Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Taron Slone10.73a (2.6)Bishop Ready
2.12John Inniger10.79a (2.6)Arlington
3.10Zachary Yousey11.15a (2.6)Harvest Preparatory
4.12Demetrius Clark11.24a (2.6)Bishop Ready
5.12Jaymie Barns11.25a (2.6)Grove City Christian
6.11Austin Keith11.31a (2.6)Trimble Local
7.11Daniel Kline11.42a (2.6)Nelsonville-York
8.11Cody Belveal11.58a (2.6)Sciotoville Community
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.12John Inniger11.03a (1.2)Arlington
1.10Taron Slone11.22a (.1)Bishop Ready
2.11Austin Keith11.43a (.1)Trimble Local
3.12Demetrius Clark11.44a (.1)Bishop Ready
2.10Zachary Yousey11.47a (1.2)Harvest Preparatory
3.12Jaymie Barns11.51a (1.2)Grove City Christian
4.11Daniel Kline11.61a (1.2)Nelsonville-York
4.11Cody Belveal11.68a (.1)Sciotoville Community
5.12Alex Blair11.79a (1.2)Vanlue
5.12Boo Woods11.93a (.1)Dawson-Bryant
6.12Trey Williams11.93a (1.2)Upper Scioto Valley
7.12Jack Welsh12.07a (1.2)Notre Dame
6.10Devon Davis12.31a (.1)Oak Hill
7.12Austin Wilcox12.35a (.1)Temple Christian
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12John Inniger21.71a (3.2)Arlington
2.12Michael Rogers21.96a (3.2)Lima Central Catholic
3.11Joe Trapp22.11a (3.2)Grandview Heights
4.11Cody Belveal22.79a (3.2)Sciotoville Community
5.12Kyle Connery22.79a (3.2)Eastern Local
6.9Darius Brown-Walker22.99a (3.2)Africentric Early Co...
7.12Marcus Gilmore22.99a (3.2)Berne Union
8.11Austin Keith23.30a (3.2)Trimble Local
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12John Inniger22.29a (1.2)Arlington
1.11Joe Trapp22.74a (1.1)Grandview Heights
2.12Michael Rogers22.91a (1.1)Lima Central Catholic
3.12Kyle Connery23.00a (1.1)Eastern Local
4.12Marcus Gilmore23.26a (1.1)Berne Union
2.11Cody Belveal23.32a (1.2)Sciotoville Community
3.11Austin Keith23.33a (1.2)Trimble Local
5.9Darius Brown-Walker23.59a (1.1)Africentric Early Co...
4.10Joesph Winters23.79a (1.2)Valley(Lucasville)
6.12Demetrius Clark23.98a (1.1)Bishop Ready
7.12Bubba Krieg24.10a (1.1)Lima Central Catholic
8.11Dustin Young24.37a (1.1)Nelsonville-York
5.12Tim Morell24.92a (1.2)Paint Valley
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Jaymie Barns50.03aGrove City Christian
2.12Kyle Connery50.51aEastern Local
3.12Alex Blair50.91aVanlue
4.12Anthony Fox51.04aRiverdale
5.12Luke Tate51.07aBerne Union
6.12Michael Kersker51.39aHarrod Allen East
7.12Tyler Hughes52.45aWheelersburg
8.12Klint Connery52.93aEastern Local
7.12Jordan Fitzgerald1:01.57aGrandview Heights
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.12Jaymie Barns51.17aGrove City Christian
2.12Anthony Fox51.48aRiverdale
1.12Kyle Connery51.55aEastern Local
3.12Michael Kersker51.62aHarrod Allen East
2.12Luke Tate51.88aBerne Union
3.12Alex Blair52.20aVanlue
4.12Tyler Hughes52.23aWheelersburg
4.12Klint Connery53.17aEastern Local
5.11Michael Stomps53.30aWorthington Christian
5.10Tommy Huffman53.68aFairbanks
6.12Mark Crowe54.23aWhiteoak
6.12Adam Rice56.38aSouth Webster
7.12Carey James57.08aHuntington Local
2.12Jordan Fitzgerald1:02.10aGrandview Heights
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Jon Hilsheimer1:57.53aColumbus Academy
2.12John Sutton1:58.25aColumbus Academy
3.10Brandt Houston2:01.64aFairbanks
4.12Adam Hadsell2:02.95aNotre Dame
5.11Luke Hocker2:04.40aHuntington Local
6.12Craig McLaughlin2:04.89aNorthmor
7.10Riley Markko2:05.89aPaint Valley
8.11Jacob Pauley2:07.18aDawson-Bryant
9.12Evan Wenner2:08.28aCarey
10.10John Gray2:08.74aSouthern (Racine)
11.11Brandon Distel2:09.55aCarey
12.12Tecumseh Duderstadt2:13.82aLynchburg-Clay
13.12Logan Markko2:33.51aPaint Valley
--12Connor MortimerDQWaynesfield-Goshen
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jake Hayes4:21.48aMount Gilead
2.12Breydon Gates4:22.80aBelpre
3.11Jon Hilsheimer4:22.83aColumbus Academy
4.12Logan Markko4:24.00aPaint Valley
5.10Dominic Facciolla4:25.96aColumbus Academy
6.12Austin Mclean4:31.61aWest Jefferson
7.11Chris Burns4:38.79aNorth Adams
8.11Kurt Thomson4:41.48aHardin Northern
9.9Eli Strahler4:45.44aWaterford
10.12Lamaur Buck4:46.02aFederal-Hocking
11.11Gage Hankins4:59.19aRiverdale
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Daniel Gardner9:46.07aPaint Valley
2.10Kody Wolfe9:51.33aSouthern (Racine)
3.12Jake Hayes9:57.91aMount Gilead
4.10Dominic Facciolla10:00.97aColumbus Academy
5.9Luke Evans10:08.88aGrandview Heights
6.12Breydon Gates10:13.73aBelpre
7.12Brandon Magill10:15.63aHuntington Local
8.12Kevin Lenhart10:24.59aSpencerville
9.12Caleb Burkey10:30.97aHarrod Allen East
10.10Keith Lenhart10:36.25aSpencerville
11.12Logan Krivak10:47.42aPaint Valley
12.10Nick Gaumer10:51.76aFredericktown
13.9Michael Mangus10:53.33aLeesburg-Fairfield
14.10Max Conley11:12.35aWheelersburg
15.11Jacob Maki11:40.20aRidgemont
16.11Zane Smith11:50.04aSouth Webster
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Nick Frye14.72a (2.2)Bishop Ready
2.12Garrett Gatton14.95a (2.2)Fredericktown
3.12Tim Morell15.25a (2.2)Paint Valley
4.12Stephen Vogel15.31a (2.2)Centerburg
5.12Ethan Kunkler15.33a (2.2)Fisher Catholic
6.10Dakota Hoffman15.63a (2.2)Belpre
7.11Brandon Meyer15.80a (2.2)Spencerville
8.10Austin Shriver15.89a (2.2)Waterford
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Garrett Gatton15.38a (.1)Fredericktown
2.12Tim Morell15.44a (.1)Paint Valley
1.12Nick Frye15.51a (1.5)Bishop Ready
3.10Dakota Hoffman15.69a (.1)Belpre
2.12Stephen Vogel15.72a (1.5)Centerburg
3.11Brandon Meyer15.82a (1.5)Spencerville
4.12Ethan Kunkler15.99a (.1)Fisher Catholic
4.10Austin Shriver16.09a (1.5)Waterford
5.12Jonathan Harper16.32a (1.5)North Adams
5.11Jake Gussler16.35a (.1)Crooksville
6.11Nick Charles16.38a (.1)South Webster
6.9Matt Hodge16.48a (1.5)Valley(Lucasville)
7.11Mason Howard17.29a (.1)Upper Scioto Valley
8.11Jonathan Zeigler18.03a (.1)Waynesfield-Goshen
7.10Tucker Rhodes18.10a (1.5)Oak Hill
8.12Cory Hickman18.84a (1.5)Waynesfield-Goshen
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.9Jack Lint38.99aColumbus Academy
2.12Tim Morell39.14aPaint Valley
3.12Garrett Gatton39.44aFredericktown
4.10Tyler Gittens40.21aColumbus Academy
5.10Dakota Hoffman40.95aBelpre
6.12Connor Cox41.04aBerne Union
7.11Brandon Meyer41.63aSpencerville
8.12Jonathan Harper41.90aNorth Adams
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.9Jack Lint39.94aColumbus Academy
1.12Tim Morell40.35aPaint Valley
2.12Garrett Gatton40.92aFredericktown
3.12Connor Cox40.99aBerne Union
2.10Tyler Gittens41.51aColumbus Academy
3.11Brandon Meyer41.88aSpencerville
4.12Jonathan Harper42.13aNorth Adams
5.10Dakota Hoffman42.35aBelpre
4.11Nick Charles42.60aSouth Webster
6.12Jacob Denzik42.90aPeebles
7.12Kavon Lackey43.08aFederal-Hocking
5.10Austin Shriver43.28aWaterford
6.11Jordan Leonard44.12aRidgemont
7.12Jesse Cope44.17aSouthern (Racine)
8.11Zak Beltz45.90aUpper Scioto Valley
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Demetrius Clark
Holsten Jones
Nick Frye
Taron Slone
43.96aBishop Ready
2.-Rufus Johnson
Lee Stewert
Bubba Krieg
Michael Rogers
44.40aLima Central Catholic
3.-John Dickson
Ryan Schofield
Jason Franks
Joe Trapp
44.66aGrandview Heights
4.-Gideon Poku
Jordan Call
Micheal Bryant
Reid Hutchison
44.77aAdena
5.-John Smith
Daniel Binkley
Niko Molina-Sullivan
Calvin Grigsby
44.83aSpencerville
6.-Connor Brown
Chris Bradley
Michael Stomps
David Manns-Moses
44.94aWorthington Christian
7.-Cam Love
Jacob Basso
Colton Roth
Matt Maldovan
45.36aLiberty Union
8.-Matt Hodge
Josh Stewart
Cody Spradlin
Joesph Winters
45.97aValley(Lucasville)
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Rufus Johnson
Lee Stewert
Bubba Krieg
Michael Rogers
44.56aLima Central Catholic
1.-Demetrius Clark
Holsten Jones
Nick Frye
Taron Slone
44.78aBishop Ready
2.-John Smith
Daniel Binkley
Niko Molina-Sullivan
Calvin Grigsby
45.08aSpencerville
3.-Connor Brown
Chris Bradley
Sam Isner
Michael Stomps
45.13aWorthington Christian
2.-John Dickson
Ryan Schofield
Jason Franks
Joe Trapp
45.15aGrandview Heights
3.-Gideon Poku
Jordan Call
Micheal Bryant
Reid Hutchison
45.33aAdena
4.-Cam Love
Jacob Basso
Colton Roth
Matt Maldovan
46.12aLiberty Union
4.-Matt Hodge
Josh Stewart
Cody Spradlin
Joesph Winters
46.32aValley(Lucasville)
5.-Alex Bare
Boo Woods
Mason Nance
Jake Murphy
46.53aDawson-Bryant
5.-Isaiah Andrews
Daniel Kline
Marc Carter
Dustin Young
46.64aNelsonville-York
6.-Tyler Guster
Shade Wolfe
Chase Wolfe
Dakota Jones
47.10aCrooksville
7.-Jack Welsh
Kevin Lewis
Ryan Lewis
Joey Storey
47.13aNotre Dame
6.-Cyler Pottorf
Stone Crothers
Trent Arey
Jacob Denzik
47.41aPeebles
7.-Tyler Kreais
Ryan Gaines
Tucker Rhodes
Devon Davis
50.17aOak Hill
8.-Trey Williams
Jared Cotterman
Chris Rogers
Zak Beltz
51.89aUpper Scioto Valley
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Nick Frye
Demetrius Clark
Holsten Jones
Taron Slone
1:31.20aBishop Ready
2.-John Dickson
Ryan Schofield
Evan Tillett
Joe Trapp
1:31.82aGrandview Heights
3.-Rufus Johnson
Lee Stewert
Bubba Krieg
Michael Rogers
1:32.37aLima Central Catholic
4.-Gideon Poku
Jordan Call
DeVante Nesbitt
Reid Hutchison
1:33.04aAdena
5.-Mike Cumberland
Cameron Waddy
Austin Clemmons
Darius Brown-Walker
1:33.46aAfricentric Early Co...
6.-Chris Rogers
Jared Cotterman
Chris Netzer
Zak Beltz
1:35.50aUpper Scioto Valley
7.-John Smith
Tyler Shumate
Niko Molina-Sullivan
Austin Lotz
1:36.56aSpencerville
8.-Joey Storey
Kevin Lewis
Ryan Lewis
Blake Glockner
1:37.46aNotre Dame
 

4x200 Relay  Varsity - Prelims

1.-Nick Frye
Demetrius Clark
Holsten Jones
Taron Slone
1:32.57aBishop Ready
1.-Rufus Johnson
Lee Stewert
Bubba Krieg
Michael Rogers
1:33.00aLima Central Catholic
2.-John Dickson
Ryan Schofield
Evan Tillett
Joe Trapp
1:33.55aGrandview Heights
3.-Gideon Poku
Jordan Call
DeVante Nesbitt
Reid Hutchison
1:33.67aAdena
2.-Mike Cumberland
Cameron Waddy
Austin Clemmons
Darius Brown-Walker
1:34.03aAfricentric Early Co...
3.-Joey Storey
Kevin Lewis
Ryan Lewis
Blake Glockner
1:36.34aNotre Dame
4.-Chris Rogers
Jared Cotterman
Chris Netzer
Zak Beltz
1:36.41aUpper Scioto Valley
4.-John Smith
Tyler Shumate
Niko Molina-Sullivan
Austin Lotz
1:36.85aSpencerville
5.-Tyler Cornwell
T.J. Sloan
Tanner Hunt
Eric Krahn
1:38.76aPerry (Lima)
6.-Ryan Gaines
Tyler Kreais
Tucker Rhodes
Travis Blevins
1:38.78aOak Hill
5.-Alex Bare
Aaron Wilson
Mason Nance
Boo Woods
1:39.32aDawson-Bryant
7.-Nick Charles
Brandon Malone
Ian Synder
Adam Rice
1:39.69aSouth Webster
6.-Dustin Young
Marc Carter
Bobby Leitwine
Jacob Blake
1:40.64aNelsonville-York
7.-Max Miller
Garrett Gatton
Clay Riley
Nathan Cubbage
1:41.20aFredericktown
8.-Carey James
Tyler Ray
Cody Bryan
Jon Mainer
1:42.15aHuntington Local
---Zac Richardson
Dakota Gardner
Jeremy Green
Ki Pullum
DQPaint Valley
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Ben Meacham
John Sutton
Jon Hilsheimer
Jack Lint
3:25.35aColumbus Academy
2.-Max Miller
Garrett Gatton
Clay Riley
Nathan Cubbage
3:29.38aFredericktown
3.-Aaron Hefner
John Smith
Derek Goecke
Nick Davisson
3:29.75aSpencerville
4.-Brandt Houston
Jake Reed
Tommy Huffman
Jordan Zuch
3:30.88aFairbanks
5.-Dylan Kersker
Evan Thomas
Casey Rex
Michael Kersker
3:31.51aHarrod Allen East
6.-Connor Mortimer
Dalton Buffenbarger
Jacob Waitman
Eli Oleary
3:32.15aWaynesfield-Goshen
7.-Matt Hampshire
Kelsen Beck
Justin Wells
Anthony Fox
3:36.07aRiverdale
8.-Joey Storey
JP Kayser
Ryan Lewis
Adam Hadsell
3:40.40aNotre Dame
 

4x400 Relay  Varsity - Prelims

1.-Ben Meacham
John Sutton
Dominic Facciolla
Jon Hilsheimer
3:29.57aColumbus Academy
1.-Dylan Kersker
Evan Thomas
Casey Rex
Michael Kersker
3:32.78aHarrod Allen East
2.-Cody Baker
Connor Mortimer
Dalton Buffenbarger
Jacob Waitman
3:33.44aWaynesfield-Goshen
2.-Aaron Hefner
John Smith
Derek Goecke
Nick Davisson
3:33.74aSpencerville
3.-Max Miller
Garrett Gatton
Clay Riley
Nathan Cubbage
3:34.75aFredericktown
3.-Brandt Houston
Jake Reed
Hayden Dillon
Jordan Zuch
3:34.75aFairbanks
3.-Matt Hampshire
Kelsen Beck
Justin Wells
Anthony Fox
3:35.05aRiverdale
4.-Joey Storey
JP Kayser
Ryan Lewis
Adam Hadsell
3:36.09aNotre Dame
5.-David Bakenhaster
Reid Hutchison
Jordan Call
Micheal Bryant
3:38.81aAdena
6.-Joe Trapp
Ryan Schofield
Dylan Golding
Ben Mathes
3:38.95aGrandview Heights
5.-Jake Jewell
Jordan Beals
TJ Barrett
Jacob Pauley
3:39.88aDawson-Bryant
6.-Carey James
Tyler Ray
Luke Hocker
Brandon Magill
3:44.12aHuntington Local
7.-Tyler Claxon
Zach Jenkins
Brady McCain
Tyler Hughes
3:44.60aWheelersburg
7.-Nick Charles
Ian Synder
Brandon Malone
Adam Rice
3:45.90aSouth Webster
8.-Dakota Green
Lee Covington
Tecumseh Duderstadt
Kaique Costa
3:46.81aLynchburg-Clay
8.-Riley Markko
Zac Richardson
Ki Pullum
Zack Conn
4:07.31aPaint Valley
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-John Sutton
Jake Tuckerman
Dominic Facciolla
Jon Hilsheimer
8:10.79aColumbus Academy
2.-Riley Markko
Logan Krivak
Daniel Gardner
Logan Markko
8:19.27aPaint Valley
3.-Dalton Buffenbarger
Jacob Waitman
Eli Oleary
Connor Mortimer
8:20.81aWaynesfield-Goshen
4.-Aaron Hefner
Nick Davisson
Tyler Shumate
Derek Goecke
8:26.48aSpencerville
5.-Brandon Neyman
Brandon Loyer
Tyler Heminger
Craig McLaughlin
8:29.31aNorthmor
6.-Ben Mathes
Dylan Golding
Jake Smith
Brenden Cox
8:30.27aGrandview Heights
7.-Jordan Beals
Bryan Steele
Jake Jewell
Jacob Pauley
8:38.01aDawson-Bryant
8.-Phillip Gibson
Jordan Zuch
Jake Reed
Brandt Houston
8:43.23aFairbanks
9.-Gage Hankins
Justin Wells
Tyson Frey
Anthony Fox
8:45.16aRiverdale
10.-Kevin Lewis
Ryan Lewis
Mathew Saab
Adam Hadsell
8:46.85aNotre Dame
11.-Justin Hettinger
Andrew Ginther
Kody Wolfe
John Gray
8:46.87aSouthern (Racine)
12.-Brandon Malone
Levi Cook
Zane Smith
Ryan Wiseman
8:58.37aSouth Webster
13.-Luke Hocker
Austin Long
Brody Colegrove
Brandon Magill
9:02.76aHuntington Local
14.-DeAnglo Daniel
Philip Baumgart
Jamal Banks
Eric Krahn
9:15.11aPerry (Lima)
15.-Jacob Addis
Eli Fox
Jacob Blake
Seth Covert
9:40.64aNelsonville-York
---Chris Burns
Garrett Miller
Brandon Blythe
Anthony Richendollar
DQNorth Adams
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Demetrius Williams52-02.50Harrod Allen East
1.11Greg Bender51-08.00Dawson-Bryant
2.12Mike Watson50-05.75Peebles
2.11Dylan Fewster48-07.50Paint Valley
3.12Aaron Price48-03.50Newark Catholic
3.11Tyler Cline47-11.00Eastern Local
4.12Nathan White47-07.00Liberty Union
4.12Tanner Engle46-02.50Harrod Allen East
5.12Jason Holbrook46-00.00Upper Scioto Valley
6.11Marcus Keeran45-01.00Liberty Union
7.12Lance Hartman45-00.00Mount Gilead
5.11Jonathan Kloepfer44-00.75Vanlue
8.11Brady Burton41-07.25Dawson-Bryant
6.12Derek Fulk41-07.00Crooksville
7.11Jay Stewart41-00.25South Webster
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Greg Bender153-09Dawson-Bryant
1.11Tyler Cline152-04Eastern Local
2.9Joliffe Huber144-07Waynesfield-Goshen
3.11Kyle Louderback139-07Notre Dame
2.10Zach Garber138-01Vanlue
3.11Jarrod Cyrus136-03Adena
4.12Aaron Price135-09Newark Catholic
4.10Lucas Shumate134-05Spencerville
5.12Lance Hartman133-00Mount Gilead
5.12Demetrius Williams132-08Harrod Allen East
6.11Curtis Crabtree123-10Valley(Lucasville)
6.12Mike Watson114-07Peebles
7.11Dylan Fewster114-06Paint Valley
7.10DeVante Nesbitt110-01Adena
8.11Zack Casparro108-07Grove City Christian
8.11Josh Conley108-04Fairbanks
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Travis Blevins6-05.00Oak Hill
2.12Nathan Cubbage6-03.00Fredericktown
3.11Daniel Binkley6-03.00Spencerville
4.12Austin Nalle6-02.00Carey
5.11Daniel Kline6-00.00Nelsonville-York
6.11Brenden Cox6-00.00Grandview Heights
7.10Bryan Steele6-00.00Dawson-Bryant
8.11Brandon Meyer5-10.00Spencerville
9.12Luke Tate5-10.00Berne Union
10.11Levi Morris5-08.00Fairbanks
10.11Braden Burer5-08.00Waterford
10.11Austin Hammers5-08.00Crooksville
10.10Andrew Mackie5-08.00New Knoxville
10.9Matt Hodge5-08.00Valley(Lucasville)
--11Thomas FankhauserNHBelpre
--11Josh DenzikNHPeebles
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Cory Larick13-06.00Carey
2.11Garrett Mathias13-03.00Liberty Union
3.11Ethan Nichols13-03.00Northmor
4.11Nick Richardson12-09.00Liberty Union
5.10Tre Headington12-06.00Riverdale
6.11Zach Zvansky12-03.00Cardington-Lincoln
7.12Dalton Buffenbarger12-00.00Waynesfield-Goshen
8.12Isaiah Andrews11-06.00Nelsonville-York
9.10Kyle Estep11-06.00Dawson-Bryant
10.12Jake Murphy11-00.00Dawson-Bryant
11.11Jacob Fayette10-06.00Nelsonville-York
12.11Jenson Shepherd10-06.00Hardin Northern
13.10Fletcher Anderson9-06.00Adena
14.10Brice Pittenger9-00.00Belpre
15.9Max Putnam8-06.00Adena
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Michael Rogers20-09.25Lima Central Catholic
2.10Matt Mohr19-11.75Glenwood
1.12Rufus Johnson19-09.75Lima Central Catholic
2.12Luke Tate19-06.50Berne Union
3.11Daniel Binkley19-05.50Spencerville
3.9Jack Lint19-03.75Columbus Academy
4.10Dakota Hoffman19-02.00Belpre
4.9Blake Weidner19-00.75Berne Union
5.11Jordan Call18-09.50Adena
5.12Jacob Denzik18-07.00Peebles
6.12Connor Golden18-06.25West Jefferson
6.10Joesph Winters18-05.25Valley(Lucasville)
7.9Ty Slayton17-02.00Crooksville
8.9Jacob McCutcheon15-07.00Waterford
--12Josh LinkFOULTemple Christian
--10Zach JenkinsFOULWheelersburg
 

Teams