Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Tyler Smircina11.19aHudson
2.10Colton Robach11.51aRice Lake
3.11Mitchell Martenson11.58aEau Claire Memorial
4.12Kenny Ginder11.63aEau Claire North
5.12Chris Ester11.78aRice Lake
6.10Nathan Sylte11.84aChippewa Falls
7.11Scott Gilbertson11.86aRiver Falls
8.9Allen Marcus Smith11.98aMenomonie
9.11Mitch Cervenka12.29aMenomonie
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Tyler Smircina11.25aHudson
3.10Colton Robach11.42aRice Lake
2.11Mitchell Martenson11.54aEau Claire Memorial
4.12Kenny Ginder11.72aEau Claire North
5.9Allen Marcus Smith11.73aMenomonie
6.12Chris Ester11.73aRice Lake
7.10Nathan Sylte11.91aChippewa Falls
8.11Scott Gilbertson11.93aRiver Falls
9.11Mitch Cervenka12.16aMenomonie
10.10Addison Basurto12.60aMenomonie
11.11Jake Rhody12.69aEau Claire North
12.10Kyle Hargrave12.93aRiver Falls
--11Ian SmithDQEau Claire Memorial
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Tucker Malecha23.36aHudson
2.11Jason Fashingbauer23.70aChippewa Falls
3.12Zach Brown23.77aEau Claire Memorial
4.12Kenny Ginder23.80aEau Claire North
5.11Kelly O'Leary23.91aEau Claire Memorial
6.12Chris Ester24.14aRice Lake
7.11Mitchell Martenson24.15aEau Claire Memorial
8.10Brandon D'Andrea24.39aHudson
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.11Tucker Malecha23.41aHudson
3.11Kelly O'Leary23.42aEau Claire Memorial
4.11Mitchell Martenson23.45aEau Claire Memorial
5.11Jason Fashingbauer23.48aChippewa Falls
2.12Kenny Ginder23.72aEau Claire North
6.12Chris Ester23.77aRice Lake
7.10Brandon D'Andrea23.85aHudson
8.12Zach Brown23.85aEau Claire Memorial
9.10Nicholas Jorgenson24.04aHudson
10.10Turner Borgstrom24.06aMenomonie
11.11Richard Stafford24.18aChippewa Falls
12.9Allen Marcus Smith24.20aMenomonie
13.12Jesse Isbell24.23aRice Lake
14.11Alex Bohl24.42aChippewa Falls
15.9Sam Purfeerst24.98aRiver Falls
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Cale Bauer23.3Menomonie
12Blake Bauer23.9Menomonie
12Joey Evenson23.9Menomonie
10Turner Borgstrom24.3Menomonie
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Jason Fashingbauer51.36aChippewa Falls
2.12William Johnson52.17aHudson
3.12Gabriel Dwyer52.49aHudson
4.9Marshall Ohvall53.05aMenomonie
5.11Richard Stafford53.80aChippewa Falls
6.12Eric Johnson53.91aEau Claire North
7.11Lucas Arras54.03aEau Claire North
8.9Nick Webber54.10aRice Lake
9.12Jesse Johnson54.12aRice Lake
10.10Chase Matter54.41aMenomonie
11.12Jesse Isbell54.92aRice Lake
12.11Jake Folz55.65aEau Claire Memorial
13.10Austin Lynum56.24aRiver Falls
14.10Josiah Harris56.68aRiver Falls
15.10Davis Walsh1:01.76aEau Claire North
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Marshall Ohvall52.7Menomonie
10Chase Matter56.1Menomonie
10Parker Burkard56.2Menomonie
12Nathan Reckard57.4Menomonie
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Mitch Lenneman2:01.03aRiver Falls
2.12Luke Wusterbarth2:03.59aHudson
3.9Sean Gilbert2:03.94aRice Lake
4.9Cooper Barth2:05.48aChippewa Falls
5.10Alec Heacox2:06.18aEau Claire North
6.9Tom Ramquist2:06.27aRiver Falls
7.10Nick Uthe2:06.43aEau Claire Memorial
8.11Luke Erickson2:09.67aChippewa Falls
9.12Garrett Williams2:10.24aRiver Falls
10.9Lucas Printz2:10.79aEau Claire Memorial
11.10Sabyn Warrick2:12.81aChippewa Falls
12.11Lucas Arras2:13.02aEau Claire North
13.11Tom Zook2:14.97aEau Claire North
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Henry Zold2:09.0Menomonie
11Nathan Mollan2:09.1Menomonie
10Jacob Wittmershaus2:16.4Menomonie
11Jared Walters2:18.4Menomonie
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Matthew Rudquist4:30.49aHudson
2.12Taylor Johnson4:32.81aHudson
3.11Andrew Farris4:36.86aChippewa Falls
4.10Alec Heacox4:38.30aEau Claire North
6.11Shae Taylor4:46.65aRiver Falls
7.10Nick Uthe4:47.45aEau Claire Memorial
8.10Shane Miller5:00.11aMenomonie
9.10Wesley Hartkemeyer5:05.99aEau Claire Memorial
10.12Nathan Reckard5:08.87aMenomonie
11.9Colton Schlosser5:20.43aEau Claire North
12.10Eric Huse5:37.44aEau Claire North
--10Ryan KromerDNSHudson
5.12Ethan Genco4:41.15aRiver Falls
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Andrew Farris9:54.83aChippewa Falls
2.12Matthew Rudquist10:04.93aHudson
3.12Taylor Johnson10:11.13aHudson
4.12Martin Zais10:19.87aHudson
5.9Henry Zold10:26.49aMenomonie
6.9J.P. Nelson10:30.82aEau Claire Memorial
7.9Trent Powell10:35.29aRiver Falls
8.9Adam Fitzpatrick10:47.60aEau Claire North
9.11Nathan Mollan10:51.04aMenomonie
10.9Nick Dreger10:51.12aEau Claire North
11.12Isaiah Rozich10:56.63aEau Claire Memorial
12.10Nathan Tripp10:56.99aRice Lake
13.10Taylor Kleist11:20.82aEau Claire North
14.9Sterling Just11:22.79aRiver Falls
15.11Joseph Gregor11:55.91aRiver Falls
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Colin Jacott15.33aMenomonie
2.12Nick Solum15.78aRice Lake
3.12Clint Larsen15.80aEau Claire Memorial
4.11Austin Birch16.46aChippewa Falls
5.12Josh Gunter16.62aHudson
6.12Erik Kirkpatrick16.80aHudson
7.11Grant Jordahl16.97aEau Claire Memorial
8.10Seth Markgren17.50aRice Lake
--12Adam KarrDQEau Claire Memorial
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Colin Jacott15.42aMenomonie
2.12Clint Larsen15.88aEau Claire Memorial
3.12Nick Solum16.11aRice Lake
4.12Josh Gunter16.18aHudson
5.12Adam Karr16.39aEau Claire Memorial
6.11Austin Birch16.48aChippewa Falls
7.10Seth Markgren17.10aRice Lake
8.11Grant Jordahl17.20aEau Claire Memorial
9.12Erik Kirkpatrick17.41aHudson
10.12Tyler Hutchinson18.37aChippewa Falls
11.9Cole Werner20.67aMenomonie
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Austin Birch40.53aChippewa Falls
2.10Colton Robach40.74aRice Lake
3.12Clint Larsen41.89aEau Claire Memorial
4.12Nick Solum42.33aRice Lake
5.12Josh Gunter42.36aHudson
6.10Nicholas Jorgenson42.81aHudson
7.12Adam Karr43.13aEau Claire Memorial
8.12Taylor West43.15aRice Lake
9.12Macade Ploederer46.36aChippewa Falls
10.12Tyler Hutchinson47.64aChippewa Falls
11.11Grant Jordahl48.72aEau Claire Memorial
12.10Mike Coyle49.11aEau Claire North
13.11Ben Paffel51.47aEau Claire North
--12Colin JacottDQMenomonie
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Tucker Malecha
Tyler Smircina
Michael Congdon
Brandon D'Andrea
43.71aHudson
2.-Zach Brown
Kelly O'Leary
Ian Smith
Mitchell Martenson
44.91aEau Claire Memorial
3.-Mitch Cervenka
Turner Borgstrom
Cale Bauer
Marcus Smith
45.40aMenomonie
4.-Kenny Ginder
Deion Sonsalla
Brady Skifstad
Jake Rhody
46.62aEau Claire North
5.-Kyle Hargrave
Scott Gilbertson
Ryan Bjornstal
Thomas Baldini
47.46aRiver Falls
6.-Nathan Sylte
Dalton West
Andrew Rada
Alex Bohl
48.34aChippewa Falls
---Brennan Smith
Logan Rock
Tyler Putzke
Obed Jean-Baptiste
DQRice Lake
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-William Johnson
Tyler Smircina
Nicholas Jorgenson
Tucker Malecha
1:30.77aHudson
2.-Brennan Smith
Colton Robach
Taylor West
Chris Ester
1:33.58aRice Lake
3.-Zach Brown
John Endres
Matt Knapp
Ian Smith
1:34.98aEau Claire Memorial
4.-Turner Borgstrom
Joey Evenson
Blake Bauer
Cale Bauer
1:35.64aMenomonie
5.-Kyle Hargrave
Scott Gilbertson
Thomas Baldini
Nick Dildy
1:37.09aRiver Falls
6.-Derek Mueller
Cole Schindler
Andrew Rada
Alex Bohl
1:39.04aChippewa Falls
7.-Deion Sonsalla
Brady Skifstad
Jake Rhody
Kurt Petricka
1:40.94aEau Claire North
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jason Fashingbauer
Austin Birch
Cooper Barth
Richie Stafford
3:34.54aChippewa Falls
2.-William Johnson
Gabriel Dwyer
Samuel Entenza
Michael Congdon
3:35.00aHudson
3.-Lucas Arras
Eric Johnson
Alec Heacox
Deion Sonsalla
3:38.46aEau Claire North
4.-Nick Webber
Jesse Johnson
Garrison Strand
Nick Solum
3:41.23aRice Lake
5.-Kelly O'Leary
Matt Knapp
Evan Humphreys
Clint Larsen
3:42.72aEau Claire Memorial
6.-Chase Matter
Parker Burkard
Nathan Reckard
Marshall Ohvall
3:42.77aMenomonie
7.-Nick Dildy
Josiah Harris
Austin Lynum
Ethan Genco
3:43.78aRiver Falls
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Mitch Lenneman
Ethan Genco
Shae Taylor
Tom Ramquist
8:23.98aRiver Falls
2.-Luke Erickson
Connor Hillert
Sabyn Warrick
Cooper Barth
8:28.88aChippewa Falls
3.-Luke Wusterbarth
Aaron Avery
Anders Christensen
Greg Frechette
8:36.45aHudson
4.-Logan Scheppke
Isaiah Rozich
Lucas Printz
Mitchell Miller
8:44.72aEau Claire Memorial
5.-Nathan Mollan
Henry Zold
Jacob Wittmershaus
Jared Walters
8:53.31aMenomonie
6.-Tom Zook
Kory Larson
Nick Dreger
Adam Fitzpatrick
9:04.17aEau Claire North
7.-David Wee
Luke Henningson
John Schewe
Trapper Davis
10:17.98aRice Lake
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.10Tiano Pupungatoa47-09.00River Falls
2.10Bryan Caffin45-04.25Hudson
3.12Casey Boatman44-00.00Eau Claire North
4.11Spencer Carr43-07.00Rice Lake
5.12Brent Stout42-04.75Menomonie
6.12Anthony Titera42-00.50Hudson
7.11Andrew Steinberger41-08.00Menomonie
8.11Auggie Pupungatoa41-04.25River Falls
9.12Brandon Clark41-01.50Chippewa Falls
10.11Braeden Jensen40-01.50Chippewa Falls
11.12Jason Falteisek39-07.25Menomonie
12.-Triappen Word39-02.50Rice Lake
13.10J.P. Eaton37-00.50River Falls
14.10Kyle Hangartner33-10.50Eau Claire North
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Anthony Titera144-00Hudson
2.11Auggie Pupungatoa141-00River Falls
3.10Bryan Caffin138-02Hudson
4.12Casey Boatman134-08Eau Claire North
5.12Brent Stout132-06Menomonie
6.11Dominik Goyette130-00Chippewa Falls
7.11Andrew Steinberger128-01Menomonie
8.11Andy Kryshak125-01Menomonie
9.11Alastair Keys115-06Eau Claire Memorial
10.10J.P. Eaton106-02River Falls
11.11Taylor Eldred98-06River Falls
12.11Tim Knutson97-10Eau Claire North
13.12Patrick Villapando87-00Rice Lake
--11Travis HibbardFOULChippewa Falls
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Wally Ellenson6-05.00Rice Lake
2.12Nicholas Lubinski5-10.00Hudson
3.12Evan Humphreys5-08.00Eau Claire Memorial
3.12Colin Jacott5-08.00Menomonie
5.10Dylan Clark5-06.00Chippewa Falls
6.9Marshall Ohvall5-06.00Menomonie
7.9Cole Werner5-06.00Menomonie
8.9Dalton West5-06.00Chippewa Falls
9.11Luke Erickson5-04.00Chippewa Falls
9.11Tom Zook5-04.00Eau Claire North
9.11Kevin Watson5-04.00Eau Claire Memorial
--10Ellwood EllensonDNSRice Lake
--9Anthony MiloszewichNHEau Claire North
--11Tim KnutsonNHEau Claire North
--10Nick DildyDNSRiver Falls
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Michael Congdon14-07.00Hudson
2.12Taylor West12-00.00Rice Lake
3.12Jesse Johnson11-06.00Rice Lake
4.12Walker Macswain11-00.00Hudson
4.11Malachi Romportl11-00.00Rice Lake
6.9Brendan Kwick10-06.00Eau Claire Memorial
7.11Wes Lenz10-00.00Menomonie
7.12Andy Yelken10-00.00River Falls
--11Nathan HansonNHRiver Falls
--11David HerroNHEau Claire Memorial
--12Cole SchindlerNHChippewa Falls
--12Gabriel DwyerNHHudson
--12Brandt TharpNHMenomonie
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Wally Ellenson21-06.00Rice Lake
2.10Kyle Hargrave20-10.75River Falls
3.12Nicholas Lubinski20-10.75Hudson
4.12Evan Humphreys20-09.75Eau Claire Memorial
5.12Caleb Ryberg20-01.50Hudson
6.12Brennan Smith19-01.25Rice Lake
7.10Cale Bauer19-00.75Menomonie
8.10Brady Skifstad18-10.25Eau Claire North
9.10Jonathan Helgeson18-09.50River Falls
10.12Clint Larsen18-09.00Eau Claire Memorial
11.9Robert Walls18-05.50Menomonie
12.12Derek Mueller18-03.50Chippewa Falls
13.9Nick Webber18-01.00Rice Lake
14.11Nate Washington17-06.50River Falls
15.11Austin Birch16-08.00Chippewa Falls
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Nicholas Lubinski43-11.75Hudson
2.12Evan Humphreys43-01.75Eau Claire Memorial
3.10Brady Skifstad39-09.50Eau Claire North
4.9Dylan Harmston39-05.00Menomonie
5.10Ellwood Ellenson39-04.25Rice Lake
6.12Derek Mueller39-03.25Chippewa Falls
7.11Matt Knapp38-10.25Eau Claire Memorial
8.10Zac Daniels38-07.75Rice Lake
9.11Lucas Emmerich38-00.75Eau Claire Memorial
10.9Anthony Miloszewich37-11.50Eau Claire North
11.10Josiah Harris37-08.25River Falls
12.10Seth Markgren37-05.75Rice Lake
13.12Cole Schindler37-03.50Chippewa Falls
14.9Sam Purfeerst37-01.00River Falls
15.10Benji McRoberts35-01.50River Falls
16.11Tim Knutson34-09.75Eau Claire North
 

Teams

Meet Schedule

Track Finals
V4x800 Relay
V110m Hurdles
V100 Meters
V1600 Meters
V4x200 Relay
V400 Meters
V4x100 Relay
V300m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V3200 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VDiscus
VShot Put
VHigh Jump
VPole Vault
VLong Jump
VTriple Jump
Track Finals
V4x800 Relay
V100m Hurdles
V100 Meters
V1600 Meters
V4x200 Relay
V400 Meters
V4x100 Relay
V300m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V3200 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VDiscus
VShot Put
VHigh Jump
VPole Vault
VLong Jump
VTriple Jump