Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Cory Aichele11.52aDoddridge County
2.11Derek Renner11.72aSt. Marys
3.10Alex Doak11.87aTyler Consolidated
4.12Isaac Graham11.91aTyler Consolidated
5.11Cameron Litviak11.95aCalhoun County
6.12Aaron Jones12.23aWilliamstown
7.12Joseph Semple12.24aTyler Consolidated
8.11Chazz Jones12.30aRitchie County
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Cory Aichele11.50aDoddridge County
2.10Alex Doak11.70aTyler Consolidated
3.11Derek Renner11.71aSt. Marys
4.12Isaac Graham11.88aTyler Consolidated
5.11Cameron Litviak12.01aCalhoun County
6.12Aaron Jones12.07aWilliamstown
7.11Chazz Jones12.16aRitchie County
8.12Joseph Semple12.19aTyler Consolidated
9.11Benjamin McDivitt12.20aBraxton County
10.11Nathan Cosgrove12.24aCalhoun County
11.12Mark Bedree12.26aCalhoun County
12.10Jarrick Hoskins12.30aWilliamstown
13.11Austin Mear12.41aDoddridge County
13.10Ben Aylestock12.41aSouth Harrison
15.12Matt Hendrickson12.53aWilliamstown
15.9Noah Spitzer12.53aSt. Marys
17.12Daniel McFarland12.56aSt. Marys
18.12Joey Abramovich12.71aRitchie County
18.11Dustin DeRito12.71aRavenswood
20.10Elijah Onwuka12.74aRoane County
21.11Dallas Totten12.76aRavenswood
22.12Randy Lawson12.86aRoane County
23.10James Murray12.91aWirt County
24.9Austin McVey12.94aWirt County
25.-Ryan Hubbard12.97aClay County
26.12James Tinnel12.98aBraxton County
27.10Donovan Blemings13.23aDoddridge County
28.9Matt Renta13.26aWirt County
28.12Ben Jackson13.26aRitchie County
30.-Trevor McCLAIN13.31aClay County
31.9Joel McDonough13.67aBraxton County
--10Bradley ReichardDQRoane County
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Derek Renner23.69aSt. Marys
2.11Cory Aichele23.73aDoddridge County
3.10Jon Cain25.32aWirt County
4.11Michael Bates25.49aRoane County
5.12Issac Ratliff25.70aGilmer County
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.11Cory Aichele23.49aDoddridge County
2.11Derek Renner23.56aSt. Marys
3.10Alex Doak23.94aTyler Consolidated
4.11Benjamin McDivitt24.52aBraxton County
5.11Michael Bates24.93aRoane County
6.12Issac Ratliff24.98aGilmer County
7.10Jon Cain25.10aWirt County
8.11Nathan Cosgrove25.14aCalhoun County
9.11Jordan Coen25.15aBraxton County
10.11Austin Nichols25.38aRoane County
11.9Noah Spitzer25.53aSt. Marys
12.11Sam Young25.81aWilliamstown
13.11Dallas Totten26.24aRavenswood
14.10Austin Rought26.28aDoddridge County
15.11Austin Mear26.33aDoddridge County
16.9Josh Ruble26.65aTyler Consolidated
17.9Matt Zlatkind26.67aWilliamstown
18.9Matt Renta26.84aWirt County
19.12Ben Jackson27.13aRitchie County
20.10Elijah Onwuka27.18aRoane County
21.10Ricky Hammon27.28aBraxton County
22.10James Murray27.31aWirt County
23.10Mitch Cronin27.57aSt. Marys
24.10Patrick Watson28.63aRavenswood
25.12Caleb Moore28.75aGilmer County
26.10Andy Cottrille29.38aRitchie County
27.9Andrew Anderson30.30aSouth Harrison
28.10Curtis Ledsome30.49aRitchie County
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Derek Renner51.77aSt. Marys
2.12Jeffery Britton52.59aRitchie County
3.12Issac Gaines53.46aSouth Harrison
4.12Cody Masters54.65aRitchie County
5.11Derek Bayless55.05aSt. Marys
6.10Ben Aylestock55.68aSouth Harrison
7.11Michael Bates56.05aRoane County
8.12Calvin McCune56.28aTyler Consolidated
9.11James Taylor56.64aSt. Marys
10.11Josh Quinn57.18aWirt County
11.-Ryan Hubbard57.99aClay County
12.12Quinton Hinzman58.10aDoddridge County
13.9Blake Williams59.18aWilliamstown
14.9Jon Hayman59.88aRavenswood
15.10Austin Sloan59.96aRoane County
16.11Frederik Krause1:00.08aTyler Consolidated
17.10Austin Rought1:00.39aDoddridge County
18.10Casey Smith1:00.92aGilmer County
19.-Zackery Bawcum1:01.53aCalhoun County
20.9Thomas Elliot1:02.48aRitchie County
21.10Kevin Hill1:04.50aBraxton County
22.9Marshall Tallman1:05.17aTyler Consolidated
23.9Deke Westbrook1:06.12aWilliamstown
24.11Doug Hennen1:06.37aWirt County
25.10Nathan Cook1:07.73aBraxton County
26.9Tyler Bess1:15.83aBraxton County
--9Matt RentaDQWirt County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Jeffery Britton2:03.84aRitchie County
2.12Cody Masters2:06.96aRitchie County
3.11Clint Hardman2:07.00aRitchie County
4.11Charlie Drazba2:08.82aSt. Marys
5.10Jordan Whitehair2:10.50aSt. Marys
6.12Daniel Clevenger2:11.60aDoddridge County
7.10Jason Lockhart2:13.19aWilliamstown
8.12Russell Nuckles2:14.19aBraxton County
9.10Newt Cottrill2:16.00aSt. Marys
10.10Caleb Moore2:16.71aDoddridge County
11.11Josh Quinn2:18.28aWirt County
12.12Ryan Lockhart2:22.80aRavenswood
13.11Josef Greene2:23.97aWilliamstown
14.10William Schindler2:26.95aRavenswood
15.12Nathan Bolin2:29.80aTyler Consolidated
16.9Austin McVey2:29.94aWirt County
17.10Kevin Hill2:30.56aBraxton County
18.10Adam Palmer2:31.62aRavenswood
19.10Connor Ferguson2:32.92aGilmer County
20.10James Murray2:35.22aWirt County
21.9Anthony Jones2:35.65aDoddridge County
22.9Andrew Anderson2:45.23aSouth Harrison
23.9Hunter Miller2:53.15aRoane County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Russell Nuckles4:39.93aBraxton County
2.11Charlie Drazba4:42.90aSt. Marys
3.10Caleb Moore4:47.82aDoddridge County
4.12Aaron Lockhart4:49.44aWilliamstown
5.11Derek Bayless4:55.77aSt. Marys
6.9Johnny Hogue5:00.80aRitchie County
7.10Luke Sadecky5:09.39aRavenswood
8.11Josef Greene5:09.73aWilliamstown
9.12Caleb Cade5:13.67aDoddridge County
10.10Matt Zorn5:16.41aDoddridge County
11.10Jesse Anderson5:17.48aSouth Harrison
12.11Josh James5:18.61aRitchie County
13.9Kalob Bell5:21.48aWirt County
14.11Johnathan Schiefer5:24.48aRavenswood
15.10Shane Hinzman5:27.03aWirt County
16.11Doug Hennen5:28.89aWirt County
17.10William Schindler5:37.29aRavenswood
18.10Mitch Cronin5:40.53aSt. Marys
19.9Ryan Dalrymple5:42.11aTyler Consolidated
20.10Raymond Ruckman5:43.29aSouth Harrison
21.10Connor Ferguson5:45.95aGilmer County
22.-Alex Suite5:48.57aClay County
23.12Logan Morlan5:49.66aBraxton County
24.11Jeffrey Buchannan5:54.26aTyler Consolidated
25.12Ben Jackson5:58.63aRitchie County
26.9Andrew Anderson6:06.95aSouth Harrison
27.-Clifford Heidebrecht6:27.19aClay County
28.9Hunter Miller6:37.20aRoane County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Charlie Drazba10:06.81aSt. Marys
2.10Caleb Moore10:22.35aDoddridge County
3.9Johnny Hogue10:26.20aRitchie County
4.10Jordan Whitehair10:36.41aSt. Marys
5.12Daniel Clevenger10:48.25aDoddridge County
6.12Caleb Cade11:03.63aDoddridge County
7.9Kalob Bell11:08.33aWirt County
8.10Adam Palmer11:27.14aRavenswood
9.10Isaiah Mitchell11:30.07aClay County
10.10Shane Hinzman11:38.96aWirt County
11.9Jonathan Haddox11:39.38aSt. Marys
12.11Doug Hennen11:51.01aWirt County
13.9Ryan Dalrymple12:09.93aTyler Consolidated
14.10Jack Folwell12:23.28aWilliamstown
15.12Logan Morlan12:40.67aBraxton County
16.9Ryder Deem13:23.27aWilliamstown
17.11Nathan Napier14:21.90aRitchie County
18.11Carson Poling14:50.06aRitchie County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Daniel Plaugher15.76aDoddridge County
2.11Brett Wright15.91aSt. Marys
3.12Dylan McNutt16.04aWilliamstown
4.12Jordan Smith16.65aTyler Consolidated
5.11Luke Hottle16.99aRoane County
6.10Dillon Muhly-Alexander17.32aDoddridge County
7.11Matt Roberts17.58aWirt County
8.10Brandon Frey19.84aTyler Consolidated
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.10Daniel Plaugher15.95aDoddridge County
2.11Brett Wright16.10aSt. Marys
3.12Dylan McNutt16.46aWilliamstown
4.11Luke Hottle17.25aRoane County
5.10Dillon Muhly-Alexander17.50aDoddridge County
6.12Jordan Smith17.51aTyler Consolidated
7.11Matt Roberts18.00aWirt County
8.10Brandon Frey19.30aTyler Consolidated
9.12Samuel Dennison19.44aGilmer County
10.-Zackery Bawcum19.83aCalhoun County
11.-Vince White21.41aClay County
12.-Jamie Ramsey22.90aClay County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Isaac Graham41.80aTyler Consolidated
2.12Dylan McNutt42.13aWilliamstown
3.10Jessie Hilvers43.12aRitchie County
4.11Luke Hottle43.24aRoane County
5.12Matt Knowlton44.16aRavenswood
6.10Josh Lowther44.42aGilmer County
7.11Jeremy Smith45.13aTyler Consolidated
8.10Hunter Lemasters45.28aTyler Consolidated
9.10Dillon Muhly-Alexander46.26aDoddridge County
10.11Grant DeLancey46.27aSt. Marys
11.11Matt Roberts46.68aWirt County
12.12Samuel Dennison48.58aGilmer County
13.9Skyler Arbogast50.99aGilmer County
14.10Hee Jae Weon52.02aBraxton County
15.-Chad Bragg59.73aClay County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 45.88aDoddridge County
2.-Dirk Fletcher
Joseph Semple
Isaac Graham
Alex Doak
45.94aTyler Consolidated
3.-Mark Bedree
Nathan Cosgrove
Zachary Hanshaw
Cameron Litviak
47.04aCalhoun County
4.-Chazz Jones
Jessie Hilvers
Justin Sage
Joey Abramovich
48.18aRitchie County
4.-Relay Team 48.18aRitchie County
5.-Relay Team 48.84aBraxton County
6.-Relay Team 49.08aRoane County
7.-Alex Suite
Jamie Ramsey
Ryan Hubbard
Trevor McCLAIN
51.81aClay County
---Aaron Jones
Jarrick Hoskins
Matt Hendrickson
Michael Shawver
DQWilliamstown
---James Taylor
Noah Spitzer
Tyler Cox
Daniel McFarland
DNFSt. Marys
---Anthony Aviles
Issac Ratliff
Josh Lowther
Samuel Dennison
DQGilmer County
---Relay Team DQWilliamstown
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:36.03aDoddridge County
1.-Zack Cottrill
Franklin Crouch
Jeffrey Bonnell
Cory Aichele
1:36.03aDoddridge County
2.-Jarrick Hoskins
Ben Petty
Dylan McNutt
Michael Shawver
1:36.06aWilliamstown
3.-Mark Bedree
Nathan Cosgrove
Zachary Hanshaw
Cameron Litviak
1:39.36aCalhoun County
4.-Chazz Jones
Jessie Hilvers
Justin Sage
Joey Abramovich
1:40.18aRitchie County
4.-Relay Team 1:40.18aRitchie County
5.-James Taylor
Noah Spitzer
Tyler Cox
Grant DeLancey
1:40.55aSt. Marys
6.-Michael Bates
Kyle Raines
Bradley Reichard
Austin Nichols
1:41.57aRoane County
7.-Jordan Coen
Benjamin McDivitt
James Tinnel
Ricky Hammon
1:45.11aBraxton County
7.-Relay Team 1:45.11aBraxton County
8.-Chad Bragg
Isaiah Mitchell
Alex Suite
Trevor McCLAIN
1:56.11aClay County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jessie Hilvers
Jeffery Britton
Clint Hardman
Cody Masters
3:38.45aRitchie County
2.-Derek Bayless
Derek Renner
Dylan Fetty
Jordan Whitehair
3:40.10aSt. Marys
3.-Hunter Barton
Trevor Anderson
Jarrick Hoskins
Aaron Lockhart
3:40.46aWilliamstown
4.-Jesse Anderson
Ben Aylestock
Issac Gaines
Raymond Ruckman
3:48.64aSouth Harrison
5.-Will Thaxton
Austin Rought
Quinton Hinzman
Zack Cottrill
3:53.38aDoddridge County
6.-Calvin McCune
Waylon Rosenlieb
Brandon Frey
Nathan Bolin
3:58.67aTyler Consolidated
7.-Josh Quinn
Matt Roberts
Kalob Bell
Jon Cain
4:02.67aWirt County
8.-Randy Lawson
Austin Sloan
JC Nichols
Bradley Reichard
4:02.81aRoane County
9.-Jon Hayman
Wesley Marcum
Damian Morriston
Johnathan Schiefer
4:24.29aRavenswood
10.-Nathan Cook
Seth Jackson
James Acord
Kevin Hill
4:34.32aBraxton County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Clint Hardman
Johnny Hogue
Josh James
Jeffery Britton
8:35.77aRitchie County
2.-Derek Bayless
Newt Cottrill
Grant DeLancey
Jordan Whitehair
8:47.56aSt. Marys
3.-Zack Cottrill
Will Thaxton
Quinton Hinzman
Daniel Clevenger
9:01.07aDoddridge County
4.-Matt Knowlton
Ryan Lockhart
Luke Sadecky
William Schindler
9:24.42aRavenswood
5.-Andrew Anderson
Jesse Anderson
Issac Gaines
Raymond Ruckman
9:29.88aSouth Harrison
6.-Calvin McCune
Brandon Frey
Nathan Bolin
Ryan Dalrymple
9:32.56aTyler Consolidated
7.-Kalob Bell
Shane Hinzman
Jon Cain
Josh Quinn
9:45.41aWirt County
8.-Blake Williams
Brandon Root
Jacob Hively
Andrew Bondi
10:26.11aWilliamstown
9.-Cody Bostic
Nathan Cook
Hee Jae Weon
Kevin Hill
11:11.36aBraxton County
 

4x110 Shuttle Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.-Jordan Smith
Jeremy Smith
Brandon Frey
Isaac Graham
1:02.62aTyler Consolidated
2.-Jeffrey Bonnell
Will Thaxton
Franklin Crouch
Daniel Plaugher
1:03.75aDoddridge County
3.-Garret Butler
Matt Hendrickson
Dylan McNutt
Michael Shawver
1:04.04aWilliamstown
3.-Relay Team 1:04.04aWilliamstown
4.-Dylan Fetty
Grant DeLancey
Tyler Cox
Brett Wright
1:04.35aSt. Marys
5.-Samuel Dennison
Tristan Sparks
Skyler Arbogast
Josh Lowther
1:10.19aGilmer County
6.-Luke Hottle
Tyler Lee
Austin Sloan
JC Nichols
1:10.61aRoane County
7.-Jon Cain
Austin McVey
Doug Hennen
Matt Roberts
1:11.30aWirt County
8.-Hee Jae Weon
James Acord
Ricky Hammon
James Tinnel
1:12.21aBraxton County
8.-Relay Team 1:12.21aBraxton County
9.-Dustin DeRito
Wesley Marcum
Dallas Totten
Patrick Watson
1:16.26aRavenswood
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Mark Britton51-01.00Ritchie County
2.12Hayden Ullman49-09.00St. Marys
3.12Jared Shipe46-02.00Ritchie County
4.10Evan Smith45-10.00Williamstown
5.12Chadrick Small44-11.00Ravenswood
6.12Carrol Baker42-08.00Ritchie County
7.10Drew Casey39-10.50Tyler Consolidated
8.10Logan Raines39-05.00Williamstown
9.12Chuck Self38-02.00Gilmer County
10.10Clayton Yeager37-08.50Doddridge County
11.12John Turner37-08.00South Harrison
12.11Slade Dillon37-05.00Tyler Consolidated
13.11Theron Davis36-08.50Braxton County
14.12Tom Collins36-06.50Williamstown
15.12Tyler Rhodes35-09.00Roane County
16.10Marty Lipscomb35-00.00Doddridge County
16.12Christian Brock35-00.00Wirt County
18.10Reed Ratliff34-11.00Gilmer County
19.12Zachary Hanshaw34-05.50Calhoun County
20.12Bobby Lane34-01.00Braxton County
21.12Wylie Ford33-01.00Doddridge County
22.10Jimmy Jemison32-11.00St. Marys
23.12Mike Ludle32-07.00Roane County
24.11Frederik Krause32-05.00Tyler Consolidated
24.-Vince White32-05.00Clay County
26.12Alex Myers31-01.50Wirt County
27.-Erik Johnson29-03.00Calhoun County
28.9Tyler Hammack29-02.00Roane County
29.10Owen Yoke28-05.00South Harrison
30.-Joshua Summers28-01.00Calhoun County
31.9Asa Timmons24-09.00St. Marys
32.9Joe Green20-07.00Braxton County
33.12Brian Freeland19-11.00Wirt County
--11Quintin NicholsonFOULSouth Harrison
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Mark Britton181-04Ritchie County
2.12Jared Shipe135-07.50Ritchie County
3.10Jimmy Jemison131-00St. Marys
4.12Alex Myers125-01Wirt County
5.12Carrol Baker123-10Ritchie County
6.9Isaac Britton121-01Doddridge County
7.11Slade Dillon114-06.50Tyler Consolidated
8.12Chuck Self114-02Gilmer County
9.12Chadrick Small113-07Ravenswood
10.12Hayden Ullman112-05St. Marys
11.12Aaron Jones109-07Williamstown
12.12Wylie Ford105-08Doddridge County
13.10Drew Casey102-05Tyler Consolidated
14.10Brandon Cogar102-03Williamstown
15.12Tom Collins99-04Williamstown
16.10Reed Ratliff93-03Gilmer County
17.12Bobby Lane93-00Braxton County
18.11Frank Stenger92-09.50South Harrison
19.12Tyler Rhodes87-02Roane County
20.11Theron Davis85-00Braxton County
21.12Mike Ludle81-05Roane County
22.12Christian Brock79-02.50Wirt County
23.10Nathan Cook79-01Braxton County
24.10Owen Yoke78-08South Harrison
25.10TJ Metzger78-07Roane County
26.9Asa Timmons77-02St. Marys
27.-Joshua Summers73-09Calhoun County
28.-William Newhouse70-04Clay County
29.-Jamie Ramsey68-05Clay County
30.-Zackery Bawcum58-04Calhoun County
25.9Alex Carper51-10Wirt County
31.-Erik Johnson51-08Calhoun County
32.12Brian Freeland51-07Wirt County
--12John TurnerFOULSouth Harrison
--10Clayton YeagerFOULDoddridge County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Matt Knowlton6-02.00Ravenswood
2.10Anthony Aviles6-02.00Gilmer County
3.12Issac Gaines6-00.00South Harrison
4.11Brett Wright6-00.00St. Marys
5.10Dillon Muhly-Alexander5-10.00Doddridge County
6.12Joel Roberts5-08.00Gilmer County
7.10Dylan Fetty5-04.00St. Marys
7.11Jordan Coen5-04.00Braxton County
7.10Hunter Lemasters5-04.00Tyler Consolidated
--12Caleb MooreNHGilmer County
---Ryan HubbardNHClay County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Cody Masters14-04.00Ritchie County
2.11Franklin Crouch12-06.00Doddridge County
3.10Mitchell Goertler11-06.00Williamstown
4.11Paige Haught11-06.00Ritchie County
5.10Hunter Lemasters11-06.00Tyler Consolidated
6.11Cody Hall11-06.00Ritchie County
7.10Kyle Raines11-06.00Roane County
8.9Dalton George11-00.00Williamstown
8.11Luke Hottle11-00.00Roane County
10.10Ian Spencer10-06.00Doddridge County
10.10Josh Lowther10-06.00Gilmer County
--10James AcordNHBraxton County
--9Josh RubleNHTyler Consolidated
--9Marshall TallmanNHTyler Consolidated
--10Ben AylestockNHSouth Harrison
--11Alex MarchettiNHWilliamstown
--9Joel McDonoughNHBraxton County
--9Tristan SparksNHGilmer County
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Aaron Jones20-02.50Williamstown
2.10Dylan Fetty20-00.00St. Marys
3.10Patrick Watson19-06.00Ravenswood
4.10Dillon Muhly-Alexander19-03.00Doddridge County
5.10Anthony Aviles18-09.50Gilmer County
6.10Brandon Cogar18-04.50Williamstown
7.10Justin Sage17-09.50Ritchie County
8.12Calvin McCune17-04.00Tyler Consolidated
9.11Frederik Krause16-09.00Tyler Consolidated
10.11Austin Mear16-06.00Doddridge County
11.10Austin Sloan15-10.00Roane County
12.9Jon Hayman15-05.50Ravenswood
13.-Alex Suite15-03.00Clay County
14.-Vince White14-01.00Clay County
15.10James Acord13-11.00Braxton County
16.9Tyler Bess10-01.00Braxton County
--11Cameron LitviakNDCalhoun County
--10Kyle RainesNDRoane County