Team Results Management

Meet Info

VarsityJunior Varsity
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Morgan11.78aLaramie
2.11Dominique Hill11.82aCheyenne East
3.-Breighton Huckaby11.84aCheyenne East
4.12Devin Harrison11.89aGreen River
5.11Josh Flanigan11.91aNatrona County
6.12Ben Moen11.99aCheyenne East
7.12Joe Whitmire11.99aCheyenne East
8.11Terry Jackson12.00aKelly Walsh
9.12Graham Wallace12.07aNatrona County
10.12Denton Wilson12.15aKelly Walsh
11.12Camilo Martinez12.21aNatrona County
12.11Nathan Spaulding12.29aKelly Walsh
13.10Trevor Brost12.31aNatrona County
14.11Matt D Klein12.34aScottsbluff
14.11Matt T Klein12.34aScottsbluff
15.12Josh Sanders12.34aGreen River
16.12Warren Eubanks12.47aScottsbluff
17.11Seth Edeen12.49aCheyenne Central
18.12Austin Wright12.55aKelly Walsh
19.11Zach Huber12.55aGreen River
20.10Josh Jenkins12.71aCheyenne South
21.11Blaine Christensen12.77aGreen River
22.10Talon Bullock12.79aCheyenne Central
23.11Izail Chamberlain12.87aRawlins
24.11Austin Young13.01aRawlins
25.11Cody Dunn13.07aCheyenne South
26.11Isaiah Jefferson13.10aRawlins
27.12William Tutein13.13aCheyenne Central
28.11Thomas Myler13.39aNatrona County
29.12Nathan Fall13.47aRawlins
 

100 Meters  Junior Varsity - Finals

1.10Brady Barlow12.20aGreen River
2.10Garrett Ravert12.28aNatrona County
3.9Troy Thomas12.29aCheyenne East
4.11Christian Lango12.29aKelly Walsh
5.10Joe Adams12.34aLaramie
6.9Joe Jacobs12.36aNatrona County
7.12Richard Clark12.38aRock River
8.10Prinz Singson12.48aCheyenne Central
9.10Garrett Wilson12.54aGreen River
9.11Chris Thomas12.54aKelly Walsh
11.10Logan Stowe12.61aCheyenne Central
12.11Andrew Logan12.61aNatrona County
13.10Zack Fullerton12.66aKelly Walsh
14.10Trevor Thorvaldson12.73aKelly Walsh
15.9Dalton York12.74aKelly Walsh
16.9Dillon Martin12.75aNatrona County
17.10Tanner Bekke12.75aKelly Walsh
18.9Kieran Sherod12.88aCheyenne East
19.11Michael Smith13.11aLaramie
20.9Brian Johnston13.12aScottsbluff
21.9Jake Brown13.13aCheyenne South
22.9Jalen Krening13.14aRawlins
23.9Parker Robinson13.17aCheyenne Central
24.10Dillon Kreiling13.22aCheyenne Central
24.9James Kidd13.22aKelly Walsh
26.12Anthony Vizina13.30aCheyenne East
27.10Lucas Randolph13.38aRawlins
28.9Ian Champion13.43aNatrona County
29.9Stevann Brown13.47aNatrona County
30.11Aaron Parker13.53aNatrona County
31.9Austin Sullins13.55aKelly Walsh
32.10Parker Goossen13.66aNatrona County
33.9Kyle Thomas13.67aKelly Walsh
34.-Isaiah McWirth13.74aCheyenne South
35.9Casson Burgen13.75aNatrona County
36.12Austin (Aj) Anderle13.85aRock River
37.11Gerald Kidd13.89aRawlins
38.9John Sheppard13.91aCheyenne Central
39.9Gabe Beliaj13.97aCheyenne South
40.11Scott Makinen14.06aRawlins
41.9Matt Romero14.24aCheyenne South
42.9Brandon Mosier14.28aNatrona County
43.10Sam Turner14.31aNatrona County
44.9John Harms14.42aScottsbluff
45.9Dayne Doney14.44aKelly Walsh
46.9Chris Gaston14.48aScottsbluff
47.9Cameron Frost14.49aCheyenne East
48.11Zach Sherman14.74aRawlins
49.10Shun Hun Cho14.75aLaramie
50.9Jake Wood14.92aKelly Walsh
--11Seth WurtzDNFKelly Walsh
--9Andrew BugbeeDQLaramie
--9Eric GoucheDQLaramie
---Sam BurkettDQLaramie
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.-Breighton Huckaby23.59aCheyenne East
2.12Joe Whitmire23.99aCheyenne East
3.12Kyler Robinson24.10aCheyenne Central
4.11Josh Flanigan24.10aNatrona County
5.12Devin Harrison24.22aGreen River
6.11Luke Worden24.30aScottsbluff
7.12Ben Moen24.73aCheyenne East
8.12Camilo Martinez24.91aNatrona County
9.10Trevor Brost24.96aNatrona County
10.11Leighton Burgen24.98aKelly Walsh
11.11Tanner Fischer25.00aKelly Walsh
12.12Graham Wallace25.03aNatrona County
13.11Cody Preston25.36aCheyenne Central
14.11Cody Dunn26.34aCheyenne South
15.12Warren Eubanks26.47aScottsbluff
16.10Josh Seghetti26.57aNatrona County
17.11Izail Chamberlain26.76aRawlins
18.11Thomas Myler27.10aNatrona County
19.10Josh Jenkins27.23aCheyenne South
20.11Isaiah Jefferson27.32aRawlins
21.12Nathan Fall28.84aRawlins
--11Terry JacksonDQKelly Walsh
 

200 Meters  Junior Varsity - Finals

1.10Joe Adams26.80aLaramie
2.10Prinz Singson26.84aCheyenne Central
3.10Tanner Bekke26.92aKelly Walsh
4.10Brady Barlow26.93aGreen River
4.9Kody Palmer26.93aRawlins
6.11Chris Thomas27.04aKelly Walsh
7.10Logan Stowe27.13aCheyenne Central
8.9Ethan Applegate27.29aKelly Walsh
9.9James Kidd27.33aKelly Walsh
10.9Joe Jacobs27.34aNatrona County
11.9Jake Brown27.34aCheyenne South
12.11Andrew Logan27.60aNatrona County
13.9Brian Johnston27.63aScottsbluff
14.9Trevor Chenoweth27.73aNatrona County
15.9Stevann Brown27.76aNatrona County
16.11Diamond Smith27.77aNatrona County
17.11Alex Olson27.88aKelly Walsh
18.9Isaac Jefferson28.04aRawlins
19.10Parker Goossen28.20aNatrona County
20.11Seth Wurtz28.35aKelly Walsh
21.10Tyler Trout28.71aNatrona County
22.-Isaiah McWirth28.71aCheyenne South
23.11Gerald Kidd28.73aRawlins
24.10Sam Turner28.82aNatrona County
25.9Dylan Acton29.46aRawlins
26.9Matt Romero29.48aCheyenne South
27.9Austin Edwards29.54aNatrona County
28.11Scott Makinen29.86aRawlins
29.12Austin (Aj) Anderle29.90aRock River
30.9Dayne Doney30.11aKelly Walsh
31.9John Harms30.51aScottsbluff
32.9Chris Gaston31.27aScottsbluff
33.10Shun Hun Cho31.54aLaramie
34.9Pedro Steinke32.59aRawlins
35.-Sam Burkett4:20.85aLaramie
--9Kieran SherodNTCheyenne East
--9John SheppardNTCheyenne Central
--12Anthony VizinaNTCheyenne East
--12Richard ClarkNTRock River
--10Talen MarkovichNTKelly Walsh
--9Dalton YorkDQKelly Walsh
--10Kirk DurtscheDQKelly Walsh
--11Marco SanchezDQKelly Walsh
--11Aaron ParkerNTNatrona County
--10Brad GillisDQNatrona County
--10Kian EvansDQNatrona County
--9Zane MillerDQNatrona County
--9Josh HarshmanDQNatrona County
--9Dillon MartinDQNatrona County
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Devin Harrison51.28aGreen River
2.12Kyler Robinson51.87aCheyenne Central
3.-Breighton Huckaby52.28aCheyenne East
4.12John JP Ellbogen52.62aKelly Walsh
5.12Warren Eubanks52.62aScottsbluff
6.12Graham Wallace52.95aNatrona County
7.12Camilo Martinez53.45aNatrona County
8.11Leighton Burgen54.53aKelly Walsh
9.10Ben Willis-Teff54.54aScottsbluff
10.10Ryan Schwieger55.27aNatrona County
11.10Trevor Brost55.97aNatrona County
12.10Josh Jenkins57.16aCheyenne South
13.11Cody Dunn57.42aCheyenne South
14.11Thomas Myler58.27aNatrona County
15.12Austin Forney59.62aRawlins
16.11Isaiah Jefferson1:00.46aRawlins
17.12Nathan Fall1:05.65aRawlins
 

400 Meters  Junior Varsity - Finals

1.10Prinz Singson54.65aCheyenne Central
2.10Logan Stowe54.90aCheyenne Central
3.11Nelson Harmon55.60aKelly Walsh
4.10Steven Glasscock55.69aGreen River
5.11Chance McLean56.38aNatrona County
6.10Kian Evans57.54aNatrona County
7.9Jeffrey Wen57.55aNatrona County
8.10Zack Fullerton58.95aKelly Walsh
9.9Jake Brown59.71aCheyenne South
10.10Josh Shafe1:00.03aGreen River
11.10Sam Turner1:00.99aNatrona County
12.10Jake Bosch1:01.63aNatrona County
13.9Casson Burgen1:01.90aNatrona County
14.9Marcus Nolan1:02.20aKelly Walsh
15.10Connor Stover1:02.40aKelly Walsh
16.10Elias Lovato1:02.52aCheyenne South
17.10Robert Dilsaver1:02.63aCheyenne South
18.12Corey Nelson1:03.16aCheyenne East
19.10Keiffer Jacobs1:03.63aKelly Walsh
20.12Chaikere Phasuriyavisal1:04.24aCheyenne East
21.9Jake Wood1:04.49aKelly Walsh
22.9James Kidd1:04.89aKelly Walsh
23.9Austin Sullins1:05.96aKelly Walsh
24.9Brandon Mosier1:06.06aNatrona County
25.9Austin Edwards1:06.61aNatrona County
26.9Zach Cain1:06.80aRawlins
27.9Dayne Doney1:07.76aKelly Walsh
28.-Taylor Berry1:08.22aCheyenne South
29.9Ray Birkle1:08.25aKelly Walsh
30.-Isaiah McWirth1:08.51aCheyenne South
31.12Adam Ferguson1:09.41aScottsbluff
--10Joey MadridDQRawlins
--9Joe LeightonDQCheyenne Central
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Matthew Jackson2:06.18aCheyenne East
2.11Nathan Spaulding2:08.26aKelly Walsh
3.11Michael Kesy2:08.81aCheyenne East
4.11Justin Pritchard2:08.90aScottsbluff
5.11Alexis Krysl2:10.19aCheyenne Central
6.12Luke McConville2:13.91aKelly Walsh
7.11Josiah Colbert2:14.70aCheyenne South
8.12Bryce Parmely2:15.68aNatrona County
9.11Dylan Dickerson2:17.29aNatrona County
10.11Charles Belford2:18.00aScottsbluff
11.12Collin Ballard2:23.93aLaramie
12.12Joe Carey2:24.42aNatrona County
13.10Austin Williamson2:32.02aNatrona County
14.9Treyvale Big Medicine2:37.27aLaramie
15.9Jacob Greenwald2:44.01aLaramie
 

800 Meters  Junior Varsity - Finals

1.11Nelson Harmon2:20.02aKelly Walsh
2.9Jesse Allen2:22.18aNatrona County
3.9Ryan Olsen2:22.47aNatrona County
4.12Richard Clark2:23.25aRock River
5.9Angus Edwards2:23.41aKelly Walsh
6.9Trevor Willoughby2:24.04aNatrona County
7.10Dallas Judkins2:26.17aNatrona County
8.10Michael Chubb2:27.96aCheyenne South
9.9Brady La Chance2:29.50aNatrona County
10.10Andrew Miller2:31.34aCheyenne South
11.12Cedar Wiseman2:35.05aCheyenne East
12.11Manuel Garcia2:36.77aCheyenne South
13.9Joey Saenz2:41.22aCheyenne South
14.11Simon Deng2:41.50aScottsbluff
15.11Kaleb Jones2:41.74aLaramie
16.10Connor Stover2:42.49aKelly Walsh
17.12Chaikere Phasuriyavisal2:43.59aCheyenne East
18.9Parker Franzen2:43.65aNatrona County
19.12Corey Nelson2:44.57aCheyenne East
20.10Calder Kempema2:44.66aLaramie
21.12Aaron Heath2:46.68aLaramie
22.9Andrew Anderson2:47.12aLaramie
23.9Jacob Colman2:47.38aNatrona County
24.12Adam Ferguson2:56.52aScottsbluff
25.9Dean Michel2:56.86aRawlins
26.9Brandon Mosier2:59.47aNatrona County
27.9Brandon Williams3:03.81aLaramie
28.11Charles Scheerschmidt3:06.84aRock River
29.9Stephen Anderson3:12.03aKelly Walsh
30.12William Chapman3:15.39aNatrona County
--9Josh WillyerdDQCheyenne Central
--10Keiffer JacobsDQKelly Walsh
--11David McBrideDQCheyenne Central
--10Trenton RamirezDQGreen River
--10Colter PooleDQGreen River
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Tayler James2:06.7Scottsbluff
11Justin Pritchard2:07.3Scottsbluff
10Ben Willis-Teff2:08.9Scottsbluff
10Brendan Taedter2:14.8Scottsbluff
 

800 Meters - Relay Split  Junior Varsity - Finals

9Eli Hutt2:27.1Scottsbluff
9Nathan Pritchard2:27.3Scottsbluff
12Johnny Vogt2:33.1Scottsbluff
11Simon Deng2:39.8Scottsbluff
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Josh Hartford4:43.07aGreen River
2.12Michael Nelson4:43.14aCheyenne Central
3.11Colton Gillum4:46.56aNatrona County
4.11Josiah Colbert4:46.57aCheyenne South
5.12Matthew Jackson4:49.55aCheyenne East
6.10Jacob Strong4:59.42aCheyenne East
7.11Jackson Craig4:59.97aKelly Walsh
8.10Marcus Jones5:00.80aKelly Walsh
9.12Gabe Adams5:01.21aLaramie
10.10Calum Kepler5:01.88aKelly Walsh
11.12Bryce Parmely5:02.53aNatrona County
12.10Brendan Taedter5:03.54aScottsbluff
13.9Michael Downey5:04.42aCheyenne East
14.11Rayce Blair5:04.81aKelly Walsh
15.11Alexis Krysl5:10.53aCheyenne Central
16.11Tayler James5:13.29aScottsbluff
17.9Shane Burkey5:17.10aScottsbluff
18.12Joe Carey5:18.93aNatrona County
19.10Austin Williamson5:20.29aNatrona County
20.12Collin Ballard5:21.49aLaramie
21.11Dylan Dickerson5:29.39aNatrona County
22.9Jacob Greenwald5:34.02aLaramie
23.12Jas Mahli5:45.38aRawlins
24.9Treyvale Big Medicine5:53.25aLaramie
 

1600 Meters  Junior Varsity - Finals

1.10James Sulser5:13.78aNatrona County
2.10Andrew Miller5:14.40aCheyenne South
3.10Michael Chubb5:14.93aCheyenne South
4.9Trevor Willoughby5:18.71aNatrona County
5.11Josh Drake5:19.50aCheyenne East
6.9Brady La Chance5:20.81aNatrona County
7.9Jesse Allen5:24.73aNatrona County
8.9Nathan Pritchard5:25.51aScottsbluff
9.12Aaron Heath5:30.67aLaramie
10.10Dallas Judkins5:32.52aNatrona County
11.9Eli Hutt5:34.32aScottsbluff
12.10Drew Corollo5:34.33aGreen River
13.12Cedar Wiseman5:37.66aCheyenne East
14.12Zane Gray5:37.83aNatrona County
15.10Casey Hauk5:38.57aKelly Walsh
16.9Zach Cain5:38.59aRawlins
17.10Calder Kempema5:39.58aLaramie
18.10Tristin Reid5:46.74aRawlins
19.11Manuel Garcia5:49.42aCheyenne South
20.11Kaleb Jones5:55.02aLaramie
21.12Clay Hess5:55.02aCheyenne East
22.9Andrew Anderson6:08.83aLaramie
23.10Kenneth Smith6:11.33aCheyenne Central
24.9Jacob Colman6:19.57aNatrona County
25.11David McBride6:23.95aCheyenne Central
26.9Brandon Williams6:23.95aLaramie
27.10Colby Murhpy6:25.18aRawlins
28.9Parker Franzen6:37.92aNatrona County
29.9Dean Michel6:46.93aRawlins
30.11Charles Scheerschmidt6:47.25aRock River
31.12William Chapman7:25.88aNatrona County
32.9Garrett Kuskie7:25.89aCheyenne Central
--9Brandon AllsopDQCheyenne East
--9Josh WillyerdDQCheyenne Central
--12Johnny VogtDQScottsbluff
--9Nathan KimDQCheyenne Central
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Colton Gillum10:46.02aNatrona County
2.10Austin Williamson11:08.04aNatrona County
3.9Hunter Davila11:08.68aKelly Walsh
4.10Calum Kepler11:23.38aKelly Walsh
5.12Bryce Parmely11:24.00aNatrona County
6.10Jacob Strong11:28.77aCheyenne East
7.9Michael Downey11:34.03aCheyenne East
8.10Marcus Jones11:40.02aKelly Walsh
9.11Dylan Dickerson11:52.35aNatrona County
10.12Jas Mahli12:53.28aRawlins
 

3200 Meters  Junior Varsity - Finals

1.11Josh Drake11:42.67aCheyenne East
2.9Austin Waters11:57.54aGreen River
3.10Tristin Reid12:57.60aRawlins
4.10Casey Hauk13:32.40aKelly Walsh
--12Cedar WisemanDQCheyenne East
--10Kenneth SmithDQCheyenne Central
--9Tyler BarnhartDQCheyenne Central
--9Brandon AllsopDQCheyenne East
--9Nathan KimDQCheyenne Central
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Joe Ortegon16.23aLaramie
2.11Zach Huber16.33aGreen River
3.11Nathan Pieper16.34aNatrona County
4.12Isaiah Castellaw16.71aScottsbluff
5.11Jay Bishop16.82aCheyenne East
6.12Tyler Nicolds17.16aNatrona County
7.11Jesse Hawk17.91aDubois
8.10Daniel Rohrer17.92aScottsbluff
9.12Daniel Dahlby18.50aNatrona County
10.10Joey Czellecz18.77aKelly Walsh
11.11Jerad Yohn19.57aCheyenne East
12.11Matt T Klein19.77aScottsbluff
12.11Matt D Klein19.77aScottsbluff
13.10Lane Hunsicker20.33aNatrona County
 

110m Hurdles - 39"  Junior Varsity - Finals

1.9Rowan Hawk17.66aDubois
2.11Christian Lango18.13aKelly Walsh
3.10Ray Cerda18.48aScottsbluff
4.10Trevor Thorvaldson18.80aKelly Walsh
5.11Josh LaFountain19.14aNatrona County
6.9Kyle Thomas19.38aKelly Walsh
7.9Logan Wilson19.64aNatrona County
8.12Stephen Cardona19.75aScottsbluff
9.10Tyler Trout19.85aNatrona County
10.10Alex Wilde19.91aGreen River
11.9Chase Andersen19.92aNatrona County
12.9Gabe Beliaj20.74aCheyenne South
13.9Isaac Langi21.04aNatrona County
14.9Keenan Schmidt21.54aScottsbluff
15.9Cameron Frost22.17aCheyenne East
16.10Wyatt Jackson22.40aCheyenne East
--9Jordan VestalDNFCheyenne East
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Joey Czellecz42.15aKelly Walsh
2.12Isaiah Castellaw42.52aScottsbluff
3.12Jerome Krysl43.03aGreen River
4.11Zach Huber43.33aGreen River
5.11Matt D Klein43.41aScottsbluff
6.11Nathan Pieper44.31aNatrona County
7.12Michael Hughes44.32aCheyenne Central
8.10Daniel Rohrer45.78aScottsbluff
9.12Tyler Nicolds46.61aNatrona County
10.11Jerad Yohn47.46aCheyenne East
11.12Daniel Dahlby47.87aNatrona County
12.10Lane Hunsicker49.59aNatrona County
13.12Austin Forney49.79aRawlins
 

300m Hurdles - 36"  Junior Varsity - Finals

1.11Christian Lango44.69aKelly Walsh
2.9Logan Wilson46.03aNatrona County
3.10Alex Wilde46.47aGreen River
4.9Kyle Thomas46.96aKelly Walsh
5.12Stephen Cardona47.58aScottsbluff
6.9Troy Thomas47.67aCheyenne East
7.9Gabe Beliaj49.57aCheyenne South
8.9Isaac Langi50.21aNatrona County
9.11Josh LaFountain50.65aNatrona County
10.9Stevann Brown50.70aNatrona County
11.9Chase Andersen51.43aNatrona County
12.9Ian Champion51.60aNatrona County
13.9Cameron Frost56.03aCheyenne East
14.9Jordan Vestal1:01.16aCheyenne East
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 43.49aCheyenne East
2.-Relay Team 44.64aLaramie
3.-Relay Team 44.66aKelly Walsh
4.-Relay Team 45.40aNatrona County
---Relay Team DQScottsbluff
 

4x100 Relay  Junior Varsity - Finals

1.Relay Team47.32aNatrona Orange
2.-Relay Team 48.13aKelly Walsh
3.Relay Team48.40aNatrona Black
4.-Relay Team 49.65aLaramie
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:42.43aKelly Walsh
2.-Relay Team 3:48.30aNatrona County
---Relay Team DQLaramie
---Relay Team DQScottsbluff
---Relay Team DQCheyenne Central
---Relay Team DQCheyenne East
 

4x400 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Relay Team 4:06.17aKelly Walsh
2.Relay Team4:07.25aNatrona Black
3.Relay Team4:08.17aNatrona Orange
---Relay Team DQGreen River
---Relay Team DQLaramie
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Ben Willis-Teff
Brendan Taedter
Justin Pritchard
Tayler James
8:37.88aScottsbluff
2.-Relay Team 8:40.01aKelly Walsh
3.-Relay Team 8:43.80aGreen River
4.-Relay Team 9:35.55aLaramie
 

4x800 Relay  Junior Varsity - Finals

1.Relay Team9:22.08aNatrona Orange
2.-Relay Team 9:36.36aGreen River
3.-Relay Team 9:39.77aCheyenne East
4.-Relay Team 10:06.48aScottsbluff
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Du'Ryan Ebbesen51-07.00Cheyenne Central
2.11Jon Maag48-10.00Scottsbluff
2.11Jon Maag48'10Scottsbluff
3.12Josh Teeter47-11.00Laramie
4.11Adam Britton46-03.00Natrona County
5.10Josh Roberts45-06.00Cheyenne Central
6.12Manny Hurley43-01.00Natrona County
7.10Isaiah Sims42-09.00Cheyenne South
8.11Corey Macioszek42-04.00Green River
9.10Andrew Aratani41-01.00Scottsbluff
10.11Layton Hix40-09.00Green River
11.12Austin Wright39-10.00Kelly Walsh
12.12Jake Thomas39-09.00Natrona County
13.11Wyatt Hopkins39-00.00Rawlins
14.12Sameer Khaled38-09.00Cheyenne Central
15.12Sameer Khaled38-06.00Cheyenne Central
16.11Brandon Jordan38-05.00Kelly Walsh
17.10Zach Moorman38-02.00Green River
18.10Cody Darley37-06.00Scottsbluff
19.10Steven Swainson37-01.00Cheyenne South
20.12Payton Henricks36-03.00Laramie
21.11Dillon Shellenberger35-11.00Natrona County
22.11Trenton Curtis35-09.00Cheyenne East
23.-Brendan Gemelli35-01.00Rawlins
24.10Jake Geil35-00.00Kelly Walsh
25.12Nate Magelsen34-10.00Laramie
26.12Traven Iliff33-08.00Rawlins
27.10Roy Cady-Kimball32-07.00Kelly Walsh
28.12Max Hamann32-07.00Laramie
29.9Kieran Sherod31-09.00Cheyenne East
30.12Andrew Gonzalez29-06.00Cheyenne East
 

Shot Put - 12lb  Junior Varsity - Finals

1.11Matt Green45-05.00Natrona County
2.10Judd Stewart40-02.00Cheyenne Central
3.10Dylan Parke39-06.00Natrona County
4.10Taven Bryan37-09.00Natrona County
5.10Alex Pietrzak37-05.00Kelly Walsh
6.9Danny Bradfield36-07.00Laramie
7.10Michael Bailey36-04.00Natrona County
8.10Grayson Fleming36-02.00Cheyenne Central
9.9Morgan Jones35-07.00Natrona County
10.11Nate O'Bray35-07.00Kelly Walsh
11.10Ethan Morin35-06.00Green River
12.11Lu'Aie Dia35-03.00Natrona County
13.9Joshue Munoz33-05.00Kelly Walsh
14.9Christopher Bruce33-03.00Cheyenne East
15.10Jon Giannino32-06.00Kelly Walsh
16.12Jackie Hess32-05.00Kelly Walsh
17.9Kieran Sherod32-05.00Cheyenne East
18.9Lance Ferguson31-08.00Natrona County
19.9Layne O'Neal31-07.00Natrona County
20.9Paul Wright31-03.00Green River
21.10Lucas Randolph31-02.00Rawlins
22.10Damon Macleary30-09.00Cheyenne Central
23.11Devynn Duffy30-05.00Laramie
24.9Christian Miller30-02.00Scottsbluff
25.10Tyrel Smith29-11.00Rawlins
26.12Justin Bayles29-05.00Green River
27.9Micah Burke29-05.00Cheyenne South
28.10Tyler Wolf29-00.00Scottsbluff
29.9Zach Strong28-10.00Cheyenne South
30.10Robert Rice28-05.00Laramie
31.-Chadwick Nagasawa27-11.00Scottsbluff
31.11Chad Nagasawa27'11Scottsbluff
32.9Gabe Carlson26-07.00Natrona County
33.-Jason Sanderlin25-10.00Laramie
34.9Riley Seufert25-10.00Rawlins
35.11Charles Scheerschmidt25-02.00Rock River
36.-Quentin McKenzie24-11.00Green River
37.10Andrew Hummer23-09.00Cheyenne Central
38.10Dustin Gilcrest22-06.00Laramie
--9Dylan ActonNDRawlins
--10Zack FullerNDCheyenne Central
--10Joern GeorgeNDKelly Walsh
--9Dominic BlakeNDLaramie
--9Dean SamoraNDRawlins
---Andrew DillonNDCheyenne Central
--11Dakota FeurtNDNatrona County
--10Justin KellyNDNatrona County
--11Aaron ParkerNDNatrona County
--9Jon AmaralNDNatrona County
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Josh Teeter150-07Laramie
2.12Austin Wright139-09Kelly Walsh
3.12Du'Ryan Ebbesen137-10Cheyenne Central
4.11Adam Britton133-05Natrona County
5.10Josh Roberts132-11Cheyenne Central
6.11Corey Macioszek128-09Green River
7.11Jon Maag125-08Scottsbluff
7.11Jon Maag125'8Scottsbluff
8.12Manny Hurley123-08Natrona County
9.10Steven Swainson120-02Cheyenne South
10.10Jake Geil119-04Kelly Walsh
11.11Dillon Shellenberger117-01Natrona County
12.10Isaiah Sims114-04Cheyenne South
13.12Sameer Khaled112-07Cheyenne Central
14.11Layton Hix112-04Green River
15.10Zach Moorman110-08Green River
16.12Sameer Khaled108-04Cheyenne Central
17.11Brandon Jordan108-03Kelly Walsh
18.11Devin Shoup107-11Cheyenne South
19.10Roy Cady-Kimball106-04Kelly Walsh
20.12Max Hamann103-03Laramie
21.10Cody Darley98-00Scottsbluff
22.12Chris Lang96-07Scottsbluff
23.-Brendan Gemelli93-04Rawlins
24.11Wyatt Hopkins90-02Rawlins
25.9Chandler Haukup89-07Cheyenne East
26.12Payton Henricks86-04Laramie
27.12Andrew Gonzalez85-08Cheyenne East
28.11Trenton Curtis81-00Cheyenne East
29.12Nate Magelsen76-09Laramie
30.12Traven Iliff69-06Rawlins
--12Jake ThomasDQNatrona County
 

Discus - 1.6kg  Junior Varsity - Finals

1.10Taven Bryan145-11Natrona County
2.10Dylan Parke130-11Natrona County
3.10Judd Stewart119-11Cheyenne Central
4.11Nate O'Bray114-11Kelly Walsh
5.10Grayson Fleming114-08Cheyenne Central
6.11Devynn Duffy113-10Laramie
7.10Justin Kelly110-07Natrona County
8.11Matt Green108-06Natrona County
9.10Joern George106-05Kelly Walsh
10.11Aaron Parker102-08Natrona County
11.9Danny Bradfield102-08Laramie
12.9Lance Ferguson101-11Natrona County
13.10Damon Macleary101-04Cheyenne Central
14.11Dakota Feurt98-07Natrona County
15.9Joshue Munoz97-04Kelly Walsh
16.10Alex Pietrzak92-06Kelly Walsh
17.9Morgan Jones89-08Natrona County
18.11Lu'Aie Dia89-03Natrona County
19.9Paul Wright89-01Green River
20.9Andrew Van Amburg88-08Scottsbluff
21.10Robert Dilsaver85-07Cheyenne South
22.10Zack Fullerton84-07Kelly Walsh
23.9Kieran Sherod84-02Cheyenne East
24.9Gabe Carlson84-00Natrona County
25.12Jackie Hess83-02Kelly Walsh
26.10Jon Giannino82-02Kelly Walsh
27.10Tyrel Smith81-11Rawlins
28.9Micah Burke80-01Cheyenne South
29.9Layne O'Neal79-06Natrona County
30.9Zach Strong78-03Cheyenne South
31.9Dean Samora78-01Rawlins
32.9Christian Eubanks76-08Scottsbluff
33.10Kyle Kuxhausen75-07Scottsbluff
34.-Jason Sanderlin75-04Laramie
35.9Christopher Bruce73-03Cheyenne East
36.-Quentin McKenzie72-11Green River
37.10Dustin Gilcrest72-02Laramie
38.10Robert Rice72-01Laramie
39.11Charles Scheerschmidt65-11Rock River
40.10Ethan Morin65-07Green River
41.10Andrew Hummer58-06Cheyenne Central
42.12Justin Bayles58-02Green River
--10Zack FullerDQCheyenne Central
---Andrew DillonDQCheyenne Central
--9Dominic BlakeDQLaramie
--9Riley SeufertDQRawlins
--9Jon AmaralDQNatrona County
--10Michael BaileyDQNatrona County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Derrek May6-03.00Laramie
2.11Tanner Fischer6-01.00Kelly Walsh
3.12Camilo Martinez5-11.00Natrona County
3.10Robert Creager5-11.00Natrona County
5.11Zach Huber5-09.00Green River
6.12John Laible5-07.00Kelly Walsh
7.12Tyler Abbott5-05.00Cheyenne East
8.12Kevin Stewart5-05.00Scottsbluff
9.12Daniel Dahlby5-05.00Natrona County
10.10Josh Seghetti5-05.00Natrona County
11.12Tate Hilgenkamp5-05.00Laramie
 

High Jump  Junior Varsity - Finals

1.10Kooper Adams5-09.00Kelly Walsh
2.9Ethan Applegate5-07.00Kelly Walsh
2.10Kirk Durtsche5-07.00Kelly Walsh
4.9Paul Sheppard5-07.00Cheyenne Central
5.9Ryan Olsen5-07.00Natrona County
5.10Tyler Trout5-07.00Natrona County
7.9Angus Edwards5-03.00Kelly Walsh
7.10Alex Wilde5-03.00Green River
8.9Dillon Martin5-03.00Natrona County
9.11Josh LaFountain5-03.00Natrona County
11.11Diamond Smith5-01.00Natrona County
11.9Andrew Bugbee5-01.00Laramie
11.10Tanner Bekke5-01.00Kelly Walsh
11.9Marcus Nolan5-01.00Kelly Walsh
11.10Wyatt Jackson5-01.00Cheyenne East
--11Isaac ApodacaDQCheyenne South
--10Hezekiah WhiteDQNatrona County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Jacob Gore12-09.00Cheyenne Central
2.12Josh Sanders12-09.00Green River
3.10Ryan Mehalick12-03.00Cheyenne East
4.11Jesse Hawk12-03.00Dubois
5.12Daniel Dahlby11-03.00Natrona County
6.11Cade Noble11-03.00Cheyenne South
7.11Cody Preston11-03.00Cheyenne Central
--12Garrett KirkNHLaramie
--11Izzy RomeroNHCheyenne East
--11Austin YoungNHRawlins
--11Andy VielhakNHCheyenne East
--10Lane HunsickerNHNatrona County
--12Tyler NicoldsNHNatrona County
 

Pole Vault  Junior Varsity - Finals

1.11Seth Wurtz10-09.00Kelly Walsh
2.11Nelson Harmon10-09.00Kelly Walsh
3.11Riley Henderson9-09.00Green River
--9Cooper MirichNHCheyenne East
--10Talen MarkovichNHKelly Walsh
--9Craigen LongNHCheyenne East
--9Austin SullinsNHKelly Walsh
--11Zach ShermanNHRawlins
--9Jake WoodNHKelly Walsh
--10Nick ReevesNHLaramie
--9Adam RexiusNHCheyenne Central
--10Zack FullertonNHKelly Walsh
--11Kevin FinchNHRawlins
--9Tyler AlmquistNHCheyenne Central
--9Gabe BeliajNHCheyenne South
--10Dillon KreilingNHCheyenne Central
--9Isaac JeffersonNHRawlins
--9Kurt LesebergNHDubois
--9Rowan HawkNHDubois
--11Chance McLeanNHNatrona County
--10Brad GillisNHNatrona County
--12Zane GrayNHNatrona County
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Derrek May20-09.00Laramie
2.12Tate Hilgenkamp19-09.50Laramie
3.12Michael Hughes19-04.50Cheyenne Central
4.10Robert Creager18-10.75Natrona County
5.11Seth Edeen18-07.50Cheyenne Central
6.12William Tutein18-06.00Cheyenne Central
7.12Ryan Foley18-03.00Kelly Walsh
8.10Talon Bullock17-08.25Cheyenne Central
9.11Jesse Bloom16-10.00Kelly Walsh
10.11Blaine Christensen16-06.00Green River
--11Brendon DominyNDCheyenne East
--11Austin YoungDQRawlins
--11Izzy RomeroDQCheyenne East
--12Nick DavidsonDQCheyenne East
--11Izail ChamberlainDQRawlins
--10Joey CzelleczDQKelly Walsh
--11Leighton BurgenDQKelly Walsh
--12Alton GarciaDQLaramie
--10Ryan SchwiegerNDNatrona County
 

Long Jump  Junior Varsity - Finals

1.11Marco Sanchez18-06.75Kelly Walsh
2.9Troy Thomas18-04.00Cheyenne East
3.12Richard Clark17-09.00Rock River
4.9Brian Johnston17-08.50Scottsbluff
5.9Logan Wilson17-06.00Natrona County
6.10Talen Markovich17-05.50Kelly Walsh
7.10Tanner Bekke17-01.00Kelly Walsh
8.10Jake Bosch15-10.25Natrona County
9.10Brady Barlow15-06.50Green River
10.10Garrett Wilson15-05.50Green River
11.9Keenan Schmidt15-05.00Scottsbluff
11.10Parker Goossen15-05.00Natrona County
13.9Trevor Chenoweth15-04.00Natrona County
14.10Garrett Ravert15-02.00Natrona County
15.9Isaac Langi15-01.50Natrona County
16.10Wyatt Jackson15-00.50Cheyenne East
17.9Jordan Vestal14-08.00Cheyenne East
18.12Austin (Aj) Anderle14-01.25Rock River
19.9Isaiah Colbert12-09.00Cheyenne East
20.9Isaac Jefferson12-07.50Rawlins
21.9Pedro Steinke12-02.50Rawlins
22.9Chris Gaston12-02.00Scottsbluff
--9Dalton YorkDQKelly Walsh
--9Josh WilsonDQLaramie
--9Eric GoucheDQLaramie
--9Parker RobinsonDQCheyenne Central
--9Zane MillerDQNatrona County
--9Chase AndersenDQNatrona County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Jerome Krysl44-00.00Green River
2.12William Tutein40-10.00Cheyenne Central
3.11Nathan Pieper40-08.50Natrona County
4.11Tanner Fischer40-05.50Kelly Walsh
5.10Talon Bullock40-03.75Cheyenne Central
6.11Seth Edeen39-04.00Cheyenne Central
7.12Kevin Stewart39-03.75Scottsbluff
8.11Izail Chamberlain39-00.00Rawlins
9.10Robert Creager38-09.00Natrona County
10.11Blaine Christensen37-11.50Green River
11.11Jesse Bloom37-06.50Kelly Walsh
12.12Nick Davidson34-07.00Cheyenne East
 

Triple Jump  Junior Varsity - Finals

1.9Troy Thomas39-03.50Cheyenne East
2.10Kirk Durtsche38-03.50Kelly Walsh
3.9Brian Johnston38-01.00Scottsbluff
4.10Kooper Adams36-11.75Kelly Walsh
5.9Isaac Jefferson36-04.50Rawlins
6.10Garrett Wilson35-03.25Green River
7.9Kody Palmer35-01.25Rawlins
7.9Casson Burgen35-01.25Natrona County
9.9Parker Robinson35-00.75Cheyenne Central
10.11Chance McLean34-05.00Natrona County
11.9Ryan Olsen33-11.50Natrona County
12.9Stevann Brown33-11.00Natrona County
13.11Alex Olson33-09.50Kelly Walsh
14.9Austin Edwards31-06.50Natrona County
15.9John Harms31-06.00Scottsbluff
16.9Josh Wilson30-00.00Laramie
--9Eric GoucheDQLaramie
--11Chris ThomasDQKelly Walsh
--10Kian EvansDQNatrona County
--9Josh HarshmanDQNatrona County