Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Tyler Leising11.59aBatesville
2.11Clint Swanson11.66aSwitzerland County
3.9Jacob Gray11.84aFranklin County
4.10Austin Allen11.96aSouth Ripley
5.12Connor Jeffers11.98aBatesville
6.12Matthew Morris11.99aLawrenceburg
7.9Tyler Roberts12.08aRising Sun
8.9Zach Steuer12.11aSouth Dearborn
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.9Jacob Gray11.77aFranklin County
2.12Matthew Morris11.84aLawrenceburg
3.10Austin Allen11.85aSouth Ripley
4.12Connor Jeffers12.04aBatesville
5.12Tyler Leising12.06aBatesville
6.9Tyler Roberts12.10aRising Sun
7.11Clint Swanson12.16aSwitzerland County
8.9Zach Steuer12.24aSouth Dearborn
9.12Robert Fitzpatrick12.29aSouth Dearborn
9.11Rei Cao12.29aOldenburg Academy
11.12Zach Scudder12.32aRising Sun
12.9Joey Perleberg12.56aFranklin County
13.11Zack Rodgers12.64aSwitzerland County
14.10Quenton Rose12.76aSouth Ripley
15.10Lane Vest12.77aLawrenceburg
16.9Eric Frey14.52aOldenburg Academy
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Tyler Leising23.34aBatesville
2.11Clint Swanson23.45aSwitzerland County
3.12Matthew Morris23.72aLawrenceburg
4.11Andrew Nolan24.22aBatesville
5.10Austin Allen24.54aSouth Ripley
6.9Zach Steuer25.02aSouth Dearborn
7.12Zach Scudder25.07aRising Sun
8.12Robert Fitzpatrick25.27aSouth Dearborn
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Matthew Morris23.62aLawrenceburg
2.12Tyler Leising23.89aBatesville
3.11Clint Swanson23.91aSwitzerland County
4.10Austin Allen23.92aSouth Ripley
5.11Andrew Nolan24.04aBatesville
6.9Zach Steuer24.58aSouth Dearborn
7.12Robert Fitzpatrick24.85aSouth Dearborn
8.12Zach Scudder24.86aRising Sun
9.9Joey Perleberg25.14aFranklin County
10.10Quenton Rose25.26aSouth Ripley
11.9Jordan Nare25.41aLawrenceburg
12.12Andrew Sefton27.38aRising Sun
13.9Riley Pegg28.58aSwitzerland County
14.9Eric Frey32.01aOldenburg Academy
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Austin Allen51.69aSouth Ripley
2.12Kyle Hall52.14aSouth Dearborn
3.11Michael Hoeing53.15aBatesville
4.12Adam Hummel53.32aRising Sun
5.9Tyler Roberts53.90aRising Sun
6.12Jordan Walsman54.00aBatesville
7.12James Barron54.47aSouth Dearborn
8.12Michael Douglas57.36aSwitzerland County
9.10Ryan Klusman57.98aFranklin County
10.12Ryan Simmermeyer57.99aFranklin County
11.11Jake Newman58.94aLawrenceburg
12.9Garrett Gray59.06aSouth Ripley
13.12Josh Bezold59.96aLawrenceburg
14.9Chris Nurrenberg59.98aOldenburg Academy
15.11Logan Pike1:02.00aSwitzerland County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Hayden Merkel1:57.06aBatesville
2.10Braden Burk2:08.79aSwitzerland County
3.12John Houchens2:12.43aSouth Dearborn
4.10Briar Miller2:13.45aRising Sun
5.10Billy Nierlich2:15.08aRising Sun
6.9Garrett Yorn2:17.87aBatesville
7.10JC Boyken2:20.59aSouth Ripley
8.12Derrick Moster2:24.27aFranklin County
9.10Brishan O'Connor2:25.66aFranklin County
10.11Lucas Watkins2:28.86aLawrenceburg
11.12Kyle Hall2:29.85aSouth Dearborn
12.10Damien Woodward2:30.20aSwitzerland County
13.12Austin Frey2:31.13aOldenburg Academy
14.11Sam Reynolds2:34.82aLawrenceburg
10Mike HarrisNTSouth Ripley
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Hayden Merkel4:43.58aBatesville
2.10Braden Burk4:50.75aSwitzerland County
3.10Briar Miller4:55.94aRising Sun
4.12Alan Apsley4:57.42aFranklin County
5.10Nicholas Vodzak4:57.44aBatesville
6.9Garrett Yorn4:59.41aBatesville
7.11Zach Raab5:02.69aSouth Ripley
8.10Ethan Davies5:09.05aSouth Dearborn
9.10Billy Nierlich5:11.55aRising Sun
10.12Alijah O'Conner5:14.20aFranklin County
11.10Brishan O'Connor5:17.86aFranklin County
12.10Sean Oatman5:18.74aSwitzerland County
13.9Luke Wukusick5:19.96aOldenburg Academy
14.9Dustin Beach5:24.18aSouth Dearborn
15.10Brandon Browning5:26.84aRising Sun
16.10Isaiah Frey5:27.89aOldenburg Academy
17.11Lucas Watkins5:46.04aLawrenceburg
18.9Matthew Boles6:00.92aSouth Ripley
19.9Dominic Gramaglia6:11.38aSouth Ripley
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Nicholas Vodzak10:28.39aBatesville
2.10David Sander10:39.78aSouth Dearborn
3.10Joe Rector10:42.60aSouth Dearborn
4.11Zach Raab10:59.39aSouth Ripley
5.10Trent Barnett11:17.32aBatesville
6.10Braden Burk11:21.61aSwitzerland County
7.10Jan Sulaiman11:41.18aBatesville
8.10Isaiah Frey11:43.30aOldenburg Academy
9.12Alex Young12:16.01aSouth Ripley
10.10Brandon Browning12:19.57aRising Sun
11.10Lucas Mueller12:38.39aRising Sun
12.9Matthew Boles13:12.54aSouth Ripley
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Gunter Jones16.76aBatesville
2.12Craig Fullenkamp17.29aBatesville
3.9Kody Sparks18.39aFranklin County
4.12Peter Ramsey19.16aRising Sun
5.10Sean Oatman20.03aSwitzerland County
6.9Braden Browning20.13aSouth Ripley
7.9Andrew Austin21.26aSouth Ripley
10Austin MartinDQRising Sun
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.10Austin Martin16.83aRising Sun
2.12Craig Fullenkamp17.18aBatesville
3.11Gunter Jones17.19aBatesville
4.9Kody Sparks18.52aFranklin County
5.12Peter Ramsey19.25aRising Sun
6.9Braden Browning19.56aSouth Ripley
7.10Sean Oatman19.64aSwitzerland County
8.9Andrew Austin20.89aSouth Ripley
9.9Jordan Nare20.94aLawrenceburg
10.9Nolan Bridges21.04aSouth Dearborn
11.9Zack Park21.62aSwitzerland County
12.11Christopher Meyer22.29aLawrenceburg
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Gunter Jones44.17aBatesville
2.12Craig Fullenkamp44.60aBatesville
3.10Layne Harnishfeger45.47aFranklin County
4.12Peter Ramsey46.30aRising Sun
5.12Stephen Edwards48.12aFranklin County
6.9Nolan Bridges48.99aSouth Dearborn
7.9Andrew Austin51.12aSouth Ripley
8.9Braden Browning51.44aSouth Ripley
9.11Sam Reynolds52.61aLawrenceburg
10.9Zack Park54.13aSwitzerland County
11.10Sean Oatman55.13aSwitzerland County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Connor Jeffers
Gunter Jones
Tyler Leising
Andrew Nolan
45.56aBatesville
2.-Jesse Adams
Chris Fedderman
Robert Fitzpatrick
Zach Steuer
46.35aSouth Dearborn
3.-Kevin Adams
Tyler Maxey
Zack Rodgers
Clint Swanson
47.70aSwitzerland County
4.-Joey Perleberg
Jacob Gray
Layne Harnishfeger
James Marino
47.80aFranklin County
5.-Jonathan Pickett
Peter Ramsey
Tyler Roberts
Zach Scudder
48.23aRising Sun
6.-Christopher Meyer
Matthew Morris
Jordan Nare
Lane Vest
48.65aLawrenceburg
-Andrew Austin
Jacob Boles
Mike Harris
Quenton Rose
NTSouth Ripley
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Michael Hoeing
Connor Jeffers
Hayden Merkel
Tyler Leising
3:32.86aBatesville
2.-Jesse Adams
James Barron
Ethan Davies
John Houchens
3:40.50aSouth Dearborn
3.-Adam Hummel
Billy Nierlich
Peter Ramsey
Tyler Roberts
3:45.87aRising Sun
4.-Stephen Edwards
Ryan Klusman
Derrick Moster
Ryan Simmermeyer
4:01.67aFranklin County
5.-Andrew Austin
Jacob Boles
JC Boyken
Mike Harris
4:04.43aSouth Ripley
6.-Jake Newman
Lane Vest
Lucas Watkins
Josh Bezold
4:05.49aLawrenceburg
7.-Michael Douglas
Tyler Maxey
Sean Oatman
Logan Pike
4:08.33aSwitzerland County
8.-Rei Cao
Luke Wukusick
Chris Nurrenberg
Austin Frey
4:17.84aOldenburg Academy
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Ethan Davies
Kyle Hall
John Houchens
David Sander
8:29.41aSouth Dearborn
2.-Michael Hoeing
Hayden Merkel
Jan Sulaiman
Garrett Yorn
8:56.25aBatesville
3.-Brandon Browning
Adam Hummel
Briar Miller
Billy Nierlich
9:04.58aRising Sun
4.-Alan Apsley
Brishan O'Connor
Alijah O'Conner
Ryan Simmermeyer
9:05.48aFranklin County
5.-Braden Burk
Michael Douglas
Logan Pike
Damien Woodward
9:31.09aSwitzerland County
6.-JC Boyken
Mike Harris
Steven Williams
Alex Young
9:43.73aSouth Ripley
7.-Austin Frey
Isaiah Frey
Luke Wukusick
Chris Nurrenberg
9:48.75aOldenburg Academy
8.-Jake Newman
Sam Reynolds
Lucas Watkins
Josh Bezold
10:01.58aLawrenceburg
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Cody Federmann44-10.00South Ripley
2.11Bryce Timonera44-03.00Batesville
3.12Jordan Walsman43-04.00Batesville
4.12Jacob Schieb42-10.00Franklin County
5.11Elbert Grubs42-03.00South Dearborn
6.10Gary Friend39-09.00Lawrenceburg
7.10Zach Bischoff37-05.00Franklin County
8.10Bradley Cox36-00.00Switzerland County
9.11William Geis35-05.00Oldenburg Academy
10.12Brent Jackson35-02.00Rising Sun
10.12Jake Carter35-02.00Lawrenceburg
12.11Justin White34-04.00Rising Sun
13.10Austin Grider34-03.00South Ripley
14.12Kevin Adams34-00.00Switzerland County
15.10Robert Schwarz31-10.00South Dearborn
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Cody Federmann127-00South Ripley
2.12Brent Jackson123-00Rising Sun
3.11Bryce Timonera114-09Batesville
4.11Mark Witte107-02Lawrenceburg
5.11William Geis106-11Oldenburg Academy
6.10Layne Harnishfeger106-09Franklin County
6.12Evan Wilson106-09Batesville
8.10Austin Grider103-11South Ripley
9.11Zack Rodgers99-05Switzerland County
10.11Elbert Grubs94-07South Dearborn
11.12Jacob Schieb93-04Franklin County
12.12Jake Carter91-08Lawrenceburg
13.9Avery Polling87-06Switzerland County
14.10Robert Schwarz81-08South Dearborn
15.10Colton Unger80-11Rising Sun
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Alex Curran6-00.00Switzerland County
2.10Briar Miller5-10.00Rising Sun
2.11Clint Swanson5-10.00Switzerland County
4.11Cody Federmann5-06.00South Ripley
5.11Collier Holtegel5-04.00South Dearborn
6.9Braden Browning5-02.00South Ripley
6.10Austin Martin5-02.00Rising Sun
6.10Clayton McKinley5-02.00Batesville
6.10Layne Harnishfeger5-02.00Franklin County
10.11Jake Newman5-00.00Lawrenceburg
10.11Christopher Meyer5-00.00Lawrenceburg
9Jared IldertonNHBatesville
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Dennis Westerfeld10-06.00Batesville
2.11Anthony Garteman10-00.00Batesville
3.10Johnny Greco9-00.00South Dearborn
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Quinn Meyer19-04.50Switzerland County
2.11Alex Curran19-04.00Switzerland County
3.12Matthew Morris19-01.00Lawrenceburg
4.12Cody Anderson19-00.50Franklin County
5.10Austin Allen18-04.50South Ripley
6.12Zach Scudder18-04.00Rising Sun
7.10Johnny Greco17-08.00South Dearborn
8.11Andrew Nolan17-02.50Batesville
9.12Connor Jeffers17-01.00Batesville
10.11Kyle Carbin16-08.50South Dearborn
11.11Rei Cao16-08.00Oldenburg Academy
12.9Kody Sparks16-07.00Franklin County
13.10Dylan McBride15-05.00Rising Sun
14.9Garrett Gray15-01.00South Ripley