Athletic.net Team Results Management

Hamilton Invitational

Friday, March 18, 2011

Hamilton County HS, Jasper

Meet Info Teams X Close
Teams
Florida - 4A
Buchholz
Georgia - A
Echols County
Georgia - AAAAAA
Tift County
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Antonio Turner10.96aHamilton County
2.12Anthony Ingram11.00aHamilton County
3.10Cornelius Montgomery11.04aColumbia (Lake City)
4.11Jaren-Colston Green11.07aLeon
5.9Tre Marshall11.22aColumbia (Lake City)
6.12Romaz Jones11.30aTift County
8.12Dantonio Denson11.44aMadison County
9.11William Hill11.45aHamilton County
10.12Joshua Williams11.60aBuchholz
10.12Dalton Herring11.60aBranford
12.12Freddie Johnson11.63aMadison County
13.12Shaquille Lewis11.70aBuchholz
14.9Deonshay Wells11.71aMadison County
15.12Steven Ray11.80aLafayette
16.12Mike Allen12.09aNewberry
17.11Rowan Thorpe12.10aLeon
18.7Kenny Johnson12.21aBranford
19.9Rock Battle12.33aColumbia (Lake City)
20.10Tim Longmire12.51aLeon
21.10Trey Ludden12.52aTift County
22.9Cole Lamb12.66aBranford
--10Rakeem HoytNTNewberry
7.6Donald Robinson11.40aFort White
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Anthony Ingram22.55aHamilton County
2.10Shaquile Johnson22.91aColumbia (Lake City)
3.11Erin Young23.31aTift County
4.11Jaren-Colston Green23.33aLeon
5.12Romaz Jones23.72aTift County
6.10Cornelius Montgomery23.81aColumbia (Lake City)
7.12Mike Allen23.91aNewberry
8.9Rock Battle24.20aColumbia (Lake City)
9.12Shaquille Lewis24.22aBuchholz
10.6Donald Robinson24.31aFort White
11.11Quin Long24.60aNewberry
12.12Mike Jones24.61aMadison County
13.10Tim Longmire24.65aLeon
14.12Gerald Bristol24.72aHamilton County
15.12Dalton Herring25.01aBranford
16.11Rowan Thorpe25.44aLeon
17.11CJ Bradow25.51aBranford
18.7Kenny Johnson25.72aBranford
19.12Ladarius Gillyard27.54aMadison County
20.9TreVon Youman27.90aBuchholz
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12David Bass52.40aBranford
2.12Demetrius McCray53.95aTift County
3.12Jordan Davis54.11aLeon
4.11Kynarji Tolbert54.91aTift County
5.11Andre Daniels55.62aBuchholz
6.10Shaquile Johnson55.64aColumbia (Lake City)
7.12Ryan Hart55.86aHamilton County
8.10Ryan Fisher56.71aBuchholz
9.10Jerron Grey56.74aLeon
10.10Sean Dudley57.31aBuchholz
11.10Felix Woods57.40aColumbia (Lake City)
12.11CJ Bradow57.44aBranford
13.9Jabrielle Barnes57.71aTift County
14.9Cole Lamb58.54aBranford
15.9Jimmy Alexander59.04aHamilton County
16.10Trey Phillips59.10aFort White
17.11Chad Morris59.33aLafayette
18.11Kiva Bunkley1:00.20aColumbia (Lake City)
19.9Isaac O'Pry1:03.10aEchols County
20.8C ameron White1:03.20aFort White
21.12Sheldrick Miller1:03.89aMadison County
22.9Ryand Crumite1:05.11aMadison County
23.9Austin Huggins1:05.33aEchols County
24.10Thomas McMillian1:17.74aEchols County
25.12Freddie Johnson1:18.55aMadison County
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Zabreon Mack2:05.40aTift County
2.12Matthew Waddington2:05.59aFort White
3.10Ryan Fisher2:07.54aBuchholz
4.12Ryan Hart2:14.91aHamilton County
5.11Darian Rivera2:16.77aTift County
6.12Nicko Thomas2:17.16aMadison County
7.12Shauntavis Gamble2:17.33aMadison County
8.9Rashard Brown2:21.20aBuchholz
9.9Trey Norris2:22.75aHamilton County
10.11Ian Beaird2:26.19aNewberry
11.11Exavier Godsey2:27.19aTift County
12.12Kell Prevatt2:27.56aBranford
13.9Daniel Ichite2:28.29aLeon
14.11Andres Pascual2:30.72aHamilton County
15.11George Saltzgiver2:31.89aNewberry
15.11Geoffr Strickland2:31.89aLeon
17.9Gene Jordan2:35.33aNewberry
18.9Austin Huggins2:43.87aEchols County
19.11Noah Henderson2:45.23aColumbia (Lake City)
20.7Dillon Mosley2:46.81aFort White
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Matthew Waddington4:58.09aFort White
2.11Zabreon Mack4:59.32aTift County
3.10John Huber5:11.20aBuchholz
4.9Dakota Blount5:14.07aBranford
5.10Octavio Escamilla5:14.65aLafayette
6.12Joe Monteau5:17.51aBuchholz
7.12Matt Morrow5:18.22aBuchholz
8.10Winston Weatherspoon5:22.23aMadison County
9.9Jamaran Weatherspoon5:25.53aMadison County
10.11Andres Pascual5:32.60aHamilton County
11.9Quinton Herring5:38.90aMadison County
12.9Zachary Peterson5:40.75aColumbia (Lake City)
13.9Dylan Purvis5:49.80aNewberry
14.9Zechariah Rice6:01.65aNewberry
15.8Cody McCoy6:06.20aHamilton County
16.11Noah Henderson6:11.21aColumbia (Lake City)
17.8Josh Compton6:11.28aFort White
18.9Austin King6:19.05aHamilton County
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Matthew Waddington11:29.94aFort White
2.9Cameron Daughtry11:32.06aBranford
3.10Octavio Escamilla11:56.74aLafayette
4.9Andrew Monteau12:38.67aBuchholz
5.10David Hubbard12:50.09aBuchholz
6.9Zachary Peterson12:58.08aColumbia (Lake City)
7.-Emory Houser12:58.40aBuchholz
8.8Tyler Lynch13:44.31aBranford
9.8Cody McCoy14:17.52aHamilton County
10.10Robert Keeler14:31.80aHamilton County
11.9Austin King14:57.23aHamilton County
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Asante Parker15.45aTift County
2.11Alphonso Legree15.56aFort White
3.12Trevin Taylor15.80aTift County
4.11Jakevin Jackson15.91aTift County
5.11Dalvin Kelly16.20aColumbia (Lake City)
6.12Frankie Hodge16.71aMadison County
7.11Theodore Dixion17.33aBuchholz
8.11Sebastian Smith18.05aBranford
9.12Matt Thody18.34aBranford
10.12Daniel Harris18.44aHamilton County
11.9Lance Griner20.50aHamilton County
12.12Harvey Spencer20.71aMadison County
13.9Rashaad Joseph21.95aMadison County
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.12Asante Parker39.70aTift County
2.11Alphonso Legree41.17aFort White
3.11Kynarji Tolbert43.61aTift County
4.11Theodore Dixion44.64aBuchholz
5.10Tre Arnold44.71aMadison County
6.11Dalvin Kelly45.22aColumbia (Lake City)
7.12Matt Thody45.80aBranford
8.9Monte Seabrook47.55aNewberry
9.12Harvey Spencer48.44aMadison County
10.9Rashaad Joseph49.10aMadison County
11.11Sebastian Smith50.40aBranford
12.9Nick Dickerson50.94aBranford
13.12Johnny Jackson51.09aLeon
14.12Patrick Williams51.23aBuchholz
15.10Felix Woods52.23aColumbia (Lake City)
16.9Lance Griner56.81aHamilton County
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 44.61aHamilton County
2.-Relay Team 46.06aTift County
3.-Relay Team 46.22aColumbia (Lake City)
4.-Relay Team 46.31aMadison County
5.-Relay Team 47.94aBuchholz
6.-Relay Team 48.60aNewberry
7.-Relay Team 48.62aLeon
8.-Relay Team 49.90aBranford
9.-Relay Team 54.00aLafayette
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:41.35aTift County
2.-Relay Team 3:46.12aMadison County
3.-Relay Team 3:47.91aBuchholz
4.-Relay Team 3:51.84aColumbia (Lake City)
5.-Relay Team 3:54.34aBranford
6.-Relay Team 3:55.21aLeon
7.-Relay Team 4:13.82aNewberry
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 8:45.85aBuchholz
2.-Relay Team 9:03.90aTift County
3.-Relay Team 9:08.63aMadison County
4.-Relay Team 9:11.50aHamilton County
5.-Relay Team 9:43.95aBranford
6.-Relay Team 9:59.75aLeon
7.-Relay Team 10:09.09aColumbia (Lake City)
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.12Reggie Doston14.37mMadison County
2.11Shaquille Bryant13.66mTift County
3.11John Perez13.38mTift County
4.11Destin Walker12.52mHamilton County
5.10Lake Meadows12.29mLeon
6.9Devin Estes12.14mLeon
7.12Trevor Gilmore12.11mLeon
8.12Jermaine Hart12.06mMadison County
9.11Gavin Stephens11.48mMadison County
10.9Rashad Parks11.22mTift County
11.11DeQuan Ivery10.82mColumbia (Lake City)
12.11Kelly Caldwell10.51mNewberry
13.10Clayton Smith10.28mBranford
14.10Logan Luse9.75mLafayette
15.9Mike Barlow9.72mBranford
16.10Les Jordan9.70mNewberry
17.9Jimmie McCoy9.65mNewberry
18.11Kevin Amerson9.47mLafayette
19.9Matt Spivey9.14mBranford
20.12Ryan Grisson9.01mHamilton County
21.11Frankie Jarrard8.63mEchols County
22.9Andrew Kluess8.45mFort White
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.11Shaquille Bryant42.62mTift County
2.12Reggie Doston41.73mMadison County
3.10Lake Meadows37.13mLeon
4.12Patrick Atwater36.16mTift County
5.10Mykel Waters35.33mNewberry
6.12David Bass34.62mBranford
7.12Deonte Simmons33.47mHamilton County
8.11Phillip Stewart32.94mLeon
9.11Anthony Spencer32.71mBuchholz
10.11Damon Bryant32.23mHamilton County
11.9Ike Powell31.64mTift County
12.10Jonathan Mundinger30.88mLeon
13.10Ira Denson30.27mMadison County
14.11Kelly Caldwell30.07mNewberry
15.-Quay Moinsmith26.97mColumbia (Lake City)
16.9Rey Hernadez26.87mBranford
17.9Andrew Kluess26.67mFort White
18.11Carlton Watson26.28mColumbia (Lake City)
19.10Clayton Smith24.53mBranford
19.11Kevin Amerson24.53mLafayette
21.11Alex Chubb24.00mNewberry
22.9Chris Waites23.03mFort White
23.11Frankie Jarrard22.17mEchols County
24.11Keldrick Williams19.68mMadison County
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Alphonso Legree1.93mFort White
2.9J.T. Bradley1.77mColumbia (Lake City)
3.12Gerald Bristol1.72mHamilton County
4.12Jacob Brantley1.72mEchols County
5.11Marcus Amerson1.72mColumbia (Lake City)
6.12Anthony Ingram1.72mHamilton County
7.11Nigel Adkison1.67mColumbia (Lake City)
7.11Kynarji Tolbert1.67mTift County
9.11Terrance Felton1.67mTift County
9.12Jarquez Rowe1.67mNewberry
11.10Trey Phillips1.62mFort White
11.7Kenny Johnson1.62mBranford
13.9Dillon McRae1.57mEchols County
13.12Matt Thody1.57mBranford
15.9Cole Lamb1.49mBranford
--12Alfonso WillisNHHamilton County
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Antonio Turner7.07mHamilton County
2.12Trevin Taylor6.37mTift County
3.12Kenny Harper6.35mBuchholz
4.11Deshawnte Gallon6.24mMadison County
5.11Quin Long6.21mNewberry
6.10Trey Ludden6.00mTift County
7.12Alfonso Willis5.95mHamilton County
8.11Darius Williams5.84mColumbia (Lake City)
9.11Alphonso Legree5.75mFort White
10.10Tre Arnold5.71mMadison County
11.12Dalton Herring5.53mBranford
12.12Gerald Bristol5.47mHamilton County
13.6Donald Robinson5.38mFort White
14.10Jerron Grey5.35mLeon
15.11John Fulton5.32mColumbia (Lake City)
16.7Kenny Johnson5.30mBranford
17.11Nigel Adkison5.28mColumbia (Lake City)
18.11Terrance Felton5.25mTift County
19.12Jacob Brantley5.15mEchols County
20.9Dillon McRae4.97mEchols County
21.10Shedrick Williams4.72mMadison County
22.9John Demarais4.47mLafayette
23.10Zachary Lonski4.20mLafayette
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Antonio Turner13.43mHamilton County
2.12Trevin Taylor13.08mTift County
3.12Deonte Simmons12.42mHamilton County
4.11William Hill12.36mHamilton County
5.10Shaquile Johnson12.29mColumbia (Lake City)
6.12Alfonso Willis11.32mHamilton County
7.12Kenny Harper11.32mBuchholz
8.10Gerald Pledger11.16mTift County
9.11Sebastian Smith11.09mBranford
10.11John Fulton10.94mColumbia (Lake City)
11.11Darius Williams10.68mColumbia (Lake City)
12.9Cameron Daughtry10.08mBranford
13.9Marcus Shillito10.03mBranford
13.10Brandon Petersen10.03mLafayette
15.12Demetrius McCray9.55mTift County
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.10Kylla Williams12.71aBuchholz
2.12Tanisha Wheeler13.11aSuwannee
2.10Alexis Marcus13.11aColumbia (Lake City)
4.10Tayla McGee13.21aNewberry
5.11Maya Herring13.40aSuwannee
6.9Alexis Johnson13.41aTift County
7.11Jaquandra Rowe13.44aNewberry
8.11Jessica Clark-Soloman13.49aMadison County
9.10Olivia Boney13.50aBranford
10.10Kah'Shawn Lewis13.52aTift County
11.9Franeka Sharpe13.82aMadison County
12.10Ebony Johnson14.01aHamilton County
13.9Tylynn Bailey14.30aBranford
14.9Darian Roberson14.42aTift County
15.10MaKayla Nixon14.55aBuchholz
16.12Rachquel Harper14.66aColumbia (Lake City)
17.11Ashante Warren14.72aColumbia (Lake City)
18.7Tiphani Whitley14.88aBranford
19.10Carisa Thomas23.30aMadison County
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.10Sitia Martinez26.34aFort White
2.10Courtney Williams26.90aBuchholz
3.12Tanisha Wheeler27.72aSuwannee
4.10Kadedra DeDe Deshazer27.84aTift County
5.10Carisa Thomas27.96aMadison County
6.11Jaquandra Rowe28.09aNewberry
7.9Yasmine Livingston28.11aMadison County
8.10Quanisha Smith28.19aTift County
9.12Azaria Gibbs28.22aTift County
10.10Olivia Boney28.89aBranford
11.10Marlena Mccrae29.20aMadison County
12.12Kentaicha Anderson29.23aHamilton County
13.11Maya Herring29.34aSuwannee
14.10Jada Morgan30.79aLeon
15.9Tylynn Bailey30.99aBranford
16.9Arnereanna Bryant31.20aColumbia (Lake City)
17.11Ashley Jones32.15aBranford
18.8Wooley Danielle32.29aFort White
19.11Ashante Warren33.35aColumbia (Lake City)
20.9Shana Kilby35.91aSuwannee
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.9Carlie Couch1:04.51aTift County
2.10Alexis Marcus1:05.81aColumbia (Lake City)
3.10Jada Morgan1:06.01aLeon
4.9Abby Williams1:07.11aColumbia (Lake City)
5.11Jessica Clark-Soloman1:09.73aMadison County
6.11Chastini Byrd1:09.81aTift County
7.10Shakinna Jones1:10.51aSuwannee
8.11Marissa Fletcher1:10.89aFort White
9.10Olivia Boney1:10.91aBranford
10.9Hannah Hurlston1:11.50aNewberry
11.11Destini Byrd1:13.26aTift County
12.12Marshauna Bradley1:15.11aSuwannee
13.6Mia Hunt1:16.70aBranford
14.9Franeka Sharpe1:18.00aMadison County
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.9Abby Williams2:40.11aColumbia (Lake City)
2.9Anna Lee Atwater2:41.05aTift County
3.12Kiara Bennett2:44.06aTift County
4.8Ashley Jones2:44.70aFort White
5.11Karen Watson2:47.52aSuwannee
6.12Linsey Michal2:47.65aSuwannee
7.8Seaira Fletcher2:49.83aFort White
8.11Montana Bailey2:49.91aBranford
9.11Lorrie Wicks2:51.64aEchols County
10.6Jenna Horton2:52.65aBranford
11.6Cameron Cassube2:53.20aBranford
12.10Eboni Hurley2:54.83aTift County
13.9Ashlyn Martin2:59.22aColumbia (Lake City)
14.10Kiara Mounds3:03.12aNewberry
15.12Amanda McClain3:14.41aSuwannee
16.9Liana Godbold3:17.33aColumbia (Lake City)
17.11Callie Ragan3:37.98aEchols County
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.8Ashley Horn5:40.83aBranford
2.11Michaelle Charloton5:42.12aColumbia (Lake City)
3.9Brielle Leclear5:42.30aBuchholz
4.7Sydni Jones6:10.41aFort White
5.12Linsey Michal6:10.53aSuwannee
6.8Ashley Jones6:10.90aFort White
7.8Seaira Fletcher6:12.00aFort White
8.9Emmalee May6:12.88aBuchholz
9.10Claudia Chance6:35.86aBranford
10.11Berenice Medoza6:40.36aTift County
11.9Shelby Chatfield6:49.05aNewberry
12.7Haley Hall6:49.25aBranford
13.10Juliana Roush6:56.09aSuwannee
14.9Liana Godbold6:56.22aColumbia (Lake City)
15.12Amanda McClain7:41.90aSuwannee
16.11Ideli Delapaz7:42.85aTift County
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.8Ashley Horn13:24.00aBranford
2.7Sydni Jones13:25.10aFort White
3.9Katelyn Utley13:54.00aTift County
4.12Laura Menezes13:58.80aSuwannee
5.6Taylor Jones14:08.50aBranford
6.10Kendal King14:10.10aTift County
7.9Shelby Chatfield14:57.50aNewberry
8.10Kendall Hall15:06.20aBranford
9.11Caitlin Congi15:16.20aFort White
10.10Emily Hadden15:18.20aSuwannee
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.12Dreka Burgess16.90aTift County
2.8Logan Boss17.42aBranford
3.10Tahjdralyn Johnson18.45aTift County
4.11Amanda McCall18.55aSuwannee
5.9Charlie Watson19.70aColumbia (Lake City)
6.11Fernanda Cabral19.91aSuwannee
7.10Elizabeth Knight20.51aNewberry
8.11Kadhriga Odum21.09aTift County
9.8Lauren Suggs21.22aBranford
10.6Sierah Hobday21.30aBranford
11.11Marissa Fletcher21.35aFort White
12.9Hannah Hurlston21.62aNewberry
--10Sitia MartinezDNFFort White
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.10Sitia Martinez47.81aFort White
2.12Dreka Burgess52.77aTift County
3.8Logan Boss53.22aBranford
4.11Amanda McCall54.55aSuwannee
5.10Tahjdralyn Johnson56.23aTift County
6.10Alyssa Barwick57.90aColumbia (Lake City)
7.11Shatanna Jordan1:02.20aSuwannee
8.6Sierah Hobday1:02.90aBranford
9.10Olivia Jordan1:05.54aSuwannee
10.8Lauren Suggs1:05.95aBranford
11.11Kadhriga Odum1:12.11aTift County
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 53.22aTift County
2.-Relay Team 53.51aSuwannee
3.-Relay Team 54.60aMadison County
4.-Relay Team 55.54aNewberry
5.-Relay Team 56.25aHamilton County
6.-Relay Team 1:00.89aBranford
7.-Relay Team 1:02.62aBuchholz
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:30.19aTift County
2.-Relay Team 4:41.65aColumbia (Lake City)
3.-Relay Team 4:54.22aSuwannee
4.-Relay Team 4:55.14aBranford
5.-Relay Team 5:00.50aFort White
6.-Relay Team 5:09.72aMadison County
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 10:57.74aTift County
2.-Relay Team 11:11.39aFort White
3.-Relay Team 11:18.40aSuwannee
4.-Relay Team 11:24.51aBuchholz
5.-Relay Team 11:56.85aBranford
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.9Stephani Copeland10.66mBranford
2.9Stacianna Murrell9.85mTift County
3.11Lorenica Dawson9.34mTift County
4.10Jasmine Walker9.24mNewberry
5.12Kimbriana Clark8.78mTift County
6.8Rykia Jackson8.40mFort White
7.12Blake Daniels8.35mHamilton County
8.12Shayla Tucker8.30mColumbia (Lake City)
9.12Hope Chambers8.00mSuwannee
10.12Kiara Davis7.89mSuwannee
11.11Kalia Brown7.74mMadison County
12.10Erin King7.67mNewberry
13.11Jasmine Daniels7.64mHamilton County
14.11Brooke Highsmith7.36mEchols County
15.12Breanna Highsmith7.23mEchols County
16.9Jordan Lessman7.18mEchols County
17.9Askley Norman6.45mHamilton County
17.9Harley Phillips6.45mColumbia (Lake City)
19.12Rachquel Harper6.42mColumbia (Lake City)
20.10Carolyn Woods6.35mBranford
21.10Aliyah Wheeler6.24mSuwannee
22.8Sierah Goodin6.07mBranford
23.8Ta`bresha Cannon5.41mFort White
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.9Stephani Copeland33.42mBranford
2.12Kimbriana Clark32.96mTift County
3.11Lorenica Dawson29.05mTift County
4.9Stacianna Murrell26.61mTift County
5.9Harley Phillips24.43mColumbia (Lake City)
6.10Kaicie Chasteen24.13mColumbia (Lake City)
7.10Ebony Johnson23.97mHamilton County
8.8Rykia Jackson23.82mFort White
9.10Erin King23.67mNewberry
10.12Caity Foreman23.46mSuwannee
11.12Blake Daniels22.19mHamilton County
12.12Kiara Davis20.90mSuwannee
13.11Teylor Alley19.45mSuwannee
13.10Tammy Roberts19.45mColumbia (Lake City)
15.10Carolyn Woods18.05mBranford
16.11Jasmine Daniels17.17mHamilton County
17.9Jordan Lessman16.40mEchols County
18.11Brooke Highsmith15.54mEchols County
19.9Porcha Sherrel15.49mBranford
20.12Breanna Highsmith14.73mEchols County
21.8Ta`bresha Cannon13.71mFort White
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.8Logan Boss1.52mBranford
2.12Brittany Cason1.47mFort White
3.11Ashley Sandoval1.42mBuchholz
4.12Jessica Covington1.37mTift County
5.10Danielle Leon1.37mFort White
6.-B Stephan1.32mFort White
6.12Tionna Barnes1.32mTift County
6.9Qway Williams1.32mTift County
9.11Shatanna Jordan1.32mSuwannee
9.11Montana Bailey1.32mBranford
9.10Alyssa Barwick1.32mColumbia (Lake City)
12.11Kathy Frazier1.27mBuchholz
12.6Cameron Cassube1.27mBranford
12.11Fernanda Cabral1.27mSuwannee
15.12Tanisha Wheeler1.21mSuwannee
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Destini Byrd4.98mTift County
2.10Sitia Martinez4.64mFort White
3.10Olivia Boney4.25mBranford
4.11Shatanna Jordan4.24mSuwannee
5.9Imani Bennett4.19mBuchholz
6.10Tyneshia Arnold4.19mMadison County
7.11Fernanda Cabral4.15mSuwannee
8.10Courtney Williams4.14mBuchholz
9.11Jaquandra Rowe4.14mNewberry
10.8Wooley Danielle4.11mFort White
11.7Tiphani Whitley4.07mBranford
11.9Stephani Copeland4.07mBranford
13.11Amanda McCall4.03mSuwannee
14.12Chelsea Hall4.02mNewberry
15.8Dre`Neisha Peterson4.00mHamilton County
16.10Jada Morgan3.96mLeon
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Chastini Byrd10.36mTift County
2.10Kadedra DeDe Deshazer9.48mTift County
3.8Logan Boss9.47mBranford
4.9Stephani Copeland8.96mBranford
5.11Fernanda Cabral8.89mSuwannee
6.7Tiphani Whitley8.85mBranford
7.12Brittany Cason8.58mFort White
8.12Caity Foreman8.06mSuwannee
9.11Teylor Alley7.65mSuwannee
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.