Team Results Management

Meet Info

6th Grade7th Grade8th Grade
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  6th Grade - Finals

6Ethan Tonder13.31Wyeast
2.6Jeremy Pellens14.07Skyridge
6Christian Nghiem14.37Skyridge
3.6Tobias Pizot14.59Skyridge
6Dylan Ingram15.04Skyridge
6Kosaku Yonemitsu15.49Skyridge
6Alex Gee15.89Skyridge
 

100 Meters  7th Grade - Finals

7Tanner Pfaff13.40Skyridge
1.7Liam Fitzgerald13.60Skyridge
7Donald Bretz13.68Wyeast
7Kody Ulrich13.64Wyeast
7Jacob Nester13.75Skyridge
7Michael Jurna14.04Skyridge
7Brayden Atkins15.22Skyridge
 

100 Meters  8th Grade - Finals

8Marcus Boyd11.57Wyeast
2.8Robert (Cole) Zarcone11.88Skyridge
8Cameron Eyman12.40Skyridge
8Nitin Beri12.32Skyridge
8Jordan Karlous12.31Skyridge
3.8Joseph Driver12.37Skyridge
8Nathan Jessup12.42Skyridge
8Blake Gowing12.81Skyridge
8Hunter Merle13.03Skyridge
8Brandon Spratt13.16Skyridge
 

200 Meters  6th Grade - Finals

6Hamilton Vuu29.75Wyeast
2.6Jeremy Pellens29.78Skyridge
6Tobias Pizot30.00Skyridge
6Christian Nghiem30.36Skyridge
6D'Andre Stockton30.97Wyeast
6Alexander(Xan) Paulson37.07Skyridge
6Nathan Edwards47.34Skyridge
 

200 Meters  7th Grade - Finals

7Conner Morgan27.44Wyeast
07Yusaku Yonemitsu28.04Skyridge
7Tyler Johnston28.43Wyeast
3.7Isreal Williams28.97Skyridge
07Justin Beatty29.32Skyridge
07Tanner Pfaff29.70Skyridge
07Jacob Nester29.72Skyridge
07Jarid Schoenlein30.22Skyridge
07Michael Jurna31.05Skyridge
07Joseph Trachuk31.78Skyridge
 

200 Meters  8th Grade - Finals

1.8Robert (Cole) Zarcone25.44Skyridge
2.8Cameron Eyman26.22Skyridge
3.8Nitin Beri26.69Skyridge
 

400 Meters  6th Grade - Finals

6Hamilton Vuu65.41Wyeast
2.6Brenton Riddle1:17.09Skyridge
3.6Kenneth Nigg1:20.09Skyridge
06Benjamin Hirata1:20.75Skyridge
 

400 Meters  7th Grade - Finals

7Conner Morgan61.22Wyeast
7CJ Baronda63.09Wyeast
3.7Sean Ramage1:04.81Skyridge
07Benjamin Teames1:16.51Skyridge
07Tallen Wallace1:17.72Skyridge
 

400 Meters  8th Grade - Finals

8Hunter Davies55.81Wyeast
2.8Joseph Driver58.03Skyridge
3.8Jackson Cutler1:00.84Skyridge
08Talon Edmiston1:04.25Skyridge
08Shane Southerland1:05.75Skyridge
08Hunter Merle1:06Skyridge
08Shadi Harb1:08.65Skyridge
08Mitchell Meacham1"08.78Skyridge
 

800 Meters  6th Grade - Finals

6Garrett Davies2:48.59Wyeast
6Edgar Machete3:01.47Wyeast
3.6Luke Heiberg3:02.65Skyridge
4.6Max Puzzo3:17Skyridge
5.6Kenneth Nigg3:19Skyridge
6.6Jared Brophy3:26.0Skyridge
7.6Lucas Demmon3:31.0Skyridge
 

800 Meters  7th Grade - Finals

7CJ Baronda2:35.19Wyeast
2.7Justin Beatty2:35.97Skyridge
3.7Jarid Schoenlein2:53.22Skyridge
 

800 Meters  8th Grade - Finals

1.8Taryk Boyd2:16.75Skyridge
2.8Chad Kirby2:21.94Skyridge
3.8Jackson Cutler2:30.09Skyridge
4.8Sam Weaver2:33.0Skyridge
 

1600 Meters  6th Grade - Finals

6Parker Linhart-Wubbena5:48.35Wyeast
6Ryan Hemphill6:23Wyeast
3.6Luke Heiberg6:27.19Skyridge
 

1600 Meters  7th Grade - Finals

1.7Shadd Dawson5:48.35Skyridge
7Nick Hames5:53.69Wyeast
3.7Tallen Wallace5:53.87Skyridge
 

1600 Meters  8th Grade - Finals

8Ahmon Afenegus4:57Wyeast
2.8Taryk Boyd4:59.09Skyridge
3.8Chad Kirby5:12.63Skyridge
4.8Sam Weaver5:24.0Skyridge
 

100m Hurdles - 27"  6th Grade - Finals

6Tashiem Hurse18.85Wyeast
1.6Cooper McNatt18.82Skyridge
3.6Brenton Riddle19.40Skyridge
6Kenneth Nigg20.13Skyridge
6Trevor Chester21.01Skyridge
6John Neumann22.12Skyridge
 

100m Hurdles - 30"  7th Grade - Finals

7Kody Ulrich17.10Wyeast
2.7Sean Ramage18.31Skyridge
7Patrick Carroll18.97Wyeast
7Adam Ryan19.39Skyridge
7Payne Taylor21.10Skyridge
7Michael Jurna23.10Skyridge
 

100m Hurdles - 30"  8th Grade - Finals

1.8Blake Gowing16.84Skyridge
8Corey Davis17.67Wyeast
2.8Tyler Vela17.65Skyridge
8Sam Weaver18.36Skyridge
8Nathan Jessup18.47Skyridge
 

4x100 Relay  6th Grade - Finals

1.6Jeremy Pellens
Christian Nghiem
Dylan Ingram
Tobias Pizot
58.35Skyridge
 

4x100 Relay  7th Grade - Finals

2.7Sean Ramage
Yuness Badei
Yusaku Yonemitsu
Tanner Pfaff
57.91Skyridge
 

4x100 Relay  8th Grade - Finals

-Relay Team 49.75Wyeast
2.8Robert (Cole) Zarcone
Cameron Eyman
Blake Gowing
Joseph Driver
50.66Skyridge
 

4x200 Relay  6th Grade - Finals

2.6Kenneth Nigg
Bradley Hansen
Cooper McNatt
Kosaku Yonemitsu
2:18.60Skyridge
 

4x200 Relay  7th Grade - Finals

2.7Brayden Atkins
Adam Ryan
Jacob Nester
Jarid Schoenlein
2:13.53Skyridge
 

4x200 Relay  8th Grade - Finals

1.8Jack Aerni
Jackson Cutler
Nitin Beri
Talon Edmiston
1:50.99Skyridge
 

Shot Put - 6lb  6th Grade - Finals

6Ethan Tonder34'2Wyeast
2.6JT Tumanuvao30'08.50Skyridge
3.6Alexander(Xan) Paulson25'09.50Skyridge
6.6Isaac Ringering23'05Skyridge
8.6Spencer Sorenson20'9.50Skyridge
9.6Kris Cocks20'2Skyridge
10.6Trevor Gjerswold18'11.50Skyridge
6Eli Graf18'3Wyeast
 

Shot Put - 4kg  7th Grade - Finals

7Chris Mitchell34'11Wyeast
7Eric Sawyer29'9Wyeast
3.7James Shilling29'6Skyridge
7Tyler Johnston28'.5Wyeast
5.7Tanner Pfaff26'9.50Skyridge
6.7Michael Jurna24'1.25Skyridge
7.7Andrew Reed20'8.50Skyridge
7Soren Tullis20'3Wyeast
9.7John Bacon20'3Skyridge
10.7Trevor Zook19'11.50Skyridge
12.7Ethan Ransom18'3.50Skyridge
13.7Lucas Pauly16'4Skyridge
 

Shot Put - 4kg  8th Grade - Finals

1.8Wesley Gilge36'2.50Skyridge
2.8Alex Walker33'4Skyridge
8Brandon Proffit32'4Wyeast
8Alberto Medina28'10Wyeast
5.8Mitchell Meacham27'3Skyridge
6.8Nathan Jessup26'9.50Skyridge
7.8Patrick Schwartzkopf26'5Skyridge
 

Discus - 1kg  6th Grade - Finals

6Ethan Tonder109'5Wyeast
2.6Alexander(Xan) Paulson69'6Skyridge
3.6JT Tumanuvao66'9Skyridge
6Kenneth Nigg54Skyridge
6Areeb Ahsan53'8Skyridge
6Brenton Riddle53'7Skyridge
6Alex Gee50Skyridge
6Eli Graf50Wyeast
6Spencer Sorenson46'1Skyridge
6Tristan Cameron44Skyridge
6Jared Brophy42'3Skyridge
6Marcus Molinari38'10Wyeast
6Nathan Edwards36'1Skyridge
 

Discus - 1kg  7th Grade - Finals

7Eric Sawyer101'6Wyeast
7Conner Morgan90'9Wyeast
3.7James Shilling80'1Skyridge
7Chris Mitchell76'7Wyeast
7Yuness Badei63Skyridge
7Trevor Zook62'6Skyridge
7Soren Tullis57'1Wyeast
7Ethan Ransom54Skyridge
7Luke Rocherfor53'8Wyeast
7Payne Taylor52'8Skyridge
7John Bacon52'3Skyridge
7Brayden Atkins52'3Skyridge
7Nick Price45'5Wyeast
7Lucas Pauly28'8Skyridge
 

Discus - 1kg  8th Grade - Finals

1.8Jackson Cutler107'5Skyridge
2.8Alex Walker98'8Skyridge
3.8Mitchell Meacham83'2Skyridge
8Hunter Davies80Wyeast
8Talon Edmiston78Skyridge
8Patrick Schwartzkopf78Skyridge
8Wesley Gilge77'11Skyridge
8Brandon Proffit75'3Wyeast
8Benjamin Kanicki71'1Skyridge
8Sam Weaver62'6Skyridge
 

High Jump  6th Grade - Finals

6Garrett Davies4'4Wyeast
6Dylan Ingram3'10Skyridge
2.6Cooper McNatt3'10Skyridge
2.6Isaac Ringering3'10Skyridge
2.6Trevor Chester3'10Skyridge
2.6Bradley Hansen3'10Skyridge
 

High Jump  7th Grade - Finals

7Kody Ulrich4'6Wyeast
2.7Sean Ramage4'4Skyridge
3.7Payne Taylor4'4Skyridge
7James Shilling4'2Skyridge
7Liam Fitzgerald4'0Skyridge
7Nick Hames4Wyeast
7Benjamin Teames4'0Skyridge
 

High Jump  8th Grade - Finals

8Brandon Proffit5'7Wyeast
8Hunter Davies5'2Wyeast
3.8Cameron Eyman5'2Skyridge
8Robert (Cole) Zarcone5'0Skyridge
8Hunter Middlemas5'0Wyeast
8Chad Kirby5'0Skyridge
8Jack Aerni4'10Skyridge
8Tyler Vela4'6Skyridge
 

Long Jump  6th Grade - Finals

6D'Andre Stockton14'1Wyeast
2.6Cooper McNatt13'11Skyridge
6Tobias Pizot13Skyridge
6Garrett Davies12'11Wyeast
6Hamilton Vuu12'10Wyeast
6Liam Wenrich12'9Wyeast
6Alex Gee12'2Skyridge
6Bradley Hansen12'2Skyridge
6Brenton Riddle11'11Skyridge
6Edgar Machete11'7Wyeast
6Ryan Hemphill11'6Wyeast
6Colton Gillespie11'.5Wyeast
7Sean Henning10'11Wyeast
6Benjamin Hirata10'11Skyridge
6Trevor Chester9'10Skyridge
6Isaac Ringering9'10Skyridge
6Colin Kuhta9'2.5Skyridge
 

Long Jump  7th Grade - Finals

7Conner Morgan14'4Wyeast
7Magnus Nelson14Wyeast
7Nick Price13'8Wyeast
3.7Yusaku Yonemitsu13'8Skyridge
7Patrick Carroll13'1Wyeast
7Payne Taylor12'7Skyridge
7Shadd Dawson12'3Skyridge
7Adam Ryan12'2Skyridge
7Ryan Poole11'3Wyeast
7Andrew Reed10'8Skyridge
 

Long Jump  8th Grade - Finals

8Marcus Boyd18'9Wyeast
2.8Nitin Beri16'4Skyridge
3.8Tyler Dionne16'3.5Skyridge
8Joseph Driver15'8Skyridge
8Jordan Karlous14'2Skyridge
8Jackson Merle13'7Skyridge
8Brandon Spratt13'2.5Skyridge
8Brady Schnell12'3Skyridge
 

Teams

Swipe to view all teams
Greater St. Helens Washington