Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Daquon Brunson49.95aBartlett
2.11Chris Kveseth51.62aChugiak
3.12Ricco Pace52.67a PRWest Anchorage
4.11Kristopher Roylance54.02aWest Anchorage
5.12Jacob Wenzl54.11aChugiak
6.12Keith Thompson54.16aWasilla
7.11Enrique Morgan55.43aSouth Anchorage
8.10Roman Stephan55.52aSouth Anchorage
9.12Parker Collins55.75a PRChugiak
10.11Brandon King56.09aEagle River
11.9Kit Hoog56.28a SREagle River
12.11Kiel Kenning57.26aDimond
13.9Levi Light57.45aSouth Anchorage
14.11Jorge Thompson-Gwynn59.15a PRService
15.10Mathew Seaman59.32a PRService
11Stanson AfoaDNSDimond
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Maxwell Dan2:05.03aWest Anchorage
2.12Wesley Early2:05.24aBartlett
3.11Lucas Hepler2:07.58a PRService
4.12Edward Massey2:07.93a PREagle River
5.10Konnor Peterson2:09.63aWest Anchorage
6.11Erik Wilcox2:11.34aDimond
7.12Connor Mattson2:12.84aWasilla
8.11Kiel Kenning2:13.02aDimond
9.10Michael Broek2:13.40a PRService
10.9C.J. Parker2:13.64aDimond
11.12Kevin Greco2:13.67aChugiak
12.12Aaron Sprague2:18.99aSouth Anchorage
13.12Evan Fisher2:19.71a PREagle River
14.9Christopher Golden2:23.01aEagle River
15.12Donald Roadifer2:36.41a SRSouth Anchorage
10Andrew CooleyDNSWasilla
10Roman StephanDNSSouth Anchorage
11Coultin WescottDNSWasilla
10Curtis SicksDNSWest Anchorage
10Tim SorensenDNSChugiak
11Chris KvesethDNFChugiak
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Thomas Dolan4:44.44a SRBartlett
2.11Maxwell Dan4:46.45aWest Anchorage
3.9Gilly Szweda-Mittelstadt4:46.87a SRService
4.10Curtis Sicks4:47.86aWest Anchorage
5.10Tim Sorensen4:49.27aChugiak
6.12Noah Ripley4:50.17a PRWasilla
7.10Iain Perry4:53.83aDimond
8.10Zayn Roohi5:02.35a PRDimond
9.12Kevin Greco5:02.45aChugiak
10.10Christopher Lawrence5:04.66a SRSouth Anchorage
11.12Evan Fisher5:05.59a PREagle River
12.12Taylor Andrews5:06.84aChugiak
13.9Callum Toohey5:07.64a PRDimond
14.10Mathew Seaman5:14.20a PRService
15.9Simon Lynn5:37.42a PRSouth Anchorage
10Brenden LeeDNSWasilla
11Benjamin SmithDNSEagle River
9Benjamin HallDNSEagle River
9Larkin LynchDNSWest Anchorage
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Tyler Rohde39.93aChugiak
2.12Pedro Pena40.28aWest Anchorage
3.11Wade Ellis42.46aSouth Anchorage
4.12John Corr43.21aDimond
5.11Desmond Corpuz43.33a PRWest Anchorage
6.12Duncan Keith43.70aChugiak
7.12Doug Lutton43.99aDimond
8.11Isaac Light44.42aSouth Anchorage
9.11Sam Brownlee44.83a SRChugiak
10.11Brandon King45.55aEagle River
11.10Kenneth Frick46.31aWasilla
12.9Marquece Blanks46.58aBartlett
13.10Justin Lopez47.48aEagle River
14.10Mitchell Rilatos48.73aWasilla
15.10Travis Riddle50.47a PRBartlett
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Keenan Honore
Brenton McKoy
Richard Predmore
Taj Showalter
44.60aBartlett
2.-Desmond Corpuz
Pedro Pena
Nathen Sailele
Ricco Pace
44.61aWest Anchorage
3.-Armani Tufaga
Michael Jones
Jordan Tufaga
Darrion Gray
45.55aDimond
4.-Tyler Carnahan
Luke Meahan
Sam Brownlee
Curtis Bringhurst
48.01aChugiak
5.-Peter Kott
Justin Lopez
Samuel Banks
Leroy Banks
49.71aEagle River
6.-Patrick Clark
Yuriy Makatrin
Cole Donald-Huffman
Josh Wolfe
50.81aWasilla
-Forrest Mobley
Joshua Pudlo
Clifford Schleusner
Jared Pessetto
DNSSouth Anchorage
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Keenan Honore
Brenton McKoy
Richard Predmore
Taj Showalter
1:32.80aBartlett
2.-Dane Prince
Jacob Wenzl
Chris Kveseth
Tyler Rohde
1:33.09aChugiak
3.-Terry Holtman
Lamarr Brown
Nathen Sailele
Desmond Corpuz
1:38.21aWest Anchorage
4.-Brandon King
Edward Massey
Stephen Westcott
Peter Kott
1:39.91aEagle River
-Josh Wolfe
Keith Thompson
Dane Kuiper
Mitchell Rilatos
DQWasilla
-Forrest Mobley
Joshua Pudlo
Jared Pessetto
Clifford Schleusner
DNSSouth Anchorage
-Armani Tufaga
Michael Jones
Doug Lutton
Darrion Gray
DQDimond
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Daquon Brunson
Taj Showalter
Thomas Dolan
Talon Sturgill
3:34.70aBartlett
2.-Pedro Pena
Curtis Sicks
Kristopher Roylance
Maxwell Dan
3:40.24aWest Anchorage
3.-Parker Collins
Nathan Dennis
Duncan Keith
Jacob Wenzl
3:43.68aChugiak
4.-John Corr
Susumu Jones
Stanson Afoa
Kiel Kenning
3:44.44aDimond
5.-Enrique Morgan
Wade Ellis
Trevor Turner
Isaac Light
3:47.15aSouth Anchorage
6.-Mathew Seaman
Gilly Szweda-Mittelstadt
Jorge Thompson-Gwynn
Lucas Hepler
4:06.67aService
-Andrew Cooley
Brendon Lee
Kenneth Frick
Connor Mattson
DNSWasilla
-Benjamin Hall
Kit Hoog
Stephen Westcott
Brandon King
DNSEagle River
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Curtis Sicks
Maxwell Dan
Larkin Lynch
Konnor Peterson
8:44.61aWest Anchorage
2.-Solomon Hull-Johnson
Cedric Williams
Miguel Obregon
Joel Johnson
8:53.68aBartlett
3.-Evan Fisher
Edward Massey
Benjamin Hall
Kit Hoog
9:09.70aEagle River
4.-Isaac Light
Cameron Toskey
Aaron Sprague
Edouard Seryozhenkov
9:23.56aSouth Anchorage
-Coultin Wescott
Brendon Lee
Andrew Cooley
Noah Ripley
DNSWasilla
-Cedarian Clayton
Byron Corral
Kiel Kenning
C.J. Parker
DQDimond
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Richard Predmore41-10.25Bartlett
2.12Duncan Keith40-08.50Chugiak
3.12Jaquel Lyons40-03.50Bartlett
4.10Mitchell Rilatos38-11.25Wasilla
5.9Alex Pearce38-09.75 SRService
6.10Kade Bullard38-07.25Dimond
7.11Susumu Jones36-11.25Dimond
8.12Hyrum Dobbins35-05.75Service
9.11Dalton Arnes35-04.25 PREast Anchorage
10.11Nathen Sailele34-09.50 PRWest Anchorage
11.10Damiyen Wilkerson34-01.75Chugiak
12.12Evan Fisher33-10.50 PREagle River
12Jacory RiasDNSEast Anchorage
9Chase HawkDNSEast Anchorage
12Lamarr BrownDNSWest Anchorage
10Leroy ElliottDNSWest Anchorage
12Tyler AndersonDNSWasilla
9Dane KuiperDNSWasilla
12Marquis SpearmanSCRChugiak
10Jerry GuillenDNSBartlett
11Stanson AfoaDNSDimond
 

Meet Schedule