Athletic.net Team Results Management

12th Annual Prefontaine Rotary Invitational

Meet Info Teams Meet Schedule X Close
Teams
CA: North Coast - Humboldt Del Norte
Del Norte
Washington - 3A
Fort Vancouver
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.10Josue Avilez11.39aCentral Linn
2.10Dakota Senger11.53aSouth Umpqua
3.12John Joyce11.58aBrookings-Harbor
4.12Chris McMahen11.60aPleasant Hill
5.12Hunter Bourland11.67aCrook County
6.11Mike Wagner11.74aPacific
7.12Abdul Conteh11.75aFort Vancouver
8.11Nathaniel Vosika11.81aDouglas
9.12Jon Harris11.82aNorth Bend
10.10Caleb Lindsey11.83aCamas Valley
11.11Deonte Hawkins11.87aFort Vancouver
12.12Jeremiah Wyne11.91aCentral Linn
13.10Chance Wimberly12.01aDouglas
14.12Tyler Hulick12.22aCrook County
15.9Chad Bell12.23aDel Norte
16.12Jacob Andress12.26aPleasant Hill
17.10David Joyce12.28aBrookings-Harbor
18.12Charlie Yarbor12.31aBandon
19.10Alex Brown12.40aMarshfield
20.11Nate Compton12.61aCoquille
21.10Weston Tilton12.64aCamas Valley
22.9Cole Kreutzer12.73aPacific
23.11Keith Young12.80aSutherlin
24.11Jason Sweet13.09aMarshfield
25.11Ku Xiong13.36aDel Norte
26.12Austin Morgan13.45aPowers
27.9Judson Briggs13.49aSutherlin
28.12Zech Patryson13.64aGlendale
29.11Shilo Simleness14.30aYoncalla
30.10Ronnie Zemke14.36aPowers
31.12Jacob Skretting14.51aCoquille
11Alex SantosDNSReedsport
12Scott WoodDNSReedsport
9Cody BrewsterDNSSouth Umpqua
11Nathan RingDNSGlendale
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Austin Baker23.29aDouglas
2.10Josue Avilez23.48aCentral Linn
3.11Mike Wagner23.60aPacific
4.12John Joyce23.64aBrookings-Harbor
5.12Chris McMahen23.66aPleasant Hill
6.10Dakota Senger23.73aSouth Umpqua
7.12Hunter Bourland23.98aCrook County
8.12Jon Harris24.20aNorth Bend
9.11Alonzo Lopez24.32aCrook County
10.10Chance Wimberly24.40aDouglas
11.11Deonte Hawkins24.64aFort Vancouver
12.12Jeremiah Wyne24.73aCentral Linn
13.10Alex Brown24.86aMarshfield
14.10Gabe Brazelton24.87aBrookings-Harbor
15.10Caleb Lindsey25.19aCamas Valley
16.9Chad Bell25.38aDel Norte
17.10GaQuan White25.42aFort Vancouver
18.11Jacob McAvoy25.54aMarshfield
19.12Jacob Andress25.71aPleasant Hill
20.11Keith Young25.91aSutherlin
21.11Jor-El Reeves26.87aYoncalla
22.9Judson Briggs27.09aSutherlin
23.11Ku Xiong27.34aDel Norte
24.9Aaron Pedrick28.59aPowers
25.10James Wolfe29.43aCoquille
26.10Ronnie Zemke29.48aPowers
27.10Tanner Flood31.60aCoquille
10Chance UngerDNSSouth Umpqua
12Austin MorganDNSPowers
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Austin Baker50.32aDouglas
2.12Richard Andreas51.24aCamas Valley
3.10Wyatt Cunningham51.74aNorth Bend
4.11Mike Wagner52.01aPacific
5.11Alonzo Lopez53.33aCrook County
6.12Hannes Zetzsche54.47aReedsport
7.9Houston Haeber55.61aDouglas
8.11Matt Delisle56.01aFort Vancouver
9.12Marcus Blas56.27aPleasant Hill
10.10Taylor Dornbusch56.49aMarshfield
11.11Austin Briggs56.86aSutherlin
12.10Marquis Taylor57.07aFort Vancouver
13.11Sebastian Bartlett57.09aMarshfield
14.11Thompson Rogers57.33aYoncalla
15.10Cole Kellum57.50aBrookings-Harbor
16.9Jake Buck57.53aNorth Bend
17.9Blayne Exline58.20aBrookings-Harbor
18.12Zack Denton58.95aPleasant Hill
19.12Vincent Meyer59.12aCrook County
20.12Steven Bodnar59.31aGlendale
21.11Kyle Simms1:00.95aCentral Linn
22.9Chris Tello1:01.06aSutherlin
23.9Gary Bodnar1:01.87aGlendale
24.9Adrian Henderson1:02.93aDel Norte
25.9Aaron Pedrick1:03.57aPowers
26.10James Wolfe1:05.36aCoquille
27.11Cody Hagen1:09.76aCoquille
9Austin KatruskaDNSReedsport
12Daniel JuneauDNSGlendale
10Sam GullifordDNSSouth Umpqua
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12Colton Thurman51.15Marshfield
12Sergio Marroquin52.85Marshfield
11Jacob McAvoy54.43Marshfield
10Taylor Dornbusch55.81Marshfield
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Jonathan Ferguson2:04.03aPleasant Hill
2.12Sergio Marroquin2:04.04aMarshfield
3.11Michael Hobson2:10.71aNorth Bend
4.12Christopher Martinez2:10.86aFort Vancouver
5.10Luis Rivera2:11.08aCrook County
6.11Thorin Tucker2:13.85aSutherlin
7.9Derek Higson2:15.11aPowers
8.9Kai Wolfe2:15.30aCamas Valley
9.11Austin Briggs2:17.19aSutherlin
10.12Ross Dewberry2:18.11aSouth Umpqua
11.12Rigo Acevedo2:18.73aFort Vancouver
12.11Rutger Farry2:20.48aPleasant Hill
13.11Adan Rodriguez2:21.82aDel Norte
14.9Nick Hossley2:24.18aNorth Bend
15.11Nate Compton2:26.32aCoquille
16.12Keenan Blanchfill2:26.79aYoncalla
17.9John Hampton2:28.35aMarshfield
18.9Cody Enos2:29.35aBrookings-Harbor
19.9Adrian Henderson2:34.17aDel Norte
20.12Adam Campione2:34.63aCrook County
21.9Ben Nash2:35.23aYoncalla
22.9Bradley Heaton2:44.58aDouglas
23.11Brian Blozinski2:46.80aBrookings-Harbor
24.10Tanner Flood2:46.93aCoquille
25.12Steven Bodnar3:00.38aGlendale
26.9James Marvin3:13.37aGlendale
27.10Arseniy Khvorov3:21.32aGold Beach
12Erik JungDNSDouglas
 
 
X 1 Mile - Varsity - Finals
1.12Jonathan Ferguson4:39.64aPleasant Hill
2.9Dakota Pittullo5:00.34aMarshfield
3.12Ross Dewberry5:00.69aSouth Umpqua
4.9Colby Gillett5:01.31aMarshfield
5.11Zach Nash5:05.13aYoncalla
6.11Justin Ledridge5:08.87aFort Vancouver
7.10Ben Rist5:12.90aCentral Linn
8.12Rigo Acevedo5:14.65aFort Vancouver
9.9Fernando Villa5:18.25aBrookings-Harbor
10.10Donovin Dunlap5:18.36aSouth Umpqua
11.11Rutger Farry5:20.20aPleasant Hill
12.9Dylan Hiller5:21.23aBrookings-Harbor
13.12Daniel Knower5:21.96aCrook County
14.10Lucas Erickson5:22.13aSutherlin
15.9Noah Langlie5:22.68aNorth Bend
16.11Nate Leu5:28.05aYoncalla
17.10Thomson Hallmark5:29.31aCoquille
18.12Adam Campione5:31.37aCrook County
19.12Jerry Zhu5:34.52aCrook County
20.11Nick Scaffo5:37.82aPacific
21.9Matt Tsetakis5:40.86aPacific
22.12Austin Hunt5:42.18aDouglas
23.10ZAK Hoyt5:44.07aDouglas
24.11Reno Ancheta5:45.80aNorth Bend
25.11Jacob Waltrip6:01.87aGlendale
26.9Jeremy Sparks6:02.48aGlendale
27.9James Marvin6:31.64aGlendale
28.10Arseniy Khvorov6:59.17aGold Beach
 
 
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1.11Connor Devereux9:13.00aMarshfield
2.12Zach Hammond9:29.10aMarshfield
3.10Grayson Munn9:34.06aCrook County
4.11Levi Graber9:34.24aNorth Bend
5.12Eddie Rodriguez9:39.43aMarshfield
6.12Josh Carpenter9:48.39aMyrtle Point
7.12Christopher Martinez10:01.35aFort Vancouver
8.12Manuel Finley10:09.28aPacific
9.10Strider Myhre10:13.09aNorth Bend
10.10Devin Ferner10:27.11aDouglas
11.10Ben Rist10:35.94aCentral Linn
12.12Jorden Dunn10:36.33aCrook County
13.12Jacob Reneau10:36.91aSouth Umpqua
14.10Lucas Erickson10:50.69aSutherlin
15.9Acer Nye10:55.02aPacific
16.11Justin Ledridge11:27.27aFort Vancouver
17.11Cody Hagen11:51.96aCoquille
18.11Rick Duffy12:04.27aDays Creek
19.9Marco Guiterrez12:12.34aSutherlin
20.11Jacob Waltrip12:25.36aGlendale
21.10Arman Carrasco12:33.26aBrookings-Harbor
22.9Tim Sullivan12:36.28aBrookings-Harbor
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.11Mark LaCoste15.30aCentral Linn
2.11Justin Angove15.91aBandon
3.12Colton Thurman16.55aMarshfield
4.12Travis Onlgey16.76aPacific
5.11David Walters17.16aMarshfield
6.9Cameron Lucero17.24aNorth Bend
7.11Mohamed Conteh17.46aFort Vancouver
8.12Tyler Rockwood17.69aCrook County
9.9Tate Barnes17.77aCentral Linn
10.9Shaine Graham18.08aBrookings-Harbor
11.10Dakota Johnson18.32aSouth Umpqua
12.12Evan Tilton18.42aCamas Valley
13.11Victor Martinez19.00aDel Norte
14.12Kole Brewer19.14aCrook County
15.9Jy-Quawn McDavid19.42aFort Vancouver
16.9Nick Hossley19.94aNorth Bend
17.9Josh Reed20.10aSouth Umpqua
18.9Skylor Michaels21.95aSutherlin
11Sean DuncanFSDouglas
9Chris TelloDQSutherlin
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.11Mark LaCoste39.86aCentral Linn
2.11Justin Angove40.94aBandon
3.11Mohamed Conteh44.04aFort Vancouver
4.9Shaine Graham44.16aBrookings-Harbor
5.9Cameron Lucero44.31aNorth Bend
6.11David Walters44.81aMarshfield
7.12Travis Onlgey45.37aPacific
8.11Sebastian Bartlett46.60aMarshfield
9.9Jy-Quawn McDavid46.61aFort Vancouver
10.10Dakota Johnson47.43aSouth Umpqua
11.9Josh Reed47.51aSouth Umpqua
12.12Evan Tilton47.59aCamas Valley
13.9William Mahr48.51aNorth Bend
14.11Nicolas DeSantiago50.41aDouglas
15.10Joe Manalus52.25aYoncalla
16.9Ben Nash54.38aYoncalla
17.9Skylor Michaels54.72aSutherlin
12Rhett SmithDQCrook County
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Jeremiah Wyne
Tate Barnes
Mark LaCoste
Josue Avilez
44.35aCentral Linn
2.-Hunter Bourland
Alonzo Lopez
Alex Greaves
Tyler Hulick
45.02aCrook County
3.-Gabe Giger
Weston Tilton
Richard Andreas
Eli Wolfe
45.17aCamas Valley
4.-Gabe Brazelton
John Joyce
Chandler Gotfried
Tyree Dingle
45.52aBrookings-Harbor
5.-Abdul Conteh
Jordan Vela
Deonte Hawkins
Jy-Quawn McDavid
45.96aFort Vancouver
6.-Austin Baker
Nathan Vosika
Bryce Watson
Zach Woods
46.29aDouglas
7.-Manuel Finley
Mike Wagner
Travis Onlgey
Cole Kreutzer
46.91aPacific
8.-Jason Sweet
Jacob McAvoy
Chase Messerle
Alex Brown
47.84aMarshfield
9.-Tristan Dixon
Chris Elmer
Nate Compton
Jacob Skretting
49.33aCoquille
10.-Thompson Rogers
Joe Manalus
Denis Corbin
Jor-El Reeves
49.69aYoncalla
11.-Thorin Tucker
Keith Young
Austin Briggs
Judson Briggs
49.81aSutherlin
12.-Ku Xiong
Adrian Henderson
Victor Martinez
Adan Rodriguez
53.45aDel Norte
-Chris McMahen
Shane Brooks
Jacob Andress
Marcus Blas
DQPleasant Hill
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Taylor Dornbusch
Jacob McAvoy
Sergio Marroquin
Colton Thurman
3:34.43aMarshfield
2.-Richard Andreas
Weston Tilton
Gabe Giger
Eli Wolfe
3:34.81aCamas Valley
3.-Tyler Rockwood
Alonzo Lopez
Chance Sutfin
Luis Rivera
3:42.17aCrook County
4.-Mohamed Conteh
GaQuan White
Matt Delisle
Marquis Taylor
3:47.28aFort Vancouver
5.-Jeremiah Wyne
Josue Avilez
Mark LaCoste
Peter Meyr
3:47.61aCentral Linn
6.-Gabe Brazelton
Blayne Exline
Cody Enos
Cole Kellum
3:48.11aBrookings-Harbor
7.-vincent Murphy
Zach Woods
Hugo Chavez
Isaac DeSantiago
3:59.08aDouglas
8.-Nate Leu
Keenan Blanchfill
Zach Nash
Thompson Rogers
4:00.01aYoncalla
9.-Newton Allred
Aaron Pedrick
Austin Morgan
Derek Higson
4:04.16aPowers
10.-Judson Briggs
Chris Tello
Austin Briggs
Thorin Tucker
4:04.96aSutherlin
11.-Tyler Sinclair
Jacob Skretting
Thomson Hallmark
Nate Compton
4:16.43aCoquille
12.-Steven Bodnar
Jacob Waltrip
Gary Bodnar
James Marvin
4:22.51aGlendale
-Jonathan Ferguson
Jacob Andress
Marcus Blas
Chris McMahen
DNSPleasant Hill
-Sam Guilliford
Josh Janssen
Dakota Senger
Chance Unger
DNSSouth Umpqua
-Chad Bell
Adrian Henderson
Anthony Jackson
Samuel Aragones
DQDel Norte
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.11Trever Walker50-09.25Central Linn
2.12Dalton Milburn50-03.75Marshfield
3.12Kingston Hughes45-01.75North Bend
4.11Wilson Hodge44-09.25Coquille
5.11Max Jones43-08.50Pleasant Hill
6.11Chance Sutfin42-09.50Crook County
7.12Brady Davidson41-09.75Marshfield
8.12Zech Patryson41-09.50Glendale
9.9Trevor Duffy41-06.00South Umpqua
10.11Lane Marsh40-07.75South Umpqua
11.12Daniel Juneau39-09.75Glendale
12.9Brandon Bowen38-07.50Coquille
13.11Jesse Gunnell37-11.75North Bend
14.11Daniel Keffer36-01.75Crook County
15.11Kyle Seals34-11.75Myrtle Point
16.12Randy Black34-09.75Sutherlin
17.11Jose Lopez34-02.25Gold Beach
18.11Dakota Jeppsen33-10.00Central Linn
19.11Cougar Bessy33-03.75Powers
20.11Kila Peck32-11.00Camas Valley
21.11Nathan Phillips32-08.50South Umpqua
22.12Garet Ball32-08.25Pleasant Hill
23.11Shilo Simleness32-05.25Yoncalla
24.12Cody Hamilton32-04.50Pacific
25.10Jacob Hunt32-00.00Camas Valley
26.11Hayden Zimmerman31-05.50Marshfield
27.12Cormac Dailey31-00.25Reedsport
28.9Connor Smith30-06.00Del Norte
29.12Jose Hernandez29-10.50Brookings-Harbor
30.12Kyle Wicks29-02.75Reedsport
30.12Daniel Lindi29-02.75Sutherlin
32.11Dakota Averrett29-01.75Douglas
33.11Brandon Slone26-09.00Douglas
34.9Jesse Quinn26-07.50Glendale
35.10Tristen Lawson24-03.00Brookings-Harbor
11Justin AngoveDNSBandon
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Dalton Milburn173-00Marshfield
2.11Trever Walker136-09Central Linn
3.11Chance Sutfin136-06Crook County
4.11Wilson Hodge130-03Coquille
5.11Nathan Phillips125-07South Umpqua
6.12Zech Patryson125-02Glendale
7.12Daniel Juneau124-04Glendale
8.9Trevor Duffy115-10South Umpqua
9.11Kyle Seals114-00Myrtle Point
10.12Brady Davidson113-11Marshfield
11.11Jesse Gunnell112-11North Bend
12.9Brandon Bowen109-11Coquille
13.12Kingston Hughes107-09North Bend
14.11Daniel Keffer104-09Crook County
15.12Cody Hamilton102-10Pacific
16.11Jose Lopez102-08Gold Beach
17.10Jacob Hunt101-06Camas Valley
18.12David Culbertson98-02Douglas
19.12Garet Ball90-03Pleasant Hill
20.11Dakota Jeppsen90-02Central Linn
21.12Evan Tilton84-02Camas Valley
22.12Newton Allred84-01Powers
23.12Daniel Lindi82-07Sutherlin
24.12Kyle Wicks81-02Reedsport
25.11Dakota Averrett79-00Douglas
26.11Cougar Bessy77-05Powers
27.9Aaron Pedrick77-01Powers
28.12Randy Black69-09Sutherlin
29.10Steven Quirk67-03Pleasant Hill
30.9Carlos Lira63-08Brookings-Harbor
31.9Connor Smith61-08Del Norte
32.10Alex Boynton59-06Brookings-Harbor
33.9Jesse Quinn49-10Glendale
 
 
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1.12Aaron Mateski186-11North Bend
2.12Shane Brooks172-04Pleasant Hill
3.12Jon Everest161-04Bandon
4.12Dalton Milburn155-07Marshfield
5.12Chandler Gotfried152-10Brookings-Harbor
6.11Kyle Seals148-08Myrtle Point
7.10Caleb Wood146-05Camas Valley
8.12Chase Messerle145-02Marshfield
9.11Jacob McAvoy144-10Marshfield
10.12Daniel Juneau144-03Glendale
11.12Tevin Cooper142-07Crook County
12.12Jordan Vela141-08Fort Vancouver
13.11Nathan Phillips139-02South Umpqua
14.11Eli Wolfe138-04Camas Valley
15.11Dylan Dean137-11Crook County
16.9Cameron Lucero133-01North Bend
17.12Randy Black129-09Sutherlin
18.9Derek Higson120-09Powers
19.11Lane Marsh119-02South Umpqua
20.12Tyler Sinclair118-09Coquille
21.12Zech Patryson116-07Glendale
21.10Chris Elmer116-07Coquille
23.11Jor-El Reeves112-06Yoncalla
24.11Brandon Gannon111-11Reedsport
25.12Andrew Boggs111-08Central Linn
26.11Tyler Shultz99-03Central Linn
27.12Dalton Birch98-03Reedsport
28.11Cody Hunter93-04Douglas
29.12Daniel Lindi91-08Sutherlin
30.9Sven Rodne85-03Brookings-Harbor
31.9Jesse Quinn85-01Glendale
32.9Jeremy Sparks77'05Glendale
12Newton AllredDNSPowers
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Colton Thurman6-02.00Marshfield
2.10Wyatt Cunningham6-02.00North Bend
3.12Charlie Jensen5-10.00Pacific
3.12Keenan Blanchfill5-10.00Yoncalla
5.10Taylor Dornbusch5-08.00Marshfield
6.10Bryce Watson5-06.00Douglas
6.12Erik Jung5-06.00Douglas
6.12Travis Onlgey5-06.00Pacific
7.10Oliver Meyr5-06.00Central Linn
7.9Chad Bell5-06.00Del Norte
8.12Tyler Sinclair5-03.00Coquille
9.9Alex Churchman5-03.00Pleasant Hill
9.12Hannes Zetzsche5-03.00Reedsport
9.11Brad Larsen5-03.00Myrtle Point
15.9Ben Nash5-00.00Yoncalla
15.9William Mahr5-00.00North Bend
15.11Dawson Barber5-00.00Crook County
15.10Gabe Brazelton5-00.00Brookings-Harbor
9Jason SharpSCRBrookings-Harbor
12Kole BrewerSCRCrook County
12Trevor LaRoucheDNSReedsport
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Paul Harlow13-06.00Marshfield
2.11David Eckes13-00.00Marshfield
3.12Chase Messerle13-00.00Marshfield
4.10Alex Backman11-06.00North Bend
5.12Steven Bodnar11-00.00Glendale
6.12Austin Morgan11-00.00Powers
7.10Tristan Dixon11-00.00Coquille
8.9Cody Thurman10-00.00Crook County
9.10Hayden Hinshaw9-06.00Reedsport
9.12Erik Jung9-06.00Douglas
11.11Dawson Barber8-00.00Crook County
11Sean DuncanSCRDouglas
11Austin CookDNSSutherlin
10Chance UngerSCRSouth Umpqua
11Victor MartinezDNSDel Norte
11Adan RodriguezDNSDel Norte
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Hunter Bourland20-10.50Crook County
2.12Colton Thurman20-08.50Marshfield
3.10Wyatt Cunningham20-02.00North Bend
4.9Cameron Lucero20-01.00North Bend
5.11Nathaniel Vosika19-07.00Douglas
6.11Deonte Hawkins19-05.50Fort Vancouver
7.12Abdul Conteh19-05.00Fort Vancouver
8.12Alex Greaves19-01.50Crook County
9.10Caleb Lindsey18-08.00Camas Valley
10.11Brad Larsen18-05.50Myrtle Point
11.10Bryce Watson18-04.50Douglas
12.12John Joyce18-01.00Brookings-Harbor
13.12Charlie Yarbor17-11.00Bandon
14.9Tate Barnes16-11.00Central Linn
14.11David Eckes16-11.00Marshfield
16.11Kyle Simms16-10.50Central Linn
17.11Brandon Gannon16-08.00Reedsport
18.10Austin Stepp16-03.50South Umpqua
19.9Josh Reed16-02.00South Umpqua
20.10David Joyce16-00.00Brookings-Harbor
21.9Chris Tello15-09.50Sutherlin
22.10Josh Mattox15-09.00Camas Valley
23.10Chris Elmer14-10.00Coquille
24.10Ronnie Zemke14-07.50Powers
25.9Derek Higson14-06.50Powers
26.10Joe Manalus14-04.50Yoncalla
27.10Andy Vicencio12-07.00Sutherlin
12Dalton BirchDNSReedsport
11Jarrid LathanDNSBandon
12Jacob SkrettingDQCoquille
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Richard Andreas41-05.00Camas Valley
2.11Brad Larsen40-07.00Myrtle Point
3.12Jordan Vela40-04.25Fort Vancouver
4.12Newton Allred40-02.00Powers
5.11Matt Delisle39-10.00Fort Vancouver
6.12Shane Brooks39-04.00Pleasant Hill
7.9Alex Churchman37-11.75Pleasant Hill
8.12Hannes Zetzsche37-09.00Reedsport
9.12Chandler Gotfried37-01.00Brookings-Harbor
10.9Cole Kreutzer37-00.75Pacific
11.10Weston Tilton36-09.50Camas Valley
12.10Dakota Johnson36-05.50South Umpqua
12.10Austin Stepp36-05.50South Umpqua
14.11Sean Duncan36-00.25Douglas
15.11Brandon Gannon35-10.50Reedsport
16.12Tyler Hulick35-09.75Crook County
17.12Vincent Meyer34-03.00Crook County
18.11Clay Messerle32-11.00Marshfield
19.10Andy Vicencio28-06.25Sutherlin
10Ben RistSCRCentral Linn
11Jarrid LathanDNSBandon
11Peter MeyrDNSCentral Linn
12Charlie JensenDNSPacific
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.9Madelyn Metzler12.99aMarshfield
2.12Jennifer Goacher13.22aDel Norte
3.11Alex Jellison13.32aDouglas
4.9Brittany Cook13.44aMarshfield
5.10McKenzie Zirbel13.50aCrook County
6.10Hannah Smith13.58aBandon
7.12Ashton Mann13.63aReedsport
8.11Kaila Tripp13.74aMarshfield
9.12Makinsi Gregory13.82aCrook County
10.9Karen Nguyen13.86aFort Vancouver
11.10Riley Engdahl13.98aPacific
12.9Julie Martin14.00aPleasant Hill
13.12Victoria Winter14.03aCentral Linn
14.10Jazmyn Herrington14.08aDays Creek
15.12Kelsa Northrup14.09aBrookings-Harbor
16.9Mariah Davis14.11aFort Vancouver
17.10Emily Wright14.61aReedsport
18.10Brianna Kats14.66aSutherlin
19.11Joselynn Smith14.70aCoquille
20.9Riley Baldwin14.88aPowers
21.11Hailey Bowman14.93aPacific
22.11Lindsay Needham14.94aSutherlin
23.9Kaitlyn Dixon15.69aCoquille
24.9Sara Hall15.70aCamas Valley
25.11Tia Vaughan15.88aGold Beach
26.11Taylor Woolley18.09aYoncalla
12Brianna WakefieldDNSDel Norte
12Amanda HuntDNSCamas Valley
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.9Madelyn Metzler26.74aMarshfield
2.12Jennifer Goacher26.83aDel Norte
3.11Claire Ledig27.04aBandon
4.12Ashton Mann27.51aReedsport
5.9Brittany Cook27.52aMarshfield
6.11Emalie Gauntz27.54aNorth Bend
7.11Alex Jellison27.69aDouglas
8.10McKenzie Zirbel28.24aCrook County
9.10Hannah Smith28.26aBandon
10.12Dani Chambers28.39aPleasant Hill
11.9Julie Martin28.56aPleasant Hill
12.12ali joy28.89aDel Norte
13.9Laken Berlin28.94aCrook County
14.9Karen Nguyen29.02aFort Vancouver
15.10Riley Engdahl29.04aPacific
16.10Cheyenne Anderson30.11aFort Vancouver
17.9Cheyenne Lindberg31.38aReedsport
18.9Riley Baldwin31.46aPowers
19.9Brittney Lamar32.80aBrookings-Harbor
20.11Jasmyn Wenner35.14aCoquille
11Lindsay NeedhamDQSutherlin
11Taylor WoolleyDNSYoncalla
9Mariah BennetDNSGold Beach
10Katelynn FanningDNSCamas Valley
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Claire Ledig1:00.39aBandon
2.11Emalie Gauntz1:02.15aNorth Bend
3.10Lindsay Devereux1:02.30aMarshfield
4.12Jessica Martin1:02.80aPleasant Hill
5.11Peyton Babb1:03.29aMarshfield
6.10Jordyn Keys1:03.56aBrookings-Harbor
7.9Ricki Mock1:05.34aSutherlin
8.10Hannah Pickerall1:05.44aDel Norte
9.10Guadalupe Gonzalez1:06.11aDel Norte
10.9Kaylynn Hixenbaugh1:06.17aReedsport
11.11Hannah Fortune1:06.18aPacific
12.12Victoria Winter1:06.99aCentral Linn
13.10Kami Freestone1:07.37aReedsport
14.10Caitlin Happeny1:08.11aPacific
15.9Caity Harless1:11.09aNorth Bend
16.10Cheyenne Anderson1:11.71aFort Vancouver
17.11Logun Mather1:11.76aCoquille
18.10Danielle Tuttle1:11.89aCrook County
19.9Brittney Lamar1:12.54aBrookings-Harbor
20.12Katie Wood1:13.12aCrook County
21.11Nicole French1:17.00aYoncalla
9Mariah BennetDNSGold Beach
10Katelynn FanningDNSCamas Valley
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Jasmine Meline2:25.35aMarshfield
2.11Katie Duell2:30.80aMarshfield
3.11Morgan McNeely2:34.76aNorth Bend
4.10Guadalupe Gonzalez2:39.56aDel Norte
5.11Angelica Figueroa2:40.50aPacific
6.12Angela Banks2:41.93aPleasant Hill
7.12Lauren Trujillo2:44.73aDel Norte
8.10Emily Wright2:46.68aReedsport
9.9Kyla Green2:47.79aCrook County
10.11Cheyenne LeFevre2:48.80aSutherlin
11.10Kristen Beebe2:49.38aSouth Umpqua
12.12Taylor Ellis2:49.69aDays Creek
13.11Shelby Foley2:55.52aSutherlin
14.9Lacey D. James2:56.48aDouglas
15.9Amanda Forrester2:56.82aGlendale
16.10Soli Gustafson3:02.55aGold Beach
15.12Robin Harter3:04.7North Bend
18.9Dixie Charlton3:24.69aGlendale
9Baily TarabochiaDQCrook County
 
 
X 1 Mile - Varsity - Finals
1.12Courtney Greif6:09.46aNorth Bend
2.9Lacey D. James6:10.41aDouglas
3.9Lauren Tripp6:12.00aMarshfield
4.11Cheyenne LeFevre6:12.23aSutherlin
5.11Jessica Winter6:13.08aCentral Linn
6.12Lauren Trujillo6:13.26aDel Norte
7.11Larissa Schreiber6:14.06aNorth Bend
8.9Audrey Webster6:16.49aMarshfield
9.11Natalie Stenbeck6:24.24aCrook County
10.9Amanda Forrester6:27.37aGlendale
11.10Bennet Wahl6:39.88aPacific
12.10Delenn Boyd6:55.40aCentral Linn
13.10Mallory Darger7:08.08aBrookings-Harbor
14.10Soli Gustafson7:40.05aGold Beach
15.9Dixie Charlton7:51.79aGlendale
16.11Makayla Stone8:03.42aGold Beach
9Marina ByrneSCRPacific
 
 
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1.10Shaylen Crook10:54.12aMarshfield
2.12Kelley Thurman11:41.05aCrook County
3.10Hailey Iverson11:46.88aBandon
4.10Cassandra Van Atta11:47.44aSouth Umpqua
5.11Natasha West12:28.87aSutherlin
6.11Shaylin Curtis12:33.85aBrookings-Harbor
7.12Courtney Greif13:00.99aNorth Bend
8.9Zoe Mitchell13:36.82aPacific
9.12Brittany Orchard13:55.89aNorth Bend
10.11Kelsey Scott14:00.93aMarshfield
11.10Kristen Beebe14:05.36aSouth Umpqua
12.11Karissa Donaldson14:11.83aPacific
13.10Delenn Boyd14:15.63aCentral Linn
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.11Kara Wood15.41aMarshfield
2.11Emily Moe16.05aMarshfield
3.11Lauren McGowne16.89aMarshfield
4.10Katie Jensen16.98aDouglas
5.11Katelynn Rowe17.31aDel Norte
6.12Caitlin Snuggerud18.03aNorth Bend
7.9Addi Fitzgerald18.13aBrookings-Harbor
8.10Isabel Golemon18.23aDays Creek
9.10Ariel Nelson18.40aPleasant Hill
9.9Kayla Costello18.40aDel Norte
11.9McKenzie Gauntz18.51aNorth Bend
12.12Malaika McNamara18.74aFort Vancouver
13.10Joey Hehn18.90aCrook County
11Caitlyn Robison19.17aMyrtle Point
14.9Mariah Davis19.41aFort Vancouver
15.10Rory Petterson19.64aSouth Umpqua
16.9Ricki Mock19.71aSutherlin
17.9Sonia Hernandez-Haro19.90aBrookings-Harbor
18.9Kayla Tilton21.35aCamas Valley
19.11Rose Gerber21.40aCentral Linn
20.10Brianna Kats21.80aSutherlin
21.11Kirsten Mcgarvey21.95aGold Beach
22.9Francesca Bonanno23.41aCrook County
9Brittany FigueroaDNSPacific
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.11Kara Wood46.78aMarshfield
2.11Katelynn Rowe47.30aDel Norte
3.11Breana Harless50.18aNorth Bend
4.9Kayla Costello50.87aDel Norte
5.12Natasha Hill50.93aMarshfield
6.9Abby Clough50.98aMarshfield
7.9Mariah Davis51.53aFort Vancouver
8.11Caitlyn Robison52.05aMyrtle Point
9.12Anna Jensen52.66aDouglas
10.10Kami Freestone52.80aReedsport
11.9Addi Fitzgerald53.39aBrookings-Harbor
12.9Kaylynn Hixenbaugh53.94aReedsport
13.10Isabel Golemon54.20aDays Creek
14.10Ariel Nelson55.51aPleasant Hill
15.10Joey Hehn56.03aCrook County
16.10Rory Petterson57.18aSouth Umpqua
17.11Rose Gerber58.87aCentral Linn
18.9Kayla Tilton1:02.78aCamas Valley
19.9Francesca Bonanno1:10.21aCrook County
11Kelsey LeachDQYoncalla
9Sonia Hernandez-HaroDNSBrookings-Harbor
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Brittany Cook
Lindsay Devereux
Madelyn Metzler
Kara Wood
50.47aMarshfield
2.-Kylee Bruder
Jennifer Goacher
Katelynn Rowe
Kayla Costello
51.58aDel Norte
3.-McKenzie Zirbel
Makinsi Gregory
Maddie Bernard
Laken Berlin
51.91aCrook County
4.-Dani Chambers
Landon Putnam
Julie Martin
Jessica Martin
52.00aPleasant Hill
5.-Anna Jensen
Alex Jellison
Anna Rietmann
Katie Jensen
52.08aDouglas
6.-Cheyenne Anderson
Mariah Davis
Karen Nguyen
Malaika McNamara
54.05aFort Vancouver
7.-Amanda Hunt
Jayden McIntire
Julia Mooney
Whitney Lindsey
54.87aCamas Valley
8.-Riley Engdahl
Angelica Figueroa
Hailey Bowman
Hannah Fortune
55.12aPacific
9.-Kaylynn Hixenbaugh
Emily Wright
Ashton Mann
Kami Freestone
55.34aReedsport
10.-Ricki Mock
Shelby Foley
Christina McDonald
Brianna Kats
57.93aSutherlin
11.-Jasmyn Wenner
Kaitlyn Dixon
Joselynn Smith
Logun Mather
59.94aCoquille
-Amy Colagiovanni
Nicole French
Kelsey Leach
Taylor Woolley
DNSYoncalla
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Kayla Costello
Hannah Pickerall
Katelynn Rowe
Jennifer Goacher
4:10.00aDel Norte
2.-Peyton Babb
Emily Moe
Lindsay Devereux
Lauren McGowne
4:14.79aMarshfield
3.-Amanda Hunt
Whitney Lindsey
Justine Bringhurst
Jayden McIntire
4:36.83aCamas Valley
4.-Kaylynn Hixenbaugh
Cheyenne Lindberg
Emily Wright
Kami Freestone
4:39.26aReedsport
5.-Christina McDonald
Shelby Foley
Ricki Mock
Brianna Kats
4:43.00aSutherlin
6.-Katie Wood
Danielle Tuttle
Makinsi Gregory
Kelley Thurman
4:46.66aCrook County
7.-Jordyn Keys
Brandi Rodgers
Brittney Lamar
Addi Fitzgerald
4:53.82aBrookings-Harbor
-Jessica Martin
Dani Chambers
Julie Martin
Landon Putnam
SCRPleasant Hill
-Anna Rietmann
Anna Jensen
Katie Jensen
Katherine Miller
SCRDouglas
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.12Morgan Laney38-07.00Del Norte
2.12Samantha Weaver37-08.50Yoncalla
3.11Christina Mac Donald35-03.50Sutherlin
4.11Jackie Brooks34-06.25Pleasant Hill
5.12Marci Johnston32-04.25Crook County
6.12Kirby Neale32-01.50Marshfield
7.10Kristina Knox30-05.50Bandon
8.12Brianna Wakefield29-07.75Del Norte
9.11Sara Mayer29-02.50Marshfield
10.9Kaitlyn Dixon28-10.00Coquille
11.12Morgan Eberly28-00.25Pleasant Hill
12.12Madisen Ransom27-10.75North Bend
13.12Victoria Bunn27-08.50Sutherlin
14.10Karissa Irvin26-05.25Marshfield
15.10Amanda Noyes26-04.00Crook County
16.11Kaitlyn Mitts25-10.50Brookings-Harbor
17.10Symphony Chamberlin25-07.50Reedsport
18.10Samantha Hage25-06.25Brookings-Harbor
19.10Melany Deaver24-05.00Douglas
20.11Katie Goins24-03.75South Umpqua
21.10Rachel Sheldon24-02.75North Bend
22.9Ciara Colvin23-08.75Camas Valley
23.11Taylor Colvin21-00.50Camas Valley
24.12Yachna Bhakta20-01.50Reedsport
25.9Dixie Charlton19-08.75Glendale
26.12Tessa West18-09.00Glendale
27.10Tazsha Prim17-08.25Central Linn
28.12Rebecca Moore17-00.75Coquille
12Alexa MinkusDNSCentral Linn
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.12McKenzie Litterell108-09Gold Beach
2.10Eliza Lander107-01Gold Beach
3.10Tracee Scott100-03Marshfield
4.11Molly Viles96-06Crook County
5.12Madisen Ransom96-01North Bend
6.12Morgan Laney94-09Del Norte
7.12Kirby Neale91-00Marshfield
8.12Samantha Weaver90-00Yoncalla
9.12Morgan Eberly86-01Pleasant Hill
10.9Savannah Thurman85-09Marshfield
11.11Mariah Hardy81-04Pleasant Hill
12.10Samantha Hage80-03Brookings-Harbor
13.12Brianna Wakefield78-05Del Norte
14.11Katie Goins77-11South Umpqua
15.12Bree Porfily76-03Crook County
16.10Melany Deaver76-02Douglas
17.12Victoria Bunn72-09Sutherlin
18.11Brandi Rodgers65-01Brookings-Harbor
19.10Rachel Sheldon64-02North Bend
20.10Kattey Hall63-04Camas Valley
21.9Ciara Colvin62-03Camas Valley
22.12Yachna Bhakta56-09Reedsport
23.12Tessa West55-10Glendale
24.10Nicole Premo54-00Days Creek
25.10Shania Enfield45-09Reedsport
26.9Molly Minnick42-08Douglas
27.10Tazsha Prim41-01Central Linn
28.12Rebecca Moore29-05Coquille
10Elisabeth ThomasDNSCoquille
12Alexa MinkusDNSCentral Linn
 
 
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1.12Miriam Schmucker123-11North Bend
2.11Christina Mac Donald110-05Sutherlin
3.11Peyton Babb107-10Marshfield
4.12Madisen Ransom104-00North Bend
5.11Emily Moe98-01Marshfield
6.12Morgan Eberly97-03Pleasant Hill
7.9Justine Bringhurst92-00Camas Valley
8.10Eliza Lander89-05Gold Beach
9.10Jayden McIntire84-11Camas Valley
10.11Brandi Rodgers84-10Brookings-Harbor
11.11Lakota Hatcher83-07Brookings-Harbor
12.10Symphony Chamberlin83-05Reedsport
13.11Jackie Brooks79-11Pleasant Hill
14.12Marci Johnston79-09Crook County
15.10Megan Monroe77-00Sutherlin
16.10Karissa Irvin76-10Marshfield
17.11Hannah Fortune74-04Pacific
18.10Bailey Tymchuk73-07Reedsport
19.10Amanda Noyes71-10Crook County
20.12Tessa West69-07Glendale
21.11Jasmyn Wenner65-09Coquille
22.9Mariah Swift60-05Gold Beach
23.12Emily Ward59-04Fort Vancouver
24.9Dixie Charlton58-01Glendale
25.9Amanda Forrester56-03Glendale
25.9Lacey P James56-03Douglas
27.12Rebecca Moore49-10Coquille
28.12Catalina Valenzuela43-03Central Linn
29.9Molly Minnick40-05Douglas
12Bree PorfilyDNSCrook County
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Kylee Bruder5-04.00Del Norte
2.12Lindsey Wright5-04.00Reedsport
3.11Emily Moe5-01.00Marshfield
4.12Kelsa Northrup4-10.00Brookings-Harbor
5.10Hannah Pickerall4-08.00Del Norte
6.12Shannon Boatright4-08.00Marshfield
7.9Jean Rietmann4-08.00Douglas
8.12Caitlin Snuggerud4-06.00North Bend
9.12Makinsi Gregory4-03.00Crook County
9.11Emily Peck4-03.00North Bend
9.10Rory Petterson4-03.00South Umpqua
9.10Isabel Golemon4-03.00Days Creek
13.11Logun Mather4-00.00Coquille
13.12Anna Gusewski4-00.00Reedsport
13.11Joselynn Smith4-00.00Coquille
10Joey HehnNHCrook County
11Shania SironDNSSutherlin
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Lindsey Wright10-06.00Reedsport
2.11Mareyna Karlin10-06.00Marshfield
3.10Katherine Miller10-00.00Douglas
4.11Alex Jellison10-00.00Douglas
5.12Anna Jensen9-00.00Douglas
6.12Kylee Bruder8-06.00Del Norte
7.10Mikena Shay8-06.00North Bend
8.11Tosha Marone8-00.00Marshfield
9.9Taylor Mauer7-06.00Marshfield
10.9McKenzie Gauntz7-06.00North Bend
11.10McKenzie Zirbel7-06.00Crook County
12.9Resha Coggswell7-00.00South Umpqua
12.9Danielle Michael7-00.00Crook County
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Lauren McGowne17-06.00Marshfield
2.12Lindsey Wright16-00.50Reedsport
3.9Laken Berlin15-11.00Crook County
4.10Katie Jensen15-10.00Douglas
5.12Natasha Hill15-09.50Marshfield
6.11Anna Rietmann15-06.50Douglas
7.12Miriam Schmucker15-04.00North Bend
8.12Kelsa Northrup15-03.25Brookings-Harbor
9.12Malaika McNamara14-09.50Fort Vancouver
10.11Breana Harless13-10.50North Bend
11.12Katie Wood13-07.50Crook County
12.11Landon Putnam13-05.75Pleasant Hill
13.11Logun Mather13-05.00Coquille
14.10Bailey Tymchuk13-04.00Reedsport
15.11Caitlyn Robison13-02.00Myrtle Point
16.11Nicole French13-01.50Yoncalla
17.11Joselynn Smith12-10.50Coquille
18.9Karen Nguyen12-06.00Fort Vancouver
19.12ali joy11-11.00Del Norte
20.11Kirsten Mcgarvey11-10.00Gold Beach
21.11Tia Vaughan11-05.00Gold Beach
22.10Jaime Williams10-10.50Del Norte
10Mallory DargerDQBrookings-Harbor
9Sara HallDQCamas Valley
11Rose GerberDNSCentral Linn
11Lindsay NeedhamDNSSutherlin
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Lindsey Wright33-11.00Reedsport
2.11Anna Rietmann33-10.25Douglas
3.12Shannon Boatright33-02.00Marshfield
4.12Malaika McNamara32-11.75Fort Vancouver
5.10Jazmyn Herrington32-05.75Days Creek
6.12Miriam Schmucker32-00.00North Bend
7.11Caitlyn Robison31-03.00Myrtle Point
8.10Joey Hehn31-01.25Crook County
9.11Jessica Winter31-00.50Central Linn
10.11Shelby Foley29-04.25Sutherlin
11.11Kelsey Scott29-00.50Marshfield
12.10Bailey Tymchuk28-04.00Reedsport
13.10Hannah Pickerall28-03.75Del Norte
14.11Lakota Hatcher28-00.00Brookings-Harbor
15.9Jean Rietmann26-11.50Douglas
16.11Megan Sizemore25-10.50Sutherlin
17.10Samantha Henry25-08.75Brookings-Harbor
18.10Jaime Williams23-06.50Del Norte
10Rory PettersonDQSouth Umpqua
12Katie WoodDQCrook County
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.