman59.82aEdina
53.11Mike Urban59.83aForest Lake
54.12Blake Woodworth59.83aThe Blake
55.9Greg Menard59.93aLakeville North
56.10Alex Opel-Schmidt60.14aEdina
57.9Pat Woizeschke60.26aSpirit Lake
58.11Cory Iskierka60.43aAndover
59.12Jeff Sargeant60.64aChisago Lakes
60.10Nathan Kuhlman60.70aEdina
61.11Peder Erickson62.14aSt Paul Como Park
62.12Ryan Lohse63.01aSpirit Lake
63.10Dakota Wolf65.28aMinneapolis Roosevelt
64.9Korle Akiti67.97aThe Blake
65.11Ricky Ravin72.51aMath & Science Academy
66.8Manu Achar73.60aMath & Science Academy
67.8Matthew Plappert76.55aMath & Science Academy
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12Bobby Wills52.7Henry Sibley
12Luke Beigle54.6North St. Paul
12Nathan Foster56.1North St. Paul
12Josh Wareham56.5Henry Sibley
11Andrew Giovinazzo56.6North St. Paul
11Charlie Tiedman57.2Henry Sibley
11Josh McHenry58.0Henry Sibley
11Jake McGurran58North St. Paul
12Steven Olawsky59.9North St. Paul
11James Jarvis66.0Henry Sibley
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.10Michael Christianson1:58.36aAquinas
2.12Alec Baldwin1:58.53aSpirit Lake
3.11Joshua Thorson2:01.03aWayzata
4.10Mitch Lenneman2:04.59aRiver Falls
5.11Luke McKenzie2:05.14aChisago Lakes
6.12Ethan Genco2:05.84aRiver Falls
7.10Will Burke2:05.85aEdina
8.12Torshia Moua2:05.98aSt Paul Central
9.11Elliot Stoltz2:06.04aEdina
10.11Jackson Homstad2:07.04aPrior Lake
11.11Sam Warnes2:07.12aMounds View
12.12Luke Wusterbarth2:07.59aHudson
13.12Billy Eifert2:07.76aCambridge Isanti
14.12Philip D'Entremont2:08.82aForest Lake
15.11David Fogg2:09.10aEdina
16.10Will Norris2:10.75aSpirit Lake
17.12Russell Chace2:11.06aMinneapolis South
18.12Garrett Williams2:11.19aRiver Falls
19.10Tony Joyer2:11.25aRoseville
20.12Jack McCarty2:11.40aWayzata
21.11Owen Duncan2:12.58aThe Blake
22.11Kyle Hellman2:12.66aAndover
23.10Anders Christensen2:12.72aHudson
24.12Mark Lorimer2:14.36aAndover
25.11Matthew Wilson2:15.98aWayzata
26.9Paul Woizeschke2:17.21aSpirit Lake
27.12Connor Pariseau2:18.03aWhite Bear Lake Area
28.12Brandon Simon2:18.16aCambridge Isanti
29.10Cameron Peterson2:18.29aOwatonna
30.11Samuel Otieno2:19.01aPark Center
31.11Aaron Avery2:19.16aHudson
32.11Eric Herbert2:19.86aForest Lake
33.10Andrew Montean2:20.10aForest Lake
34.10Evan Kacmarynski2:20.14aRoseville
35.10Mark Hozerland2:20.72aOwatonna
36.10Adam Luecke2:21.05aWhite Bear Lake Area
37.11Andrew Mac Donald2:21.44aMinneapolis Washburn
38.9David Dujmovic2:21.61aCoon Rapids
39.10Spencer Versteeg2:22.72aOwatonna
40.10Nick Engfer2:23.28aBuffalo
41.11Florian Muller2:23.64aAndover
42.10Nicholas Peppler2:23.88aPrior Lake
43.10Joe Larson2:24.16aWhite Bear Lake Area
44.10Amos Otto-Marckel2:24.23aSt Paul Central
45.10Henry Rudolph2:24.23aMounds View
46.12Dj McMoil2:24.28aBuffalo
47.12Sam Hammond2:27.71aNorth St. Paul
48.8Quatri Busari2:29.82aPark Center
49.11Alvin Ma2:31.17aMounds View
50.9Humphrey Pruett2:31.35aThe Blake
51.9Ryan Elian2:31.61aCoon Rapids
52.12Joe Cicchese2:31.66aNorth St. Paul
53.9Emmett Haberman2:32.54aCoon Rapids
54.12Nick Janssen2:33.76aNorth St. Paul
55.9Jeremiah Jones2:36.69aChisago Lakes
56.10Ben Vodovoz2:39.21aHenry Sibley
57.8Kiran Mekala2:40.03aMath & Science Academy
58.9Keith Nixon2:42.14aMath & Science Academy
59.8Brady James3:02.48aMath & Science Academy
 
 
X 800 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12Matt Berens2:05.7North St. Paul
12Chris Gill2:06.6North St. Paul
12Nathan Foster2:07.1North St. Paul
12Ryan Peterson2:08North St. Paul
10Austin Zollner2:14.5North St. Paul
11Eric Slater2:21.0Henry Sibley
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Keith Byers4:26.05aSpirit Lake
2.10Ryan Kromer4:33.18aHudson
3.12Bryant Blahnik4:36.79aRed Wing
4.10Derek Peterson4:37.81aWayzata
5.11Joe Meister4:40.00aWayzata
6.12Josh Wareham4:41.21aHenry Sibley
7.11Stephen Bruha4:41.69aPrior Lake
8.12Abdul Salan4:41.89aBurnsville Senior
9.11Patrick Campbell4:44.36aAquinas
10.11Zachary Gilfix4:46.89aEdina
11.12Joe Kelly4:47.03aPark Center
12.12Leif Peterson4:48.77aOwatonna
13.12Taylor Johnson4:49.86aHudson
14.11Jan Wasserbaech4:50.13aForest Lake
15.11Nate Rue4:50.27aSt Paul Como Park
16.11Calvin Mehrhof4:50.62aCoon Rapids
17.11Sameru Abdulfatha4:50.87aMinneapolis South
18.11Kurt Hellmann4:51.72aAndover
19.11Shae Taylor4:51.81aRiver Falls
20.12David Kahat4:52.19aMounds View
21.12Matt Palo4:52.60aForest Lake
22.9Andre Hessini4:54.47aMounds View
23.10Wondimu Miky4:55.08aMinneapolis South
24.11Christian Leitner4:55.85aRed Wing
25.11Joel Reichow4:57.01aWhite Bear Lake Area
26.10Brandon Stark4:57.42aMinneapolis Washburn
27.10Steven Cotter4:57.51aAndover
28.11Paul Evans4:59.45aPrior Lake
29.11Mark Rosno4:59.78aHenry Sibley
30.11Trevor Galligan5:02.62aCambridge Isanti
31.11Lucas Osborn5:03.64aRoseville
32.11Sean Scott5:04.77aWhite Bear Lake Area
33.12Josh Olinger5:05.25aChisago Lakes
34.9Luke Lumbar5:05.49aEdina
35.9Tom Ramquist5:06.82aRiver Falls
36.10Corey Peterson5:07.34aLakeville North
37.11Jack Leon5:07.75aOwatonna
38.10Nathan Herman5:08.03aCoon Rapids
39.10Korai Kayim-Yanko5:08.21aMinneapolis Washburn
40.9Kyle Anderson5:11.14aSpirit Lake
41.9Jason Windhorn5:14.96aLakeville North
42.11Michael Gooder5:15.84aNorth St. Paul
43.9Sam Kreb5:19.01aBuffalo
44.8Michael Destache5:19.03aSt Paul Academy & Su...
45.11Peter Tengwall5:21.43aChisago Lakes
46.9Marshal Landrum5:21.71aSt Paul Como Park
47.12Nasir Garad5:21.82aMinneapolis Roosevelt
48.10Darren Codner5:25.14aCambridge Isanti
49.9Max Lemp5:25.90aBuffalo
50.10Solomon Poulose5:25.93aSt Paul Central
51.11Mohamed Abdul5:28.10aSt Paul Central
52.8Noah Stout5:32.00aMath & Science Academy
53.11Jake Westmore5:34.20aAquinas
54.9Lucas Rodriguez5:34.73aMinneapolis Roosevelt
55.10Sheldon Saccoman5:49.51aNorth St. Paul
56.12Joey Raymo5:51.23aBurnsville Senior
57.10Pierre Kuesah6:10.93aMinneapolis Roosevelt
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Alec Baldwin9:45.84aSpirit Lake
2.11Zack Roozen9:46.06aMounds View
3.12Matt Jergenson9:51.51aCaledonia
4.12Matt Rudquist9:51.55aHudson
5.12Dan Nielsen10:00.40aAndover
6.11Brandon Clark10:02.81aThe Blake
7.12Billy Eifert10:15.79aCambridge Isanti
8.12Martin Zais10:18.01aHudson
9.11Jeremy Dahl10:19.01aMounds View
10.10Will Norris10:20.25aSpirit Lake
11.11Cruz Barrera10:20.28aHenry Sibley
12.9Matthew Lumbar10:21.77aEdina
13.11Mitch Fisher10:22.59aAndover
14.10Mitch Trotman10:25.30aPrior Lake
15.11Grady Bell10:29.87aWhite Bear Lake Area
16.12Matt Meuwissen10:33.81aWhite Bear Lake Area
17.12John Emmons10:35.98aWayzata
18.12Fekadu Temesgen10:39.66aMinneapolis South
19.10Bobby Rudin10:43.39aWayzata
20.12Mitch Sellman10:43.90aAndover
21.11Andrew Mac Donald10:44.22aMinneapolis Washburn
22.9Trent Powell10:48.57aRiver Falls
23.12David Kennedy10:48.62aCoon Rapids
24.9Andrew Magnuson10:50.75aChisago Lakes
25.10Bo Brailler10:57.69aBuffalo
26.10Grant Starr10:59.59aHudson
27.10Michael Coughlin10:59.77aCoon Rapids
28.11Josh Schaffer11:01.19aPrior Lake
29.10Collin Bucl11:11.43aOwatonna
30.12Alex Rash11:13.18aEdina
31.12Kevin Lahr11:15.18aMounds View
32.12Justin Velzke11:20.01aOwatonna
33.12Thomas Kendrick11:23.78aSt Paul Central
34.11Mac Schultz11:31.37aForest Lake
35.12Dj McMoil11:32.00aBuffalo
36.10Neubecker Ben11:38.72aMinneapolis South
37.10Dakota Wolf11:39.84aMinneapolis Roosevelt
38.11Thomas Cunningham11:45.56aPrior Lake
39.10Stephen Coughlin11:49.82aCoon Rapids
40.9David Ellenberger11:57.97aEdina
41.12Lucas Kellogg12:05.73aHenry Sibley
42.12Nik Johnson12:11.01aRiver Falls
43.12Jerome Begin12:11.98aBuffalo
44.12Ryan Lohse12:26.35aSpirit Lake
45.10Han Yong Wunrow12:28.05aMath & Science Academy
46.11Joseph Gregor12:34.87aRiver Falls
47.11Keith Phelps12:46.15aSt Paul Como Park
48.8Ethan Stoltz12:46.57aEdina
49.10Marcus Peterson12:53.59aChisago Lakes
12Derek OstmarkDNFForest Lake
 
 
X 60m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Jerome Begin8.42aBuffalo
2.11Emeche Wells8.64aRoseville
3.11DeShawn Crutch8.70aAndover
4.11Eric Selchow8.79aBuffalo
5.10Tyler Duff8.84aPrior Lake
6.12James Ryan8.84aNorth St. Paul
7.12Luke Beigle8.94aNorth St. Paul
8.12Issac Passek8.98aPrior Lake
9.12Ben Larson9.23aMounds View
 
 
X 60m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1.12Jerome Begin8.49aBuffalo
1.11DeShawn Crutch8.72aAndover
1.11Eric Selchow8.83aBuffalo
1.12James Ryan8.87aNorth St. Paul
1.12Luke Beigle8.87aNorth St. Paul
2.12Ben Larson8.92aMounds View
2.12Issac Passek8.98aPrior Lake
2.10Tyler Duff8.99aPrior Lake
1.11Emeche Wells9.00aRoseville
2.11Andrew Gutknecht9.00aBuffalo
1.12Videl Vance9.01aWhite Bear Lake Area
3.12Arthur Moore9.02aNorth St. Paul
2.12Eric Envie9.08aForest Lake
3.11Austin Dircks9.10aMounds View
1.-Sam Whitebear9.14aRed Wing
1.12Starlon Pruitt9.18aMinneapolis Roosevelt
2.12Cameron Young9.18aMinneapolis Washburn
2.12Tyler Borowicz9.25aWhite Bear Lake Area
3.12Eric Kirkpatric9.35aHudson
4.11Jordan Huus9.37aBurnsville Senior
4.12Dj Smith9.38aSpirit Lake
2.12Matt Andres9.43aCambridge Isanti
3.12Jon Kleba9.49aCoon Rapids
3.10Cody Poack9.55aSpirit Lake
4.9Colton Syler9.55aAndover
3.11Brett Ducharme9.56aHudson
3.11Landon Johnson9.60aLakeville North
2.11Josh McHenry9.70aHenry Sibley
4.10Cole Martinez9.79aOwatonna
4.11Remi Riehl9.81aAndover
5.12Andrew Rierson9.91aCoon Rapids
5.11Jamie Carter9.97aThe Blake
6.11Ahmed Essawy9.97aLakeville North
4.10Jerimiah Johnson10.01aCambridge Isanti
6.10Jacob Jankowski10.06aForest Lake
4.10Cody Walton10.08aForest Lake
5.12Mitchell Le10.08aWhite Bear Lake Area
7.11Kevin Sharpe10.09aMounds View
5.12Alex Beard10.18aThe Blake
6.10Ike Birkeland10.18aPrior Lake
5.12Blake Woodworth10.30aThe Blake
5.12Mitch Honsa10.30aHenry Sibley
7.11Braden Trippell10.31aCoon Rapids
8.10Riley Goldman10.34aEdina
3.11Forrest Kalk10.39aCambridge Isanti
5.9Pat Woizeschke10.40aSpirit Lake
4.12Jake Tellurs10.45aBurnsville Senior
6.8Oluwasegun Adedeji10.67aPark Center
7.12Colby Ackerman10.70aLakeville North
8.10Alec Thicke10.87aAquinas
6.12Micheal Hammond11.09aMinneapolis Roosevelt
5.10Jeff Dufrene11.11aOwatonna
7.10Ben Bettis11.11aAquinas
6.11James Jarvis11.12aHenry Sibley
3.11Jacob Kearin11.20aOwatonna
6.10Nathan Kuhlman11.29aEdina
4.10Genamo Ejero11.45aSt Paul Como Park
7.10Ryan Skajewski11.50aWayzata
6.11Ching Fang11.92aSt Paul Como Park
7.12Torshia Moua12.04aSt Paul Central
8.12Malcolm Williams12.05aSt Paul Central
5.11Spencer Lee12.19aMath & Science Academy
7.11Peder Erickson12.25aSt Paul Como Park
6.12josh Tucker12.36aBurnsville Senior
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:31.05aBuffalo
2.-Relay Team 3:34.93aSpirit Lake
3.-Relay Team 3:37.01aAquinas
4.-Relay Team 3:38.22aPrior Lake
5.-Relay Team 3:38.51aWhite Bear Lake Area
6.-Relay Team 3:41.51aHudson
7.-Relay Team 3:43.47aCambridge Isanti
8.-Josh Wareham
Charlie Tiedman
Josh McHenry
Bobby Wills
3:44.80aHenry Sibley
9.-Relay Team 3:45.16aLakeville North
10.-Relay Team 3:45.58aNorth St. Paul
11.-Relay Team 3:47.38aOwatonna
12.-Relay Team 3:48.37aAndover
13.-Relay Team 3:49.65aMath & Science Academy
14.-Relay Team 3:51.01aSt Paul Central
15.-Relay Team 3:53.95aMounds View
16.-Relay Team 3:56.22aRiver Falls
17.-Relay Team 4:04.13aChisago Lakes
18.-Relay Team 4:07.09aPark Center
19.-Relay Team 4:09.85aCoon Rapids
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 8:24.93aBuffalo
2.-Relay Team 8:25.25aWayzata
3.-Relay Team 8:26.87aNorth St. Paul
4.-Relay Team 8:36.32aRiver Falls
5.-Relay Team 8:44.03aRoseville
6.-Relay Team 8:51.36aEdina
7.-Relay Team 8:52.86aAndover
8.-Relay Team 8:55.71aHudson
9.-Relay Team 9:00.19aWhite Bear Lake Area
10.-Relay Team 9:03.10aBurnsville Senior
11.-Relay Team 9:12.67aForest Lake
12.-Relay Team 9:18.48aSpirit Lake
13.-Relay Team 9:19.34aPrior Lake
14.-Relay Team 9:21.85aMath & Science Academy
15.-Relay Team 9:24.15aMounds View
16.-Relay Team 9:25.30aChisago Lakes
17.-Relay Team 9:29.77aCambridge Isanti
18.-Relay Team 9:31.63aSt Paul Central
19.-Will Larsen
Ben Vodovoz
Lucas Kellogg
Christopher Gilbert
9:33.88aHenry Sibley
20.-Relay Team 10:06.21aCoon Rapids
21.-Relay Team 10:22.33aPark Center
22.-Relay Team 10:40.86aThe Blake
-Relay Team DQMinneapolis Washburn
 
 
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:42.53aWhite Bear Lake Area
2.-Relay Team 3:46.45aMounds View
3.-Relay Team 3:46.77aEdina
4.-Relay Team 3:47.85aSpirit Lake
5.-Relay Team 3:48.98aPrior Lake
6.-Relay Team 3:50.75aCambridge Isanti
7.-Relay Team 3:50.90aHudson
8.-Relay Team 3:57.91aLakeville North
9.-Relay Team 3:59.11aMinneapolis Washburn
10.-Relay Team 4:01.00aThe Blake
11.-Relay Team 4:01.67aAquinas
12.-Relay Team 4:01.73aForest Lake
13.-Relay Team 4:02.61aWayzata
14.-Relay Team 4:02.92aSt Paul Central
15.-Relay Team 4:04.18aOwatonna
16.-Relay Team 4:04.59aBuffalo
17.-Relay Team 4:04.81aNorth St. Paul
18.-Relay Team 4:05.05aBurnsville Senior
19.-Relay Team 4:09.54aChisago Lakes
20.-Relay Team 4:09.59aRiver Falls
21.-Relay Team 4:09.63aAndover
22.-Relay Team 4:11.49aSt Paul Academy & Su...
23.-Julius Johnson
Charlie Tiedman
James Jarvis
Eric Slater
4:18.22aHenry Sibley
24.-Relay Team 4:18.32aCoon Rapids
25.-Relay Team 4:21.06aSt Paul Como Park
26.-Relay Team 4:34.40aMath & Science Academy
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.12Luke Johnson61-4Red Wing
2.12Jacob Fenske54-1Owatonna
3.12Jake Weber52-10Lakeville North
4.12Ethan Knight50-11 3/4Henry Sibley
5.11Brian King49-0 1/2White Bear Lake Area
6.12Charlie Royce48-10 1/2Forest Lake
7.12Ondre Lo47-8North St. Paul
8.10Tanner Lane46-3 1/2Forest Lake
9.10Bryan Caffin46-3 1/4Hudson
10.12Jacob Frey45-10Roseville
11.11Joe Putz44-7 1/2Andover
12.11Hunter Books44-7 1/4North St. Paul
13.12Scot Larson44-4 1/2Forest Lake
14.11Nick Brant44-0 1/2Prior Lake
14.11Matt Wildes44-0 1/2Mounds View
16.11Mike Manikowski43-4 1/4Lakeville North
17.12Colby Ackerman43-4Lakeville North
18.11Ayier Karnwie-Tuah42-11 1/2Mounds View
19.11Travis Thamert42-3 1/2Owatonna
20.11Ryan Jenson40-6 1/2Owatonna
21.12Dalton McDermitt40-3Burnsville Senior
22.12Dyami King39-9Minneapolis Roosevelt
23.12Bjorn Nelson39-8North St. Paul
24.12Zack Severson38-11 1/2Burnsville Senior
25.11Brad Ostendorf38-6 3/4Andover
26.10Clinton Treichel38-6 1/2Cambridge Isanti
27.10Ian Collins38-3Edina
28.11Chris Severson38-2Mounds View
29.12Julian Cox38-0White Bear Lake Area
30.10Alex Harpenau37-8 1/2Aquinas
31.9Jared P Johnson37-5 1/2Hudson
32.11Auggie Pupungatoa37'3 1/2River Falls
33.12Kish Daniels36-10 1/2Cambridge Isanti
34.10Tiano Pupungatoa36'9 1/4River Falls
35.12Caleb Shepherd36-9Minneapolis Washburn
36.12Ryan Henderson36-1Cambridge Isanti
37.9Jake Hoops35-3The Blake
38.11Jackson Thoma35-2Prior Lake
39.12Corrie Smith35-1 1/2Minneapolis North Co...
40.-Max Paulson35-0 1/4Coon Rapids
41.12Connor Nortrom34-8 3/4Coon Rapids
41.11Lucas Henschel34-8 3/4White Bear Lake Area
43.12Brian Newman34-8 1/2St Paul Como Park
43.10Deon Dorvil34-8 1/2Edina
45.10Gary Knick34-8St Paul Central
46.11John Dunn33-8The Blake
47.10Jonah Westbury33-7Chisago Lakes
48.12Matt Wright32-11Roseville
49.11Josh Frey32-10 1/2Roseville
50.11Zach Gigstad32-5 1/2Burnsville Senior
51.-Chris Biggerstaff32-5Coon Rapids
52.10Avery Peterson32-4 1/4Chisago Lakes
53.10Aaron Sather32-3Prior Lake
54.10Anthony Walsh31-8Edina
55.12Philippe Ekue-Hettah31-6Minneapolis Roosevelt
56.12Tyler Krause31-2 1/4Aquinas
57.9Sam Scheidt30-11Aquinas
58.12Aaron Hartung30-5 1/4Hudson
59.11Adrian Wood30-4 1/2St Paul Central
60.12Ryan Merry29-1 1/2Chisago Lakes
61.12Chris Bessette25-0The Blake
62.11Cody Englin24-9 1/2St Paul Central
63.8Hamzeh Salti23-2Park Center
11Thomas AndersonNDAndover
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.10DeAntre Smith6-04Roseville
2.12Justin Adams6-02Roseville
3.12Videl Vance6-00White Bear Lake Area
4.12Tyler Supalla6-00Owatonna
5.10Cody Walton6-00Forest Lake
6.11Chad Close5-10Chisago Lakes
6.10Jason Lilja5-10Coon Rapids
6.12Eyram Tay5-10Prior Lake
9.12Nick Lubinski5-10Hudson
10.11Jordan Kalk5-10Cambridge Isanti
11.12Dre McCreary5-08Henry Sibley
12.11Mason Lytle5-08Prior Lake
13.12Justin Felton5-08Caledonia
14.11Mitch Koester5-08Andover
15.11Austin Podraza5-08Lakeville North
16.10Nick Macfarlane5-08Andover
16.11Forrest Kalk5-08Cambridge Isanti
18.12Alex Beard5-08The Blake
19.10Tyler Duff5-06Prior Lake
20.10F.G. K.5-06The Blake
21.9Ryan Schramm5-06Hudson
22.10Cole Martinez5-06Owatonna
23.11Zack Kubal5-04Aquinas
23.10Jackson Schepp5-04Buffalo
23.11Jordan Huus5-04Burnsville Senior
23.12Cory Morgren5-04Burnsville Senior
27.10Nick Dildy5'04River Falls
28.10Adewale Adeyemi5-04Park Center
29.11Marcel Williams5-04White Bear Lake Area
29.11Adam Muehlhauser5-04Cambridge Isanti
29.11Peter Tengwall5-04Chisago Lakes
29.10Tyler Olsen5-04Buffalo
33.10Treyton Daniels5-04Park Center
34.12Kyle McElligott5-04Aquinas
35.12Chase Coleman5-04White Bear Lake Area
36.10Jeremy Redmond5-04Mounds View
37.9Charles Fatunbi5-04Coon Rapids
38.11K. Harris5-02Coon Rapids
38.10Chris Johnston5-02Mounds View
38.11Kevin Sharpe5-02Mounds View
38.10Thomas Baldini5-02River Falls
42.10Jake Hoberg5-02Andover
43.11Thomas Balke5-00Edina
43.12Josh Gunter5-00Hudson
43.11Fred Welch5-00St Paul Como Park
43.11Ahmed Essawy5-00Lakeville North
47.12Said Mohamed5-00St Paul Central
47.9Tyler Solem5-00Henry Sibley
49.11Landon Johnson5-00Lakeville North
12Charlie FasbenderNHMath & Science Academy
11Spencer LeeNHMath & Science Academy
12Jessie BallardNHPark Center
12Josh BailonNHSt Paul Como Park
10Landon MolineNHBuffalo
11Dante GrantNHHenry Sibley
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Mitch Hunt14-00Forest Lake
2.12Michael Congdon13-06Hudson
2.10F.G. K.13-06The Blake
4.11Jagger Gran13-06Mounds View
5.11Patrick Moran13-06Forest Lake
6.12Adam Kubat13-00Owatonna
7.12Conner Anderson12-06Cambridge Isanti
8.12Mike von Arx12-06Prior Lake
9.11Travis Rademacher12-00White Bear Lake Area
10.10Chris Peterson12-00Lakeville North
11.12Mark Volker12-00Cambridge Isanti
12.10Mitchell Valli12-00Buffalo
13.11John Paul Soldner11-06Aquinas
13.11Kyle McPhee11-06Lakeville North
13.12Ethan Barquest11-06Coon Rapids
16.12Gabriel Dwyer11-06Hudson
17.11Tom Lazorik11-00Mounds View
18.12Klyle Fondie11-00Coon Rapids
20.11Kyle Bohrer10-06Andover
20.11Mason Lytle10-06Prior Lake
22.10Trevor Simanski10-00White Bear Lake Area
23.11Brandon Dorn10-00Wayzata
24.12Matt Paulino9-06Aquinas
24.10Ryan Thibaudeau9-06North St. Paul
26.12Javier Torres9-06Owatonna
27.11Brent Seaton9-00Chisago Lakes
28.12Hunter Johnson9-00Henry Sibley
28.11Joey Matheson9-00Henry Sibley
30.11Joshua Magnuson9-00Chisago Lakes
31.10Derek Huntley8-06North St. Paul
32.10Elliot Frenz8-00Wayzata
11David KrausNHOwatonna
10Kyle SynowczyskiNHAndover
10Eddie CliftonNHBuffalo
11Keagan PottsNHEdina
11William KlattNHEdina
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Andrew Lewis21-1St Paul Central
2.12John McCoy20-11 1/4White Bear Lake Area
3.12Tyler Maxwell20-9 1/4Prior Lake
4.12Matt Glasgow20-7White Bear Lake Area
5.10David Moris20-5 1/2Forest Lake
6.12Devin Crawford-Tufts20-1 1/2Edina
7.11Reuben Kubura19-11 1/2Park Center
8.12Dan Nguyen19-8Burnsville Senior
9.9Noah Arel19-7 1/2Park Center
10.12Nick Lubinski19-6 1/2Hudson
10.11Marcel Williams19-6 1/2White Bear Lake Area
12.11Zach Roy19-4 1/2Andover
13.11DeShawn Crutch19-2 1/2Andover
13.11Cj Johnson19-2 1/2Edina
15.12Jonathan Franklin19-1 1/4Prior Lake
16.10Joe Kelly18-10 1/4Hudson
17.12Jake Carroll18-10Mounds View
18.12Malik Glass18-9 1/4St Paul Central
19.12Eyram Tay18-7Prior Lake
20.12Ty Harlin18-6 1/2Burnsville Senior
21.12Kola Olateju18-6Mounds View
22.12Matt Paulino18-5 3/4Aquinas
23.12Ethan Kalinowski18-4 3/4Buffalo
24.12Eric Mielke18-4 1/4Cambridge Isanti
24.12Caleb Coleman18-4 1/4St Paul Como Park
26.11Otto Sanchez18-3 1/4North St. Paul
27.12Jason Codner18-2 1/4Cambridge Isanti
27.11Ryan Decamp18-2 1/4Hudson
29.10Riley Krause18-1Mounds View
30.10Chris Peterson17-11 1/2Lakeville North
31.10Nick Krouse17-8 3/4Andover
32.11Spencer Chenoweth17-8Buffalo
33.12Zach Greene17-7 3/4Forest Lake
34.11Mikhail Butler17-7Coon Rapids
35.12Dj Smith17-5Spirit Lake
36.12Nirmal Mekala17-3 3/4Math & Science Academy
37.9Zach Jones17-3Burnsville Senior
38.12Mark Carrk17-2 1/4Aquinas
39.12Brandon Carlson16-11 1/4Forest Lake
40.12Nick Solberg16-10 1/4Cambridge Isanti
40.10Josh Robinson16-10 1/4Lakeville North
42.10Rufus Saylee16-10Park Center
42.12Said Mohamed16-10St Paul Central
44.10Kyle Hargrave16-9 1/2River Falls
45.10Victor Itoka16-9 1/4North St. Paul
46.12Terrance Williams16-9St Paul Como Park
47.12Dre McCreary16-7Henry Sibley
47.9Ronnie Giles16-7Coon Rapids
49.10Cole Martinez16-6Owatonna
50.10Jonathan Helgeson16-4 1/2River Falls
51.9Sam Purfeerst16-1 1/2River Falls
52.11Fred Welch15-11St Paul Como Park
53.10J.J. Johnson15-10 3/4Henry Sibley
54.11J B Rogers15-9Owatonna
54.10Kyrell Newell15-9Lakeville North
56.11Blake Schmidt15-7 1/2Buffalo
57.11Brady Hannula15-5 1/2Math & Science Academy
58.12Nasir Garad15-2Minneapolis Roosevelt
59.11Brandon McKinney15-0The Blake
60.11Spencer Lee14-3 1/4Math & Science Academy
61.12Collin Wencl13-8 3/4Owatonna
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Nick Lubinski44-1Hudson
2.11Brandon Strickland42-1Wayzata
3.12Videl Vance41-9 3/4White Bear Lake Area
4.12Tyler Maxwell41-5 1/4Prior Lake
5.12Martin Miller41-2 1/2Roseville
6.12Tom Hansen40-10 3/4Coon Rapids
7.11DeShawn Crutch40-9Andover
8.11Quentin Mann40-6North St. Paul
9.11Marcel Williams40-4White Bear Lake Area
10.12Caleb Coleman40-3 1/2St Paul Como Park
11.11Mikhail Butler40-3Coon Rapids
12.10Trevor Simanski40-1 1/4White Bear Lake Area
13.12Terrance Williams39-3 1/2St Paul Como Park
14.11Zach Roy39-2Andover
14.12Cory Morgren39-2Burnsville Senior
16.11Eric Selchow38-11Buffalo
17.12Caleb Gieske38-9 1/4Chisago Lakes
18.11Otto Sanchez38-7 1/4North St. Paul
19.10Joe Kelly38-4Hudson
20.11Jon Head38-1 1/2Cambridge Isanti
21.11Ryan Decamp38-0 3/4Hudson
22.12Nirmal Mekala37-11 1/2Math & Science Academy
23.12Kish Daniels37-6 1/2Cambridge Isanti
24.11Cj Johnson37-4 1/2Edina
25.10Sam Loveland37-3 3/4Roseville
26.11Jason Allen37-3St Paul Central
27.11Jordan Kalk37-0Cambridge Isanti
28.12Cheng Yang36-10 3/4St Paul Central
29.11Joe Jurisin36-9Forest Lake
29.10Treyton Daniels36-9Park Center
31.10Casey Spaeth36-5Spirit Lake
32.11Matt Berres36-3 1/2River Falls
33.11Austin Podraza36-2 3/4Lakeville North
34.12Charlie Fasbender36-2 1/2Math & Science Academy
35.11Alieu Kamara36-1Park Center
36.10Riley Krause36-0 1/2Mounds View
36.12Dj Smith36-0 1/2Spirit Lake
38.12Said Mohamed35-9St Paul Central
39.12Leo Foote35-7 3/4Prior Lake
39.10Chris Peterson35-7 3/4Lakeville North
41.11Fred Welch35-7St Paul Como Park
42.10Connor Kennedy35-5 1/4Mounds View
43.11Thomas Balke34-11Edina
44.11Chad Close34-10Chisago Lakes
45.10Jackson Schepp34-7 1/4Buffalo
46.10Sawyer Phillips34-0 3/4Andover
47.10De'Aundre Lowe-Balcomb33-9 3/4Henry Sibley
48.9Andrew Anyaogu33-9Lakeville North
49.12Max Goodwill33-8 1/2North St. Paul
50.9Shawn Ramberg33-3Math & Science Academy
51.10Benji McRoberts33-2 1/2River Falls
52.11Eddie Dittmer32-10 1/2Owatonna
53.10Anthony Tyler32-7Forest Lake
54.9Terrance Smith32-3 1/4Park Center
55.9Tyler Solem31-6 3/4Henry Sibley
56.10Nuwan Pathagamage30-2The Blake
12Caleb GieskeNDChisago Lakes
12Andrew RiersonNDCoon Rapids
11Seth BenaNDMounds View
 

Womens Results

 
X 60 Meter Dash - Varsity - Finals
1.12Angela Tipp-Harden7.97aHudson
2.11Gloria Williams8.04aMinneapolis Roosevelt
3.9Trayonna Ricks8.10aMinneapolis Washburn
4.10Trakia Patton8.12aMinneapolis North Co...
5.11Angie Aniaugo8.14aLakeville North
6.9Erica Kesseh8.20aBurnsville Senior
7.9Karlona Gregory8.26aMinneapolis Washburn
8.11Katie Thielmann8.40aHudson
9.12Erica Birkeland8.43aPrior Lake
 
 
X 60 Meter Dash - Varsity - Prelims
1.12Angela Tipp-Harden8.04aHudson
1.11Gloria Williams8.09aMinneapolis Roosevelt
1.9Trayonna Ricks8.12aMinneapolis Washburn
1.11Angie Aniaugo8.18aLakeville North
1.9Erica Kesseh8.23aBurnsville Senior
2.10Trakia Patton8.28aMinneapolis North Co...
2.9Karlona Gregory8.34aMinneapolis Washburn
2.12Erica Birkeland8.37aPrior Lake
3.11Katie Thielmann8.40aHudson
2.10Delyssa Berry8.53aMinneapolis Roosevelt
3.10Erikka Haft8.53aHudson
3.8Emily Okins8.54aLakeville North
1.9Britta Messerly-Menk8.58aMounds View
2.11Kai Mason8.58aMounds View
3.11Alyssa Belsito8.58aMounds View
3.11Crystal Ninas8.61aWhite Bear Lake Area
4.11Amanda Vilaysone8.61aHenry Sibley
5.9Natalie Steblay8.65aEden Prairie
6.9Karlie Place8.66aRiver Falls
2.11Michelle Ziebarth8.67aCambridge Isanti
4.10Jenna Zais8.70aChisago Lakes
3.10Sammi Syonesa8.71aPrior Lake
4.9Mariah Bedford8.71aBurnsville Senior
5.12Skye Kinnel8.73aWhite Bear Lake Area
1.9Victoria Seiberlich8.75aChisago Lakes
2.9Maria Hanson8.77aBuffalo
4.10Emily Bohlig8.77aHenry Sibley
7.11Bailey Smith8.79aMinneapolis Washburn
5.12Tessa Coggio8.82aRiver Falls
6.12Laura Myre8.82aBuffalo
4.11Roxanne Holmberg8.83aCambridge Isanti
5.12Thanh Nguyen8.84aBurnsville Senior
3.9Alexis Bruce8.85aLakeville North
6.10Hannah Habeck8.89aEastview
7.9Laura Emory8.90aPrior Lake
7.12Rebekah Bjork8.91aBuffalo
4.10Abby Kirchner8.92aAquinas
4.10Katie Audette8.96aChisago Lakes
5.10Allison Hurst8.98aEden Prairie
8.11Anna Hamer9.01aHenry Sibley
5.10Megan Sulistyo9.09aEastview
5.11Tamie Lawson9.10aPark Center
8.9Sarah Mayer9.12aEastview
6.7Vanessa Henderson9.19aPark Center
6.7Olivia Hinds9.20aThe Blake
9.9Kallan Hartnett9.26aCambridge Isanti
7.9Cariana Chambers9.32aThe Blake
8.9Laura Pham9.37aAquinas
6.10Taylor Anderson9.43aPark Center
6.9Emma Eubanks9.62aSt Paul Como Park
7.9Megan Johnson9.86aAquinas
8.10Danielle Tocholke10.18aSt Paul Como Park
7.9Jaemarie Solyst10.44aThe Blake
8.11Julisa Ricart10.54aMath & Science Academy
7.10Kaia Markovich10.61aEden Prairie
8.7Tessa Johnson10.87aMath & Science Academy
9.7Laura Irvine11.21aMath & Science Academy
9.12Rachel Lee11.36aSt Paul Como Park
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.9Amelia Kjos62.24aRiver Falls
2.9Lydia Houle62.30aPrior Lake
3.9Sabrina Hille63.19aPrior Lake
4.11Emily Malmstrom65.17aMounds View
5.10Glory Finley65.50aMinneapolis Roosevelt
6.10Lindsay Koplitz65.82aEastview
7.9Karlie Place66.98aRiver Falls
8.12Shapree Rodgers67.92aMinneapolis Roosevelt
9.11Nicole Anderson68.16aWhite Bear Lake Area
10.12Emily Iverson68.30aHudson
11.9Abbi Buesgens68.34aPrior Lake
12.9Alexandra Ronnestrand68.40aRiver Falls
13.9Lorna Meyer68.53aLakeville North
14.9Elliane Croce68.55aMinneapolis Washburn
15.9Hannah Manley68.88aHudson
16.9Elise Abbott69.09aEastview
17.11Nathaline Dugbeh69.76aPark Center
18.11Alaina Ritchie69.76aCambridge Isanti
19.9Haley Schoenecker69.96aEastview
20.-Deja Carter69.98aMinneapolis Washburn
21.9Alexis Bruce70.13aLakeville North
22.11Marie Christiansen70.73aBuffalo
23.12Rocelle Anderson71.24aCambridge Isanti
24.9Samantha Hindt71.88aChisago Lakes
25.7Maggie Warner72.85aThe Blake
26.10Danielle Howard-Stewart73.08aThe Blake
27.11Bailey Smith73.57aMinneapolis Washburn
28.8Julia Ing73.75aMath & Science Academy
29.11Taylor Delzer73.94aChisago Lakes
30.7Madelyn Heitzig74.24aPark Center
31.10Maddie Ames76.65aMath & Science Academy
32.8Cynthia Finnvik77.45aPark Center
33.9Sami Melachuri77.66aMath & Science Academy
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Madeline Haupert2:20.92aAquinas
2.11Samantha Anderson2:25.59aPrior Lake
3.10Erica Bestule2:26.03aEastview
4.10Katie McDaniels2:30.56aMounds View
5.11Natalie Powell2:36.38aRiver Falls
6.12Tia Harris2:36.64aRiver Falls
7.12Danielle Cole2:37.09aMounds View
8.11Danielle Chase2:38.07aPrior Lake
9.10Kirby Steffens2:39.51aHenry Sibley
10.9Erin Wetzstein2:41.27aHudson
11.9Abby Mokhtary2:42.39aHoldingford
12.-Megan Lucas2:42.64aMinneapolis Washburn
13.9Lindsey Smits2:43.38aLakeville North
14.11Ellie Pierce2:43.56aMounds View
15.11Alex Nelson2:44.54aCambridge Isanti
16.10Sydney Rudquist2:46.85aHudson
17.9Alicia Bellefeuille2:47.01aLakeville North
18.11Emily Moore2:47.80aCambridge Isanti
19.9Sydney Latterell2:48.05aHenry Sibley
20.10Alexandria Fuller2:48.51aChisago Lakes
21.11Emily Longley2:48.76aThe Blake
22.10Grace Boatman2:49.40aThe Blake
23.11Blair Solberg2:52.24aBuffalo
24.11Angela Eastlund2:52.95aBuffalo
25.10Julia Eckart2:54.72aMinneapolis Washburn
26.10Jolene Rotich2:56.83aPark Center
27.9Kyra Danielowski3:00.94aChisago Lakes
28.8Katie Bauman3:01.07aMath & Science Academy
29.10Danielle Page3:04.53aCambridge Isanti
30.9Kristina Audette3:12.99aChisago Lakes
31.12Rebekah Schumacher3:27.11aPrior Lake
32.10Christine Tang3:56.41aSt Paul Como Park
33.11mai Kou Vang4:02.38aSt Paul Como Park
34.10Shelly Thao4:09.17aSt Paul Como Park
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Katie Wetzstein5:10.57aHudson
2.11Taylor Scholl5:11.06aPrior Lake
3.12Brittney Johnson5:22.45aMounds View
4.11Kirsten Anderson5:25.62aPrior Lake
5.11Sally Donovan5:25.62aMinneapolis South
6.9Bethany Kozak5:30.01aWhite Bear Lake Area
7.10Taylor Perkins5:37.21aLakeville North
8.12Emily Muellner5:37.53aMounds View
9.10Alicia Olsen5:51.64aHenry Sibley
10.11Janelle Yonker6:06.26aWhite Bear Lake Area
11.10Erin Kleiner6:06.27aLakeville North
12.11Briaunna Minor6:08.35aThe Blake
13.9Laura Turner6:10.66aMinneapolis South
14.10Rachel Thaemert6:13.39aBuffalo
15.12Kendra Durst6:13.58aBuffalo
16.10Mam Inthasone6:28.87aEastview
17.10Abbigale Forsman6:28.93aChisago Lakes
18.10Morgan Jensen6:29.51aMinneapolis Washburn
19.9Cecelia Rivera6:29.54aEastview
20.10Miki Robers6:35.21aHudson
21.11Mary Cross6:45.99aChisago Lakes
22.12Meghan Tierney6:51.62aRiver Falls
23.10Zoa Chapman6:53.11aHenry Sibley
24.10Amy Head7:04.42aCambridge Isanti
25.11Amanda Olander7:09.84aCambridge Isanti
26.10Maci Beleke7:33.81aSt Paul Como Park
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.10Paige Skorseth11:35.64aRiver Falls
2.9Clare Flanagan11:48.30aThe Blake
3.11Ashley Clark11:52.07aMounds View
4.12Kelsey Coulter11:58.32aWhite Bear Lake Area
5.9Mackenzie Schell12:13.12aPrior Lake
6.9Trayonna Ricks12:14.06aMinneapolis Washburn
7.10Morgan Jensen12:19.20aMinneapolis Washburn
8.11Khadijah Segura12:22.01aMinneapolis Washburn
9.11Courtney Conroy12:23.10aEastview
10.11Mary Cross12:29.98aChisago Lakes
11.10Amber Tieman12:35.21aPrior Lake
12.9Sadie Kroll12:38.23aHudson
13.12Amanda Wilson12:40.63aLakeville North
14.9Amy Byrne13:03.34aLakeville North
15.11Vanessa Maione13:09.11aRiver Falls
16.9Riley Broughten13:21.71aLakeville North
17.9Heather McGahan13:26.12aPrior Lake
18.9Olivia Avery13:26.54aHudson
19.12Dayna Johnson13:26.85aWhite Bear Lake Area
20.12Tessa Bertel13:27.65aEastview
21.9Kellie McGahn13:29.37aEastview
22.11McKinley Bleskachek13:29.60aMinneapolis Washburn
23.11Kim Nagel13:32.64aMounds View
24.11Sophie Nielson13:43.29aSt Paul Como Park
25.11Liz Barrett14:01.48aChisago Lakes
26.9Reilly Myklebust14:21.94aRiver Falls
27.-Hannah Prigge14:50.89aCambridge Isanti
28.7Laura Benick15:13.62aHenry Sibley
29.11Christina Gordon15:14.63aHenry Sibley
 
 
X 60m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.12Hannah Mueller9.45aCambridge Isanti
2.11Maria Steblay9.70aEden Prairie
3.11Lauren Bruha9.79aPrior Lake
4.12Miranda Moen9.95aCaledonia
5.10Melita Ware10.00aEastview
6.12Leslie Schroeder10.13aWhite Bear Lake Area
7.11Jenny Mullin10.13aMounds View
8.11Alexandra Sandberg10.18aBuffalo
9.10Jordan Skarin10.37aBuffalo
 
 
X 60m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1.12Hannah Mueller9.33aCambridge Isanti
1.11Maria Steblay9.58aEden Prairie
2.11Lauren Bruha9.72aPrior Lake
1.12Miranda Moen10.05aCaledonia
1.11Alexandra Sandberg10.07aBuffalo
2.11Jenny Mullin10.17aMounds View
3.10Melita Ware10.18aEastview
3.12Leslie Schroeder10.20aWhite Bear Lake Area
4.10Jordan Skarin10.23aBuffalo
2.11Taylor Ward10.29aPrior Lake
2.11Courtney Armborst10.40aHenry Sibley
5.10Amanda Letsinger10.42aBuffalo
3.11Zoe Hansen10.53aChisago Lakes
4.11Jasmine Lam10.66aPrior Lake
5.11Racheal Knoke10.77aHudson
6.12Nadia Nassif10.78aCambridge Isanti
1.12Emma Schneider11.11aMounds View
3.12Harper Mccauley11.13aMounds View
6.12Ebonie Snider11.15aMinneapolis Roosevelt
6.9Katie Eaton11.15aEastview
2.11Khadijah Segura11.16aMinneapolis Washburn
4.12Emily Vogelpohl11.16aCambridge Isanti
3.11Shannon Sullivan11.32aChisago Lakes
5.10Lauren Slowiak11.52aRiver Falls
4.11Martha Harrell11.73aHudson
6.9Anna Smith11.74aAquinas
7.11Anne Oberg11.76aBurnsville Senior
5.11Erica Anderson12.10aEastview
8.12Mara Dietrich12.54aRiver Falls
6.8Libby Ames12.84aMath & Science Academy
7.7Countrey Hayashi13.22aMath & Science Academy
8.8Alexis Kusick-Smith13.34aPark Center
7.11Taylor Delzer13.41aChisago Lakes
8.10Danielle Tocholke13.61aSt Paul Como Park
4.11Ida Bek13.88aSt Paul Como Park
9.7Kayla Palme15.65aPark Center
9.7Madison Jellum16.21aPark Center
8.11Julisa Ricart25.00aMath & Science Academy
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:08.07aPrior Lake
2.-Relay Team 4:21.11aRiver Falls
3.-Relay Team 4:21.58aEastview
4.-Relay Team 4:25.37aLakeville North
5.-Relay Team 4:25.66aMounds View
6.-Relay Team 4:32.77aMinneapolis Washburn
7.-Relay Team 4:33.39aHudson
8.-Relay Team 4:35.23aAquinas
9.-Relay Team 4:36.79aHoldingford
10.-Relay Team 4:36.97aCambridge Isanti
11.-Relay Team 4:40.19aHenry Sibley
12.-Relay Team 4:51.97aChisago Lakes
13.-Relay Team 4:57.65aMath & Science Academy
14.-Relay Team 5:51.13aPark Center
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 10:36.29aWhite Bear Lake Area
2.-Relay Team 10:36.75aHenry Sibley
3.-Relay Team 10:39.24aMounds View
4.-Relay Team 10:45.76aPrior Lake
5.-Relay Team 10:46.04aHoldingford
6.-Relay Team 10:59.97aLakeville North
7.-Relay Team 11:11.37aEastview
8.-Relay Team 11:30.15aMath & Science Academy
9.-Relay Team 11:32.89aHudson
10.-Relay Team 11:34.89aChisago Lakes
11.-Relay Team 11:38.52aMinneapolis Washburn
 
 
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:24.87aEastview
2.-Relay Team 4:33.21aRiver Falls
3.-Relay Team 4:35.01aMounds View
4.-Relay Team 4:36.64aLakeville North
5.-Relay Team 4:42.31aPrior Lake
6.-Relay Team 4:43.24aAquinas
7.-Relay Team 4:45.42aMinneapolis Roosevelt
8.-Relay Team 4:46.26aWhite Bear Lake Area
9.-Relay Team 4:48.63aCambridge Isanti
10.-Relay Team 4:49.37aHoldingford
11.-Relay Team 4:51.12aHenry Sibley
12.-Relay Team 4:51.94aSt Paul Academy & Su...
13.-Relay Team 4:58.47aPark Center
14.-Relay Team 4:59.51aSt Paul Como Park
15.-Relay Team 5:01.17aMinneapolis Washburn
16.-Relay Team 5:14.56aHudson
17.-Relay Team 5:25.60aChisago Lakes
18.-Relay Team 5:26.10aBuffalo
19.-Relay Team 5:36.22aMath & Science Academy
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.12Jamie Lindstrom41-2 1/2Hudson
2.11Angie Guenther38-10 1/2White Bear Lake Area
3.11LaTeeka Thompson35-11 1/4Burnsville Senior
4.11Ashley Akey35-10 1/2Hudson
5.11Emma Erickson35-10 1/2Lakeville North
6.12Samantha Guenther35-6White Bear Lake Area
7.12Becky Krynski34-11 1/2Lakeville North
8.10Taylor Steffen34-3 1/2Hudson
9.12Desiree Richardson34-0Minneapolis Roosevelt
10.12Katie Kvas33-0Eagan
11.12Katie Fries32-11 1/2Aquinas
12.12Brooke Loeffler32-11Eagan
13.12Martina Ware32-11Eastview
14.12Christine Gelbmann32-7 1/2Mounds View
15.12Amanda Grundhoffer32-0 1/4White Bear Lake Area
16.9Kasie Vollmer30-11Prior Lake
17.11Emily Holboy-Santiago30-6 1/4Cambridge Isanti
18.10Katerine Gibson30-4Aquinas
19.11McKenzie Hoelmenn29-8 1/2Lakeville North
20.11Briaunna Minor29-7 1/2The Blake
21.12Sarah Carthen- Watson29-4 3/4The Blake
22.12Kendra Richter29-2Park Center
23.10Anthu Huynh29-1 1/2Eastview
24.12Racquel James28-10 1/4Minneapolis Roosevelt
25.9Erica Kesseh28-2Burnsville Senior
26.12Jennifer Schmitz27-10 1/2Prior Lake
27.10Kat Tillman27-2 1/2Mounds View
28.12Lisa Christianson26-9 1/4Eagan
29.10Lisa Ito26-6Mounds View
30.11Alex Nelson26-5Cambridge Isanti
31.11Tatianna Brown25-5 1/4Burnsville Senior
32.11Hannah Shie25-3Eastview
33.12Leah Dungan24-10 1/2Prior Lake
35.10Hannah Barrett23-5 1/4Chisago Lakes
36.10Maddie Ames22-2 1/2Math & Science Academy
37.10Molly Sandstrom21-10Chisago Lakes
38.10Ashley Hiljus21-3 1/4Cambridge Isanti
39.11Liz Barrett21-2Chisago Lakes
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Ali Zimmerman5-00Mounds View
2.11Tana Schendel5-00Mounds View
3.11Alexandra Sandberg4-10Buffalo
3.12Danielle Schultz4-10Eden Prairie
5.10Lauren Franchino4-10Eastview
5.11Erica Anderson4-10Eastview
7.12Valerie McCampbell4-10Henry Sibley
8.12Grace Nelson4-10Cambridge Isanti
9.12Whitney Theisen4-08Hudson
9.12Amber Saathoff4-08Hudson
9.9Katie Bautio4-08Cambridge Isanti
12.11Martha Harrell4-08Hudson
13.10Katrina Page4-08Cambridge Isanti
13.10Lindsay Koplitz4-08Eastview
15.9Olivia Fixsen4-08Mounds View
15.9Mariea Bradbury4-08White Bear Lake Area
17.10Elisa Bertoldi4-06Prior Lake
18.8Korlekuor Akiti4-06The Blake
19.12Kara Stein4-06Prior Lake
20.12Sarah Hebel4-04Aquinas
21.9Longendyke Katie4-04White Bear Lake Area
22.11Edwina Bestman4-02Park Center
23.10Rachel Wangler4-02Prior Lake
24.7Maggie Warner4-00The Blake
24.11Shannon Sullivan4-00Chisago Lakes
26.10Taylor Anderson4-00Park Center
9Sami MelachuriNHMath & Science Academy
8Ines SiepmannNHMath & Science Academy
11Julisa RicartNHMath & Science Academy
9Megan JohnsonNHAquinas
9Alexis WingertNHEden Prairie
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Katie Olson9-03Mounds View
2.12Kayla Rohl8-06River Falls
3.12Rocelle Anderson8-06Cambridge Isanti
4.10Paige Clements8-06Mounds View
5.11Katrina Von Arx8-00Aquinas
6.11Casey Fall8-00Hudson
7.10Nikki Hanson8-00Caledonia
8.12Elise Wolner8-00Lakeville North
9.12Molly Dziekan7-00Eastview
9.10Brittany Gleason7-00Eastview
9.11Michelle Ziebarth7-00Cambridge Isanti
9.11Mykena Knight7-00Eden Prairie
9.12Ellen Clauss7-00River Falls
9.12Carly Sellberg7-00Park Center
9.12Kaitlyn Bembenek7-00Prior Lake
9.10Sarah Krier7-00Hudson
17.10Elisa Bertoldi7-00Prior Lake
17.10Emily Wilson7-00Lakeville North
17.12Marissa Binsfield7-00White Bear Lake Area
20.11Anna Hamer7-00Henry Sibley
12Missy SeidelNHWhite Bear Lake Area
12Sutton HigginsNHThe Blake
12Thanh NguyenNHBurnsville Senior
11Alyson HagglundNHChisago Lakes
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Hannah Mueller16-9 1/4Cambridge Isanti
2.11Katrina Von Arx16-7Aquinas
3.10Melita Ware16-2 1/4Eastview
4.11Edwina Bestman15-9Park Center
5.12Katie Nielsen15-7 3/4Prior Lake
6.11Angie Aniaugo14-8 1/2Lakeville North
7.11Jenny Mullin14-7 1/2Mounds View
8.12Erica Birkeland14-7 1/4Prior Lake
9.9Dakota Whiting13-11Minneapolis Washburn
10.11Erica Young13-8 1/2Cambridge Isanti
11.10Becca Haggerty13-7 1/2Buffalo
12.12Rachel Mussell13-6 3/4Buffalo
13.10Danielle Howard-Stewart13-5 3/4The Blake
13.11Fevin Gerezgiher13-5 3/4St Paul Como Park
15.12Kaleigh Kramer13-5 1/4Henry Sibley
16.11Mabel Smebakken13-2 3/4St Paul Como Park
17.9Katie Hawkinson13-0White Bear Lake Area
17.10Jamie Hulkonen13-0White Bear Lake Area
19.12Kayla Robey12-11 1/2River Falls
20.12Whitney Theisen12-11 1/4Hudson
20.12Rocelle Anderson12-11 1/4Cambridge Isanti
22.10Katie McDaniels12-9 3/4Mounds View
23.11Leah Nesheim12-7 3/4Eastview
24.9Brianna Kling12-7 1/4Hudson
25.9Chandler Peterson12-6 3/4Eastview
26.11Nathaline Dugbeh12-4Park Center
27.11Anna Wilen12-2 3/4Hudson
28.7Olivia Hinds12-2 1/4The Blake
29.11Kadejah Young11-10 1/2Minneapolis Roosevelt
30.7Countrey Hayashi11-4Math & Science Academy
31.10Taylor Anderson11-3 3/4Park Center
32.8Libby Ames11-3 1/4Math & Science Academy
33.9Abbi Buesgens11-0 3/4Prior Lake
34.12Saskia Seimon11-0 1/4St Paul Como Park
35.12Leah Zais10-11 1/2Chisago Lakes
36.11Julisa Ricart10-1Math & Science Academy
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Alex Beckman36-5Eastview
2.12Hannah Mueller34-3Cambridge Isanti
3.12Haley Kemper32-7 3/4Prior Lake
4.11Zoe Hansen32-3Chisago Lakes
5.11Edwina Bestman31-10 1/4Park Center
6.12Katie Nielsen31-7 3/4Prior Lake
7.12Kara Stein31-7 1/2Prior Lake
8.11Paris Sanders31-6 3/4Eastview
9.10Becca Haggerty30-4 1/2Buffalo
10.11Kai Mason30-3 1/2Mounds View
11.11Angie Aniaugo30-3Lakeville North
12.11Alexa Thielman29-11Buffalo
13.11Hannah Shie29-7Eastview
14.11Anna Hamer29-6 3/4Henry Sibley
14.12Nadia Nassif29-6 3/4Cambridge Isanti
16.11Courtney Armborst29-5Henry Sibley
17.10Audrey DeVaughn29-2 3/4Minneapolis Washburn
18.11Ali Zimmerman28-9 1/2Mounds View
19.12Kayla Robey28-2River Falls
20.10Allison Crocker27-8 1/4Minneapolis Washburn
21.11Anna Wilen27-7 1/4Hudson
22.12Whitney Theisen27-2 3/4Hudson
23.12Carly Sellberg27-2 1/2Park Center
24.12Laura Anderson27-1Mounds View
25.10Bailey Knight25-10Hudson
26.8Manasa Melachuri24-8 1/2Math & Science Academy
27.11Ida Bek24-5St Paul Como Park
11Fevin GerezgiherNDSt Paul Como Park
8Julia IngNDMath & Science Academy
7Countrey HayashiNDMath & Science Academy
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.