Team Results Management

Meet Info

6th Grade7th Grade8th Grade
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  6th Grade - Finals

1.6Cameron Townsen12.89Pacific (Vancouver)
2.6Connor Culp13.58Pacific (Vancouver)
7Tanner Pfaff13.82Skyridge
3.6Jeremy Pellens14.04Skyridge
4.6Grant Dedrick-Malcom14.34Pacific (Vancouver)
5.6Christian Nghiem14.46Skyridge
6.6Tobias Pizot14.50Skyridge
7.6Daniel Bagnyuk14.84Pacific (Vancouver)
6Alex Gee16.36Skyridge
6Areeb Ahsan17.53Skyridge
6Bilal Manzer18.92Skyridge
 

100 Meters  7th Grade - Finals

1.7Lucas Tropple12.76Pacific (Vancouver)
2.7Carson Brucher12.81Pacific (Vancouver)
3.7Trevor Wochnick13.01Pacific (Vancouver)
4.7Isreal Williams13.40Skyridge
5.7Yusaku Yonemitsu13.71Skyridge
6.7Charlie Johnson14.50Pacific (Vancouver)
7.7Jacob Nester14.55Skyridge
8.7Michael Jurna14.57Skyridge
7Adrian Rothberg15.77Skyridge
 

100 Meters  8th Grade - Finals

1.8Robert (Cole) Zarcone11.91Skyridge
2.8Cameron Eyman12.44Skyridge
3.8Nitin Beri12.67Skyridge
4.8Jordan Karlous12.68Skyridge
8Hunter Merle13.01Skyridge
5.8Nathan Jessup13.36Skyridge
8Brandon Spratt13.42Skyridge
6.8Austin Holloway13.51Pacific (Vancouver)
8Alex Walker14.14Skyridge
8.8Austin Cardon14.51Pacific (Vancouver)
7.8Ryan Erwin13:55Pacific (Vancouver)
 

200 Meters  6th Grade - Finals

1.6Cameron Townsen28.01Pacific (Vancouver)
2.6Grant Dedrick-Malcom29.44Pacific (Vancouver)
3.6Tobias Pizot30.54Skyridge
4.6Elon Freeman31.36Pacific (Vancouver)
5.6Christian Nghiem31.88Skyridge
6.6Jacob McMillan35.43Pacific (Vancouver)
6Alexander(Xan) Paulson36.04Skyridge
6JT Tumanuvao37.77Skyridge
 

200 Meters  7th Grade - Finals

1.7Lucas Tropple26.07Pacific (Vancouver)
2.7Trevor Wochnick26.81Pacific (Vancouver)
3.7Alex Torres27.21Skyridge
4.7Isreal Williams27.74Skyridge
5.7Trevor Short28.14Pacific (Vancouver)
7Tanner Pfaff28.22Skyridge
7Yusaku Yonemitsu28.33Skyridge
7Jacob Nester29.29Skyridge
7Jarid Schoenlein29.98Skyridge
7Michael Jurna30.51Skyridge
8.7Jakob Wilber32.77Pacific (Vancouver)
7Adrian Rothberg32.83Skyridge
 

200 Meters  8th Grade - Finals

1.8Robert (Cole) Zarcone24.76Skyridge
2.8Cameron Eyman25.38Skyridge
3.8Nitin Beri26.0Skyridge
4.8Eduard Bagnyuk26.62Pacific (Vancouver)
8Chad Kirby26.8Skyridge
5.8Yelisey Vasilchuk26.80Pacific (Vancouver)
6.8Jack Aerni27.22Skyridge
8Jackson Merle27.75Skyridge
8Brandon Spratt28.73Skyridge
7.8Clark Rintala28.81Pacific (Vancouver)
8Jeremiah (JJ) Guo30.3Skyridge
 

400 Meters  6th Grade - Finals

1.6Jeremy Pellens1:06.06Skyridge
2.6Kenneth Nigg1:18.09Skyridge
3.6Charles Sarensen1:20.48Pacific (Vancouver)
4.6Jacob McMillan1:21.26Pacific (Vancouver)
5.6Benjamin Hirata1:22.38Skyridge
6.6Karim Chin1:26.13Pacific (Vancouver)
7.6Hunter White1:26.67Pacific (Vancouver)
8.6Isaiah White1:28.64Pacific (Vancouver)
10.6Mason Channel1:31.54Pacific (Vancouver)
11.6Max Myers1:43.48Pacific (Vancouver)
 

400 Meters  7th Grade - Finals

1.7Sean Ramage59.48Skyridge
2.7Carson Brucher59.88Pacific (Vancouver)
3.7Alex Torres1:03.35Skyridge
4.7Lucas Tropple1:04.71Pacific (Vancouver)
5.7Tallen Wallace1:10.42Skyridge
6.7Alex Magee1:11.04Pacific (Vancouver)
7.7Trevor Short1:11.76Pacific (Vancouver)
8.7Charlie Johnson1:12.50Pacific (Vancouver)
7Benjamin Teames1:17.33Skyridge
 

400 Meters  8th Grade - Finals

1.8Joseph Driver57.36Skyridge
2.8Jackson Cutler59.35Skyridge
3.8Benjamin Mikhalets1:00.96Skyridge
4.8Talon Edmiston1:02.5Skyridge
5.8Clark Rintala1:02.93Pacific (Vancouver)
8Hunter Merle1:03.12Skyridge
8Jeremiah (JJ) Guo1:09.66Skyridge
8.8Dale Smith1:16.56Pacific (Vancouver)
 

800 Meters  6th Grade - Finals

1.6Max Puzzo2:57.78Skyridge
2.6Charles Sarensen2:58.33Pacific (Vancouver)
3.6Luke Heiberg2:59.80Skyridge
4.6Kenneth Nigg3:02.66Skyridge
10.8Tyler Keese3:12.94Pacific (Vancouver)
6.6Isaiah White3:32.32Pacific (Vancouver)
5.6Jacob McMillan3:70.26Pacific (Vancouver)
 

800 Meters  7th Grade - Finals

1.7Justin Beatty2:30.24Skyridge
2.7Jarid Schoenlein2:40.2Skyridge
7Alex Magee2:41.40Pacific (Vancouver)
7Connor Burbank3:10.36Pacific (Vancouver)
 

800 Meters  8th Grade - Finals

1.8Taryk Boyd2:12.95Skyridge
2.8Jackson Cutler2:22.18Skyridge
3.8Chad Kirby2:22.92Skyridge
4.8Joseph Driver2:25.54Skyridge
5.8Griffin Lake2:26.72Pacific (Vancouver)
6.8Caleb Browning2:30.45Pacific (Vancouver)
7.8Tyler McGrath2:35.87Pacific (Vancouver)
8.8Jacob Cavin2:40.23Skyridge
9.8Enzo Combs3:12.60Pacific (Vancouver)
 

1600 Meters  6th Grade - Finals

1.6Charles Sarensen6:11.49Pacific (Vancouver)
2.6Luke Heiberg6:19.22Skyridge
3.6Max Puzzo6:22.29Skyridge
4.6Austin Seo7:11.71Pacific (Vancouver)
5.6Mason Channel7:37.02Pacific (Vancouver)
 

1600 Meters  7th Grade - Finals

1.7Justin Beatty5:27.99Skyridge
2.7Alex Magee5:33.84Pacific (Vancouver)
3.7Tallen Wallace5:44.96Skyridge
4.7Shadd Dawson5:46.78Skyridge
5.7Raymond JacksonCruz6:04.75Pacific (Vancouver)
7Anthony Velazquez-Aleman6.11:29Pacific (Vancouver)
7.7Dylan Elwood6:53.68Pacific (Vancouver)
8.7Parker Piedmont7:25.55Pacific (Vancouver)
9.7Sean Wilson8:08.39Pacific (Vancouver)
 

1600 Meters  8th Grade - Finals

1.8Chad Kirby5:05.45Skyridge
2.8Sam Weaver5:16.53Skyridge
3.8Taryk Boyd5:18.00Skyridge
4.8Griffin Lake5:30.77Pacific (Vancouver)
4.8Jeremiah (JJ) Guo5:39.90Skyridge
6.8Tyler McGrath5:52.70Pacific (Vancouver)
7.8Jacob Huseby6:04.59Pacific (Vancouver)
8.8Brady Schnell6:15.31Skyridge
10.8Benjamin Kanicki6:25.58Skyridge
9.8Bailey Huseby6:87.18Pacific (Vancouver)
 

100m Hurdles - 27"  6th Grade - Finals

1.6Brenton Riddle17.32Skyridge
2.6Connor Culp17.34Pacific (Vancouver)
3.6Cooper McNatt18.72Skyridge
4.6Mauricio Calderon20.07Pacific (Vancouver)
6Kenneth Nigg20.35Skyridge
5.6Spencer Sorenson20.34Skyridge
6.6Alex Kalian20.56Pacific (Vancouver)
7.6Bilal Manzer20.68Skyridge
6Trevor Chester21.33Skyridge
6John Neumann21.60Skyridge
6Colin Kuhta22.67Skyridge
8.6Cole Johnson22.66Pacific (Vancouver)
 

100m Hurdles - 30"  7th Grade - Finals

1.7Adam Ryan18.72Skyridge
2.7Charlie Johnson18.99Pacific (Vancouver)
3.7Payne Taylor19.12Skyridge
4.7Sean Ramage19.60Skyridge
5.7Aavon McDonald19.98Pacific (Vancouver)
7Andrew Carson21.19Skyridge
6.7Anthony Velazquez-Aleman21.61Pacific (Vancouver)
7.7Adrian Rothberg21.99Skyridge
8.7Parker Piedmont22.09Pacific (Vancouver)
 

100m Hurdles - 30"  8th Grade - Finals

1.8Blake Gowing16.09Skyridge
2.8Tyler Vela16.46Skyridge
3.8Nathan Jessup18.32Skyridge
4.8Sam Weaver19.22Skyridge
5.8Andrew Thoreson20.29Pacific (Vancouver)
6.8Tristan Sperling20.30Pacific (Vancouver)
7.8Shadi Harb20.35Skyridge
 

4x100 Relay  6th Grade - Finals

1.6Jeremy Pellens
Christian Nghiem
Cooper McNatt
Tobias Pizot
57.84Skyridge
2.-Relay Team 1:00.24Pacific (Vancouver)
 

4x100 Relay  7th Grade - Finals

1.7Sean Ramage
Alex Torres
Isreal Williams
Yusaku Yonemitsu
54.40Skyridge
2.-Relay Team 1:04.81Pacific (Vancouver)
 

4x100 Relay  8th Grade - Finals

1.8Robert (Cole) Zarcone
Taryk Boyd
Joseph Driver
Jordan Karlous
50.25Skyridge
2.-Relay Team 1:00.53Pacific (Vancouver)
 

4x200 Relay  6th Grade - Finals

1.-Relay Team 2:07.28Pacific (Vancouver)
 

4x200 Relay  7th Grade - Finals

1.-Michael Jurna
Jacob Nester
Jarid Schoenlein
Bilal Manzer
2:07.04Skyridge
 

4x200 Relay  8th Grade - Finals

1.-Jackson Cutler
Jack Aerni
Nitin Beri
Justin Beatty
1:49.00Skyridge
2.-Relay Team 1:50.44Pacific (Vancouver)
 

Shot Put - 6lb  6th Grade - Finals

1.6Connor Culp34'2Pacific (Vancouver)
2.6JT Tumanuvao28'8Skyridge
3.6Cameron Cranston28'5Pacific (Vancouver)
3.6Daniel Bagnyuk27'9Pacific (Vancouver)
4.6Michael Vasilchuk27'8.5Pacific (Vancouver)
5.6Alexander(Xan) Paulson26'4Skyridge
6.6Brenton Riddle25'10.50Skyridge
7.6Anthony Gerardo25Skyridge
6Scott Freese23'9.5Pacific (Vancouver)
9.6Spencer Sorenson22'7Skyridge
10.6Kris Cocks22'3Skyridge
11.6Nathan Butterfield22'01Skyridge
12.6Isaac Ringering21'10Skyridge
6Kalvin Inthavong20'9.5Pacific (Vancouver)
15.6Luke Heiberg19'5Skyridge
6Gabe Lorange19'1Pacific (Vancouver)
 

Shot Put - 4kg  7th Grade - Finals

1.7Carson Brucher35'5Pacific (Vancouver)
2.7Trevor Wochnick33'6Pacific (Vancouver)
3.7Bailey King29'9Pacific (Vancouver)
4.7Andrew Carson29'8.50Skyridge
5.7James Shilling29'08Skyridge
6.7Tanner Pfaff28'2.50Skyridge
7.7Michael Jurna24'11Skyridge
7Justis Timpke24'Pacific (Vancouver)
7Shanpreet Singh23'11Pacific (Vancouver)
7Sean McCoy23'10Pacific (Vancouver)
11.7Andrew Reed23Skyridge
12.7Trevor Zook22'01Skyridge
13.7Ethan Ransom20'7.50Skyridge
14.7John Bacon19'7Skyridge
7Joshua Wade17'4Pacific (Vancouver)
16.7Lucas Pauly17'2Skyridge
 

Shot Put - 4kg  8th Grade - Finals

1.8Austin Holloway38'1.5Pacific (Vancouver)
2.8Yelisey Vasilchuk36'1Pacific (Vancouver)
3.8Wesley Gilge35'11Skyridge
4.8Alex Walker34'10.5Skyridge
8Caleb Browning33'4Pacific (Vancouver)
8Isaiah Luebkeman32'3Pacific (Vancouver)
7.8Joseph Driver30'11Skyridge
8Eduard Bagnyuk30'6Pacific (Vancouver)
9.8Nathan Jessup27'6Skyridge
8Austin Cardon27'0Pacific (Vancouver)
8Mikel San Nicolas26'6Pacific (Vancouver)
8Andrew Thoreson26'2Pacific (Vancouver)
15.8Benjamin Kanicki26'1Skyridge
8Andrew Mueller25'11Pacific (Vancouver)
 

Discus - 1kg  6th Grade - Finals

1.6Daniel Bagnyuk69'7Pacific (Vancouver)
2.6Cameron Cranston68'2Pacific (Vancouver)
3.6Brenton Riddle63'2.5Skyridge
6Alexander(Xan) Paulson62'0Skyridge
6JT Tumanuvao60'8Skyridge
6Alex Kalian60'2Pacific (Vancouver)
6Alex Gee57'2Skyridge
6Spencer Sorenson54'11Skyridge
6Elias Vela54'6.5Pacific (Vancouver)
6Michael Vasilchuk52'Pacific (Vancouver)
6Gabe Lorange51'2Pacific (Vancouver)
6Jared Brophy49'9.5Skyridge
6Areeb Ahsan47'9Skyridge
6Austin Seo46'Pacific (Vancouver)
6Kalvin Inthavong44'9.5Pacific (Vancouver)
6Colin Kuhta42'6Skyridge
6Mason Channel42'4Pacific (Vancouver)
 

Discus - 1kg  7th Grade - Finals

1.7Bailey King106'7Pacific (Vancouver)
2.7James Shilling101'0Skyridge
3.7Kamraan Quddus79'3.5Pacific (Vancouver)
7Payne Taylor75'1Skyridge
7Shanpreet Singh73'5.5Pacific (Vancouver)
7Justis Timpke73'4Pacific (Vancouver)
7Trevor Zook70'5Skyridge
7Travis Hullinger64'10Pacific (Vancouver)
7Riley Coyne63'1Pacific (Vancouver)
7John Bacon59'6Skyridge
7Jack Fidura55'4.5Pacific (Vancouver)
7Chad Floyd50'4.5Pacific (Vancouver)
7Ethan Ransom48'11.5Skyridge
7Brayden Atkins48'6Skyridge
7Michael Billiar43'.5Pacific (Vancouver)
 

Discus - 1kg  8th Grade - Finals

1.8Austin Holloway108'11Pacific (Vancouver)
2.8Jackson Cutler104'0Skyridge
3.8Benjamin Kanicki103'9Skyridge
8Alex Walker102'7Skyridge
8Caleb Browning100'7.5Pacific (Vancouver)
8Patrick Schwartzkopf89'2Skyridge
8Brandon Spratt89'.5Skyridge
8Yelisey Vasilchuk87'7Pacific (Vancouver)
8Nathan Jessup83'11Skyridge
8Andrew Thoreson83'2Pacific (Vancouver)
8Eduard Bagnyuk82'8Pacific (Vancouver)
8Benjamin Mikhalets77'6Skyridge
8Talon Edmiston74'2.5Skyridge
8Isaiah Luebkeman68'6.5Pacific (Vancouver)
8Jacob Huseby67'4.5Pacific (Vancouver)
8Enzo Combs50'8.5Pacific (Vancouver)
 

High Jump  6th Grade - Finals

1.6Austin Lewis4'4Pacific (Vancouver)
2.6Cooper McNatt4'4Skyridge
3.6Cameron Cranston4'4Pacific (Vancouver)
6Trevor Swartz4'2Pacific (Vancouver)
6Thomas Fontaine4'2Pacific (Vancouver)
6Mauricio Calderon4'0Pacific (Vancouver)
6Trevor Chester4'0Skyridge
6Bradley Hansen3'10Skyridge
6Isaac Ringering3'10Skyridge
 

High Jump  7th Grade - Finals

1.7Tyierre Zipperian4'8Pacific (Vancouver)
2.7Sean Ramage4'8Skyridge
7James Shilling4'6Skyridge
3.7Dylan Elwood4'6Pacific (Vancouver)
7Payne Taylor4'4Skyridge
7Liam Fitzgerald4'4Skyridge
7Shadd Dawson4'2Skyridge
 

High Jump  8th Grade - Finals

1.8Chad Kirby5'2Skyridge
2.8Ryan Erwin5'2Pacific (Vancouver)
3.8Cameron Eyman5'2Skyridge
8Robert (Cole) Zarcone5'0Skyridge
8Jack Aerni4'10Skyridge
8Eduard Bagnyuk4'8Pacific (Vancouver)
8Tyler Vela4'6Skyridge
8Austin Holloway4'6Pacific (Vancouver)
 

Long Jump  6th Grade - Finals

1.6Cooper McNatt13'04Skyridge
2.6Mauricio Calderon12'9.5Pacific (Vancouver)
6Bradley Hansen12'9.25Skyridge
3.6Grant Dedrick-Malcom12'7Pacific (Vancouver)
6Tobias Pizot12'4.5Skyridge
6Brenton Riddle12'2.5Skyridge
6Alex Gee11.75Skyridge
6Benjamin Hirata10'8.5Skyridge
6Charles Sarensen10'4Pacific (Vancouver)
6Ethan McKague9'3.25Pacific (Vancouver)
6Jacob McMillan8'3Pacific (Vancouver)
 

Long Jump  7th Grade - Finals

1.7Carson Brucher14'11Pacific (Vancouver)
7Lucas Tropple13'11.75Pacific (Vancouver)
2.7Lucas Tropple13'11.75Pacific (Vancouver)
7Yusaku Yonemitsu13'7.5Skyridge
3.7Tyierre Zipperian12'7.5Pacific (Vancouver)
4.7Alex Magee12'4.25Pacific (Vancouver)
7Adam Ryan12'3.5Skyridge
7Andrew Reed11'8.5Skyridge
7Shadd Dawson11'8.5Skyridge
7Payne Taylor11'2Skyridge
7Connor Burbank10'7.25Pacific (Vancouver)
7Mason Jackson10'7Pacific (Vancouver)
7Parker Piedmont10'7Pacific (Vancouver)
 

Long Jump  8th Grade - Finals

1.8Nitin Beri15'7Skyridge
3.8Jordan Karlous15'3.5Skyridge
3.8Caleb Browning14'11Pacific (Vancouver)
8Tyler Vela14'1.5Skyridge
8Jackson Merle13.25Skyridge
8Nathan Jessup12'10Skyridge
8Bailey Huesby12'7Pacific (Vancouver)
8Austin Cardon12'5Pacific (Vancouver)
8Andrew Mueller12'1.5Pacific (Vancouver)
8Brady Schnell12'1Skyridge
8Austin Widner10'5.5Pacific (Vancouver)
8Tyler Keese8'9.5Pacific (Vancouver)
 

Teams

Swipe to view all teams
Greater St. Helens Washington