Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Kade Bullard12.15aDimond
2.11Stephen Westcott12.38aEagle River
3.9Rocky Vasai12.42aDimond
4.11Darrian Parker12.50aBartlett
4.11Chris Starr-Enyard12.50aDimond
6.9Brendan Walsh12.53aBartlett
7.9Austin Jackson12.62aSouth Anchorage
8.10Tyler Carnahan12.68aChugiak
9.11Jasson Leatham12.70aBartlett
10.9Leroy Banks12.73aEagle River
11.12Erik Brons12.78aBartlett
12.11Waska Awalin12.80aService
13.9Dane Kuiper12.92aWasilla
14.9Trevor Turner12.98aSouth Anchorage
15.10Jordan Huynh13.30aSouth Anchorage
16.11Justin Agbayani13.40aSouth Anchorage
17.10Josh Wolfe13.49aWasilla
18.10Cole Donald-Huffman13.87aWasilla
19.10Zach Bensel14.10aChugiak
20.10James Demolina14.15aWest Anchorage
21.9Chardo Elliott14.30aWest Anchorage
22.9Sterling Gingerich16.42aWest Anchorage
10Chandler BarrettDNSDimond
11Jose BandaDNSWest Anchorage
9Anthony TubonDNSEagle River
11Ryan TubonDNSEagle River
10Dijon MotugaDNSEast Anchorage
12Jacob WenzlDNSChugiak
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Doug Lutton24.47aDimond
2.9C.J. Parker24.88aDimond
3.9Austin Jackson25.28aSouth Anchorage
4.11Jeremiah Guy25.64aSouth Anchorage
5.9Bakari Bishop25.89aBartlett
6.11Darrian Parker26.38aBartlett
7.9Luke Meahan26.46aChugiak
8.10Josh Wolfe26.83aWasilla
9.12Zachary John26.92aChugiak
10.10Cole Donald-Huffman27.62aWasilla
11.10Jordan Huynh27.76aSouth Anchorage
12.12Brian Wise27.97aWest Anchorage
13.10Zach Bensel28.34aChugiak
14.10Forrest Simpson29.24aSouth Anchorage
9Romi ZavalaDNSDimond
9Sterling GingerichDNSWest Anchorage
9Chardo ElliottDNSWest Anchorage
9Cole WarrenDNSEagle River
9Shaquan O'NeilDNSBartlett
11Jose BandaDNSWest Anchorage
9Anthony TubonDNSEagle River
9Leroy BanksDNSEagle River
11Ryan TubonDNSEagle River
10Greg PollardDNSBartlett
11Susumu JonesDNSDimond
10Michael DumpsonDNSEast Anchorage
10Mitchell DumpsonDNSEast Anchorage
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Erik Wilcox55.99aDimond
2.9David Schaffer56.64aDimond
3.11Armani Tufaga57.47aDimond
4.9Trevor Turner58.22aSouth Anchorage
5.9Miguel Obregon58.26aBartlett
6.11Darrian Parker58.75aBartlett
7.9Shaquan O'Neil58.86aBartlett
8.9Hunter Stuits58.98aSouth Anchorage
9.11Stephen Westcott59.92aEagle River
10.9Wiliam Hail1:00.17aEagle River
11.10Benjamin Jungreis1:00.93aWest Anchorage
12.12Zachary John1:01.20aChugiak
13.11Justin Agbayani1:01.82aSouth Anchorage
14.10Zach Bensel1:02.05aChugiak
15.9Shane Ohms1:06.36aSouth Anchorage
16.12Brian Wise1:07.03aWest Anchorage
11Nathan DennisDNSChugiak
10Michael DumpsonDNSEast Anchorage
10Mitchell DumpsonDNSEast Anchorage
12Jaquel LyonsDNSBartlett
11Susumu JonesDNSDimond
9Liam WhitemanDNSEagle River
9Christopher GoldenDNFEagle River
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.9Larkin Lynch2:11.84aWest Anchorage
2.11Isaac Light2:12.66aSouth Anchorage
3.10Iain Perry2:15.68aDimond
4.12Anthony Oliver2:16.08aWasilla
5.9Luke Cvancara2:17.03aDimond
6.12Jonathan Schonholzer2:17.33aSouth Anchorage
7.12Byron Corral2:17.73aDimond
8.12Tadhg Nakada2:21.74aService
9.12Hugh Cosgrave2:23.91aService
10.12Josef Rutz2:24.99aChugiak
11.9Ty Marshall2:26.84aWasilla
12.9Tate Miles2:29.15aWest Anchorage
13.9Edouard Seryozhenkov2:32.50aSouth Anchorage
14.12Theodore Engel2:34.93aSouth Anchorage
15.9Nyszel Thompson2:42.12aEast Anchorage
16.9Colton Terminal2:42.84aEagle River
9Wiliam HailDNSEagle River
11Coultin WescottDNSWasilla
9Ethan DanDNSWest Anchorage
9Gus BarberDNSEast Anchorage
12Joe LurtsemaDNSEast Anchorage
11Garrison TherouxDNSEagle River
11Nathan DennisDNSChugiak
9Cedarian BrunelleDNSDimond
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Wesley Early4:55.69aBartlett
2.12Daniel Novakovich4:59.28aBartlett
3.9Edouard Seryozhenkov4:59.95aSouth Anchorage
4.9Luke Cvancara5:05.20aDimond
5.12Tadhg Nakada5:09.07aService
6.9Wiliam Hail5:09.89aEagle River
7.10Joel Johnson5:10.41aBartlett
8.9Colton Pulver5:13.75aWasilla
9.9Ty Marshall5:14.23aWasilla
10.11Colin Lamb5:19.74aBartlett
11.9Michael Summers5:19.77aDimond
12.12Hugh Cosgrave5:21.44aService
13.10Eli Shayer5:27.39aWest Anchorage
14.9Phillip Kuckuck5:31.83aDimond
15.11Richard McWhite5:32.88aDimond
16.12Cameron Toskey5:38.59aSouth Anchorage
17.9Wyatt Goulding5:41.31aWasilla
18.9Derek Ruckle5:47.41aEagle River
19.9Jackson Evans5:49.61aSouth Anchorage
20.9Colton Terminal6:00.63aEagle River
9Gus BarberDNSEast Anchorage
9Larkin LynchDNSWest Anchorage
9Ethan DanDNSWest Anchorage
12Joe LurtsemaDNSEast Anchorage
11Richard AbbottDNSWasilla
9Tate MilesDNSWest Anchorage
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.9Christopher Golden11:36.50aEagle River
2.9Phillip Kuckuck11:37.22aDimond
3.9Mark Moore12:31.68aDimond
4.9James Janezich12:32.70aDimond
5.12Brian Wise14:07.24aWest Anchorage
9Remington MorrisDNSDimond
9Tyler GongliewskiDNSEagle River
9Wiliam HailDNSEagle River
9Simon LynnDNSSouth Anchorage
9Ethan DanDNSWest Anchorage
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Kade Bullard16.97aDimond
2.10Clovis Vinanti-Tang20.04aWest Anchorage
3.9Derek Ruckle23.38aEagle River
10Nick LuccaDNSDimond
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Parker Collins44.24aChugiak
2.10Jhayde Zamora44.69aWest Anchorage
3.12DeRay Alex47.06aBartlett
4.9Marquece Blanks47.31aBartlett
5.10Travis Riddle51.07aBartlett
6.9Solomon Hull-Johnson51.90aBartlett
7.11Garrison Theroux52.81aEagle River
8.9Derek Ruckle53.49aEagle River
10Nathan GorskiDNSEagle River
10Nick LuccaDNSDimond
10Clovis Vinanti-TangDNSWest Anchorage
11Jose BandaDNSWest Anchorage
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Talon Sturgill
Marquece Blanks
Daniel Novakovich
Wesley Early
3:45.46aBartlett
2.-Justin Lopez
Liam Whiteman
Christopher Golden
Wiliam Hail
4:00.75aEagle River
3.9Phillip Kuckuck
Rocky Vasai
Thomas Chon
Jae Ham
4:01.10aDimond
4.-Bradford Gaines
Clovis Vinanti-Tang
James Demolina
Benjamin Jungreis
4:17.60aWest Anchorage
-Gus Barber
Nyszel Thompson
Joe Lurtsema
Michael Dumpson
DNSEast Anchorage
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Brian Lewis39-00.50Dimond
2.11Brandon Corpuz35-01.00Dimond
3.9Jeremy Mahe34-05.00Bartlett
4.10Cody Dedrick33-09.00Wasilla
5.11Waska Awalin33-03.00Service
6.11Trent Murtha31-02.50Bartlett
7.9Andrew Mira30-03.00East Anchorage
8.10Ryan Thompson29-07.50East Anchorage
9.11John Post29-03.00Chugiak
10.9Zachary Hammond28-02.00South Anchorage
11.9Cody Keith27-09.00Eagle River
12.10Jared Bekoalok27-07.00Bartlett
13.12Jeremy Bargy27-04.00Bartlett
14.9Robert Kemper27-01.00South Anchorage
15.9Alex Culbert26-09.50Chugiak
16.9Asael Pagofie26-04.00East Anchorage
17.12Brandon Yanoshek25-01.00South Anchorage
11Tyler KirnDNSSouth Anchorage
10Dayquan McKinnonDNSChugiak
12Oscar HallDNSEagle River
10Mitchell DumpsonDNSEast Anchorage
10Clayton InabinetDNSChugiak
12Yuriy MakatrinDNSWasilla
10Latu FiliseDNSWest Anchorage
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Brandon Corpuz133-05Dimond
2.10Cody Dedrick95-10Wasilla
3.12Brian Lewis94-10Dimond
4.11Tyler Kirn92-04South Anchorage
5.10Dijon Motuga87-04East Anchorage
6.11Trent Murtha85-04Bartlett
7.11John Post82-02Chugiak
8.9Robert Arnold81-10Chugiak
9.9Alex Culbert81-06Chugiak
10.9Jeremy Mahe80-00Bartlett
11.11Waska Awalin79-09Service
12.9Zachary Hammond78-00South Anchorage
13.10Ryan Thompson71-01East Anchorage
14.10Jared Bekoalok68-06Bartlett
15.9Andrew Mira68-01East Anchorage
16.12Brandon Yanoshek64-06South Anchorage
17.9Asael Pagofie58-04East Anchorage
10Latu FiliseDNSWest Anchorage
12Jack PappasDNSChugiak
12Samuel BanksDNSEagle River
12Oscar HallDNSEagle River
12Tyrell SellersDNSBartlett
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Bradford Gaines5-02.00West Anchorage
2.9Justin Patin5-00.00Eagle River
3.10Jhayde Zamora5-00.00West Anchorage
4.10Michael Dumpson4-10.00East Anchorage
5.9Cole Warren4-06.00Eagle River
6.9Liam Whiteman4-06.00Eagle River
7.9Thomas Chon4-04.00Dimond
9Tyler GongliewskiSCREagle River
12Brian WiseSCRWest Anchorage
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9David Schaffer17-00.25Dimond
2.10Jerry Guillen16-11.50Bartlett
3.9Trevor Turner16-02.50South Anchorage
4.9Robert Kemper16-01.75South Anchorage
5.12Erik Brons16-00.50Bartlett
6.9Shaquan O'Neil15-11.25Bartlett
7.9Cedarian Brunelle15-04.25Dimond
8.9Jae Ham14-08.00Dimond
9.9Justin Patin14-06.00Eagle River
10.9Cole Warren12-09.75Eagle River
11.10James Demolina12-03.25West Anchorage
9Romi ZavalaDNSDimond
11Waska AwalinSCRService
11Jose BandaDNSWest Anchorage
9Solomon Hull-JohnsonDNSBartlett
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.9David Schaffer36-04.50Dimond
2.9Shaquan O'Neil36-00.75Bartlett
3.9Jae Ham33-06.25Dimond
4.9Paul Lindemuth33-01.75West Anchorage
5.9Justin Patin32-00.50Eagle River
6.10Clovis Vinanti-Tang31-02.50West Anchorage
7.9Shane Ohms30-11.25South Anchorage
8.9Cole Warren29-08.75Eagle River
9Tate MilesDNSWest Anchorage
10Benjamin JungreisDNSWest Anchorage
 

Meet Schedule

Track Finals
V3200 Meters
V110m Hurdles
V100 Meters
V1600 Meters
V400 Meters
V300m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VLong Jump
VTriple Jump
VHigh Jump
VShot Put
VDiscus
Track Finals
V3200 Meters
V100m Hurdles
V100 Meters
V1600 Meters
V400 Meters
V300m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VLong Jump
VTriple Jump
VHigh Jump
VShot Put
VDiscus