Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Matthew Birdens11.74aSouth Fork
1.12Rico Pierre11.74aSouth Fork
3.11Lorenz Velasco11.90aSouth Fork
4.11Justin Velez12.27aLincoln Park Academy
5.11Dadrick Thompson12.37aLincoln Park Academy
6.11Matthew Pope12.60aMartin County
7.11Alec Monaghan12.99aMartin County
8.-Cody Lammer13.12aSouth Fork
9.11Miguel Bartolome-Aguirr13.66aMartin County
10.-Marche' Ayala14.32aMartin County
--9Lorenzo ForrestNTLincoln Park Academy
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Rico Pierre23.37aSouth Fork
2.11Matthew Birdens24.26aSouth Fork
3.-Kenton Joseph24.27aLincoln Park Academy
4.11Lorenz Velasco24.71aSouth Fork
5.12Tarik Fuller25.15aLincoln Park Academy
6.12Caleb Underhill25.42aLincoln Park Academy
7.11Oshane Bromfield26.16aMartin County
8.11Alec Monaghan27.03aMartin County
---Reid ThornsteinsonNTSouth Fork
--11Miguel Bartolome-AguirrNTMartin County
--9Lorenzo ForrestNTLincoln Park Academy
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Legend Dodd53.19aSouth Fork
2.10Colton Haggerty54.04aSouth Fork
3.9Jaz Hunter56.14aLincoln Park Academy
4.12Adrien Marsden56.62aLincoln Park Academy
5.11Richie Sookhan57.25aLincoln Park Academy
6.12Caleb Underhill59.08aLincoln Park Academy
7.12Andres Cruz1:01.91aSouth Fork
8.10Robert Sullivan1:02.43aMartin County
9.9Jack Remsburg1:19.38aMartin County
10.9Edwin Wise1:33.60aMartin County
--12Devey FateNTMartin County
--12Patrick WeinbergNTSouth Fork
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Justin May2:10.64aLincoln Park Academy
2.11Jon Gonzalez2:12.90aMartin County
3.11Blake Gershowitz2:25.11aMartin County
4.11Justin Torrens2:27.82aSouth Fork
5.9William Price2:34.53aMartin County
--9Daniel MoralesNTLincoln Park Academy
--11Thomas EzzoNTSouth Fork
--10Dakota BrockwayNTSouth Fork
--12Austin CoxNTLincoln Park Academy
--11Jordan GarmenNTMartin County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Austin Cox4:55.19aLincoln Park Academy
2.11Justin May4:56.64aLincoln Park Academy
3.11Peter Craig4:59.63aLincoln Park Academy
4.9Thomas Grimsdale5:06.37aMartin County
5.12Mark Pruitt5:12.97aLincoln Park Academy
6.10Matthew Altzner5:15.32aMartin County
7.10Addison Wier5:17.34aSouth Fork
8.11Jordan Garmen5:31.04aMartin County
9.9Jordan Chang5:39.72aSouth Fork
10.10Peter San Juan5:42.60aMartin County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Peter Craig10:55.24aLincoln Park Academy
2.10Blake Bachman11:01.89aLincoln Park Academy
3.9Thomas Grimsdale12:00.77aMartin County
4.7Caleb Pottorff12:03.64aLincoln Park Academy
5.10Addison Wier12:09.41aSouth Fork
6.9Kole Sneider12:14.18aMartin County
7.10Lucas Svenning12:34.95aMartin County
--12Mark PruittNTLincoln Park Academy
--10Matthew KastelicNTMartin County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Michael Matthews17.39aLincoln Park Academy
2.11Nicholas McAhren17.53aMartin County
3.12Michael Messier18.04aSouth Fork
4.12Sean Monaghan18.99aLincoln Park Academy
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Michael Messier44.76aSouth Fork
2.10Eden Stoian47.27aMartin County
3.12Sean Monaghan48.39aLincoln Park Academy
4.11Vincent Norelli49.42aSouth Fork
5.11Matthew Pope50.55aMartin County
6.9Austin Cherry55.35aMartin County
--11Nicholas McAhrenNTMartin County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 45.99aLincoln Park Academy
2.-Relay Team 55.40aMartin County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:39.22aLincoln Park Academy
2.-Relay Team 3:44.20aSouth Fork
3.-Relay Team 4:12.01aMartin County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 8:59.7hLincoln Park Academy
2.-Relay Team 9:04.0hSouth Fork
3.-Relay Team 9:37.1hMartin County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Andrew Mikowski40-02.00Lincoln Park Academy
2.-Juan Hernandez37-05.00South Fork
3.10Vohn Nolan36-03.00Martin County
4.11Salvatore Masciello34-07.00Lincoln Park Academy
5.9William Jones33-06.00Lincoln Park Academy
6.10Tristen Martin29-05.00Martin County
7.9Andrew Fowler27-09.00Martin County
8.-Joshua Stiekman21-05.00South Fork
9.-Tyler Trobert21-01.00South Fork
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Salvatore Masciello125-04Lincoln Park Academy
2.11Alex Edwards114-06Lincoln Park Academy
3.12Andrew Mikowski90-11Lincoln Park Academy
4.10Tristen Martin84-10Martin County
5.9Andrew Fowler81-01Martin County
6.10Vohn Nolan77-02Martin County
7.-Juan Hernandez67-10South Fork
8.-Joshua Stiekman44-09South Fork
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Patrick Weinberg6-00.00South Fork
2.10Steven Joseph5-10.00Lincoln Park Academy
3.10Michael Matthews5-08.00Lincoln Park Academy
3.12Johnathan Henriste5-08.00Lincoln Park Academy
5.11Oshane Bromfield5-02.00Martin County
6.11Justin Torrens5-00.00South Fork
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Tarik Fuller20-00.00Lincoln Park Academy
2.12Johnathan Henriste19-09.50Lincoln Park Academy
3.10Steven Joseph19-02.00Lincoln Park Academy
4.11Jermohn Queen18-08.00Martin County
5.11Oshane Bromfield17-10.50Martin County
6.11John Hall16-07.50Martin County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Johnathan Henriste38-03.25Lincoln Park Academy
2.11Cody Newkirk37-09.25Lincoln Park Academy
3.10Michael Matthews37-01.50Lincoln Park Academy
4.11John Hall35-08.50Martin County
 

Teams

Swipe to view all teams
2A Florida
3A Florida
4A Florida