Athletic.net Team Results Management

BC HS Championships

Friday, June 03, 2011 - Saturday, June 04, 2011

Swangard Stadium, Burnaby, BCMeet Website

Meet Info Teams Team Scores X Close
Team Scores
Official Results All PhotosX Close
Official Results
All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.-Nakai Luyken11.20aYale      
2.-Nicholas Ayin11.29aGleneagle      
3.11James Linde11.37aDr. Charles Best      
4.10Giovanni Trasolini11.44aSt. Thomas More      
5.12Mark Whitely11.44aHoly Cross      
6.-Mike Crivello11.49aYale      
7.11Chad Payne11.55aSt. George's      
 
 
 
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1.11Keefer Joyce10.95aKelowna      
2.-Nakai Luyken11.27aYale      
3.-Nicholas Ayin11.29aGleneagle      
5.10Giovanni Trasolini11.37aSt. Thomas More      
6.12Mark Whitely11.41aHoly Cross      
4.11Chad Payne11.43aSt. George's      
7.-Mike Crivello11.45aYale      
8.11James Linde11.46aDr. Charles Best      
9.-Daniel Elke11.49aNorkam      
10.12Zack Henry11.49aPitt Meadows      
11.-Sam Garmulewicz11.50aElphinstone      
12.-Umer Ali11.61aJohnston Heights      
13.12Tunji Taylor-Lewis11.61aTerry Fox      
14.11Chris Taylor11.64aLord Byng      
15.11Michael Carney11.67aSt. Thomas More      
16.-Matthew Piaseczny11.74aHoly Cross      
17.-Taylor Clark11.77aOak Bay      
18.-Daniel Jeong11.78aDavid Thompson (Inve...      
19.-Lucas Dellabough11.78aLambrick Park      
20.12Gabe Marshalok11.85aLangley Mustangs Tra...      
21.-Damion Dorn11.87aWest Vancouver Track...      
22.-Alex Ionce11.88aW.J. Mouat      
23.10Alex Wu11.88aKillarney      
24.-Austin Schneebli11.90aSalmon Arm      
25.10Alex Kim11.90aByrne Creek      
26.-Amer Kapani11.90aH.J. Cambie      
27.-Elliot Carter11.93aSt Andrews      
28.-Ian Pepper11.97aCorrelieu      
29.-Colin Yen11.99aBurnaby North      
30.-Nathan Ott12.03aKelly Road      
31.-Mitchell Moore12.24aNisga      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.-Nathan George22.25aCentennial      
2.11Brendon Restall22.25aOak Bay      
3.-Hodson Harding22.28aGleneagle      
4.-Ben Ayesu-Attah22.58aHeritage Woods      
5.-Nicholas Ayin22.70aGleneagle      
6.11James Linde22.79aDr. Charles Best      
7.10Giovanni Trasolini23.11aSt. Thomas More      
8.11Chad Payne23.14aSt. George's      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1.-Hodson Harding22.26aGleneagle      
2.-Ben Ayesu-Attah22.34aHeritage Woods      
5.-Nathan George22.35aCentennial      
3.11Brendon Restall22.71aOak Bay      
4.11James Linde22.79aDr. Charles Best      
6.-Nicholas Ayin22.89aGleneagle      
7.11Chad Payne23.17aSt. George's      
8.10Giovanni Trasolini23.19aSt. Thomas More      
9.-Sam Garmulewicz23.31aElphinstone      
10.11Chris Taylor23.46aLord Byng      
11.-Lucas Dellabough23.56aLambrick Park      
12.-Mike Crivello23.61aYale      
13.-Sean McKenzie23.65aDover Bay      
14.-Umer Ali23.74aJohnston Heights      
15.Gabe Marshalok23.85aLangley Fundamental      
16.-Hameet Dhillon23.87aSouthpointe      
17.10Cody Hutton23.92aKelowna      
18.-Christopher More O'Ferrall24.00aSeycove Community      
19.11Levi Halfpenny24.04aSardis      
20.11Jimmy Kang24.05aMennonite Educationa...      
21.-Mitchell Moore24.09aNisga      
22.-Cole Schmidt24.11aWhistler      
23.11Oliver Li24.16aEric Hamber      
24.-Austin Schneebli24.28aSalmon Arm      
25.-Nathan Ott24.43aKelly Road      
26.-Phil Allmark24.51aArgyle      
27.10Alex Kim24.57aByrne Creek      
28.-Alec Proudfoot24.72aSeycove Community      
29.-James Olausen25.16aCorrelieu      
30.-Amer Kapani25.56aH.J. Cambie      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Brendon Restall47.39aOak Bay      
2.-Hodson Harding47.53aGleneagle      
3.-Ben Ayesu-Attah48.07aHeritage Woods      
4.Stuart Ellenwood48.53aLangley Fundamental      
5.-Nathan George48.78aCentennial      
6.-Sean McKenzie50.84aDover Bay      
7.12Patrick Smyth51.55aWest Point Grey      
8.-Nathan Meadows52.31aEsquimalt      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1.12Stuart Ellenwood48.61aLangley Mustangs Tra...      
2.-Hodson Harding48.83aGleneagle      
5.-Nathan George48.91aCentennial      
3.-Ben Ayesu-Attah49.00aHeritage Woods      
4.11Brendon Restall50.32aOak Bay      
6.-Sean McKenzie50.87aDover Bay      
7.12Patrick Smyth51.53aWest Point Grey      
8.-Nathan Meadows51.55aEsquimalt      
9.-Christopher More O'Ferrall52.13aSeycove Community      
10.-Lucas Hooper52.42aPenticton      
11.-Eli Kastelein52.54aLangley Christian      
12.11Mackenzie Wong52.56aPrince of Wales      
13.-Colmar Satchwell52.94aBurnaby South      
14.10Ethan Wilkinson53.08aWalnut Grove      
15.-Duncan Farrow53.19aSouth Peace      
16.11Levi Halfpenny53.34aSardis      
17.-Hameet Dhillon53.73aSouthpointe      
18.-Alec Proudfoot53.77aSeycove Community      
19.-Josh Hewitt53.79aPrince George      
20.-Yutaro Shibuya53.82aBodwell      
21.-Matt Iversen54.05aHeritage Park      
22.-Mitchell Patitucci54.30aWest Vancouver Track...      
23.-Joel Walkow54.44aSemiahmoo      
24.10Cody Hutton55.45aKelowna      
25.-Stephen Ringdal55.82aPleasant Valley      
26.10Arlo Sporn56.28aLord Byng      
27.-Erik Ooesthoek58.75aGolden      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Neal Keffri1:52.28aFleetwood Park      
2.12Sean Keane1:53.06aWhite Rock Christian      
3.11Matthew Swanson1:53.55aSutherland      
4.-Kevan Brown1:59.04aGulf Islands      
5.11Ewert Jansen Van Rensburg2:00.21aMaple Ridge      
6.10Matthew So2:00.55aSt. George's      
7.-Tyler Norman2:02.56aMt Douglas      
8.12Braeden Donnelly2:07.32aWalnut Grove      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Prelims
1.11Matthew Swanson2:00.51aSutherland      
4.11Ewert Jansen Van Rensburg2:00.85aMaple Ridge      
7.10Matthew So2:01.31aSt. George's      
2.12Neal Keffri2:02.68aFleetwood Park      
5.-Tyler Norman2:03.57aMt Douglas      
8.12Braeden Donnelly2:03.74aWalnut Grove      
9.11Billy Wong2:05.17aEric Hamber      
10.10Dylan Freinhofer2:05.65aNorth Surrey Sr      
11.-Cameron Proceviat2:05.69aMoscrop      
3.12Sean Keane2:06.20aWhite Rock Christian      
6.-Kevan Brown2:06.40aGulf Islands      
12.-Patrick Riddell2:06.86aRobert A. McMath      
13.-Josh Hewitt2:07.63aPrince George      
14.12Anthony Teer2:09.37aW.J. Mouat      
15.12Clayton Hamill2:10.99aWest Point Grey      
16.-Austin Miles2:12.69aWest Vancouver Track...      
17.-Jake Plant2:16.79aPenticton      
18.-Erik Ooesthoek2:16.82aGolden      
19.11Layne Richardson2:26.42aPenticton      
20.-Dillon Leveille2:28.67aSalmon Arm      
21.-Eli Kastelein2:33.30aLangley Christian      
 
 
 
X 1500 Meters - Varsity - Finals
1.12Neal Keffri3:50.16aFleetwood Park      
2.12Jack Williams3:53.08aSemiahmoo      
3.-Cody Therrien3:53.20aSt Andrews      
4.12Sean Keane3:55.66aWhite Rock Christian      
5.11Christian Gravel3:56.11aSt. George's      
6.11Deon Clifford3:56.11aEarl Marriott      
7.-Evan Hall4:06.81aWestside Academy      
8.10Thomas Getty4:09.49aMt Douglas      
9.11Lawerence Viola4:12.18aHeritage Woods      
10.12Travis Fraser4:13.20aBurnaby South      
11.-Devin Rajala4:17.42aArgyle      
12.-Tyler Bartfai4:40.08aBrooks      
 
 
 
X 1500 Meters - Varsity - Prelims
1.12Sean Keane4:09.47aWhite Rock Christian      
3.-Cody Therrien4:09.65aSt Andrews      
5.12Neal Keffri4:09.87aFleetwood Park      
7.10Thomas Getty4:10.45aMt Douglas      
9.-Evan Hall4:11.92aWestside Academy      
10.11Lawerence Viola4:14.87aHeritage Woods      
11.-Devin Rajala4:14.95aArgyle      
2.11Christian Gravel4:16.38aSt. George's      
4.11Deon Clifford4:16.38aEarl Marriott      
6.12Jack Williams4:16.53aSemiahmoo      
12.12Travis Fraser4:16.55aBurnaby South      
8.-Tyler Bartfai4:16.75aBrooks      
13.10Ephraim Tadesse4:17.11aNorth Surrey Sr      
14.-Forrest Simpson4:18.79aNanaimo District      
15.-Brendan Wong4:18.96aDr. Charles Best      
16.10Seamus Maguire4:22.42aReynolds      
17.12Bilal Shamsi4:22.45aGuildford Park      
18.-Jake Plant4:23.01aPenticton      
19.-Jason Fraser-Mauton4:24.42aAlpha      
20.11Brock Poesiat4:25.59aNanaimo District      
21.12Ryan Wong4:25.87aDavid Thompson (Vanc...      
22.12Kyle Zosiak4:26.44aOak Bay      
23.-Brent Irvine4:27.57aSmithers      
24.11Gaelen Moore4:28.85aKitsilano      
25.-Riley Wallace4:34.90aNechako Valley      
26.-Riley Boucher4:35.45aNechako Valley      
27.-Tom Walter4:37.12aArgyle      
28.-Austin Miles4:47.82aWest Vancouver Track...      
29.-Zack McClean5:15.20aGolden      
 
 
 
X 1500m Racewalk - Varsity - Finals
1.-Ben Thorne5:34.17aMt Elizabeth      
2.11Graham Landells6:55.70aOak Bay      
3.-Kevin Gaiesky6:55.98aD.P. Todd      
4.-Spencer Gaby7:13.22aParkland      
5.12Justin Lam7:17.85aKillarney      
6.12Andrew Perrin7:38.11aWhite Rock Christian      
7.-Merrick Eshuis7:39.31aMennonite Educationa...      
8.-Tamas Lammers7:45.33aMt Boucherie      
9.-Kevin Kuo7:48.45aLambrick Park      
10.12Max Douglas7:50.70aSt. George's      
11.11Garret Groeneweg7:53.82aAbbotsford Christian      
12.10Tyler Stefurak8:01.65aPitt Meadows      
13.-Adam Black8:03.93aSt Andrews      
14.12Dallas Peeling8:15.57aChilliwack Secondary      
15.11Luke Gin8:17.09aWhite Rock Christian      
16.-Anton Wolf8:19.32aSouth Peace      
17.-Caleb Thumm8:26.67aLambrick Park      
18.-Reuben Paul8:29.13aAbbotsford Christian      
19.-Michael Miller9:11.37aD.W. Poppy      
20.-Thor Eggertson9:30.73aCollingwood      
21.-Brian Doe9:31.01aSt. Thomas More      
 
 
 
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1.12Jack Williams8:45.39aSemiahmoo      
2.-Cody Therrien8:46.79aSt Andrews      
3.11Christian Gravel8:47.58aSt. George's      
4.11Deon Clifford8:47.63aEarl Marriott      
5.12Anton Humeniuk8:51.48aKillarney      
6.-Evan Hall8:53.37aWestside Academy      
7.-Patrick Psotka8:57.76aOak Bay      
8.12William Cliff8:58.94aSt. George's      
9.12Jake Bruchet8:59.89aElgin Park      
10.-Joel DeSchiffart9:00.18aNanaimo Christian      
11.10Thomas Getty9:01.27aMt Douglas      
12.10Ben Weir9:01.82aGlenlyon Norfolk      
13.-Forrest Simpson9:05.20aNanaimo District      
14.12Kyle Zosiak9:05.99aOak Bay      
15.12Travis Fraser9:08.29aBurnaby South      
16.11Lawerence Viola9:10.57aHeritage Woods      
17.12Bilal Shamsi9:16.53aGuildford Park      
18.10Seamus Maguire9:20.28aReynolds      
19.-Braden Charlton9:25.44aLord Byng      
20.11Brock Poesiat9:28.63aNanaimo District      
21.9Nathan Wadhwani9:30.26aThomas Haney      
22.-Brendan Wong9:38.36aDr. Charles Best      
23.-Marcus Ribi9:49.28aRichmond      
24.-Sam Goodrich9:54.45aCollege Heights      
25.-Austin Bartell10:08.97aPrince George      
26.12Will Cross10:11.35aLord Byng      
27.-Tom Walter10:20.44aArgyle      
28.-Griffin Dare10:21.35aHowe Sound      
29.-Jack Carrigan10:21.51aSouth Peace      
30.-Zack McClean10:47.66aGolden      
 
 
 
X 110m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.-Nick Blackburn15.59aGeorges P. Vanier      
2.12Jesse Lynch15.66aLangley Fundamental      
3.-Daniel Elke15.83aNorkam      
4.12Adam Osborne15.88aBrookswood      
5.12Peter Teng16.13aUniversity Hill      
6.11Elliot Stewart16.50aEarl Marriott      
7.10Sebastian Adugalski16.73aSt. Thomas More      
--12Jake PowrieDNFSt. George's      
 
 
 
X 110m Hurdles - 36" - Varsity - Prelims
1.-Nick Blackburn15.56aGeorges P. Vanier      
2.12Jesse Lynch16.03aLangley Fundamental      
3.12Adam Osborne16.13aBrookswood      
4.-Daniel Elke16.27aNorkam      
7.12Peter Teng16.37aUniversity Hill      
5.12Jake Powrie16.59aSt. George's      
8.11Elliot Stewart16.60aEarl Marriott      
6.10Sebastian Adugalski16.64aSt. Thomas More      
9.-Tanner Strauss16.93aW.J. Mouat      
10.10Daniel Voloshin17.49aPoint Grey      
11.-Adam Schmidt17.68aWhistler      
12.11Alex Huizing17.79aAbbotsford Christian      
13.12Alex Love17.83aOak Bay      
14.12Weike Qu18.13aGuildford Park      
15.11Tony Qu18.35aUniversity Hill      
16.-Nick Woodcock18.63aOak Bay      
17.-Johannes Price20.03aASIA Sumas Mountain      
18.11Ben Daly-Grafstein23.51aSt. George's      
 
 
 
X 400m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.-Nick Blackburn55.29aGeorges P. Vanier      
2.12Jesse Lynch57.69aLangley Fundamental      
3.12Jake Powrie58.06aSt. George's      
4.-Dustin Sapala58.54aStelly's Secondary      
5.-Duncan Farrow59.09aSouth Peace      
6.-Nick Woodcock59.13aOak Bay      
7.11Layne Richardson59.15aPenticton      
8.-Eli Kastelein59.23aLangley Christian      
 
 
 
X 400m Hurdles - 36" - Varsity - Prelims
1.-Nick Blackburn56.47aGeorges P. Vanier      
2.12Jesse Lynch58.91aLangley Fundamental      
3.-Dustin Sapala59.31aStelly's Secondary      
5.12Jake Powrie59.31aSt. George's      
6.-Eli Kastelein59.36aLangley Christian      
7.-Duncan Farrow59.75aSouth Peace      
4.-Nick Woodcock1:00.02aOak Bay      
8.11Layne Richardson1:00.40aPenticton      
9.11Elliot Stewart1:00.73aEarl Marriott      
10.10Sebastian Adugalski1:01.48aSt. Thomas More      
11.-Ali Nizamani1:02.33aBurnaby Central      
12.12Daniel Lee1:02.99aKillarney      
13.-Rhys Davidson1:04.07aSummerland      
14.-Tanner Strauss1:04.13aW.J. Mouat      
15.11Will Tsai1:04.51aWalnut Grove      
16.-Jacob Klassen1:04.54aBallenas      
17.12David Malamura1:04.75aFraser Valley Christ...      
18.-Peter Wallis1:05.09aPort Moody      
19.11Alex Huizing1:05.16aAbbotsford Christian      
20.12Justin Sawatsky1:05.47aFraser Valley Christ...      
21.-Sam Spencer1:05.81aRockridge      
22.-Weston Topnik1:08.22aSutherland      
23.11Eric Schwenck1:09.79aRevelstoke      
24.-Sam Gray1:12.05aRockridge      
 
 
 
X 2k Steeplechase - Varsity - Finals
1.-Patrick Psotka6:06.67aOak Bay      
2.12Jake Bruchet6:10.37aElgin Park      
3.-Joel DeSchiffart6:11.39aNanaimo Christian      
4.11Nathan Goodwin6:15.18aÉcole Panorama Ridge      
5.-Evan Hall6:17.03aWestside Academy      
6.12Anton Humeniuk6:17.49aKillarney      
7.12William Cliff6:21.50aSt. George's      
8.-Garrett Dunlop6:25.44aDover Bay      
9.10Timothy Delcourt6:32.20aKwantlen Park      
10.-Brent Irvine6:45.44aSmithers      
11.10Dustin Johnson6:47.71aKwantlen Park      
12.-Devin Rajala6:47.74aArgyle      
13.-Braden Charlton6:48.40aLord Byng      
14.-Ryan Couperus6:50.36aAbbotsford Christian      
15.-David Hosie6:53.91aOak Bay      
16.-Sam Goodrich6:54.12aCollege Heights      
17.11Sean Burnett7:02.74aWalnut Grove      
18.10Brandon Drake7:04.45aWalnut Grove      
19.-Bryce Labelle7:05.27aGaribaldi      
20.-Chase Hahn7:08.97aSouth Peace      
21.11Garret Groeneweg7:09.01aAbbotsford Christian      
22.-Duncan Farrow7:09.55aSouth Peace      
23.-Joe Stead7:14.31aSummerland      
24.11George Huang7:16.93aWest Point Grey      
25.-Ryan Hirakida7:24.30aBurnaby Central      
26.-Jimmy Stewart7:25.76aW.J. Mouat      
27.-Ian Pearsall7:33.83aSt Thomas Aquinas      
28.-Owen Gatenby8:17.34aSt Thomas Aquinas      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 43.51aSt. Thomas More      
2.-Relay Team 44.14aVancouver College      
3.-Relay Team 44.36aKelowna      
4.-Relay Team 44.55aYale      
5.-Relay Team 44.60aHoly Cross      
6.-Relay Team 44.85aW.J. Mouat      
7.4Relay Team 45.45aSt. George's      
8.Relay Team45.59aSurrey Christian3      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Prelims
1.-Michael Carney
Sebastian Adugulski
Giovanni Trassolini
Marwin Empainado
43.96aSt. Thomas More      
2.-Darrion Bunce
Eric Chang
Rostam Turner
Henry Yang
44.30aKelowna      
3.-Matt Alviz
John Kairis
Justin Sanvido
Nick Fyffe
44.33aVancouver College      
5.-Eric Colobong
Nathan Lobo
Konrad Piaseczny
Matthew Piaseczny
44.52aHoly Cross      
4.-Mike Crivello
Carson Daschuk
Marc Forcier
Tristan Siemens
44.75aYale      
6.-Logan Cote
Nic Denis
James Donohue
Alex Ionce
45.05aW.J. Mouat      
7.Adam Karrasch
David Malamura
Adam Marchinkow
Justin Sawatsky
45.06aFraser Valley Christ...      
8.-Ben Daly-Grafstein
Bryan Fong
Bashir Khan
Chad Payne
45.25aSt. George's      
9.-Nathan Chen-mack
Jake Jackson
Cole Langford
Jonathon Salokari
45.63aPacific Christian      
10.-Johnny Guang
Jerry He
Daniel Ieong
Daniel Lee
45.72aKillarney      
11.-Tim Kim
Joe Komiya
Colmar Satchwell
Matthew Martins
46.22aBurnaby South      
12.-Benedict Castres
Diego Arellano
Corbin Castres
Matthew Sy
46.51aSt. Thomas More      
13.-Neil Qin
Tony Qu
Peter Teng
Gavin Xiao
46.60aUniversity Hill      
14.-Jacob Dallamore
Braedon Dolfo
Stuart Ellenwood
Brennan Gademans
46.80aLangley Mustangs Tra...      
15.-Elias Andrushko
Stephen Ringdal
Carston Shlaak
Travis Winship
47.95aPleasant Valley      
16.-Francis Sanchez
Kevin Dang
Razvan Gheorghe
Michael Zurba
48.05aFleetwood Park      
17.-Brett Flemming
Kyle Hooper
Jake Klan
Kent MacArthur
48.67aPenticton      
---Patrick Bennett
Liam Butler
Taylor Clark
Liam Farrar
DNFOak Bay      
---Amer Kapani
Ozzie Rengal
Matt Bailey
Nico Vandenhoof
DNFH.J. Cambie      
---Colin Jacques
Ryan Araki
Niall Sewell
Maurice Canceico
DQRobert A. McMath      
---Chris Brake
Aiden Cox-Bullen
Riley Kerr
Mario Narte
DQW.J. Mouat      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Patrick Bennett
Liam Butler
Graham Landells
Brendon Restall
3:25.05aOak Bay      
2.Ross Browne
Scott Hargrove
Adam Karrasch
David Malamura
3:32.84aFraser Valley Christ...      
3.-Thomas Getty
Tanner Milne
Derek Morgan
Tyler Norman
3:33.24aMt Douglas      
4.-Sean Burnett
Braeden Donnelly
Robert Matier
Justin Mazey
3:33.61aWalnut Grove      
5.-Deon Clifford
Chase Lawler
Nick Mateo
Stuart McDonald
3:34.31aEarl Marriott      
6.-Nick Woodcock
Taylor Clark
Jesse Lidstone
Alex Love
3:34.38aOak Bay      
7.-Ben Daly-Grafstein
Matthew So
Jake Powrie
Christian Gravel
3:35.62aSt. George's      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Prelims
1.-Patrick Bennett
Liam Butler
Graham Landells
Brendon Restall
3:34.27aOak Bay      
2.-Sean Burnett
Braeden Donnelly
Robert Matier
Justin Mazey
3:35.36aWalnut Grove      
5.-Thomas Getty
Tanner Milne
Derek Morgan
Tyler Norman
3:35.63aMt Douglas      
3.Ross Browne
Scott Hargrove
Adam Karrasch
David Malamura
3:37.92aFraser Valley Christ...      
4.-Deon Clifford
Chase Lawler
Nick Mateo
Stuart McDonald
3:38.48aEarl Marriott      
6.-Nick Woodcock
Taylor Clark
Jesse Lidstone
Alex Love
3:39.04aOak Bay      
7.-Ben Daly-Grafstein
Matthew So
Jake Powrie
Christian Gravel
3:39.75aSt. George's      
8.-Patrick Riddell
Jordan Gilles
Colin Jacques
Hiro Imata
3:41.52aRobert A. McMath      
9.-Logan Cote
Aiden Cox-Bullen
Nathan Henczel
Cole Regier
3:42.34aW.J. Mouat      
10.-Lucas Hooper
Kyle Hooper
Jake Plant
Layne Richardson
3:42.42aPenticton      
11.-Mark Creaghan
Alex Ionce
Riley Kerr
Anthony Teer
3:42.66aW.J. Mouat      
12.-Cody Therrien
Adam Black
Elliot Carter
Brendan Benini
3:43.05aSt Andrews      
13.-Jerry He
John Kerrigan
Daniel Lee
Jonathan Louie
3:43.79aKillarney      
14.-Sameer Aslami
Kokil Pathmanathan
Jerome Rosler
Alex Kim
3:45.93aByrne Creek      
15.-Michael Carney
Ross Hilliam
Sebastian Adugulski
Giovanni Trassolini
3:46.20aSt. Thomas More      
16.-Colmar Satchwell
Matthew Martins
Tim Kim
Travis Fraser
3:46.39aBurnaby South      
17.-Braden Charlton
Arlo Sporn
Chris Taylor
Will Kunimoto
3:48.64aLord Byng      
18.-Matt Burnett
Brayden Kampman
Alex Huizing
Ryan Couperus
3:48.66aAbbotsford Christian      
19.-Oliver Li
Lance Kawi
Eiki Matsuka
Billy Wong
3:48.96aEric Hamber      
20.-Dylan Robinson
Alec Proudfoot
Christopher More O'Ferrall
Colton Chow
3:49.19aSeycove Community      
21.-Chase Hahn
Duncan Farrow
Jack Carrigan
Torleif Landsgaard
3:49.20aSouth Peace      
22.-Dustin Sapala
A Reed
Brennan McCleary
C Atwood
3:53.70aStelly's Secondary      
23.-Phil Allmark
Nicolas Diguilio
Devin Rajala
Thomas Rowe
3:54.53aArgyle      
24.-Elias Andrushko
Stephen Ringdal
Carston Shlaak
Travis Winship
3:54.62aPleasant Valley      
25.-Youle Chen
Damion Dorn
Dylan Gillespie
James Miles
3:59.17aWest Vancouver Track...      
26.-Mitch Haymann
Adrien Maitre
Eric Schwenck
Jacob Wallach
4:11.86aRevelstoke      
---Mike Crivello
Carson Daschuk
Marc Forcier
Connor Harrison
DNFYale      
 
 
 
X Shot Put - 5kg - Varsity - Finals
1.12Adam Keenan16.61mLambrick Park      
2.12James Turner14.76mKelowna      
3.12Ryan Sommer14.14mElgin Park      
4.11Jesse Lambert14.05mHatzic      
5.12Luca Molinari13.43mSt. Thomas More      
6.-Christian Covington12.98mVancouver College      
7.11Konrad Piaseczny12.77mHoly Cross      
8.-Mason Swift12.67mMt Douglas      
9.-Matthew Kereszti12.40mLambrick Park      
10.-Uriah Schwabe12.24mLambrick Park      
11.-Brehan Lawrence12.17mHowe Sound      
12.12Jackie Yip11.99mDavid Thompson (Vanc...      
13.-Jaimie Wandell11.84mNew Westminster      
14.-Tyler Shaw11.68mRiverside      
15.-Luke Grant11.47mRevelstoke      
16.-Matthew Bond11.19mSt Thomas Aquinas      
17.11Luis Aguilar11.14mTempleton      
18.-Anton Schaefer-Kehnert11.03mGolden      
19.12Johnthia Fernandez10.62mHoly Cross      
20.-Lee Roodenburg10.54mCorrelieu      
21.-Ryan Greenberg9.97mSouth Peace      
22.-Justin Wijnans9.82mHugh Boyd      
23.-Jiovanni Beltran9.51mSeycove Community      
 
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.12Adam Keenan56.17mLambrick Park      
2.12Ryan Sommer52.71mElgin Park      
3.11Mason Kereszti47.49mLambrick Park      
4.12James Turner44.56mKelowna      
5.11Jesse Lambert41.76mHatzic      
6.-Peter (joey Whyte41.49mVancouver College      
7.-Matthew Kereszti41.00mLambrick Park      
8.-Christian Covington39.83mVancouver College      
9.11Pauljit Bhandal36.28mJohn Oliver      
10.-Rostam Turner35.62mKelowna      
--10Mark Kalmykov34.40mMaple Ridge      
11.-Jake Heathcote32.45mW.J. Mouat      
12.12Luca Molinari32.08mSt. Thomas More      
13.-Brehan Lawrence31.21mHowe Sound      
14.-Johnny Zacharuk30.55mFraser Heights      
15.-Caleb Axelrod29.76mSentinel      
16.-Jacob Brooks28.50mQueen Charlotte      
17.11Luis Aguilar27.05mTempleton      
18.-D'Ev Williams26.27mRobert A. McMath      
19.-Matthew Bond25.44mSt Thomas Aquinas      
20.-Jamaal Stanley25.30mNisga      
21.-Colton Rand22.24mSouth Peace      
22.-Lee Roodenburg21.19mCorrelieu      
23.-Mitchell Jackson21.04mBC Christian Academy      
--10Mark KalmykovFOULMaple Ridge      
 
 
 
X Javelin - 600g TJ - Varsity - Finals
1.11Mason Kereszti59.11mLambrick Park      
2.12James Turner58.57mKelowna      
3.12Zac Economon53.26mOak Bay      
4.12Clint A. Haley52.61mAlberni      
5.-Nicholas Fyffe50.43mVancouver College      
6.-Ross Haskett49.53mParkland      
7.-David Hosie48.74mOak Bay      
8.12Dennis Yi47.93mUniversity Hill      
9.10Max Hanna45.43mElgin Park      
10.-Rostam Turner45.01mKelowna      
11.-Adam Marchinkow44.21mFraser Valley Christ...      
12.-Brenton Wong43.49mVancouver College      
13.-Olaf Gaweda42.78mH.J. Cambie      
14.-Jamal Abdela42.34mGuildford Park      
15.12Eldon Chan41.41mSt. George's      
16.-Brehan Lawrence41.35mHowe Sound      
17.12Elias Andrushko40.44mPleasant Valley      
18.11Nick Morrison39.93mLord Byng      
19.-Jake Heathcote39.89mW.J. Mouat      
20.11Justin Dahlman39.44mBrookswood      
21.-Ryan Couperus39.39mAbbotsford Christian      
22.-Mitchell Moore38.97mNisga      
23.-Anton Schaefer-Kehnert37.89mGolden      
24.-Jacob Willock37.14mHope      
25.11Steven Tyndall37.02mWalnut Grove      
26.10Andrew Chau35.96mLord Byng      
27.-Zainen Susuki34.55mBurnaby Central      
28.-Ryan Markloff32.98mMennonite Educationa...      
29.-Matthew Bond32.67mSt Thomas Aquinas      
30.-Tom Davies31.99mSentinel      
31.-Ryan McNeil30.51mDavid Thompson (Inve...      
 
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.-Alvin Los1.95mLangley Christian      
2.11Bashir Khan1.95mSt. George's      
3.-Max Regitnig1.90mDavid Thompson (Inve...      
4.-Jordan Watson1.90mWhite Rock Christian      
5.11Filip Backiel1.90mHoly Cross      
6.-Joel Lutz1.80mBrookswood      
6.-Leo Filiatrault1.80mSalmon Arm      
8.-Tim Leggett1.80mHeritage Woods      
9.-Ryne Smethoram1.80mEarl Marriott      
10.12Adam Osborne1.80mBrookswood      
11.11Charlie Hackett1.75mBritannia      
11.11Simon Psotka1.75mOak Bay      
11.-Travis Herrling1.75mHope      
11.-Brandon Bonnetplume1.75mJohn Barsby      
11.10Sean Kelly1.75mLambrick Park      
11.-Youle Chen1.75mWest Vancouver Track...      
17.-Oded Aminov1.70mRobert A. McMath      
17.-Kyle Hooper1.70mPenticton      
17.-Cameron Proceviat1.70mMoscrop      
17.-Lucan McFayden1.70mSt. George's      
17.-Julian Agaer-Newman1.70mOak Bay      
17.11Larry Cheong1.70mWest Point Grey      
17.-Kevin Lin1.70mBurnaby Central      
17.12Luke Ehman1.70mHoly Cross      
25.-Rostam Turner1.65mKelowna      
25.-Alli Jambur1.65mSentinel      
27.-Cameron Chow1.60mCowichan      
 
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.-Spencer Allen4.20mSt Anns      
2.12Adam Osborne4.00mBrookswood      
3.12Alex Love4.00mOak Bay      
4.11Simon Psotka4.00mOak Bay      
5.12Riley Van Ryswyk3.90mEarl Marriott      
6.-Jesse Mohr3.50mSouth Kamloops      
7.12Jake Powrie3.40mSt. George's      
8.-Julian Agaer-Newman3.30mOak Bay      
9.-Tanner Strauss3.20mW.J. Mouat      
10.-Nathan Henczel2.55mW.J. Mouat      
10.-Rob Workman2.55mAbbotsford Christian      
10.-Uli Schmil2.55mSentinel      
13.-Connor Poirier2.35mAbbotsford Christian      
13.-Matt Burnett2.35mAbbotsford Christian      
13.-Derek Bergen2.35mW.J. Mouat      
13.9Christopher Weiss2.35mSentinel      
 
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.-Nicholas Fyffe6.64mVancouver College      
2.11Konrad Piaseczny6.63mHoly Cross      
3.-Jaeson Czerwinski6.40mHatzic      
4.12Peter Teng6.35mUniversity Hill      
5.10Sebastian Adugalski6.26mSt. Thomas More      
6.11James Linde6.26mDr. Charles Best      
7.12Jerry He6.13mKillarney      
8.-Kyle Jones6.11mReynolds      
9.12Riley Van Ryswyk5.94mEarl Marriott      
10.10Alex Wu5.92mKillarney      
11.-Quinn Wright5.85mKelowna      
12.10Daniel Voloshin5.79mPoint Grey      
13.12Alex Love5.77mOak Bay      
13.-Duncan Elliot5.77mDuchess Park      
15.-Brycen Dorsay5.73mBallenas      
16.-Joe Komiya5.71mBurnaby South      
17.-Ian Pepper5.68mCorrelieu      
18.-Jesse Lidstone5.65mOak Bay      
19.-Ben Dimitrov5.63mBelmont      
20.11Trevor King5.47mLord Tweedsmuir      
21.-Kent MacArthur5.34mPenticton      
21.-Matthew Lindesay5.34mSt Thomas Aquinas      
23.-Nakai Luyken3.81mYale      
24.10Henry Yang2.38mKelowna      
 
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.-Nicholas Fyffe14.55mVancouver College      
2.12Anthon Meyer13.24mHeritage Woods      
3.-Trevor Van Delft13.11mCredo Christian      
4.-Jaeson Czerwinski12.95mHatzic      
5.11Simon Psotka12.81mOak Bay      
6.10Vladislav Moldananov12.57mPitt Meadows      
7.-Duncan Elliot12.49mDuchess Park      
8.11Trevor King12.45mLord Tweedsmuir      
9.12Peter Teng12.30mUniversity Hill      
10.-Ben Dimitrov12.27mBelmont      
11.-Connor Joanis12.23mVancouver College      
11.-Oded Aminov12.23mRobert A. McMath      
13.-Harjit Mander12.18mRick Hansen      
14.-Nick Woodcock12.15mOak Bay      
15.-Brycen Dorsay12.03mBallenas      
16.-Youle Chen11.99mWest Vancouver Track...      
17.-Chris Aisekhalaye11.69mRiverside      
18.-Jamal Abdela11.66mGuildford Park      
18.-Riley McDonald11.66mSa-Hali      
20.12Louie Liu11.60mUniversity Hill      
21.-Max Regitnig11.59mDavid Thompson (Inve...      
21.-Carston Shlaak11.59mPleasant Valley      
23.-Andre Poon11.49mWest Point Grey      
24.-Quinn Wright11.47mKelowna      
25.-Sam Spencer11.40mRockridge      
26.12Justin Sawatsky11.13mFraser Valley Christ...      
27.-Ryan McNeil10.79mDavid Thompson (Inve...      
28.-Mitchell Patitucci10.76mWest Vancouver Track...      
29.-Ryan Barnes10.38mQueen Charlotte      
 
 
 
X Hammer - 5kg - Varsity - Finals
1.12Adam Keenan62.78mLambrick Park      
2.-Christian Covington48.64mVancouver College      
3.-Matthew Kereszti48.47mLambrick Park      
4.12Luca Molinari47.54mSt. Thomas More      
5.12Ryan Sommer46.67mElgin Park      
6.11Pauljit Bhandal45.91mJohn Oliver      
7.10Mark Kalmykov41.87mMaple Ridge      
8.-Ryan Markloff41.75mMennonite Educationa...      
9.-Peter Behncke41.56mRevelstoke      
10.11Jesse Lambert40.95mHatzic      
11.10Daniel Stewart38.49mBallenas      
12.-Peter (joey Whyte37.49mVancouver College      
13.-Jordie Laidlaw36.21mQueen Charlotte      
14.-Zachary Funk35.98mMennonite Educationa...      
15.10David Nicmans35.30mWalnut Grove      
16.-Gagan Rai35.07mAbbotsford Traditional      
17.-Caleb Axelrod34.98mSentinel      
18.12Owen Lewis33.59mÉcole des Pionniers      
19.-Jake Heathcote33.30mW.J. Mouat      
20.-Robert Bernava28.15mRevelstoke      
21.-Richard Mouangsouvanh27.90mW.J. Mouat      
22.-Reuben Paul25.83mAbbotsford Christian      
23.-Nick Marshalll23.46mSentinel      
24.-Lee Roodenburg23.17mCorrelieu      
---Colton RandFOULSouth Peace      
 
 
 
X Hammer - 16lb - Varsity - Finals
---Colton Rand36.20mSouth Peace      
 
 
 
X Decathlon Score - Varsity - Finals
1.12James Turner6320Kelowna      
2.-Nicholas Fyffe5971Vancouver College      
3.12Jake Powrie5917St. George's      
4.11Ben Daly-Grafstein5752St. George's      
5.12Adam Osborne5625Brookswood      
6.11Simon Psotka5443Oak Bay      
7.12Alex Love5240Oak Bay      
8.-Lucas Dellabough5100Lambrick Park      
9.-Justin Sanvido4684Vancouver College      
10.-Rostam Turner4634Kelowna      
11.-Adam Marchinkow4595Fraser Valley Christ...      
12.-Jesse Lidstone4529Oak Bay      
13.-D.J. Weirmier4304Lambrick Park      
14.-Zach Choboter4052Aldergrove Community      
15.10Steven Saito3817Fleetwood Park      
16.12Steven Che3727David Thompson (Vanc...      
17.-Connor Joanis3724Vancouver College      
 

Womens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.-Shai-Ann Davis12.20aMatthew McNair      
2.-Esinam Ayesu-Attah12.39aHeritage Woods      
3.-Grace Morgan12.41aGulf Islands      
4.11Carolynn Sutherland12.43aBrookswood      
5.10Adele Joyce12.72aKelowna      
6.10Jasmine Grant12.90aLord Tweedsmuir      
7.-Anastasia Biagi12.95aOkanagan Mission      
 
 
 
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1.-Shai-Ann Davis12.43aMatthew McNair      
2.11Carolynn Sutherland12.46aBrookswood      
3.-Grace Morgan12.53aGulf Islands      
4.-Esinam Ayesu-Attah12.64aHeritage Woods      
5.-Sudie Momoh12.66aPacific Christian      
6.10Adele Joyce12.85aKelowna      
7.10Jasmine Grant12.87aLord Tweedsmuir      
8.-Anastasia Biagi12.89aOkanagan Mission      
9.-Malissa Moniz12.97aSurrey Christian      
10.12Hayley Stewart13.01aLord Tweedsmuir      
11.-Adrianna Lunt13.08aChilliwack Secondary      
12.10Shania Payne13.13aPitt Meadows      
13.-Lexie Scott13.14aSpectrum Community      
14.12Natasha Agar13.15aMt Boucherie      
15.-Sydney Lau13.19aA.R. MacNeill      
16.11Shayla Chorney13.20aKillarney      
17.-Jamie Christie13.25aSt Andrews      
17.9Ella Brown13.25aPleasant Valley      
19.10Sajeda Win13.30aPoint Grey      
20.-Isabella Aversa13.30aYork House      
21.-Alora Warren13.30aSouth Peace      
22.11Mallory Wyant13.49aMaple Ridge      
23.10Daniella Falcone13.51aSt. Thomas More      
24.-Hailey Twaites13.58aH.J. Cambie      
25.-Marie-Eve Trudel13.63aDavid Thompson (Inve...      
26.-Angie Travlos13.74aMulgrave      
27.-Katie Russell13.94aElphinstone      
28.-Sarah Lehmann14.31aNorth Peace      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Katie Reid24.68aEarl Marriott      
2.-Grace Morgan25.03aGulf Islands      
3.-Amabel Stokes25.13aYork House      
4.-Esinam Ayesu-Attah25.46aHeritage Woods      
5.-Casey Atkin25.50aStelly's Secondary      
6.-Chantel Desch25.70aYale      
7.10Elisa Joyce25.77aKelowna      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1.12Katie Reid24.86aEarl Marriott      
2.-Amabel Stokes25.19aYork House      
3.-Shai-Ann Davis25.33aMatthew McNair      
4.-Grace Morgan25.42aGulf Islands      
5.-Casey Atkin25.64aStelly's Secondary      
6.-Esinam Ayesu-Attah25.81aHeritage Woods      
7.-Chantel Desch25.81aYale      
8.10Elisa Joyce25.87aKelowna      
9.10Adele Joyce26.44aKelowna      
10.-Adrianna Lunt26.51aChilliwack Secondary      
11.-Lexie Scott26.53aSpectrum Community      
12.9Ella Brown26.56aPleasant Valley      
13.-Isabella Aversa26.68aYork House      
14.10Jasmine Grant26.96aLord Tweedsmuir      
15.12Hayley Stewart27.05aLord Tweedsmuir      
16.JAllison Giesbrecht27.21aBrookswood      
17.10Emily Russell27.24aKitsilano      
17.-Maddy Kerr27.24aElgin Park      
19.-Jessy Zemenchik27.74aSmithers      
20.12Sandra Akugbe28.01aEric Hamber      
21.-Sarah Murray28.05aSmithers      
22.-Marie-Eve Trudel28.17aDavid Thompson (Inve...      
23.-Angie Travlos28.49aMulgrave      
24.-Hailey Twaites28.96aH.J. Cambie      
25.-Rachael Melville29.12aHowe Sound      
26.-Allie Dubois29.49aGolden      
27.-Katie Russell29.53aElphinstone      
28.-Natasha Hul29.66aDavid Thompson (Inve...      
29.-Sarah Lehmann29.75aNorth Peace      
30.-Victoria Tomann30.46aDavid Thompson (Inve...      
31.-Talia Miller31.16aNorth Peace      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Katie Reid54.60aEarl Marriott      
2.-Amabel Stokes55.66aYork House      
3.-Casey Atkin56.26aStelly's Secondary      
4.11Cheyenne Tunti57.24aKwantlen Park      
5.11Vanessa Sjoberg57.60aSemiahmoo      
6.-Chantel Desch57.97aYale      
7.10Jasmine Grant58.99aLord Tweedsmuir      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1.12Katie Reid55.58aEarl Marriott      
2.-Casey Atkin57.04aStelly's Secondary      
3.11Vanessa Sjoberg57.45aSemiahmoo      
4.-Amabel Stokes57.48aYork House      
5.-Chantel Desch58.05aYale      
6.11Cheyenne Tunti58.12aKwantlen Park      
7.-Kristen Ahlmjell58.93aRobert A. McMath      
8.10Jasmine Grant59.21aLord Tweedsmuir      
9.-Emma Swaffield1:00.07aYork House      
10.10Chelsea Jenner1:00.24aAbbotsford Christian      
11.11Shayla Chorney1:00.37aKillarney      
12.-Jessy Zemenchik1:01.07aSmithers      
13.10Elisa Joyce1:01.25aKelowna      
14.-Justina Mayr1:02.46aBurnaby North      
15.11Emma Scott1:02.65aSemiahmoo      
16.-Jenny Diemer1:03.72aWest Vancouver Track...      
17.-Racheal Mutsaerts1:03.74aSt Thomas Aquinas      
18.-Nicaela Weigel1:04.61aSt Andrews      
19.-Alex Cloherty1:04.72aElphinstone      
20.-Hannah Dixon1:06.46aNew Westminster      
20.-Hannah Dixon1:06.46aNew Westminster      
21.-Lena Farrow1:08.25aSouth Peace      
22.-Talia Miller1:08.46aNorth Peace      
23.-Carly Lloyd1:08.74aGolden      
24.-Stella Mozon1:09.50aSalmon Arm      
25.-Allie Dubois1:09.55aGolden      
26.-Brenna McKay1:10.63aRevelstoke      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Sarah Bailey2:14.70aClarence Fulton      
2.10Allison Williams2:15.85aSemiahmoo      
3.11Kansas Mackenzie2:16.11aPrince of Wales      
4.11Ashley Windsor2:20.37aWalnut Grove      
5.10Tessa Davis2:22.42aEarl Marriott      
6.-Kayla Lennea2:23.89aHatzic      
7.10Kayla Stone2:26.57aSouth Kamloops      
---Kristen AhlmjellDQRobert A. McMath      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Prelims
1.12Sarah Bailey2:17.41aClarence Fulton      
4.-Kristen Ahlmjell2:18.12aRobert A. McMath      
7.10Tessa Davis2:19.02aEarl Marriott      
2.11Kansas Mackenzie2:19.43aPrince of Wales      
5.-Kayla Lennea2:20.57aHatzic      
8.11Ashley Windsor2:20.68aWalnut Grove      
9.-Miranda Menzies2:20.74aCentennial      
10.-Erin Slade2:21.38aBurnsview      
3.10Allison Williams2:22.90aSemiahmoo      
6.10Kayla Stone2:23.18aSouth Kamloops      
11.-Caleigh Bachop2:23.43aMt Douglas      
12.11Paula Tannert2:24.94aPoint Grey      
13.10Brittany King2:26.15aSpectrum Community      
14.-Jennifer Erickson2:27.24aKwalikum      
15.11Meg Harradine2:30.24aWalnut Grove      
16.10Megan Nantel2:33.82aDavid Thompson (Vanc...      
17.-Racheal Mutsaerts2:33.86aSt Thomas Aquinas      
18.-Sylvia Halpert2:35.88aArgyle      
19.10Danielle Ogilvie2:37.75aEric Hamber      
20.11Ashley Heisler2:39.51aSardis      
21.-Paige Stewart2:41.79aFraser Academy      
22.-Kayla Harder2:44.24aNorth Peace      
 
 
 
X 1500 Meters - Varsity - Finals
1.10Kayla Stone4:37.12aSouth Kamloops      
2.10Tanya Humeniuk4:42.23aKillarney      
3.11Katrina Allison4:44.75aLord Byng      
4.-Alex Siemens4:45.95aW.J. Mouat      
5.11Peggy Noel4:46.04aSouth Delta      
6.-Regan Yee4:50.14aHazelton      
7.11Brittany Evans4:50.20aRevelstoke      
8.-Carly O' Sullivan4:51.95aNanaimo District      
9.-Emma Balaze4:52.23aKelly Road      
10.-Mari Kondoh5:03.05aDover Bay      
11.12Tessni Carruthers5:13.42aVernon      
 
 
 
X 1500 Meters - Varsity - Prelims
1.10Kayla Stone4:48.07aSouth Kamloops      
3.-Alex Siemens4:48.96aW.J. Mouat      
5.-Regan Yee4:51.35aHazelton      
7.11Brittany Evans4:51.96aRevelstoke      
2.11Katrina Allison4:52.65aLord Byng      
4.10Tanya Humeniuk4:52.72aKillarney      
6.-Emma Balaze4:52.82aKelly Road      
8.-Carly O' Sullivan4:52.87aNanaimo District      
9.11Peggy Noel4:52.97aSouth Delta      
10.12Jacqueline Regan4:53.92aLittle Flower Academy      
11.12Tessni Carruthers4:54.88aVernon      
12.-Mari Kondoh4:55.35aDover Bay      
13.-Rebecca Bassett4:57.83aNanaimo District      
14.10Ally Ginther4:57.97aEarl Marriott      
15.10Reta Dobie5:08.02aElgin Park      
16.12Leah Regan5:11.88aMaple Ridge      
17.-Sasha Schoh5:12.77aKelowna      
18.10Jessica Dorfmann5:13.11aWest Point Grey      
19.-Sylvia Halpert5:14.35aArgyle      
20.11Janelle Hay5:16.03aAbbotsford Christian      
21.-Ciena Verduzco5:16.16aNechako Valley      
22.-Kirsten Lee5:16.65aTerry Fox      
23.-Melanie Oster5:17.69aEarl Marriott      
24.-Katrina Maclean5:19.01aCorrelieu      
25.-Amy Wood5:19.38aCorrelieu      
26.-Etta Degnan5:22.67aElphinstone      
27.-Shannon Percival-Smith5:34.77aH.J. Cambie      
28.-Alexandra Bill5:54.17aCarson Graham      
 
 
 
X 1500m Racewalk - Varsity - Finals
1.-Katelynn Ramage7:03.46aNanaimo District      
2.11Nina Briggs7:43.29aOak Bay      
3.12Lauren Zosiak7:50.23aOak Bay      
4.-Crystal Fry7:57.86aTumbler Ridge      
5.10Caitlinn Jenkins8:05.29aBallenas      
6.-Katlyn WarmerDam8:06.63aW.J. Mouat      
7.-Kelsey Vermilyea8:13.98aStelly's Secondary      
8.10Aimee Henderson8:22.30aOak Bay      
9.-Simran Rai8:43.18aNew Westminster      
10.12Sandy Yu8:47.25aFraser Heights      
11.10Colleen Butler9:06.41aHoly Cross      
12.-Kelaiah Goertzen9:21.66aAbbotsford Christian      
13.-Melissa Winkler9:34.80aSentinel      
14.-Sarah VanWoerden9:39.11aAbbotsford Christian      
15.-Danielle Lim9:41.98aCrofton House      
16.-Rosa Sommer9:43.16aCrofton House      
17.12Lucy Swank9:45.28aQueen Elizabeth      
18.-Stephanie Song10:13.03aFraser Heights      
 
 
 
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1.-Katelyn Hayward9:55.44aMt Douglas      
2.10Tanya Humeniuk10:01.93aKillarney      
3.11Katrina Allison10:05.25aLord Byng      
4.-Alex Siemens10:14.19aW.J. Mouat      
5.-Regan Yee10:22.90aHazelton      
6.12Courtney Roskelley10:30.00aOak Bay      
7.9Madelyn Brunt10:30.42aOak Bay      
8.-Emma Balaze10:33.71aKelly Road      
9.-Sasha Schoh10:42.62aKelowna      
10.12Jacqueline Regan10:44.74aLittle Flower Academy      
11.10Ally Ginther10:48.11aEarl Marriott      
12.12Tessni Carruthers10:49.89aVernon      
13.-Carly O' Sullivan10:50.23aNanaimo District      
14.-Hilary Desmarais10:55.17aNechako Valley      
15.-Rebecca Bassett11:02.90aNanaimo District      
16.-Melanie Oster11:05.35aEarl Marriott      
17.10Celine Coschizza11:15.70aLittle Flower Academy      
18.12Leah Regan11:16.19aMaple Ridge      
19.-Kirsten Lee11:17.16aTerry Fox      
20.10Jessica Dorfmann11:21.57aWest Point Grey      
21.11Winnie Miao11:35.73aKillarney      
22.12Elsabet Lapointe11:38.93aVancouver Technical      
23.-Erina Cho11:41.96aDr. Charles Best      
24.-Marleau Brown11:54.50aYale      
25.-Stephanie Pawluck12:05.44aHowe Sound      
---Dina DavidsonDNFG.W. Graham      
 
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.SGeorgia Ellenwood14.68aLangley Christian      
2.12Zarria Storm14.82aOak Bay      
3.-Aisha Klippenstein14.89aASIA Sumas Mountain      
4.-Laura Sharman15.35aTumbler Ridge      
5.-Kye Fedor15.48aSentinel      
6.-Danielle Delage15.52aStelly's Secondary      
7.-Lexie Scott16.56aSpectrum Community      
8.9Natasha Lazecki16.88aNew Westminster      
8.-Natasha Lazecki16.88aNew Westminster      
 
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1.-Aisha Klippenstein15.10aASIA Sumas Mountain      
2.12Zarria Storm15.35aOak Bay      
3.SGeorgia Ellenwood15.44aLangley Mustangs Tra...      
5.-Danielle Delage15.62aStelly's Secondary      
4.-Natasha Lazecki15.83aNew Westminster      
6.-Kye Fedor15.96aSentinel      
6.-Laura Sharman15.96aTumbler Ridge      
8.-Lexie Scott16.26aSpectrum Community      
9.11Katherine Tourigny16.33aWest Point Grey      
10.-Kim Neville-Rutherford16.47aParkland      
11.11Andrea Robinson16.50aWalnut Grove      
12.12Britney Hearn16.89aWhite Rock Christian      
13.11Shelby Smithson17.28aWalnut Grove      
14.10Kathryn Van Ryswyk17.39aEarl Marriott      
15.-Damanpreet Rai17.42aNew Westminster      
16.12Shawna Noble17.77aPleasant Valley      
17.11Miho McLaughlin17.89aKillarney      
18.12Alei Mohr18.38aRevelstoke      
18.-Jenna Taekema18.38aAbbotsford Christian      
20.11Jordyn Visser18.64aAbbotsford Christian      
21.12Delyth Harper18.86aRevelstoke      
22.-Emily Dal Johnson18.97aSt. John      
23.12Chimene Joseph19.00aHoly Cross      
24.12Jessica Villadiego19.10aHoly Cross      
25.-Lauren Taaffe19.31aRockridge      
26.-Laura Poebl19.36aGolden      
27.-Haley Topnik20.79aSutherland      
28.-Vanessa Van Aert20.94aCorrelieu      
29.-Victoria Tomann23.30aDavid Thompson (Inve...      
30.10Lilli Schmitt24.86aLord Byng      
 
 
 
X 400m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.12Jade Vaughan1:02.38aWalnut Grove      
2.-Danielle Delage1:02.66aStelly's Secondary      
3.11Katherine Tourigny1:05.58aWest Point Grey      
4.-Jill Cooper1:06.92aOak Bay      
5.11Andrea Robinson1:07.18aWalnut Grove      
6.-Chyanne Trenholm1:07.66aTimberline      
7.11Miho McLaughlin1:08.75aKillarney      
8.12Delyth Harper1:12.22aRevelstoke      
 
 
 
X 400m Hurdles - 30" - Varsity - Prelims
1.11Katherine Tourigny1:05.18aWest Point Grey      
2.12Jade Vaughan1:05.95aWalnut Grove      
3.-Danielle Delage1:06.46aStelly's Secondary      
4.11Andrea Robinson1:06.73aWalnut Grove      
5.-Jill Cooper1:07.55aOak Bay      
6.-Chyanne Trenholm1:07.63aTimberline      
7.11Miho McLaughlin1:07.71aKillarney      
8.12Delyth Harper1:09.86aRevelstoke      
9.11Francesca Jackman1:09.95aW.J. Mouat      
10.-Julia Hawkins1:10.10aRockridge      
11.-Kelsey Legault1:10.25aTumbler Ridge      
12.-Mackenzie Macleod1:11.70aHighland      
13.12Laura Kean1:11.84aPort Moody      
14.11Danica Matson1:12.00aWalnut Grove      
15.12Shawna Noble1:12.59aPleasant Valley      
16.-Carina Helm1:12.69aTumbler Ridge      
17.11Jordyn Visser1:13.32aAbbotsford Christian      
18.12Alei Mohr1:14.74aRevelstoke      
19.-Airela Sirlin1:16.41aCrofton House      
20.-Laura Poebl1:16.63aGolden      
21.-Amanda Burke1:17.07aRockridge      
22.-Alexis Krieg1:17.15aYale      
23.-Sophie Jones1:22.06aRockridge      
 
 
 
X 1.5k Steeplechase - Varsity - Finals
1.-Katelyn Hayward4:58.85aMt Douglas      
2.10Tanya Humeniuk5:06.59aKillarney      
3.-Regan Yee5:12.50aHazelton      
4.-Emma Balaze5:16.08aKelly Road      
5.12Courtney Roskelley5:18.39aOak Bay      
6.10Tessa Davis5:24.38aEarl Marriott      
7.11Peggy Noel5:24.66aSouth Delta      
8.9Madelyn Brunt5:27.13aOak Bay      
9.11Brittany Evans5:28.86aRevelstoke      
10.-Carly O' Sullivan5:30.01aNanaimo District      
11.10Reta Dobie5:30.71aElgin Park      
12.-Hilary Desmarais5:34.74aNechako Valley      
13.8Madysen McNeil5:42.86aSamuel Robertson Tec...      
14.10Tessa Ladner5:46.78aWest Point Grey      
15.11Christina Svoboda5:47.02aWest Point Grey      
16.-Sylvia Halpert5:52.30aArgyle      
17.-Leah Farnan5:53.17aSentinel      
18.10Dana Townsend5:56.33aDr. Charles Best      
19.11Samantha Gillis6:01.02aWalnut Grove      
20.9Katie Ussher6:04.90aWalnut Grove      
21.-Kelsey MacDonald6:05.58aMaple Ridge      
22.-Evangeline Kesteven6:16.70aMennonite Educationa...      
23.-Jordyn Dyck6:38.01aAbbotsford Christian      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Kira Craig
Kiah Eccleston
Bree Neale
Zarria Storm
49.66aOak Bay      
2.-Jennifer Doan
Allison Giesbrecht
Carolynn Sutherland
Sydney Williams
50.69aBrookswood      
3.-Katryna Bampton
Chantel Desch
Hailey Froehler
Alexis Krieg
50.92aYale      
4.-Stefanie Costales
Rachelle Flores
Katrina Rosero
Laura Tamayo
51.02aSt. Patrick      
5.-Annastasja Koch
Emma Scott
Vanessa Sjoberg
Allison Williams
51.06aSemiahmoo      
6.-Meg Harradine
Danica Matson
Andrea Robinson
Shelby Smithson
51.12aWalnut Grove      
7.-Amber Huggan
Adele Joyce
Elisa Joyce
Christine Keery
51.98aKelowna      
---Rachel Brew
Devika Chand
Jasmine Grant
Courtney Howe-Smith
DQLord Tweedsmuir      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Prelims
1.-Kira Craig
Kiah Eccleston
Bree Neale
Zarria Storm
49.54aOak Bay      
5.-Meg Harradine
Danica Matson
Andrea Robinson
Shelby Smithson
50.66aWalnut Grove      
2.-Annastasja Koch
Emma Scott
Vanessa Sjoberg
Allison Williams
50.79aSemiahmoo      
3.-Jennifer Doan
Allison Giesbrecht
Carolynn Sutherland
Sydney Williams
50.98aBrookswood      
4.-Stefanie Costales
Rachelle Flores
Katrina Rosero
Laura Tamayo
51.05aSt. Patrick      
6.-Katryna Bampton
Chantel Desch
Hailey Froehler
Alexis Krieg
51.18aYale      
7.-Rachel Brew
Devika Chand
Jasmine Grant
Courtney Howe-Smith
51.95aLord Tweedsmuir      
8.-Amber Huggan
Adele Joyce
Elisa Joyce
Christine Keery
51.96aKelowna      
9.-Jamie Christie
C Gibbs
B Rizzo
A Scholes
52.00aSt Andrews      
10.-Daniella Falcone
Rachel Shuttleworth
Aryanna Ebrahimzadeh
Paige Lleewellyn
52.13aSt. Thomas More      
11.-Kristen Ahlmjell
Lizzie Balak
Melissa Holyk
Megan Kwan
52.17aRobert A. McMath      
11.-Brittany Kent
Faythe Lou
Josephine O'Dong
Cheyenne Tunti
52.17aKwantlen Park      
13.-Mallory Wyant
Mallory Robinsmith
Danielle Giesbrecht
Christa Overbury
52.22aMaple Ridge      
14.-Adara Atsma
Mikayla Cook
Eryn Gix
Megan Groenendijk
52.24aDuncan Christian      
15.-Kendra Giesbrecht
Nicola Hiller
Savannah Koop
Emma Sharp
52.38aMennonite Educationa...      
16.-Tara Faulk
Melissa Lokombo
Jory Smallenberg
Christine Smith
52.62aW.J. Mouat      
17.-Missy Savage
Katlyn Scarfe
Nic Weigel
Shelbie Weigel
52.82aSt Andrews      
18.-Shayla Chorney
Kira Nelson
Layssa Leite
Miho McLaughlin
52.83aKillarney      
19.-Hali MacDonald
Pamela Ho
Mariah Gardner
Claire Hougan
53.34aSt. Thomas More      
20.-Ella Brown
Amelia Galuska
Shawna Noble
Jolene Woronchak
53.58aPleasant Valley      
21.-Jennifer Ma
Kyra Butalid
Leah Johnstone
Racheal Mutsaerts
54.17aSt Thomas Aquinas      
22.-Tara Copeland
Tara Doheny
Lilli Schmitt
Devan Wiebe
54.55aLord Byng      
23.-Hailey Twaites
Manpreet Nijjar
Maya Nizzar
Leanne Fung
54.65aH.J. Cambie      
23.-Lena Farrow
Becky Hahn
Alora Warren
Chassity Mahon
54.65aSouth Peace      
25.-Brittany Evans
Delyth Harper
Alei Mohr
Emily Smith
55.30aRevelstoke      
26.-Alex Cloherty
Etta Degnan
Hailey Perry
Katie Russell
56.09aElphinstone      
27.-Heather McGuffie
Michelle Austin
Natalie Austin
Katie Sim
56.12aHandsworth      
---Isabella Aversa
Amabel Stokes
Emma Swaffield
Natasha Lu
DQYork House      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Isabella Aversa
Amabel Stokes
Emma Swaffield
Katie Lyman
3:57.21aYork House      
2.-Meg Harradine
Danica Matson
Andrea Robinson
Jade Vaughan
3:57.71aWalnut Grove      
3.-Rianne Craig
Bree Neale
Zarria Storm
Heather van Tassell
4:03.76aOak Bay      
4.-Jill Cooper
Kiah Eccleston
Sarah Lindquist
Elsa Macdonald
4:07.37aOak Bay      
5.-Annastasja Koch
Emma Scott
Vanessa Sjoberg
Allison Williams
4:09.28aSemiahmoo      
6.-Shayla Chorney
Kelsey Hayre
Michelle Luong
Miho McLaughlin
4:11.34aKillarney      
7.-Mikaela Dragt
Janelle Hay
Chelsea Jenner
Jessica Kruk
4:12.56aAbbotsford Christian      
8.-Alex Siemens
Jory Smallenberg
Christine Smith
Melissa Lokombo
4:17.94aW.J. Mouat      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Prelims
1.-Isabella Aversa
Amabel Stokes
Emma Swaffield
Katie Lyman
4:02.39aYork House      
2.-Meg Harradine
Danica Matson
Andrea Robinson
Jade Vaughan
4:05.36aWalnut Grove      
4.-Annastasja Koch
Emma Scott
Vanessa Sjoberg
Allison Williams
4:09.50aSemiahmoo      
7.-Mikaela Dragt
Janelle Hay
Chelsea Jenner
Jessica Kruk
4:12.52aAbbotsford Christian      
5.-Jill Cooper
Kiah Eccleston
Sarah Lindquist
Elsa Macdonald
4:12.95aOak Bay      
3.-Rianne Craig
Bree Neale
Zarria Storm
Heather van Tassell
4:14.87aOak Bay      
8.-Shayla Chorney
Kelsey Hayre
Michelle Luong
Miho McLaughlin
4:15.50aKillarney      
9.-Samantha Gillis
Keara Graham
Megan Notting
Kaila Pickering
4:15.72aWalnut Grove      
6.-Alex Siemens
Jory Smallenberg
Christine Smith
Melissa Lokombo
4:17.38aW.J. Mouat      
10.-Natasha Lazecki
Hannah Dixon
Kamila Rogic-McLean
Amanda Zacharuk
4:18.85aNew Westminster      
11.-Airela Sirlin
Jennifer Chow
Amanda Cronkhite
Aidan Crawford
4:21.66aCrofton House      
12.Lisa Giesbrecht
Rachel Morchinkow
Malissa Moniz
Rachel Thiessen
4:31.71aFraser Valley Christ...      
13.-Katryna Bampton
Marleau Brown
Chantel Desch
Bailey Marshall
4:32.29aYale      
14.-Paige Lleewellyn
Hali MacDonald
Pamela Ho
Aryanna Ebrahimzadeh
4:33.02aSt. Thomas More      
15.-Andrea Armstrong
Callie Brougham
Lucy Clothier
Jenny Diemer
4:35.99aWest Vancouver Track...      
16.-Etta Degnan
Alex Cloherty
Julie Beadle
Hailey Perry
4:36.38aElphinstone      
17.-Brittany Evans
Delyth Harper
Brenna McKay
Alei Mohr
4:42.70aRevelstoke      
18.-Hailey Twaites
Maya Nizzar
Polly Li
Kajal Mann
4:55.13aH.J. Cambie      
---Tessa Davis
Ally Ginther
Melanie Oster
Katie Reid
DNFEarl Marriott      
---Tara Copeland
Tara Doheny
Jenny Liao
Devan Wiebe
DQLord Byng      
 
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.10Asianna Covington11.67mLittle Flower Academy      
2.11Serena Graf11.22mSeaquam      
3.-Selena Byer10.54mArgyle      
4.9Olivia Moriconi10.07mPitt Meadows      
5.12Erin Kokayko9.85mKelowna Christian      
6.-Melissa Lokombo9.72mW.J. Mouat      
7.12Mary Kessenich9.29mJohnston Heights      
8.-Lisa Guenther9.20mStelly's Secondary      
9.12Larissa Feng8.85mPoint Grey      
10.10Kamila Wojciechowski8.82mSt. Thomas More      
11.-Natalie Sharman8.73mTumbler Ridge      
12.-Megan Vanderzwaag8.66mOkanagan Mission      
13.-Claire Jaenen8.48mClaremont      
14.12Samantha Kennedy8.45mLord Tweedsmuir      
15.12Natalia Molanus8.41mPitt Meadows      
16.11Timmi Yu8.37mPrince of Wales      
17.11Melissa Stoker8.31mAbbotsford Christian      
18.-Sandy Wai8.19mA.R. MacNeill      
19.-Janet Brodie8.12mHouston      
20.-Hailey McGrail8.05mAbbotsford Christian      
21.-Carol McKenzie8.04mEsquimalt      
22.-Lena Brodie7.89mHouston      
23.-Jillayna Buller7.64mNechako Valley      
24.-Katryna Bampton7.38mYale      
25.-Natalie Hewson6.81mCollingwood      
 
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.10Asianna Covington41.61mLittle Flower Academy      
2.-Brett Hastings36.71mReynolds      
3.12Christina Juert34.97mElgin Park      
4.-Taryn Gmitroski33.25mLambrick Park      
5.12Stephanie Beck32.67mWhite Rock Christian      
6.-Prabhjit Donsanjh31.95mDelview      
7.9Olivia Moriconi31.36mPitt Meadows      
8.-Selena Byer30.73mArgyle      
9.-Maggie Hoult29.82mNanaimo Christian      
10.10Addie Cote29.09mStelly's Secondary      
11.-Lena Brodie28.73mHouston      
12.12Halle Carrier27.62mLillooet      
13.-Alexis Seok27.28mJohnston Heights      
14.12Natalia Molanus27.01mPitt Meadows      
15.-Lisa Guenther25.45mStelly's Secondary      
16.11Jordyn Sinkie25.34mArchbishop Carney      
17.-Jennifer Chow24.98mCrofton House      
18.-Manpreet Grewal24.67mAbbotsford Collegiate      
19.-Natalie Sharman24.46mTumbler Ridge      
20.-Sandy Wai24.37mA.R. MacNeill      
21.10Kiara Sutton24.06mÉcole des Pionniers      
22.-Jeryna Gbardy23.81mSt. Thomas More      
23.-Petri Daviel23.60mHugh McRoberts      
23.-Layla Ballock23.60mBurnaby North      
25.-Bryanne Haskins23.48mSmithers      
26.-Sarah VanderEnde22.19mSurrey Christian      
27.11Laura McPhedran22.15mAbbotsford Traditional      
28.-Veronica Faulkner21.95mA.L Fortune      
29.12Larissa Feng21.19mPoint Grey      
30.-Bronte Viznaugh17.04mRevelstoke      
31.-Natalie Hewson14.75mCollingwood      
 
 
 
X Javelin - 400g TJ - Varsity - Finals
1.11Serena Graf40.58mSeaquam      
2.-Taryn Gmitroski37.47mLambrick Park      
3.-Selena Byer36.29mArgyle      
4.-Kirsten Stewart35.43mHighland      
5.-Taya McMillan34.35mMaple Ridge Christian      
6.-Carina Helm33.80mTumbler Ridge      
7.-Katie McPhedran33.00mAbbotsford Traditional      
8.-Tiffany Hernandez32.09mDr. Charles Best      
9.-Lena Brodie31.59mHouston      
10.-Rachel Ross31.22mStelly's Secondary      
11.10Emalee Vandermale30.83mGeorges P. Vanier      
12.-Angie Perkins30.41mW.J. Mouat      
13.-Joanna Chu29.55mCrofton House      
14.11Shelby Smithson29.30mWalnut Grove      
15.-Laura Dickson28.28mOak Bay      
16.-Jocelyn Wallace27.56mLittle Flower Academy      
17.11Alexis Seebok27.35mJohnston Heights      
18.-Haily Wedgewood25.51mW.J. Mouat      
19.12Mai Truong25.49mGuildford Park      
20.-Katie Maryschuk24.05mRutland Sr      
21.10Vanessa Jakubowski23.97mLord Tweedsmuir      
22.10Heather Lepard22.41mMagee      
23.-Hannah Dixon22.23mNew Westminster      
23.-Hannah Dixon22.23mNew Westminster      
24.-Julie Beadle22.13mElphinstone      
25.-Sara Perry21.17mElphinstone      
26.-Layla Ballock20.75mBurnaby North      
27.-Megan Vanderzwaag20.65mOkanagan Mission      
28.-Alexa Brickenden20.44mSummerland      
29.-Sandy Wai19.98mA.R. MacNeill      
30.11Nicole Alivojvodic18.56mKitsilano      
31.-Becky Hahn17.92mSouth Peace      
 
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.SGeorgia Ellenwood1.70mLangley Senior      
2.11Shelby Smithson1.68mWalnut Grove      
3.12Pamela Ho1.60mSt. Thomas More      
4.-Kim Neville-Rutherford1.60mParkland      
4.12Zarria Storm1.60mOak Bay      
6.-Maniesha Kandola1.55mNew Westminster      
7.10Reta Dobie1.55mElgin Park      
7.-Leigh M. Richardson1.55mNanaimo District      
9.-Liana Glass1.55mSentinel      
10.10Rachel Brew1.50mLord Tweedsmuir      
10.11Leah Saathof1.50mAbbotsford Christian      
10.11Emily Huser1.50mSir Winston Churchill      
10.-Sarah Murray1.50mSmithers      
14.-Jocelyne Cho1.45mCrofton House      
14.11Erin Marshall1.45mArchbishop Carney      
14.-Katie Maryschuk1.45mRutland Sr      
14.-Jennifer Lam1.45mBurnaby North      
18.-Beverly Horler1.40mWhistler      
18.-Georgia Thompson1.40mCollingwood      
 
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Kira Craig3.10mOak Bay      
2.10Kathryn Van Ryswyk2.80mEarl Marriott      
3.-Jessica Tan2.80mFraser Heights      
4.-Christine Smith2.80mW.J. Mouat      
5.-Emma Beckett2.70mASIA Sumas Mountain      
6.10Rianne Craig2.70mOak Bay      
7.-Alex Smith2.60mSouth Kamloops      
8.-Kye Fedor2.40mSentinel      
9.9Daphne Love2.40mOak Bay      
10.-Melissa Lokombo2.15mW.J. Mouat      
10.-Tessa Campbell2.15mSentinel      
10.-Emily Lynch2.15mLangley Fundamental      
13.11Leah Saathof1.95mAbbotsford Christian      
 
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.SGeorgia Ellenwood5.71mLangley Fundamental      
2.11Carolynn Sutherland5.54mBrookswood      
3.12Hayley Stewart5.53mLord Tweedsmuir      
4.-Damanpreet Rai5.26mNew Westminster      
5.-Laura Sharman5.22mTumbler Ridge      
6.-Ayla Akehurst5.18mCarihi      
7.12Erin Kokayko5.13mKelowna Christian      
8.12Zarria Storm5.11mOak Bay      
9.-Renee Hall5.05mWestside Academy      
10.-Julia Hawkins4.98mRockridge      
11.JAllison Giesbrecht4.92mBrookswood      
12.-Kim Neville-Rutherford4.85mParkland      
13.-Jessica Kruk4.72mAbbotsford Christian      
14.12Britney Hearn4.67mWhite Rock Christian      
15.-Jennifer Lam4.65mBurnaby North      
16.-Jocelyne Cho4.64mCrofton House      
17.-Sudie Momoh4.63mPacific Christian      
18.11Sydney Sullivan4.62mKitsilano      
19.-Hilda Leung4.56mGleneagle      
20.11Mykenzee Ramunno4.53mVernon      
21.10Candice Yee4.45mLord Byng      
22.-Georgia Thompson4.38mCollingwood      
23.-Alora Warren4.27mSouth Peace      
 
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.-Ayla Akehurst11.68mCarihi      
2.-Aisha Klippenstein11.52mASIA Sumas Mountain      
3.-Kye Fedor11.50mSentinel      
4.-Rachel Ross10.81mStelly's Secondary      
5.11Emily Huser10.73mSir Winston Churchill      
6.-Stephanie Chen10.67mCrofton House      
7.-Renee Hall10.63mWestside Academy      
8.-Natasha Lazecki10.56mNew Westminster      
8.9Natasha Lazecki10.56mNew Westminster      
9.9Ella Brown10.42mPleasant Valley      
10.-Julia Hawkins10.33mRockridge      
11.-Damanpreet Rai10.30mNew Westminster      
12.-Erin Wakabayashi10.16mDuchess Park      
12.-Emese Dukai -branscombe10.16mReynolds      
14.11Taylor Blue10.08mThomas Haney      
15.-Hilda Leung9.76mGleneagle      
16.10Candice Yee9.72mLord Byng      
17.-Liana Glass9.71mSentinel      
18.10Mariah Gardner9.60mSt. Thomas More      
19.11Courtney Howe-Smith9.46mLord Tweedsmuir      
20.11Janae Dunlop9.45mMaple Ridge      
---Kara Williams9.43mHeritage Park      
21.-Carly Frenkel9.32mDuchess Park      
22.-Cambria Wiens9.15mMennonite Educationa...      
23.12Mary Kessenich9.12mJohnston Heights      
24.11Mykenzee Ramunno9.11mVernon      
25.-Franziska Polthier8.27mChilliwack Secondary      
---Kara WilliamsFOULHeritage Park      
 
 
 
X Hammer - 4kg - Varsity - Finals
1.12Samantha Kennedy51.91mLord Tweedsmuir      
2.10Asianna Covington51.61mLittle Flower Academy      
3.12Christina Juert44.88mElgin Park      
4.-Brett Hastings44.73mReynolds      
5.-Ryley Carr42.60mHighland      
6.12Stephanie Beck42.06mWhite Rock Christian      
7.11Serena Graf37.77mSeaquam      
8.-Petri Daviel37.43mHugh McRoberts      
9.-Cour Neville-Rutherford34.77mParkland      
10.-Autumn Covington34.12mLittle Flower Academy      
11.12Natalia Molanus32.30mPitt Meadows      
12.9Olivia Moriconi32.16mPitt Meadows      
---Breanna Derker30.27mSouth Kamloops      
13.-Megan Vanderzwaag30.17mOkanagan Mission      
14.-Melissa Lokombo29.83mW.J. Mouat      
15.-Manpreet Grewal28.93mAbbotsford Collegiate      
16.-Taylor Chestnut25.08mBallenas      
17.-Bronte Viznaugh24.62mRevelstoke      
18.-Raman Rajwan24.08mW.J. Mouat      
19.-Hailey McGrail21.81mAbbotsford Christian      
20.11Chelsey Timmermans21.10mAbbotsford Christian      
21.-Janna Plum19.39mRockridge      
22.10Kiara Sutton19.14mÉcole des Pionniers      
23.-Amy Casali18.73mW.J. Mouat      
24.-Paulina Mueller18.23mRockridge      
25.12Marissa Majchrzak18.01mSemiahmoo      
26.-Lauren Bauman14.02mRockridge      
---Breanna DerkerFOULSouth Kamloops      
 
 
 
X Heptathlon Score - Varsity - Finals
1.SGeorgia Ellenwood4847Langley Fundamental      
2.12Zarria Storm4588Oak Bay      
3.11Shelby Smithson3776Walnut Grove      
4.12Britney Hearn3699White Rock Christian      
5.-Julia Hawkins3691Rockridge      
6.-Rachel Ross3506Stelly's Secondary      
7.10Keara Graham3409Walnut Grove      
8.-Kim Neville-Rutherford2996Parkland      
9.11Lauren Gillespie2904Point Grey      
10.10Natasha Akbarizadeh2833Garibaldi      
11.-Sophie Jones2755Rockridge      
12.-Maniesha Kandola2668New Westminster      
13.-Franziska Polthier2322Chilliwack Secondary      
14.12Lucy Swank1801Queen Elizabeth      
15.11Christina Lukianiuk1682BC Christian Academy      
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.