Team Results Management

Meet Info

4A3A2A1A
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  4A - Finals

1.10Jayveon Taylor10.65a (-.2)Bonanza
2.12Nahjee Matlock10.81a (-.2)Palo Verde
3.11Donnel Pumphrey10.83a (-.2)Canyon Springs
4.12Lonnie Jackson10.87a (-.2)Hug
5.12Chris Bibbs11.01a (-.2)Basic
6.12Mitch Gillespie11.03a (-.2)McQueen
7.12Josh Gingras11.04a (-.2)Reed
12Louis McMorrisFS (-.2)Legacy
 

100 Meters  3A - Finals

1.11Tyson Ernst11.23a (-1.3)Churchill County
2.11Ian Fitzpatrick11.55a (-1.3)Churchill County
3.10Xavier Steel11.71a (-1.3)Boulder City
4.11Jake Pettit11.73a (-1.3)Tahoe-Truckee
5.12Tyler Streif11.75a (-1.3)Elko
6.12Jeremy Ruiz11.88a (-1.3)Fernley
7.12Jaime Macias11.94a (-1.3)Virgin Valley
8.10Harold Caswell12.02a (-1.3)Virgin Valley
 

100 Meters  2A - Finals

1.11Lorenzo Smith11.44a (-.3)Rite of Passage
2.11Tarnell Cobbs11.50a (-.3)Rite of Passage
3.11Robert Day11.54a (-.3)Laughlin
4.12Devante Valencia11.70a (-.3)White Pine
5.11Robert List11.71a (-.3)The Meadows
6.11Alfred Weathers11.85a (-.3)Rite of Passage
7.11Johnnie Woodson11.87a (-.3)The Meadows
11Dashawn AdamsFS (-.3)Rite of Passage
 

100 Meters  1A - Finals

1.12Bradley Goins11.85a (-.5)Sierra Lutheran
2.11Joseph Henry11.95a (-.5)Spring Mountain
3.11William Middleton11.96a (-.5)Mineral County
4.11Luke Gregoris11.97a (-.5)Smith Valley
5.12David McGaw12.13a (-.5)Tonopah
6.11James Kelly12.14a (-.5)Spring Mountain
7.11Kevin Podborny12.14a (-.5)Eureka
8.11Quillian Walker12.25a (-.5)Spring Mountain
 

200 Meters  4A - Finals

1.10Jayveon Taylor21.27a (2.6)Bonanza
2.12Nahjee Matlock21.43a (2.6)Palo Verde
3.11Donnel Pumphrey21.52a (2.6)Canyon Springs
4.12Josh Gingras21.66a (2.6)Reed
5.12Nicholas Norton21.89a (2.6)Reno
6.10Sebastian Feyersinger21.98a (2.6)McQueen
7.12Charles Johnson22.24a (2.6)Rancho
8.12Shamarlo Tucker22.55a (2.6)Legacy
 

200 Meters  3A - Finals

1.11Tyson Ernst22.51a (2.5)Churchill County
2.10Trent Tarner23.20a (2.5)Churchill County
3.12Dajuan Natty23.22a (2.5)Elko
4.12Heimberto Toscano23.32a (2.5)Virgin Valley
5.12Tyler Streif23.39a (2.5)Elko
6.10Xavier Steel23.46a (2.5)Boulder City
7.11Cory Beach23.50a (2.5)Spring Creek
9Jason WilsonDNS (2.5)Elko
 

200 Meters  2A - Finals

1.11Dashawn Adams23.10a (2.3)Rite of Passage
2.11Alex Brown23.17a (2.3)Yerington
3.12Jamhrey Brown23.32a (2.3)Andre Agassi
4.11Tarnell Cobbs23.34a (2.3)Rite of Passage
5.11Robert Day23.48a (2.3)Laughlin
6.11Lorenzo Smith23.74a (2.3)Rite of Passage
7.12Devante Valencia23.89a (2.3)White Pine
8.10Christian Avery24.01a (2.3)Laughlin
 

200 Meters  1A - Finals

1.12Arturo Salas23.69a (2.0)Jackpot
2.12David McGaw24.28a (2.0)Tonopah
3.11Jaylin Lewis24.41a (2.0)Spring Mountain
4.11Joseph Henry24.44a (2.0)Spring Mountain
5.11Kyle Browning24.51a (2.0)Round Mountain
6.11Kevin Podborny24.59a (2.0)Eureka
7.12Bradley Goins24.65a (2.0)Sierra Lutheran
8.12Jonny Harms24.78a (2.0)Sierra Lutheran
 

400 Meters  4A - Finals

1.12Nick Hartle47.79aCentennial
2.11James Henderson48.34aFoothill
3.11D'Khari Hicks48.65aFaith Lutheran
4.10Sebastian Feyersinger48.94aMcQueen
5.11Fabian Lopez50.08aLiberty
6.12Dylan Neilsen50.97aDouglas
7.12Matthew Schneider51.06aReno
8.12Jeffrey Knobloch52.77aCheyenne
 

400 Meters  3A - Finals

1.12Dajuan Natty51.00aElko
2.11Austin Prisbrey51.60aMoapa Valley
3.10David Casaday51.95aSouth Tahoe
4.12Josh Morrison52.09aChurchill County
5.10Jacorey Dixon52.24aBoulder City
6.12Tyler Hatch52.39aSpring Creek
7.11Josh Johnson53.05aSouth Tahoe
9Jason WilsonDNSElko
 

400 Meters  2A - Finals

1.10Cameron Murphy49.62aCalvary Chapel
2.12Taaje Halgas51.36aAndre Agassi
3.12Jacob Lewis51.95aIncline
4.11Treyvion Harris52.25aRite of Passage
5.10Tylor Thomas52.36aYerington
6.11Tyrielle Evans54.25aRite of Passage
7.12Trevor Jones57.22aWhite Pine
8.12Jake Johnson60.04aWhite Pine
 

400 Meters  1A - Finals

1.12Maurice Eppenger52.02aSpring Mountain
2.12Kody Miller52.47aSierra Lutheran
3.12Jonny Harms54.17aSierra Lutheran
4.11John Dewald54.24aSage Ridge
5.10Kelvin Patton55.59aSpring Mountain
6.11Montell Russum56.20aSpring Mountain
7.11Mason Stirling56.99aPahranagat Valley
8.10Payson Uhlig57.30aWells
 

400 Meters - Relay Split  1A - Finals

12Bradley Goins51.50Sierra Lutheran
12Kody Miller52.86Sierra Lutheran
12Conner Love53.17Sierra Lutheran
12Jonny Harms53.67Sierra Lutheran
 

800 Meters  4A - Finals

1.12Nick Hartle1:52.53aCentennial
2.10Jackson Carter1:55.47aCentennial
3.12Nick Priego1:55.97aDel Sol
4.12Matthew Schneider1:56.22aReno
5.11Colin Schultz1:57.21aLiberty
6.12Nicholas Pavone1:58.91aDamonte Ranch
7.12Nathanael Johnson1:59.56aNorth Valleys
7.12Nathanael Johnsona1:59.56North Valleys
8.12Julian Jalani2:02.30aBishop Gorman
 

800 Meters  3A - Finals

1.12Connor Wolf1:58.13aElko
2.12Aaron Leyva1:58.48aElko
3.12Josh Morrison1:59.28aChurchill County
4.11Austin Prisbrey2:03.91aMoapa Valley
5.12Charlie Cooper2:06.27aFernley
6.12Jossue Molina2:06.29aChurchill County
7.10Nathan Schank2:07.56aChurchill County
8.10Jeremy Waite2:10.81aMoapa Valley
 

800 Meters  2A - Finals

1.10Mark Waite2:04.24aWhittell
2.12Jenner Felton2:04.50aWhittell
3.10Josh Lauderdale2:07.16aYerington
4.10Allen Brinkerhoff2:12.51aPershing County
5.12Dominic Davila2:13.79aLaughlin
6.10Cameron Frehner2:17.70aLincoln County
7.11Chris Read2:18.03aThe Meadows
8.10Dalton Evers2:18.09aWhite Pine
 

800 Meters  1A - Finals

1.12Dakota Dawson2:02.36aBeatty
2.12Nathanael Williams2:02.84aSierra Lutheran
3.11John Dewald2:03.58aSage Ridge
4.10Donovan Harrison2:05.24aSierra Lutheran
5.11Zachary Hunt2:05.96aExcel Christian
6.10Kelvin Patton2:11.97aSpring Mountain
7.11Matthew Roemer2:14.48aPahranagat Valley
8.9Wade Leavitt2:16.80aPahranagat Valley
 

1600 Meters  4A - Finals

1.12Nick Hartle4:18.03aCentennial
2.10Jackson Carter4:28.49aCentennial
3.10Eddie Esquivel4:29.58aEldorado
4.10Martin Ponce'4:30.21aLiberty
5.12Donald Bernard4:33.14aBishop Manogue
6.12Nathanael Johnson4:34.82aNorth Valleys
7.12Rex Nowak4:39.51aReno
8.10Nicholas Oberdin4:55.29aShadow Ridge
6.12Nathanael Johnsona64:34.82North Valleys
 

1600 Meters  3A - Finals

1.12Connor Wolf4:37.42aElko
2.11Connor Henderson4:39.00aSouth Tahoe
3.12Aaron Leyva4:42.58aElko
4.12Jossue Molina4:45.37aChurchill County
5.9Kyler Simpkins4:45.77aElko
6.10Chandler Harkins4:52.20aBoulder City
7.10Jeremy Waite4:58.18aMoapa Valley
8.11Tanner Boone5:02.44aChurchill County
 

1600 Meters  2A - Finals

1.10Noah McDermott4:48.83aNorth Tahoe
2.10Mark Waite4:48.89aWhittell
3.12Mikey George4:58.03aWhittell
4.11Michael Muhammad5:02.82aRite of Passage
5.10Cameron Frehner5:14.55aLincoln County
6.10Dalton Evers5:19.65aWhite Pine
7.11Brian Romero5:22.89aLaughlin
8.11Chris Read5:58.31aThe Meadows
 

1600 Meters  1A - Finals

1.12Nathanael Williams4:41.45aSierra Lutheran
2.11Zachary Hunt4:44.14aExcel Christian
3.10Donovan Harrison4:52.04aSierra Lutheran
4.11John Dewald5:03.15aSage Ridge
5.11Michael Dunsterville5:22.30aBeatty
6.11Daniels Vargas5:30.05aSpring Mountain
7.12Ben Reid5:30.09aBeatty
8.10Jessie Mendez6:10.52aBeatty
 

3200 Meters  4A - Finals

1.12Nick Hartle9:28.27aCentennial
2.12Rex Nowak9:49.20aReno
3.10Eddie Esquivel9:50.10aEldorado
4.12Donald Bernard9:51.62aBishop Manogue
5.11Jordan Cardenas9:54.52aReno
6.10Martin Ponce'9:56.48aLiberty
7.10Jackson Carter9:59.46aCentennial
8.11Alan Ekanger10:16.81aCoronado
 

3200 Meters  3A - Finals

1.11Connor Henderson10:10.63aSouth Tahoe
2.12Connor Wolf10:11.01aElko
3.12Logan Woodward10:14.83aFernley
4.9Kyler Simpkins10:25.52aElko
5.12Wayne Prescott10:36.15aElko
6.10Daniel Sallee10:55.37aSpring Creek
7.10Chandler Harkins10:57.83aBoulder City
8.11Harrison Brown11:37.65aBoulder City
 

3200 Meters  2A - Finals

1.10Noah McDermott10:31.24aNorth Tahoe
2.12Spencer Wilson10:56.08aIncline
3.10Anthony Escarzaga10:59.51aLaughlin
4.11Jose Landeros10:59.94aWest Wendover
5.12Mikey George11:00.52aWhittell
6.12Marco Lorico-Rappa11:29.01aThe Meadows
7.11Brian Romero12:15.80aLaughlin
8.9Andrew Lee12:32.06aSilver Stage
 

3200 Meters  1A - Finals

1.12Nathanael Williams10:13.90aSierra Lutheran
2.10Donovan Harrison11:08.44aSierra Lutheran
3.12Tyler King11:24.18aWells
4.11Daniels Vargas11:37.97aSpring Mountain
5.10Christian Rodriguez11:46.28aExcel Christian
6.12Ben Reid11:57.58aBeatty
7.11Michael Dunsterville11:58.68aBeatty
10Alonzo FierroDNSSpring Mountain
 

110m Hurdles - 39"  4A - Finals

1.12Lonnie Jackson14.42a (3.2)Hug
2.12Marques Price14.49a (3.2)Cimarron-Memorial
3.12Nicholas Norton14.65a (3.2)Reno
4.10Demarcus Walker14.85a (3.2)Canyon Springs
5.11Jalon Dean15.11a (3.2)Mojave
6.12Bryson Gordon15.35a (3.2)Basic
7.11Stephon Fitzgerald15.48a (3.2)Palo Verde
8.10Alexander Cordisco15.76a (3.2)Reno
 

110m Hurdles - 39"  3A - Finals

1.11Nick Marsan15.61a (.2)Churchill County
2.10Jacorey Dixon16.21a (.2)Boulder City
3.12Cameron McGifford16.22a (.2)Dayton
4.11Sean McConnell16.26a (.2)Moapa Valley
5.9Nathan Heck16.37a (.2)Churchill County
6.11Brandon Cramer16.51a (.2)South Tahoe
7.11Cory Beach16.77a (.2)Spring Creek
8.10David Casaday17.07a (.2)South Tahoe
 

110m Hurdles - 39"  2A - Finals

1.12Trevor Jones15.92a (2.7)White Pine
2.11Devyn Smith16.16a (2.7)Lincoln County
3.11Kwaku Kufuor16.45a (2.7)The Meadows
4.12Zion Ferrie16.87a (2.7)Silver Stage
5.11Jamarein Stingley16.96a (2.7)Rite of Passage
6.10Jeremy Foli17.17a (2.7)Yerington
7.11Tyrielle Evans17.25a (2.7)Rite of Passage
8.12Neal Gaffin21.05a (2.7)The Meadows
 

110m Hurdles - 39"  1A - Finals

1.11Montell Russum15.50a (.3)Spring Mountain
2.12Conner Love17.16a (.3)Sierra Lutheran
3.11Jaylin Lewis17.25a (.3)Spring Mountain
4.12Maurice Eppenger17.39a (.3)Spring Mountain
5.12Franklin Hill18.32a (.3)McDermitt
6.10Jusdan Mondragon18.44a (.3)Sierra Lutheran
7.9Jontae Lewis19.08a (.3)Spring Mountain
8.10Jordan Anthony19.55a (.3)Carlin
 

300m Hurdles - 36"  4A - Finals

1.12Nicholas Norton38.88aReno
2.11Stephon Fitzgerald39.38aPalo Verde
3.12Zack Sanchez39.94aSilverado
4.12Chance Quilling40.20aCarson
5.11Jalon Dean40.35aMojave
6.12Aaron Collins41.31aShadow Ridge
7.10Delon Buncio42.02aMcQueen
8.12Charles Manning42.39aSunrise Mountain
 

300m Hurdles - 36"  3A - Finals

1.12Jaime Macias40.30aVirgin Valley
2.11Nick Marsan41.01aChurchill County
3.11Brandon Cramer41.38aSouth Tahoe
4.11Sean McConnell41.43aMoapa Valley
5.10Jacorey Dixon41.51aBoulder City
6.9Nathan Heck42.05aChurchill County
7.10David Casaday42.15aSouth Tahoe
8.11Cory Beach43.45aSpring Creek
 

300m Hurdles - 36"  2A - Finals

1.11Kwaku Kufuor41.52aThe Meadows
2.12Trevor Jones42.32aWhite Pine
3.12Zion Ferrie42.72aSilver Stage
4.11Jamarein Stingley43.20aRite of Passage
5.11Devyn Smith44.02aLincoln County
6.11Robert List44.94aThe Meadows
7.10Andrew Dickerman45.70aPershing County
8.10Alex Bourriague45.90aNorth Tahoe
 

300m Hurdles - 36"  1A - Finals

1.11Montell Russum41.55aSpring Mountain
2.12Conner Love42.29aSierra Lutheran
3.10Thomas Harvey44.28aCarlin
4.12Franklin Hill44.66aMcDermitt
5.11James Harris46.15aLund
6.10Alex Gonzales46.16aSpring Mountain
7.10Jusdan Mondragon46.73aSierra Lutheran
8.9Jontae Lewis48.79aSpring Mountain
 

4x100 Relay  4A - Finals

1.-Louis McMorris
Shamarlo Tucker
Steffan Webb
Casey Hughes
41.71aLegacy
2.-Donnel Pumphrey
Diamonte Luna
Marques Williams
Isaiah Charles
41.76aCanyon Springs
3.-Delon Buncio
Mitch Gillespie
Jason Phillips
Michael Harrison
42.70aMcQueen
4.-Stephon Fitzgerald
KamBrenn Heatly
Nick Eidsmore
Nahjee Matlock
42.71aPalo Verde
5.-Dylan Neilsen
Cole Melhus
Michael Nolting
Nick Maestretti
43.55aDouglas
6.-Sharmalo Tinch
Antonio Thomas
Toure Williams
Tyquan Anderson
43.67aChaparral
7.-Martin Hargrove
Josh Gingras
William Lyons
Spencer Stockton
44.94aReed
-Christopher Beverly
Cody Hafen
Abdiel Agramonte
Charles Johnson
DQRancho
 

4x100 Relay  3A - Finals

1.-Chris Shimana
Ian Fitzpatrick
Trent Tarner
Cameron Kissick
44.13aChurchill County
2.-Nathan Chugg
Billy Viera
Efren Sanchez
Xavier Steel
44.50aBoulder City
3.-Josh Hull
Aron Winkelkotter
Tyler Knudsen
Tyler Hatch
44.76aSpring Creek
4.-David Jackson
Bernard Manuel
Tyler Streif
Ricky Hanna
44.99aElko
5.-Javier Virrey
Jake Pettit
Trevor Mort
Tyler Griffin
45.59aTahoe-Truckee
6.-Conner Mortensen
Derrick Bush
Dakota Gordon
Sean McConnell
46.17aMoapa Valley
7.-Elias Martinez
Moises Collazo
Hennessey Banks
Marc Garrett
46.26aSparks
8.-Dallon Mendoza
Jesse May
Joshua Koch
Paul Kurashewich
46.76aDayton
 

4x100 Relay  2A - Finals

1.-Dashawn Adams
Alfred Weathers
Tarnell Cobbs
Nazeer Ibrahim
43.48aRite of Passage
2.-Christian Hazel
Jeremy Foli
Skylar Bryan
Alex Brown
45.06aYerington
3.-Alex Falk
Robert List
Kwaku Kufuor
Neal Gaffin
45.09aThe Meadows
4.-Adam Bullock
Jesse Chatelle
Seth Kreilick
Cameron Murphy
46.70aCalvary Chapel
5.-Allen Brinkerhoff
Andrew Dickerman
Randolph McLean
Jacob Flores
47.30aPershing County
6.-Oscar Aragonez
Cody Suthers
Allen Enriguez
Chris Johnson
47.73aBattle Mountain
7.-Josh Hedges
Josh Groben
Ryan Caulfield
Dru Ashby
48.02aWhite Pine
8.-Vincent Burkett
Christian Avery
Thomas Jobe
Robert Day
52.90aLaughlin
 

4x100 Relay  1A - Finals

1.-Joseph Henry
James Kelly
Quillian Walker
Jaylin Lewis
46.41aSpring Mountain
2.-Justin Newcomb
Jacob Medlock
Kody Miller
Bradley Goins
48.08aSierra Lutheran
3.-Spencer Littlefield
Derek Otero
David McGaw
Jimmy Withers
48.32aTonopah
4.-Blaine Bacon
Daniel Lucas
Dakota Howard
Kevin Podborny
48.36aEureka
5.-Edgar Espinoza
Eduardo Flores
Tyler Burt
Jonathan Martinez
52.47aJackpot
-Wyatt Duncan
John David Cable
Howard Capps
Steven Gregg
DNSSmith Valley
-Thomas Harvey
Roger Anderson
Jerin Gunnels
Jordan Anthony
DQCarlin
 

4x200 Relay  4A - Finals

1.-Diamonte Luna
Donnel Pumphrey
Marques Williams
Isaiah Charles
1:27.16aCanyon Springs
2.-Steffan Webb
Shamarlo Tucker
Louis McMorris
Casey Hughes
1:27.61aLegacy
3.-Jordan Ozosky
Tyreese Martin
Erick Melgar
Jayveon Taylor
1:27.73aBonanza
4.-William Lyons
John Braun
Spencer Stockton
Josh Gingras
1:27.85aReed
5.-Sebastian Feyersinger
Delon Buncio
Michael Harrison
Mitch Gillespie
1:28.24aMcQueen
6.-Robert Millner
Marcus Lavergne
Ivy Dobson
Steven Burns
1:28.55aArbor View
7.-Jordan Waller
Scott Hehn
Dominic Graves
Joel Bergstrom
1:30.03aDamonte Ranch
8.-Jon Schoffield
Chris Bibbs
Glen Card
Elijah Shull Sharif
1:30.50aBasic
 

4x200 Relay  3A - Finals

1.-Billy Viera
Efren Sanchez
Gary Ortiz
Xavier Steel
1:34.12aBoulder City
2.-Trent Tarner
Cameron Kissick
Trenton Bliss
Logan Service
1:34.35aChurchill County
3.-Cristian Aguirre
Jared Randell
Heimberto Toscano
Harold Caswell
1:34.38aVirgin Valley
4.-Devin Archer
Stephen Decker
Hunter Hamling
Jeremy Ruiz
1:35.12aFernley
5.-Elijah Frie
Robert Stepper
Bret Hammon
Nic Velasquez
1:37.04aLowry
6.-Joey Doyle
Andrew Goodman
Dallon Mendoza
Paul Kurashewich
1:37.49aDayton
7.-Elias Martinez
Moises Collazo
Zach Hix
Marc Garrett
1:38.09aSparks
8.-Conner Mortensen
Derrick Bush
Dakota Gordon
Brandon Johnson
1:38.44aMoapa Valley
 

4x200 Relay  2A - Finals

1.-Dashawn Adams
Tarnell Cobbs
Lorenzo Smith
Nazeer Ibrahim
1:31.65aRite of Passage
2.-Skylar Bryan
Christian Hazel
Jeremy Foli
Alex Brown
1:34.42aYerington
3.-Thomas Jobe
Vincent Burkett
Christian Avery
Robert Day
1:35.58aLaughlin
4.-Adam Bullock
Jesse Chatelle
Seth Kreilick
Cameron Murphy
1:36.84aCalvary Chapel
5.-Omar Ziadeh
Cameron vonLinsowe
Kyle Robbins
Dillion Ventress
1:38.06aSilver Stage
6.-Allen Brinkerhoff
Andrew Dickerman
Randolph McLean
Jacob Flores
1:38.15aPershing County
7.-Josh Groben
Ryan Caulfield
Dru Ashby
Josh Hedges
1:40.74aWhite Pine
8.-Seth Murphy
Bryan Maddox
Angel Cerna
Jesus Limon
1:42.34aWest Wendover
 

4x200 Relay  1A - Finals

1.-Jacob Medlock
Ryan West
Kody Miller
Justin Newcomb
1:38.67aSierra Lutheran
2.-Jimmy Hunt
David McGaw
Derek Otero
Jimmy Withers
1:40.23aTonopah
3.-Mason Stirling
Wade Leavitt
Matthew Roemer
Austin Poulson
1:41.70aPahranagat Valley
4.-Edgar Espinoza
Eduardo Flores
Bruce Goins
Jonathan Martinez
1:46.41aJackpot
5.-Jordan Anthony
Elijah Talbert
Jerin Gunnels
Thomas Harvey
1:50.23aCarlin
6.-Berry Sanders
Damian Branting
Benjamin Link
Blaine Bacon
1:53.46aEureka
7.-John David Cable
Howard Capps
Wyatt Duncan
Steven Gregg
1:53.49aSmith Valley
 

4x400 Relay  4A - Finals

1.-Daniel Marquez
Manuel Hernandez
Charles Manning
Sherman Nash
3:21.38aSunrise Mountain
2.-Jake Huneycutt
Nicholas Norton
Jahkota Anderson Laking
Matthew Schneider
3:21.84aReno
3.-Alex Perrino
Connor Ross
Sebastian Feyersinger
Mitch Gillespie
3:22.08aMcQueen
4.-Taylor Bradshaw
Clinton Page
Corey Reid
Chance Quilling
3:22.61aCarson
5.-Dale Hinton
Rickey Dixon
Ryan Ortiz
James Henderson
3:24.05aFoothill
6.-Zack Sanchez
DeQuantis Keys
Jonathan Aman
Alec Acevedo
3:24.95aSilverado
7.-Malik Jackson
Justin Lewis
Marques Price
Keenan Bowman
3:25.56aCimarron-Memorial
-Robert Millner
Jordan Coaxum
Marcus Lavergne
Bob Millner
DQArbor View
 

4x400 Relay  3A - Finals

1.-Trenton Bliss
Cameron Kissick
Josh Morrison
Logan Service
3:29.87aChurchill County
2.-Cristian Aguirre
Drew Durbin
Jared Randell
Heimberto Toscano
3:30.17aVirgin Valley
3.-Aaron Leyva
Andres Torres
Tyler Streif
Nic Minter
3:30.73aElko
4.-Sean McConnell
Jackson Mortensen
Samuel Rebman
Austin Prisbrey
3:34.51aMoapa Valley
5.-Dallon Mendoza
Cameron McGifford
Joey Doyle
Andrew Goodman
3:35.86aDayton
6.-Tyler Knudsen
Keith Craig
James Yaunick
Tyler Hatch
3:35.92aSpring Creek
7.-Jake Pettit
Tyler Griffin
Alex Kopytko
Tobias Ziegler
3:38.50aTahoe-Truckee
-Zach Lee
Efren Sanchez
Michael Kelso
Jacorey Dixon
DQBoulder City
 

4x400 Relay  2A - Finals

1.-Nazeer Ibrahim
Tyrielle Evans
Treyvion Harris
Lorenzo Smith
3:33.78aRite of Passage
2.-Jeremy Foli
Josh Lauderdale
Skylar Bryan
Tylor Thomas
3:38.84aYerington
3.-Zion Ferrie
Omar Ziadeh
Cameron vonLinsowe
Dillion Ventress
3:40.20aSilver Stage
4.-Will Cory
Spencer Wilson
Tommy Mancuso
Jacob Lewis
3:42.39aIncline
5.-Matthew Roundy
Kevin Jacquez
Chandler Katschke
Devyn Smith
3:46.40aLincoln County
6.-Jake Johnson
Trevor Jones
Josh Groben
Clay Poplin
3:47.20aWhite Pine
7.-Christian Anderson
Blaine Becker
Jose Landeros
Bryan Maddox
3:53.85aWest Wendover
8.-Adam Bullock
Josh Hoover
Jesse Chatelle
Cameron Murphy
3:56.71aCalvary Chapel
 

4x400 Relay  1A - Finals

1.-Kody Miller
Jonny Harms
Conner Love
Bradley Goins
3:31.48aSierra Lutheran
2.-Maurice Eppenger
James Kelly
Kelvin Patton
Jontae Lewis
3:42.64aSpring Mountain
3.-John Dewald
Andrew Chellman
Garret Helms
Mac Cronin
3:46.82aSage Ridge
4.-Braydon DeVries
Joey Payne
Jonathan Lake
Payson Uhlig
3:55.90aWells
-Wade Leavitt
Matthew Roemer
Mason Stirling
Utah Ray
3:58.03aPahranagat Valley
5.-Berry Sanders
Dakota Howard
Benjamin Link
Blaine Bacon
4:00.08aEureka
6.-Jeb Ayers
Nic Wallace
Bobby Hunt
Spencer Littlefield
4:00.08aTonopah
7.-Eduardo Flores
Tyler Burt
Luis Miramontes
Bruce Goins
4:17.05aJackpot
 

4x800 Relay  4A - Finals

1.-Tyler Hilt
George Espino
Ian Lee
Jackson Carter
8:03.79aCentennial
2.-Taylor Bradshaw
Zach Heinz
Dexter Cummings
Corey Reid
8:10.61aCarson
3.-Nick Bosse
Joseph Graves
Alan Ekanger
Alejandro Montesinos
8:18.20aCoronado
4.-Dale Hinton
Brian Marshall
Kyler Campbell
James Henderson
8:18.21aFoothill
5.-Russell Chase
Andrew Smith
Nicholas Iverson
Nicholas Pavone
8:21.38aDamonte Ranch
6.-Jeffrey Knobloch
Xavone Charles
Taikye Wright-Brown
Daniel Ludwig
8:23.66aCheyenne
7.-Matt Paulsen
Grant Haley
Daniel Metzger
Taiki Nishihara
8:24.52aGalena
8.-Christian Fortner
Sean Cortney
Alex Bylina
Doug Harris
8:31.51aGreen Valley
 

4x800 Relay  3A - Finals

1.-Josh Morrison
Trenton Bliss
Nathan Schank
Jossue Molina
8:09.71aChurchill County
2.-Aaron Leyva
Connor Wolf
Devin Pendley
Andres Torres
8:11.14aElko
3.-Charlie Cooper
Ernesto Garcia
Logan Woodward
Miles Hullinger
8:33.14aFernley
4.-Joseph Law
Ethan Galloway
Aaron Elissa
Skyler Rose
8:38.23aDayton
5.-Daniel Sallee
Nate Gowan
David Stephens
Tyler Fuller
8:44.78aSpring Creek
6.-Jeremy Waite
Tyler Zobrist
Josh Omer
Austin Prisbrey
8:52.10aMoapa Valley
7.-Alex Kopytko
Aaron Deeter
John Guerra
Tobias Ziegler
8:57.07aTahoe-Truckee
-Cristian Aguirre
Dylan Parker
Fernando Gonzales
Drew Durbin
DQVirgin Valley
 

4x800 Relay  2A - Finals

1.-Jenner Felton
Josh Welch
Mikey George
Mark Waite
8:46.88aWhittell
2.-Noah McDermott
Brandon Hackett
Peter Holmes
Sean McDermott
8:51.05aNorth Tahoe
3.-Dillion Ventress
Cameron vonLinsowe
Omar Ziadeh
Zion Ferrie
9:05.97aSilver Stage
4.-Treyvion Harris
Michael Muhammad
Dominick Enciso
Desean Daggs
9:12.58aRite of Passage
5.-Charles Harris
Dominic Davila
Anthony Escarzaga
Brian Romero
9:13.10aLaughlin
6.-Matthew Roundy
Hyrum LeBaron
Craig Roundy
Cameron Frehner
9:30.38aLincoln County
7.-Dee Fullmer
Nathaniel Lee
Dalton Evers
Jesse Petersen
9:43.97aWhite Pine
8.-Relay Team 9:54.30aWest Wendover
 

4x800 Relay  1A - Finals

1.-Nathanael Williams
Donovan Harrison
Wyatt Hicks
Jonny Harms
8:53.68aSierra Lutheran
2.-Daniels Vargas
Kelvin Patton
Alex Gonzales
Montell Russum
9:04.64aSpring Mountain
3.-Tyler King
Braydon DeVries
Jonathan Lake
Payson Uhlig
9:13.43aWells
4.-Andrew Chellman
Garret Helms
Jordan Welch
Mac Cronin
9:18.18aSage Ridge
5.-Jeb Ayers
Jimmy Hunt
Spencer Littlefield
Derek Otero
9:48.34aTonopah
6.-Michael Dunsterville
Ben Reid
Juan Cimental
Jessie Mendez
10:21.49aBeatty
7.-Eduardo Flores
Edgar Espinoza
Luis Miramontes
Guillermo Aguilar
10:21.66aJackpot
8.-John David Cable
Howard Capps
Wyatt Duncan
Steven Gregg
11:43.55aSmith Valley
 

Shot Put - 12lb  4A - Finals

1.12Antonio Verdugo53-03.50Las Vegas
2.12Jordan Kapeli52-04.25Liberty
3.12Jared Cody52-01.00Centennial
4.12Jacob Benham51-00.75Desert Oasis
5.12Shane Wickes50-00.75McQueen
6.10Reno Tuufuli48-11.50Liberty
7.12Zachary Collins48-06.25Reno
8.12Michael Glanz48-03.75Palo Verde
9.12Alex Sanders48-03.25North Valleys
 

Shot Put - 12lb  3A - Finals

1.12Riley Leeper45-01.75Churchill County
2.11Michael Kelso44-04.00Boulder City
3.12Adam Garcia44-01.00Fernley
4.12Andrew Bart44-00.75Spring Creek
5.12Matt Johnson43-03.50Boulder City
6.11Taylor Martin43-01.75Lowry
7.10Sergio Castaneda42-10.25Lowry
11Tyson TeerlinkDNSVirgin Valley
 

Shot Put - 12lb  2A - Finals

1.10Satini Kauvaka43-04.00Pershing County
2.10Randolph McLean42-02.25Pershing County
3.11Dae'Shawn Patterson41-00.75Rite of Passage
4.12Lucas Diarte40-06.75Pershing County
5.12Jackson Walton39-00.25Laughlin
6.12Jonathan Rice38-03.25White Pine
7.12Tim Collins37-06.00Laughlin
8.11Gary Rippetoe36-08.25West Wendover
 

Shot Put - 12lb  1A - Finals

1.11Joseph Henry44-09.25Spring Mountain
2.12Ian Hinkey43-01.75McDermitt
3.11Dakota Howard41-07.75Eureka
4.10Chase Johnson40-03.75Sierra Lutheran
5.11Alex Borgman38-06.50Sierra Lutheran
6.11Keith Wilcox jr.36-10.00Spring Mountain
7.12Nic Wallace36-06.75Tonopah
8.11Derrick Rimington33-05.00Lund
 

Discus - 1.6kg  4A - Finals

1.12Shane Wickes168-11McQueen
2.12Joseph Klagues160-08Faith Lutheran
3.12Michael Glanz154-04Palo Verde
4.12Jordan Kapeli152-09Liberty
5.12Derek Watson152-05Bishop Manogue
6.10Reno Tuufuli149-03Liberty
7.12Jacob Benham149-00Desert Oasis
8.12Sam Nichols145-10Reed
9.11William Ashby137-05Liberty
 

Discus - 1.6kg  3A - Finals

1.12Andrew Bart142-03Spring Creek
2.10Joshua Koch131-11Dayton
3.12Chris Motter128-06Sparks
4.10Jesse May124-04Dayton
5.11Taylor Martin123-06Lowry
6.11Christian Nilsen120-07Boulder City
7.11Kyler Leavitt118-09Moapa Valley
8.12Nathan Scott108-05Churchill County
 

Discus - 1.6kg  2A - Finals

1.10Randolph McLean133-04Pershing County
2.12Lucas Diarte125-06Pershing County
3.12Carris Hoke124-03Laughlin
4.12Cody Suthers117-07Battle Mountain
5.12Jonathan Rice110-01White Pine
6.11Gary Rippetoe100-09West Wendover
7.11Shelby Clark97-10Calvary Chapel
8.9Castro Alvero93-11Rite of Passage
 

Discus - 1.6kg  1A - Finals

1.11Alex Borgman127-06Sierra Lutheran
2.11Dakota Howard112-07Eureka
3.10Roemello Brandon107-09Spring Mountain
4.10Chase Johnson105-08Sierra Lutheran
5.12Nic Wallace102-02Tonopah
6.12Franklin Hill98-09McDermitt
7.9Lorenzo Pinon94-08Beatty
8.9Jeb Ayers90-06Tonopah
 

High Jump  4A - Finals

1.12Demetris Morant6-10.00Bishop Gorman
2.12Durrell McDonald6-10.00Green Valley
3.11Jalon Dean6-04.00Mojave
4.11Tyler Watts6-03.00Durango
5.11Vance Lively6-00.00Spanish Springs
5.11James Bryant6-00.00Chaparral
7.10Dominic Smallwood6-00.00Silverado
8.9Corey Reid5-10.00Carson
9.11Ryan Lim5-10.00Reno
 

High Jump  3A - Finals

1.12Evan Brown6-03.00Elko
2.10Brenden Williams6-02.00Elko
3.11Dylan Tedford6-00.00Churchill County
4.12Cade Knutson6-00.00Fernley
5.9Dallon Mendoza5-08.00Dayton
6.11Jackson Mortensen5-08.00Moapa Valley
7.12Zach Spencer5-08.00Virgin Valley
8.10Tanner Goodrich5-06.00Moapa Valley
 

High Jump  2A - Finals

1.11Tyrielle Evans6-00.00Rite of Passage
2.11Dae'Shawn Patterson5-10.00Rite of Passage
3.9Noah Frizzel5-08.00Calvary Chapel
4.11Isiah Carter5-08.00Rite of Passage
5.12Devante Valencia5-08.00White Pine
6.10Carl Henze5-06.00White Pine
7.11Michael Swope5-02.00Silver Stage
8.10Alex Hill5-00.00White Pine
 

High Jump  1A - Finals

1.11Tyler Young6-00.00Austin
2.11Spencer Littlefield5-10.00Tonopah
3.12Ben Sever5-10.00Sierra Lutheran
4.10Roemello Brandon5-10.00Spring Mountain
5.11Kevin Podborny5-08.00Eureka
6.11Mason Stirling5-06.00Pahranagat Valley
7.9Zack Adkins5-04.00Wells
 

Pole Vault  4A - Finals

1.12Nick Maestretti16-00.00Douglas
2.12Tanner Fulmer15-00.00Desert Oasis
3.12Thomas Sullivan15-00.00Galena
4.12Justin Seyfried14-06.00Douglas
5.12Payton Grantham13-00.00Desert Oasis
5.10Austin Tilley13-00.00Basic
7.12Michael Brillant13-00.00Centennial
8.11Nate Creiger12-06.00Liberty
9.12Barry Macneill12-06.00Coronado
10.10Logan Griensewic12-00.00Coronado
 

Pole Vault  3A - Finals

1.10Brendan Shelley13-06.00Elko
2.12Cade Knutson13-03.00Fernley
3.11Tanner Imlay12-00.00Boulder City
4.11Skylar Hill12-00.00Moapa Valley
5.12Kevin Boyle11-06.00Lowry
6.11Salyas Hill11-06.00Fernley
11Tyson TeerlinkNHVirgin Valley
11Logan ZeiszlerNHElko
 

Pole Vault  2A - Finals

1.11Riley Neville13-10.00Yerington
2.11Skylar Bryan11-06.00Yerington
3.12Jesse Chatelle11-03.00Calvary Chapel
4.10Allen Brinkerhoff11-00.00Pershing County
5.10Josh Lauderdale10-06.00Yerington
5.12Neal Gaffin10-06.00The Meadows
7.12Ryan Caulfield10-00.00White Pine
8.9Dru Ashby9-06.00White Pine
 

Pole Vault  1A - Finals

1.12Conner Love12-06.00Sierra Lutheran
2.10Thomas Harvey11-03.00Carlin
3.12Dakota Dawson10-03.00Beatty
4.11Roger Anderson9-00.00Carlin
5.9Zack Adkins8-06.00Wells
6.11Hunter Watterson8-06.00Sierra Lutheran
 

Long Jump  4A - Finals

1.12Lonnie Jackson22-09.50 (.5)Hug
2.11Arphaxad Carroll22-06.50 (-.2)Valley
3.10Diamante Luna21-08.25Canyon Springs
4.12Bryant Lewis21-03.75 (1.0)Mojave
5.11Ryan Lim20-08.75Reno
6.10Lantz Worthington20-07.75Centennial
7.10Kyle Kelley20-06.50 (-.8)Bishop Gorman
8.12Isaiah Charles20-05.00Canyon Springs
9.11Vance Lively20-01.50 (1.0)Spanish Springs
 

Long Jump  3A - Finals

1.11Tyson Ernst21-05.75Churchill County
2.12Dajuan Natty21-04.50Elko
3.10Beau Marshall19-07.00 (-1.1)Churchill County
4.12Keenan Sharp-Bryant19-07.00 (-3.2)Boulder City
5.12Brandon Johnson19-06.00Moapa Valley
6.11Tyson Teerlink18-11.50 (-2.2)Virgin Valley
7.11Cory Beach18-10.00 (-1.1)Spring Creek
8.11Nick Marsan18-09.00Churchill County
 

Long Jump  2A - Finals

1.11Thomas Jobe21-00.00 (-2.7)Laughlin
2.12Devante Valencia19-11.50 (-2.0)White Pine
3.11Damon Marbley19-06.25 (-1.3)Rite of Passage
4.12Taaje Halgas19-04.00 (-.3)Andre Agassi
5.11Darius Crayton19-03.00 (-1.7)Rite of Passage
6.11Isiah Carter18-11.00 (-1.8)Rite of Passage
7.11Devyn Smith18-08.00 (-1.2)Lincoln County
8.12Marco Rangel17-01.00 (-3.2)Battle Mountain
 

Long Jump  1A - Finals

1.12Dakota Dawson19-10.00 (2.3)Beatty
2.11Austin Poulson19-05.50 (1.8)Pahranagat Valley
3.11Luke Gregoris19-05.00 (2.5)Smith Valley
4.11William Middleton19-04.00 (2.8)Mineral County
5.12Arturo Salas17-06.00 (3.9)Jackpot
6.10Roemello Brandon17-03.50 (2.6)Spring Mountain
7.10Alex Gonzales16-07.50 (2.8)Spring Mountain
8.9Jerin Gunnels15-06.00 (2.0)Carlin
 

Triple Jump  4A - Finals

1.12Demetris Morant46-00.25 (-1.9)Bishop Gorman
2.12Fharhaad Zinnamon46-00.00 (.6)Sunrise Mountain
3.11Arphaxad Carroll43-10.00 (-.9)Valley
4.11Robert Eardley43-10.00Reno
5.12Lonnie Jackson43-04.00Hug
6.11Patrik Kamp42-04.00 (2.1)Shadow Ridge
7.10Delon Buncio41-09.00 (.6)McQueen
8.9Mark Rubalcaba41-06.00 (.7)Faith Lutheran
9.11Jeremy Purdie41-05.50Foothill
 

Triple Jump  3A - Finals

1.11Tyson Ernst42-06.00 (1.6)Churchill County
2.12Brandon Johnson42-05.75Moapa Valley
3.10Beau Marshall42-02.50 (.6)Churchill County
4.12Dajuan Natty42-01.00 (1.0)Elko
5.11Michael Kelso41-00.50 (1.2)Boulder City
6.12Cade Knutson40-03.50 (1.4)Fernley
7.12Greg Baghdikian39-09.25 (1.5)South Tahoe
8.12Bernard Manuel38-07.00 (1.6)Elko
 

Triple Jump  2A - Finals

1.11Darius Crayton41-04.00 (.3)Rite of Passage
2.11Damon Marbley41-02.00 (2.9)Rite of Passage
3.11Isiah Carter40-07.50 (3.0)Rite of Passage
4.11Jake Hodges38-09.00Laughlin
5.10Carl Henze36-06.50 (3.0)White Pine
6.12Marco Rangel36-04.50 (2.7)Battle Mountain
7.12Jake Johnson35-11.50 (1.2)White Pine
8.10Thomas Bischoff34-10.00 (.9)White Pine
 

Triple Jump  1A - Finals

1.11Austin Poulson42-08.75 (1.9)Pahranagat Valley
2.10Roemello Brandon42-06.00 (1.7)Spring Mountain
3.12Dakota Dawson40-07.00 (1.2)Beatty
4.11William Middleton39-08.25 (2.1)Mineral County
5.12Franklin Hill38-09.50 (3.6)McDermitt
6.11Luke Gregoris38-05.00 (3.0)Smith Valley
7.11Kyle Browning37-04.50 (2.0)Round Mountain
8.11Hunter Watterson34-01.50 (.7)Sierra Lutheran
 

Teams

Team Scores