Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Keivarae Russell10.90Mariner
2.12Willie Roach11.20Todd Beamer
2.11Alex Binkerd11.20Redmond
4.12Allen Su11.50Issaquah
5.12Drake Alia11.60Eastlake
6.10Jacob Kraus11.80Mariner
7.12RJ Son11.90Seattle Lutheran
7.12James Senyonga11.90Auburn Riverside
9.11Marcus Mineard12.00Emerald Ridge
10.9Caleb Grace12.10Auburn Riverside
10.10Riley Harris12.10Redmond
12.10Chris Lee12.30Todd Beamer
13.12Daniel Houtsma12.40Mt Vernon Christian
13.12Ian Gelfer12.40Eastlake
15.12Garrett Benson12.60Bear Creek
16.10Tyler Grosenick12.90Seattle Academy
17.11Devon Isaacson13.10Seattle Academy
17.9Benjamin Lee13.10Bear Creek
19.10Alex Pitkethly13.20Seattle Lutheran
20.10Sebastian Bartelia13.40Puyallup
21.9Alejandro Garcia-Covington14.30Northwest
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

1.11Kenny Norton53.6Issaquah
2.12Allen Su53.9Issaquah
3.12David Park55.3Issaquah
4.10Jose Irizarry56.3Mariner
5.12Michael Gilroy56.9Redmond
6.11Joey Domek57.0Issaquah
7.11Carl Minifie57.3Redmond
8.11Earl Jones57.7Mariner
8.9Greg Whitaker57.7Mariner
9Greg Whitaker58.1Mariner
10.12Keegan Farley58.6Redmond
11.12Max Tickman58.7Issaquah
11Earl Jones59.1Mariner
12Jose Guzman59.4Mariner
12.12Chris Venskus59.4Mariner
13.9Dyonte Law59.9Mariner
14.10Jacob Kraus60.5Mariner
15.11Moses Mugenyi61.0Mariner
15.11Han Nguyen61.0Mariner
17.9Jordan Kraus61.1Mariner
18.11Tyler Nielson61.9Redmond
19.12Peter Geyser62.5Redmond
19.11Ben Adams62.5Redmond
21.11Luis Hernandez62.6Redmond
22.12Paul DeWater62.9Redmond
23.10Isaiah Marshall64.5Mariner
24.10Kevin Curtis68.9Mariner
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

1.12David Park2:16.6Issaquah
2.10John Nguyen2:31.6Mariner
3.10Gerar Suaverdez2:34.5Mariner
 

1200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

1.12Jose Guzman3:39.9Mariner
2.12Daniel Park3:45.0Issaquah
3.10Quang Nguyen4:04.2Mariner
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Korey Krotzer4:28.00Auburn Riverside
2.11Johnathan Stevens4:28.90Redmond
3.12Taigen Gonzalez4:38.00Emerald Ridge
4.10Tyler Patnode4:38.70Puyallup
5.11Oliver Manley4:41.60Bishop Blanchet
6.11Henry Morris4:42.60Bishop Blanchet
7.10Zach Kirwan4:48.50Redmond
8.9Austin Jex4:53.80Todd Beamer
9.12Frank Menz4:58.10Eastlake
10.11Rob Leet5:01.80Seattle Academy
11.10Andrew Cooper5:03.10Auburn Riverside
12.12Justin Suver5:04.10Eastlake
13.10Caleb Walin5:06.80Issaquah
14.10David Broaddus5:07.40Bear Creek
15.12Jose Guzman5:11.10Mariner
16.12Chris Venskus5:11.60Mariner
17.10Daniel Kubay5:12.10Todd Beamer
18.11Sam San Nicolas5:15.20Emerald Ridge
12Alex Churchill-Moulder5:25.5Redmond
19.11Will Greene5:26.10Seattle Academy
10Matthew Amaral5:28.6Redmond
11Dan Cashon-Smith5:32.7Redmond
10Nathan Kruse5:40.8Redmond
20.11Kyle Oliver5:47.90Mt Vernon Christian
11Zach Simon5:52.5Redmond
11Brandon Khademi5:57.6Redmond
11Hunter Wilkes6:07.7Redmond
12Jon Formantes6:59.8Redmond
 

1600 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

1.12Chris Venskus5:06.9Mariner
2.11Keagan Moo5:15.2Issaquah
3.10Juan Cruz-Estrada5:48.3Mariner
 

1 Mile  Varsity - Finals

1.9Nick Kosinski4:51.10Bishop Blanchet
2.10Casey Kramer4:53.60Eastlake
3.11Daniel Konzelman4:54.00Puyallup
4.10Matt Morrison4:58.00Eastlake
5.12Coleton Bristol5:03.60Bishop Blanchet
6.11Victor Hernandez5:03.90Bishop Blanchet
7.10Jack Ogilvie5:05.40Issaquah
8.10Blake Hansen5:06.10Todd Beamer
9.12Michael Gilroy5:06.70Redmond
10.11Hunter Sapienza5:10.0Issaquah
11.10Dylan Pruitt5:18.2Eastlake
12.11Sean Johnson5:19. 2Issaquah
13.10Jack Lauzon5:19.7Eastlake
14.11Jack Herbst5:23.4Issaquah
15.10Nicholas Randolph5:29.1Eastlake
16.11Nick Co5:36.1Issaquah
17.10James McCutchen5:43.1Eastlake
18.10Logan Nash5:47.8Eastlake
19.10Quang Nguyen5:56.5Mariner
20.10Greg Lauer6:00.5Eastlake
21.10Ryan Lundberg6:04.1Eastlake
22.10Ian Galope6:08.9Mariner
23.10Gerar Suaverdez6:09.2Mariner
24.10Colton Hemphill6:10.1Eastlake
25.10Ian Cooper6:14.3Eastlake
26.10Simon Nazarchuk6:18.4Mariner
11Hunter SapienzaNTIssaquah
11Nick CoNTIssaquah
11Alex OttoNTBishop Blanchet
10Matt SaundersNTAuburn Riverside
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Andrey Zadneprovskiy15.40Auburn Riverside
2.12Austin Hitchcock15.80Todd Beamer
3.11Trevion Jones16.40Auburn Riverside
4.10Justin Evans16.90Todd Beamer
5.11Devin Carriveau17.10Puyallup
6.12Blake Symmons17.30Emerald Ridge
6.11Sean Yang17.30Redmond
8.11Moses Mugenyi17.70Mariner
9.10Artem Deyneka17.90Auburn Riverside
10.11Joey Domek18.20Issaquah
11.12Glenn Anderson18.30Redmond
12.12Alex Anderson18.50Redmond
13.12Kevin Moseley18.90Seattle Lutheran
14.10Jose Irizarry19.10Mariner
15.9Mar'yea Harris19.30Auburn Riverside
16.11Han Nguyen20.00Mariner
17.11Derrick Collier21.00Mariner
 

3k Steeplechase  Varsity - Finals

1.12Max Dunn10:26.10Redmond
2.11Chris Fisher10:26.70White River
3.10Blake Hansen11:01.70Todd Beamer
4.9Graham Peet11:10.30Northwest
5.11Christian Cintron11:46.30Emerald Ridge
6.12Jared Stefanoff11:47.10Seattle Lutheran
7.11Matthew Aultman11:48.00Redmond
8.12Trevor Mayes11:51.40Northwest
9.11Josh Loberg11:51.80Redmond
10.9Sean Brown12:43.00Seattle Academy
11.10Juan Cruz-Estrada12:48.30Mariner
12.10John Nguyen12:48.90Mariner
13.12Alex Mundell12:49.80Redmond
14.11Nolan Christensen13:12.80Todd Beamer
15.10Ian Galope13:55.20Mariner
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Chris Lee
Kenny Pickens
Austin Hitchcock
Willie Roach
44.60Todd Beamer
2.-Ryan Lewis
Liam Doyle
Josh Horton
Drew Lewis
45.40Eastlake
3.-Relay Team 45.50Puyallup
4.-Earl Jones
Keivarae Russell
Moses Mugenyi
Josh Williamson
45.90Mariner
5.-Alex Binkerd
Tyler Nielsen
Sean Yang
Brady Anderson
47.10Redmond
6.-Relay Team 47.90Eastlake
7.-Colin O'Brien
Justin Smith
RJ Son
Jake Lamb
48.00Seattle Lutheran
8.-Dyonte Law
Jacob Krause
Jordan Krause
Isaiah Marshall
48.10Mariner
9.-Blake Wedekind
Ray Littles
Andrew Dieken
Jake Nienhuis
49.90Issaquah
10.-Bao Dinh
Brady Lewis
Tristan Naranjo
Raul Monraz
52.80Auburn Riverside
11.-Relay Team 52.90Seattle Lutheran
12.-Tyler Nielsen
Kade Nichols
Robert Swan
Kyle Navarro
54.50Redmond
13.-Relay Team 54.60Todd Beamer
14.-Relay Team 55.00Mariner
15.-Kendall Ackermann
Tyler Houtsma
Austin Rudy
Daniel Houtsma
55.90Mt Vernon Christian
16.-Caleb Grace
Trevion Jones
Andrey Zadneprovskiy
James Senyonga
56.20Auburn Riverside
17.-Relay Team 56.70Auburn Riverside
18.-Relay Team 1:00.20Redmond
19.-Relay Team 1:00.40Mariner
20.-Relay Team 1:00.60Mt Vernon Christian
21.-Relay Team 1:00.90Mariner
22.-Nicholas Konrad
Adam Bergamini
Yuemeng Li
Hui Xue
1:02.30Northwest
23.-Relay Team 1:02.40Seattle Academy
24.-Relay Team 1:03.60Mt Vernon Christian
24.-Relay Team 1:03.60Auburn Riverside
26.-Relay Team 1:04.10Auburn Riverside
27.-Relay Team 1:04.40Auburn Riverside
28.-Relay Team 1:04.70Todd Beamer
29.-Relay Team 1:06.10Mt Vernon Christian
30.-Relay Team 1:06.40Seattle Academy
31.-Relay Team 1:06.90Mariner
-Wesley Yin
Alex Pitkethly
Tyler Andrews
Wesley Sonheim
DQSeattle Lutheran
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Kenny Pickens
Terry McCray
Adrian Shocks
Justin Evans
1:35.40Todd Beamer
2.-Earl Jones
Moses Mugenyi
Josh Williamson
Keivarae Russell
1:35.90Mariner
3.-Tyler Grosenick
Atticus Shantz
Sam Zieve
Nick Conklin
1:37.00Seattle Academy
4.-Relay Team 1:37.30Puyallup
5.-Kerry Culbert O'Leary
Mark Phillips
Jesse Leuenberger
Lucas Fernandez
1:38.20Bear Creek
6.-Jake Nienhuis
Ryan Fukuda
Ray Littles
Allen Su
1:40.00Issaquah
7.-Blake Wedekind
Andrew Dieken
Michael Su
Joshua Park
1:40.70Issaquah
8.-Chris Mehta
Garrett Benson
Benjamin Lee
Adam Worley
1:46.40Bear Creek
9.-Andrew Cofano
Andrew Garland
Alex Hawkinson
Jonathan Lockwood
1:48.50Eastlake
10.-Devin Atkins
Drew Wallen
Raul Monraz
Mar'Yea Harris
1:48.60Auburn Riverside
11.-Jacob Krause
Adam Angeles
Greg Whitaker
Dyonte Law
1:50.10Mariner
12.-Jack McLauchlan
Abdul Mesfin
Ben Pryde
Ankush Puri
1:50.80Bush
13.-Devon Isaacson
Spencer Laube
Max Pfeiffer
Zak Ijadi
1:51.50Seattle Academy
14.-Relay Team 1:51.80Auburn Riverside
-Mason Morledge
Chris Navarro
Liam O'Neill
Spencer Patzman
NTEastlake
-Kendall Ackermann
Seth Parman
Tyler Houtsma
Austin Rudy
DQMt Vernon Christian
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Matt Carralez
Eduard Yakimchuk
Trevor Love
Korey Krotzer
3:34.20Auburn Riverside
2.-Relay Team 3:38.70Puyallup
3.-Sean Eidsmoe
Austin Hitchcock
Kenny Pickens
Keplar House
3:39.10Todd Beamer
4.-David Park
Kenny Norton
Joey Domek
Allen Su
3:39.50Issaquah
5.-Jon Gomez-Wilson
Alec Giacherio-Foy
Austin Babcock
Ryan Knowlton
3:51.20Emerald Ridge
6.-Tyler Grosenick
Nick Conklin
Sam Zieve
Atticus Shantz
3:53.30Seattle Academy
7.-Jacob Krause
Greg Whitaker
Dyonte Law
Jose Irizarry
3:54.30Mariner
8.-Relay Team 3:56.80Emerald Ridge
9.-Chris Venskus
Earl Jones
Moses Mugenyi
Jose Guzman
3:57.10Mariner
10.-Ben Adams
Carl Minifie
Paul DeWater
Michael Gilroy
3:59.20Redmond
11.-Devin Atkins
Drew Wallen
Isiah Tiangson
Brad Filler
4:00.30Auburn Riverside
12.-James Hurd
Seth Parman
Joshua Twedt
Jayson Withers
4:03.50Mt Vernon Christian
13.-Peter Geyser
Tyler Nielsen
Luis Hernandez
Keegan Farley
4:04.90Redmond
13.-Relay Team 4:04.90Redmond
15.-Andrew Rial
Daniel Wilson
David Broaddus
Joey Hollis
4:07.00Bear Creek
16.-Kevin Curtis
Isaiah Marshall
Han Nguyen
Jordan Krause
4:15.40Mariner
17.-Alexander Castanes
Eamon O'Leary
Andrew Crites
Lucas Trautman
4:16.40Seattle Academy
18.-Alex Pitkethly
Wesley Yin
Brian Stefanoff
Wesley Sonheim
4:24.20Seattle Lutheran
 

SMR 100-100-200-400m  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:36.8Mariner
2.-Relay Team 1:50.4Mariner
 

DMR 1200-400-800-1600m  Varsity - Finals

1.-Matt Carralez
Trevor Love
Eduard Yakimchuk
Korey Krotzer
10:42.80Auburn Riverside
2.-Michael Ottesen
Bryce Kehn
Mason Fletcher
Nathan McLaughlin
10:49.10aPuyallup
3.-Daniel Kubay
Sean Eidsmoe
Keplar House
Austin Jex
11:42.10Todd Beamer
4.-Dylan Cole
Kyle Suver
Reece Bynum
Mark Milloy
11:51.50Eastlake
5.-Relay Team 11:54.10Eastlake
6.-Marcus Micheles
Christian Cintron
Taigen Gonzalez
Sam San Nicolas
12:13.00Emerald Ridge
7.-Daniel Park
Max Tickman
David Park
Keagan Moo
12:13.90Issaquah
8.-Trevor Gesell
Matt Saunders
Isiah Tiangson
Alex McKay
12:16.80Auburn Riverside
9.-Jose Guzman
Earl Jones
John Nguyen
Chris Venskus
12:18.00Mariner
10.-Milo Wilkes
Jesse Boyle
Noah Wylie
Harry Engel
12:20.70Redmond
11.-Raymond DeVries
Jesse Ketcham
Daniel Houtsma
Jayson Withers
12:46.40Mt Vernon Christian
12.-Ben Stilin
Jack Malte
Patrick Cunningham
Eric Keenan
12:47.90Redmond
13.-Nick Fielden
Will Greene
Rob Leet
Eamon O'Leary
13:06.90Seattle Academy
14.-Quang Nguyen
Greg Whitaker
Gerar Suaverdez
Juan Cruz-Estrada
13:24.60Mariner
15.-Wesley Sonheim
Matthew Hood
Jared Stefanoff
Brian Stefanoff
13:37.70Seattle Lutheran
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Gino Bresolin48-08.00Eastlake
2.11Joe Miles48-04.00Auburn Riverside
3.12Martin Martinez42-10.00Mariner
4.12Kevin Mast39-04.50Auburn Riverside
5.11Andre Lino39-01.00Bishop Blanchet
6.12Stephen Finlon39-00.00Bishop Blanchet
7.11Jonathan Kroon38-10.00Bishop Blanchet
8.12Deonte Elder38-06.00Mariner
9.10Josh Riley37-08.50Auburn Riverside
10.12Jonathan Martyn37-08.00Issaquah
11.11Jonathan Norris36-09.00Issaquah
12.10Brandon Kaufman36-02.00Eastlake
13.12Tony Ostenson35-00.50Seattle Lutheran
14.10Joe Stevens34-07.50Emerald Ridge
15.10Colton Thrasher34-03.00Todd Beamer
16.11Victor Quezada33-08.50Bishop Blanchet
17.12Justin Smith33-07.50Seattle Lutheran
18.12Zach Taylor33-04.00Todd Beamer
19.12Mac Beyer32-11.00Puyallup
20.11Zach Nigon32-01.00Seattle Lutheran
21.11Deion Villa31-07.00Auburn Riverside
22.11Bill Locke31-05.00Seattle Academy
23.9Andrew Dieken31-00.50Issaquah
24.10Brandon Tabor30-09.50Emerald Ridge
25.11Luke Young30-07.00Todd Beamer
26.10Curtis Billen30-05.50Mariner
27.9Daniel Huynh30-02.00Mariner
28.10Tanner Justice30-00.50Mariner
29.12Wayne Hancock29-06.00Mt Vernon Christian
30.10Joey Hollis28-10.00Bear Creek
31.10Robert Kruse28-09.00Emerald Ridge
32.9Octayvien Sapp28-07.00Mariner
33.11Edward Mineishi28-06.00Redmond
34.12Shamarke Ahmed28-01.50Auburn Riverside
35.12Andrew Gasiewicz27-09.50Bear Creek
36.11Mitchell Katz27-03.00Northwest
37.12Keegan Farley27-00.00Redmond
38.12Charlie Hoag26-03.00Mt Vernon Christian
39.12Tyler Hood25-08.00Mt Vernon Christian
40.9Tanner Poeschel25-07.00Seattle Academy
41.10Keegan Young23-11.00Seattle Academy
42.10Toni Villa23-02.00Auburn Riverside
43.12Nick Boa22-10.00Redmond
44.10Josh Steenson22-05.00Redmond
45.9Joshua Swanson20-10.00Mt Vernon Christian
10Erik GasiewiczNDBear Creek
12Chase RandazzoNDTodd Beamer
12Kevin MoseleyNDSeattle Lutheran
12Tim LandowskiNDRedmond
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Stephen Finlon130-01Bishop Blanchet
2.11Joe Miles117-08Auburn Riverside
3.12Tim Landowski110-07Redmond
4.12Martin Martinez108-05Mariner
5.10Adrian Releford105-11Mariner
6.12Zach Taylor103-09Todd Beamer
7.12Jonathan Martyn102-00Issaquah
8.12Solomon Yetbarek101-03Bishop Blanchet
9.12Chase Randazzo96-06Todd Beamer
10.12Kevin Mast95-05Auburn Riverside
11.11Victor Quezada94-05Bishop Blanchet
12.12Justin Smith93-06Seattle Lutheran
13.10Michael Bennett91-01Eastlake
14.10Atticus Shantz90-10Seattle Academy
15.12Brian Stefanoff89-10Seattle Lutheran
16.10Robert Kruse86-04Emerald Ridge
17.10Colton Thrasher84-02Todd Beamer
18.12Tony Ostenson83-00Seattle Lutheran
19.12Wayne Hancock82-05Mt Vernon Christian
19.11Grant Wilcox82-05Mt Vernon Christian
21.12Tyler Hood81-10Mt Vernon Christian
22.12Keegan Farley80-09Redmond
23.10Brandon Tabor79-09Emerald Ridge
24.9Daniel Huynh79-00Mariner
24.9Tanner Poeschel79-00Seattle Academy
26.11Andre Lino78-10Bishop Blanchet
27.12Mac Beyer76-09Puyallup
28.10Joe Stevens76-04Emerald Ridge
29.10Josh Riley75-05Auburn Riverside
30.9Joshua Swanson75-03Mt Vernon Christian
31.12Nick Boa75-00Redmond
32.11Edward Mineishi74-05Redmond
33.11Deion Villa73-02Auburn Riverside
34.12Andrew Gasiewicz69-07Bear Creek
35.11Luke Young68-09Todd Beamer
36.9Curtis Magwood68-00Mariner
37.12Charlie Hoag63-11Mt Vernon Christian
38.10Curtis Billen62-05Mariner
39.12Shamarke Ahmed56-07Auburn Riverside
40.10Toni Villa50-09Auburn Riverside
41.10Josh Steenson49-09Redmond
42.9Michael Hancock37-11Mt Vernon Christian
10Keegan YoungNDSeattle Academy
10Erik GasiewiczNDBear Creek
9Octayvien SappNDMariner
11Bill LockeNDSeattle Academy
12Colin O'BrienNDSeattle Lutheran
12Kevin MoseleyNDSeattle Lutheran
11Sam BairdNDNorthwest
12Gino BresolinNDEastlake
11Zach NigonNDSeattle Lutheran
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Brian Stefanoff150-06Seattle Lutheran
2.11Sam Baird137-01Northwest
3.12Kevin Moseley136-08Seattle Lutheran
4.10Ryan Knowlton129-00Emerald Ridge
5.11Jesse Ketcham126-03Mt Vernon Christian
6.12Kevin Mast121-07Auburn Riverside
7.10Caleb Pearson118-07Issaquah
8.11Wyatt Durr116-06Auburn Riverside
9.11Zach Nigon111-03Seattle Lutheran
10.11Grant Wilcox106-10Mt Vernon Christian
11.12RJ Son106-07Seattle Lutheran
12.11Carl Minifie103-05Redmond
13.11Jake Lamb101-01Seattle Lutheran
14.11Trenton Mueller100-02Redmond
15.11Jonathan Norris98-09Issaquah
16.11Deion Villa91-08Auburn Riverside
17.10Artem Deyneka91-03Auburn Riverside
18.10Joey Hollis91-02Bear Creek
19.12Andrew Gasiewicz90-08Bear Creek
20.10Adrian Releford84-01Mariner
21.12Tyler Hood82-07Mt Vernon Christian
22.12Wayne Hancock82-00Mt Vernon Christian
23.9Tanner Poeschel79-10Seattle Academy
24.11Ben Adams78-07Redmond
25.10Curtis Billen77-09Mariner
26.12Taigen Gonzalez76-09Emerald Ridge
27.10Robert Swan76-03Redmond
28.10Keegan Young74-04Seattle Academy
29.12Charlie Hoag74-01Mt Vernon Christian
30.12Martin Martinez72-07Mariner
31.10Tanner Justice71-06Mariner
32.12Shamarke Ahmed71-02Auburn Riverside
33.9Curtis Magwood69-07Mariner
34.9Octayvien Sapp68-00Mariner
35.10Toni Villa65-01Auburn Riverside
36.9Joshua Swanson59-11Mt Vernon Christian
37.10Nick Clavijo28-03Redmond
11Bill LockeNDSeattle Academy
10Erik GasiewiczNDBear Creek
10Marcus MichelesNDEmerald Ridge
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Willie Roach6-00.00Todd Beamer
2.11Daniel Brady5-08.00Eastlake
2.12Max Dunn5-08.00Redmond
4.12Blake Wedekind5-04.00Issaquah
4.9Ray Littles5-04.00Issaquah
9Andrew DiekenNHIssaquah
12Joseph TonnemakerNHIssaquah
10Jackson WinnerNHRedmond
11Kade NicholsNHRedmond
10David NguyenNHRedmond
11Alec UnkelNHRedmond
10Alan WilkinsNHRedmond
10Alex ScogginsNHSeattle Academy
11Zach NigonNHSeattle Lutheran
10Wesley YinNHSeattle Lutheran
10Alex PitkethlyNHSeattle Lutheran
11Nolan ChristensenNHTodd Beamer
9Austin JexNHTodd Beamer
10Seth ParmanNHMt Vernon Christian
10Jonathan deHaanNHMt Vernon Christian
9Joshua TwedtNHMt Vernon Christian
10Austin RudyNHMt Vernon Christian
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Logan Fletcher19-03.00Puyallup
2.11Lucas Trautman18-06.00Seattle Academy
3.10Nick Conklin18-05.00Seattle Academy
4.10Adrian Shocks18-00.00Todd Beamer
4.10Terry McCray18-00.00Todd Beamer
6.12Andrew Lee17-10.50Puyallup
7.11Ryan Fukuda17-10.00Issaquah
8.12Allen Su17-09.50Issaquah
9.12Jack McLauchlan17-08.00Bush
10.12Kenny Pickens17-07.00Todd Beamer
11.11Jake Lamb17-00.75Seattle Lutheran
12.10Justin Evans17-00.00Todd Beamer
13.10Michael Su16-11.00Issaquah
14.11Alex Binkerd16-08.00Redmond
15.10Jason Ryan16-00.50Emerald Ridge
16.11Grant Wilcox15-10.00Mt Vernon Christian
17.12Colin O'Brien15-08.00Seattle Lutheran
18.12Nic Wisor15-07.75Puyallup
19.12Justin Smith15-07.50Seattle Lutheran
20.10Riley Harris15-07.25Redmond
21.10Chris Lee15-03.00Todd Beamer
22.9Andrew Rial14-11.50Bear Creek
23.10Alexander Castanes14-08.25Seattle Academy
24.11Kade Nichols14-07.00Redmond
24.10Jonathan deHaan14-07.00Mt Vernon Christian
26.10Artem Deyneka14-01.50Auburn Riverside
27.9Roy Moon13-11.50Auburn Riverside
28.9Mar'yea Harris13-10.00Auburn Riverside
29.10Isaiah Marshall13-09.50Mariner
30.11Zak Ijadi13-08.00Seattle Academy
31.9Adam Worley13-02.00Bear Creek
32.9Adam Bergamini12-10.00Northwest
33.11Andrew Crites12-01.00Seattle Academy
33.9Bao Dinh12-01.00Auburn Riverside
35.11Luis Hernandez11-00.00Redmond
36.12Kyle Navarro10-03.50Redmond
36.10Chris Navarro10-03.50Eastlake
38.9Ronald Lashley9-09.50Auburn Riverside
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Daniel Brady41-09.50Eastlake
2.11Austin Babcock39-10.50Emerald Ridge
3.10Justin Evans38-04.25Todd Beamer
4.10Adrian Shocks37-01.50Todd Beamer
5.11Lucas Trautman36-09.50Seattle Academy
6.12Paul DeWater36-06.25Redmond
7.11Alec Muiznieks36-05.25Puyallup
8.12Deonte Elder36-05.00Mariner
9.10Jason Ryan36-02.00Emerald Ridge
10.9Allen Acosta34-00.00Auburn Riverside
11.12Joseph Tonnemaker33-07.00Issaquah
12.9Bao Dinh32-00.00Auburn Riverside
13.10Alan Wilkins31-03.25Redmond
14.10Jonathan deHaan30-11.00Mt Vernon Christian
15.10Artem Deyneka30-10.00Auburn Riverside
16.11Zak Ijadi30-07.00Seattle Academy
17.12Kendall Ackermann29-01.00Mt Vernon Christian
18.12Max Tickman28-09.25Issaquah
19.10Alex Scoggins28-06.00Seattle Academy
20.9Michael Hancock28-02.00Mt Vernon Christian
9Adam AngelesNDMariner
9Ronald LashleyNDAuburn Riverside
10Chris LeeNDTodd Beamer
11Luis HernandezNDRedmond
11Brady AndersonNDRedmond
10Atticus ShantzNDSeattle Academy
10Isaiah MarshallNDMariner
 

Meet Schedule

Track Finals
V3k Steeplechase10:45 AM
V4x200 Relay11:20 AM
VSMR 100-100-200-400m11:50 AM
VDMR 1200-400-800-1600m12:10 PM
V1 Mile12:50 PM
V110m Hurdles1:00 PM
V100 Meters1:50 PM
V1600 Meters2:00 PM
V4x100 Relay2:20 PM
V4x400 Relay3:30 PM
Field Finals
VShot Put10:30 AM
VJavelin10:30 AM
VLong Jump10:30 AM
VDiscus1:00 PM
VHigh Jump1:00 PM
VTriple Jump1:00 PM
Track Finals
V2k Steeplechase10:20 AM
V4x200 Relay11:00 AM
VDMR 1200-400-800-1600m12:30 PM
V1 Mile12:50 PM
V100m Hurdles1:15 PM
V100 Meters1:30 PM
V1600 Meters2:10 PM
V4x100 Relay2:40 PM
V4x400 Relay3:50 PM
Field Finals
VShot Put10:30 AM
VDiscus10:30 AM
VHigh Jump10:30 AM
VLong Jump10:30 AM
VJavelin1:00 PM
VTriple Jump1:00 PM