Team Results Management

Meet Info

 

Mens Results

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Eli Mullock10.31Worth County
2.10Dominick Fleeks10.88Stewartsville
3.11Chad Ness11.22Gallatin
4.9Drew Cottrill11.47Albany
5.-Cole Osborne11.71South Harrison
6.12Brett Perkins11.96North Harrison
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Nate Luke23.87Stanberry
2.11Chad Ness23.96Gallatin
3.12Kevin Stoll24.62Stanberry
4.11Kase Newcomb24.93Mound City
5.11Grant Parman25.02Worth County
6.-Cole Osborne25.40South Harrison
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Dominick Fleeks51.82Stewartsville
2.12Kevin Stoll53.20Stanberry
3.10Nate Luke54.70Stanberry
4.11Kase Newcomb55.43Mound City
5.12Kolby Reagan55.72Dekalb
6.10Dayne Messer55.77Mound City
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Donovan Stout2:07.49Gallatin
2.12Brandon Saxton2:07.54Nodaway-Holt
3.9Darek Mercer2:11.51North Andrew
4.11Spencer Staples2:12.81Mound City
5.12Aaron Bundy2:13.76Albany
6.12Jordan Harding2:13.91Worth County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Gage Lemmon4:56.18Rock Port
2.12Colton Blay4:58.74West Nodaway
3.-Ryan Graeff5:08.99Osborn
4.12Jordan Harding5:09.03Worth County
5.11Jesse Oldham5:13.73Stanberry
6.-Matt Huskey5:15.40Pattonsburg
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Colton Blay11:11.34West Nodaway
2.11Brian Noble11:48.74Stanberry
3.-Niels Wauer11:56.96Dekalb
4.10Justin Smith11:57.44Worth County
5.10Josh Johnson12:15.99Mound City
6.12Justin Flanders12:24.18Gallatin
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Chase White16.83North Andrew
2.12Zach Kahle17.14Mound City
3.9Tyler Preston18.41South Harrison
4.11Trevor Johnson18.71Stanberry
5.12Eric Eaton19.31King City
6.-Michael Houch19.52Braymer
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.9Dustin Ellis44.81Stanberry
2.10Chandler Farmer44.84Rock Port
3.12Zach Kahle44.88Mound City
4.12Mark Ramsey45.52Albany
5.12Chase White45.90North Andrew
6.12Trey Forward46.31King City
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 46.94Albany
2.-Relay Team 47.15Mound City
3.-Relay Team 48.57King City
4.-Relay Team 48.71Stanberry
5.-Relay Team 49.31Worth County
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:36.08Stanberry
2.-Relay Team 1:38.86Worth County
3.-Relay Team 1:39.73Albany
4.-Relay Team 1:41.21Mound City
5.-Relay Team 1:41.41North Andrew
6.-Relay Team 1:43.17South Harrison
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:38.58Stanberry
2.-Relay Team 3:42.09Gallatin
3.-Relay Team 3:43.80Mound City
4.-Relay Team 3:48.38Rock Port
5.-Relay Team 3:53.91Stewartsville
6.-Relay Team 3:58.35North Andrew
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 8:53.01Stanberry
2.-Relay Team 8:55.47Worth County
3.-Relay Team 9:04.43Mound City
4.-Relay Team 9:46.08Rock Port
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.10Travis McIntyre38-7West Nodaway
2.11Tyler Lupfer38-6Albany
3.11Justin Dearmont37-8.50Nodaway-Holt
4.-Dylan Hall37-5.25Braymer
5.10Lane Craven37-4.50Worth County
6.12Kevin Luke37-3.50Stanberry
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Dallas Greenland130-6Worth County
2.10Justin Fry124-11South Harrison
3.11Jack Malo115-9Gallatin
4.11Tyler Lupfer107-9Albany
5.11Coltyn Clark106-5.50South Harrison
6.11Justin Dearmont103-2.50Nodaway-Holt
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Eric Duncan6-04Rock Port
2.11Jesse Utt6-0.02Braymer
3.12Lucas Schawang6-00Mound City
4.11Kaid Hendren5-08South Harrison
5.11Dakota Owsley5-06Worth County
5.11Rudy Sagun5-06Albany
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Eli Mullock19-9.50Worth County
2.10Eric Duncan19-9Rock Port
3.11Jesse Utt19-5.50Braymer
4.12Lucas Schawang19-3Mound City
5.-Wesley Cole18-6.50Gallatin
6.10Chandler Farmer18-4Rock Port
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Eric Duncan40-5Rock Port
2.11Jesse Utt40-4.50Braymer
3.11Grant Parman39-7.50Worth County
4.11Chad Ness39-2Gallatin
5.10Andrew Raines38-4.50Albany
6.10Chandler Farmer38-3.90Rock Port
 

Womens Results

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Emma Hill13.15King City
2.12Whisper Parrish13.30Mound City
3.9Sydney Thummel13.83Worth County
4.10Katie Mullock13.97Worth County
5.12Brittany Gage14.17Stanberry
6.9Stephanie Summerville14.30Braymer
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Emma Hill27.83King City
2.10Katie Mullock28.99Worth County
3.10Kaleigh Wilmes29.43Stanberry
4.11Alex Philips29.43Mound City
5.10Erin Greeley29.63North Nodaway
6.11Stephanie Luke29.85Stanberry
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Kaleigh Wilmes1:02.52Stanberry
2.10Megan Rosenbohm1:02.54Nodaway-Holt
3.10Emily Cordell1:04.24West Nodaway
4.11Haven Schottel1:07.44Worth County
5.10Bailey Morrison1:07.61Gallatin
6.9Stephanie Summerville1:07.87Braymer
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.9Sara Lin2:26.49Gallatin
2.9Kailey Salmon2:29.93Gallatin
3.12Jordyn Pankau2:32.44Mound City
4.9Ryleigh Reagan2:32.56Dekalb
5.12Shanon Luke2:38.01Stanberry
6.10Jaime Luke2:41.00Stanberry
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.9Ryleigh Reagan5:45.27Dekalb
2.10Jaime Luke5:55.91Stanberry
3.9Bekah Todd5:57.31North Andrew
4.11Lacy Kirkland-Larsen6:19.36Rock Port
5.12Megan Farmer6:23.33West Nodaway
6.10Korinne Cole6:26.76North Andrew
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.9Ryleigh Reagan13:04.01Dekalb
2.9Bekah Todd13:04.76North Andrew
3.11Lacy Kirkland-Larsen13:46.24Rock Port
4.11Haven Schottel13:55.47Worth County
5.11Elena Steele14:07.15Gallatin
6.10Korinne Cole14:25.33North Andrew
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

1.12Tori Ingram17.50Mound City
2.11Tiffany Bomberger17.56Dekalb
3.9Sydney Thummel17.86Worth County
4.11Shanna Welch17.91Jefferson (Conception)
5.12Jessica Garrett18.00Worth County
6.11Haylee Clifton18.80Mound City
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.9Sydney Thummel50.50Worth County
2.11Megan Poppa51.80Albany
3.11Tiffany Bomberger52.38Dekalb
4.11Shanna Welch52.40Jefferson (Conception)
5.11Haylee Clifton53.65Mound City
6.9Madison Taylor54.43Rock Port
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 53.83Mound City
2.-Relay Team 55.00Worth County
3.-Relay Team 55.66King City
4.-Relay Team 55.68Rock Port
5.-Relay Team 58.0Braymer
6.-Relay Team 58.42North Nodaway
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:53.77Stanberry
2.-Relay Team 1:55.60Mound City
3.-Relay Team 2:01.65Rock Port
4.-Relay Team 2:04.12Worth County
5.-Relay Team 2:06.75Gallatin
6.-Relay Team 2:08.20Stewartsville
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 4:23.62Stanberry
2.-Relay Team 4:24.69Gallatin
3.-Relay Team 4:34.14Mound City
4.-Relay Team 4:44.76Worth County
5.-Relay Team 4:59.10Northeast Nodaway
6.-Relay Team 5:03.25West Nodaway
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 10:34.14Gallatin
2.-Relay Team 11:13.12Stanberry
3.-Relay Team 11:26.12West Nodaway
4.-Relay Team 12:20.62Stewartsville
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Finals

1.10Amber Sleeth37-3.75King City
2.9Kaitlyn Davidson33-7.50Worth County
3.10Taya Lewis32-8.50Rock Port
4.12Crystal Olney31-4King City
5.11Krysta Beattie30-1Nodaway-Holt
6.11Leslie Birkenholz29-9.50North Nodaway
 

Discus - 1kg  Varsity - Finals

1.10Taya Lewis106-5.50Rock Port
2.11Krysta Beattie97-2Nodaway-Holt
3.9Kaitlyn Davidson85-10Worth County
4.-Katie Hamm82-2.50Braymer
5.10Hunter Henderson81-10.50Dekalb
6.10Bailey Perkins81-9North Harrison
 

High Jump  Varsity - Finals

1.9Alysa Lyle4-10North Nodaway
2.9Ryleigh Reagan4-08Dekalb
3.9Kelly Warford4-7.90Pattonsburg
4.12Rachel Thomsen4-7.80North Harrison
5.-Kailey Findlay4-7.60South Harrison
6.10Abbe Gibson4-06North Harrison
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9Jessica Kronenwett16-4.50Mound City
2.10Jordan Breckenridge16-2King City
3.10Katie Mullock15-6.50Worth County
4.9Kelly Warford14-5.50Pattonsburg
5.11Shanna Welch14-3Jefferson (Conception)
6.-Cassie Johnson13-11.50Worth County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Rachel Thomsen32-5.25North Harrison
2.11Tiffany Bomberger31-10Dekalb
3.11Shanna Welch31-3.25Jefferson (Conception)
4.10Jordan Breckenridge31-2.50King City
5.11Cassidy Mallory29-9.50Braymer
6.12Michelle Schulte29-9Northeast Nodaway