Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  4A Classification - Finals

1.10Isaiah Brandt-Sims10.64a (1.0)Wenatchee
2.11Edward Ransom11.16a PR (1.0)Moses Lake
3.10Stuart Gillin11.23a (1.0)Walla Walla
4.12Austin Wagner11.29a (1.0)A.C. Davis
5.9Phillip Moore11.37a PR (1.0)Wenatchee
6.10Brooks Milbrandt11.60a (1.0)Moses Lake
7.9Malcolm Ransom11.64a SR (-.4)Moses Lake
8.9Mason Jackson11.66a (1.0)Richland
9.10Terro Bell11.71a PR (1.0)Chiawana
10.11Robert Miller11.73a (1.0)Walla Walla
11.12Cooper Kupp11.74a PR (-.4)A.C. Davis
12.12Kevin Artiga11.77a (-.4)Chiawana
13.10Darnell Handcox11.88a SR (-.4)Walla Walla
14.11Matt Chalmers11.90a (-.4)Richland
15.10Sam Welch11.93a (1.0)Moses Lake
16.10Ryan Wheeler11.96a (-.4)Wenatchee
17.12Sylas Carter11.97a (-.4)A.C. Davis
18.10Nick Keister-Munoz12.03a (-.4)Chiawana
19.12Michael Mathews12.10a (-.4)Walla Walla
20.12Connor Qualheim12.21a (-.4)Richland
 

200 Meters  4A Classification - Finals

1.10Isaiah Brandt-Sims21.79a (1.0)Wenatchee
2.12Blake Gerling22.73a PR (1.0)Walla Walla
3.12Austin Wagner22.90a SR (1.0)A.C. Davis
4.10Stuart Gillin22.96a (1.0)Walla Walla
5.9Phillip Moore23.12a (1.0)Wenatchee
6.12Cooper Kupp23.33a (1.7)A.C. Davis
7.12Spencer Wilson23.69a (1.0)Wenatchee
8.11Jonah Hoe23.76a (1.0)Walla Walla
9.10Sam Welch23.77a SR (1.7)Moses Lake
10.9Malcolm Ransom23.80a (1.0)Moses Lake
11.11Robert Miller23.96a (1.7)Walla Walla
12.10Ryan Wheeler24.01a SR (1.7)Wenatchee
13.10Ruben Avalos24.24a (1.7)Walla Walla
14.12Patrick Robinson24.44a SR (1.7)Richland
15.9Nick Cooper24.58a (1.7)Chiawana
16.9Mason Jackson24.65a SR (1.7)Richland
17.10Terro Bell24.66a (1.0)Chiawana
18.11Matt Chalmers24.79a (1.7)Richland
19.12Zach Galat25.28a (1.7)Richland
 

400 Meters  4A Classification - Finals

1.10Isaiah Brandt-Sims48.74a SRWenatchee
2.12Nick Boersma49.65a PRWenatchee
3.11Jonah Hoe51.35a PRWalla Walla
4.12Spencer Wilson51.51a PRWenatchee
5.12Matthew Gilbert51.74a PRChiawana
6.12Connor Qualheim52.57a PRRichland
7.9Reid Lovercamp53.15aWenatchee
8.9Geoffrey DeShazo54.03aRichland
9.9Elijah Shelby54.25aRichland
10.11Adam Kang54.32aEisenhower
11.10Ruben Avalos55.66aWalla Walla
12.12Zach Galat56.00aRichland
13.11Francisco Cortes57.25a PREisenhower
14.11Robert Miller57.51aWalla Walla
15.12Geraldo Ruiz57.79a PRRichland
16.9Nick Cooper58.12aChiawana
17.11Mason Baird59.22aRichland
 

800 Meters  4A Classification - Finals

1.12Nick Boersma1:53.93aWenatchee
2.10Drew Schreiber1:54.04aEisenhower
3.12Joseph Knox1:56.23aA.C. Davis
4.12Jaziel Rodriguez1:57.93a PREisenhower
5.11Rogelio Bahena1:58.61a PRA.C. Davis
6.11Jack Dunley1:58.87a SRWenatchee
7.11Lowell Kirkwood1:59.11a PRMoses Lake
8.12Greggory Heller1:59.72aWalla Walla
9.12Ty Hafen2:00.25a PRWalla Walla
10.12Jan Eymer2:02.09aA.C. Davis
11.11Braeden Rehfield2:03.71a SREisenhower
12.10Jesus Medina2:03.82a SREisenhower
13.10Aidan Emerick2:04.77aRichland
14.11Delfino Dominguez2:05.29a SREisenhower
15.10Simon Verduzco2:08.50a SREisenhower
16.10Jacob Redden2:08.85a SRRichland
17.11Jesse Salazar2:09.17a PREisenhower
18.10Gage Benner2:10.23aEisenhower
19.12Judd Lewis2:11.83aWenatchee
20.9Calvin Smith2:12.83aEisenhower
 

1600 Meters  4A Classification - Finals

1.12Santos Vargas4:12.20a PREisenhower
2.12Jacob Smith4:13.08aWenatchee
3.10Ben Wolpert4:21.58aWalla Walla
4.12John-Paul Wolpert4:22.91aWalla Walla
5.12Jaziel Rodriguez4:27.60aEisenhower
6.12Greggory Heller4:28.36aWalla Walla
7.12Joseph Knox4:31.68aA.C. Davis
8.12Sean Hollenbeck4:32.26a PRWalla Walla
9.10Gage Benner4:32.40a SREisenhower
10.10Jesus Medina4:34.95aEisenhower
11.11Gavin Leaverton4:39.13a SREisenhower
12.10Michael Williams4:42.33aRichland
13.11Carter Svendsen4:43.15aEisenhower
13.10Simon Verduzco4:43.15aEisenhower
15.12Judd Lewis4:45.19aWenatchee
16.10Tristan Cunderla4:47.92aWenatchee
17.9Alek Schwiesow4:48.49aMoses Lake
18.9Jose Maciel4:50.03aEisenhower
 

3200 Meters  4A Classification - Finals

1.12Jacob Smith9:14.35aWenatchee
2.12Santos Vargas9:35.02aEisenhower
3.11Sean Newcomb9:43.00a SRWalla Walla
4.9Cole Christman9:48.92aWenatchee
5.12Alex Palacios9:54.27a PRA.C. Davis
6.11Carter Svendsen10:02.39a SREisenhower
7.12James Sturtevant10:02.63a PRChiawana
8.11Brian Islas10:04.01a SRA.C. Davis
9.11Paul Gilmore10:10.00a PRWalla Walla
10.9Ben Mahony10:12.56aEisenhower
11.12Michael Sheremet10:15.79aMoses Lake
12.11Dylan Darlington10:22.30aMoses Lake
13.11Gavin Leaverton10:32.29aEisenhower
14.9Justin Johnson10:59.25aMoses Lake
15.12Kyle Chapman11:10.82aEisenhower
 

110m Hurdles - 39"  4A Classification - Finals

1.12Blake Gerling14.69a PR (1.6)Walla Walla
2.12Kyle Jameson15.27a (1.6)Walla Walla
3.10Ivan Popovich15.58a (1.6)Richland
4.11Dennzell Mickelson15.79a (1.6)Richland
5.12Curtis Broberg15.94a SR (1.6)Wenatchee
6.10Anthony Galat16.06a SR (1.6)Richland
7.11Alex Hopkins16.20a (.8)Wenatchee
8.9Anthony Heard16.26a (1.6)A.C. Davis
9.12Kyle Keeler16.37a SR (1.6)Wenatchee
10.9Wyatt Long16.67a SR (.8)Wenatchee
11.11Kingsavardkied Harvin16.69a SR (.8)A.C. Davis
12.9Rob Thonney17.08a SR (.8)Walla Walla
13.12Michael Mathews17.40a PR (.8)Walla Walla
13.10Manuel Mata17.40a (.8)Eisenhower
15.9Jacob Anderson18.18a PR (.8)Moses Lake
16.9Robert Strophy18.70a SR (.8)Moses Lake
17.11Michael Mangas19.30a PR (.8)Eisenhower
18.10Josh Hammond20.03a SR (.8)Richland
19.12Ryan Socha33.62a (1.6)A.C. Davis
12Kyler RobertsDNF (1.6)A.C. Davis
 

300m Hurdles - 36"  4A Classification - Finals

1.12Blake Gerling38.41aWalla Walla
2.12Kyle Jameson39.77aWalla Walla
3.12Austin Lynn40.23aA.C. Davis
4.10Ivan Popovich40.89aRichland
5.10Anthony Galat42.35aRichland
6.11Dennzell Mickelson42.73aRichland
7.11Alex Hopkins42.85aWenatchee
8.12Ryan Socha43.60aA.C. Davis
9.11Kingsavardkied Harvin44.03a SRA.C. Davis
10.10Manuel Mata44.08aEisenhower
11.12Kyle Keeler44.39a PRWenatchee
12.12Curtis Broberg44.85aWenatchee
13.10Forrest Swant45.32a PRWalla Walla
14.9Anthony Morris46.12a PRMoses Lake
15.12Michael Mathews46.45aWalla Walla
16.10Josh Hammond46.66a SRRichland
17.9Jacob Anderson46.87a PRMoses Lake
18.10Frank Serrano47.01aEisenhower
19.12Mark Mckeown47.24aChiawana
 

4x100 Relay  4A Classification - Finals

1.-Blake Aguilar
Isaiah Brandt-Sims
Phillip Moore
Spencer Smith
43.48aWenatchee
2.-Sylas Carter
Kingsavardkied Harvin
Cooper Kupp
Austin Lynn
43.86aA.C. Davis
3.-Malcolm Ransom
Brooks Milbrandt
Sam Welch
Edward Ransom
43.92aMoses Lake
4.-Nathaniel Lynn
Stuart Gillin
Robert Miller
Darnell Handcox
44.03aWalla Walla
5.-Connor Qualheim
Mason Jackson
Payton Radliff
Ivan Popovich
44.33aRichland
6.-Adam Kang
Drew Schreiber
Jacob Hino
Manuel Mata
45.21aEisenhower
 

4x400 Relay  4A Classification - Finals

1.-Nick Boersma
Isaiah Brandt-Sims
Jack Dunley
Reid Lovercamp
3:25.99aWenatchee
2.-Blake Gerling
Jonah Hoe
Ben Wolpert
Kyle Jameson
3:28.09aWalla Walla
3.-Jaziel Rodriguez
Santos Vargas
Adam Kang
Drew Schreiber
3:29.10aEisenhower
4.-Joseph Knox
Austin Lynn
Rogelio Bahena
Jan Eymer
3:29.92aA.C. Davis
5.-Tyler Morris
Cortez Ruiz
Austin Sparks
Matthew Gilbert
3:30.78aChiawana
6.-Connor Qualheim
Geoffrey DeShazo
Elijah Shelby
Ivan Popovich
3:37.71aRichland
7.-Lowell Kirkwood
Malcolm Ransom
Dylan Darlington
Jamie Carpenter
3:42.81aMoses Lake
 

Shot Put - 12lb  4A Classification - Finals

1.12Dennis Christensen58-00.00Richland
2.12Scott Mayfield48-02.75Richland
3.11Logan Reardon45-08.25Walla Walla
4.11Tyler Jackson43-08.50Richland
5.11Mikal Livingston43-08.25Eisenhower
6.11Daniel Villanueva42-04.50A.C. Davis
7.11Kaehlin LaVille41-10.00 PRRichland
8.10Wesley Henderson41-07.25 SRChiawana
9.10Kayden Maughn41-03.25 PRChiawana
10.11Pablo Chavolla41-02.50Wenatchee
11.11Travis Frymier39-11.00 PREisenhower
12.11Matt McCranie39-09.50Richland
13.10Tyson Childs39-09.25 SRRichland
14.10Samuel Barnwell39-08.50Wenatchee
15.11Quinn Piver39-07.25Walla Walla
16.11Jeremy Larson38-09.50 SRWalla Walla
17.12Colton Frazier38-07.25Wenatchee
18.12Joel McClure37-09.25 PRWalla Walla
19.12Ryan Lowe36-01.50Richland
20.12Richard Jimenez35-05.50Walla Walla
 

Discus - 1.6kg  4A Classification - Finals

1.12Dennis Christensen176-02 PRRichland
2.12Scott Mayfield147-09Richland
3.12Joey Payne142-02 PRRichland
4.11Logan Reardon140-05Walla Walla
5.11Mikal Livingston140-02Eisenhower
6.11Jeremy Larson139-07 SRWalla Walla
7.11Tyler Jackson135-06Richland
8.11Pablo Chavolla131-09 SRWenatchee
9.11Kaehlin LaVille126-06 PRRichland
10.11Quinn Piver125-10Walla Walla
10.11Cameron Law125-10 PRMoses Lake
12.11Travis Frymier115-09Eisenhower
13.10Chris Lopez110-01Eisenhower
14.12Ashaunte Brown109-04Walla Walla
15.10Samuel Barnwell108-07Wenatchee
16.10Kayden Maughn106-01Chiawana
17.11Tanner Long103-09Wenatchee
18.12Trevor Harrison103-00Richland
19.10Renwil Bacat96-01Moses Lake
 

Javelin - 800g  4A Classification - Finals

1.12Joey Payne190-00Richland
2.12Jason Easter173-10 PREisenhower
3.11Logan Reardon159-07Walla Walla
4.12Austin Lynn159-01A.C. Davis
5.11Zach Gilvey156-04Walla Walla
6.10Renwil Bacat147-00Moses Lake
7.12Benjamin Mobley144-01 SRA.C. Davis
8.11Nik Miner141-10Walla Walla
9.10Blake Aguilar141-00Wenatchee
10.12Orion Karn137-08A.C. Davis
11.12Caleb Huisingh135-05Chiawana
12.11William Shestock130-05Moses Lake
13.11Isais Garza128-02Chiawana
14.9Andrew Martinez127-05Eisenhower
15.9Taylor O Toole126-08Richland
16.12Miguel Delamora126-06Chiawana
17.11Dakota Turner125-07Walla Walla
18.11Kyle Gaumnitz122-11Richland
19.11Steven Phillips115-06Chiawana
20.9Jacob Heit110-05Wenatchee
 

High Jump  4A Classification - Finals

1.9Killion McGinnis6-02.00Wenatchee
2.9Cortez Ruiz6-00.00Chiawana
3.11Austin Sparks5-10.00Chiawana
4.11Cameron Ballard5-10.00Moses Lake
5.11Alexander Pickel5-06.00Walla Walla
5.10Zach Telfer5-06.00Walla Walla
5.10Payton Radliff5-06.00Richland
8.11Mitchell Alverez5-06.00Richland
8.10Ben Crowell5-06.00Moses Lake
9.12Junior Medina5-06.00Eisenhower
10Alexis LopezNHEisenhower
10Bennett UllomNHEisenhower
10Parker ToonNHWalla Walla
11Brian SeekampNHWalla Walla
 

Pole Vault  4A Classification - Finals

1.12Jacob Hino14-00.00 PREisenhower
2.11Cameron Law14-00.00 PRMoses Lake
3.11Peter Sirmon13-06.00 SRWalla Walla
4.11Conner Faulkner13-00.00Wenatchee
5.11Evan Britt12-06.00Wenatchee
6.11Nathan McBride12-00.00Chiawana
7.11Zack Paro11-06.00 SRWenatchee
7.11Garret Kenny11-06.00Walla Walla
9.10Conner Smith11-06.00 SRRichland
10.11Dominique Grubb11-00.00Wenatchee
11.10Parker Toon10-06.00 PRWalla Walla
11.10Tanner Gill10-06.00Richland
11.12Ben Minick10-06.00Eisenhower
14.10Justin Shoemaker10-06.00Richland
15.9Larry Still10-06.00Richland
16.10Ian Kinney10-00.00Eisenhower
16.11Jeremy Reynolds10-00.00Moses Lake
18.10Josiah Cazier10-00.00Chiawana
18.9Jesse Nickens10-00.00A.C. Davis
20.11Jorge Lopez10-00.00Chiawana
10Andrew LapeNHWenatchee
 

Long Jump  4A Classification - Finals

1.10Payton Radliff21-01.50Richland
2.12Jared Crowell20-05.00Moses Lake
3.11Jonah Hoe20-01.25Walla Walla
4.12Patrick Robinson19-10.50Richland
5.11Austin Sparks19-10.50Chiawana
6.10Blake Aguilar19-08.50Wenatchee
7.10Ben Crowell19-05.75Moses Lake
8.11Peter Sirmon19-03.50Walla Walla
9.12Sylas Carter19-00.25A.C. Davis
10.12Jake Scroggie18-08.25Wenatchee
11.10Alexis Lopez18-08.00Eisenhower
12.11Tyler Morris18-06.75Chiawana
13.10Darnell Handcox17-08.75Walla Walla
14.12Billy Palmer17-05.25Walla Walla
15.11Samuel Block17-03.00Walla Walla
16.11Deric Samples17-01.25Richland
17.10Ruben Avalos17-01.00Walla Walla
18.9Nick Cooper16-03.75Chiawana
 

Triple Jump  4A Classification - Finals

1.11Travis Frymier40-07.00 SREisenhower
2.11Tyler Morris40-00.75 PRChiawana
3.12Sylas Carter39-08.25A.C. Davis
4.12Jared Crowell39-00.00Moses Lake
5.10Darnell Handcox38-02.50Walla Walla
6.10Bryton Slocombe37-07.25Richland
7.11Keith Kneblik37-02.25Richland
8.9Graham Morgan36-10.50Wenatchee
9.11Samuel Block36-07.25Walla Walla
10.11James Bullis36-02.00Wenatchee
11.10Conner Smith35-06.75Richland
12.12Billy Palmer35-01.00Walla Walla
13.11Deric Samples34-10.25Richland
14.11Jacob Guffey33-06.50Richland
 

Teams

Meet Schedule