Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
 

Womens Results

100 Meters  Varsity - Finals

1.-Shunika Jarrells12.30aAvondale
2.-Michelle Mitchell12.53aDodge County
3.-Breanna Gates12.56aSoutheast Bulloch
4.10Ivey Slaughter12.57aCrawford County
5.-Xaviera Bowie12.61aCarver (Columbus)
6.-Brittani Craig12.80aCalhoun
7.-Yasmine Reynolds12.88aBrooks County
8.-Shataveia Clarke12.89aTattnall County
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.-Shunika Jarrells12.31aAvondale
1.-Michelle Mitchell12.51aDodge County
2.-Breanna Gates12.54aSoutheast Bulloch
2.10Ivey Slaughter12.56aCrawford County
3.-Xaviera Bowie12.58aCarver (Columbus)
4.-Brittani Craig12.64aCalhoun
3.-Shataveia Clarke12.72aTattnall County
5.-Jaymi White12.72aBrantley County
4.-Yasmine Reynolds12.73aBrooks County
5.12Marissa Craft12.79aHart County
6.11Aliya Parker12.94aDecatur
6.10Adaire Reeves12.96aPutnam County
7.-Chaquana Graham12.97aEarly County
7.-Tatrika Holsey13.21aManchester
8.9Cintasha Burch13.21aHart County
8.-Charron Woodley13.47aModel
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.-Shunika Jarrells25.41aAvondale
2.-Xaviera Bowie25.91aCarver (Columbus)
3.-Jakacha Nelson25.96aPutnam County
4.-Michelle Mitchell25.98aDodge County
5.-Justice Lee26.26aEarly County
6.12Rosie Parker26.40aDecatur
7.-Alexis Scrivens26.74aCrawford County
8.-Deidra Jordan27.84aSwainsboro
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.-Shunika Jarrells25.00aAvondale
2.-Jakacha Nelson25.49aPutnam County
3.-Michelle Mitchell25.63aDodge County
1.-Alexis Scrivens25.83aCrawford County
2.-Xaviera Bowie26.00aCarver (Columbus)
3.12Rosie Parker26.00aDecatur
4.-Deidra Jordan26.16aSwainsboro
4.-Justice Lee26.17aEarly County
5.-Shataveia Clarke26.21aTattnall County
5.-Asia Forest26.48aTattnall County
6.-Korei Perry26.85aChattooga
6.9Cintasha Burch27.39aHart County
7.-Olivia Brown27.42aNorth Oconee
8.-Tatrika Holsey27.97aManchester
7.-Breandra McDuffie28.25aFitzgerald
8.-Charron Woodley28.49aModel
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Sandrika Simmons57.73aTherrell
2.12Rosie Parker57.77aDecatur
3.-Justice Lee59.17aEarly County
4.-Deidra Jordan59.35aSwainsboro
5.12Olivia Traylor59.54aCrawford County
6.-Asia Forest1:00.22aTattnall County
7.-Kelcey Akridge1:00.54aArmuchee
8.-Cheon Millis1:01.26aCook County
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.12Sandrika Simmons57.58aTherrell
1.12Rosie Parker57.98aDecatur
2.-Justice Lee58.39aEarly County
2.-Asia Forest59.34aTattnall County
3.12Olivia Traylor1:00.13aCrawford County
3.-Deidra Jordan1:00.25aSwainsboro
4.-Cheon Millis1:01.05aCook County
5.11Bhane Williams1:01.06aSouthwest Magnet
4.-Kelcey Akridge1:01.17aArmuchee
5.-Dineshia Baker1:01.97aSoutheast Bulloch
6.12Emily Henry1:02.06aFannin County
7.-Maddelyn Bass1:02.81aCarver (Columbus)
8.-Emily Reece1:02.82aArmuchee
6.-Taliah McClary1:04.13aElbert County
7.-Tanisha Davis1:04.70aLong County
8.-Deja Cheatham1:05.43aKendrick
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Olivia Traylor2:22.47aCrawford County
2.10Olivia Pigg2:22.88aNorth Oconee
3.10Maya Dillard2:23.67aBuford
4.9Bailey Willett2:25.17aBlessed Trinity
5.-Jazmin Thomas2:27.44aKendrick
6.12Sheila Donovan2:27.55aNorth Oconee
7.-Haley Green2:29.99aArmuchee
8.-Erin Moore2:36.15aSt Vincents
 

800 Meters  Varsity - Prelims

1.9Bailey Willett2:26.51aBlessed Trinity
2.-Haley Green2:27.35aArmuchee
1.10Olivia Pigg2:27.44aNorth Oconee
2.12Olivia Traylor2:27.77aCrawford County
3.-Erin Moore2:28.57aSt Vincents
3.10Maya Dillard2:29.39aBuford
4.12Sheila Donovan2:30.84aNorth Oconee
4.-Jazmin Thomas2:35.42aKendrick
5.-Khadjiah Cave2:37.86aLucy Laney Comp
5.-Maddelyn Bass2:39.28aCarver (Columbus)
6.-Ariel Mitchell2:40.39aGreene County
6.-Brianna Gibbs2:40.85aAppling County
7.-Yana Felton2:45.17aScreven County
7.11Rebecca Mullenax2:45.37aCoosa
8.-Antresa Simmons2:48.48aFitzgerald
8.-Hiltkeria Childs2:48.68aAlbany
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Olivia Pigg5:17.35aNorth Oconee
2.9Madalyn Walters5:21.75aDawson County
3.12Mary Zach H'Doubler5:22.08aWestminster
4.9Hailey Branch5:27.48aThe Lovett
5.-Haley Green5:35.31aArmuchee
6.-Erin Moore5:36.41aSt Vincents
7.-Erin Kelly5:36.56aSt Vincents
8.-Jazmin Thomas5:40.37aKendrick
9.12casmeyona Austin5:42.10aScreven County
10.-Taylor Harrington5:46.97aBleckley County
11.-Mikayla Wilson6:03.00aPepperell
12.11Allison Mangham6:11.45aPike County
13.-Cinnamon Williams6:14.29aTemple
14.12Karley Barcus6:27.84aPike County
15.9Marlee Futch6:46.90aCook County
16.11Jessica Burnett6:50.57aAlbany
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Sahara Fletcher11:46.60aWestminster
2.9Madalyn Walters11:47.76aDawson County
3.10Kate Beecham12:11.90aBlessed Trinity
4.9Dorie Faber12:12.72aNorth Oconee
5.-Taylor Harrington12:34.69aBleckley County
6.12casmeyona Austin12:58.70aScreven County
7.-Mikayla Wilson13:13.28aPepperell
8.9Loran Jordan13:14.77aPierce County
9.-Allison Aguilar13:38.87aSt Vincents
10.12Karley Barcus13:55.25aPike County
11.-Cinnamon Williams14:02.81aTemple
12.9Joanna Mullenax14:08.38aCoosa
13.12Lisa Denton15:26.93aHeard County
14.11Jessica Burnett15:27.50aAlbany
15.9Marlee Futch16:46.55aCook County
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

1.-Jalisha Knight14.78aToombs County
2.12Nancey Price15.45aScreven County
3.10Alaina Cook15.58aDecatur
4.12Shaniqua Brown15.60aMaynard H. Jackson
5.10Na'Keidra Gervin16.01aAlbany
6.9Philicia Batton16.64aSoutheast Bulloch
7.-Iesha Bonner16.76aCarver (Columbus)
8.12Savannah Veal17.18aNorth Oconee
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Prelims

1.-Jalisha Knight14.70aToombs County
1.12Nancey Price15.36aScreven County
2.12Shaniqua Brown15.50aMaynard H. Jackson
2.10Alaina Cook15.75aDecatur
3.-Iesha Bonner16.25aCarver (Columbus)
3.10Na'Keidra Gervin16.41aAlbany
4.9Philicia Batton16.86aSoutheast Bulloch
4.12Savannah Veal16.94aNorth Oconee
5.-Sarah Jude16.96aCalhoun
6.-Tiana Spearman17.13aHeard County
7.-Camary Sampson17.36aJeff Davis
5.-Jonisha Cooper17.49aCook County
6.-Jenni Cheeks17.58aPepperell
8.-Tykeya Turner19.13aCrawford County
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.12Sandrika Simmons43.91aTherrell
2.-Jalisha Knight44.95aToombs County
3.9Sally Woerner45.48aRabun County
4.-Sarah Jude45.83aCalhoun
5.12Shaniqua Brown47.22aMaynard H. Jackson
6.-Jasmine Youngblood47.42aLucy Laney Comp
7.-Aniya Moore48.64aSwainsboro
8.-Camary Sampson50.65aJeff Davis
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Prelims

1.12Sandrika Simmons43.71aTherrell
1.-Jalisha Knight45.66aToombs County
2.-Jasmine Youngblood46.15aLucy Laney Comp
3.-Sarah Jude46.27aCalhoun
2.9Sally Woerner46.84aRabun County
3.12Shaniqua Brown47.44aMaynard H. Jackson
4.-Aniya Moore48.57aSwainsboro
4.-Camary Sampson49.03aJeff Davis
5.-Iesha Bonner50.15aCarver (Columbus)
5.12Savannah Veal50.62aNorth Oconee
6.-Latik Reed51.02aEarly County
6.-JessAnn Nix52.50aArmuchee
7.12Lekwaljalein Gray54.04aSouthwest Magnet
7.-Cheon Millis54.10aCook County
8.-India Hollis54.32aCrawford County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 48.69aTherrell
2.-Relay Team 49.08aDecatur
3.-Relay Team 49.24aSoutheast Bulloch
4.-Relay Team 49.81aCrawford County
5.-Relay Team 49.85aDodge County
6.-Relay Team 50.05aHart County
7.-Relay Team 50.42aPutnam County
8.-Relay Team 50.56aCarver (Columbus)
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 48.90aTherrell
1.-Relay Team 48.99aDecatur
2.-Relay Team 49.48aDodge County
2.-Relay Team 49.73aSoutheast Bulloch
3.-Relay Team 49.76aCrawford County
3.-Relay Team 49.89aHart County
4.-Relay Team 50.43aPutnam County
4.-Relay Team 50.70aCarver (Columbus)
5.-Relay Team 51.02aNorth Oconee
5.-Relay Team 51.43aTattnall County
6.-Relay Team 51.83aPepperell
7.-Relay Team 52.03aAlbany
6.-Relay Team 52.46aBrooks County
8.-Relay Team 53.12aTattnall County
7.-Relay Team 53.64aArmuchee
8.-Relay Team 54.63aTemple
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:56.97aDecatur
2.-Relay Team 3:59.99aTherrell
3.-Relay Team 4:05.93aSoutheast Bulloch
4.-Relay Team 4:08.53aArmuchee
5.-Relay Team 4:12.46aCrawford County
6.-Relay Team 4:16.23aHart County
7.-Relay Team 4:16.91aNorth Oconee
8.-Relay Team 4:19.22aSwainsboro
 

4x400 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 4:00.00aDecatur
1.-Relay Team 4:03.79aTherrell
2.-Relay Team 4:06.68aCrawford County
2.-Relay Team 4:08.43aSwainsboro
3.-Relay Team 4:08.68aArmuchee
3.-Relay Team 4:10.26aSoutheast Bulloch
4.-Relay Team 4:12.86aHart County
5.-Relay Team 4:14.11aTattnall County
4.-Relay Team 4:15.24aNorth Oconee
6.-Relay Team 4:15.58aCarver (Columbus)
5.-Relay Team 4:23.12aPutnam County
6.-Relay Team 4:27.24aAppling County
7.-Relay Team 4:27.59aFitzgerald
7.-Relay Team 4:34.25aBrooks County
8.-Relay Team 4:37.44aTemple
8.-Relay Team 4:38.04aGordon Central
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Finals

2.-Haley Reynolds38-11.00Gordon Central
3.-Samaria Roberson38-08.00Albany
4.-Erica Dennard37-06.50Brooks County
5.-Katelyn Poole37-04.50Calhoun
6.-Malika Jackson35-02.50Therrell
7.-Jasmine Cook35-00.00Heard County
8.-Whitney Wilson35-00.00Northeast Magnet
 

Discus - 1kg  Varsity - Finals

1.-Whitney Wilson125-00.00Northeast Magnet
2.-Haley Reynolds122-00.00Gordon Central
3.-Jasmine Cook108-03.00Heard County
4.-Kasey McDonald108-02.00Jefferson
5.11Aubrey Fearnow106-07.00Oglethorpe County
6.-Domonique Jones103-08.00Greene County
7.-Chelsea Overby99-04.00Coosa
8.-Ayanna Jones97-08.00Carver (Columbus)
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Olivia Hewitt5-04.00Westminster
2.9Philicia Batton5-02.00Southeast Bulloch
3.-Deidra Jordan5-02.00Swainsboro
4.-Shakedra Robinson5-02.00Jeff Davis
5.11Hannah Hempel5-00.00The Lovett
5.-NeNe Shaw5-00.00Pierce County
7.-Maddelyn Bass5-00.00Carver (Columbus)
8.11Jaquita Jackson5-00.00Hart County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Caroline Bond12-00.00Greater Atlanta Chri...
2.11Sydney Rodkey11-06.50North Oconee
3.12Samantha Sanchez10-06.00Blessed Trinity
4.12Brooklyn Watkins10-00.00East Jackson
5.-Lauren Oesterle9-00.00Gordon Central
6.-Hunter Cresswell8-06.00Sonoraville
7.-Jessi Young8-00.00Bleckley County
8.9Angie Kinjerski7-06.00Early County
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.-Bria McAllister18-05.50Fitzgerald
2.10Ivey Slaughter18-00.50Crawford County
3.-Jaymi White17-04.50Brantley County
4.12Shakeitha Curry17-03.50Hart County
5.-Breanna Gates17-02.00Southeast Bulloch
6.-Tyesha Edmond17-01.50Dublin
7.-LaRice Walker16-10.00Heard County
8.12Artavia Pettigrew16-08.00Southwest Magnet
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Ashleigh Rasheed38-09.00Decatur
2.12Shakeitha Curry37-02.00Hart County
3.11Bhane Williams37-00.50Southwest Magnet
4.-Xaviera Bowie35-06.00Carver (Columbus)
5.-Shakedra Robinson35-01.25Jeff Davis
6.-Camary Sampson35-00.00Jeff Davis
7.12Olivia Traylor34-08.00Crawford County
 

Teams