Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Maloney11.08a SRMt Carmel Area
2.12Jarred Gambrell11.12a Athens Area
3.12Cruz Finnicum11.38aHazleton Area
4.10Ethan Motsney11.52a SRNorth Schuylkill
5.11James Long11.60aPottsville Area
6.12Matt LaScala11.87aBlue Mountain
10Nick Troutman12.4aMt Carmel Area
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.12Jarred Gambrell11.10a Athens Area
2.12Josh Maloney11.28aMt Carmel Area
3.12Cruz Finnicum11.32a PRHazleton Area
4.12Matt LaScala11.54a PRBlue Mountain
4.10Ethan Motsney11.54aNorth Schuylkill
6.11James Long11.59a SRPottsville Area
7.-Peter Quarcoo11.64aDanville
8.11Matt Moore11.66aSouthern Columbia Area
9.11Hunter Pugh11.72a PRCentral Columbia
10.12Mike Wright11.74a SRDanville
10.12Brett Yeomans11.74aShikellamy
12.12Anthony Kelly11.80a PRPottsville Area
13.10Deivon Barlow11.84a PRHazleton Area
14.9Logan Harris11.97aSelinsgrove Area
14.9Charles Rivera11.97aDanville
14.10Justin Gilfillian11.97a PRBlue Mountain
17.11Nick Carl12.01a Athens Area
18.12Nate Shultz12.04aBellefonte Area
18.-Rylan VanPeldt12.04a PRBlue Mountain
20.11Cody Bordner12.05aShikellamy
21.11Josh Dunn12.08a SRShamokin Area Senior
22.11Sam Hunter12.14aHughesville
23.-Kris Koslop12.15a PRHazleton Area
24.11Kurt Meske12.26a PRCentral Columbia
25.11Tyrell Thomas12.32aSouthern Columbia Area
26.12Jake Morton12.44a PRSouthern Columbia Area
27.10Nick Troutman12.47aMt Carmel Area
28.10Kyle Failor12.50a PRMifflinburg Area
29.11Willam Powanda12.62a PRMinersville Area
30.-Miles McArdle-Coe12.74a PRMifflinburg Area
31.-Phillip Guzevich12.78a PRLincoln Leadership A...
32.-Sis-Obed Torres12.85a PRLincoln Leadership A...
33.-Paul Harrison13.06a PRBellefonte Area
--10Charlie SchusterNT PRPottsville Area
--12Curtis BickleNT PRSelinsgrove Area
--12Casey ShafferNTShikellamy
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.-Peter Quarcoo23.77aDanville
2.12Brett Yeomans23.85aShikellamy
3.10Joey Kleman23.92aSouthern Columbia Area
4.11James Long24.00aPottsville Area
5.12Cullen McGinniss24.35aWarrior Run Area
10Bobby Beirschmitt25.3a SRMt Carmel Area
12Ray Wywadis26.2a PRMt Carmel Area
--12Cruz FinnicumNTHazleton Area
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Cruz Finnicum23.11aHazleton Area
2.12Brett Yeomans23.25aShikellamy
3.-Peter Quarcoo23.53a PRDanville
4.11James Long23.80a SRPottsville Area
5.10Joey Kleman23.85aSouthern Columbia Area
6.12Cullen McGinniss23.90aWarrior Run Area
7.11Nick Carl23.91a Athens Area
8.12Casey Guers24.10a PRPottsville Area
9.11Chase McKean24.13aShikellamy
10.11Hunter Pugh24.26aCentral Columbia
11.10Justin Gilfillian24.31a SRBlue Mountain
11.12Matt LaScala24.31aBlue Mountain
13.10Sean Gipson24.32a SRBellefonte Area
14.9Charles Rivera24.40aDanville
15.10Bobby Witman24.56aPottsville Area
16.12Aidan Hart24.58a Athens Area
17.9Logan Harris24.60a SRSelinsgrove Area
18.11Sam Hunter24.85aHughesville
19.9Shane Williams25.13a SRShamokin Area Senior
20.10Anthony Chiavaroli25.23a PRSouthern Columbia Area
21.9Colin Richards25.24a SRBlue Mountain
22.9Elias George25.30aWarrior Run Area
23.10Bobby Beirschmitt25.35aMt Carmel Area
24.12Nate Shultz25.42aBellefonte Area
25.12Connor Whitman25.55a PRMinersville Area
26.11Kurt Meske25.65aCentral Columbia
27.11Benny Delgado25.75a PRShikellamy
28.11Willam Powanda26.09a PRMinersville Area
29.12Ray Wywadis26.42aMt Carmel Area
30.10Kyle Failor26.45aMifflinburg Area
31.-Matt Rooney26.49a PRSouthern Columbia Area
32.-Carlos Reyes29.96a PRLincoln Leadership A...
33.-Almanza Francisco30.03a PRLincoln Leadership A...
--12Jared HaddockNTShamokin Area Senior
--12Javonie RosaNT PRMinersville Area
---Jake SchmoltzeNT PRNorth Schuylkill
--11Tyler MatunisNT PRNorth Schuylkill
--10Ethan MotsneyNTNorth Schuylkill
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Casey Guers52.56aPottsville Area
2.11Meyrick Lamb52.68aMt Carmel Area
3.10Deivon Barlow52.71aHazleton Area
4.10Matt Gass53.09aShamokin Area Senior
5.12Jarred Gambrell53.58a Athens Area
6.10Sean Gipson54.25aBellefonte Area
7.12Cullen McGinniss54.34aWarrior Run Area
8.11Robert Breslin54.80a SRBlue Mountain
9.-John Slater55.23a PRMinersville Area
10.10Dondre Glasper55.26aMt Carmel Area
11.-Austin Mowery55.60a PRWarrior Run Area
12.10Joey Kleman55.82aSouthern Columbia Area
13.9Shane Williams56.17aShamokin Area Senior
14.11Brandon Nash56.19aShamokin Area Senior
15.-Robbie Riley56.41aDanville
16.12Jake Wallace56.50aNorth Schuylkill
17.9Elias George56.64aWarrior Run Area
18.10Bobby Witman57.01aPottsville Area
19.11Joe Akpakip57.39aHughesville
20.11Abe Durant57.52aSelinsgrove Area
21.11Sam Yastishock57.72aCentral Columbia
22.10Anthony Chiavaroli57.76aSouthern Columbia Area
23.11Dylan Deivert58.26aShikellamy
24.10Dustin Miller58.36a SRMinersville Area
25.-Matt Rooney58.50a PRSouthern Columbia Area
26.10Jonah Diltz58.51a PRCentral Columbia
27.-Andrew Rector58.55a PRMifflinburg Area
28.-Wes Carpenter58.62aBellefonte Area
29.-Spencer Raup59.49a PRMifflinburg Area
30.10Noah Byerly59.96a PRWarrior Run Area
31.-Phillip Guzevich1:00.48a PRLincoln Leadership A...
32.-Almanza Francisco1:21.61a PRLincoln Leadership A...
--12Mike WrightNTDanville
--12Brett YeomansNT PRShikellamy
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Curtis Bickle2:08.15aSelinsgrove Area
2.11Brandon Mendoza2:08.92aShamokin Area Senior
3.-Matt Tohero2:09.29a PRBlue Mountain
4.11Tyler Maneval2:09.60aSelinsgrove Area
5.10Dylan Swank2:10.15aSouthern Columbia Area
6.11David Tanney2:11.00a SRBellefonte Area
7.11Mason Moser2:12.18aDanville
8.11Brandon Walls2:12.19aMifflinburg Area
9.11Evan Hollen2:12.55a PRMinersville Area
10.10Kris Auker2:12.69aSelinsgrove Area
11.10Jordan Shinkus2:12.87aNorth Schuylkill
12.10Matt McConnell2:13.02aDanville
13.10Raeff Dolbin2:13.14aPottsville Area
14.-Jacob Plachko2:13.17a PRPottsville Area
14.-Sam Reilly2:13.17a PRBlue Mountain
14.11Brandon Tasker2:13.17a PRSouthern Columbia Area
14.-Alex Scull2:13.17a PRSouthern Columbia Area
18.10Scott Snyder2:14.17aShikellamy
19.11Corey Poklemba2:14.44a Athens Area
11Cory Honebach2:16hMt Carmel Area
20.9Tristan Dickey2:16.26a SRBlue Mountain
21.11Cory Honebach2:16.79aMt Carmel Area
22.11Allen Miller2:17.49a SRMifflinburg Area
23.10Brandon Dellaterza2:19.53a PRShikellamy
24.9Danny Delbaugh2:23.16aShamokin Area Senior
--12Joey GonyaNTShikellamy
--12Zack SicklerNT Athens Area
--12Grant FleetwoodNT SRSelinsgrove Area
--11Andrew HessNTCentral Columbia
--12Cody SchafferNTPottsville Area
--12Edward MooreNT PRHazleton Area
--10Ryan MinnickNT PRHazleton Area
--12Jake WallaceNTNorth Schuylkill
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Brendan Shearn4:29.04aNorth Schuylkill
2.11Andrew Hess4:41.69aCentral Columbia
3.9Andrew Steely4:43.92aSouthern Columbia Area
4.-Rich Hall4:44.27aMinersville Area
5.12T.J. Reynolds4:47.34aWarrior Run Area
6.10Codi Wood4:50.98a PRPottsville Area
7.9Tyler Vella4:50.99aDanville
8.10Matt Millard4:54.02a SR Athens Area
9.9Humza Hnesh4:54.52a SRPottsville Area
10.10Dylan Swank4:55.02a PRSouthern Columbia Area
11.12Keenan Monks4:55.08a SRHazleton Area
12.-Sam Katnar4:55.44a PRBlue Mountain
13.11Scott Bradley5:02.53aShamokin Area Senior
14.11Jake Witmer5:08.35a SRShikellamy
15.9Josh Scheuren5:13.75aShamokin Area Senior
16.9Devin Mashack5:14.59a PRNorth Schuylkill
17.11Jake Urey5:16.02aSelinsgrove Area
18.11Eric Scanlon5:41.77aPottsville Area
26.-Brian Williams6:37.92a PRShamokin Area Senior
--10Kris AukerNT PRSelinsgrove Area
--12Chris TombascoNTHazleton Area
--11David TanneyNTBellefonte Area
--11Dan IsenbergNTWarrior Run Area
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Brendan Shearn9:40.52aNorth Schuylkill
2.9Andrew Steely10:25.51aSouthern Columbia Area
3.12T.J. Reynolds10:29.93aWarrior Run Area
5.10Karl Myhre10:31.61a PRSouthern Columbia Area
6.11Nate Kapp10:44.56aDanville
7.12Chris Tombasco10:48.00aHazleton Area
8.-Rich Hall10:48.32a PRMinersville Area
9.10Matt Millard10:53.48a Athens Area
10.10Codi Wood10:54.25a SRPottsville Area
11.11Porter Mitchell10:56.44aDanville
12.-Sam Katnar11:02.36a PRBlue Mountain
13.11Evan Witmer11:03.71aShikellamy
14.9Josh Scheuren11:12.86aShamokin Area Senior
15.11Trey Butler11:17.31a PRBellefonte Area
16.-Caleb Thomas11:20.84a PRBellefonte Area
17.11Corey Conville11:24.57a PRPottsville Area
18.11David Tanney11:29.60a PRBellefonte Area
19.11Jeremy Schmoyer11:52.10aMt Carmel Area
20.11Mike Moore12:25.48aSouthern Columbia Area
21.11Jon Mazurkevich12:32.30aMt Carmel Area
--11Eric ScanlonNTPottsville Area
--12Keenan MonksNT SRHazleton Area
--12Derek BrokenshireNTShamokin Area Senior
--11Jake WitmerNTShikellamy
--12Curtis BickleNTSelinsgrove Area
--11Jake UreyNT PRSelinsgrove Area
--10Kaelan SullivanNT PRSelinsgrove Area
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Kyle Pane14.95a SR Athens Area
1.12Kyle Pane14.95h Athens Area
2.-Tommy Hichar15.25a PRHazleton Area
3.11Cliff Newton15.82a SRPottsville Area
4.12Bradley Miner15.84a Athens Area
4.12Bradley Miner15.84h Athens Area
5.-Jake Schmoltze16.19aNorth Schuylkill
6.11Austin Delp16.20a SRSelinsgrove Area
10Elijiah Duran18aMt Carmel Area
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.-Tommy Hichar15.38aHazleton Area
2.12Kyle Pane15.66a Athens Area
3.12Bradley Miner15.88a Athens Area
12Kyle Pane15.66h Athens Area
4.-Jake Schmoltze15.99a PRNorth Schuylkill
12Bradley Miner15.88h Athens Area
5.11Cliff Newton16.40aPottsville Area
6.11Austin Delp16.51aSelinsgrove Area
7.11Alec Zsido16.57a PRMt Carmel Area
8.10Nick Pane16.68a Athens Area
10Nick Pane16.66h Athens Area
9.12Lukas Weikel17.20aWarrior Run Area
10.11Brandon Walls17.25a PRMifflinburg Area
11.11Tyler Matunis17.40aNorth Schuylkill
12.12Connor Whitman17.51aMinersville Area
13.11Matt Kenney17.69a SRShikellamy
14.-Tyler Brensinger17.71a PRBlue Mountain
15.-DJ Enos17.94a PRBlue Mountain
16.12Alex Startzel17.95aShamokin Area Senior
17.11Jacob Weikel18.04a SRWarrior Run Area
18.10Elijiah Duran18.06aMt Carmel Area
19.10Matthew Swartz18.09aBellefonte Area
20.10Kaelan Sullivan18.19aSelinsgrove Area
21.11James Harris19.14a PRPottsville Area
22.12Brad Deppen19.16aShikellamy
23.10Mike Ede20.42aSelinsgrove Area
24.11Matt Moore1:15.36aSouthern Columbia Area
--10Ricky JonesNT SRBlue Mountain
--11Benny DelgadoNT PRShikellamy
--10Bronson WeistNT SRMinersville Area
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Matt Moore41.71aSouthern Columbia Area
2.-Dan McSurdy42.19a PRNorth Schuylkill
3.10Mike Ede42.89aSelinsgrove Area
4.10Nick Pane44.41a SR Athens Area
5.12Connor Whitman44.54aMinersville Area
6.12Bradley Miner44.91a Athens Area
7.12Lukas Weikel45.30aWarrior Run Area
8.-DJ Enos45.57a PRBlue Mountain
9.11Austin Delp45.91aSelinsgrove Area
11Jacob Kleman46aMt Carmel Area
10.11Jacob Kleman46.25aMt Carmel Area
11.12Alex Startzel46.35aShamokin Area Senior
12.10Bronson Weist46.40a SRMinersville Area
13.11Tyler Matunis46.69aNorth Schuylkill
14.12Mike Yoder46.77a PRShikellamy
15.11Cliff Newton47.31a SRPottsville Area
16.12Anthony Kelly47.42aPottsville Area
17.10Jonah Diltz48.10aCentral Columbia
18.11James Harris48.36aPottsville Area
19.10Matthew Swartz48.73aBellefonte Area
20.11Eric Ritchey48.81a SRBlue Mountain
21.11Davey Williams49.03a PRShamokin Area Senior
--12Keith CarpenterNT Athens Area
--12Omar BerryNTShikellamy
--12Brad DeppenNTShikellamy
--10Ricky JonesNTBlue Mountain
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 45.39aPottsville Area
2.-Relay Team 45.58aSouthern Columbia Area
3.-Relay Team 45.72aBlue Mountain
4.-Relay Team 46.12aShamokin Area Senior
5.-Relay Team 46.18aShikellamy
6.-Relay Team 46.52aDanville
7.-Aidan Hart
Nick Carl
Zach Mikaya
Kyle Pane
46.60a Athens Area
8.-Relay Team 46.62aNorth Schuylkill
9.-Relay Team 47.00aCentral Columbia
10.-Nick Troutman
Bobby Beirschmitt
Tyler Hodge
Nick Duceman
47.74aMt Carmel Area
11.-Relay Team 48.30aHughesville
12.-Relay Team 48.97aSelinsgrove Area
---Relay Team NTLincoln Leadership A...
---Relay Team NTBellefonte Area
---Relay Team NTMinersville Area
---Relay Team NTHazleton Area
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:39.85aNorth Schuylkill
2.-Relay Team 3:40.24aShamokin Area Senior
3.-Relay Team 3:40.59aCentral Columbia
4.-Relay Team 3:41.46aPottsville Area
-Dondre Glasper
Meyrick Lamb
Jacob Kleman
Nick Troutman
3:42aMt Carmel Area
5.-Relay Team 3:42.76aMt Carmel Area
6.-Relay Team 3:46.09aDanville
7.-Relay Team 3:52.19aBlue Mountain
8.-Cory Poklemba
Nick Pane
Kyle Pane
Nick Carl
3:53.73a Athens Area
9.-Relay Team 3:55.29aMinersville Area
10.-Relay Team 3:55.50aSouthern Columbia Area
11.-Relay Team 3:58.38aBellefonte Area
12.-Relay Team 4:00.92aSelinsgrove Area
---Relay Team NTShikellamy
---Relay Team NTHazleton Area
---Relay Team NTMifflinburg Area
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

-Dylan Lawrence
Justin Skavery
Chris Monahan
Mikael Hause
8:33aMt Carmel Area
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Tyler Kerstetter52-04.00Selinsgrove Area
2.12Jake Heim49-09.00Shikellamy
3.10Tom Schetroma48-04.00Southern Columbia Area
4.11Gabe Matukaitis44-04.00 PRMt Carmel Area
5.12Brent Womer43-09.00Selinsgrove Area
6.12Christian Deangelo43-05.00 PRPottsville Area
10Eric Joraskie38'2Mt Carmel Area
--10Eric JoraskieNDMt Carmel Area
--11Tommy HynoskieNDMt Carmel Area
--11Matt DillNDHughesville
---Tonner RonckND PRBellefonte Area
--10Danny ConvilleNDPottsville Area
--12Matt PuddyNDPottsville Area
--12Connor WhitmanND PRMinersville Area
---Michael LitwakNDMinersville Area
--12Garrett GroceNDHazleton Area
--11Eric EatonNDSelinsgrove Area
--12Brad KrisanitsNDCentral Columbia
--10Alex ShiberNDCentral Columbia
--12Alex WilliamsonNDShikellamy
--10Nick SebasovichNDShikellamy
--12Jake PhillipsNDShamokin Area Senior
--11Cameron PensylNDShamokin Area Senior
--11Colin HeitzmanNDSouthern Columbia Area
--9Cody PavlickNDSouthern Columbia Area
--11Bradee RuhlNDMifflinburg Area
--12Mark DeFordNDMifflinburg Area
---Ian AdamNDWarrior Run Area
---Tory CampbellNDWarrior Run Area
--11Brad FrederickNDWarrior Run Area
--12Ed PavalkoNDNorth Schuylkill
--11Brady SimmsNDNorth Schuylkill
---Mike ShinkusND PRNorth Schuylkill
--10Greg RaudenbushND SRBlue Mountain
---Andy DohmanND SRBlue Mountain
---Doug GritzND PRBlue Mountain
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Tyler Kerstetter159-00Selinsgrove Area
2.12Jake Heim133-10 PRShikellamy
3.12Dominick Wolfe132-09 PRShikellamy
4.10Eric Joraskie130-05Mt Carmel Area
5.10Tom Schetroma124-10Southern Columbia Area
6.-Tory Campbell124-02Warrior Run Area
11Tommy Hynoskie116'8Mt Carmel Area
10Tyler Kwiatkowski115'5Mt Carmel Area
--10Tyler KwiatkowskiNDMt Carmel Area
--11Tommy HynoskieNDMt Carmel Area
--11Matt DillNDHughesville
---Clayton FilipowiczND SRBellefonte Area
--12Garrett GroceND SRHazleton Area
--10Brett FinklesteinNDHazleton Area
--12Connor WhitmanND PRMinersville Area
--11Wyatt MurphyND SRMinersville Area
--10Danny ConvilleNDPottsville Area
--12Christian DeangeloND PRPottsville Area
---Brad McKeoneND PRPottsville Area
--10Nick SebasovichNDShikellamy
--10Scott LaidlawND Athens Area
--11Tim WaskoNDShamokin Area Senior
--12Jake PhillipsNDShamokin Area Senior
--12Brent WomerNDSelinsgrove Area
--10John UnderhillNDSelinsgrove Area
--10Alex ShiberNDCentral Columbia
--10Eric McCrackenNDCentral Columbia
--11Brad FrederickNDWarrior Run Area
--12Mark DeFordNDMifflinburg Area
--10Cody YackenchickNDBlue Mountain
--10Ian ThompsonND SRBlue Mountain
---Tyler DeanND PRNorth Schuylkill
---Zach YackenchickND PRBlue Mountain
--11Brady SimmsNDNorth Schuylkill
--11Colin HeitzmanNDSouthern Columbia Area
--11Brian GedmanNDSouthern Columbia Area
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Andrew Korrubin177-00Pottsville Area
2.11Eric Eaton164-10Selinsgrove Area
3.10Robert Varano163-02 SRMt Carmel Area
4.11Josh Tomedi160-06 SRMt Carmel Area
5.12Tyler Hartranft157-01 PRBlue Mountain
6.11Victor Weller154-00Blue Mountain
7.12Jake Stoudt153-02 PRBlue Mountain
10Ray Heromin144'6Mt Carmel Area
--10Ray HerominNDMt Carmel Area
---Clayton FilipowiczND PRBellefonte Area
--12Matt ShieldsND SRPottsville Area
--10Kurtis KillianNDPottsville Area
--11Wyatt MurphyND SRMinersville Area
--12Connor WhitmanND PRMinersville Area
---Joel GalteriND PRHazleton Area
--10Nick KokindaNDHazleton Area
--11Mason MoserNDDanville
--10Eric McCrackenNDCentral Columbia
--11Chris RobertsNDCentral Columbia
---Sean MclaughlinNDShamokin Area Senior
--12Garrett PopeNDShikellamy
---Mike PogeirskiND PRNorth Schuylkill
---Mike PugurskyND PRNorth Schuylkill
---Mike ShinkusND PRNorth Schuylkill
--11Bradee RuhlNDMifflinburg Area
---Ian AdamNDWarrior Run Area
---Robert DelboNDSouthern Columbia Area
--12Jake TownsendNDSouthern Columbia Area
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Casey Guers6-05.00 PRPottsville Area
2.12Mike Rodriquez6-02.00Selinsgrove Area
3.11Kyle Laughlin6-00.25 SRBlue Mountain
4.-Tommy Hichar6-00.00 PRHazleton Area
5.12Jake Morton5-10.25 PRSouthern Columbia Area
6.-Ryan Osadchy5-10.00Hazleton Area
--10Colby PetrillaNH SRHazleton Area
--11Wyatt MurphyNH SRMinersville Area
--10Matthew SwartzNHBellefonte Area
---Jason JarvisNHBellefonte Area
---Wes CarpenterNHBellefonte Area
--10Robert VaranoNHMt Carmel Area
--12Ian KanezoNHMt Carmel Area
--10Robbie KoonsNH SRDanville
--11Ross LitzNHDanville
--11Joe KrupilisNHCentral Columbia
--11Chase McKeanNHShikellamy
--11Zach MikayaNH Athens Area
--11Matt KenneyNHShikellamy
--10Garret ClarkNH Athens Area
--12Brad DeppenNHShikellamy
--12Chris CharwoskyNHShamokin Area Senior
--12Jake TownsendNHSouthern Columbia Area
---Dan McSurdyNH PRNorth Schuylkill
---Dylan HughesNH PRNorth Schuylkill
--12Dylan CulpNHMifflinburg Area
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Donny Scatena14-07.00Central Columbia
2.12Dominick Mannello13-06.00 PRShikellamy
3.12Christopher Bergan13-00.50Minersville Area
4.12Brett Duell12-06.00Southern Columbia Area
5.11Brian Campbell12-00.50 SRHazleton Area
6.11Sam Dipasquale12-00.00Central Columbia
7.11Christian Burke11-00.00Selinsgrove Area
--12Matt ByerlyNHDanville
--10Tyler JaniNHDanville
--11Dylan FridayNHDanville
--12Casey ShafferNHShikellamy
--11Corey PoklembaNH Athens Area
--12Kyle PaneNH Athens Area
--12Gary MillerNHShikellamy
--12Chris CharwoskyNHShamokin Area Senior
---Alex RadustaNH PRHazleton Area
--10Randy RubrightNH SRPottsville Area
--12Joe BicklemanNHPottsville Area
--11Cody McMullinNHPottsville Area
--11Alec ZsidoNHMt Carmel Area
--10Elijiah DuranNHMt Carmel Area
--10Alec WalterNHHughesville
---Nicholas ShawleyNH PRBellefonte Area
--12Steven BoneNHBellefonte Area
--11Quinn EicherNHBellefonte Area
--11Keith DayNHSouthern Columbia Area
--11Logan AndersonNH SRSouthern Columbia Area
---Dillon CuppNHWarrior Run Area
--9Jared McHenryNHWarrior Run Area
---Kaleb CordermanNH PRWarrior Run Area
--11Tyler WasilewskiNHNorth Schuylkill
---Seth BlankenhornNH PRBlue Mountain
--11Eric GavalisNHBlue Mountain
--12Joseph KoonsNH SRNorth Schuylkill
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Jarred Gambrell21-08.75 Athens Area
2.12Mike Rodriquez21-05.25Selinsgrove Area
3.11Kyle Laughlin20-02.00Blue Mountain
4.10David Aurand19-06.00 PRSelinsgrove Area
5.-Thomas Shavinski19-05.00 PRPottsville Area
6.12Javonie Rosa19-04.75Minersville Area
10Elijiah Duran17'6Mt Carmel Area
11Tyler Hodge17'2Mt Carmel Area
12Ian Kanezo17'1Mt Carmel Area
--12Ian KanezoNDMt Carmel Area
--11Tyler HodgeNDMt Carmel Area
--10Elijiah DuranNDMt Carmel Area
--11Quinn EicherNDBellefonte Area
---Jason JarvisNDBellefonte Area
--12Nate ShultzNDBellefonte Area
---Steven SvenderND PRPottsville Area
--12Robert ThompsonNDPottsville Area
---Aron ZurowskyND PRHazleton Area
--12Wil MattisNDHazleton Area
--10Ryan MinnickND SRHazleton Area
--10Robbie KoonsNDDanville
--11Abe DurantNDSelinsgrove Area
--11Ross LitzNDDanville
--11Chris RobertsNDCentral Columbia
--11Zach MikayaND Athens Area
--12Garrett PopeNDShikellamy
--11John SantangeloNDShikellamy
--12Jared MontgomeryNDShamokin Area Senior
--12Jared HaddockNDShamokin Area Senior
--9Luke FisherND SRBlue Mountain
--12Jake StoudtND PRBlue Mountain
---Dylan HughesNDNorth Schuylkill
---Matt GownleyND PRNorth Schuylkill
---Drew PaulND PRNorth Schuylkill
--12Dylan CulpNDMifflinburg Area
--12Jake MortonNDSouthern Columbia Area
--11Tyrell ThomasNDSouthern Columbia Area
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Jarred Gambrell47-02.50 Athens Area
2.12Javonie Rosa44-08.00Minersville Area
3.12Mike Rodriquez43-02.25Selinsgrove Area
4.12Garrett Pope41-08.75Shikellamy
5.11John Santangelo41-07.00Shikellamy
6.-Thomas Shavinski41-03.50 PRPottsville Area
7.11Kyle Laughlin41-01.25Blue Mountain
---Drew PaulND PRNorth Schuylkill
---Dylan HughesNDNorth Schuylkill
--11Mark TravorND SRBlue Mountain
--12Dylan CulpNDMifflinburg Area
--11Ryan HemrickNDWarrior Run Area
--12Jake TownsendNDSouthern Columbia Area
--12Robert ThompsonNDPottsville Area
--11Cody McMullinND SRPottsville Area
---Aron ZurowskyND PRHazleton Area
--12Steven BoneND SRBellefonte Area
--10Matthew SwartzNDBellefonte Area
--10Elijiah DuranNDMt Carmel Area
--11Tyler HodgeNDMt Carmel Area
--10Garret ClarkND Athens Area
--11Zach MikayaND Athens Area
--12Brayden YackoNDShamokin Area Senior
--10Robbie KoonsND SRDanville
--11Ross LitzNDDanville
--10David AurandNDSelinsgrove Area